ADMITERE 2012

Voi ce intrati lasati orice speranta
Bogdanis
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Fri Oct 14, 2011 6:32 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Bogdanis » Sun Oct 16, 2011 10:55 am

As vrea si eu sa stiu de pe ce carti ati lucrat teste, grile ?
Voi ati facut pregatire cu profesor unifersitar ? Sau doar cu profesori din licee ?

Multumesc !

User avatar
Alfa_omega
senior
senior
Posts: 264
Joined: Fri Jun 27, 2008 3:32 pm
Location: Bucuresti

Re: ADMITERE 2012

Postby Alfa_omega » Sun Oct 16, 2011 11:16 am

Bogdanis wrote:As vrea si eu sa stiu de pe ce carti ati lucrat teste, grile ?
Voi ati facut pregatire cu profesor unifersitar ? Sau doar cu profesori din licee ?

Multumesc !


Exista anual culegeri scoase de facultate in vederea pregatirii pentru admitere. Costa cam 40-50 de RON fiecare(sau cel putin cam atat costau cand am dat eu admiterea) si se gasesc la poarta facultatii sau la editura(care e situata in curtea facultatii). Insa culegerile apar in general prin februarie-martie, deci nu le vei gasi acum.

Nu mai stiu cum e acum(desi nu cred ca s-a schimbat nimic), insa in anul in care am dat eu admiterea, culegerea de chimie era la fel de vreo 5 ani...adica avea aceleasi grile, doar ca in fiecare an mai adaugau si grilele de la admiterea din anul precedent. Iar culegerea de biologie avea multe greseli.

Cat despre meditatii, nu prea conteaza daca e profesor de liceu sau daca e universitar. Cel mai mult conteaza studiul individual.
Ca sa-ti dai seama ca esti prost, trebuie totusi sa-ti mearga mintea...

Bogdanis
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Fri Oct 14, 2011 6:32 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Bogdanis » Sun Oct 16, 2011 4:14 pm

Alfa_omega wrote:
Bogdanis wrote:As vrea si eu sa stiu de pe ce carti ati lucrat teste, grile ?
Voi ati facut pregatire cu profesor unifersitar ? Sau doar cu profesori din licee ?

Multumesc !


Exista anual culegeri scoase de facultate in vederea pregatirii pentru admitere. Costa cam 40-50 de RON fiecare(sau cel putin cam atat costau cand am dat eu admiterea) si se gasesc la poarta facultatii sau la editura(care e situata in curtea facultatii). Insa culegerile apar in general prin februarie-martie, deci nu le vei gasi acum.

Nu mai stiu cum e acum(desi nu cred ca s-a schimbat nimic), insa in anul in care am dat eu admiterea, culegerea de chimie era la fel de vreo 5 ani...adica avea aceleasi grile, doar ca in fiecare an mai adaugau si grilele de la admiterea din anul precedent. Iar culegerea de biologie avea multe greseli.

Cat despre meditatii, nu prea conteaza daca e profesor de liceu sau daca e universitar. Cel mai mult conteaza studiul individual.

Stiu ca sunt scoase anual culegri de teste la chimie respectiv biologie; insa culegerea din 2011 la biologie, adica pt. examenul ce s-a desfasurat in iulie este foarte slaba si contine foarte putine intrebari care nu-ti pot testa cu adevarat materia invatat, asta ar fi scopul unei culegeri de teste pentru admiterea la o facultate sa-ti testeze notiunile invatate, sper exemplu la chimie sunt numeroase intrebari care chiar iti testeaza materia invatata.

Ma gandeam la meditatie la profesor universitar, nu stiu, poate are mai multe grile sau stie diferite lucruri pe care se pune accentul nu asa ar trebui ? Tu te-ai pregatit singur/singura sau ai facut meditatii ?

Multumesc !

User avatar
Alfa_omega
senior
senior
Posts: 264
Joined: Fri Jun 27, 2008 3:32 pm
Location: Bucuresti

Re: ADMITERE 2012

Postby Alfa_omega » Mon Oct 17, 2011 1:54 pm

Bogdanis wrote:Stiu ca sunt scoase anual culegri de teste la chimie respectiv biologie; insa culegerea din 2011 la biologie, adica pt. examenul ce s-a desfasurat in iulie este foarte slaba si contine foarte putine intrebari care nu-ti pot testa cu adevarat materia invatat, asta ar fi scopul unei culegeri de teste pentru admiterea la o facultate sa-ti testeze notiunile invatate, sper exemplu la chimie sunt numeroase intrebari care chiar iti testeaza materia invatata.

Ma gandeam la meditatie la profesor universitar, nu stiu, poate are mai multe grile sau stie diferite lucruri pe care se pune accentul nu asa ar trebui ? Tu te-ai pregatit singur/singura sau ai facut meditatii ?

Multumesc !


Eu sunt de parere ca ambele culegeri ar trebui reorganizate. Cea de biologie, vorba ta, nu contine chiar asa de multe grile...si pe deasupra are si multe greseli. Iar cea de chimie nu se bazeaza pe manualele actuale. Ea a aparut prin 2004-2005, cand pentru admitere ti se cereau alte carti. Drept urmare, vei constata(daca nu ai facut-o pana acum) ca sunt multe grile pe care nu le vei putea rezolva utilizand doar informatia din manualele de acum.

Eu am facut meditatii cand am fost in clasa a 12-a, atat la chimie cat si la bio(cu asistenti universitari)...insa crede-ma ca nu m-au ajutat asa de mult. Pana la urma, singurul factor care chiar conteaza este studiul individual.
La anatomie de exemplu fiecare sedinta incepea cu cate o lucrare(scrisa!, deci nu grila) din lectia precedenta, iar apoi profesorul incepea sa ne predea urmatoarea lectie(evident, ca in manual). Ce-i drept, ne mai zicea dumnealui cate ceva in plus, ca na...in manual erau multe notiuni trantite acolo fara a fi explicate. Test grila dadeam la finalul fiecarui capitol...iar apoi dupa ce am apucat sa terminam manualul, am mai dat cateva teste grila...si asta a fost tot.
Cat despre chimie, la meditatii am facut foarte multe probleme...pentru a constata ca la admitere majoritatea grilelor(37) au fost doar din teorie, iar cele 3 probleme care s-au dat au fost oricum destul de simple.
Dupa cum s-a mai discutat pe un topic vecin, singurul motiv cu adevarat bun pentru care s-ar merita meditatiile, ar fi exersarea pe grile. Dar pentru asta trebuie sa inveti tu materia acasa, si sa gasesti un profesor care sa nu ti-o mai predea, ci doar sa te examineze.
Ca sa-ti dai seama ca esti prost, trebuie totusi sa-ti mearga mintea...

User avatar
Alexandra1827
junior
junior
Posts: 61
Joined: Sat Mar 05, 2011 3:29 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Alexandra1827 » Tue Oct 18, 2011 3:42 pm

Doamne ajuta sa nu dea in vara multe probleme. M-am uitat pe subiectele de anul acesta si am vazut destule probleme la chimie. Avand in vedere ca in ultimii ani, am folosit numai calculatorul cand rezolvam probleme, nu stiu ce o sa fac la admitere la calcule, pentru ca unele chiar necesita timp.. :?

Chris.05
junior
junior
Posts: 82
Joined: Wed Jun 08, 2011 6:23 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Chris.05 » Tue Oct 18, 2011 4:42 pm

Credeti ca este atat de important sa faci meditatii cu un asistent universitar sau poate chiar un prof univ pt a intra la medicina? sau este de ajuns si un profesor de liceu ?

User avatar
Ciprian_90
senior
senior
Posts: 323
Joined: Fri Jul 24, 2009 10:30 am
Location: Pitesti/Bucuresti
Contact:

Re: ADMITERE 2012

Postby Ciprian_90 » Tue Oct 18, 2011 4:44 pm

Nu conteaza daca faci meditatie cu cineva din univ, poti sa faci cu oricine atat timp cat te face sa intelegi si tu iti faci datoria sa inveti.

User avatar
Alfa_omega
senior
senior
Posts: 264
Joined: Fri Jun 27, 2008 3:32 pm
Location: Bucuresti

Re: ADMITERE 2012

Postby Alfa_omega » Tue Oct 18, 2011 5:59 pm

Chris.05 wrote:Credeti ca este atat de important sa faci meditatii cu un asistent universitar sau poate chiar un prof univ pt a intra la medicina? sau este de ajuns si un profesor de liceu ?


Inca o data repet ca cel mai important factor ramane studiul individual. N-ai cum sa nu scoti un punctaj bun daca inveti si reiei materia de mai multe ori. Plus ca ai putea sa te si autoevaluezi: iti iei culegerile de admitere si incepi sa rezolvi grilele din ele(atentie insa ca pot avea greseli...asta ca sa nu intri in panica in cazul in care vezi ca in manual scrie intr-un fel, dar in culegere e dat alt raspuns).
Imi dau seama ca-s foarte multi care vor sa-si ia meditator pentru admitere(si eu mi-am luat in anul in care am dat). La urma urmei, e vorba despre un concurs...fiecare vrea sa fie mai bine pregatit, iar meditatorul reprezinta un profesor care te-ar putea evalua, corecta si care ti-ar putea explica acolo unde ai nelamuriri.
Insa acum privind retrospectiv, imi dau seama ca efortul pe care il depui reprezinta cel mai important element. Daca muncesti si te tii de treaba, e imposibil sa nu scoti un punctaj ok. Meditator ti-ai putea lua in cazul in care chiar nu te simti sigur pe tine, sau daca ai impresia ca autoevaluarea nu e suficienta si vrei sa te mai evalueze cineva.
Ca sa-ti dai seama ca esti prost, trebuie totusi sa-ti mearga mintea...

Dr. Edward
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Thu Sep 08, 2011 8:29 am
Contact:

Re: ADMITERE 2012

Postby Dr. Edward » Tue Oct 18, 2011 6:06 pm

Alexandra1827 wrote:Doamne ajuta sa nu dea in vara multe probleme. M-am uitat pe subiectele de anul acesta si am vazut destule probleme la chimie. Avand in vedere ca in ultimii ani, am folosit numai calculatorul cand rezolvam probleme, nu stiu ce o sa fac la admitere la calcule, pentru ca unele chiar necesita timp.. :?



Dai admiterea la anu'?
Aegroto dum anima est, spes est (Cat timp bolnavul sufla, mai este speranta).

Chris.05
junior
junior
Posts: 82
Joined: Wed Jun 08, 2011 6:23 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Chris.05 » Tue Oct 18, 2011 7:00 pm

Da stiu k studiul individual conteaza ,dar ma gandeam k poate profii univ cam stiu ce se poate da in principal,culegerile de teste de la ei sunt doar orientative..credeam k ei poate stiu ceva in plus :))

User avatar
Ciprian_90
senior
senior
Posts: 323
Joined: Fri Jul 24, 2009 10:30 am
Location: Pitesti/Bucuresti
Contact:

Re: ADMITERE 2012

Postby Ciprian_90 » Wed Oct 19, 2011 4:19 pm

Adica dai un ban, dar stii subiectu' :lol:

ioana_b
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Thu Oct 06, 2011 3:40 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby ioana_b » Wed Oct 19, 2011 6:12 pm

Alexandra1827 wrote:Doamne ajuta sa nu dea in vara multe probleme. M-am uitat pe subiectele de anul acesta si am vazut destule probleme la chimie. Avand in vedere ca in ultimii ani, am folosit numai calculatorul cand rezolvam probleme, nu stiu ce o sa fac la admitere la calcule, pentru ca unele chiar necesita timp.. :?



Ne rugam impreuna poate e mai eficient :lol:

User avatar
Ciprian_90
senior
senior
Posts: 323
Joined: Fri Jul 24, 2009 10:30 am
Location: Pitesti/Bucuresti
Contact:

Re: ADMITERE 2012

Postby Ciprian_90 » Wed Oct 19, 2011 7:09 pm

ioana_b wrote:
Alexandra1827 wrote:Doamne ajuta sa nu dea in vara multe probleme. M-am uitat pe subiectele de anul acesta si am vazut destule probleme la chimie. Avand in vedere ca in ultimii ani, am folosit numai calculatorul cand rezolvam probleme, nu stiu ce o sa fac la admitere la calcule, pentru ca unele chiar necesita timp.. :?



Ne rugam impreuna poate e mai eficient :lol:


Mai bine inveti ca lumea teoria pentru ca probleme o sa fie foarte putine si oricum nu o sa fie niste calcule foarte complicate.

User avatar
darksunrise
elder
elder
Posts: 903
Joined: Tue Feb 12, 2008 3:32 pm
Location: Fantasyland

Re: ADMITERE 2012

Postby darksunrise » Wed Oct 19, 2011 7:10 pm

Nu mai folositi calculatorul la chimie, la examen nu cred ca va lasa cu el, cel putin cand am dat eu in 2005 nu ne-au lasat :)
There is a fine line between fishing and just standing on the shore like an om mai putin dotat intelectual.

User avatar
Alfa_omega
senior
senior
Posts: 264
Joined: Fri Jun 27, 2008 3:32 pm
Location: Bucuresti

Re: ADMITERE 2012

Postby Alfa_omega » Wed Oct 19, 2011 7:16 pm

darksunrise wrote:Nu mai folositi calculatorul la chimie, la examen nu cred ca va lasa cu el, cel putin cand am dat eu in 2005 nu ne-au lasat :)


Nici in prezent banuiesc ca nu te lasa. Dar nici nu e nevoie de calculator...probleme nu sunt multe si nu necesita calcule complicate.
Ca sa-ti dai seama ca esti prost, trebuie totusi sa-ti mearga mintea...

User avatar
Oana93
elder
elder
Posts: 548
Joined: Wed Jul 21, 2010 12:05 pm
Location: București
Contact:

Re: ADMITERE 2012

Postby Oana93 » Wed Oct 19, 2011 7:24 pm

Anul ăsta nu ne-au lăsat cu calculator. Bine, nici calculele n-au fost grele. Au fost doar mai multe probleme ca de obicei.

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Cactus » Thu Oct 27, 2011 6:04 pm

Chris.05 wrote:Credeti ca este atat de important sa faci meditatii cu un asistent universitar sau poate chiar un prof univ pt a intra la medicina? sau este de ajuns si un profesor de liceu ?

grilele de la admitere sunt extrem de asemanatoare cualea din carte. nu ai cum sa dai rateu daca nu le faci de 2-3 ori.
iar la chimie problemele sunt mult mai usoare decat alea din carte. cel putin mie asa mi s-a parut. de calculator sigur sigur nu e nevoie.

ioana_b
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Thu Oct 06, 2011 3:40 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby ioana_b » Fri Oct 28, 2011 9:23 am

Subiecte din anii anteriori are cineva?

User avatar
alexneagu
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Wed Nov 02, 2011 3:21 pm
Contact:

Re: ADMITERE 2012

Postby alexneagu » Sat Nov 05, 2011 3:14 pm

se dau sheme de reactii sau probleme care au la baza randamentul/conversia?
My level of maturity depends on who i'm with.

Irina.
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Sun Nov 06, 2011 7:27 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Irina. » Sun Nov 06, 2011 7:36 pm

Buna, am inteles ca la fizica nu se dau probleme, asa e?

User avatar
începătorul
elder
elder
Posts: 640
Joined: Wed Jan 05, 2011 10:16 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby începătorul » Sun Nov 06, 2011 7:58 pm

Din ce am înțeles de la colegii ce au dat din fizică din anul meu, se pare că a fost mai mult teorie. Nu prea se rentează să dai din fizică.
Contemplarea propriei tale inimi este un fapt profund emoţionant şi tulburător. Contemplarea propriului tău suflet este o perpetuă, dureroasă tulburare.

Nichita Stănescu, Fiziologia poeziei

Irina.
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Sun Nov 06, 2011 7:27 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Irina. » Sun Nov 06, 2011 8:01 pm

de ce nu?

Cactus
senior
senior
Posts: 285
Joined: Wed Sep 08, 2010 2:13 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Cactus » Mon Nov 07, 2011 9:46 am

Irina. wrote:de ce nu?

pentru ca majoritatea care da fizica ia note mai mici decat cei care dau la chimie. asa a fost in fiecare an.

Irina.
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Sun Nov 06, 2011 7:27 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Irina. » Mon Nov 07, 2011 5:48 pm

da, dar problema este ca deja m-am apucat de meditatii la fizica..la chimie chiar nu stiu mare lucru.

User avatar
Ciprian_90
senior
senior
Posts: 323
Joined: Fri Jul 24, 2009 10:30 am
Location: Pitesti/Bucuresti
Contact:

Re: ADMITERE 2012

Postby Ciprian_90 » Mon Nov 07, 2011 7:42 pm

e inca devreme si poti sa inveti chimia pana la admitere

User avatar
CosminM
Posts: 4
Joined: Mon Mar 28, 2011 5:10 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby CosminM » Tue Nov 08, 2011 10:19 pm

Deci materie mai ciudata ca chimia eu nu am vazut. mi se pare foarte ilogica, cred ca o sa dau fizica la admitere pt ca fizica este altceva mi se pare mai usor.
Instig la cultura nu doar sa duci sticla la gura !

User avatar
Ciprian_90
senior
senior
Posts: 323
Joined: Fri Jul 24, 2009 10:30 am
Location: Pitesti/Bucuresti
Contact:

Re: ADMITERE 2012

Postby Ciprian_90 » Wed Nov 09, 2011 12:21 am

Stai sa vezi dupa la biochimie cum e

Irina.
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Sun Nov 06, 2011 7:27 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Irina. » Wed Nov 09, 2011 2:55 pm

da, asa mi se pare si mie, de aia am si ales fizica..

edward
Posts: 1
Joined: Fri Nov 11, 2011 11:32 am

Re: ADMITERE 2012

Postby edward » Fri Nov 11, 2011 11:33 am

pe unde sunteti cu biologia ?

User avatar
începătorul
elder
elder
Posts: 640
Joined: Wed Jan 05, 2011 10:16 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby începătorul » Fri Nov 11, 2011 11:50 am

Irina. wrote:da, asa mi se pare si mie, de aia am si ales fizica..


Irina,

Odată și odată, tot trebuie să înțelegi chimia fiindcă e nevoie de ea în medicină. Însă trebuie să ai răbdare să se sedimenteze sau să încerci să faci meditații. Din prima puțini o înțeleg, cu timpul o să vezi că devine mai logică și mai puțin complicată odată ce ai învățat baza.
Din punctul meu de vedere, mi se pare o greșeală să dai din fizică, deși e mai ușoară.
Contemplarea propriei tale inimi este un fapt profund emoţionant şi tulburător. Contemplarea propriului tău suflet este o perpetuă, dureroasă tulburare.

Nichita Stănescu, Fiziologia poeziei

Irina.
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Sun Nov 06, 2011 7:27 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Irina. » Fri Nov 11, 2011 7:46 pm

Ai dreptate, chiar o sa-mi trebuiasca, numai ca, la fizica sunt destul de in fata cu materia.
Daca ar fii sa ma apuc acum de chimie, trebuie sa o iau de la 0 si nu am atat de mult timp.

Karla2
junior
junior
Posts: 67
Joined: Sat Sep 17, 2011 7:34 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Karla2 » Sat Nov 12, 2011 2:53 pm

Daca m-ar pune cineva sa aleg din nou intre chimie si fizica as alege din nou chimie.
Cu toate ca rezultatul meu la chimie nu a fost grozav, macar acum dupa ce am parcurs toata materia ( intr-un timp ft scurt) am o oarecare baza formata.
Iar la fizica, desi nu stiu si nu stiam nimic se pare ca ma descurc cu biofizica de la facultate..pe cand la biochimie e si asa greu . De aceea cei care de obicei dau la fizica la admitere au mari probleme de adaptare la biochimie in primul an.pentru ca nu stiu nimic.. si timp de luat de la zero nu prea ai ..( in primul an)
Mai degraba acum ai avea mai mult timp...daca ti-ai propune acest lucru

Volts220
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Fri Nov 11, 2011 10:58 pm

Meditatii

Postby Volts220 » Sat Nov 12, 2011 3:31 pm

Fac meditatii la biologie ptr admitere. Detalii 0740123443 -Stefan

TimeForMe
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Mon Sep 19, 2011 10:59 am

Re: ADMITERE 2012

Postby TimeForMe » Sat Nov 12, 2011 5:41 pm

nu pot sa ma abtin dar...

cine zice caChimia ii va trebui mai departe e un mare B.O.U. (bun ordonat uimitor desigur)

Karla2
junior
junior
Posts: 67
Joined: Sat Sep 17, 2011 7:34 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Karla2 » Sat Nov 12, 2011 5:49 pm

mai departe in ce ?
in viata sau in facultate?
eu cred ca in ambele.
daca stai sa te gandesti in orice specializare iti trebuie un minim de cunostinte in chimie.
chiar si numai pentru a citi rezultatul unor analize, in a le interpreta...ori daca nu o sa stii sa faci nici asta .. e problema ta de medic( genial,destept..implinit s.a.m.d ) dar totusi ..
Da da.....si eu urasc chimia si nu-i vad rostul insa nu degeaba au ales-o ca materie de an.

TimeForMe
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Mon Sep 19, 2011 10:59 am

Re: ADMITERE 2012

Postby TimeForMe » Sat Nov 12, 2011 6:00 pm

Karla2 wrote:mai departe in ce ?
in viata sau in facultate?
eu cred ca in ambele.
daca stai sa te gandesti in orice specializare iti trebuie un minim de cunostinte in chimie.
chiar si numai pentru a citi rezultatul unor analize, in a le interpreta...ori daca nu o sa stii sa faci nici asta .. e problema ta de medic( genial,destept..implinit s.a.m.d ) dar totusi ..
Da da.....si eu urasc chimia si nu-i vad rostul insa nu degeaba au ales-o ca materie de an.



imi starnesti furie si compasiune in acelas timp....

oricum nu imi bat capu cu voi deoarece nu pot sa va nasc a doua oara
fact

Karla2
junior
junior
Posts: 67
Joined: Sat Sep 17, 2011 7:34 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Karla2 » Sat Nov 12, 2011 6:50 pm

TimeForMe wrote:
Karla2 wrote:mai departe in ce ?
in viata sau in facultate?
eu cred ca in ambele.
daca stai sa te gandesti in orice specializare iti trebuie un minim de cunostinte in chimie.
chiar si numai pentru a citi rezultatul unor analize, in a le interpreta...ori daca nu o sa stii sa faci nici asta .. e problema ta de medic( genial,destept..implinit s.a.m.d ) dar totusi ..
Da da.....si eu urasc chimia si nu-i vad rostul insa nu degeaba au ales-o ca materie de an.



imi starnesti furie si compasiune in acelas timp....

oricum nu imi bat capu cu voi deoarece nu pot sa va nasc a doua oara
fact

Oricum cineva trebuie sa te invete si pe tine cum sa scrii corect ..
Dar banuiesc ca nu poti pricepe nici atata lucru..

Am sa iau parerea ta ca fiind una mult prea putin gandita.

TimeForMe
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Mon Sep 19, 2011 10:59 am

Re: ADMITERE 2012

Postby TimeForMe » Sat Nov 12, 2011 7:48 pm

Karla2 wrote:
TimeForMe wrote:
Karla2 wrote:mai departe in ce ?
in viata sau in facultate?
eu cred ca in ambele.
daca stai sa te gandesti in orice specializare iti trebuie un minim de cunostinte in chimie.
chiar si numai pentru a citi rezultatul unor analize, in a le interpreta...ori daca nu o sa stii sa faci nici asta .. e problema ta de medic( genial,destept..implinit s.a.m.d ) dar totusi ..
Da da.....si eu urasc chimia si nu-i vad rostul insa nu degeaba au ales-o ca materie de an.



imi starnesti furie si compasiune in acelas timp....

oricum nu imi bat capu cu voi deoarece nu pot sa va nasc a doua oara
fact

Oricum cineva trebuie sa te invete si pe tine cum sa scrii corect ..

Dar banuiesc ca nu poti pricepe nici atata lucru..

Am sa iau parerea ta ca fiind una mult prea putin gandita.



si greseala o fost?

User avatar
începătorul
elder
elder
Posts: 640
Joined: Wed Jan 05, 2011 10:16 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby începătorul » Sun Nov 13, 2011 12:03 am

Fetelor, hai să postăm la subiect (n.r. admitere 2012) şi să nu alunecăm spre dispute personale.
Contemplarea propriei tale inimi este un fapt profund emoţionant şi tulburător. Contemplarea propriului tău suflet este o perpetuă, dureroasă tulburare.

Nichita Stănescu, Fiziologia poeziei

Volts220
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Fri Nov 11, 2011 10:58 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Volts220 » Sun Nov 13, 2011 12:05 am

ok, deci cine vrea sa faca pregatire, sa ma anunte telefonic 0740 123 443 - Stefan
Pregatire biologie ptr admitere


Return to “Pre-med”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests