IMBS

User avatar
alexa_umf
junior
junior
Posts: 26
Joined: Wed Feb 17, 2010 2:31 pm
Location: Bucuresti

Re: IMBS

Postby alexa_umf » Mon Apr 04, 2011 2:50 pm

Cum se face cu referatul (am vazut ca data limita este 15 aprilie)? Trebuie sa punem referatul pe un stick/cd etc sau in folder-ul din contul de la lp? Daca ar trebui pus pe contul nostru, cum avem timp sa lucram si la lp si la referat??? :shock:

User avatar
choux
junior
junior
Posts: 67
Joined: Mon Aug 24, 2009 3:33 pm

Re: IMBS

Postby choux » Sun Apr 10, 2011 1:00 pm

exista cineva in acest univers care sa stie cum trebuie sa facem proiectul la info? ma refer la continut ( trebuie scriem despre o specializare dupa ce ne-am informat din diverse site-uri web?) si la predare (il trimitem pe mail si il descarcam sau il facem de la zero in cadrul lp-ului?).
va rog, lamuriti-ma :?. multumesc

User avatar
Atyna
junior
junior
Posts: 41
Joined: Sun Sep 14, 2008 8:28 pm

Re: IMBS

Postby Atyna » Wed May 11, 2011 10:29 am

Mai nou e prezenta obligatorie la curs :| si se zvoneste ca am da oral cei cu cel putin o absenta :| cine mai stie ceva legat de asta ? Iar dintre cei din anii mai mari, la voi cum a fost ? Chiar s-a dat oral? Sunt curioasa in ce anume a constat si cum au fost notele. Mersi!
He who has a why to live can bear almost any how.
-Friedrich Nietzsche-

User avatar
daby
senior
senior
Posts: 109
Joined: Sat Aug 02, 2008 8:50 pm

Re: IMBS

Postby daby » Wed May 11, 2011 11:39 am

asa ne ameninta si pe noi cu oralul, dar nu a fost asa...se dau doar grilele acelea si daca vroiai sa-ti maresti nota atunci dadeai si oral altfel nu...notele au fost in general mari (adica daca ai luat la ambele grile punctaje bune, ai facut ora de ora lp-ul, si ai si proiect nu iei sub8 ) succes!

User avatar
santa_sangre
junior
junior
Posts: 68
Joined: Tue Jan 13, 2009 11:05 am

Re: IMBS

Postby santa_sangre » Fri Jun 24, 2011 6:46 am

daca, sa spunem, intamplarea face sa te procopsesti cu o restanta la imbs....cam la ce ar trebui sa te astepti? cam ce ar trebui sa inveti, sa recuperezi? e sever la restanta?
Do you think i have God complex? I am God!

User avatar
Ciprian_90
senior
senior
Posts: 323
Joined: Fri Jul 24, 2009 10:30 am
Location: Pitesti/Bucuresti
Contact:

Re: IMBS

Postby Ciprian_90 » Sun Jul 03, 2011 4:48 pm

A dat careva examenul pana acum? Cum a fost?

yutthyra
junior
junior
Posts: 43
Joined: Mon Jul 27, 2009 1:01 am

Re: IMBS

Postby yutthyra » Sun Jul 03, 2011 7:41 pm

nebunie.
e in regula daca te uiti peste grile si mai arunci un ochi si pe cursuri mai ales alea cu testele hi-patrat,teste de semnificatie statistica etc.
au picat cativa dar s-au luat si note de 10.
dupa ce iti calculeaza nota te intreaba daca esti multumit si poti sa intri la oral daca vrei dar mare grija pentru ca notele pot sa scada daca nu stii.
in caz ca restanta te pune sa recuperezi la toamna cel putin 4 laboratoare daca ai lipsit in timpul anului si apoi examen oral :D

User avatar
Dmndash
senior
senior
Posts: 296
Joined: Mon Oct 05, 2009 4:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: IMBS

Postby Dmndash » Mon Jul 04, 2011 1:09 pm

care grile? pe site sunt doar 5 iar la curs ne-a dat doar vreo 18 :roll:
daca are cineva grilele il rog frumos sa mi le trimita pe mail (Dmndash90@yahoo.com)
nu trebuie sa fie neaparat rezolvate...macar sa le am
What would you prefer--a doctor who holds your hand while you die or who ignores you while you get better?

gigimacelaru
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Mon Sep 20, 2010 11:51 pm

Re: IMBS

Postby gigimacelaru » Sat Jul 09, 2011 6:23 pm

Are cineva idee ce se intampla la examenul final? Daca am 24 de pct pe tot anu, sunt sanse de trecut? Ca au auzit de la multi(din alti ani) ca le-ar fi facut spircu surprize frumoase. Insa la celelalte serii care au dat pana acum a fost foarte ...... rau sa zicem.

yutthyra
junior
junior
Posts: 43
Joined: Mon Jul 27, 2009 1:01 am

Re: IMBS

Postby yutthyra » Sun Jul 10, 2011 9:16 am

acum depinde cate puncte scoti la grile.
am avut colegi care au picat cu punctaje mici si chiar unul care avea 50 de puncte a intrat la oral ca sa i mai dea un punct sa treaca n a stiut si a picat.
e incerta treaba :D

User avatar
freaky_criss
junior
junior
Posts: 40
Joined: Mon Sep 14, 2009 6:04 pm

Re: IMBS

Postby freaky_criss » Mon Jul 11, 2011 5:58 pm

Cine are grilele la info puteti va rog sa mi le trimiteti si mie :D(popescu.cristina09@yahoo.com) pls pls pls. Multumesc mult!! :D

gigimacelaru
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Mon Sep 20, 2010 11:51 pm

Re: IMBS

Postby gigimacelaru » Wed Aug 31, 2011 2:08 pm

Salutare!

Stie cineva cum este la marire la IMBS?

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: IMBS

Postby Doddy » Wed Aug 31, 2011 7:35 pm

gigimacelaru wrote:Salutare!

Stie cineva cum este la marire la IMBS?


Mai, sincer nu stiu cum e la marire la IMBS, insa am auzit ca mareste. Adica nu te-ai duce degeaba. Sparcu are foarte multi pitici pe creieri, deci nu poti pune foarte mare baza in ce-ti spun eu, insa "din auzite" iti pot spune ca mareste. Cel mai bine cred ca ar fi sa-ti iei inima-n dinti si sa-i cauti pe cei de la catedra (eventual chiar pe el) si sa-l intrebi in ce consta marirea. Am inteles ca ii plac in general copiii ambitiosi care vor sa dea marire la mareata lui materie, deci ai toate sansele sa primesti o informatie buna.
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

zukunft24
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Sun Aug 29, 2010 5:12 pm

Re: IMBS

Postby zukunft24 » Wed Aug 31, 2011 9:15 pm

Desi nu pare, Spircu, in ciuda tuturor piticilor, e o persoana de treaba. Nu ai de ce sa iti faci griji.

User avatar
rAndrew
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Wed Apr 02, 2008 9:48 am
Contact:

Re: IMBS

Postby rAndrew » Sun Sep 11, 2011 10:34 am

IMBS este o materie care n-ar trebui sa va puna probleme. Eu eram disperat, niciodata nu terminam lp-urile, ramaneam in urma... dupa ce ieseam din laborator injuram ca la usa cortului toata catedra de informatica si asta s-a intamplat cam tot anul, la fiecare laborator. In schimb, am fost la toate cursurile si prezenta mi-a fost luata in cosideratie cand mi-au venit rezultatele la grila si mi-au calculat nota finala. Nici nu visam sa iau 10 la materia asta.. deja imi facusem planuri de un 7, cu putin noroc maxim 8. Nu trebuie sa scrieti cu diacritice, va spun sincer.. nici macar un cuvant din toate lucrarile nu le-am scris cu diacritice si n-a contat absolut deloc (exceptie referatul/proiectul). N-au cum sa verifice diacriticele, n-au cum sa verifice documentele .xls .doc, fisiele .jpg, .png etc. Singurul criteriu dupa care se face evaluarea unui fisier/document este marimea acestuia in kb. E pe bune pentru ca am testat asta si am umplut 2 lp-uri numai cu balarii..toate fisierele alea excel, word care trebuiau facute... am scris numai aiureli, am dat copy paste de pe sit-uri... dar trebuie facut cu cap pentru ca deageaba dai copy paste la 30 de pagini de internet cand ei iti cer sa scrii acolo doar un paragraf de 5 randuri. Desi e pe bune, va zic, nu incurajez pe nimeni sa faca toate lp-urile in cea mai mare durere de ***... chinuiti-va sa faceti cat de mult puteti din ele si in caz ca ati ajuns la disperare (si in mare parte, o sa ajungeti) apelati si la alte variante.
Ah, sa nu uit.. n-am citit tot threadul si poate s-a mai spus : merge sa va scrieti de acasa textele cu tot cu diacritice si cu ce mai e pe acolo si sa le puneti pe mail, dar nu ca atasament word... ci doar copy paste intr-un "create mail" si-l salvat in drafts... apoi le luati cu copy-paste. E un pont vandut de profesorul care ne-a tinut cursurile.

alexandrage
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Fri Sep 16, 2011 9:16 am

Re: IMBS

Postby alexandrage » Thu Dec 22, 2011 12:52 pm

poate cnv sa ma ajute cu referatul la info ....am de facut testul Bartlett ....am inteles ca trebuie sa fie de tip articol ...nu stiu cate pagini sa scriu ,de unde sa ma documentez.....va rog :help: daca are cnv de prin anii trecuti un exemplu de referat sa mi-l trimita macar sa ma ghidez cumva....multumesc ( alexandra_med10@yahoo.com)

ina09
junior
junior
Posts: 82
Joined: Thu Feb 05, 2009 7:58 pm

Re: IMBS

Postby ina09 » Wed Mar 07, 2012 3:30 pm

A facut cineva cursul cu Sabina Popescu-Spineni? Cum e?Face prezenta la cursuri?

sena
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Mon Aug 13, 2012 6:27 pm

Re: IMBS

Postby sena » Mon Aug 27, 2012 10:20 am

in primul an, informatica da batai de cap? imi va fi de folos ECDL-UL?
am inteles ca este un site al catedrei de informatica .Mi-l puteti da?

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: IMBS

Postby Cactus » Mon Aug 27, 2012 12:43 pm

sena wrote:in primul an, informatica da batai de cap? imi va fi de folos ECDL-UL?
am inteles ca este un site al catedrei de informatica .Mi-l puteti da?

informatica la medicina da batai de cap din multe puncte de vedere. ECDL-ul nu foloseste la nimic.

User avatar
LiveTogetherDieAlone
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Mon Sep 22, 2008 11:55 am

Re: IMBS

Postby LiveTogetherDieAlone » Sun Mar 24, 2013 1:00 am

Buna!
Spuneti-mi si mie, va rog, care este site-ul catedrei de IMBS... erau niste cifre 10.24.....??? Nu mai tin minte ca au trecut anii.
Merci.

sena
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Mon Aug 13, 2012 6:27 pm

Re: IMBS

Postby sena » Tue Aug 19, 2014 11:26 am

Hey! Din vasta voastra experienta,imi puteti spune daca se poate marii de la 7 la 10 la info?? Multumesc! :)


Return to “Anii 1-3”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests