Viaţa la medicină - întrebări şi răspunsuri

Voi ce intrati lasati orice speranta
User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Sfaturi *_*

Postby Festina » Sun Jan 15, 2012 9:46 pm

madutzu93 wrote:Salut ! Am o maaare dilema si am nevoie de mai multe pareri :D Sunt in a 12'a si sunt 90 % sigura ca vreau sa studiez medicina . Marea mea dilema este daca sa vin in bucuresti sau nu :-? [ eu sunt din Constanta :D ] . Avem si aici o facultate de medicina , buna din cate am auzit . Unul din motivele pt care nu vreau sa raman aici este ca nu vreau sa traiesc cu parintii pana termin facultatea :)) *_* umm si te dezvolti si altfel ca om daca experimentezi viata aia adevarata de student :-? , sa te descurci singur in tot felul de situatii samd . Am nevoie de mai multe detalii despre facultatea de mdicina din Bucuresti si despre viata de student [ de preferat de la persoanele care locuiesc in alte orase dar studiaza acolo xD ]

Un sfat:PLEACAAAAAAAAAAAA!NU DA IN CONSTANTA!!Si sa nu uit,apuca-te de invatat!
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
ametist713
elder
elder
Posts: 897
Joined: Fri Jun 05, 2009 11:05 pm
Location: in my secret life

Re: Sfaturi *_*

Postby ametist713 » Sun Jan 15, 2012 9:48 pm

Nu o sa comentez despre Bucuresti, ca nu invat acolo, dar iti recomand in orice caz sa alegi alt oras decat cel natal pt facultate. Intr-adevar ai multe de castigat, inveti sa te descurci in situatii noi si iti traiesti cu adevarat viata de student. Eu asa am facut si a fost f bine! Succes!
things can only get better

User avatar
madutzu93
junior
junior
Posts: 30
Joined: Wed Jan 11, 2012 11:57 pm
Location: constanta
Contact:

Re: Sfaturi *_*

Postby madutzu93 » Sun Jan 15, 2012 9:53 pm

@ cippy : hmmm am citit ce scria prin topicul ala si ma cam sperie :)) cel putin partea cu cartile ... e ... perfecta :))
Mariangeo u esti din constanta ? :-?

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Sfaturi *_*

Postby Festina » Sun Jan 15, 2012 10:01 pm

madutzu93 wrote:@ cippy : hmmm am citit ce scria prin topicul ala si ma cam sperie :)) cel putin partea cu cartile ... e ... perfecta :))
Mariangeo u esti din constanta ? :-?

Locuiesc in Cta(aici stau ai mei) dar nu sunt din Cta.
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
începătorul
elder
elder
Posts: 640
Joined: Wed Jan 05, 2011 10:16 pm

Re: Sfaturi *_*

Postby începătorul » Sun Jan 15, 2012 11:58 pm

Madutzu, dar de o carieră în modelling sau ştiinţele comunicării ce părere ai?
Contemplarea propriei tale inimi este un fapt profund emoţionant şi tulburător. Contemplarea propriului tău suflet este o perpetuă, dureroasă tulburare.

Nichita Stănescu, Fiziologia poeziei

User avatar
madutzu93
junior
junior
Posts: 30
Joined: Wed Jan 11, 2012 11:57 pm
Location: constanta
Contact:

Re: Sfaturi *_*

Postby madutzu93 » Mon Jan 16, 2012 12:08 am

frumos , dar nu vad legatura intre ce ai zis u si ce am postat eu xd

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Sfaturi *_*

Postby Festina » Mon Jan 16, 2012 12:26 am

Incepatorul vrea sa spuna ca esti draguta si ca vorbesti ca o fata decenta si educata...atata tot,nu i-o lua in nume de rau...
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Dmndash
senior
senior
Posts: 296
Joined: Mon Oct 05, 2009 4:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Sfaturi *_*

Postby Dmndash » Mon Jan 16, 2012 12:29 am

sacalilor fata are doar 8 posturi si deja va luati de ea :lol: ?

desi nu ma pot abtine sa nu comentez despre "viata aia adevarata de student" ...cam ce-ti imaginezi tu ca inseamna asta :lol: ?

si sfatul util.apuca-te foarte foarte serios de invatat ca esti a 12-a.... timpul se scurge si competitia s-a apucat deja de un an sa invete
What would you prefer--a doctor who holds your hand while you die or who ignores you while you get better?

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Sfaturi *_*

Postby Festina » Mon Jan 16, 2012 12:38 am

Dmndash wrote:sacalilor fata are doar 8 posturi si deja va luati de ea :lol: ?

desi nu ma pot abtine sa nu comentez despre "viata aia adevarata de student" ...cam ce-ti imaginezi tu ca inseamna asta :lol: ?

si sfatul util.apuca-te foarte foarte serios de invatat ca esti a 12-a.... timpul se scurge si competitia s-a apucat deja de un an sa invete

Bravo Dmndash,sper ca nu ma incluzi si pe mine in gasca sacalilor,eu incerc sa mediez o discutie ce ar putea parea un conflict(dar nu e)...Sfatul este intr-adevar valabil si concurenta nu doarme...
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
madutzu93
junior
junior
Posts: 30
Joined: Wed Jan 11, 2012 11:57 pm
Location: constanta
Contact:

Re: Sfaturi *_*

Postby madutzu93 » Mon Jan 16, 2012 12:46 am

aia care e si cu bune si cu rele , diferita de * locuitul cu mama si tata * :)) xd ma refer si din pct de vedere financiar , daca poti sa.ti iei o slujba part time si chestiute de genul . :-?? Partea asta mi.a fost descrisa deja xd
cat despre invatat m.am apucat de mult, partea aiurea e ca nu.s hotarata daca sa raman in cta sau sa vin in buc. , si asta pp o diferenta la partea cu invatatul xd

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Sfaturi *_*

Postby Festina » Mon Jan 16, 2012 12:50 am

madutzu93 wrote:aia care e si cu bune si cu rele , diferita de * locuitul cu mama si tata * :)) xd ma refer si din pct de vedere financiar , daca poti sa.ti iei o slujba part time si chestiute de genul . :-?? Partea asta mi.a fost descrisa deja xd
cat despre invatat m.am apucat de mult, partea aiurea e ca nu.s hotarata daca sa raman in cta sau sa vin in buc. , si asta pp o diferenta la partea cu invatatul xd

Invata acum bine biologia,apoi treci la fizica atunci cand vor aparea grilele si da la Bucuresti...Jobul part-time merge in Cta...De fapt,full time.
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
madutzu93
junior
junior
Posts: 30
Joined: Wed Jan 11, 2012 11:57 pm
Location: constanta
Contact:

Re: Sfaturi *_*

Postby madutzu93 » Mon Jan 16, 2012 12:56 am

pai asa crd ca o sa fac in final :-??

User avatar
Dmndash
senior
senior
Posts: 296
Joined: Mon Oct 05, 2009 4:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Sfaturi *_*

Postby Dmndash » Mon Jan 16, 2012 1:01 am

Jobul part time nu merge in Bucuresti in primii ani din simplu motiv ca ai orarul alandala..zile cu 8-8, ferestre de catre 3 ore in miezul programului...eventual doar ceva temporar (pliante, reprezentant prin supermarketuri la produse, impartit oferte)
Mai bine Bucuresti decat Constanta
What would you prefer--a doctor who holds your hand while you die or who ignores you while you get better?

User avatar
madutzu93
junior
junior
Posts: 30
Joined: Wed Jan 11, 2012 11:57 pm
Location: constanta
Contact:

Re: Sfaturi *_*

Postby madutzu93 » Mon Jan 16, 2012 1:13 am

toate ca toate numai sa fac rost de grilele de la fizica :))
gata ies, bateria la telefon e pe duca rau :))
ms pt rasp ^_^
noapte buna baieti ~

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: profil liceu vs. facultate

Postby Festina » Mon Jan 16, 2012 1:09 pm

adyn wrote:Bună seara,

Vă scriu aceste rânduri întrucât am o dilema;abia am intrat la liceu, la profilul bilingv, şi mă bate gândul să merg la facultatea de medicină.Poate în următorii ani îmi voi schimba opţiunea, sau poate nu, însă, dacă ar fi să merg la această facultate, înţeleg că e recomandat profilul ştiinţele naturii, pentru a crea premisele unei bune pregătiri în domenii ce vizează facultatea de medicină.Mă pot transfera la alt profil, la începutul semestrului 2, însă nu mă împac foarte bine cu matematica(se presupune că voi da BAC-ul la matematică), deci ar merita mutarea?

* începând cu clasa a-XI-a, la bilingv nu se mai fac următoarele materii: matematica, fizica, chimia, biologia

Stai la bilingv ca sa freci menta si ia-ti cartile de chimie si biologie recomandate si invata(asta ca sa nu te apuci sa vinzi menta gata frecata).
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Jerome
elite
elite
Posts: 5383
Joined: Mon Sep 12, 2011 6:55 pm

Re: Sfaturi *_*

Postby Jerome » Mon Jan 16, 2012 4:48 pm

mariangeo1991 wrote:Incepatorul vrea sa spuna ca esti draguta si ca vorbesti ca o fata decenta si educata...atata tot,nu i-o lua in nume de rau...

tarziu! trident i-a trimis deja pm probabil.

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Sfaturi *_*

Postby Festina » Tue Jan 17, 2012 1:44 pm

Jerome wrote:
mariangeo1991 wrote:Incepatorul vrea sa spuna ca esti draguta si ca vorbesti ca o fata decenta si educata...atata tot,nu i-o lua in nume de rau...

tarziu! trident i-a trimis deja pm probabil.

jerome,nu ma cheama Octavian Visan...
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
madutzu93
junior
junior
Posts: 30
Joined: Wed Jan 11, 2012 11:57 pm
Location: constanta
Contact:

Re: Sfaturi *_*

Postby madutzu93 » Tue Jan 17, 2012 7:44 pm

lasati bre cearta *_* ~ viata e frumoasa o:-)

User avatar
Dmndash
senior
senior
Posts: 296
Joined: Mon Oct 05, 2009 4:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Sfaturi *_*

Postby Dmndash » Tue Jan 17, 2012 7:57 pm

roz si pufoasa

:dizzy:
What would you prefer--a doctor who holds your hand while you die or who ignores you while you get better?

User avatar
madutzu93
junior
junior
Posts: 30
Joined: Wed Jan 11, 2012 11:57 pm
Location: constanta
Contact:

Re: Sfaturi *_*

Postby madutzu93 » Tue Jan 17, 2012 7:59 pm

:lol:

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Sfaturi *_*

Postby Chingachgook » Tue Jan 17, 2012 8:06 pm

hai mai ca vad ca nu aveti nici unu curaj

Dan edit - kooksee - daca ai de facut vreo demonstratie fa-o decent !
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
madutzu93
junior
junior
Posts: 30
Joined: Wed Jan 11, 2012 11:57 pm
Location: constanta
Contact:

Re: Sfaturi *_*

Postby madutzu93 » Tue Jan 17, 2012 8:08 pm

:| stii credeam ca totusi daca apelez la forumul asta sa'mi lamuresc nedumeririle , fac un lucru bun :). m-am cam inselat observ :| .

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Sfaturi *_*

Postby Chingachgook » Tue Jan 17, 2012 8:10 pm

pai de ce esti egoista?

asa cum ai tu nelamuriri avem si noi. doar tu vrei sa ti le lamuresti?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
madutzu93
junior
junior
Posts: 30
Joined: Wed Jan 11, 2012 11:57 pm
Location: constanta
Contact:

Re: Sfaturi *_*

Postby madutzu93 » Tue Jan 17, 2012 8:15 pm

cauta'ti o alta fata cu care sa'ti * lamuresti nelamurirea * cu privire la asta :P
eu sunt aici cu un alt scop :wink:

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Sfaturi *_*

Postby Chingachgook » Tue Jan 17, 2012 8:19 pm

pai eu, si aici cred ca sunt in asentimentul colegilor mei, nu am intrebat generic.




pana la urma cu ce scop esti?

ai sau nu curaj sa dai la facultate in bucuresti?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
madutzu93
junior
junior
Posts: 30
Joined: Wed Jan 11, 2012 11:57 pm
Location: constanta
Contact:

Re: Sfaturi *_*

Postby madutzu93 » Tue Jan 17, 2012 8:22 pm

curaj da , da' vroiam mai intai sa ma conving daca merita sau nu :- ??

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Sfaturi *_*

Postby Chingachgook » Tue Jan 17, 2012 8:25 pm

umf bucuresti e totusi o facultate de medicina in timp ce la constanta e o scoala de asistente care se numeste in mod fraudulos universitate.


eu cred totusi ca nu ai curaj si iti cauti scuze
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
madutzu93
junior
junior
Posts: 30
Joined: Wed Jan 11, 2012 11:57 pm
Location: constanta
Contact:

Re: Sfaturi *_*

Postby madutzu93 » Tue Jan 17, 2012 8:28 pm

tocmai de'aia vroiam sa compar .
nu mai acuza fara sa stii :P in primul rand nu tine numai de curaj [ si crede-ma ca am , altfel nu as fi deschis topicul asta :D ] , te gandesti si daca merita sa cheltuiesti bani [ si totusi sunt cv bani de cheltuit cand vine vba de studiatul in alt oras , mai ales la medicina ] .

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Sfaturi *_*

Postby Festina » Tue Jan 17, 2012 11:35 pm

madutzu93 wrote:tocmai de'aia vroiam sa compar .
nu mai acuza fara sa stii :P in primul rand nu tine numai de curaj [ si crede-ma ca am , altfel nu as fi deschis topicul asta :D ] , te gandesti si daca merita sa cheltuiesti bani [ si totusi sunt cv bani de cheltuit cand vine vba de studiatul in alt oras , mai ales la medicina ] .

Asa este madutzule,ai dreptate!Bucurestiul este un oras scump si periculos.M-am razgandit si te sfatuiesc sa dai la Constanta la Universitatea de Medicina si Farmacie "Ovidius".Banii totusi nu sunt o problema in Constanta de moment ce oamenii isi permit sa cumpere telefoane cu care sa navigheze pe internet.Gandeste-te la un singur lucru asa sunt toti astia de la Bucuresti:te intreaba de sutiene de chestii,asa ca e cel mai bine sa ramai in Constanta si sa nu vi la Bucuresti deoarece esti mult prea decenta pentru orasul acesta de depravati numit abuziv Capitala.Sper sa nu se inteleaga de-aici ca l-am jignit cumva pe Kooksee,eu cred la fel de mult ca si tine madutzule in pricipiile statului de drept si el si-a spus doar un punct de vedere.De altfel,la Constanta sunt asociatii de voluntariat in facultate de medicina cu devize clare:Salvati delfinii si Marea Neagra,salvati Vama Veche,Salvati judetul Constanta,etc.Ca sa rezum,tot ce vreau sa spun este ca orasul Constanta gazduieste o facultate de medicina cu o mare conduita morala si cu o etica ireprosabila.
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
ametist713
elder
elder
Posts: 897
Joined: Fri Jun 05, 2009 11:05 pm
Location: in my secret life

Re: Sfaturi *_*

Postby ametist713 » Wed Jan 18, 2012 12:10 am

mariangeo1991 wrote:
madutzu93 wrote:tocmai de'aia vroiam sa compar .
nu mai acuza fara sa stii :P in primul rand nu tine numai de curaj [ si crede-ma ca am , altfel nu as fi deschis topicul asta :D ] , te gandesti si daca merita sa cheltuiesti bani [ si totusi sunt cv bani de cheltuit cand vine vba de studiatul in alt oras , mai ales la medicina ] .

Asa este madutzule,ai dreptate!Bucurestiul este un oras scump si periculos.M-am razgandit si te sfatuiesc sa dai la Constanta la Universitatea de Medicina si Farmacie "Ovidius".Banii totusi nu sunt o problema in Constanta de moment ce oamenii isi permit sa cumpere telefoane cu care sa navigheze pe internet.Gandeste-te la un singur lucru asa sunt toti astia de la Bucuresti:te intreaba de sutiene de chestii,asa ca e cel mai bine sa ramai in Constanta si sa nu vi la Bucuresti deoarece esti mult prea decenta pentru orasul acesta de depravati numit abuziv Capitala.Sper sa nu se inteleaga de-aici ca l-am jignit cumva pe Kooksee,eu cred la fel de mult ca si tine madutzule in pricipiile statului de drept si el si-a spus doar un punct de vedere.De altfel,la Constanta sunt asociatii de voluntariat in facultate de medicina cu devize clare:Salvati delfinii si Marea Neagra,salvati Vama Veche,Salvati judetul Constanta,etc.Ca sa rezum,tot ce vreau sa spun este ca orasul Constanta gazduieste o facultate de medicina cu o mare conduita morala si cu o etica ireprosabila.

Tie-ti creste.....orgoliul cand scrii posturi din astea? Ma bucur sa constat insa ca raspunzi macar la timp, nu dupa n ani de la initierea topicului respectiv :D
things can only get better

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Sfaturi *_*

Postby Festina » Wed Jan 18, 2012 12:26 am

Gata,am inteles... Dar da-i PM prietene, nu te lua de mine.
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
începătorul
elder
elder
Posts: 640
Joined: Wed Jan 05, 2011 10:16 pm

Re: Sfaturi *_*

Postby începătorul » Wed Jan 18, 2012 12:27 am

madutzu93 wrote:tocmai de'aia vroiam sa compar .
nu mai acuza fara sa stii :P in primul rand nu tine numai de curaj [ si crede-ma ca am , altfel nu as fi deschis topicul asta :D ] , te gandesti si daca merita sa cheltuiesti bani [ si totusi sunt cv bani de cheltuit cand vine vba de studiatul in alt oras , mai ales la medicina ] .


1. dacă curajul se măsoară în numărul de topice deschise, nu ştiu zău... :roll:
2. nu există bani cheltuiţi, risipiţi etc când vine vorba de propria educaţie. E cea mai sigură investiţie. Mai sunt şi silicoanele...
3. prietenul tău ce părere are despre eventuala ta decizie de a studia în alt oraş?
Contemplarea propriei tale inimi este un fapt profund emoţionant şi tulburător. Contemplarea propriului tău suflet este o perpetuă, dureroasă tulburare.

Nichita Stănescu, Fiziologia poeziei

User avatar
Dmndash
senior
senior
Posts: 296
Joined: Mon Oct 05, 2009 4:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Sfaturi *_*

Postby Dmndash » Wed Jan 18, 2012 12:29 am

cred ca tre sa-i dam mai multe dupa ceafa la cat s-o fi inecat scriind chestiile alea. Tu care te-ai transferat din Constanta sa ii spui sa se duca acolo :P
Daca te afecteaza o simpla remarca pe un forum atunci clar n-ai ce cauta la Bucuresti sau la medicina..eu sper totusi ca nu madutzu93
What would you prefer--a doctor who holds your hand while you die or who ignores you while you get better?

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Sfaturi *_*

Postby Festina » Wed Jan 18, 2012 12:40 am

Dmndash wrote:cred ca tre sa-i dam mai multe dupa ceafa la cat s-o fi inecat scriind chestiile alea. Tu care te-ai transferat din Constanta sa ii spui sa se duca acolo :P
Daca te afecteaza o simpla remarca pe un forum atunci clar n-ai ce cauta la Bucuresti sau la medicina..eu sper totusi ca nu madutzu93

Hai sa traduc ce am scris: E benefic sa nu vina in Bucuresti pentru ea,pentru ca s-a obisnuit cu oamenii din Cta.Odata cu trecerea Dunarii sunt si alti oameni.La Bucuresti e putin altfel!Daca am ce cauta la medicina nu hotarasti mata dmndash!Pentru ca nu e facultatea ta!Si incearca sa recitesti sa vezi de fapt ce spun.
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Dmndash
senior
senior
Posts: 296
Joined: Mon Oct 05, 2009 4:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Sfaturi *_*

Postby Dmndash » Wed Jan 18, 2012 12:43 am

mariangeo1991 wrote:
Dmndash wrote:cred ca tre sa-i dam mai multe dupa ceafa la cat s-o fi inecat scriind chestiile alea. Tu care te-ai transferat din Constanta sa ii spui sa se duca acolo :P
Daca te afecteaza o simpla remarca pe un forum atunci clar n-ai ce cauta la Bucuresti sau la medicina..eu sper totusi ca nu madutzu93

Hai sa traduc ce am scris: E benefic sa nu vina in Bucuresti pentru ea,pentru ca s-a obisnuit cu oamenii din Cta.Odata cu trecerea Dunarii sunt si alti oameni.La Bucuresti e putin altfel!Daca am ce cauta la medicina nu hotarasti mata dmndash!Pentru ca nu e facultatea ta!Si incearca sa recitesti sa vezi de fapt ce spun.


te cheama madutzu93? ultimele 2 fraze erau pt ea, pentru intrebarea cu numarul la sutien
What would you prefer--a doctor who holds your hand while you die or who ignores you while you get better?

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: Sfaturi *_*

Postby Festina » Wed Jan 18, 2012 12:44 am

Dmndash wrote:
mariangeo1991 wrote:
Dmndash wrote:cred ca tre sa-i dam mai multe dupa ceafa la cat s-o fi inecat scriind chestiile alea. Tu care te-ai transferat din Constanta sa ii spui sa se duca acolo :P
Daca te afecteaza o simpla remarca pe un forum atunci clar n-ai ce cauta la Bucuresti sau la medicina..eu sper totusi ca nu madutzu93

Hai sa traduc ce am scris: E benefic sa nu vina in Bucuresti pentru ea,pentru ca s-a obisnuit cu oamenii din Cta.Odata cu trecerea Dunarii sunt si alti oameni.La Bucuresti e putin altfel!Daca am ce cauta la medicina nu hotarasti mata dmndash!Pentru ca nu e facultatea ta!Si incearca sa recitesti sa vezi de fapt ce spun.


te cheama madutzu93?

Scuza-ma,Parkinson+Alzheimer+frustrari!
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
madutzu93
junior
junior
Posts: 30
Joined: Wed Jan 11, 2012 11:57 pm
Location: constanta
Contact:

Re: Sfaturi *_*

Postby madutzu93 » Wed Jan 18, 2012 1:07 am

@ incepatorul : 1 . cand am spus ca prin simplul fapt ca am deschis topicul asta am dovedit ca nu duc lipsa de curaj cu privire la plecarea in Bucuresti nu ma refeream la faptul ca prin nr de topicuri deschise se masoara curajul :P ci la mentiunea in sine ca sunt interesata de bucuresti ca oras in care sa invat pe mai departe
2. nici nu am zis ca risipesti bani daca investesti in propriile studii xD da' trebuie luata in considerare si partea asta ca deh... nu toti dormim pe paturi din bani .
3. nu stii cum sa afli daca am prieten ? :D :)

User avatar
madutzu93
junior
junior
Posts: 30
Joined: Wed Jan 11, 2012 11:57 pm
Location: constanta
Contact:

Re: Sfaturi *_*

Postby madutzu93 » Wed Jan 18, 2012 1:11 am

@ Dmndash umm nu e prea placut sa fii luat la misto cand u vb serios despre cva xD ma cheama madalina :) [ mada de preferat :)) ^_^ ]

User avatar
madutzu93
junior
junior
Posts: 30
Joined: Wed Jan 11, 2012 11:57 pm
Location: constanta
Contact:

Re: Sfaturi *_*

Postby madutzu93 » Wed Jan 18, 2012 1:12 am

aa :D ups , acm am vazut ca mesajul era pt mariangeo1991 x_X . in fine :spinning:

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Sfaturi *_*

Postby Chingachgook » Wed Jan 18, 2012 1:15 am

edit
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...


Return to “Pre-med”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests