Universitatea Titu Maiorescu - Intrebari

Voi ce intrati lasati orice speranta
mahri726
Posts: 1
Joined: Thu Aug 14, 2014 4:16 pm

Universitatea Titu Maiorescu - Intrebari

Postby mahri726 » Thu Aug 14, 2014 4:28 pm

Salut. In curand voi deveni student la Facultatea de Medicina din cadrul Universitatii Titu Maiorescu. As avea cateva intrebari.

In primul rand, as vrea sa stiu pe ce criterii se face cazarea in caminul studentesc Titu Maiorescu ? Din alte surse, de pe la studentii de pe la alte facultati, am aflat ca trebuie sa-i dai administratorului intre 300-500 euro .

In al doilea rand as vrea sa stiu ce cursuri se fac in anul I, la care materii profesorii sunt mai duri la examene si unde se tin aceste cursuri .

In al treilea rand, unde se poate servi masa ?

In al patrulea rand, facultatea organizeaza activitati artistice gen Corul Facultatii, Teatru etc ?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Universitatea Titu Maiorescu - Intrebari

Postby Chingachgook » Thu Aug 14, 2014 4:49 pm

titu maiorescu e o petarda de facultate care nu ar trebuie sa existe.

acum ca am stabilit asta
in primul rand cazarea se face teoretic la secretariat. practic nu cred ca prinzi un loc daca nu marci banul la administrator. trebuie sa va obisnuiasca de mici cu spaga.
in al doilea rand nu conteaza ce cursuri se fac ca oricum nu o sa te duci la ele
in al treilea rand cum ma unde se poate SERVI masa? ce, esti chelner?
in al patrulea rand bu ha ha ha ha ha ha
nu organizeaza dar sunt sigur ca poti lua initiativa si sa organizezi tu. desigur, va fi greu la inceput avand in vedere ce colegi o sa ai.
eu iti tin pumnii, tine-ma si tu la curent
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

Doctapper
junior
junior
Posts: 93
Joined: Wed Aug 13, 2014 1:12 pm

Re: Universitatea Titu Maiorescu - Intrebari

Postby Doctapper » Thu Sep 18, 2014 8:16 pm

Ceva vesti ?

Maverick69
Posts: 3
Joined: Sat Jul 28, 2018 12:40 pm

Re: Universitatea Titu Maiorescu - Intrebari

Postby Maverick69 » Sat Jul 28, 2018 1:11 pm

Chingachgook wrote:titu maiorescu e o petarda de facultate care nu ar trebuie sa existe.

acum ca am stabilit asta
in primul rand cazarea se face teoretic la secretariat. practic nu cred ca prinzi un loc daca nu marci banul la administrator. trebuie sa va obisnuiasca de mici cu spaga.
in al doilea rand nu conteaza ce cursuri se fac ca oricum nu o sa te duci la ele
in al treilea rand cum ma unde se poate SERVI masa? ce, esti chelner?
in al patrulea rand bu ha ha ha ha ha ha
nu organizeaza dar sunt sigur ca poti lua initiativa si sa organizezi tu. desigur, va fi greu la inceput avand in vedere ce colegi o sa ai.
eu iti tin pumnii, tine-ma si tu la curent


Ai facut medicina la Titu ? Asa , de curiozitate...

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21859
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Universitatea Titu Maiorescu - Intrebari

Postby Melania » Sat Jul 28, 2018 1:28 pm

Mai bine faci un ASE cinstit decat medicina la Titu. In general n-ar trebui sa existe decat UMF buc, cluj iasi si poate targu mures cu maximum 1000 de studenti pe an pe toata tara.
De acord cu chinga, celelalte panarame de umf-uri ar trebui arse si apoi terenul nivelat.
Activitatile artistice in umfuri sunt de un penibil absolut. O initiativa laudabila ar fi clubul medicinistilor bautori de bere, in rest cluburile de poezie sau de cantat muzica de inmormantare ar trebui interzise din cauza ca ceilalti medicinisti ar fi jenati de asemenea grupuri de inchipuiti.

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21859
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Universitatea Titu Maiorescu - Intrebari

Postby Melania » Sat Jul 28, 2018 1:42 pm

Oricum succes cu grupul de teatru, sa ne invite la spectacol, cred ca ar fi o comedie mai buna decat dumb&dumber.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Universitatea Titu Maiorescu - Intrebari

Postby Chingachgook » Mon Jul 30, 2018 10:10 am

Maverick69 wrote:
Chingachgook wrote:titu maiorescu e o petarda de facultate care nu ar trebuie sa existe.

acum ca am stabilit asta
in primul rand cazarea se face teoretic la secretariat. practic nu cred ca prinzi un loc daca nu marci banul la administrator. trebuie sa va obisnuiasca de mici cu spaga.
in al doilea rand nu conteaza ce cursuri se fac ca oricum nu o sa te duci la ele
in al treilea rand cum ma unde se poate SERVI masa? ce, esti chelner?
in al patrulea rand bu ha ha ha ha ha ha
nu organizeaza dar sunt sigur ca poti lua initiativa si sa organizezi tu. desigur, va fi greu la inceput avand in vedere ce colegi o sa ai.
eu iti tin pumnii, tine-ma si tu la curent


Ai facut medicina la Titu ? Asa , de curiozitate...

nu dar am cunoscut oameni care au terminat acolo
pamant de flori erau.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

Maverick69
Posts: 3
Joined: Sat Jul 28, 2018 12:40 pm

Re: Universitatea Titu Maiorescu - Intrebari

Postby Maverick69 » Mon Jul 30, 2018 6:09 pm

Si eu cunosc oameni care au terminat la Carol si sunt pamant de flori.... Deci ?
Dupa logica ta e petarda si Carol ?
Vad ca dai si detalii despre cazare..si alte cele.... dar ai uitat sa spui ca astea-s procedurile de la Carol. Traite de mine...

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Universitatea Titu Maiorescu - Intrebari

Postby Chingachgook » Tue Jul 31, 2018 11:22 am

unde ai cunoscut tu absolventi de la davila?
eu am lucrat in spital cu unii dintre ei

in 6 ani de camin la davila nu am dat niciodata spaga. sper ca nu te-ai dus cu pretentii in anul 1 sa iti dea in U-uri
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...


Return to “Pre-med”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests