Genetica

Chris.05
junior
junior
Posts: 82
Joined: Wed Jun 08, 2011 6:23 pm

Genetica

Postby Chris.05 » Fri Nov 02, 2012 6:49 pm

A facut cineva cu Dragotoiu lp-ul de genetica? Niste pareri ceva? Tipa pare cam varza in gen..dar vreau niste pareri in legatura cu sistemul de notare,examen etc .

roxitzu
senior
senior
Posts: 124
Joined: Mon Jan 11, 2010 9:55 pm

Re: Genetica

Postby roxitzu » Sun Nov 04, 2012 6:24 pm

cand am facut eu cu ea ( acum 2 ani :) ) a contat nota de la lucrare ... in sensul ca cine a luat peste 8 nu a mai trebuit sa dea examenul de lp ... iar pe cei care au dat exam de lp stiu ca i-a frecat destul de mult ... pe unii i-a picat si i-a mai chemat odata dar pana la urma i-a bagat in examen ... e destul de pretentioasa din cate imi amintesc (nu mai stiu sigur dar park cerea si probleme la ex de lp)

User avatar
mirela93
junior
junior
Posts: 55
Joined: Tue May 01, 2012 8:31 pm

Re: Genetica

Postby mirela93 » Fri Nov 23, 2012 8:53 pm

va mai amintiti potentiale subiecte de la ex de genetica? am intrebat-o astazi pe dr. delia.....si mi-a spus ca nu exista o lista propriu-zisa, dar ca as putea intreba pe forum :P...
"Medic, cineva spre care ne indreptam sperantele cand suntem bolnavi si cainii cand suntem sanatosi." Ambrose Bierce

User avatar
adrian.s
newbie
newbie
Posts: 16
Joined: Wed Aug 15, 2012 1:58 am
Location: Câmpulung

Re: Genetica

Postby adrian.s » Sun Nov 25, 2012 4:30 am

Exemple de subiecte:struct sec ADN, nucleozom+solenoi,cauzele mutatiilor genice,sindromul x fragil,sindromul marfan, etapele replicarii ADN, oncogenele virale,markerii citogenetici de actiune a protooncogenelor,fenomenul de linkage,etc.
Astea s-au dat anul trecut :D

User avatar
Burundanga
elder
elder
Posts: 1157
Joined: Thu Aug 08, 2013 1:57 am

Re: Genetica

Postby Burundanga » Tue Feb 04, 2014 1:27 am

Stie cineva ceva despre panarama asta de examen? Toti vorbesc ca notele se dau la plesneala si grila e o porcarie.

ioana_c
senior
senior
Posts: 160
Joined: Tue Dec 14, 2010 8:25 pm

Re: Genetica

Postby ioana_c » Tue Feb 04, 2014 1:08 pm

Pai cam asa e.Nu conteaza ce faci la grila sau ce note ai la lp-uri.Anul trecut notele s-au dat pe grupe:toata grupa mea a luat 7,altele gr. 8,altele 5.Depinde ce noroc ai.Chiar ma mirasem sa fi facut toti ce aceeasi nota :)) plus ca stiam persoane care au pus la plesneala pt ca nu invatase si au luat aceeasi nota cu cei care au pierdut timp sa citeasca ppt-urile profilor.Apoi o profa ne-a spus ca cei de la catedra de genetica nici nu s-au uitat pe lucrarile noastre.

User avatar
Burundanga
elder
elder
Posts: 1157
Joined: Thu Aug 08, 2013 1:57 am

Re: Genetica

Postby Burundanga » Wed Feb 05, 2014 12:23 am

multumesc de raspuns! faza e ca eu chiar stau sa invat si imi pasa mult de nota. daca fac contestatie pot rezolva ceva?

ioana_c
senior
senior
Posts: 160
Joined: Tue Dec 14, 2010 8:25 pm

Re: Genetica

Postby ioana_c » Wed Feb 05, 2014 1:34 pm

Te inteleg pentru ca asa am facut si eu anul trecut.Am stat sa invat,grilele stiu ca le-am facut bine pt ca au fost usoare si am luat 7,la fel ca alti colegi de grupa care stiau ca nu au raspuns bine si sperau sa scoata un 5.Nu am auzit pe nimeni sa faca contestatie asa ca nu pot sa iti zic nimic.

greeny
junior
junior
Posts: 67
Joined: Fri Nov 19, 2010 3:58 pm

Re: Genetica

Postby greeny » Sun Feb 09, 2014 2:10 am

Noi(vreo 10 oameni) am facut contestatie acum 2 ani -aveam doar sinteza si unora ne a mai dat 1-2 puncte. Nu a marit la 10, adica si de la 7 si de la 8 s a ajuns la maxim noua.


Return to “Anii 1-3”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests