Intrebari anul 2

User avatar
monicutza
elder
elder
Posts: 678
Joined: Tue Apr 19, 2005 9:02 pm
Location: bucuresti

Re: Intrebari anul 2

Postby monicutza » Sat Sep 27, 2008 4:30 pm

pentru ca te gandesti din timp si iti faci media si vezi variante :D
that's the secret :D

User avatar
alice18
senior
senior
Posts: 170
Joined: Thu Apr 01, 2004 1:26 pm
Location: Bucuresti

Re: Intrebari anul 2

Postby alice18 » Sat Sep 27, 2008 11:09 pm

pai la doua restante si avand in vedere la ce obiecte tampite nu prea ai de unde sa banuiesti ce note iei. e mare mare prostie faza cu maririle si restantele. pt ca e nevoie de cererea aia de pe 12. eu cum sa fac cerere de marire daca nu stiu daca voi promova restantele? nu au zis ca nu se poate da marire daca ai restante nepromovate? naiba ii mai intelege cu sistemul lor cu tot :oops:

User avatar
dr.ruxy
senior
senior
Posts: 398
Joined: Sun Aug 31, 2008 2:04 pm

Re: Intrebari anul 2

Postby dr.ruxy » Sun Sep 28, 2008 1:10 am

chiar daca imi sariti in cap... mie nu mi se pare normal ca cei cu restante sa se duca la marire... chiar cred ca acesta ar trebui sa fie un priivilegiu al celui care a fost integralist in vara.

cunosc om integralist care a avut un stagiu in strainatate... nu era in tara in perioada de depunere a cererilor... si ghici ce? nu l-a mai lasat sa depuna cererea... asta mai e corect?
Nu exita esec, exista feedback!

User avatar
alice18
senior
senior
Posts: 170
Joined: Thu Apr 01, 2004 1:26 pm
Location: Bucuresti

Re: Intrebari anul 2

Postby alice18 » Sun Sep 28, 2008 5:14 pm

mie mi se pare normal ca toti sa aiba "privilegiul" asta. la urma urmei, sunt oameni care au si absente la un examen in vara sau au o restanta pt ca e profu mai al dracului, nu ca e tamaie. si in fond, si integralistul si restantierul invata pt acea marire, nu o ia pe ochi frumosi. este acelasi efort depus pentru examenul de marire. dar, traiasca sistemul din UMF !!!!

User avatar
amnezyca
senior
senior
Posts: 153
Joined: Thu Sep 07, 2006 9:24 pm
Location: bucuresti

Re: Intrebari anul 2

Postby amnezyca » Sun Sep 28, 2008 6:50 pm

mie nu-mi place secretomania . ar trebui stabilit si afisat cand si in ce conditii se pot da mariri .

User avatar
dr.ruxy
senior
senior
Posts: 398
Joined: Sun Aug 31, 2008 2:04 pm

Re: Intrebari anul 2

Postby dr.ruxy » Sun Sep 28, 2008 6:52 pm

haha
evident... anul asta sustineau sus si tare ca nu se va mai putea da marire daca ai restanta... si ca anul trecut a fost o eroare lamentabila... si pana la urma tot acolo au ajuns...
Nu exita esec, exista feedback!

User avatar
monicutza
elder
elder
Posts: 678
Joined: Tue Apr 19, 2005 9:02 pm
Location: bucuresti

Re: Intrebari anul 2

Postby monicutza » Sun Sep 28, 2008 10:40 pm

nu anu asta spre deosbire de anu trecut a trebuit sa iei restanta mai intai ca sa te lase sa dai ca nu era normal sa ai restanta la ceva si tu sa dai inainte marirea cam asta era ideea
si la faza cu nu stii daca iei restanta pai sorry dar daca stii ca ai o problema pai inveti sa iei iti calculezi cat ai nevoie si o cerere nu strica ca poti folosi sau nu adeverintele alea de marire in caz ca iei o nota asa mare la restanta
si chestia e ca daca te interesezi afli ca nu sunt secrete de stat trebuie doar sa te duci tu si sa tragi de maneca pe la secretariat ca nu mai suntem la liceu sa te anunte diriga vezi ca e nush ce acuma pe bune :D :twisted:

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Re: Intrebari anul 2

Postby rox » Mon Sep 29, 2008 7:37 am

unii mai au si treaba p-acasa, nu stau toata ziua sa traga lumea de mineca la secretariat
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
amnezyca
senior
senior
Posts: 153
Joined: Thu Sep 07, 2006 9:24 pm
Location: bucuresti

Re: Intrebari anul 2

Postby amnezyca » Mon Sep 29, 2008 10:08 am

nu sunt secrete de stat trebuie doar sa te duci tu si sa tragi de maneca pe la secretariat ca nu mai suntem la liceu sa te anunte diriga vezi ca e nush ce acuma pe bune :D :twisted:[/quote]

daca ne am duce 800 de studenti s o tragem pe secretara de maneca , n ar mai avea nici maini sa si le poarte.
mai ales ca nu s secrete de stat :?: . daca in vara iti spune ca nu ti primeste cererea de marire ca esti restantier , iar in toamna iti zice ca poti sa dai marire daca ai restante , dar doar daca ai depus cerere in vara :lol:

User avatar
alice18
senior
senior
Posts: 170
Joined: Thu Apr 01, 2004 1:26 pm
Location: Bucuresti

Re: Intrebari anul 2

Postby alice18 » Tue Sep 30, 2008 10:45 pm

corect. bine ca pun atatea afise aiurea dar sa anunte noutati la fiecare an nu se deranjeaza.unii nu sunt din bucuresti si nu pot veni toata vara sa se intereseze de cate ceva pana la bucuresti. nu stiu voi, dar eu am o secretara gretoasa si la tel si personal. la tel te iau cu scarba ca le deranjezi cand ele au treaba sau spun ca nu e de competenta lor, sa ne ducem la catedra sa intrebam. si cum domnii profesori nu stau in vacanta la program cu publicul, informatiile de unde ar trebui sa le luam? se comporta toti de parca ne-ar face o favoare ca ne dau sansa sa facem facultatea asta. chiar nu inteleg de ce suntem tratati cu atata dezinteres si greatza.

User avatar
monicutza
elder
elder
Posts: 678
Joined: Tue Apr 19, 2005 9:02 pm
Location: bucuresti

Re: Intrebari anul 2

Postby monicutza » Tue Sep 30, 2008 10:57 pm

pai ce crezi ca la noi e altfel acealeasi comentarii :D
dar hai ca aveti colegi care stau prin bucuresti care poa sa treaca sa mai intrebe acuma s-o gasi careva sa aiba timp 1 ora sa treaca pe la mg
si btw vara nu se depun cererile ... toamna la inceputu lui septembrie a doua saptamana cam asa
si daca intrebi pe forumu asta o sti careva sa zica ceva fie si o prostie daca nu vii la secretara
si oricum nu vor 800 de oameni sa dea marire sa nu exageram si poate sa intrebe unu sa dea informatia mai departe dar e greu

si la catedra din septembrie e cineva sigur ca nu cred ca la noi e si la voi nu e nimeni sincer
deci daca incerci afli :D

si oricum nush cum fiind deja an mai mare sa nu stii cand sunt maririle :)

ah si app de dezinteres get used to it ca asa o sa fie pana terminam dar tre sa devii enervant ca te bage in seama :lol:

StefanS
Posts: 4
Joined: Wed Oct 08, 2008 10:08 pm

Re: Intrebari anul 2

Postby StefanS » Wed Oct 08, 2008 10:10 pm

stie cineva un orar pt anul 2 semestrul 1? caut pe cineva... pls... e foarte important pt mine

User avatar
Cammy88
junior
junior
Posts: 32
Joined: Fri Sep 05, 2008 1:11 pm
Location: Bucuresti

Re: Intrebari anul 2

Postby Cammy88 » Thu Oct 09, 2008 12:58 pm

Daca vrei sa afli orarul, du-te la facultate ca este afisat la avizier...Presupun ca nu esti student la UMF, altfel stiai, teoretic...

User avatar
alice18
senior
senior
Posts: 170
Joined: Thu Apr 01, 2004 1:26 pm
Location: Bucuresti

Re: Intrebari anul 2

Postby alice18 » Thu Oct 09, 2008 7:03 pm

poate omul nu poate veni la facultate sau nu a ajuns pana acum. de ce trebuie sa fiti asa rautaciosi? daca te deranjeaza intrebarea sau nu ai chef sa dai o informatie nu mai raspunde, nu te obliga nimeni. de asta e forumul ca fiecare sa intrebe ce vrea sa afle si eventual sa primeasca un raspuns, nu ironii si remarci rautacioase.

User avatar
monicutza
elder
elder
Posts: 678
Joined: Tue Apr 19, 2005 9:02 pm
Location: bucuresti

Re: Intrebari anul 2

Postby monicutza » Thu Oct 09, 2008 7:07 pm

oricum practic la voi e mai greu sa spui un orar ca sunt atatea serii si grupe deci..

StefanS
Posts: 4
Joined: Wed Oct 08, 2008 10:08 pm

Re: Intrebari anul 2

Postby StefanS » Thu Oct 09, 2008 7:13 pm

nu pot sa gasesc orarul pe net undeva? ms celor care rasp.... restul......

User avatar
dr.ruxy
senior
senior
Posts: 398
Joined: Sun Aug 31, 2008 2:04 pm

Re: Intrebari anul 2

Postby dr.ruxy » Thu Oct 09, 2008 9:49 pm

imi pare rau, dar nu cred ca il gasesti pe net... doar daca un coleg de anul 2 are o poza... si o ataseaza
Nu exita esec, exista feedback!

User avatar
Cammy88
junior
junior
Posts: 32
Joined: Fri Sep 05, 2008 1:11 pm
Location: Bucuresti

Re: Intrebari anul 2

Postby Cammy88 » Thu Oct 09, 2008 10:18 pm

alice18 wrote:poate omul nu poate veni la facultate sau nu a ajuns pana acum. de ce trebuie sa fiti asa rautaciosi? daca te deranjeaza intrebarea sau nu ai chef sa dai o informatie nu mai raspunde, nu te obliga nimeni. de asta e forumul ca fiecare sa intrebe ce vrea sa afle si eventual sa primeasca un raspuns, nu ironii si remarci rautacioase.
:| Ceea ce am spus eu nu a fost ironie sau cu rautate, in caz ca te referi la mine...i-am dat un raspuns perfect normal pt ca nimeni nu are cum sa stie orarul de la toate seriile, totusi...de aceea i-am spus sa se duca la facultate ca este afisat acolo in intregime...cel putin am incercat sa ajut cu ceva, daca ma deranja intrebarea sau nu aveam chef nu raspundeam, in fine...

User avatar
dorutzu
senior
senior
Posts: 146
Joined: Mon Jan 29, 2007 11:13 pm
Location: undeva

Re: Intrebari anul 2

Postby dorutzu » Mon Oct 13, 2008 4:51 pm

zi la ce serie esti si daca esti la 4 iti zic eu.
"Ce nu te omoara te face mai puternic!"

StefanS
Posts: 4
Joined: Wed Oct 08, 2008 10:08 pm

Re: Intrebari anul 2

Postby StefanS » Mon Oct 13, 2008 8:01 pm

Caut pe cineva. Nu stiu la ce serie e. Vroiam un orar sa fac o surpriza. Nu poti sa faci o poza orarului si sa o sharezi aici.. nu sunt din bucuresti. ms anticipat. astept reply

User avatar
lazarosa
senior
senior
Posts: 411
Joined: Tue Feb 06, 2007 7:44 pm
Contact:

Re: Intrebari anul 2

Postby lazarosa » Mon Oct 13, 2008 8:20 pm

ce romantic :D vreau si eu surprize d'asteaaaa :(
.

User avatar
dorutzu
senior
senior
Posts: 146
Joined: Mon Jan 29, 2007 11:13 pm
Location: undeva

Re: Intrebari anul 2

Postby dorutzu » Mon Oct 13, 2008 9:01 pm

srry da nu am cu ce si la telefon nu am cablu. :|
"Ce nu te omoara te face mai puternic!"

StefanS
Posts: 4
Joined: Wed Oct 08, 2008 10:08 pm

Re: Intrebari anul 2

Postby StefanS » Tue Oct 14, 2008 7:15 pm

Dar grupele sau seriile le pot gasi pe undeva, pe net sau stiu eu.. zicea cineva ca stie un orar de la seria 4 sau asa ceva.. poate e acolo.. stiu ca s stresant :) dar.... ms mult. astept reply

User avatar
dr.ruxy
senior
senior
Posts: 398
Joined: Sun Aug 31, 2008 2:04 pm

Re: Intrebari anul 2

Postby dr.ruxy » Tue Oct 14, 2008 9:53 pm

grupele si seriile tot la fata locului le gasesti... umf-ul nu e asa evansat incat sa gasesti cataloagele studentilor online :green:
Nu exita esec, exista feedback!

User avatar
aztecul_dilit
senior
senior
Posts: 135
Joined: Mon Aug 04, 2008 12:19 am

Re: Intrebari anul 2

Postby aztecul_dilit » Mon Oct 27, 2008 1:55 pm

stie cineva cand se redeschide lia manoliu pentru mirobolantele si extaticele ore d inot??

User avatar
aztecul_dilit
senior
senior
Posts: 135
Joined: Mon Aug 04, 2008 12:19 am

Re: Intrebari anul 2

Postby aztecul_dilit » Tue Nov 18, 2008 12:49 am

stie cineva cum e linda cruceru la histo?mai ales la lucrari, practic etc?

User avatar
aztecul_dilit
senior
senior
Posts: 135
Joined: Mon Aug 04, 2008 12:19 am

Re: Intrebari anul 2

Postby aztecul_dilit » Tue Nov 18, 2008 12:51 am

si apropo d fizio, d-nul lazar?stie cineva care e atitudinea lui la lucrari, e si el prin comisia exam d final?


apropo d inot, cine nu stie, s-au inceput orele d inot la lia manoliu. pt echipa reprezentativa, se poate veni si d la 14.00, lunea, miercurea, vinerea

User avatar
elddar
senior
senior
Posts: 149
Joined: Tue Aug 22, 2006 1:45 pm
Location: stau in nor si cant la harpa...

Re: Intrebari anul 2

Postby elddar » Tue Nov 18, 2008 8:55 pm

aztecul_dilit wrote:si apropo d fizio, d-nul lazar?stie cineva care e atitudinea lui la lucrari, e si el prin comisia exam d final?



nea lazarik e foarte tare, bene sa nu te astepti sa ramai cu ceva de la lp-uri, nu preada decat strictu necesar,, dar nici nu are pretentii la lucrari si la examenul de lp ( dk scrii mooolt si in principal bene da note mari ! plus ca orele sunt relaxante, mai hipnotizeaza cate-o broasca, ( funny lol ) si nu e absurd dk avetzi bunul simt de a veni cat de cat pe la lp-uri. La examenul mare nu are cu ce sa te ajute ...doar la nota finala prin faptul ca da note mari in genereal, eu am facut cu el in anul 1, in anul 2 l-am regretat mooolt de tot....am facut cu ....bubuianu ( ptiu drace :D ) si a fost nasola si scarbosa la lp-uri ( nu prea venea si cand venea facea harakiri/ sepuku pacolo .....te facea sa te simti k un nimeni , plus ca da note mici , desi ii scrii chestii bune, nu te baga in partial, nu-i convine nimic ( in general ) , la cursuri preada bine ( doar atat de bine despre ea)

in final ce sa-ti zic de lazar....enjoy :D
,,[..]I walk to the horizon
And there I find another[...]"

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Intrebari anul 2

Postby Riley » Wed Nov 19, 2008 9:51 pm

Si in plus la Lazar sa iti vand un pont: daca ii faci o prezentare, (si sa ii sugerezi sa faceti fiecare o prezentare, un fel de referat in care sa prezinti o problema de fiziologie si pe care ulterior sa o prezinti "audientei" (adica grupei)) se poate sa va dea 10 la lp din oficiu, acum cativa ani a mers. eu am ales tema oxidului nitric, altii au luat tema mastocitului si stresului oxidativ, altcineva efectul angiotensinei pe receptorii AT 1 si AT 2, cu localizare, mecanism de transductie al semnalului,efecte fiziologice. Poti face o prezentare in ppt pe care o aduci pe un laptop, sau faci niste scheme pe care le tragi la xerox si distribui inainte de prezentare. E foarte tare, vezi/asculti chestii interesante,nu iti ia mai mult de o zi sa pregatesi tot cap-coada si scapi si de ex de lp care nu e chiar asa de usor, cu toate porcarioarele alea :D . Nu stiu acum daca mai face asa, dar merita incercat sau "surprins". :allright:
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
lazarosa
senior
senior
Posts: 411
Joined: Tue Feb 06, 2007 7:44 pm
Contact:

Re: Intrebari anul 2

Postby lazarosa » Tue Nov 25, 2008 7:25 pm

wtf ??!!
am facut cu el in anu' 2 si ne invata despre orice altceva dar nu fiziologie...daca nu vrei sa te stresezi si vrei 10 lejer, mergi la el. daca vrei sa si ramai cu ceva dupa lpuri ..orice alt asistent e ok.
.

noidoipunctcom
junior
junior
Posts: 88
Joined: Thu Oct 16, 2008 6:22 pm

Re: Intrebari anul 2

Postby noidoipunctcom » Mon Dec 22, 2008 11:07 pm

aztecul_dilit wrote:stie cineva cum e linda cruceru la histo?mai ales la lucrari, practic etc?




este bestiala, pe bune! :allright: ...face treaba buna cu studentul in timpul anului, e uber-cute si funny pe alocuri iar la examen este de caracter...pt mine a fost o placere sa-i frecventez orele :mrgreen:

User avatar
aztecul_dilit
senior
senior
Posts: 135
Joined: Mon Aug 04, 2008 12:19 am

Re: Intrebari anul 2

Postby aztecul_dilit » Thu Jan 01, 2009 9:23 pm

stie cineva knd se dau partialele la fizio si histo? exact la inceputul sem 2?am observat k partialu la histo dureaza km 2 saptamani

User avatar
dr.ruxy
senior
senior
Posts: 398
Joined: Sun Aug 31, 2008 2:04 pm

Re: Intrebari anul 2

Postby dr.ruxy » Thu Jan 01, 2009 9:43 pm

dap! sem2
in primele 2 sapt e partialu de histo. in functie de planificarea seriilor.
in prima sapt (parca) pica a doua lucrare de fizio
si partialu de fizio era mai incolo...
Nu exita esec, exista feedback!

User avatar
dyddy
junior
junior
Posts: 63
Joined: Mon Oct 20, 2008 1:48 pm

Re: Intrebari anul 2

Postby dyddy » Sat Jan 03, 2009 4:46 pm

dr.ruxy wrote:dap! sem2
in primele 2 sapt e partialu de histo. in functie de planificarea seriilor.
in prima sapt (parca) pica a doua lucrare de fizio
si partialu de fizio era mai incolo...


si parca mai era si unul la microbiologie.... un inceput in forta :D
Mai bine sa fii prost 5 minute daca pui o intrebare , decat sa ramai prost toata viata daca n-o faci!

User avatar
aztecul_dilit
senior
senior
Posts: 135
Joined: Mon Aug 04, 2008 12:19 am

Re: Intrebari anul 2

Postby aztecul_dilit » Sat Jan 03, 2009 9:08 pm

si parca mai era si unul la microbiologie.... un inceput in forta :D[/quote]


noi dam partialu' la micro in sesiune


btw!! LA MULTI ANI! :new-bday: occasion18.gif

User avatar
dr.ruxy
senior
senior
Posts: 398
Joined: Sun Aug 31, 2008 2:04 pm

Re: Intrebari anul 2

Postby dr.ruxy » Sat Jan 03, 2009 11:57 pm

dap... micro parca a fost in sesiune
Nu exita esec, exista feedback!

vazi
senior
senior
Posts: 437
Joined: Sat Nov 22, 2008 7:47 pm
Location: Bucuresti (atm)

Re: Intrebari anul 2

Postby vazi » Sun Jan 04, 2009 9:44 pm

:help: va rog frumos puteti sa imi dati cursuri laburi de histo? si daca aveti ceva program/orar pe amfiteatre ptr cursuri/laburi.. as vrea sa ingras si eu porcu in ajun ,,,
multumesc
:puppydogeyes:
pq pas?

moksha
junior
junior
Posts: 99
Joined: Fri Nov 02, 2007 5:18 pm

Re: Intrebari anul 2

Postby moksha » Tue Jan 06, 2009 8:46 pm

vacanta intersemestriala incepe pe 23 februarie ? sau pe 16?

Multumesc.

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Intrebari anul 2

Postby Riley » Tue Jan 06, 2009 9:01 pm

23 februarie. Cu placere! :D
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
aztecul_dilit
senior
senior
Posts: 135
Joined: Mon Aug 04, 2008 12:19 am

Re: Intrebari anul 2

Postby aztecul_dilit » Sat Jan 24, 2009 10:22 pm

isi mai aduce cineva aminte, din cei mari, cum a fost examenul de lp la histo?greutz, se dau lame pe care sa le recunosti usor?btw, eu fac cu linda cruceru-poate imi spune cineva cum noteaza


Return to “Anii 1-3”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 32 guests