Cat de grele sunt examele de admitere?

Voi ce intrati lasati orice speranta
User avatar
aalleezzaa
junior
junior
Posts: 30
Joined: Tue Jun 06, 2006 9:24 am
Contact:

Cat de grele sunt examele de admitere?

Postby aalleezzaa » Tue Jun 06, 2006 9:40 am

Salut! Pana acum am vrut sa dau la moase intre timp mi-am schimbat optiunea si acum vreau sa dau la medicina dentara. Vreau sa stiu cat de grele sunt examenele de admitere.Dintre probele la alegere mi-am ales Fizica. Chiar mi-e frica sa nu le pic!!!

User avatar
cosmina-gabriela
elder
elder
Posts: 1871
Joined: Sat Dec 03, 2005 9:35 pm
Location: unde nu creste iarba
Contact:

Postby cosmina-gabriela » Tue Jun 06, 2006 9:50 am

Salut! dak mai astepti putin iti spun cum e ex la med dentara.da' mi-e sa nu dai la moase mblah05.gif

User avatar
VARAN / STUDY
senior
senior
Posts: 183
Joined: Fri Jun 02, 2006 6:29 pm

Postby VARAN / STUDY » Wed Jun 07, 2006 9:44 pm

asta e forum de viitor medici!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

cand am dat eu admiterea ... e drept la MG ... cand erau trei probe in trei zile... la fizica se dadeau subiecte de la olimpiade nationale...

vai ce a ajuns medicina... :!: :!: :!:

am auzit ca anul trecut au fost pe langa cele 400loc f taxa inca 600 cu taxa si cica nu s-au ocupat toate!!! :shock: :shock: pai generatia asta cand o sa termine si o sa dea rezi or sa se bata pe loc de rezi ... or sa fie 20/loc.... scria cineva pe aici ca cine n-are talent la nimic da la medicina! :lol: :lol: :lol:

in generatia mea se dadea exm de n ori sa intri(erau doar loc fara taxa) si toti erau bunicei spre buni... acum D-zeu cu mila...

Marlene
elder
elder
Posts: 522
Joined: Fri Nov 11, 2005 5:11 pm

Postby Marlene » Wed Jun 07, 2006 9:58 pm

din ciclul:"pe vremea mea..."-dar ai dreptate,ce sa-i faci,mai imbatranim si noi! :D

User avatar
VARAN / STUDY
senior
senior
Posts: 183
Joined: Fri Jun 02, 2006 6:29 pm

Postby VARAN / STUDY » Wed Jun 07, 2006 10:01 pm

Marlene wrote:din ciclul:"pe vremea mea..."-dar ai dreptate,ce sa-i faci,mai imbatranim si noi! :D


:aaa:

User avatar
aalleezzaa
junior
junior
Posts: 30
Joined: Tue Jun 06, 2006 9:24 am
Contact:

Postby aalleezzaa » Thu Jun 08, 2006 8:54 pm

Si acum ce sa fac? Pentru ca nu se mai dau foarte multe examene de admitere sa nu mai dau la medicina? :? Nu stiu daca suntem o generatie mai proasta, de mine cel putin stiu ca nu sunt (nu ca ma laud) si sunt si ambitioasa! Am intrebat daca sunt grele pentru ca sincera sa fiu sunt doar la primul meu examen de admitere. Daca as mai fi dat vreunul probabil nu mai intrebam!!

Sa facem toti o cerere sa se faca subiectele mai grele si mai multe discipline la care sa dam examen ca sa fim siguri ca iesim medici nu buni ci FOARTE, FOARTE BUNI! Altfel nici o sansa nu .......???

User avatar
Lady-bug
senior
senior
Posts: 279
Joined: Wed Apr 19, 2006 11:59 pm

Postby Lady-bug » Fri Jun 09, 2006 12:29 am

Examenele nu sunt grele. Nu erau nici pe vremea cu trei probe in trei zile. Si eu am dat la fel. Si e adevarat ca-mi era o frica de muream, da greu n-a fost. In schimb e SERIOS (sau cel putin era). Si asta inseamna ca trebuie sa inveti bine si mult. Oricum cand dai cu ochii de primul examen de anatomie ti se pare ca admiterea a fost o joaca (le place sa sperie studentii :P )

Si nici nu conteaza cat de buni sunteti. Daca examenul de intrare nu mai e cum era si sunt foarte multi intrati. N-au decat. Triajul celor cu potential se va face la sfarsit la rezidentiat. Pacat insa ca toti vor avea pretentii de doctor. Macar inainte aveai timp suficient sa-ti gasesti vocatia daca nu reuseai admiterea.

Daca inveti bine n-are cum sa fie greu in conditiile concurentei actuale. Oricum emotiile fac toti banii :wink:
Curaj si perseverenta ca s-au vazut lucruri si mai rele ca ex de admitere :bud:
"Numai in dictionar reusita vine inaintea sarguintei"

User avatar
cosmina-gabriela
elder
elder
Posts: 1871
Joined: Sat Dec 03, 2005 9:35 pm
Location: unde nu creste iarba
Contact:

Postby cosmina-gabriela » Fri Jun 09, 2006 9:28 am

hay aleza, ca ne pusesi pe toti in qur cu ambitia ta.

Costyth
Posts: 3
Joined: Sat Jun 10, 2006 8:26 pm

Postby Costyth » Sat Jun 10, 2006 8:35 pm

Eu am dat cand se dadea k acum!!!

adik anu' trecut...mie personal mi s-au parut extrem d usoare subiectele...e drept rezultate exceptionale n-am avut...dar subiectele mi s-au parut usoare!!! inca ceva...fizica a fost proba la alegere pt mine...

oricum bafta...greu nu e da tre sa stii si tu cate ceva:)
PS: eu am dat la MG dar la stoma am inteles k au fost mai usoare sub...;)

User avatar
aalleezzaa
junior
junior
Posts: 30
Joined: Tue Jun 06, 2006 9:24 am
Contact:

Postby aalleezzaa » Sat Jun 10, 2006 9:36 pm

Va multumesc Lady-bug si Costyth pentru informatii! Ma bucur ca mai exista si oameni draguti si amabili dornici sa informeze si pe alti! Chiar imi sunt utile mesajele voastre si va multumesc inca odata!

PS Ii multumesc si lui Varan/Study [dar vreau sa-ti spun ceva: pe vremea mea se da altceva , mult mai usor si cine stie cand vei avea nevoie de un medic stomatolog..........si vei nimeri la mine.........la un medic care tu il consideri (deduc asta din ce ai scris) ..........mediocru sau chiar prost ] :D

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Postby Chingachgook » Sat Jun 10, 2006 9:42 pm

edit
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Postby Calico » Sat Jun 10, 2006 9:51 pm

aalleezzaa wrote:pe vremea mea se da altceva , mult mai usor si cine stie cand vei avea nevoie de un medic stomatolog..........si vei nimeri la mine.........


Adevarul e ca si in vremea mea examenele la medicina se iau mult mai usor... cursurile nu au prezenta obligatorie... si chiar si caietul cu desene la anatomie si-a pierdut insemnatatea... :cry: Deci la toti dusmanii mei: cine stie cand veti avea nevoie de un medic ... si poate veti nimeri la mine... :twisted: :twisted: :twisted:

User avatar
cosmina-gabriela
elder
elder
Posts: 1871
Joined: Sat Dec 03, 2005 9:35 pm
Location: unde nu creste iarba
Contact:

Postby cosmina-gabriela » Sat Jun 10, 2006 10:19 pm

las' k picati la stomat d-astia mai vechi gen Louis k ei au dat admit mai demult si nu riscati sa va cada plombele :bluelaugh:

User avatar
vivi
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Sat Jun 10, 2006 8:57 pm
Contact:

Postby vivi » Wed Jun 14, 2006 6:49 pm

si io am dat tot anu trecut si nu pot sa ma vait..adik ce i drept nu m -am omorat cu invatatu..si am mai dat si la fizik(nu e o idee f buna-dar iti mai foloseste destul d mult in anul 1)....nu stiu cum e insa la stoma..stiu doar k sunt mult mai putine locuri;)..acu depinde si de ce iti place mai mult...

User avatar
VARAN / STUDY
senior
senior
Posts: 183
Joined: Fri Jun 02, 2006 6:29 pm

Postby VARAN / STUDY » Wed Jun 14, 2006 7:16 pm

aalleezzaa wrote:

PS Ii multumesc si lui Varan/Study [dar vreau sa-ti spun ceva: pe vremea mea se da altceva , mult mai usor si cine stie cand vei avea nevoie de un medic stomatolog..........si vei nimeri la mine.........la un medic care tu il consideri (deduc asta din ce ai scris) ..........mediocru sau chiar prost ] :D


stai linistita ...am la cine sa apelez...pt aproape toate specialitatile....

User avatar
aalleezzaa
junior
junior
Posts: 30
Joined: Tue Jun 06, 2006 9:24 am
Contact:

Postby aalleezzaa » Fri Jun 16, 2006 1:12 pm

Ma bucur pentru tine VARAN. Chiar ma bucur ca ai la cine sa apelezi! Dar sper sa nu nimeresti din greseala la mine sau la altii ca mine (adik mai slab pregatiti -asa cum ne consideri tu-ma refera la cei din generatia mea). Nu de alta dar sa nu te doara maselele pe urma ......ca stii tu tre' sa mai treci inca odata pe la doctor sa ti le repare klumea! si plus de asta o sa te doara si nu vreau sa te doara!

PS Nu ti-am zis nimik cu rautate!
PS2 SA TRAIASCA GENERATIA MEA mai exact generatia Cernobal, sa stii ca e posibil sa fim mai "dusi pe campie" cine stie cu ce am fost afectati!
PS3 VARAN inca esti la facultate sau ai terminat?
:?:

User avatar
VARAN / STUDY
senior
senior
Posts: 183
Joined: Fri Jun 02, 2006 6:29 pm

Postby VARAN / STUDY » Fri Jun 16, 2006 1:31 pm

aalleezzaa succes in cariera! mai ai multe de invatat....


ps. sunt medic :wink:

User avatar
aalleezzaa
junior
junior
Posts: 30
Joined: Tue Jun 06, 2006 9:24 am
Contact:

Postby aalleezzaa » Fri Jun 16, 2006 1:40 pm

OPSSSS!!!
Mi se pare normal sa invat , asta si vreau din moment ce m-am gandit sa dau la medicina (stiu ca e mult si greu dar sper sa fac fata pana la urma) !!! Si daca stau sa ma gandesc invat si eu care sunt mai mica dar si voi cei mai mari invatati (din greseli sau de la altii).
Cine stie daca o sa invat bine o sa ajung si eu MARE ca tine !!!

User avatar
aalleezzaa
junior
junior
Posts: 30
Joined: Tue Jun 06, 2006 9:24 am
Contact:

Postby aalleezzaa » Fri Jun 16, 2006 1:41 pm

Mai am o intrebare ! Cu ce medie s-a intrat la stoma?
Daca stie cineva!

User avatar
cosmina-gabriela
elder
elder
Posts: 1871
Joined: Sat Dec 03, 2005 9:35 pm
Location: unde nu creste iarba
Contact:

Postby cosmina-gabriela » Fri Jun 16, 2006 9:30 pm

@aalleezzaa:ultimul punctaj de la fara taxa a fost cam 90,adica media ar veni 7,5.
P.S. :cred ca ar trebui,draga aalleezzaa, sa incetezi minunata discutie cu VARAN/STUDY...nu de alta,dar el e medic si tu mai ai de invatat ,dupa cum a remarcat cineva [ma refer strict la spelling,if you know what i mean] .:D

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Postby 187.92a » Fri Jun 16, 2006 10:16 pm

cosmina-gabriela wrote: P.S. :cred ca ar trebui,draga aalleezzaa, sa incetezi minunata discutie cu VARAN/STUDY...nu de alta,dar el e medic .:D


..doar in cazul in care-l cerzi pe cuvant :lol:
am auzit ca e intr-a unspea

User avatar
VARAN / STUDY
senior
senior
Posts: 183
Joined: Fri Jun 02, 2006 6:29 pm

Postby VARAN / STUDY » Fri Jun 16, 2006 10:24 pm

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
cont inactivat de adminsitratie pentru comportament inadecvat la adresa utilizatorilor forumului

User avatar
cosmina-gabriela
elder
elder
Posts: 1871
Joined: Sat Dec 03, 2005 9:35 pm
Location: unde nu creste iarba
Contact:

Postby cosmina-gabriela » Sat Jun 17, 2006 11:04 am

anyway, nu asta era subiectul....altceva am subliniat :wink:

User avatar
VARAN / STUDY
senior
senior
Posts: 183
Joined: Fri Jun 02, 2006 6:29 pm

Postby VARAN / STUDY » Sat Jun 17, 2006 11:49 am

si eu.... :lol: :lol: :lol:
cont inactivat de adminsitratie pentru comportament inadecvat la adresa utilizatorilor forumului

User avatar
VARAN / STUDY
senior
senior
Posts: 183
Joined: Fri Jun 02, 2006 6:29 pm

Postby VARAN / STUDY » Sat Jun 17, 2006 12:20 pm

Lady-bug wrote:Examenele nu sunt grele. Nu erau nici pe vremea cu trei probe in trei zile. Si eu am dat la fel. Si e adevarat ca-mi era o frica de muream, da greu n-a fost. In schimb e SERIOS (sau cel putin era).



nu am spus ca era greu ci serios (acum nu cred ca mai e la cati intra)si cu cea mai mare prestanta din tara dintre adm la med(ceilalti au scos grile pe piata...concurentii care au stiut mai bine sa memoreze au luat...ceilalti ciu-ciu...... si cand ma gandesc ca si la rezi s-a intamplat asa??? mintea creata a lui Florian Popa ce sa-i faci!!!???)


dc 90pct inseamna 7,5 sunt in total 120pct? eu am auzit ca s-a intrat si cu40 ... la taxa... pai 40 iei si fara sa inveti nimic... bagi la nimereala...
cont inactivat de adminsitratie pentru comportament inadecvat la adresa utilizatorilor forumului

User avatar
aalleezzaa
junior
junior
Posts: 30
Joined: Tue Jun 06, 2006 9:24 am
Contact:

Postby aalleezzaa » Sat Jun 17, 2006 1:59 pm

Ok! Am pus 2 intrebari si am mai spus cate ceva si se pare ca am deranjat (nu pe toti ce e drept). Imi pare rau ca discutiile pe care le-am avut cu cativa dintre voi un ajuns la stadiul de rautate si de "hai sictir ca ne plictisesti"!
Chiar imi pare rau daca am deranjat pe cineva cu intrebarile sau comentariile mele! In cazul asta ma retrag ca sa nu mai deranjez....pe nimeni!
Multumesc inca odata celor care au fost draguti cu mine si mi-au raspuns la intrebari!

Pa Pa!! Sper sa aveti multa bafta in viata cu toata rautatea de care dati dovada unii! Si va doresc sa nu mai suferiti de atata superioritate! Dar pana la urma poate asa e mai bine !

PS Nu ma refer la toti doar la cei care se simt !!! ;)

User avatar
VARAN / STUDY
senior
senior
Posts: 183
Joined: Fri Jun 02, 2006 6:29 pm

Postby VARAN / STUDY » Sat Jun 17, 2006 2:12 pm

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
eu nu ma simt, dar tot iti dau o replica... poate inveti si tu ceva....


sunt sigur ca nu te referi la mine, iar dc te referi nu sti ce vorbesti.... eu mi-am spus pct de vedere atat, de rautati ai dat dovada "matale" cand te-ai simtit atacata... eu discutam la modul general si e parerea mea(nu e obligatoriu sa fie si adevarata desigur), iar in ceea ce priveste "superioritatea"... "matale" te simti inferioara ca nu-mi aduc aminte sa te fi pus la locul tau... dar ai dreptate e o diferenta intre noi cel putin in gandire si comportament social...

si ca rasp la intrebarile tale: consulta http://www.univermed-cdgm.ro si gasesti orice rasp te intereseaza

on-topic exm de adm ar trebui sa fie mai serios si sa nu se mai permita oricui sa ajunga medic ... si cu fite gratuite vai ce sunt si ce pot... demonstrati prin ce faceti ca puteti, ca de vb goale e plina tara asta de coate goale si buze fripte "intelectuale"

ps.eu am incheiat orice discutie pe acest topic cu tine
cont inactivat de adminsitratie pentru comportament inadecvat la adresa utilizatorilor forumului

User avatar
cosmina-gabriela
elder
elder
Posts: 1871
Joined: Sat Dec 03, 2005 9:35 pm
Location: unde nu creste iarba
Contact:

Postby cosmina-gabriela » Sat Jun 17, 2006 7:09 pm

Thank God!! So, aalleezzaa,it's over,ok???
Numa bine!..n vdm la exam.

User avatar
aalleezzaa
junior
junior
Posts: 30
Joined: Tue Jun 06, 2006 9:24 am
Contact:

Postby aalleezzaa » Tue Jun 20, 2006 2:01 am

AAA si inca ceva VARAN nu ti se pare ca ai cam mult timp liber sa fii mereu pe net si sa raspunzi tuturor avand in vedere meseria ta de medic??
Eu stiu ca aceasta meserie iti ocupa mult timp, la tine ziua parca ar fi de 48 de ore. Cum reusesti?

User avatar
tripleX
senior
senior
Posts: 245
Joined: Thu Jan 26, 2006 12:36 am
Location: outhere somethere

Postby tripleX » Tue Jun 20, 2006 9:22 am

Ce sa faca meseria de medic...!?? :lol: :lol: :lol:
E ca toate meseriile mai... ocupa atata timp cat ii aloci... iar in Ro, fiind Balcani si tot, e chiar si mai bine de-atat :wink:
"Infernul este pavat cu bune intentii" - Samuel Johnson

User avatar
cosmina-gabriela
elder
elder
Posts: 1871
Joined: Sat Dec 03, 2005 9:35 pm
Location: unde nu creste iarba
Contact:

Postby cosmina-gabriela » Tue Jun 20, 2006 11:26 am

lolex :D :D :D

User avatar
Morfina
junior
junior
Posts: 33
Joined: Mon Jul 31, 2006 2:48 am

Postby Morfina » Tue Sep 26, 2006 1:06 am

eu zic sa intre aleeeeza pe site sa ne spuna ce a facut la admitere... sa ne spuna ca a luat si sa-i uram cu totii nervi tari pt ce urmeaza!!! ca nu-i trebuie ambitia de care tot vorbea, ca inflacarati am intrat si noi in sistem...are nevoie de nervi tari ca sa poata accepta sistemul!

User avatar
cosmina-gabriela
elder
elder
Posts: 1871
Joined: Sat Dec 03, 2005 9:35 pm
Location: unde nu creste iarba
Contact:

Postby cosmina-gabriela » Tue Sep 26, 2006 1:18 pm

eu creca a dat la moase pan ' la urma..altfel avea grija sa n anunte :P

User avatar
amnezyca
senior
senior
Posts: 153
Joined: Thu Sep 07, 2006 9:24 pm
Location: bucuresti

Postby amnezyca » Tue Sep 26, 2006 1:21 pm

sau poate se distreaza foarte bine zilele astea...nu are timp de forumuri...

User avatar
monicutza
elder
elder
Posts: 678
Joined: Tue Apr 19, 2005 9:02 pm
Location: bucuresti

Postby monicutza » Tue Sep 26, 2006 1:35 pm

amnezyca wrote:sau poate se distreaza foarte bine zilele astea...nu are timp de forumuri...

iti dai seama cata distractzia :P :twisted:

User avatar
amnezyca
senior
senior
Posts: 153
Joined: Thu Sep 07, 2006 9:24 pm
Location: bucuresti

Postby amnezyca » Tue Sep 26, 2006 1:45 pm

nu am de unde sa stiu si nici nu ma intereseaza.
oricum , daca nu a (mai) intrat pe forum ca sa se laude asta nu inseamna ca nu a intrat la med.

User avatar
monicutza
elder
elder
Posts: 678
Joined: Tue Apr 19, 2005 9:02 pm
Location: bucuresti

Postby monicutza » Tue Sep 26, 2006 1:47 pm

eh nu :P

User avatar
aalleezzaa
junior
junior
Posts: 30
Joined: Tue Jun 06, 2006 9:24 am
Contact:

Postby aalleezzaa » Sat Dec 30, 2006 1:46 pm

Salut!
In caz ca mai e cineva interesat Da am intrat la medicina ...la dentara mai exact!
Sunt asa de Happy incat dupa unele Lp-uri stau si ma intreb daca mai e deshis la Spiru sa ma duc si eu sa ma inscriu! :) Glumeam .......sau nu :?
Hai ca v-am pupat........ma duc sa invat ca am picat un partial la anato read2.gif .......AAA azi e 30? atunci nu mai invat ....mai bine ma pregatesc de Rev!
LA MULTI ANI !!!Distractie placuta!! Image

User avatar
monicutza
elder
elder
Posts: 678
Joined: Tue Apr 19, 2005 9:02 pm
Location: bucuresti

Postby monicutza » Sat Dec 30, 2006 8:58 pm

super deci esti si tu una din fericitele care au picat la partialu de anatomie :P
wb

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Postby rox » Sat Dec 30, 2006 10:11 pm

exista partial de anatomie? :shock:
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.


Return to “Pre-med”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests