Admitere 2010

Voi ce intrati lasati orice speranta
swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: Admitere 2010

Postby swiss » Wed Aug 26, 2009 8:06 pm

Faranume wrote:Cine se lauda??? Pur si simplu am dat ex ca se poate si in timp mai scurt sa faci progrese.. si apoi nu sunt multumit/a de punctaj....deci nu-mi arunc caramizi, ca nu se mai gasesc..ca deh e criza

Vad ca esti indecis la alegerea sexului.
Hai ca ti-l dau eu, te botez Progresel.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42586
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Admitere 2010

Postby Calico » Wed Aug 26, 2009 8:09 pm

Daca nu are nume, nu vad de ce ar avea sex.
:)

User avatar
Arim
Posts: 4
Joined: Sun Mar 08, 2009 10:28 pm

Re: Admitere 2010

Postby Arim » Thu Aug 27, 2009 3:51 pm

Cumpar culegerile admitere bio + chimie 2009.

Astept pm,

Multam

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: Admitere 2010

Postby marmotul » Thu Aug 27, 2009 9:37 pm

holliday wrote:
Faranume wrote:Cine se lauda??? Pur si simplu am dat ex ca se poate si in timp mai scurt sa faci progrese.. si apoi nu sunt multumit/a de punctaj....deci nu-mi arunc caramizi, ca nu se mai gasesc..ca deh e criza

Vad ca esti indecis la alegerea sexului.
Hai ca ti-l dau eu, te botez Progresel.

da de unde stii ca-i mascul? sau mascula?
qpepsi.gif

User avatar
rhodoet
junior
junior
Posts: 69
Joined: Sun Oct 23, 2005 7:38 pm

Re: Admitere 2010

Postby rhodoet » Sun Aug 30, 2009 10:33 am

md_gr wrote:Cei mai inteligenti oameni sunt la politehnica. Sunt de acord, la medicina sunt cei mai plini de ei.

Corect da-s tot medicinisti care fac jogging in curte la poli :allright:
(Asta e ca sa intaresc ideea ca sunt plini de ei medicinistii :lol: )
a avea constiinta curata inseamna sa ai memorie proasta

Thioen
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Wed Sep 02, 2009 4:06 pm

Re: Admitere 2010

Postby Thioen » Wed Sep 02, 2009 4:08 pm

A zis cineva hermafrodit? cum? unde?

Faranume
junior
junior
Posts: 44
Joined: Tue Aug 25, 2009 6:13 pm
Location: Romania

Re: Admitere 2010

Postby Faranume » Wed Sep 02, 2009 4:12 pm

Eu... :oops:
Se pare ca am indus lumea in eroare. Am facut curiosi pe multi...cine e? ce e? :twisted:
Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare-Sigmund Freud.

User avatar
beatris200
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Wed Sep 02, 2009 4:10 pm

examen admitere Carol Davila

Postby beatris200 » Wed Sep 02, 2009 7:43 pm

vreau sa-i intreb si eu pe cei ce au intrat la Davila cum este examenul de admitere? este f greu? trebuie sa faci meditatii, nu se poate pe cont propriu? si cam cu cat timp inainte de examen ar trebui sa ne apucam de invatat si de meditatii ca sa acoperim toata materia? ce alte materiale in afara de manualele mentionate la ei pe site ne sfatuiti sa parcurgem si orice alte sfaturi sunt binevenite

multumesc in numele tuturor celor ce suntem interesati :allright:

User avatar
razvv
senior
senior
Posts: 124
Joined: Wed Oct 08, 2008 6:19 pm

Re: examen admitere Carol Davila

Postby razvv » Wed Sep 02, 2009 7:47 pm

Exista deja topicuri deschise pe acest subiect. Cel mai recent fiind "Admitere 2010".

Sz11
senior
senior
Posts: 112
Joined: Sun Apr 13, 2008 8:43 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: examen admitere Carol Davila

Postby Sz11 » Wed Sep 02, 2009 8:03 pm

manualele + culegerile de intrebari UMF.. (am eu biologia 2009 daca o vrei. e nou-nouta) :)

User avatar
Alfa_omega
senior
senior
Posts: 264
Joined: Fri Jun 27, 2008 3:32 pm
Location: Bucuresti

Re: examen admitere Carol Davila

Postby Alfa_omega » Wed Sep 02, 2009 11:11 pm

beatris200 wrote:vreau sa-i intreb si eu pe cei ce au intrat la Davila cum este examenul de admitere? este f greu? trebuie sa faci meditatii, nu se poate pe cont propriu? si cam cu cat timp inainte de examen ar trebui sa ne apucam de invatat si de meditatii ca sa acoperim toata materia? ce alte materiale in afara de manualele mentionate la ei pe site ne sfatuiti sa parcurgem si orice alte sfaturi sunt binevenite

multumesc in numele tuturor celor ce suntem interesati :allright:


Nu-ti trebuie alte materiale in afara de manualele mentionate pe site.....intrebarile de la examen sunt strict din ele. Si nici nu trebuie neaparat meditatii, mai ales la bio unde e doar de invatat. Dar ai putea sa-ti iei in cazul in care vezi ca nu te descurci. Examenul nu este greu deloc si se axeaza mult pe teoria din manuale (anul acesta la chimie din 40 de grile au fost 37 de teorie si doar 3 probleme, in care oricum nu trebuia sa faci cine stie ce calcule). Incearca de pe acum sa faci rost de manuale si de culegerile cu intrebari ptr. admitere. Acestea din urma nu se gasesc in librarii ci doar la facultate, desi nu cred ca le mai gasesti acum. Poti sa faci rost de ele de la cineva dispus sa ti le dea sau poti astepta pana prin iarna, cand o sa apara noile editii (desi la chimie e cam aceeasi culegere de cativa ani buni).
Ca sa-ti dai seama ca esti prost, trebuie totusi sa-ti mearga mintea...

Thioen
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Wed Sep 02, 2009 4:06 pm

Re: Admitere 2010

Postby Thioen » Thu Sep 03, 2009 1:01 am

Premiul de consolare! :shock:

User avatar
beatris200
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Wed Sep 02, 2009 4:10 pm

Re: examen admitere Carol Davila

Postby beatris200 » Thu Sep 03, 2009 9:40 am

Sz11 wrote:manualele + culegerile de intrebari UMF.. (am eu biologia 2009 daca o vrei. e nou-nouta) :)


biologia manualul sau culegerea :?:
In omnia paratus!!!

User avatar
beatris200
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Wed Sep 02, 2009 4:10 pm

Re: examen admitere Carol Davila

Postby beatris200 » Thu Sep 03, 2009 9:43 am

razvv wrote:Exista deja topicuri deschise pe acest subiect. Cel mai recent fiind "Admitere 2010".


da, dar am citit si sunt numai prostii si discutii fara rost care nu m-au ajutat cu nimic, cred ca rostul acestui forum este ca cei mai cunoscatori sa-i indrume pe cei mai putin cunoscatori ... nu sa se discute nimicuri...astea pe private daca doresc ...just my opinion :devil:
In omnia paratus!!!

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42586
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: examen admitere Carol Davila

Postby Calico » Thu Sep 03, 2009 5:57 pm

beatris200 wrote:cred ca rostul acestui forum este ca cei mai cunoscatori sa-i indrume pe cei mai putin cunoscatori

A, nu.

Dar ca sa incerc sa-ti raspund la intrebari:
beatris200 wrote:vreau sa-i intreb si eu pe cei ce au intrat la Davila cum este examenul de admitere? este f greu?

Raspunsul nu poate fi decat subiectiv, de aceea nu vad ce rost are sa ceri parerea unor necunoscuti. In cazul in care ai cunoaste pe cineva, in cazul in care ai stii cat de destept e, ti-ai putea face o idee, dar asa... ce rost are ca-ti spune "cutarica82" ca examenul e foarte greu sau ca "ixulescu2p89" iti spune ca e foarte usor?
Daca vrei sa-ti faci o idee obiectiva, uita-te la concurenta din anii trecuti. Din cate stiu eu e foarte mica, deci nu-mi imaginez ca poate fi un examen foarte greu.

beatris200 wrote:trebuie sa faci meditatii, nu se poate pe cont propriu? si cam cu cat timp inainte de examen ar trebui sa ne apucam de invatat si de meditatii ca sa acoperim toata materia?

Depinde cat de desteapta esti. Sunt unii pe forum care au invatat doar doua zile si au intrat la Medicina.
Incepe si tu sa inveti, ca sa-ti faci o idee cam cat timp ti-ar lua. Depinde de multe lucruri. Una e sa ai serviciu sau copil si sa nu poti sa inveti decat cateva ore pe zi, una e sa n-ai nici o obligatie si sa inveti 7-8 ore pe zi.
Eu cred ca se poate si fara meditatii, cel putin la anatomie sunt convinsa ca nu e nevoie de meditatii. Dar din nou, totul e subiectiv.

beatris200 wrote:ce alte materiale in afara de manualele mentionate la ei pe site ne sfatuiti sa parcurgem si orice alte sfaturi sunt binevenite

In ceea ce priveste anatomia, eu te sfatuiesc sa inveti doar din bibliografie, iar daca ai nelamuriri (posibil la sistemul nervos), sa profiti de google. Cauta scheme simple, nu te complica foarte mult cu cine stie ce tratate. Important e sa intelegi ce inveti.

User avatar
beatris200
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Wed Sep 02, 2009 4:10 pm

Re: examen admitere Carol Davila

Postby beatris200 » Fri Sep 04, 2009 10:41 am

MumaPadurii wrote:
beatris200 wrote:cred ca rostul acestui forum este ca cei mai cunoscatori sa-i indrume pe cei mai putin cunoscatori

A, nu.

Dar ca sa incerc sa-ti raspund la intrebari:
beatris200 wrote:vreau sa-i intreb si eu pe cei ce au intrat la Davila cum este examenul de admitere? este f greu?

Raspunsul nu poate fi decat subiectiv, de aceea nu vad ce rost are sa ceri parerea unor necunoscuti. In cazul in care ai cunoaste pe cineva, in cazul in care ai stii cat de destept e, ti-ai putea face o idee, dar asa... ce rost are ca-ti spune "cutarica82" ca examenul e foarte greu sau ca "ixulescu2p89" iti spune ca e foarte usor?
Daca vrei sa-ti faci o idee obiectiva, uita-te la concurenta din anii trecuti. Din cate stiu eu e foarte mica, deci nu-mi imaginez ca poate fi un examen foarte greu.

asa este, ai dreptate

beatris200 wrote:trebuie sa faci meditatii, nu se poate pe cont propriu? si cam cu cat timp inainte de examen ar trebui sa ne apucam de invatat si de meditatii ca sa acoperim toata materia?

Depinde cat de desteapta esti. Sunt unii pe forum care au invatat doar doua zile si au intrat la Medicina.
Incepe si tu sa inveti, ca sa-ti faci o idee cam cat timp ti-ar lua. Depinde de multe lucruri. Una e sa ai serviciu sau copil si sa nu poti sa inveti decat cateva ore pe zi, una e sa n-ai nici o obligatie si sa inveti 7-8 ore pe zi.
Eu cred ca se poate si fara meditatii, cel putin la anatomie sunt convinsa ca nu e nevoie de meditatii. Dar din nou, totul e subiectiv.

beatris200 wrote:ce alte materiale in afara de manualele mentionate la ei pe site ne sfatuiti sa parcurgem si orice alte sfaturi sunt binevenite

In ceea ce priveste anatomia, eu te sfatuiesc sa inveti doar din bibliografie, iar daca ai nelamuriri (posibil la sistemul nervos), sa profiti de google. Cauta scheme simple, nu te complica foarte mult cu cine stie ce tratate. Important e sa intelegi ce inveti.


multumesc pt sfaturi
In omnia paratus!!!

Sz11
senior
senior
Posts: 112
Joined: Sun Apr 13, 2008 8:43 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: examen admitere Carol Davila

Postby Sz11 » Fri Sep 04, 2009 2:25 pm

beatris200 wrote:
Sz11 wrote:manualele + culegerile de intrebari UMF.. (am eu biologia 2009 daca o vrei. e nou-nouta) :)


biologia manualul sau culegerea :?:


culegerea

pursebuzz
junior
junior
Posts: 33
Joined: Wed Sep 10, 2008 6:42 pm

Re: Admitere 2010

Postby pursebuzz » Sat Sep 05, 2009 6:41 pm

vand culegere cu grile pt chimie,noua! :allright:

Sharpe-nPar
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Fri Sep 04, 2009 1:56 pm

Re: Admitere 2010

Postby Sharpe-nPar » Mon Sep 07, 2009 4:28 pm

Admitere 2010??? WOW, e anu nostru asta, chiar e anul nostru in care dam admitere :?
Inca nu pot sa cred :lol:

O sa fim si noi curand "studentii de la medicina" cei mai :devil: destepti :devil: si mai :devil: ambitiosi :devil: si cei mai :devil: inteligenti :devil: si :devil: fara care nu se poate :devil: !!

S-a apucat cineva de materie sa invete asa zdravan pentru admitere ? Sau inca se tine cu dintii de expresia "ma odihnesc vacanta asta :roll: "?...cat a mai ramas :(

peyton
senior
senior
Posts: 351
Joined: Tue Mar 10, 2009 10:24 pm
Location: where the grass is always greener
Contact:

Re: Admitere 2010

Postby peyton » Mon Sep 07, 2009 4:50 pm

eu aveam de gand sa astept pana pe la iarna cand ies culegerile pt admitere 2010, dar cred ca e cam tarziu. inca dezbat :D
daca vad ca nu merge treaba cu invatatul fara culegeri, o sa fac rost de cea de chimie pt 2009 si fac din ea. cea de bio o astept updatata.

In one week all hell breaks loose. Meditatii mate, invatat romana,bio,chimie :help: . Gata cu joaca.

User avatar
DentStudent
senior
senior
Posts: 208
Joined: Thu Nov 20, 2008 9:10 pm

Re: Admitere 2010

Postby DentStudent » Mon Sep 07, 2009 6:28 pm

Sharpe-nPar wrote:Admitere 2010??? WOW, e anu nostru asta, chiar e anul nostru in care dam admitere :?
Inca nu pot sa cred :lol:

O sa fim si noi curand "studentii de la medicina" cei mai :devil: destepti :devil: si mai :devil: ambitiosi :devil: si cei mai :devil: inteligenti :devil: si :devil: fara care nu se poate :devil: !!

S-a apucat cineva de materie sa invete asa zdravan pentru admitere ? Sau inca se tine cu dintii de expresia "ma odihnesc vacanta asta :roll: "?...cat a mai ramas :(



pana prin feb puteti invata linistiti la ce aveti pt bac....daca va intereseaza o medie buna si acolo. si din feb daca inv cu seriozitate maxima,intrati in primii 30-40cel putin.... :devil: not big deal :allright:

pensionaru
junior
junior
Posts: 63
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:10 pm

Re: Admitere 2010

Postby pensionaru » Tue Sep 08, 2009 1:42 pm

Salut! Sunt nou pe aici! De curand m-am hoarat sa dau si eu la medicina! Admiterea o voi da la bio si fizica..m-am apucat deja de invatat..sper sa reusesc!

User avatar
beatris200
newbie
newbie
Posts: 12
Joined: Wed Sep 02, 2009 4:10 pm

Re: Admitere 2010

Postby beatris200 » Tue Sep 08, 2009 5:20 pm

pensionaru wrote:Salut! Sunt nou pe aici! De curand m-am hoarat sa dau si eu la medicina! Admiterea o voi da la bio si fizica..m-am apucat deja de invatat..sper sa reusesc!



Bafta multa si spor la invatat !!! :) Si eu tot la fizica dau, inca nu m-am apucat..dar urmeaza curand. Tu cum te-ai hotarat sa dai :?:
In omnia paratus!!!

alexa ozdemir
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Fri Jul 04, 2008 11:45 am

Re: Admitere 2010

Postby alexa ozdemir » Tue Sep 08, 2009 7:37 pm

cand apar culegerile de intrebari pentru admitere 2010 la bio si chimie???

User avatar
Kamy
junior
junior
Posts: 55
Joined: Tue Oct 21, 2008 11:02 pm
Location: Constanta
Contact:

Re: Admitere 2010

Postby Kamy » Tue Sep 08, 2009 9:16 pm

am citit ce ati postat pe aici si statem si ma gandeam... cat de mult m'am spetit sa invat pt bac si de ce? doar sa ma aleg cu o nota mare care la admitere nu ma ajuta nici macar cu 10% ?
sfatul meu este sa va apucati inca de acum din septembrie pentru a invata pentru admitere si asta pentru a fi mai lejer si ca infromatia sa aibe timp sa se sedimenteze altfel veti avea surprize de genu: invatat tot in ultimele 2 luni inainte de admitere si cand va treziti la examen cu foile in fata incercati din rasputeri sa va aduceti aminte lectia X unde spunea ca glanda Y stimuleaza sau inhiba secretia unui organ or something like that, am dat un exemplu.mie personal mi'au dat batai mari de cap glandele.
la bio nu este extraordinar de greu mai ales daca ati avut profil chimie-bio , nici la chimei nu ar fi insa sunt unele lucruri care la clasa nu se aprofundeaza de aceea ar fi indicat sa facei 2 ore pe saptamana d epregatire la chimie.
in rest trebuie doar sa va doriti si sa fiti responsabili. mult succes!


ps. daca e cineva din bucuresti sau constanta sa imi lase un mesaj privat daca vrea sa ma intrebe mai multe si ii pot ajuta cu manualele, culegerile de bio, chimie plus materialele pe care mi le'am facut singura ca sa inteleg lectiile

pensionaru
junior
junior
Posts: 63
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:10 pm

Re: Admitere 2010

Postby pensionaru » Tue Sep 08, 2009 10:03 pm

beatris200 wrote:
pensionaru wrote:Salut! Sunt nou pe aici! De curand m-am hoarat sa dau si eu la medicina! Admiterea o voi da la bio si fizica..m-am apucat deja de invatat..sper sa reusesc!



Bafta multa si spor la invatat !!! :) Si eu tot la fizica dau, inca nu m-am apucat..dar urmeaza curand. Tu cum te-ai hotarat sa dai :?:


Sincer decizia este de acum 2-3 zile..nu de mult,dar e definitiva! Mi se pare o meserie in care nu te plictisesti,fata de un inginer..cum vroiam la poli :)!La bio nu cred ca o sa am probleme,e toceala,iar la fizica sunt curios cum sunt intrebarile!Nu ma introduc la chimie ca sunt la Sincai la mate-info si nu fac chimie decat 1 data pe saptamana...nu merita! Poate o sa fim colegi ;)

Sharpe-nPar
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Fri Sep 04, 2009 1:56 pm

Re: Admitere 2010

Postby Sharpe-nPar » Tue Sep 08, 2009 10:10 pm

Nu ma introduc la chimie ca sunt la Sincai la mate-info


Si eu sunt la sincai, liceu iubit sub cer de bucuresti. dar Stiinte H, tu la ce clasa esti?

pensionaru
junior
junior
Posts: 63
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:10 pm

Re: Admitere 2010

Postby pensionaru » Wed Sep 09, 2009 12:52 pm

Eu la C :D:D :hate:

ana13me
Posts: 3
Joined: Wed Sep 09, 2009 3:14 pm

Re: Admitere 2010

Postby ana13me » Wed Sep 09, 2009 3:21 pm

salut!si eu is anul asta cu admitere la medicina.si am tot citit despre meditatii si chstii gen.consider ca sunt capabila sa invat si singura dar pt sigurantra as vrea sa ma duc la un prof sau un asistent la niste ore sau macar testari.
anyway, eu nu prea stiu pe nimeni prin medicina , deci chiar m.ati putea ajuta cu un contact. ma uitam pe cartea mea de teste ...Banu Mihaela, stiti cumva un mail sau telefon sau la Badarau Anca? sau ma rog, cine mai stiti voi ca se ocupa cu meditatii.merci mult

User avatar
DentStudent
senior
senior
Posts: 208
Joined: Thu Nov 20, 2008 9:10 pm

Re: Admitere 2010

Postby DentStudent » Wed Sep 09, 2009 6:53 pm

cauta mai bine un prof/o proba de liceu.

ana13me
Posts: 3
Joined: Wed Sep 09, 2009 3:14 pm

Re: Admitere 2010

Postby ana13me » Thu Sep 10, 2009 12:12 am

poate voi ajunge la aceeasi concluzie ca si tine, dar momentan am luat o decizie...si daca se poate, va rog sa ma ajutati:)

Sz11
senior
senior
Posts: 112
Joined: Sun Apr 13, 2008 8:43 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Admitere 2010

Postby Sz11 » Mon Sep 14, 2009 3:14 pm

du-te si tu la secretariat si intreaba ...si apoi te duci la catedra respectiva si cauti persoana
dar recomandat e sa faci cu cineva din liceu..

healthy1
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Mon Feb 09, 2009 6:05 pm

Re: Admitere 2010

Postby healthy1 » Mon Sep 14, 2009 7:15 pm

post sters de moderator

healthy1
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Mon Feb 09, 2009 6:05 pm

Re: Admitere 2010

Postby healthy1 » Mon Sep 14, 2009 7:28 pm

post sters de moderator

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Admitere 2010

Postby Chingachgook » Tue Sep 15, 2009 1:08 am

destepti v-a mai facut mama bai astia care le faceti adresele publice aici.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

healthy1
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Mon Feb 09, 2009 6:05 pm

Re: Admitere 2010

Postby healthy1 » Tue Sep 15, 2009 10:55 am

pai din moment ce sunt pe alte site uri..inseamna ca erau deja publice. ex - fiziologie.ro

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: Admitere 2010

Postby dr.tm » Tue Sep 15, 2009 11:54 am

si..nu pot fi stersa adresele alea? de catre administrator?
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg

ana13me
Posts: 3
Joined: Wed Sep 09, 2009 3:14 pm

Re: Admitere 2010

Postby ana13me » Tue Sep 15, 2009 12:55 pm

da, la catedra de fiziologie am gasit si eu:)la anatomie nu

pensionaru
junior
junior
Posts: 63
Joined: Tue Sep 08, 2009 1:10 pm

Re: Admitere 2010

Postby pensionaru » Tue Sep 15, 2009 3:16 pm

Are cineva o culegere de fizica..pentru admitere...credeti ca are vreun rost sa fac meditatii la fizica?nu am vazut nicio intrebare pana acum :)

dr.tm
senior
senior
Posts: 327
Joined: Tue Sep 15, 2009 11:39 am
Location: Bucuresti

Re: Admitere 2010

Postby dr.tm » Tue Sep 15, 2009 3:28 pm

cartea cu teste - fizica - se gaseste la poarta facultatii...nu mai stiu exact cat costa...parca 45 ron.
La vie en rose, c’est à partir de la cinquantaine : cir’Rose, ostéopo’Rose, arth’Rose, név’Rose, artériosclé’Rose, fib’Rose, etc.
Dr A.Rosemberg


Return to “Pre-med”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 35 guests