Diverse

Voi ce intrati lasati orice speranta
User avatar
Dmndash
senior
senior
Posts: 296
Joined: Mon Oct 05, 2009 4:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Inghetarea anului

Postby Dmndash » Mon Jul 18, 2011 7:40 am

da. ea vroia amanare nu inghetare.
What would you prefer--a doctor who holds your hand while you die or who ignores you while you get better?

iniadinia
Posts: 2
Joined: Fri Jul 15, 2011 3:06 pm

Re: Inghetarea anului

Postby iniadinia » Wed Jul 20, 2011 1:52 pm

Mersi, inteleg, "inghetarea" se pare ca e considerata doar ca intrerupere a studiilor. Sunt deja studenta la o alta facultate si mi-ar fi fost mai usor sa dau admitere anul asta, fara licenta si alte chestii de pregatit pt vara. Desi stiam pe cineva care obtinuse exact o astfel de amanare (la poli cred).

bianca03
newbie
newbie
Posts: 19
Joined: Wed Jun 29, 2011 10:29 am

CAZARE in camine

Postby bianca03 » Sat Oct 01, 2011 9:21 am

Buna! Am si eu o intrebare care nu ma "lasa" sa traiesc :) In camine vi se permite sa va alegeti colegii de camera? Daca nu, chiar nu se poate face nimic in privinta asta? :? Multumesc.

Kay Scarpetta
junior
junior
Posts: 99
Joined: Sun Nov 21, 2010 11:10 am

Re: CAZARE in camine

Postby Kay Scarpetta » Sat Oct 01, 2011 12:54 pm

bianca03 wrote:Buna! Am si eu o intrebare care nu ma "lasa" sa traiesc :) In camine vi se permite sa va alegeti colegii de camera? Daca nu, chiar nu se poate face nimic in privinta asta? :? Multumesc.


Se poate face ceva în privinţa asta, dacă ai pile. Altă modalitate nu există. :lol:

User avatar
Jerome
elite
elite
Posts: 5383
Joined: Mon Sep 12, 2011 6:55 pm

Re: CAZARE in camine

Postby Jerome » Sat Oct 01, 2011 1:46 pm

In anii mai mari iti alegi colegii fara probleme. Chiar de prin anul 2...

User avatar
rox
elder
elder
Posts: 836
Joined: Sat Apr 29, 2006 3:29 pm
Location: bucuresti
Contact:

Re: CAZARE in camine

Postby rox » Sat Oct 01, 2011 8:54 pm

la anu' cand faci cererea de cazare poti sa specifici cu cine vrei camera. persoanele respective specifica si ele cu cine vor si primiti impreuna.
In odaia stramta,
Pe un pat diform,
Zac strivit in perne
De un pumn enorm.

User avatar
Jerome
elite
elite
Posts: 5383
Joined: Mon Sep 12, 2011 6:55 pm

Re: CAZARE in camine

Postby Jerome » Sun Oct 02, 2011 8:43 am

exact. :)

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: CAZARE in camine

Postby Calico » Sun Oct 02, 2011 9:50 am

Desigur, se poate face schimb de camere si din anul I. E o simpla formalitate. Tu vrei sa stai cu Maria, te duci la colega ei de camera si-o intrebi daca vrea sa se multe in locul tau. Daca nu vrea, se duce Maria la colega ta de camera si-o intreaba daca vrea sa se mute in locul ei.
Apoi mergeti la administrator si va spune el ce hartii trebuie sa completati.

User avatar
Alexandra1827
junior
junior
Posts: 61
Joined: Sat Mar 05, 2011 3:29 pm

Re: spuneti mi si mie daca stiti vreun prof de meditatii

Postby Alexandra1827 » Tue Oct 11, 2011 5:32 pm

holliday wrote:
Algorab wrote:Oricum daca inveti nu prea ai timp de iesit in club cu prietena, desi din cand in cand trebuie. :lol: Dar de ce sa imi pun meditator, cand cartile sunt tot acelea, ce poate el sa imi spuna in plus?


daca inveti atunci nu'ti trebuie meditator. nici eu nu am avut decat la muzica.
meditatii sunt oferite generos de parintii ce-si fac griji pentru odraslele lor (cred ca daca ii ofera meditatii, odorul v'a invata mai sarguincios, pe dreacu...)


Nu e adevarat. Un profesor particular te poate invata anumite lucruri pe care acasa le intelegi cu greu, spre exemplu la chimie la rezolvarea problemelor. De asemenea, la biologie, iti poate explica mai bine prin desene, prin anumite colocatii niste procese mai greu de invatat. Ceea ce mi se pare o pierdere de bani este sa faci meditatie cu un profesor de la facultate. Iti ia multi bani si materia explicata de el, ti-o poate preda si explicita si un profesor bun din liceu. Parerile sunt impartite oricum.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: spuneti mi si mie daca stiti vreun prof de meditatii

Postby Calico » Tue Oct 11, 2011 7:38 pm

Desigur, pentru cine are nevoie de un profesor care sa-i explice biologia :shock: , meditatiile nu sunt o pierdere de bani. Scuza-l pe holliay, noi facem parte din generatia mai veche, obisnuiti sa incercam sa intelegem ceea ce citim si ne facem singuri desenele.

Am o curiozitate totusi, daca e necesar un prof care sa-ti explice niste chestii usoare, ce o sa se intample mai tarziu cand o sa dai peste chestiile cu adevarat grele?

User avatar
Lysthenon
junior
junior
Posts: 91
Joined: Mon Jul 04, 2011 6:34 pm
Location: Bucuresti

Re: spuneti mi si mie daca stiti vreun prof de meditatii

Postby Lysthenon » Wed Oct 12, 2011 8:57 pm

MumaPadurii wrote:Desigur, pentru cine are nevoie de un profesor care sa-i explice biologia :shock: , meditatiile nu sunt o pierdere de bani. Scuza-l pe holliay, noi facem parte din generatia mai veche, obisnuiti sa incercam sa intelegem ceea ce citim si ne facem singuri desenele.

Am o curiozitate totusi, daca e necesar un prof care sa-ti explice niste chestii usoare, ce o sa se intample mai tarziu cand o sa dai peste chestiile cu adevarat grele?

Bagi 2 profi de meditatii.

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: spuneti mi si mie daca stiti vreun prof de meditatii

Postby holliday » Wed Oct 12, 2011 10:05 pm

sau 3, sa fie explicatia, dar mai ales desenul (atentie MumaPadurii) in 3D. :)


bai ce ma dispera astia care nu pot invata altfel decat cu profesor particular.
o fi scazut invatamantul si nu se mai preda cum trebuie pe la scoli, dar nici chiar asa.
sau voi vreti o 'pila' pentru mai tarziu in facultate???

User avatar
Jerome
elite
elite
Posts: 5383
Joined: Mon Sep 12, 2011 6:55 pm

Re: spuneti mi si mie daca stiti vreun prof de meditatii

Postby Jerome » Fri Oct 14, 2011 4:37 pm

MumaPadurii wrote:Desigur, pentru cine are nevoie de un profesor care sa-i explice biologia :shock: , meditatiile nu sunt o pierdere de bani. Scuza-l pe holliay, noi facem parte din generatia mai veche, obisnuiti sa incercam sa intelegem ceea ce citim si ne facem singuri desenele.

Am o curiozitate totusi, daca e necesar un prof care sa-ti explice niste chestii usoare, ce o sa se intample mai tarziu cand o sa dai peste chestiile cu adevarat grele?



Nu cred ca pentru explicatii la biologie are nevoie de un prof din facultate, sorry. Testele unora dintre profi contin intrebari asemanatoare celor din examen...

User avatar
Alexandra1827
junior
junior
Posts: 61
Joined: Sat Mar 05, 2011 3:29 pm

Re: spuneti mi si mie daca stiti vreun prof de meditatii

Postby Alexandra1827 » Sun Oct 16, 2011 2:33 pm

Sa inteleg ca tu "holliday'' si tu ''muma padurii'' nu ati fost indrumati de niciun profesor in studiul vostru?

User avatar
Jerome
elite
elite
Posts: 5383
Joined: Mon Sep 12, 2011 6:55 pm

Re: spuneti mi si mie daca stiti vreun prof de meditatii

Postby Jerome » Sun Oct 16, 2011 3:32 pm

stai linistita, aici n-o sa gasesti decat genii.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: spuneti mi si mie daca stiti vreun prof de meditatii

Postby Calico » Sun Oct 16, 2011 5:35 pm

Poate pentru voi holliday si eu om fi genii... :lol:

De ce e asa de greu de crezut ca poti sa inveti fara sa fii "indrumat" de un profesor?
Exista unii care au nevoie de meditatii si unii care nu au nevoie. Pentru cei din urma ar fi o risipa de bani sa apeleze la un profesor, mai ales la unul universitar.

Desigur, intervine si treaba cu testele care contin intrebari asemanatoare cu cele de la examen, cum zicea Jerome. Asta e altceva, dar macar fiti sinceri, ca sa stim o treaba.

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: spuneti mi si mie daca stiti vreun prof de meditatii

Postby holliday » Sun Oct 16, 2011 5:44 pm

Alexandra1827 wrote:Sa inteleg ca tu "holliday'' si tu ''muma padurii'' nu ati fost indrumati de niciun profesor in studiul vostru?

hai sa ne tutuim, hai sa ne tragem de sireturi, ne schimbam sosetele si sa mancam din acelasi blid.

domnisoara una e sa te 'indrume' si sa te invete (la scoala) si alta e sa faci meditatii.
la noi in clasa (si era prima clasa din promotia mea) numai aia ce erau corigenti trebuiau sa fie meditati.

cum zicea cineva mai sus, daca de acum incepi cu meditatiile..ce'o sa faci mai tarziu?

comparatia asta se va traduce mai tarziu, o sa vezi cand o sa ajungi la facultate, intre cei ce's la stat si cei ce's la privat.
aia de la privat is...culmea, aia ce'au facut cele mai multe meditatii...

ps: o intrebare tu alexandro, pentru bac, ai facut meditatii?? :shock: :shock: :shock: si daca da, cu cat ai luat bacul?

later edit: nici macar la romana nu am facut meditatii, dar am avut profesori de vaza aici pe forum. asta e, de oriunde poti sa inveti, important e numai sa vrei sa o faci. (a nu se interpreta gresit)

User avatar
Jerome
elite
elite
Posts: 5383
Joined: Mon Sep 12, 2011 6:55 pm

Re: spuneti mi si mie daca stiti vreun prof de meditatii

Postby Jerome » Sun Oct 16, 2011 5:48 pm

MumaPadurii wrote:Poate pentru voi holliday si eu om fi genii... :lol:


mai, da! recunosc! violent1.gif

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: spuneti mi si mie daca stiti vreun prof de meditatii

Postby Phat Skidz » Mon Oct 17, 2011 9:55 am

Alexandra1827, hai să nu ne tutuim decât între noi, și celor mai avansați, cum e domnul dr. holliday, să ne adresăm cu respect. Dumnealui e ceva mai în vârstă și a trecut prin mai multe, plus că e mai avansat în grad. Există o ierarhie în lumea medicală de care trebuie în general ținut cont, chiar și pe internet. Noi, când ne certa domnul profesor Ciomu, la anatomie, nu îndrăzneam să-l luăm la pertu.

Pe mine poți să mă tutuiești, eu am făcut meditații la biologie, pentru că prima oară nu am luat la fără taxă. Ideea e că e un stil anume de grile și ai nevoie de cineva mai experimentat să te învețe stilul ăsta, e mai important decât materia în sine. Nu e nimic rușinos în a face tot ce poți, recte să intri la medicină, la fără taxă.
Pentru la cu taxă, într-adevăr, nu e nevoie de meditator, se intră ușor.

Succes!
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
Alexandra1827
junior
junior
Posts: 61
Joined: Sat Mar 05, 2011 3:29 pm

Re: spuneti mi si mie daca stiti vreun prof de meditatii

Postby Alexandra1827 » Tue Oct 18, 2011 3:48 pm

holliday wrote:
Alexandra1827 wrote:Sa inteleg ca tu "holliday'' si tu ''muma padurii'' nu ati fost indrumati de niciun profesor in studiul vostru?

hai sa ne tutuim, hai sa ne tragem de sireturi, ne schimbam sosetele si sa mancam din acelasi blid.

domnisoara una e sa te 'indrume' si sa te invete (la scoala) si alta e sa faci meditatii.
la noi in clasa (si era prima clasa din promotia mea) numai aia ce erau corigenti trebuiau sa fie meditati.

cum zicea cineva mai sus, daca de acum incepi cu meditatiile..ce'o sa faci mai tarziu?

comparatia asta se va traduce mai tarziu, o sa vezi cand o sa ajungi la facultate, intre cei ce's la stat si cei ce's la privat.
aia de la privat is...culmea, aia ce'au facut cele mai multe meditatii...

ps: o intrebare tu alexandro, pentru bac, ai facut meditatii?? :shock: :shock: :shock: si daca da, cu cat ai luat bacul?

later edit: nici macar la romana nu am facut meditatii, dar am avut profesori de vaza aici pe forum. asta e, de oriunde poti sa inveti, important e numai sa vrei sa o faci. (a nu se interpreta gresit)

Sunt clasa a 12-a, ma gandeam ca e evident, deci inca nu am luat bac-ul. Vrei respect si mi te adresezi ca la usa cortului..ce pot sa zic..
:?

Harapu
junior
junior
Posts: 66
Joined: Fri Nov 25, 2011 3:21 pm

Re: CAZARE in camine

Postby Harapu » Sat Dec 10, 2011 6:43 pm

bianca03 wrote:Buna! Am si eu o intrebare care nu ma "lasa" sa traiesc :) In camine vi se permite sa va alegeti colegii de camera? Daca nu, chiar nu se poate face nimic in privinta asta? :? Multumesc.

Sau,,,,in cazul in care colega ta Maria este o infractoare sau are grave probleme de sanatate fie zboara definitiv din camin (transfer la alta facultate :lol: ) fi va fi mutata ea sau tu in alta camera. In orice camin in orice moment exista cel putin o camera goala. In afara de camerele de protocol.
Dar cel mai bine ar fi sa te imprietenesti cu vreo colega din provincie dar care sta la chirie/gazda/ apartament si sa o cazezi formal cu tine in camera la anul veti sta astfel doua in loc de trei cu conditia sa-i platiti voi pe din doua cazarea fantomaticei colege.

kayattiniak
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Wed Dec 14, 2011 1:50 am
Location: South Africa
Contact:

Jens, Samuel and Denpok: Fiji

Postby kayattiniak » Wed Dec 14, 2011 3:05 am

Here are some steps to listen to you started. Marios Schwab showcased a synthesis of layering, textures, draping, all advance together so cleverly an eye to an dapper look. We arrange the color of the yellow skin this lucid us from the Western people. If you are brunette, and like colors suitable you, wearing gold would work reasonable as well. This scheme you disposition comprehend you look ethical, and you remember that you are definitely expressing yourself; louis vuitton handbag catalog, fendi handbag for less, miu miu introduc lauren conrad, chloe cosmetics introduc pu, balenciaga introduc ads.
Praiseworthy as the Urban district of Lights, it is known against keeping up with the ever-changing trends with lan and flamboyance. With fusion being my bulwark, my clothes exude discernment and dress in talents which is reflected in easy silhouettes, slightest embroideries in above-board and structured cuts. Possibly you induce good-looking hands and like to forth limelight to them nigh continually wearing dark suffer perfect and grown-up chunky rings and lots of bracelets. The other endangered shows number All My Children, Global Asylum, The Young and the Restless, Days of Our Lives, The Adventurous and The Good-looking and As the World Turns. There is contrariwise one me and I am proud to be who I am, forge trends be darned; chanel quilted tote, prada handbag br2703, chanel wallet men, miu miu bags cheap, mulberry bags retailers.
These include meters, gauges, troubles sensors and a lot of other things. Having a fantabulous on this circumstance of sight, you desire be able to append it to your incline and believe a frank shot. The laundry list is constant such as deathless strong, fresh becoming, retro apropos and as well as pima vigorous which is something unripe all at the mercy of the polo shirts collection. It has integrated 3.15 mega pixel camera with xenon coruscation, auto core, geotagging and grin detection. As definitely as I'm anxious, the latest the fad trends substantiate me how young intelligence approach designers can keep: prada red patent leather introduc, fendi handbags on ebay uk, louis vuitton paper bags, fendi purse outlet, chanel introduc ukay ukay.
On they lean to injure boon studded silken Lehenga choli with gold and greyish-white embroidery with chichi stones. For avid hunters, a sports take care of is the ideal choice. WiFi Digital Photo Framework is no homespun digital frame. You may on a sprinkling wedding costumes that will give you the feeling of polish and romantic charm that pervades the Taj Mahal. Show us: louis vuitton purses travel, bottega veneta introduc vintage, louis vuitton purse factory in france, imitation hermes birkin introduc, prada black chevron overnight introduc.

User avatar
qweenex
junior
junior
Posts: 26
Joined: Sun Jan 08, 2012 10:27 pm

Buget / Taxa .. Asa este?

Postby qweenex » Fri Feb 03, 2012 1:01 am

Din cate zvonuri am inteles, pentru persoanele care au luat 50 de puncte la admitere (minimum), sunt declarate admise dar pe taxa. Oare asa este? Persoanele cu 50 de puncte + sunt declarate admise la taxa? La buget, este adevarat ca tot se scad locurilein fiecare an?
"doctors will have more lives to answer for in the next world than even we generals.."
"If the doctor cures, the sun sees it; if he kills, the earth hides it."

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Buget / Taxa .. Asa este?

Postby Festina » Fri Feb 03, 2012 1:05 am

qweenex wrote:Din cate zvonuri am inteles, pentru persoanele care au luat 50 de puncte la admitere (minimum), sunt declarate admise dar pe taxa. Oare asa este? Persoanele cu 50 de puncte + sunt declarate admise la taxa? La buget, este adevarat ca tot se scad locurilein fiecare an?

Da, daca ai luat 50 de puncte la admitere esti admis la cu taxa.
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
qweenex
junior
junior
Posts: 26
Joined: Sun Jan 08, 2012 10:27 pm

Re: Buget / Taxa .. Asa este?

Postby qweenex » Fri Feb 03, 2012 1:09 am

Indiferent de locuri? Avand in vedere ca locurile au fost ocupate, tot intri cu 50 de puncte? .. :|
"doctors will have more lives to answer for in the next world than even we generals.."
"If the doctor cures, the sun sees it; if he kills, the earth hides it."

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Buget / Taxa .. Asa este?

Postby Festina » Fri Feb 03, 2012 1:11 am

qweenex wrote:Indiferent de locuri? Avand in vedere ca locurile au fost ocupate, tot intri cu 50 de puncte? .. :|

Nu,nu indiferent de locuri.
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Buget / Taxa .. Asa este?

Postby Festina » Fri Feb 03, 2012 1:14 am

Dar nu se ocupa,crede-ma!
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Dmndash
senior
senior
Posts: 296
Joined: Mon Oct 05, 2009 4:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Buget / Taxa .. Asa este?

Postby Dmndash » Fri Feb 03, 2012 1:16 am

inca o data...nu avem glob de cristal sa ghicim in viitor ce o sa li se mai nazareasca astora de la facultate. Cat despre locuri ocupate sa fim seriosi, la cat de disperati sunt astia de la UMF dupa bani nu cred ca se va pune vreodata problema de "prea multi studenti la cu taxa"

Stiu ca acum 1 sau 2 ani erau 430 si ceva locuri la fara taxa...in generatia mea sunt tot 400...cam in jurul acestei cifre se rotesc...
What would you prefer--a doctor who holds your hand while you die or who ignores you while you get better?

User avatar
qweenex
junior
junior
Posts: 26
Joined: Sun Jan 08, 2012 10:27 pm

Re: Buget / Taxa .. Asa este?

Postby qweenex » Fri Feb 03, 2012 1:18 am

Sa speram ! Eu una tind sa intru la buget, nopti nedormite si invatat cat mai mult! si pentru bac si pentru admitere! Bani care ii dau la taxa as putea sa ii folosesc in alte moduri!
"doctors will have more lives to answer for in the next world than even we generals.."
"If the doctor cures, the sun sees it; if he kills, the earth hides it."

User avatar
qweenex
junior
junior
Posts: 26
Joined: Sun Jan 08, 2012 10:27 pm

Re: Buget / Taxa .. Asa este?

Postby qweenex » Fri Feb 03, 2012 1:19 am

Disperati dupa bani? deci exact cand credeam ca scap de coruptia din liceu, in facultate dam de "mama lor" , banuiesc ca profesorii tind sa atinga acest scop la "studente" si studenti.
"doctors will have more lives to answer for in the next world than even we generals.."
"If the doctor cures, the sun sees it; if he kills, the earth hides it."

User avatar
Dmndash
senior
senior
Posts: 296
Joined: Mon Oct 05, 2009 4:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Buget / Taxa .. Asa este?

Postby Dmndash » Fri Feb 03, 2012 1:23 am

nu incurca conducerea facultatii cu profesorii din facultate. Sunt anu 3 si n-am intalnit profesor care sa vrea bani. N-am dat bani, nu mi-au fost ceruti si m-am descurcat pana acum.
What would you prefer--a doctor who holds your hand while you die or who ignores you while you get better?

User avatar
qweenex
junior
junior
Posts: 26
Joined: Sun Jan 08, 2012 10:27 pm

Re: Buget / Taxa .. Asa este?

Postby qweenex » Fri Feb 03, 2012 1:26 am

Si cum este? Primii 2 ani in facultate si ultimii 4 ani in spital? sau 4 ani in facultate, 2 ani in spital?
"doctors will have more lives to answer for in the next world than even we generals.."
"If the doctor cures, the sun sees it; if he kills, the earth hides it."

User avatar
Dmndash
senior
senior
Posts: 296
Joined: Mon Oct 05, 2009 4:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Buget / Taxa .. Asa este?

Postby Dmndash » Fri Feb 03, 2012 1:50 am

daca ai fi citit macar un pic prin forum ai fi vazut
primii 3 ani sunt preclinici, urmatorii 3 sunt clinici
in anul 3 intrii prin spitale la modul ca faci doar farmaco la facultate, in rest te freci prin tot bucurestiul. Si faci semio in spital.
Din anu 4 nu mai ai treaba cu facultatea (cladire)
What would you prefer--a doctor who holds your hand while you die or who ignores you while you get better?

User avatar
qweenex
junior
junior
Posts: 26
Joined: Sun Jan 08, 2012 10:27 pm

Re: Buget / Taxa .. Asa este?

Postby qweenex » Fri Feb 03, 2012 1:51 am

Inteleg, multumesc pentru raspuns ! Am citit cat de cat, greseala mea ^^ vroiam sa fiu sigura hihi :-
"doctors will have more lives to answer for in the next world than even we generals.."
"If the doctor cures, the sun sees it; if he kills, the earth hides it."

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Buget / Taxa .. Asa este?

Postby Festina » Fri Feb 03, 2012 11:53 pm

Eu nu inteleg de ce te-ar interesa pe tine cum e cu taxa sau fara taxa sau daca iei 50 de pcte daca mai esti declarat admis. tu nu faci pregatiri? Sigur iei la fara taxa daca si inveti putin acasa!
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
qweenex
junior
junior
Posts: 26
Joined: Sun Jan 08, 2012 10:27 pm

Re: Buget / Taxa .. Asa este?

Postby qweenex » Sat Feb 04, 2012 1:59 pm

la chimie imi este frica...la biologie ma descurc cat de cat..
"doctors will have more lives to answer for in the next world than even we generals.."
"If the doctor cures, the sun sees it; if he kills, the earth hides it."

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Buget / Taxa .. Asa este?

Postby Festina » Sat Feb 04, 2012 4:17 pm

qweenex wrote:la chimie imi este frica...la biologie ma descurc cat de cat..

Pai invata!
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
qweenex
junior
junior
Posts: 26
Joined: Sun Jan 08, 2012 10:27 pm

Re: Buget / Taxa .. Asa este?

Postby qweenex » Sat Feb 04, 2012 7:02 pm

asta fac, zi si noapte, :) ^^
"doctors will have more lives to answer for in the next world than even we generals.."
"If the doctor cures, the sun sees it; if he kills, the earth hides it."

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Buget / Taxa .. Asa este?

Postby Festina » Sat Feb 04, 2012 7:10 pm

qweenex wrote:asta fac, zi si noapte, :) ^^

bine ca nu ai zis asta f*ck zi si noapte
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
qweenex
junior
junior
Posts: 26
Joined: Sun Jan 08, 2012 10:27 pm

Re: Buget / Taxa .. Asa este?

Postby qweenex » Sat Feb 04, 2012 10:42 pm

=)))
"doctors will have more lives to answer for in the next world than even we generals.."
"If the doctor cures, the sun sees it; if he kills, the earth hides it."


Return to “Pre-med”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests