UMF - alte specialităţi decât medicină

Voi ce intrati lasati orice speranta
User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: FMAM 2012 - Fac. de Moase si Asistenta medicala generala

Postby Festina » Mon Jan 30, 2012 5:49 pm

elen26 wrote:
Anca1203 wrote:De ce FMAM si nu MG?


Datorita varstei: 26 de ani.
In aceste conditii, am considerat ca pot deveni o asistenta medicala capabila, pe care medicul sa se poata baza si cu care sa formeze o echipa.

In aceste conditii,Buna! :D
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Anca1203
senior
senior
Posts: 201
Joined: Sat Jan 14, 2012 1:21 pm

Re: FMAM 2012 - Fac. de Moase si Asistenta medicala generala

Postby Anca1203 » Mon Jan 30, 2012 6:01 pm

elen26 wrote:
Anca1203 wrote:De ce FMAM si nu MG?


Datorita varstei: 26 de ani.
In aceste conditii, am considerat ca pot deveni o asistenta medicala capabila, pe care medicul sa se poata baza si cu care sa formeze o echipa.



Ah :) atunci poti incerca la Davila.. cateva telefoane sau o vizita poate iti vor raspunde la intrebari. :)
,,Oameni sunt putini, restul e populatie".

User avatar
Anca1203
senior
senior
Posts: 201
Joined: Sat Jan 14, 2012 1:21 pm

Re: FMAM 2012 - Fac. de Moase si Asistenta medicala generala

Postby Anca1203 » Mon Jan 30, 2012 6:02 pm

mariangeo1991 wrote:
Anca1203 wrote:De ce FMAM si nu MG?

Bucura-te ca nu mai ai inca un oponent la admitere,Anca.



Ce mi-e unul in plus sau in minus ? :D
,,Oameni sunt putini, restul e populatie".

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: FMAM 2012 - Fac. de Moase si Asistenta medicala generala

Postby Festina » Mon Jan 30, 2012 6:07 pm

Anca1203 wrote:
mariangeo1991 wrote:
Anca1203 wrote:De ce FMAM si nu MG?

Bucura-te ca nu mai ai inca un oponent la admitere,Anca.



Ce mi-e unul in plus sau in minus ? :D

Pai conteaza! Daca am discuta despre altceva in momentul actual si ai reciti ultima ta fraza,ti-ai da seama cat de mult conteaza.
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Anca1203
senior
senior
Posts: 201
Joined: Sat Jan 14, 2012 1:21 pm

Re: FMAM 2012 - Fac. de Moase si Asistenta medicala generala

Postby Anca1203 » Mon Jan 30, 2012 6:42 pm

mariangeo1991 wrote:Pai conteaza! Daca am discuta despre altceva in momentul actual si ai reciti ultima ta fraza,ti-ai da seama cat de mult conteaza.


Adevarat...
,,Oameni sunt putini, restul e populatie".

User avatar
Im
elite
elite
Posts: 3643
Joined: Fri Nov 28, 2003 3:42 pm

Postby Im » Mon Jan 30, 2012 6:43 pm

elen26 wrote:In aceste conditii, am considerat ca pot deveni o asistenta medicala capabila, pe care medicul sa se poata baza si cu care sa formeze o echipa.

Cam multa fanfaronada.
Nimanui nu-i pasa de motivatiile tale, si trage lozinci de parca nu ai avea acea vârsta.
Singura durere suportabilă e durerea altora.

User avatar
Anca1203
senior
senior
Posts: 201
Joined: Sat Jan 14, 2012 1:21 pm

Re:

Postby Anca1203 » Mon Jan 30, 2012 6:45 pm

Im wrote:
elen26 wrote:In aceste conditii, am considerat ca pot deveni o asistenta medicala capabila, pe care medicul sa se poata baza si cu care sa formeze o echipa.

Cam multa fanfaronada.
Nimanui nu-i pasa de motivatiile tale, si trage lozinci de parca nu ai avea acea vârsta.


Meh.. banuiesc ca daca esti capabil si ambitios te poti realiza in orice oras mare cu UMF.
,,Oameni sunt putini, restul e populatie".

elen26
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Mon Jan 30, 2012 2:50 pm

Re: Re:

Postby elen26 » Mon Jan 30, 2012 7:15 pm

Anca1203 wrote:
Im wrote:
elen26 wrote:In aceste conditii, am considerat ca pot deveni o asistenta medicala capabila, pe care medicul sa se poata baza si cu care sa formeze o echipa.

Cam multa fanfaronada.
Nimanui nu-i pasa de motivatiile tale, si trage lozinci de parca nu ai avea acea vârsta.


Meh.. banuiesc ca daca esti capabil si ambitios te poti realiza in orice oras mare cu UMF.


Bucuresti e orasul cel mai aproape de domiciliul meu.

elen26
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Mon Jan 30, 2012 2:50 pm

Re:

Postby elen26 » Mon Jan 30, 2012 7:20 pm

Im wrote:
elen26 wrote:In aceste conditii, am considerat ca pot deveni o asistenta medicala capabila, pe care medicul sa se poata baza si cu care sa formeze o echipa.

Cam multa fanfaronada.
Nimanui nu-i pasa de motivatiile tale, si trage lozinci de parca nu ai avea acea vârsta.


:shock: Ar trebui sa pastrezi comentariile pentru eul tau, deoarece nu te-am invitat eu sa raspunzi.

User avatar
Anca1203
senior
senior
Posts: 201
Joined: Sat Jan 14, 2012 1:21 pm

Re: FMAM 2012 - Fac. de Moase si Asistenta medicala generala

Postby Anca1203 » Mon Jan 30, 2012 7:26 pm

Atunci trage o fuga pana la Bucuresti cand ai timp, sau da un telefon. Sunt afisate numerele pe site-ul UMF-ului Bucuresti. (umf.ro)
,,Oameni sunt putini, restul e populatie".

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Re:

Postby Festina » Mon Jan 30, 2012 7:32 pm

elen26 wrote:
Im wrote:
elen26 wrote:In aceste conditii, am considerat ca pot deveni o asistenta medicala capabila, pe care medicul sa se poata baza si cu care sa formeze o echipa.

Cam multa fanfaronada.
Nimanui nu-i pasa de motivatiile tale, si trage lozinci de parca nu ai avea acea vârsta.


:shock: Ar trebui sa pastrezi comentariile pentru eul tau, deoarece nu te-am invitat eu sa raspunzi.

Stimata domnisoara,aveti o atitudine foarte incisiva fata de un medic si tot ceea ce ati spus dumneavoastra(despre medicul sa se poata baza si echipa si bla si etc) palesc acum din aceasta cauza.
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Im
elite
elite
Posts: 3643
Joined: Fri Nov 28, 2003 3:42 pm

Postby Im » Mon Jan 30, 2012 7:36 pm

elen26 wrote:
Im wrote:
elen26 wrote:In aceste conditii, am considerat ca pot deveni o asistenta medicala capabila, pe care medicul sa se poata baza si cu care sa formeze o echipa.

Cam multa fanfaronada.
Nimanui nu-i pasa de motivatiile tale, si trage lozinci de parca nu ai avea acea vârsta.


:shock: Ar trebui sa pastrezi comentariile pentru eul tau, deoarece nu te-am invitat eu sa raspunzi.

Aici esti pe un forum public, inviti pe cine vrei tu sa raspunda pe forumul tau personal.
Daca la 26 de ani vii cu sforaieli din astea si le manifesti în public, e o problema undeva.
Aici e forum de medici, stii tu, aia cu capacitati intelectuale mai mari, care dau ordine asistentelor, ma gândesc ca poate o sa te simti mai în largul tau pe un forum de asistente ? :)
Singura durere suportabilă e durerea altora.

User avatar
Anca1203
senior
senior
Posts: 201
Joined: Sat Jan 14, 2012 1:21 pm

Re: FMAM 2012 - Fac. de Moase si Asistenta medicala generala

Postby Anca1203 » Mon Jan 30, 2012 7:44 pm

:lol: auch!
,,Oameni sunt putini, restul e populatie".

elen26
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Mon Jan 30, 2012 2:50 pm

Re: Re:

Postby elen26 » Mon Jan 30, 2012 7:46 pm

Im wrote:Cam multa fanfaronada.
Nimanui nu-i pasa de motivatiile tale, si trage lozinci de parca nu ai avea acea vârsta.


Pentru mariangeo 1991: Daca cititi cu atentie postarea de mai sus veti observa ca nu am facut altceva decat sa inchei niste comentarii fara legatura cu subiectul postat.
Daca considerati ca fraza: "Nimanui nu-i pasa de motivatiile tale, si trage lozinci de parca nu ai avea acea vârsta." este adecvata unui medic caruia nu i-a cerut nimeni parerea cu postul meu, atunci nu mai comentez.

elen26
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Mon Jan 30, 2012 2:50 pm

Re:

Postby elen26 » Mon Jan 30, 2012 7:51 pm

Im, dupa felul in care sti sa porti o conversatie se cunoaste cata capacitate intelectuala ai.
Esti mult mai prejos decat un brancardier cu purtarea aceasta! :shock:

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Re:

Postby Festina » Mon Jan 30, 2012 7:52 pm

elen26 wrote:
Im wrote:Cam multa fanfaronada.
Nimanui nu-i pasa de motivatiile tale, si trage lozinci de parca nu ai avea acea vârsta.


Pentru mariangeo 1991: Daca cititi cu atentie postarea de mai sus veti observa ca nu am facut altceva decat sa inchei niste comentarii fara legatura cu subiectul postat.
Daca considerati ca fraza: "Nimanui nu-i pasa de motivatiile tale, si trage lozinci de parca nu ai avea acea vârsta." este adecvata unui medic caruia nu i-a cerut nimeni parerea cu postul meu, atunci nu mai comentez.

Nu va suparati,dar de ce aveti iluzia stimata domnisoara ca ati stii ce este sau nu adecvat in cazul unei persoane fie el si medic?
Ca sa va ajut insa,va voi spune:Se intra usor,dureaza 4 ani(am o colega ce mi-a spus asta<daca ea m-a mintit va mint si eu>) este foarte posibil sa primiti si camin,se invata mult, gradul de dificultate este destul de ridicat,necesita multa daruire si efort si bineinteles mult timp. Sa nu va imaginati ca meseria de asistenta in Romania are un corespondent in filmele de la Hollywood(aici nu va fi ca la Nurse Jackie). Sper ca v-am fost de ajutor. Inainte de a deschide un topic,ati putea formula niste intrebari clare si nu ambigue? ce doriti sa aflati de pe acest forum?
Last edited by Festina on Mon Jan 30, 2012 7:56 pm, edited 1 time in total.
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Im
elite
elite
Posts: 3643
Joined: Fri Nov 28, 2003 3:42 pm

Postby Im » Mon Jan 30, 2012 7:56 pm

Elen, tu, mare iubitoare de cooperare între medic si asistenta, sa ma respingi pe mine ? Nu te-a învatat nimeni locul asistentei pe sectie ? :) Nu-i nimic, o sa-l înveti curând si o sa ai timp sa-l tot repeti. :)
Macar arati bine, sau esti grasa cu copii acasa ?
Singura durere suportabilă e durerea altora.

elen26
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Mon Jan 30, 2012 2:50 pm

Re:

Postby elen26 » Mon Jan 30, 2012 8:03 pm

Im wrote:Elen, tu, mare iubitoare de cooperare între medic si asistenta, sa ma respingi pe mine ? Nu te-a învatat nimeni locul asistentei pe sectie ? :) Nu-i nimic, o sa-l înveti curând si o sa ai timp sa-l tot repeti. :)
Macar arati bine, sau esti grasa cu copii acasa ?


Intr-adevar, greseala e din partea mea ca am deschis acest topic in care se pare ca primeaza doar misto-ul ieftin.

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Re:

Postby Festina » Mon Jan 30, 2012 8:17 pm

elen26 wrote:
Im wrote:Elen, tu, mare iubitoare de cooperare între medic si asistenta, sa ma respingi pe mine ? Nu te-a învatat nimeni locul asistentei pe sectie ? :) Nu-i nimic, o sa-l înveti curând si o sa ai timp sa-l tot repeti. :)
Macar arati bine, sau esti grasa cu copii acasa ?


Intr-adevar, greseala e din partea mea ca am deschis acest topic in care se pare ca primeaza doar misto-ul ieftin.

Elen, pentru tine: http://www.youtube.com/watch?v=goRhHoB_mvk
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: FMAM 2012 - Fac. de Moase si Asistenta medicala generala

Postby Chingachgook » Mon Jan 30, 2012 10:12 pm

nu mai fiti bai rai.

elen nu ii baga in seama, astia sunt care studenti, care elevi care dau la medicina, care alte meserii.
eu de exemplu sunt Medic si as angaja una ca tine. de ani de zile caut pe cineva calificat si nu gasesc. (ori nu are daruire, ori pregatirea stiintifica deficitara, ori ii lipseste abnegatia, ori nu are sanii mari)
peste 4 ani cand termini facultatea si vrei sa lucrezi intr-un mediu competitiv, intr-o echipa multidisciplinara axata pe abordarea medico-chirurgicala a diferitilor pacienti cu comorbiditati si in care provocarile nu lipsesc , da-mi un semn.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
începătorul
elder
elder
Posts: 640
Joined: Wed Jan 05, 2011 10:16 pm

Re: FMAM 2012 - Fac. de Moase si Asistenta medicala generala

Postby începătorul » Mon Jan 30, 2012 11:04 pm

elen26 wrote:Pot alege intre FMAM si scoala postliceala sanitara de stat sau privata , la care am vrut sa ma inscriu anul trecut si atunci cand am intrebat despre orar, doamnele secretare mi-au raspuns, citez: ''Cand poti, ca merge sa mai si lipsesti". Eu nu vreau sa pierd 3 ani pentru a avea o hartie parafata in urma careia sa pot vatama legal oamenii si nici sa fiu numita (pe drept pentru unele/unii) ASISTOANTA.Tocmai de aceea doresc UMF-ul Bucuresti unde, cred eu, ca exigenta este mai mare si standardele mai inalte. Astept pareri de la voi :D


Uite, şi la medicină generală unii pierd 6 ani doar pentru o hârtie parafată. Exigenţă şi standarde înalte găseşti peste hotare, dacă vrei ceva la nivel profesionist. Dacă ne spui şi ce facultate ai mai făcut, cum ţi-a venit ideea să te faci asistentă, factorul familial - poate te ajutăm cu ceva mai constructiv.
Contemplarea propriei tale inimi este un fapt profund emoţionant şi tulburător. Contemplarea propriului tău suflet este o perpetuă, dureroasă tulburare.

Nichita Stănescu, Fiziologia poeziei

User avatar
denyel0123
junior
junior
Posts: 32
Joined: Mon Jul 26, 2010 6:12 pm

Re: FMAM 2012 - Fac. de Moase si Asistenta medicala generala

Postby denyel0123 » Sun Feb 19, 2012 6:29 pm

elen26 wrote:Buna!Ma numesc Elena si imi doresc ca anul acesta sa ma inscriu la FMAM deoarece consider e absolut necesar ca asistentul medical al zilelor noastre sa absolve studii superioare.
Ii rog pe cei care frecventeaza deja cursurile FMAM sau care au absolvit aceasta facultate sa posteze pentru a oferi mai multe informatii.Va multumesc!

DAca ai intrebari,nelamuriri adreseaza-mi-le ! :D sunt student acolo in 1 an:D
UMF CAROL DAVILA FMAM-ASISTENTA MEDICALA AN I 2011-2012

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: FMAM 2012 - Fac. de Moase si Asistenta medicala generala

Postby Chingachgook » Mon Feb 20, 2012 12:42 am

Esti baiat?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: FMAM 2012 - Fac. de Moase si Asistenta medicala generala

Postby Festina » Mon Feb 20, 2012 10:48 am

kooksee wrote:Esti baiat?

Eram sigur ca cineva va intreba asta! :lol: :lol:
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

elen26
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Mon Jan 30, 2012 2:50 pm

Re: FMAM 2012 - Fac. de Moase si Asistenta medicala generala

Postby elen26 » Mon Feb 20, 2012 11:42 am

denyel0123 wrote:DAca ai intrebari,nelamuriri adreseaza-mi-le ! :D sunt student acolo in 1 an:D


Multumesc mult, dar nu cred ca ma mai intereseaza!

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: FMAM 2012 - Fac. de Moase si Asistenta medicala generala

Postby Festina » Mon Feb 20, 2012 2:25 pm

elen26 wrote:
denyel0123 wrote:DAca ai intrebari,nelamuriri adreseaza-mi-le ! :D sunt student acolo in 1 an:D


Multumesc mult, dar nu cred ca ma mai intereseaza!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Doar din cauza lu Im? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: FMAM 2012 - Fac. de Moase si Asistenta medicala generala

Postby Chingachgook » Mon Feb 20, 2012 2:36 pm

Nu, dar nu a luat examenul
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

birdie
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Tue Nov 15, 2011 11:59 pm

Re: balneofiziokinetoterapie help pls

Postby birdie » Fri Feb 24, 2012 6:24 pm

Am si eu nevoie de ajutor. Stie cineva materiile care se fac la umf Carol Davila la BFKT ? Also, materii gen Anatomie se face la comun cu studentii de la MG , e aceasi materie, sau e ceva mai putin.Examenul este la fel de greu ca cel de la MG?

User avatar
începătorul
elder
elder
Posts: 640
Joined: Wed Jan 05, 2011 10:16 pm

Re: balneofiziokinetoterapie help pls

Postby începătorul » Sat Feb 25, 2012 10:11 pm

păsărică, la BFKT se face anatomie de clasa a 11-a. Nu e ca la medicină generală.
Contemplarea propriei tale inimi este un fapt profund emoţionant şi tulburător. Contemplarea propriului tău suflet este o perpetuă, dureroasă tulburare.

Nichita Stănescu, Fiziologia poeziei

DanaaaG
Posts: 1
Joined: Tue Mar 27, 2012 2:30 pm

admitere farmacie

Postby DanaaaG » Tue Mar 27, 2012 2:36 pm

Salut! am şi eu o întrebare, sper să mă poată ajuta cineva. Pentru o admitere la UMF Bucureşti, la Farmacie, ce examen ar fi mai indicat de susţinut? Cel de Biologie vegetală sau de Anatomie?

User avatar
Pathy
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Tue Sep 06, 2011 4:35 pm

Re: admitere farmacie

Postby Pathy » Tue Apr 03, 2012 8:29 pm

Depinde...nu dau la farmacie dar cred ca pana la urma si biologia vegetala si anatomia iti vor fi de folos in timpul facultatii. Totusi, am cateva cunostiinte care dau la farmacie si nu am auzit pe nimeni sa dea la anatomie, deci presupun ca majoritatea aleg biologia vegetala. Gandeste-te ce ti-ar fi mai usor de invatat, ce iti place mai mult, etc.
I am merely competent. But in an age of incompetence, that makes me extraordinary.

irina_md
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Tue Mar 22, 2011 8:27 pm

Carti grile FMAM

Postby irina_md » Tue May 15, 2012 2:37 pm

Buna,

Daca are cineva cartile de grile (bio+chimie) pt FMAM 2011 sau chiar 2010, il/o rog sa ma contacteze.




Multumesc anticipat,
Irina

birdie
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Tue Nov 15, 2011 11:59 pm

Re: Carti grile FMAM

Postby birdie » Tue May 15, 2012 11:45 pm

Am eu cartea de bio cu grile pt fmam. Nu mai am scanner din pacate, o sa incerc sa o pozez - daca vrei .( ma contactezi)
M-ar interesa cartea de grile de CHIMIE pt FMAM .

blablabla
Posts: 1
Joined: Sun Jun 24, 2012 8:58 pm

Re: UMF - alte specialităţi decât medicină

Postby blablabla » Sun Jun 24, 2012 9:00 pm

@birdie, poti te rog frumos sa-mi trimiti si mie grilele la bio?
Multumesc frumos

alexandramocanu
Posts: 3
Joined: Tue May 06, 2014 2:14 pm

Re: UMF - alte specialităţi decât medicină

Postby alexandramocanu » Tue May 06, 2014 2:30 pm

Are careva cartea de grile pr FMAM sau varinte pt aceasta facultate din cadrul univeraitatii UMF? Va rog mult.

Bogdan Ditu
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Wed Nov 14, 2012 6:09 pm

Re: UMF - alte specialităţi decât medicină

Postby Bogdan Ditu » Wed May 28, 2014 6:35 pm

Salut, intentionez sa dau admiterea vara aceasta si sunt indecis intre medicina civila si imm. Din ce am citit in acest topic ar fi mai bine la civila dpdv al posibilitatilor dupa terminarea facultatii. Eu voiam sa dau la imm in speranta ca voi avea mai multe sanse la rezidentiat sau la gasirea unui loc de munca. Intrebarea mea este daca s-a mai schimbat ceva intre timp sau posibilitatile sunt limitate ca medic militar ? Multumesc anticipat !

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: UMF - alte specialităţi decât medicină

Postby Calico » Wed May 28, 2014 6:46 pm

Cand eram eu studenta era naspa rau la ei la rezidentiat ca aveau putine locuri de specialisti. Concurenta era mai mare. Iar restul ajungeau printr-o unitate militara la draq. Toti pe care ii cunosc au incercat sa scape cum au putut. Nu cred ca s-au schimbat multe.

Bogdan Ditu
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Wed Nov 14, 2012 6:09 pm

Re: UMF - alte specialităţi decât medicină

Postby Bogdan Ditu » Wed May 28, 2014 9:54 pm

Deci cam tot asa a ramas...m-am entuziasmat prea tare cu armata :)) Multumesc frumos !


Return to “Pre-med”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests