Admitere 2010

Voi ce intrati lasati orice speranta
Bliksem
junior
junior
Posts: 25
Joined: Fri Feb 26, 2010 3:55 pm

Re: Admitere 2010

Postby Bliksem » Sun May 23, 2010 11:01 pm

MumaPadurii wrote:
Bilksem wrote:banuiesc ca atunci cand ai dat tu admiterea deja terminasei ambele carti cu 3 luni inainte nu ??sau de fapt tu nu ai dat simulare ci direct admitere...

nu crezi ca-i cam tarziu sa-mi ceri sfaturi despre cum sa te pregatesti?


eu am terminat deja o facultate si nu cer sfaturi nimanui :)...prietena mea da la medicina nu eu...doar ca e deranjant modul in care pui problema..era luna mai nu iulie si in doua luni se pot invata multe..eu zic sa iti vezi de pacientii tai si sa lasi copiii sa invete..$@|_

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Admitere 2010

Postby Calico » Sun May 23, 2010 11:58 pm

Bliksem wrote:eu am terminat deja o facultate si nu cer sfaturi nimanui ...prietena mea da la medicina nu eu...doar ca e deranjant modul in care pui problema..

Mi s-o fi parut mie ca foloseai persoana I.
Bliksem wrote:am si eu cateva intrebari deoarece vroiam sa dau la FMAM la tehnica dentara ..
[...]
Sper ca nu am deranjat pe nimeni cu intrebarile mele.Am observat ca pe forumul asta de medicinisti se cam sufera ; vreau doar niste raspunsuri sper sa nu fiu luat la misto

Bliksem wrote:hi all.Sunt nou pe aici si as avea cateva intrebari.Sunt interesat ce parere aveti voi care stiti cum merge treaba pe la UMF despre sectia tehnica dentara din cadrul FMAM.Am niste prieteni la medicina @ Buc care au spus ca "intra toti prostii" acolo dar eu eram interesat de aceasta sectie.Cu Biologia sunt pe la finalul cartii iar cu fizica acum am inceput sa invat.Mai am timp sa termin fizica + repetat biologia :-S ? Se intra greu sau nu ?Cat despre examen, am observat ca la MD si MG 90% din persoane opteaza pentru chimie in loc de fizica.E cu mult mai greu la fizica? Sper ca nu par penibil prin intrebarile mele.Multumesc anticipat si sper sa nu fiu luat la misto de catre studenti cum am observat ca se obisnuieste pe forumul asta.


In fine, chiar nu conteaza cine si unde da. Eu nu pot sa inteleg cum de pot sa recunoasca nu stiu cati dintre voi ca sunt nepregatiti, dar daca vine altul si va zice asta sariti doi metri in aer. Cred ca e ca si chestia aia cu nigger, daca esti negru ai voie s-o zici, daca esti alb e no-no.

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: Admitere 2010

Postby swiss » Mon May 24, 2010 12:07 am

:shock: voi chiar aveti timp nu gluma.

User avatar
tish
senior
senior
Posts: 136
Joined: Sat May 08, 2010 11:43 am

Re: Admitere 2010

Postby tish » Tue May 25, 2010 10:27 am

stie cineva cum au fost subiectele la md anul trecut? si la bio si la fizica. :help:
MD anul II
Hakuna Matata! What a wonderful phrase
Hakuna Matata! Ain't no passing craze

edi_leonte2003
junior
junior
Posts: 30
Joined: Wed Apr 28, 2010 3:29 am

Re: Admitere 2010

Postby edi_leonte2003 » Tue May 25, 2010 11:35 pm

tish wrote:stie cineva cum au fost subiectele la md anul trecut? si la bio si la fizica. :help:




Dap buna intrebare.....dar astia de pe aici...parca abia asteapta o scanteie ca sa se certe putin..nimeni nu ar sari cu un subiect ceva....cu un sfat....toti isi dau cu parerea dar nimeni nu ajuta concret...chiar nu stie nimeni unde putem gasi si noi, va rugam , niste sub de la md de anii trecuti...?

.clara.
junior
junior
Posts: 36
Joined: Mon May 17, 2010 3:38 pm

Re: Admitere 2010

Postby .clara. » Wed May 26, 2010 8:14 am

edi_leonte2003 wrote:Dap buna intrebare.....dar astia de pe aici...parca abia asteapta o scanteie ca sa se certe putin..nimeni nu ar sari cu un subiect ceva....cu un sfat....toti isi dau cu parerea dar nimeni nu ajuta concret...chiar nu stie nimeni unde putem gasi si noi, va rugam , niste sub de la md de anii trecuti...?



subiectele la md de anul trecut la chimie sunt in cartea de grile, cele la bio nu sunt pe nicaieri din cate stiu eu.

User avatar
MaVeriK
senior
senior
Posts: 105
Joined: Tue Feb 23, 2010 5:07 pm
Location: pe o banca in mijlocul marii....

Re: Admitere 2010

Postby MaVeriK » Wed May 26, 2010 12:27 pm

daca reusesc sa repar problema cu scanneru o sa pun aici subiectele de la admiterea de anu trecut .. ( nu stau sa le scriu daca nu merge scanneru ) o sa vad daca pot face rost si de cele de la simulare de anu asta
Sa cumparam de undeva oglinzi in care sa ne vedem cum suntem visati de ceilalti

User avatar
tish
senior
senior
Posts: 136
Joined: Sat May 08, 2010 11:43 am

Re: Admitere 2010

Postby tish » Wed May 26, 2010 2:25 pm

pai sunt cele de la mg sau md?
MD anul II
Hakuna Matata! What a wonderful phrase
Hakuna Matata! Ain't no passing craze

.clara.
junior
junior
Posts: 36
Joined: Mon May 17, 2010 3:38 pm

Re: Admitere 2010

Postby .clara. » Wed May 26, 2010 8:05 pm

MaVeriK wrote:daca reusesc sa repar problema cu scanneru o sa pun aici subiectele de la admiterea de anu trecut .. ( nu stau sa le scriu daca nu merge scanneru ) o sa vad daca pot face rost si de cele de la simulare de anu asta


si totusi cum ai putea sa faci rost de cele de la simulare daca ei ne-au luat foile? te bazezi pe mailu primit din partea celor din ssbb in care spuneau ca negociaza cu autorii subiectelor publicarea acestora?
oricum ar fi speram sa-ti repari cat mai repede repede scannerul :wink:

User avatar
Alfa_omega
senior
senior
Posts: 264
Joined: Fri Jun 27, 2008 3:32 pm
Location: Bucuresti

Re: Admitere 2010

Postby Alfa_omega » Wed May 26, 2010 10:14 pm

edi_leonte2003 wrote:
Dap buna intrebare.....dar astia de pe aici...parca abia asteapta o scanteie ca sa se certe putin..nimeni nu ar sari cu un subiect ceva....cu un sfat....toti isi dau cu parerea dar nimeni nu ajuta concret...chiar nu stie nimeni unde putem gasi si noi, va rugam , niste sub de la md de anii trecuti...?


Ati incercat la poarta facultatii? Din cate stiu, cel putin subiectele de la MG se pot cumpara de-acolo, dar banuiesc ca si cele de la MD.
Ca sa-ti dai seama ca esti prost, trebuie totusi sa-ti mearga mintea...

edi_leonte2003
junior
junior
Posts: 30
Joined: Wed Apr 28, 2010 3:29 am

Re: Admitere 2010

Postby edi_leonte2003 » Thu May 27, 2010 1:49 am

MaVeriK wrote:daca reusesc sa repar problema cu scanneru o sa pun aici subiectele de la admiterea de anu trecut .. ( nu stau sa le scriu daca nu merge scanneru ) o sa vad daca pot face rost si de cele de la simulare de anu asta




Nu ai idee cat de recunoscatori am fi :D edi_leonte2003@yahoo.com add me :D pls

edi_leonte2003
junior
junior
Posts: 30
Joined: Wed Apr 28, 2010 3:29 am

Re: Admitere 2010

Postby edi_leonte2003 » Thu May 27, 2010 1:52 am

Alfa_omega wrote:
edi_leonte2003 wrote:
Dap buna intrebare.....dar astia de pe aici...parca abia asteapta o scanteie ca sa se certe putin..nimeni nu ar sari cu un subiect ceva....cu un sfat....toti isi dau cu parerea dar nimeni nu ajuta concret...chiar nu stie nimeni unde putem gasi si noi, va rugam , niste sub de la md de anii trecuti...?


Ati incercat la poarta facultatii? Din cate stiu, cel putin subiectele de la MG se pot cumpara de-acolo, dar banuiesc ca si cele de la MD.





Paaaaiiii, daca te referi la cartile cu grile ,le am deja, si in plus sunt un pic cam departe de bucuresti chiar si de romania si nu prea imi permit sa le fac vizite chiar zilnic :(

User avatar
tish
senior
senior
Posts: 136
Joined: Sat May 08, 2010 11:43 am

Re: Admitere 2010

Postby tish » Thu May 27, 2010 8:12 am

Alfa_omega wrote:
edi_leonte2003 wrote:

Ati incercat la poarta facultatii? Din cate stiu, cel putin subiectele de la MG se pot cumpara de-acolo, dar banuiesc ca si cele de la MD.


cele de la md nu is...am incercat eu. de aceea am zis ca pe cele de la mg le am dar nu si pe cele de la dentara. deci daca ar putea cineva macar sa imi zica in mare cum au fost....ce grad de dificultate au avut si daca la fizica s-a dat usor sau au fost si probleme. thx :help:
MD anul II
Hakuna Matata! What a wonderful phrase
Hakuna Matata! Ain't no passing craze

Bliksem
junior
junior
Posts: 25
Joined: Fri Feb 26, 2010 3:55 pm

Re: Admitere 2010

Postby Bliksem » Thu May 27, 2010 11:23 am

MumaPadurii wrote:
Bliksem wrote:eu am terminat deja o facultate si nu cer sfaturi nimanui ...prietena mea da la medicina nu eu...doar ca e deranjant modul in care pui problema..

Mi s-o fi parut mie ca foloseai persoana I.
Bliksem wrote:am si eu cateva intrebari deoarece vroiam sa dau la FMAM la tehnica dentara ..
[...]
Sper ca nu am deranjat pe nimeni cu intrebarile mele.Am observat ca pe forumul asta de medicinisti se cam sufera ; vreau doar niste raspunsuri sper sa nu fiu luat la misto

Bliksem wrote:hi all.Sunt nou pe aici si as avea cateva intrebari.Sunt interesat ce parere aveti voi care stiti cum merge treaba pe la UMF despre sectia tehnica dentara din cadrul FMAM.Am niste prieteni la medicina @ Buc care au spus ca "intra toti prostii" acolo dar eu eram interesat de aceasta sectie.Cu Biologia sunt pe la finalul cartii iar cu fizica acum am inceput sa invat.Mai am timp sa termin fizica + repetat biologia :-S ? Se intra greu sau nu ?Cat despre examen, am observat ca la MD si MG 90% din persoane opteaza pentru chimie in loc de fizica.E cu mult mai greu la fizica? Sper ca nu par penibil prin intrebarile mele.Multumesc anticipat si sper sa nu fiu luat la misto de catre studenti cum am observat ca se obisnuieste pe forumul asta.


In fine, chiar nu conteaza cine si unde da. Eu nu pot sa inteleg cum de pot sa recunoasca nu stiu cati dintre voi ca sunt nepregatiti, dar daca vine altul si va zice asta sariti doi metri in aer. Cred ca e ca si chestia aia cu nigger, daca esti negru ai voie s-o zici, daca esti alb e no-no.


1) te plictisesti rau daca ai stat sa dai quote fiecarui thread
2) la tehnica dentara se dau 3 capitole din chimie nu toata cartea
3) nu ti-as cere sfaturi nici daca as avea 16 ani
4) suferi de parca ai fi director de spital nu medic/ student
5) putea la fel de bine sa faca topicuri prietena mea de pe contul meu
6) nu ma justific tie unde dau si ce fac eu
7) te rog nu te mai obosi sa ne arati cat de inteligent(a) esti..chiar nu ne pasa
Bravo tie ca ai luat la facultate multa bafta de acum incolo, dar acest topic era facut pentru cei care dau admiterea anul asta , sa puna intrebari in legatura cu subiectele, cu gradul lor de dificultate si nu pentru cei de anul 4-5 sau cei care au terminat deja medicina.Daca vrei sa arati ca te duce capul sa stii ca ai colegii de varsta ta cu care poti discuta despre chestii mult mai interesante.Mi se pare cel putin penibil sa iti dai tu cu parerea despre niste elevi de clasa a 12-a si despre capacitatea lor de a invata .Ai uitat cum tremurau chilotii pe tine inainte de admitere?
PS : probabil ti "S-O" parut ca am folosit persoana I

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Admitere 2010

Postby Chingachgook » Thu May 27, 2010 2:41 pm

bai blicsem tata

1.quote ala care te-a impresionat pe tine se face extrem de usor
ia uita-te de cand e muma pe aici si cate posturi are

b. dupa cate vad eu ea era mai degraba constructiva.
pentru asta
Ai uitat cum tremurau chilotii pe tine inainte de admitere?

ar trebui sa ne spui respectuos la revedere. nu toti au fost asa praf ca "prietena" ta inainte de un examen

ne dam cu parerea pe aicea pentru ca TU ai venit sa intrebi.




ps. astept cu interes sa se renunte la scuza cu " eu nu sunt in [situatia respectiva] dar am un prieten care"

pps oricum spune-i sa stea linistita. dupa cum stiai inainte sa ne intrebi pe noi,
intra toti prostii
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
tish
senior
senior
Posts: 136
Joined: Sat May 08, 2010 11:43 am

Re: Admitere 2010

Postby tish » Thu May 27, 2010 4:21 pm

:( bre, ati vrea si voi ,indiferent de varsta sau vechime , sa lasati cearta asta(creati-va un topic special) si sa ne ajutati si pe noi astia mai mici care chiar ne dorim serios sa intram si invatam pe bune si vream doar niste sfaturi sau lamuriri din partea celor care au intrat in anii trecuti?
MD anul II
Hakuna Matata! What a wonderful phrase
Hakuna Matata! Ain't no passing craze

User avatar
MaVeriK
senior
senior
Posts: 105
Joined: Tue Feb 23, 2010 5:07 pm
Location: pe o banca in mijlocul marii....

Re: Admitere 2010

Postby MaVeriK » Thu May 27, 2010 6:51 pm

[URL=http://www.filehost.ro/1065375/admiteresa_rar/ admiteresa rar [/URL] link ca sa dowloandati subiect. admit. din 2009
daca nu merge asta primu intrati pe site ul asta http://www.filehost.ro/1065375/admiteresa_rar/
-la unele nu am avut cum sa sterg fara sa se vada ce a fost bifat ..
Sa cumparam de undeva oglinzi in care sa ne vedem cum suntem visati de ceilalti

User avatar
tish
senior
senior
Posts: 136
Joined: Sat May 08, 2010 11:43 am

Re: Admitere 2010

Postby tish » Thu May 27, 2010 8:51 pm

sunt cele de la md?
MD anul II
Hakuna Matata! What a wonderful phrase
Hakuna Matata! Ain't no passing craze

User avatar
MaVeriK
senior
senior
Posts: 105
Joined: Tue Feb 23, 2010 5:07 pm
Location: pe o banca in mijlocul marii....

Re: Admitere 2010

Postby MaVeriK » Thu May 27, 2010 10:33 pm

E mare lenea ... apasa pe link si vezi ce e . Am stat sa repar scanneru , am instalat softu' , am scannat 20 de pagini si le am deschis pe rand in paint ca sa sterg unde era bifat raspunsul si tie ti-e lene sa apesi pe link .

subiectele sunt de la ADMITERE MEDICINA GENERALA 2009
Sa cumparam de undeva oglinzi in care sa ne vedem cum suntem visati de ceilalti

User avatar
ex_nunc
junior
junior
Posts: 86
Joined: Thu Jan 29, 2009 7:48 pm

Re: Admitere 2010

Postby ex_nunc » Thu May 27, 2010 10:48 pm

MaVeriK wrote:E mare lenea ... apasa pe link si vezi ce e . Am stat sa repar scanneru , am instalat softu' , am scannat 20 de pagini si le am deschis pe rand in paint ca sa sterg unde era bifat raspunsul si tie ti-e lene sa apesi pe link .

subiectele sunt de la ADMITERE MEDICINA GENERALA 2009




multumim. :peace: :wink:

edi_leonte2003
junior
junior
Posts: 30
Joined: Wed Apr 28, 2010 3:29 am

Re: Admitere 2010

Postby edi_leonte2003 » Thu May 27, 2010 10:58 pm

ex_nunc wrote:
MaVeriK wrote:E mare lenea ... apasa pe link si vezi ce e . Am stat sa repar scanneru , am instalat softu' , am scannat 20 de pagini si le am deschis pe rand in paint ca sa sterg unde era bifat raspunsul si tie ti-e lene sa apesi pe link .

subiectele sunt de la ADMITERE MEDICINA GENERALA 2009




multumim. :peace: :wink:




dap, se pare ca pana am reusit sa ma logez ai fost deja multumit...in fine sa stii ca apreciem efortul....cu toate ca eu ash fi vrut pe alea de la MD :D oricum mf frumoooosss

edi_leonte2003
junior
junior
Posts: 30
Joined: Wed Apr 28, 2010 3:29 am

Re: Admitere 2010

Postby edi_leonte2003 » Thu May 27, 2010 11:12 pm

tish wrote:
Alfa_omega wrote:
edi_leonte2003 wrote:

Ati incercat la poarta facultatii? Din cate stiu, cel putin subiectele de la MG se pot cumpara de-acolo, dar banuiesc ca si cele de la MD.


cele de la md nu is...am incercat eu. de aceea am zis ca pe cele de la mg le am dar nu si pe cele de la dentara. deci daca ar putea cineva macar sa imi zica in mare cum au fost....ce grad de dificultate au avut si daca la fizica s-a dat usor sau au fost si probleme. thx :help:




U te referi la sub de anii trecuti? sau la cartile cu grile? dak la cartile cu grile cred ca sunt aceleasi si pt MD cat si pt MG.....in cartea cu grile de la chimie am vazut ca e si testul de la admiterea de anul trecut.

i_gabriel
junior
junior
Posts: 44
Joined: Tue Oct 27, 2009 7:42 pm

Re: Admitere 2010

Postby i_gabriel » Thu May 27, 2010 11:21 pm

In primul rand îi multumesc lui MaVeriK pentru urcarea subiectelor din anul anterior, iar in al doilea rand am o mică intrebare:

Vad ca la subiectele date in 2009 au fost indicate intrebarile care au mai multe variante de raspuns, asa o sa fie si la admiterea de anul acesta?

Multumesc.

User avatar
tish
senior
senior
Posts: 136
Joined: Sat May 08, 2010 11:43 am

Re: Admitere 2010

Postby tish » Fri May 28, 2010 1:10 pm

la subiecte ma refeream. si nu mi-e nici o lene,cand te-am intrebat deja le scosesem numai ca scrie subiecte medicina si nu eram sigura ca sunt cele de la mg......pt ca eu mai am unele pe care scrie ca is tot de anul trecut dar sunt diferite!
ce oameni ...ma dar repede sariti in sus cand nu va convine ceva.
MD anul II
Hakuna Matata! What a wonderful phrase
Hakuna Matata! Ain't no passing craze

lavinia_st
Posts: 3
Joined: Tue Feb 23, 2010 1:32 pm

Re: Admitere 2010

Postby lavinia_st » Fri May 28, 2010 11:45 pm

Pt MaVeriK,
Ti-as fi tare recunoscatoare si nu numai eu, daca ai face rost si ne-ai scana subiectele de la simularea din 15 mai. Desi am scris imediat dupa examen cerintele( ce am retinut ), nu mi-am amintit tot si au fost lucruri despre care nu stiam sau carora nu le-am acordat multa atentie pe parcursul pregatirii. Asa ca daca reusesti, ar fi nemaipomenit!

i_gabriel
junior
junior
Posts: 44
Joined: Tue Oct 27, 2009 7:42 pm

Re: Admitere 2010

Postby i_gabriel » Mon May 31, 2010 12:26 pm

Am gasit manualul de cls a X a de Cleopatra si Nicolae Gherbanovschi. Am scanat cateva capitole si va dau link-ul si parola aici, daca va intereseaza, imi spuneti si voi scana si celelalte capitole.

Spor la invatat!

http://www.2shared.com/file/IQ-Zn1Ft/fizica.html

parola: umf

User avatar
tish
senior
senior
Posts: 136
Joined: Sat May 08, 2010 11:43 am

Re: Admitere 2010

Postby tish » Mon May 31, 2010 3:00 pm

u dai la mg sau md? ....ce ai invatat din carte? le intelegi?
MD anul II
Hakuna Matata! What a wonderful phrase
Hakuna Matata! Ain't no passing craze

i_gabriel
junior
junior
Posts: 44
Joined: Tue Oct 27, 2009 7:42 pm

Re: Admitere 2010

Postby i_gabriel » Mon May 31, 2010 3:44 pm

Eu am luat decizia sa dau la FMAM, am o varsta prea inaintata si sunt destule motive care ma impiedica sa dau la medicina. Deocamdata nu am citit nimic din ea, ca de abia am facut rost de ea. Am terminat de citit doar fizica de cls a IX a si sper ca pe asta de a X a sa o termin luna asta.

Dar nu stiu daca se dau probleme sau nu la fizica, ca sa stiu pe ce ma axez. Daca e doar teoria de invatat, nu este chiar asa de mult.

.clara.
junior
junior
Posts: 36
Joined: Mon May 17, 2010 3:38 pm

Re: Admitere 2010

Postby .clara. » Mon May 31, 2010 6:25 pm

:?: stie cineva daca se pot folosi caminele facultatii pt a-i caza pe candidati inaintea examenului de admitere? :?:

euacum
Posts: 1
Joined: Mon May 31, 2010 9:41 pm

Carti de teste Admitere 2010 CHIMIE SI BIOLOGIE

Postby euacum » Mon May 31, 2010 9:58 pm

Vand cartile de teste pentru admiterea 2010 la Chimie si Biologie

edi_leonte2003
junior
junior
Posts: 30
Joined: Wed Apr 28, 2010 3:29 am

Re: Admitere 2010

Postby edi_leonte2003 » Tue Jun 01, 2010 10:54 pm

Am si eu o rugaminte si tot odata intrebare :( cum fac sa invatz chimia :(((((( in cazul in care nu pot apela la un profesor...(nu sunt in tara) de unde, cu ce sa incep..? ( nivelul meu e undeva intre 0 si 0), recomandari, propuneri o anumita modalitate, voi cum ati facut?....orice ar ajuta pls :(( raman dator..:D promit cinste mare dupa admitere :d

User avatar
MaVeriK
senior
senior
Posts: 105
Joined: Tue Feb 23, 2010 5:07 pm
Location: pe o banca in mijlocul marii....

Re: Admitere 2010

Postby MaVeriK » Wed Jun 02, 2010 12:29 pm

@edi_l

timp mai e f putin , asta inseamna sa te implici cu maximum de seriozitate
Ce ai tu de facut acum e greu dar nu imposbil : pentru probleme clar n ai sanse dar partea buna e ca din 40 de sub de chimie maximum 5 sunt probleme asa ca tre sa te concentrezi pe restu de 35 de "teorie ". Trebuie sa treci prin toata materia si la Fiecare capitol sa iti notezi si sa inveti reactiile prezentate in acel capitol , nume de substante si propietatile lor ; apoi sa incerci sa rezolvi ex de la sf capitolelor . Daca esti serios treaba asta dureaza 3sapt-1luna si apoi ce timp mai ai daca ai cartea de la facultate de chimie incearca sa rezolvi ( cu manualele de chimie in fata ) toate sub date in anii anteriori care suunt la sf cartii sunt peste 600 de subiecte din anii trecuti. Daca faci asa garantat iei 25 din cele 40. Toata treaba ar trebui sa dureze 1 luna si 1 saptamana deci timp ai dar trebuie sa muncesti cat poti de mult.
Sa cumparam de undeva oglinzi in care sa ne vedem cum suntem visati de ceilalti

edi_leonte2003
junior
junior
Posts: 30
Joined: Wed Apr 28, 2010 3:29 am

Re: Admitere 2010

Postby edi_leonte2003 » Wed Jun 02, 2010 5:07 pm

MaVeriK wrote:@edi_l

timp mai e f putin , asta inseamna sa te implici cu maximum de seriozitate
Ce ai tu de facut acum e greu dar nu imposbil : pentru probleme clar n ai sanse dar partea buna e ca din 40 de sub de chimie maximum 5 sunt probleme asa ca tre sa te concentrezi pe restu de 35 de "teorie ". Trebuie sa treci prin toata materia si la Fiecare capitol sa iti notezi si sa inveti reactiile prezentate in acel capitol , nume de substante si propietatile lor ; apoi sa incerci sa rezolvi ex de la sf capitolelor . Daca esti serios treaba asta dureaza 3sapt-1luna si apoi ce timp mai ai daca ai cartea de la facultate de chimie incearca sa rezolvi ( cu manualele de chimie in fata ) toate sub date in anii anteriori care suunt la sf cartii sunt peste 600 de subiecte din anii trecuti. Daca faci asa garantat iei 25 din cele 40. Toata treaba ar trebui sa dureze 1 luna si 1 saptamana deci timp ai dar trebuie sa muncesti cat poti de mult.





Pai serios cred eu ca sunt...invat undeva in jur de 8 ore pe zi ,zilnic,uneori chiar si mai mult...bio am terminat....merg bine si testele,deci ii voi acorda doar 2 ore pe zi pt a o relua, dar cu chimie e mai rau...:|. Pai, ar fi bine sa incep inca de la inceputul cartii de a x-a ca sa inteleg mai bine sau ma introduc direct pe capitolele care trebuiesc invatzate? (am toate cartile inclusiv alea cu grile de la fac)....ms frumos

i_gabriel
junior
junior
Posts: 44
Joined: Tue Oct 27, 2009 7:42 pm

Re: Admitere 2010

Postby i_gabriel » Wed Jun 02, 2010 8:51 pm

Dar la fizica se dau si probleme sau nu pana la urma?

Sau cat la % vor fi probleme si cat % va fi teorie.

Multumesc.

User avatar
tish
senior
senior
Posts: 136
Joined: Sat May 08, 2010 11:43 am

Re: Admitere 2010

Postby tish » Thu Jun 03, 2010 9:36 am

eu nu stiu decat ca la md nu se dau probleme de calcul numeric, e posibil sa fie probleme dar doar pe baza de formule. pentru restul nu stiu exact dar e posibil sa se dea si probl de calcul numeric. in orice caz majoritatea grilelor sunt teorie
MD anul II
Hakuna Matata! What a wonderful phrase
Hakuna Matata! Ain't no passing craze

edi_leonte2003
junior
junior
Posts: 30
Joined: Wed Apr 28, 2010 3:29 am

Re: Admitere 2010

Postby edi_leonte2003 » Thu Jun 03, 2010 10:08 pm

tish wrote:eu nu stiu decat ca la md nu se dau probleme de calcul numeric, e posibil sa fie probleme dar doar pe baza de formule. pentru restul nu stiu exact dar e posibil sa se dea si probl de calcul numeric. in orice caz majoritatea grilelor sunt teorie





Tish imi dai ,te rog id-ul tau sau event add....:edi_leonte2003@yahoo.com

User avatar
tish
senior
senior
Posts: 136
Joined: Sat May 08, 2010 11:43 am

Re: Admitere 2010

Postby tish » Fri Jun 04, 2010 11:19 am

vorbim aici....poti sa ma intrebi orice si daca stiu iti raspund cu drag :wink:
MD anul II
Hakuna Matata! What a wonderful phrase
Hakuna Matata! Ain't no passing craze

User avatar
MaVeriK
senior
senior
Posts: 105
Joined: Tue Feb 23, 2010 5:07 pm
Location: pe o banca in mijlocul marii....

Re: Admitere 2010

Postby MaVeriK » Sat Jun 05, 2010 10:52 pm

cum vi se pare faptul ca durata examenului s a redus la 2 ore pt MG si MD ? ( asa scrie pe site-ul facultatii - admitere 2010 , iar cei de la Fmam generala 80 de intrebari intr-o ora , wtf ? )
Sa cumparam de undeva oglinzi in care sa ne vedem cum suntem visati de ceilalti

peyton
senior
senior
Posts: 351
Joined: Tue Mar 10, 2009 10:24 pm
Location: where the grass is always greener
Contact:

Re: Admitere 2010

Postby peyton » Sat Jun 05, 2010 11:38 pm

cam aiurea. sper sa fie ok si sa nu imbulinez aiurea ca nu-mi mai ramane timp.

edi_leonte2003
junior
junior
Posts: 30
Joined: Wed Apr 28, 2010 3:29 am

Re: Admitere 2010

Postby edi_leonte2003 » Sat Jun 05, 2010 11:44 pm

MaVeriK wrote:cum vi se pare faptul ca durata examenului s a redus la 2 ore pt MG si MD ? ( asa scrie pe site-ul facultatii - admitere 2010 , iar cei de la Fmam generala 80 de intrebari intr-o ora , wtf ? )





Pai si nr de intrebari sunt aceleasi>>? scuze ca am postat inainte sa arunc si eu un ochi :D


Return to “Pre-med”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests