fiziologie anul II

User avatar
Ciprian_90
senior
senior
Posts: 323
Joined: Fri Jul 24, 2009 10:30 am
Location: Pitesti/Bucuresti
Contact:

fiziologie anul II

Postby Ciprian_90 » Mon Dec 13, 2010 1:24 am

mai stiti ce subiecte ati avut la prima lucrare?

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: fiziologie anul II

Postby Doddy » Tue Dec 14, 2010 2:19 pm

Fiecare serie a avut alte subiecte... Nu o sa iti pice ce le-a picat celorlalti colegi de la alte serii (sau grupe, daca nu faceti impreuna).
Poate sa pice orice, si de la asta apar si discutii ca "de ce seria x a avut ceva din ciclul cardiac (care e simplu) si seria y a avut clasificarea nu-stiu-caror proteine (care e naspa)...".
Poate sa pice orice subiect din lista de subiecte de la xerox (cea de o pun ei la avizier e mai mica si strict orientativa).

Si du-te la lucrare, ca s-ar putea sa nu o mai dea inca o data pentru absenti. ;)
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

User avatar
Ciprian_90
senior
senior
Posts: 323
Joined: Fri Jul 24, 2009 10:30 am
Location: Pitesti/Bucuresti
Contact:

Re: fiziologie anul II

Postby Ciprian_90 » Wed Dec 15, 2010 12:59 pm

A fost ok la lucrare. Am terminat in 25 de min.
Am avut reflexul osteotendinos, sinapsa electrica si caracteristici ale durerii rapide.

User avatar
Dmndash
senior
senior
Posts: 296
Joined: Mon Oct 05, 2009 4:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: fiziologie anul II

Postby Dmndash » Fri Dec 17, 2010 1:38 pm

noi am avut etapele transmiterii in sinapsa chimica, caracteristicile durerii lente si transmiterea potentialului de actiune in nodul sinoatrial (ultimu subiect .... :roll: )
oricum. pe site-ul lor am gasit o lista de subiecte pe anul doi http://www.fiziologie.ro/curs05/suban2.pdf
vom da din acestea la examenul scris sau sunt strict orientative?
What would you prefer--a doctor who holds your hand while you die or who ignores you while you get better?

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: fiziologie anul II

Postby Doddy » Wed Dec 22, 2010 10:23 pm

Cam astea sunt!
E la xerox o lista cred ca cu aceleasi subiecte, insa numerotate in continuare (de la 1 la 400 si ceva). La noi, pe cele doua bilete pe care le trageam, era trecut un numar, iar profii care ascultau se uitau pe lista de care vorbesc si iti spuneau ce subiect ai.

Dar da, anul trecut exact astea au fost subiectele!
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

User avatar
choux
junior
junior
Posts: 67
Joined: Mon Aug 24, 2009 3:33 pm

Re: fiziologie anul II

Postby choux » Sun Jan 02, 2011 1:28 pm

examenul practic la fizio sem 1 se da in ultima saptamana de dinainte de sesiune?

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: fiziologie anul II

Postby Doddy » Mon Jan 03, 2011 12:58 am

choux wrote:examenul practic la fizio sem 1 se da in ultima saptamana de dinainte de sesiune?


Nu!
Se da ultimul, e ultimul examen din sesiune...
In a doua saptamana a lui martie (de obicei in weekend) studentii care au 7 sau mai mult la lucrari dau grilele. In saptamana urmatoare, cine ia grilele da examenul oral (cu subiectele alea de mai sus), in ziua in care are LP-ul. In final, cine ia oralul (majoritatea adica), da examenul practic in saptamana urmatoare (prin ultima saptamana din martie, cand deja toti sunt epuizati psihic dupa o sesiune care tine practic de pe la 10-15 ianuarie). La practic se da un EKG (obligatoriu) si parca un buletin de analize din alea sau o alta cardiograma... ideea e sa stii bine sa citesti EKG, sa zici de diagn de ritm sinusal, frecventa si axul inimii.

Bafta multa cu fizio ;)!
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

User avatar
Dmndash
senior
senior
Posts: 296
Joined: Mon Oct 05, 2009 4:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: fiziologie anul II

Postby Dmndash » Fri Jan 14, 2011 11:30 am

dupa ce am fost sfatuiti sa cumparam cartea de pompe a domnului Zagrean (care momentan e doar suport pentru praf :roll: ) guyton, boron, dobrean pentru inima (Desi am gasit-o integral postata pe net sub forma de cursuri :evil: ) acum vad ca multi studenti de anul II isi cumpara Interpretarea rapida a EKG de Dale Dublin...
o recomandati? o sa-mi mai foloseasca cu adevarat si in alti ani?
mie mi s-a parut foate bun cursul doamnei Bubuianu despre ekg :roll:
What would you prefer--a doctor who holds your hand while you die or who ignores you while you get better?

User avatar
Ciprian_90
senior
senior
Posts: 323
Joined: Fri Jul 24, 2009 10:30 am
Location: Pitesti/Bucuresti
Contact:

Re: fiziologie anul II

Postby Ciprian_90 » Fri Jan 14, 2011 11:36 am

Dmndash wrote:dupa ce am fost sfatuiti sa cumparam cartea de pompe a domnului Zagrean (care momentan e doar suport pentru praf :roll: ) guyton, boron, dobrean pentru inima (Desi am gasit-o integral postata pe net sub forma de cursuri :evil: ) acum vad ca multi studenti de anul II isi cumpara Interpretarea rapida a EKG de Dale Dublin...
o recomandati? o sa-mi mai foloseasca cu adevarat si in alti ani?
mie mi s-a parut foate bun cursul doamnei Bubuianu despre ekg :roll:


care este linkul pt cartea lui dan dobreanu?

User avatar
Dmndash
senior
senior
Posts: 296
Joined: Mon Oct 05, 2009 4:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: fiziologie anul II

Postby Dmndash » Fri Jan 14, 2011 11:51 am

pfff retrag ce am spus
in decembrie pe vechiul site al umf targu mures erau postate sub forma de pdf cursurile lui Dobrean
acum vad ca au actualizat site-ul si nu mai au nimic
What would you prefer--a doctor who holds your hand while you die or who ignores you while you get better?

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: fiziologie anul II

Postby Doddy » Fri Jan 14, 2011 12:36 pm

- cursurile de fizio sunt baza pentru examen ;)
- cartea lui Dobrean nu prea merita (sincer sa fiu), insa este utila pentru examen... se gaseste la xerox si nu e foarte scumpa (pana-n 15 lei)
- boron nu merita.
- guyton merita, nu numai pentru fizio, e una din cartile de baza ale medicinei; daca aveti rabdare sau e-book reader, se gaseste pe net, o versiune scanata in romana si una foarte completa si misto in engleza (din pacate)
- dublin nu merita pentru anul 2 (grilele din EKG sunt simple, iar la practic e foarte putin de interpretat), insa e utila si mai incolo (in anul 3 la semio si la fiziopat, banuiesc ca in anii 4-6 la cardio si la urgenta...); am inteles ca in majoritatea specialitatilor trebuie stiut ekg, asa ca ar merita cumparata (insa nu neaparat pentru anul 2); se gaseste si pe net (in romana inclusiv).
- cartea cu pompe a lui Zagrean nu stiu daca merita, anul trecut nu o aveam; pentru fizio poate merita, pentru viitor nu cred!

Bafta! :)
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

User avatar
choux
junior
junior
Posts: 67
Joined: Mon Aug 24, 2009 3:33 pm

Re: fiziologie anul II

Postby choux » Tue Jan 18, 2011 9:01 pm

daca nu intru in partial sau daca nu iau partialul nu am dreptul sa dau examenul practic? se da tot (sem1+2) in vara? :confused:

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: fiziologie anul II

Postby Doddy » Wed Jan 19, 2011 7:17 pm

choux wrote:daca nu intru in partial sau daca nu iau partialul nu am dreptul sa dau examenul practic? se da tot (sem1+2) in vara? :confused:

Da, daca nu dai/iei partialul, dai tot (inclusiv examenul practic) in vara!

Ideea e sa intri, sa dai, si sa iei partialul, iti va fi muuuuult mai usor la vara! ;)
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

zukunft24
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Sun Aug 29, 2010 5:12 pm

Re: fiziologie anul II

Postby zukunft24 » Sun Jan 23, 2011 5:37 pm

Dmndash wrote:dupa ce am fost sfatuiti sa cumparam cartea de pompe a domnului Zagrean (care momentan e doar suport pentru praf :roll: ) guyton, boron, dobrean pentru inima (Desi am gasit-o integral postata pe net sub forma de cursuri :evil: ) acum vad ca multi studenti de anul II isi cumpara Interpretarea rapida a EKG de Dale Dublin...
o recomandati? o sa-mi mai foloseasca cu adevarat si in alti ani?
mie mi s-a parut foate bun cursul doamnei Bubuianu despre ekg :roll:


hello! hai sa lamurim intai un lucru - e Dale Dubin, nu Dublin. Mie mi s-a parut varza cartea asta, sau cel putin la mine nu a tinut. E simpluta si te baga in niste sabloane dar nu prea te invata sa gandesti. Cursul lui Bubuianu de ECG e foarte fein. Basically, cam tot ce trebuie sa stiti in anul 2 este ECG-ul normal - adica cum sunt vazuti vectorii de electrozi. Nu trebuie tocite tiparele, ci intelese logic. Asa ca, to put it in a nutshell, 80% din cursurile de ecg an 2 se rezuma la interpretarea unui desen cu inima inconjurata de 12 derivatii. Pe langa curs m-a ajutat mult o carte rosie de Ecg de buzunar de Adrian Alecu (o gasiti jos la librarie - cam piperata la pret dar merita). Da totul concis si explicit. ECG-ul in anul 2 nu vi se cere decat cel normal. Restul faceti in anul 3 la fiziopat. E chiar foarte important sa il prindeti de pe acum, pt a fluiera in anul 3.
Pe de alta parte, mie Dobreanu mi s-a parut exceptionala pt canale , contractie, depolarizare et co. Bine, nu trebuie toate detaliile, dar da mult mai logic decat in Guyton si fara atat de multa poveste.
Referitor la cursuri...ale Dr Stefanescu foarte bune si complexe (da grile fix din ele , dar se leaga de cele mai amanuntite chestii - foarte multe procente etc, adica nu da chestii generale din ele- trebuie stiute by heart). Ale lui Buraga - va rog eu sa scrieti tot sau eventual sa o inregistrati (vbeste extrem de rpede) ca la fel, tot din ele da. Bubu la fel. Mai sunt Dr Ghita, Braga, Caruntu care tin prelegeri super tari si respecta tiparul cursului la grila. Surpriza vine cu profu' pentru ca o sa va bage in niste tampenii de intrebari, de la un moment dat nici nu stiti unde naiba era chestia aia si o gasiti in nuj ce grafic din curs. De asta recomand Dobreanu (va invata sa ganditi si aveti sanse mult mai mari in a face grilele profului- nu multe la numar ce e drept, dar conteaza).
La oral e mega lejer.
Daca mai aveti intrebari, please ask. Bafta!

User avatar
Dmndash
senior
senior
Posts: 296
Joined: Mon Oct 05, 2009 4:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: fiziologie anul II

Postby Dmndash » Tue Jan 25, 2011 10:52 pm

ce subiecte au picat pana acum la lucrarea nr 2?
seriile 5 si 6 dau abia joi..si eram curioasa :D
What would you prefer--a doctor who holds your hand while you die or who ignores you while you get better?

zukunft24
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Sun Aug 29, 2010 5:12 pm

Re: fiziologie anul II

Postby zukunft24 » Tue Jan 25, 2011 11:10 pm

Dmndash wrote:ce subiecte au picat pana acum la lucrarea nr 2?
seriile 5 si 6 dau abia joi..si eram curioasa :D


Hai sa iti zic un secret. Subiectele variaza foarte mult, asa ca invatati cursurile f bine ca poate pica absolut orice din ele, inclusiv chestii de corelatie intre mai multe cursuri. Oricum, poate se zvonesc multe, dar imi aduc aminte cu placere de lucrarile alea, sa stii :))

User avatar
Dmndash
senior
senior
Posts: 296
Joined: Mon Oct 05, 2009 4:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: fiziologie anul II

Postby Dmndash » Mon Feb 21, 2011 7:09 pm

cum inainte de orice examen care se respecta apare o zvonistica fantastica, au aparut presupuneri legate si de partialul de fizio
grila negativa inseamna cum s-a dat in anul I? Adica daca ai pus b si era gresit iti anuleaza cu raspunsul corect C
sau anularea are loc la nivel de intrebare. Gen daca erau 3 raspunsuri corecte si eu am pus doar 2 se anuleaza intreabarea aceasta cu una raspunsa integral corect ?

eu stiam ca e ca in anul I, dar nu strica sa fii sigur....
What would you prefer--a doctor who holds your hand while you die or who ignores you while you get better?

zunthor
junior
junior
Posts: 67
Joined: Sun Jan 30, 2011 6:03 pm

Re: fiziologie anul II

Postby zunthor » Mon Feb 21, 2011 7:24 pm

Cand am dat eu examenul acum 4 ani, grila negativa insemna urmatorul lucru: tu ai pus 50 de raspunsuri la cele 50 de intrebari, din cele 50 de raspunsuri puse de tine 25 au fost corecte, restul 25 incorecte, scazand din cele 25 de raspunsuri corecte pe cele 25 incorecte, se ajunge la punctajul final de 0.....Eu am raspuns doar la cele la care eram 100% sigur si a fost ok.

User avatar
Alfa_omega
senior
senior
Posts: 264
Joined: Fri Jun 27, 2008 3:32 pm
Location: Bucuresti

Re: fiziologie anul II

Postby Alfa_omega » Mon Feb 21, 2011 7:38 pm

Dmndash wrote:cum inainte de orice examen care se respecta apare o zvonistica fantastica, au aparut presupuneri legate si de partialul de fizio
grila negativa inseamna cum s-a dat in anul I? Adica daca ai pus b si era gresit iti anuleaza cu raspunsul corect C
sau anularea are loc la nivel de intrebare. Gen daca erau 3 raspunsuri corecte si eu am pus doar 2 se anuleaza intreabarea aceasta cu una raspunsa integral corect ?

eu stiam ca e ca in anul I, dar nu strica sa fii sigur....


E ca in anul I.
Ca sa-ti dai seama ca esti prost, trebuie totusi sa-ti mearga mintea...

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: fiziologie anul II

Postby Doddy » Tue Feb 22, 2011 9:51 am

Se puncteaza la raspuns.
Un raspuns corect = +1
Un raspuns gresit = -1
In total se aduna plusurile si minusurile de la toate intrebarile!
La noi, din 20 de intrebari, trebuia sa avem +8 pentru promovare (ceea ce este putin, daca pui doar raspunsurile 100% sigure).
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

User avatar
Dmndash
senior
senior
Posts: 296
Joined: Mon Oct 05, 2009 4:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: fiziologie anul II

Postby Dmndash » Tue Feb 22, 2011 10:48 am

mersi de raspunsuri
asta stiam si eu in mare...dar colegii au o abilitate fantastica de a agita spiritele :lol:
What would you prefer--a doctor who holds your hand while you die or who ignores you while you get better?

gigimacelaru
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Mon Sep 20, 2010 11:51 pm

Re: fiziologie anul II

Postby gigimacelaru » Mon Feb 28, 2011 2:39 pm

Stie cineva de unde se pot gasi grile de fizio pt partial? sa stim si noi la ce sa ne asteptam din partea lor? macar vreun exemplu daca stie careva

User avatar
Ciprian_90
senior
senior
Posts: 323
Joined: Fri Jul 24, 2009 10:30 am
Location: Pitesti/Bucuresti
Contact:

Re: fiziologie anul II

Postby Ciprian_90 » Thu Mar 03, 2011 1:22 am

Cand se corecteaza grilele? Pe loc sau cum?

zukunft24
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Sun Aug 29, 2010 5:12 pm

Re: fiziologie anul II

Postby zukunft24 » Thu Mar 03, 2011 2:42 am

Asteptati vreo 4 ore. Si in final dupa ce va mariti vizibil sansele de a face staza venoasa in fata catedrei pe post de tribut, va comunica si rezultatele :))

User avatar
alexa_umf
junior
junior
Posts: 26
Joined: Wed Feb 17, 2010 2:31 pm
Location: Bucuresti

Re: fiziologie anul II

Postby alexa_umf » Thu Mar 03, 2011 8:45 am

Grilele le primim scrise pe foi sau se proiecteaza? Si am mai inteles ca ar fi pe numere (deci grile diferite si atunci inseamna ca le primim pe foi)?

User avatar
daby
senior
senior
Posts: 109
Joined: Sat Aug 02, 2008 8:50 pm

Re: fiziologie anul II

Postby daby » Thu Mar 03, 2011 4:57 pm

grilele se dau pe foi si sunt pe numere

User avatar
Dmndash
senior
senior
Posts: 296
Joined: Mon Oct 05, 2009 4:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: fiziologie anul II

Postby Dmndash » Sat Mar 05, 2011 7:07 pm

acum ca s-a terminat balciul partialului la fiziologie am si eu o intrebare
as vrea (Defapt, nu prea am de ales) sa dau oralul la fiziologie tot in vara + practicele.
Examenul de histologie este la o zi dupa oral si sunt planta cu crengi la materia asta :shock:
conteaza in vreun fel asta? se dau note mai mici la vara la fiziologie?
What would you prefer--a doctor who holds your hand while you die or who ignores you while you get better?

diana90
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Thu Jul 07, 2011 11:26 am

Re: fiziologie anul II

Postby diana90 » Thu Jul 07, 2011 11:32 am

salut. am si eu o intrebare. acum in vara la fiziologie, pt ca nu am dat partialul, este obligatoriu sa dau toata materia, sau pot da doar o parte, doar partialul sau doar partea a 2a?

User avatar
Alfa_omega
senior
senior
Posts: 264
Joined: Fri Jun 27, 2008 3:32 pm
Location: Bucuresti

Re: fiziologie anul II

Postby Alfa_omega » Thu Jul 07, 2011 1:44 pm

diana90 wrote:salut. am si eu o intrebare. acum in vara la fiziologie, pt ca nu am dat partialul, este obligatoriu sa dau toata materia, sau pot da doar o parte, doar partialul sau doar partea a 2a?


O dai pe toata.
Ca sa-ti dai seama ca esti prost, trebuie totusi sa-ti mearga mintea...

diana90
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Thu Jul 07, 2011 11:26 am

Re: fiziologie anul II

Postby diana90 » Sat Jul 09, 2011 10:41 am

o sa fie minunat atunci :? . mersi pt raspuns!

diana90
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Thu Jul 07, 2011 11:26 am

Re: fiziologie anul II

Postby diana90 » Sat Jul 09, 2011 2:32 pm

hello. daca dau grila acum si o iau, dar nu dau oralul, in toamna mai dau din nou grila sau doar oral? si da, stiu ca la oral nu pica nimeni, dar oricum :D

User avatar
Dmndash
senior
senior
Posts: 296
Joined: Mon Oct 05, 2009 4:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: fiziologie anul II

Postby Dmndash » Sat Jul 09, 2011 9:14 pm

la partial era logica "ce e luat e bine luat"
daca ai luat grilele ti le ia in considerare si fara oral sau practic
ar trebui sa se aplice si in toamna (App eu nu te sfatuiesc sa faci asta.asa am facut eu.nu m-am dus la partial la oral.si acum mi s-au ingramadit toate si parca stiu mai putin ca la partial )
What would you prefer--a doctor who holds your hand while you die or who ignores you while you get better?

yutthyra
junior
junior
Posts: 43
Joined: Mon Jul 27, 2009 1:01 am

Re: fiziologie anul II

Postby yutthyra » Mon Jul 11, 2011 11:54 pm

in vara la oral dam cu acelasi prof care a fost si la partial?sau se poate schimba? :D

User avatar
Dmndash
senior
senior
Posts: 296
Joined: Mon Oct 05, 2009 4:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: fiziologie anul II

Postby Dmndash » Tue Jul 12, 2011 5:20 pm

la noi in serie s-a respectat de la partial (in general era asistentul de grupa + inca un prof pastrandu-se combinatia si in vara)
What would you prefer--a doctor who holds your hand while you die or who ignores you while you get better?

User avatar
Lysthenon
junior
junior
Posts: 91
Joined: Mon Jul 04, 2011 6:34 pm
Location: Bucuresti

Re: fiziologie anul II

Postby Lysthenon » Thu Jul 14, 2011 7:25 am

Dmndash wrote:dupa ce am fost sfatuiti sa cumparam cartea de pompe a domnului Zagrean (care momentan e doar suport pentru praf :roll: ) guyton, boron, dobrean pentru inima (Desi am gasit-o integral postata pe net sub forma de cursuri :evil: ) acum vad ca multi studenti de anul II isi cumpara Interpretarea rapida a EKG de Dale Dublin...
o recomandati? o sa-mi mai foloseasca cu adevarat si in alti ani?
mie mi s-a parut foate bun cursul doamnei Bubuianu despre ekg :roll:

Cartea lui dublin e buna ..te ia de la 0 cu studiul ekg-ului.

User avatar
razvv
senior
senior
Posts: 124
Joined: Wed Oct 08, 2008 6:19 pm

Re: fiziologie anul II

Postby razvv » Thu Jul 28, 2011 11:43 pm

Cum este examenul de marire? Este doar oral? Examineaza Prof. Zagrean sau sefii de lucrari?

giulyelena
Posts: 4
Joined: Sun Aug 07, 2011 4:04 pm

Re: fiziologie anul II

Postby giulyelena » Sun Aug 07, 2011 4:39 pm

Am nevoie urgenta de cursurile la fiziologie an II .Cine ma poate ajuta mii de multumiri ! Site-ul de la facultate este blocat. :help: :help:

User avatar
freaky_criss
junior
junior
Posts: 40
Joined: Mon Sep 14, 2009 6:04 pm

Re: fiziologie anul II

Postby freaky_criss » Mon Aug 29, 2011 12:25 pm

Stie cineva cand este restanta la fiziologie?....am incercat sa intru pe site si am vazut k nu merge

User avatar
choux
junior
junior
Posts: 67
Joined: Mon Aug 24, 2009 3:33 pm

Re: fiziologie anul II

Postby choux » Sun Sep 11, 2011 12:59 pm

recuperarile de absente si examenul practic la fiziologie se tin luni intre 9 si 2. eu nu trebuie sa dau decat examenul practic. inseamna ca ma pot duce la orice ora din intervalul ala sau si eu tot de la 9? a mai fost cineva in situatia asta? asistentul meu este dr bubuianu

User avatar
Ciprian_90
senior
senior
Posts: 323
Joined: Fri Jul 24, 2009 10:30 am
Location: Pitesti/Bucuresti
Contact:

Re: fiziologie anul II

Postby Ciprian_90 » Mon Oct 03, 2011 10:41 am

M-a rugat un coleg sa intreb daca stie cineva cand se da RR-il la fiziologie. Aveti careva vreo idee? Anul trecut cand s-a dat?


Return to “Anii 1-3”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests