sport

ralwka
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Thu Mar 11, 2010 8:27 pm

sport

Postby ralwka » Fri Mar 19, 2010 12:46 am

stiu ca nu e cel mai important, dar cu restul m-am cam lamurit...ce e mai bine sa alegi la sport ? aerobic ? nu de alta dar sa imi fac conditie fizica din timp, cine stie ce ma asteapta...

drel
senior
senior
Posts: 121
Joined: Tue Apr 22, 2008 10:01 pm

Re: sport

Postby drel » Sat Mar 20, 2010 1:46 am

Daca esti mai sportiva atunci aerobicul o sa-ti placa, insa daca te chinui sa faci 10 abdomene si nu poti sa ridici piciorul mai mult de 15 grade, n-o sa fie amuzant, nu cred ca o sa-ti placa. Mie mi-a placut mult, se face bine daca vrei sa te intretii, plus ca ai si competitiile interne la care e obligatoriu sa mergi si pentru care trebuie sa-ti pui imaginatia la munca.

User avatar
anncush
senior
senior
Posts: 394
Joined: Mon Feb 12, 2007 9:59 pm
Location: insoritul Bucuresti

Re: sport

Postby anncush » Sat Mar 20, 2010 11:00 am

ralwka wrote:stiu ca nu e cel mai important, dar cu restul m-am cam lamurit...ce e mai bine sa alegi la sport ? aerobic ? nu de alta dar sa imi fac conditie fizica din timp, cine stie ce ma asteapta...


eu as zice sa alegi intre ping-pong si volei :)

am inteles ca in ultimii ani a cam fost bataie insa pe tenisul de masa, s-ar fi lasat cu preselectii etc pt a se tria rasfatatii sortii si asta pt ca e considerat [pe buna dreptate] cel mai lejer din toate punctele de vedere.

Cat despre volei, nici aici nu e mare bataie de cap :) Eu volei am facut si mi-a placut foarte mult, e drept ca pe vremea mea cel putin cam tinea la prezente profa si de fapt in functie de asta era nota dar se putea recupera ori ducandu-te la sfarsitul semestrului la recuperari ori participand prin competitii /la diverse actiuni de voluntariat. In fine, mie mi s-a parut fain :) Si observasem noi pe vremea aia o chestie cum ca daca veneam cu 5-10 minute mai devreme (aveam prima ora sportul :P) si ne "instalam" fileul si toate cele, ne faceam echipele si incepeam sa jucam efectiv, suntam incalzirea aia super-obositoare care altfel dura juma' din timpul alocat lp-ului de sport si care te storcea de vlaga :P pfuai, ce vremuri :D

Oricum ar fi, cine-stie-ce conditie fizica chiar nu-ti trebuie pt nici unul dintre sporturile facute la UMF :))

Bafta multa ;)
Slowly getting less stupid :)

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Re: sport

Postby rox » Sat Mar 20, 2010 11:38 am

Eu zic sa nu iti iei aerobic, mie mi s-a parut groaznic si crede-ma ca nu sunt vreo leguma... zilele cand faceam aerobic propriu-zis erau ok, dar in cea mai mare parte a timpului faceam nenorocitele alea de coregrafii si era ingrozitor. Plus penibilitatea maxima de la final cand venea toata facultatea buluc sa ne vada " concurand" si era de toata jena...
Eu zic sa te duci la inot, acum cred ca se face la bazinul de la facultate ( pe vremea aia se facea la lia manoliu cu aceeasi profa de la aerobic), asta daca stii evident sa inoti, ca nu cred ca exista grupa de "incepatori". Sau la baschet daca se mai face, aveam cateva colege care asta faceau si era ok.
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
Ciprian_90
senior
senior
Posts: 323
Joined: Fri Jul 24, 2009 10:30 am
Location: Pitesti/Bucuresti
Contact:

Re: sport

Postby Ciprian_90 » Sat Mar 20, 2010 2:19 pm

Din ceea ce stiu de la colegele mele, aerobicul e nasol. Iti recomand cu toata caldura baschetul si apoi inotul.

locke
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Sat Mar 20, 2010 8:01 pm

Re: sport

Postby locke » Sat Mar 20, 2010 8:14 pm

Inot!
www.snmf.ro/tineri Grupul Tinerilor Medici de Familie
Pentru rezidenți sau specialiști MF în primii cinci ani după obținerea specialității, dedicat schimbului de idei, de experiență și de informații, proiectelor noi. Burse, schimburi de experiență, concursuri !

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: sport

Postby dr.tm » Sat Mar 20, 2010 11:22 pm

volei volei volei :)
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: sport

Postby Riley » Sun Mar 21, 2010 1:31 am

Tenisul de masa e foarte tare. Eu am fost acolo, extrem extrem de lejer, in timp ce jucam mai stateam la o vorba, stire, chiar si cafeluta de dimineata (deh aveam marti dimineata parca :D). Probele cvasi-inexistente si proful (parca dl Ludwig Hector) foarte de treaba :allright:
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
Ciprian_90
senior
senior
Posts: 323
Joined: Fri Jul 24, 2009 10:30 am
Location: Pitesti/Bucuresti
Contact:

Re: sport

Postby Ciprian_90 » Sun Mar 21, 2010 6:29 pm

Si eu voiam tot tenis de masa, insa pt noi(seria 8) nu s-a mai putut si am avut de ales intre baschet, inot, gimnastica si inca ceva...deci baschet :)

User avatar
Doddy
elder
elder
Posts: 546
Joined: Tue Sep 09, 2008 12:12 pm
Location: Bucuresti

Re: sport

Postby Doddy » Sun Mar 21, 2010 9:11 pm

Volei... se face cu dl. Tudor Doru (pt baieti), sau cu nevasta dumnealui (pt fete). Foarte ok amandoi, important e sa veniti la ora si sa va jucati p'acolo, restul nu-i problema.
La baschet pentru fete nu le-am vazut atat de fericite pe colegele mele...
Cat despre inot, nu stiu ce sa spun, poate pare ok, cert este ca au fost cazuri de medii mai micute la inot (nu neaparat din cauza prezentelor).
Nu vad optiuni decat aceea de a spera,
Cand se inchid usile ca statia urmatoare e de partea mea

ralwka
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Thu Mar 11, 2010 8:27 pm

Re: sport

Postby ralwka » Thu Mar 25, 2010 3:31 pm

anncush wrote:
ralwka wrote:stiu ca nu e cel mai important, dar cu restul m-am cam lamurit...ce e mai bine sa alegi la sport ? aerobic ? nu de alta dar sa imi fac conditie fizica din timp, cine stie ce ma asteapta...


eu as zice sa alegi intre ping-pong si volei :)

am inteles ca in ultimii ani a cam fost bataie insa pe tenisul de masa, s-ar fi lasat cu preselectii etc pt a se tria rasfatatii sortii si asta pt ca e considerat [pe buna dreptate] cel mai lejer din toate punctele de vedere.

Cat despre volei, nici aici nu e mare bataie de cap :) Eu volei am facut si mi-a placut foarte mult, e drept ca pe vremea mea cel putin cam tinea la prezente profa si de fapt in functie de asta era nota dar se putea recupera ori ducandu-te la sfarsitul semestrului la recuperari ori participand prin competitii /la diverse actiuni de voluntariat. In fine, mie mi s-a parut fain :) Si observasem noi pe vremea aia o chestie cum ca daca veneam cu 5-10 minute mai devreme (aveam prima ora sportul :P) si ne "instalam" fileul si toate cele, ne faceam echipele si incepeam sa jucam efectiv, suntam incalzirea aia super-obositoare care altfel dura juma' din timpul alocat lp-ului de sport si care te storcea de vlaga :P pfuai, ce vremuri :D

Oricum ar fi, cine-stie-ce conditie fizica chiar nu-ti trebuie pt nici unul dintre sporturile facute la UMF :))

Bafta multa ;)




sincer, voleiul este ceea ce as alege, dar am auzit ca pentru a face optiunea asta trebuie sa fi fost legitimat la un club...ceea ce nu se intampla in cazul meu. e adevarat ce se spune?

ralwka
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Thu Mar 11, 2010 8:27 pm

Re: sport

Postby ralwka » Thu Mar 25, 2010 3:32 pm

ok...voleiul e frumos din punctul meu de vedere, dar cum ramane cu legitimarea la un club?

User avatar
anncush
senior
senior
Posts: 394
Joined: Mon Feb 12, 2007 9:59 pm
Location: insoritul Bucuresti

Re: sport

Postby anncush » Fri Mar 26, 2010 12:48 am

ralwka wrote:ok...voleiul e frumos din punctul meu de vedere, dar cum ramane cu legitimarea la un club?


Huh? :shock: Acum 5-6 ani nu se pune pb de asa ceva si mira-m-as sa se fii schimbat ceva. In sensul ca nu e obligatoriu asa ceva. In definitiv sa nu uitam ca e vorba in propozitie de UMF nu de ANEFS :)) De exemplu eu am facut volei decat in liceu fara insa sa fiu legitimata la vreun club sau alte minunatii de genul asta si chiar nu am avut pb la volei in facultate. Am avut colege care isi alesesera voleiul desi nu jucasera niciodata in viata lor, nu stiau sa serveasca/sa paseze/sa preia (unele n-au invatat nici ulterior dar asta e alta poveste) si nici ele nu au avut absolut nicio piedica in a face volei...

Cu alte cuvinte, daca iti place sa joci volei, asta ar fi alegerea ideala pt ora de sport pt ca in afara de faptul ca profa nu suporta sa stea cineva aiurea pe banca, alte difcultati nu vei avea. Va fi chiar un timp petrecut in mod placut ;)

Bafta multa :allright:
Slowly getting less stupid :)

ralwka
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Thu Mar 11, 2010 8:27 pm

Re: sport

Postby ralwka » Sat Mar 27, 2010 9:43 pm

anncush wrote:
ralwka wrote:ok...voleiul e frumos din punctul meu de vedere, dar cum ramane cu legitimarea la un club?


Huh? :shock: Acum 5-6 ani nu se pune pb de asa ceva si mira-m-as sa se fii schimbat ceva. In sensul ca nu e obligatoriu asa ceva. In definitiv sa nu uitam ca e vorba in propozitie de UMF nu de ANEFS :)) De exemplu eu am facut volei decat in liceu fara insa sa fiu legitimata la vreun club sau alte minunatii de genul asta si chiar nu am avut pb la volei in facultate. Am avut colege care isi alesesera voleiul desi nu jucasera niciodata in viata lor, nu stiau sa serveasca/sa paseze/sa preia (unele n-au invatat nici ulterior dar asta e alta poveste) si nici ele nu au avut absolut nicio piedica in a face volei...

Cu alte cuvinte, daca iti place sa joci volei, asta ar fi alegerea ideala pt ora de sport pt ca in afara de faptul ca profa nu suporta sa stea cineva aiurea pe banca, alte difcultati nu vei avea. Va fi chiar un timp petrecut in mod placut ;)

Bafta multa :allright:


iti multumesc pentru raspuns. multa bafta si tie

User avatar
tish
senior
senior
Posts: 136
Joined: Sat May 08, 2010 11:43 am

Re: sport

Postby tish » Mon Aug 02, 2010 5:26 pm

la inot cum e? ce echipament iti trebuie?
MD anul II
Hakuna Matata! What a wonderful phrase
Hakuna Matata! Ain't no passing craze

User avatar
aztecul_dilit
senior
senior
Posts: 135
Joined: Mon Aug 04, 2008 12:19 am

Re: sport

Postby aztecul_dilit » Tue Aug 03, 2010 12:15 am

casca, ochelari, prosop si.....costum de baie, evident!

User avatar
tish
senior
senior
Posts: 136
Joined: Sat May 08, 2010 11:43 am

Re: sport

Postby tish » Tue Aug 03, 2010 12:26 pm

si cum e cursul? sunt multi la inot? profii sunt ok?
MD anul II
Hakuna Matata! What a wonderful phrase
Hakuna Matata! Ain't no passing craze

User avatar
aztecul_dilit
senior
senior
Posts: 135
Joined: Mon Aug 04, 2008 12:19 am

Re: sport

Postby aztecul_dilit » Thu Aug 05, 2010 10:20 pm

"cursul" e ok daca ai facut inot de performanta, adica profii te lasa in pace si iti dau acolo cateva bazine de facut. daca in schimb n-ai nicio treaba cu inotul te cam bat la cap ba sa faci sarituri, sa faci incalzire pe margine etc. in schimb, si cei care au facut inot de performanta, dar si cei care nu, trebuie sa indeplineasca niste norme: sa faca un nr de prezente pe semestru si sa dea niste probe.
la momentul asta, din cate stiu eu, sunt trei profi care activeaza pe acolo: un prof si doua profe, dintre care eu o stiu numai pe diana sima (fiind cea cu care am facut ore). din ce am observat, ea e cam cea mai toleranta dintre cei trei, ceilalti tipa la tn daca nu ai casca sau mai stiu eu ce li se nazare :lol:
in fine, ai sa vezi care e treaba daca te duci acolo. ai putea sa te duci acum in vacanta, sa-ti faci un abonament si eventual sa ii cunosti-din c am vazut, in vacanta vin doar profele, pe prof nu l-am vazut (ma rog, cred ca profi e mult spus, s-ar putea sa fie asistenti , dar nu m-a interesat niciodata aspectul asta)

User avatar
aztecul_dilit
senior
senior
Posts: 135
Joined: Mon Aug 04, 2008 12:19 am

Re: sport

Postby aztecul_dilit » Thu Aug 05, 2010 10:38 pm

si in legatura cu nr de studenti, in general sunt f multi, nu ai loc de ei. partea proasta e ca cei mai multi care n-au nici in clin, nici in maneca cu inotul stau ca ciorchinii la cate un capat de culoar, asteptand sa se termine ora :lol:

rox.ana
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Thu Aug 12, 2010 5:54 pm

aerobic:D

Postby rox.ana » Thu Aug 12, 2010 6:02 pm

buna. eu am intrat anul asta la medicina generala si ma gandeam sa aleg aerobicul. mi se pare mai usor pt o fata. e chiar asa penibil show-ul de sfarsit de an?:))

User avatar
daby
senior
senior
Posts: 109
Joined: Sat Aug 02, 2008 8:50 pm

Re: sport

Postby daby » Fri Aug 13, 2010 9:26 am

La aerobic nu e asa de ok cum pare... am avut colege care au facut aerobic si ieseau rupte de acolo
Se fac 2 spectacole pe an...nu stiu mai multe detalii pt ca eu am facut volei si a fost ok :wink:

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: sport

Postby holliday » Fri Aug 13, 2010 10:43 am

daby wrote:La aerobic nu e asa de ok cum pare... am avut colege care au facut aerobic si ieseau rupte de acolo

:shock: :o :shock:

mai, tu esti sigura ca le'ai vazut bine de unde ieseau?

User avatar
daby
senior
senior
Posts: 109
Joined: Sat Aug 02, 2008 8:50 pm

Re: sport

Postby daby » Fri Aug 13, 2010 11:20 am

da :lol: faceau febra musculara dupa fiecare ora de sport... făceau repetiții, coregrafii pentru acea prezentare de la sf sem...din ce am înțeles de la ele erau si fete care nu participau la prezentare si nu faceau asa mult sport(acea prezentare de la sf de sem aducea ceva puncte la nota finala)

User avatar
Ciprian_90
senior
senior
Posts: 323
Joined: Fri Jul 24, 2009 10:30 am
Location: Pitesti/Bucuresti
Contact:

Re: sport

Postby Ciprian_90 » Mon Aug 16, 2010 4:55 pm

Pt cei din anul I: alegeti-va baschetul. Atat la fete, cat si la baieti e foarte lejer si se iau foarte multi de 10 fara prea mare efort. La mine in serie, s-au luat doar cateva note de 9, in rest numai 10.

madaaa
senior
senior
Posts: 102
Joined: Fri Jul 24, 2009 1:32 pm

Re: sport

Postby madaaa » Mon Aug 16, 2010 5:08 pm

si la volei e la fel :wink:

e.med
junior
junior
Posts: 50
Joined: Fri Jul 30, 2010 3:02 pm

Re: sport

Postby e.med » Thu Aug 19, 2010 12:58 am

Pana la urma, la volei exista criteriul cu apartenenta la un club. Dar daca din cei care au intrat la MG in anul respectiv, doar 4-5 studenti indeplinesc aceasta cerinta, restul fara club chiar nu pot alege volei (pentru fete)?

User avatar
tish
senior
senior
Posts: 136
Joined: Sat May 08, 2010 11:43 am

Re: sport

Postby tish » Thu Aug 19, 2010 12:05 pm

ce club :shock: ? eu am intrat acum la MD....nu pot sa imi aleg baschet sau volei. ?
MD anul II
Hakuna Matata! What a wonderful phrase
Hakuna Matata! Ain't no passing craze

XaphanDeumos
senior
senior
Posts: 116
Joined: Sat Jan 16, 2010 5:11 pm

Re: sport

Postby XaphanDeumos » Thu Aug 19, 2010 1:55 pm

din cate am inteles, basket-ul pt baieti si volei-ul pt fete cer apartenenta la un club. basketul pt fete si volei-ul pt baieti nu cer. Sa fie oare asa?
Greşeala oamenilor a fost că niciodată nu s-au priceput să se uite lângă ei. Li s-a părut că dacă fericirea există, ea trebuie să fie inaccesibilă sau, oricum, foarte greu de atins. Dincolo de orizonturile lor.

De3a
senior
senior
Posts: 121
Joined: Fri Oct 24, 2008 10:41 pm

Re: sport

Postby De3a » Thu Aug 19, 2010 10:01 pm

minciuni:))) eu am fost la basket fete si nu am fost la nici un club...insa imi amintesc ca la inceputul anului cand trebuia sa ne alegem sportul erau trecute pe o tabla (sa zic asa)sporturile pe care le putem face,,,,si o serie nu are toate sporturile...de exemplu la mine nu era volei, deci depinde de serie

XaphanDeumos
senior
senior
Posts: 116
Joined: Sat Jan 16, 2010 5:11 pm

Re: sport

Postby XaphanDeumos » Fri Aug 20, 2010 11:32 am

De3a, basketul pt fete- ce ai facut tu, nu necesita apartenenta la club, Asta spuneam. doar basketul pentru baieti si volei-ul pentru fete necesita , se aude.
Totusi, cum ti s-a parut basketul?
Greşeala oamenilor a fost că niciodată nu s-au priceput să se uite lângă ei. Li s-a părut că dacă fericirea există, ea trebuie să fie inaccesibilă sau, oricum, foarte greu de atins. Dincolo de orizonturile lor.

De3a
senior
senior
Posts: 121
Joined: Fri Oct 24, 2008 10:41 pm

Re: sport

Postby De3a » Fri Aug 20, 2010 12:25 pm

aa..am citit aiurea inseamna:)))...a fost foarte ok basketul ..mi-a placut..faceam ora klumea si notele la sfarsit au fost numai de 10...dar in legatura cu voleiul nu cred ca trebuie apartenenta la club..dupa cum ti-am zis trebuie sa aiba seria ta sportul asta.CAnd faceam eu basket ianintea orei de basket erau fete care faceau volei si stiu k le invatau acolo niste serve ,nu stiu nu ma pricep:))) si se vedea ca sunt incepatoare , nici vorba ca ar fi stiut vreo-una ceva ( cu mici exceptii).Oricum eu v-as recomanda sa va duceti la basket...e foarte tare

XaphanDeumos
senior
senior
Posts: 116
Joined: Sat Jan 16, 2010 5:11 pm

Re: sport

Postby XaphanDeumos » Fri Aug 20, 2010 9:18 pm

merci de sfat De3a :D
Greşeala oamenilor a fost că niciodată nu s-au priceput să se uite lângă ei. Li s-a părut că dacă fericirea există, ea trebuie să fie inaccesibilă sau, oricum, foarte greu de atins. Dincolo de orizonturile lor.

pensionaru
junior
junior
Posts: 63
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:10 pm

Re: sport

Postby pensionaru » Tue Sep 21, 2010 2:55 pm

Am si eu o intrebare...Facultatea are sala de forta..sa ma pot duce (cu abonament bineinteles) sa traga fiarele de mn?Daca nu are imi puteti recomanda o sala de forta f aproape de facultate(in afara de cea de la metrou de la grozavesti) Multumesc frumos!

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: sport

Postby Cactus » Thu Sep 30, 2010 6:44 pm

pensionaru wrote:Am si eu o intrebare...Facultatea are sala de forta..sa ma pot duce (cu abonament bineinteles) sa traga fiarele de mn?Daca nu are imi puteti recomanda o sala de forta f aproape de facultate(in afara de cea de la metrou de la grozavesti) Multumesc frumos!

la facultate nu e sigur sala de forta (desi ar fi misto). poti incerca la crangasi, exact acolo unde e emag. nu stiu exact cat e abonamentul dar nu cred ca e f scump.

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: aerobic:D

Postby Cactus » Thu Sep 30, 2010 6:47 pm

rox.ana wrote:buna. eu am intrat anul asta la medicina generala si ma gandeam sa aleg aerobicul. mi se pare mai usor pt o fata. e chiar asa penibil show-ul de sfarsit de an?:))

da, e penibil. pentru on-lookers e destul de haios :D eu sugerez voleiul. la noi a fost foarte misto ca ne lasa sa ne facem echipele singure si ne jucam acolo toata ora de sport. Nu stiu daca mai e doamna aceea profesoara mai plinuta cu o coada lunga. dar cred ca tot asa lejer este. singura pretentie era sa vii la timp, altfel luai absenta si trebuia sa recuperezi.

laleaua neagra
junior
junior
Posts: 81
Joined: Thu Jan 15, 2009 12:13 pm

Re: sport

Postby laleaua neagra » Fri Oct 01, 2010 11:37 am

eu am facut tenis de masa,a fo super,proful e de treaba si in general 10,dc nu ai prea mu;te absente

De3a
senior
senior
Posts: 121
Joined: Fri Oct 24, 2008 10:41 pm

Re: sport

Postby De3a » Fri Oct 01, 2010 12:36 pm

doamna aia cu coada lunga e la basket:-S nu la voilei si e foarte ok, te joci acolo in timpul orei, si la sfarsit toti au 10

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: sport

Postby Cactus » Fri Oct 08, 2010 8:18 am

De3a wrote:doamna aia cu coada lunga e la basket:-S nu la voilei si e foarte ok, te joci acolo in timpul orei, si la sfarsit toti au 10

cand am facut eu sportul era si la volei :mrgreen: e intr-adevar foarte de treaba

ginutza29iag
Posts: 2
Joined: Tue Sep 20, 2011 10:45 am

Re: sport

Postby ginutza29iag » Tue Sep 20, 2011 10:52 am

Bună!
Am intrat anul acesta la medicină generală, şi nu ştiu ce sport aş putea să îmi aleg având in vedere faptul ca în liceu nu am făcut sport deloc.Aş vrea un sport la care profesorul să nu mă muncească prea mult, nu am condiţie fizică mai deloc.Aaa si nu pot face flotări deloc:|

User avatar
Dmndash
senior
senior
Posts: 296
Joined: Mon Oct 05, 2009 4:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: sport

Postby Dmndash » Tue Sep 20, 2011 1:10 pm

nu e ca si cum ai fi dat la o facultate de sport :lol:
nu a murit nimeni in umf din cauza ca a facut 20-30 de flotari/abdomene etc la o proba de sport.
"examenul" la sport consta in : probe specifice celui ales de tine si probe generale pentru orice sport (abdomene, flotari, la baieti ridicat la bara etc)
Alege ping-pong daca vrei ceva mai lejer dar ai grija...anul acesta din cauza ca eram prea multi am facut taekwondo pana la urma. A fost frumos totusi
What would you prefer--a doctor who holds your hand while you die or who ignores you while you get better?


Return to “Anii 1-3”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests