Admitere 2006

Voi ce intrati lasati orice speranta
rimpili
senior
senior
Posts: 148
Joined: Fri Jan 13, 2006 10:36 pm
Contact:

Postby rimpili » Tue Jan 24, 2006 10:37 pm

rhodoet wrote: iar pt largirea orizonturilor am mai citit cate ceva dintr-un compendiu interminabil de anatomie .

P.S. (to rimpili) merci pt info despre simulare , sorry mi-a scapat>>>>
P.S. cred k totushi o sa incerc sa ma duc la simulare

..cumva ala rosiatic de la corint? de niculescu? ca toti profii au o slabiciune pt el.. :wink: si io vin la simulare...am intrebat-o pe profa..si a zi ca da..pot sa ma duc ...ca oricum terminam si materia si culegerea..la chimie...mai am f putin si termin...astept cu interes sa vad cum pic la simulare... tongue3.gif

User avatar
monicutza
elder
elder
Posts: 678
Joined: Tue Apr 19, 2005 9:02 pm
Location: bucuresti

Postby monicutza » Thu Jan 26, 2006 9:58 pm

da stiu si cartile mele sunt la fel de cxolorate si eu stiu unde sunt acuma chestiile pe care le caut
da am si o enspe mii de schme si schemulite ma uit retin si dupa 2 saptamani iar mai uit si iar si o iau d la capat
nu imi plac deloc manualele
am si eu compnediu ala rosu da e cam elevat pt noi cred :roll:
la chimie p unde sunteti?
eu dau la stoma deci fac numa alea 6 capitole din a 12 a

User avatar
pinky
senior
senior
Posts: 216
Joined: Wed Jun 01, 2005 6:10 pm
Location: aici, printre voi

Postby pinky » Thu Jan 26, 2006 11:21 pm

faceti foarte bine ca apelati la scheme si creioane colorate. O sa va ajute foarte mult si cand o sa intrati la facultate, multe materii invatandu-se mai usor desenand si colorand (suna a gradinita, dar asta e adevarul). Multa bafta.

User avatar
rhodoet
junior
junior
Posts: 69
Joined: Sun Oct 23, 2005 7:38 pm

Postby rhodoet » Fri Jan 27, 2006 12:30 pm

da compendiu ala roshu d corint...
a avea constiinta curata inseamna sa ai memorie proasta

User avatar
rhodoet
junior
junior
Posts: 69
Joined: Sun Oct 23, 2005 7:38 pm

Postby rhodoet » Fri Jan 27, 2006 12:34 pm

shi la mine chiar a merskestia cu skemele
multe culori tabele etc .....
mai mult lasistemul nervos am fakut astea....
cre ca o sa le folosesc shi la endocrin....
analizatorii se inv f usor si nu sunt deloc tratatzi in detaliu.
iar tu monicutza ar trebui sa citeshti shi materia d a 11-a k te deprinzi cu nishte kestii shi apoi in culegere sunt multe probleme din acest an d studiu
a avea constiinta curata inseamna sa ai memorie proasta

User avatar
rhodoet
junior
junior
Posts: 69
Joined: Sun Oct 23, 2005 7:38 pm

Postby rhodoet » Fri Jan 27, 2006 12:54 pm

ji ink ceva vretzi sa statzi prin kamin? avetzi idee cum e viatzap acolo?
yo ma gandeam sa stau un an doi ji poate dup'aia sa imi iau o gazda sau garsoniera....
a avea constiinta curata inseamna sa ai memorie proasta

User avatar
crisa_s
senior
senior
Posts: 433
Joined: Sun Jan 23, 2005 9:49 pm
Contact:

Postby crisa_s » Fri Jan 27, 2006 1:22 pm

super viata in camin, desi unii ar putea spune ca nu poti sa inveti daca stai in camin, se poate invata oriunde totul depinde de fiecare, la fel ca si cu gazda, daca iti arde de invatat inveti, daca nu poti sa freci menta la fel de bine
problema e cat de sociabil poti fi, acolo trebuie sa te adaptezi mai multor tipuri de oameni, cu care imparti camera, baia sau mai stiu io ce
Eu inteleg ca nu-ntelegi, dar nu-nteleg ce nu-ntelegi, de ma-ntelegi eu te-nteleg, M-AI INTELES?

User avatar
pinky
senior
senior
Posts: 216
Joined: Wed Jun 01, 2005 6:10 pm
Location: aici, printre voi

Postby pinky » Fri Jan 27, 2006 3:03 pm

eu stau la camin de doi ani, asta e al treilea. Cu una dintre colege am fost si colega de liceu, pe cea de-a doua nu o stiam. E frumoasa viata la camin, daca ai colegi cu care sa te tii de treaba, dar sa te si distrezi. La partea cu distratul noi am stat cam prost, din pacate. Se mai merita sa stai la camin pt ca scutesti niste bani si poti sa iti aduci un calculator, un televizor, masina de spalat daca vrei. Eu recomand statul la camin in primii ani, apoi insa se simte nevoia unei intimitati si parca nu iti mai vine sa imparti camera cu 2.

User avatar
tripleX
senior
senior
Posts: 245
Joined: Thu Jan 26, 2006 12:36 am
Location: outhere somethere

Postby tripleX » Fri Jan 27, 2006 10:58 pm

Recomant chiar insistent statul la camin... din primii ani pana chiar spre sfarsit... Sincer fara asta eu zic ca ceva lipseste vietii de student. Asadar... zbateti-va cat puteti pt un loc prin Regie sau Grozavesti.
Cat despre intimitate... ma rog fiecare are sansele lui adaptate de mai putin nevoilor. Totusi cam prin ultimul an se simte nevoia evadarii din atmosfera de camin... Ce se arata la orizont pare prea urat ca sa-mi mai arda de asa ceva... :roll:
"Infernul este pavat cu bune intentii" - Samuel Johnson

User avatar
rhodoet
junior
junior
Posts: 69
Joined: Sun Oct 23, 2005 7:38 pm

Postby rhodoet » Sat Jan 28, 2006 9:33 pm

impresie d licean kre vrea sa se keme medicinist , citesc forumu ptr k vreau sa ma informez, gasesc o groaza d posturi d genu' nu da la umf-cd , eu nu as mai da la umf-cd , e nashpa la umf-cd , profi naspa etc. iar acu aflu ji io ceva mai normal k e bine in camin.....uh thanks GOD!
Oricum vreau sa mai adaug ji io ceva noi astia MICI nu putem sa credem sperieturile celor mari, noi vrem sa ne speriem cu ochii nostri, citim super carti despre spitale doftori ji altele (Spitalul Municipal d Barbara Harissonsau Citadella de Cronin ) ji chiar daca ce se scrie p forum e adevarat noi mergem mai departe pt ca e cam cidat sa spui p la sfarsitul cls a 12-a k nu mai dai la med , mai bine te-ai apuk sa nv pt ASE;si apoi am vz intr-un poll k nu sunt totzi impotriva ?
a avea constiinta curata inseamna sa ai memorie proasta

User avatar
lulutza
senior
senior
Posts: 352
Joined: Wed Aug 24, 2005 10:46 pm

Postby lulutza » Sat Jan 28, 2006 11:29 pm

rhodoet, bafta ! (nu am inteles tot ce zici tu acolo, thought m-am concentrat destul de tare, nu stiu de ce aveam senzatia ca citesc sacadat :P ). Daca vrei sa faci medicina, dai la medicina. In orice caz, e muuult mai bine sa te convingi pe propria piele daca iti place sau nu decat sa traiesti restul vietii cu regretul ca nu ai incercat. Eu zic ca in vreo 3, hai, 4 ani, te prinzi daca ti se potriveste sau nu. Numai bine !
"The moral sense in mortals is the duty we have to pay on mortal sense of beauty"

User avatar
pinky
senior
senior
Posts: 216
Joined: Wed Jun 01, 2005 6:10 pm
Location: aici, printre voi

Postby pinky » Sun Jan 29, 2006 10:31 am

n-am nimic cu tine, dar SCRIE NAIBII corect romaneste! Ce e atat de greu?

User avatar
monicutza
elder
elder
Posts: 678
Joined: Tue Apr 19, 2005 9:02 pm
Location: bucuresti

Postby monicutza » Sun Jan 29, 2006 5:41 pm

eh eu n-o sa stau in kmin k doar sunt din buc:)
da si pe mine ma ajuta schemele colorate dar doar dak le citesc si recitesc si etc:d :?
la chimie stiu a 11a destul de bine dar ma rog fac mai mult a 12A k tre sa fiu sigura k o sti

rimpili
senior
senior
Posts: 148
Joined: Fri Jan 13, 2006 10:36 pm
Contact:

Postby rimpili » Sun Jan 29, 2006 7:36 pm

...am auzit ca se fac pregatiri pt admitere la buc la facultate...mie mi se pare cam pierdere de vreme daca esti din alt oras...ajuta cu ceva?stiu si io o profa de chimie din buc..adica stiu mai multe..praschiva arsene..mai era bogdan super bune..m-ar fi tentat sa fac prega ..da...ii prea mult 2 ore dus..2 intors.. :( si ma descurc asa bine..incat n-are sens..ce modestie... :P

User avatar
tripleX
senior
senior
Posts: 245
Joined: Thu Jan 26, 2006 12:36 am
Location: outhere somethere

Postby tripleX » Mon Jan 30, 2006 4:28 pm

in toti anii s-au facut pregatiri la umf pt admitere, cu profesorii de aici...
nu stiu cat de mult ajuta, la urma urmei aceleasi carti trebuiesc invatate si grilele recomandate si cele date in anii trecuti circula prin toata tara, deci...
exista, poate, unele avantaje cunoscand si lucrand inca din liceu cu viitorii tai rofesori cu viitori "examinatori" de la admitere... dar nu cred ca suficient de substantiale pt a merita efortul unei deplasari din provincie...
(eu, unul, la vremea mea, nu am apelat la asa ceva si tot bine mi-a fost :) )
"Infernul este pavat cu bune intentii" - Samuel Johnson

User avatar
rhodoet
junior
junior
Posts: 69
Joined: Sun Oct 23, 2005 7:38 pm

Postby rhodoet » Fri Feb 03, 2006 9:45 pm

chiar m-ati facut curios cu pregatirea, macar asa sa le vad fatza profilor cu care o sa ma intalnesc la examene.
se pot da ceva mai multe detalii?plz
P.S. sper k acu am scris ceva mai inteligibil
a avea constiinta curata inseamna sa ai memorie proasta

User avatar
kadissa
junior
junior
Posts: 36
Joined: Thu Feb 02, 2006 1:40 am
Location: Bucuresti

Postby kadissa » Mon Feb 06, 2006 12:51 am

Eu zic ca nu are sens sa te complici atat, si profii din provincie te ajuta suficient. Ideea e sa-ti dai tu tot interesul!
All people have the right to stupidity but some of them abuse the privilege.

User avatar
yva
senior
senior
Posts: 151
Joined: Fri Sep 30, 2005 12:54 am

Postby yva » Mon Feb 06, 2006 4:23 pm

ce crezi ca se intampla daca le vezi fata?nu e deloc complicat acest examen asa ca de ce atata bataie de cap?de la an la an se intra cu punctaje tot mai mici care nu sint nici macar echivalentul notei 5!!! :x
Yeah...right!

User avatar
kadissa
junior
junior
Posts: 36
Joined: Thu Feb 02, 2006 1:40 am
Location: Bucuresti

Postby kadissa » Mon Feb 06, 2006 8:59 pm

Foarte corect!
All people have the right to stupidity but some of them abuse the privilege.

User avatar
tripleX
senior
senior
Posts: 245
Joined: Thu Jan 26, 2006 12:36 am
Location: outhere somethere

Postby tripleX » Mon Feb 06, 2006 11:56 pm

deci rhodoet... lumea iti cam zice sa-ti vezi de treaba acolo la tine si cu profii cu care te pregatesti acum. si daca faci asta o sa intrii sigur...
iar dc nu vrei sa te potolesti :arrow: trebuie sa suni pe la secretariat pt detalii...
"Infernul este pavat cu bune intentii" - Samuel Johnson

rimpili
senior
senior
Posts: 148
Joined: Fri Jan 13, 2006 10:36 pm
Contact:

Postby rimpili » Sun Feb 12, 2006 3:17 pm

am auzit ca au micsorat numaru de locuri la buget si ca au ramas doar 300...e adevarat?....nu-i drept!!!!!!! :(

User avatar
tripleX
senior
senior
Posts: 245
Joined: Thu Jan 26, 2006 12:36 am
Location: outhere somethere

Postby tripleX » Sun Feb 12, 2006 5:04 pm

drept, nedrept...
nu stiu sa-ti spun exact cate locuri sunt, dar poti sa-ti confirm doar ca sunt mai putine decat anii trecuti. mie o secretara mi-a spus ca politica este de a micsora tot mai mult numarul de locuri subventionate si de a le mari pe cele cu taxa (astfel numarul total de locuri va fi chiar mai mare... gen 1000, dar imensa majoritate vor trebui platite)

una peste alta.... trebuie sa ne obisnuim cu imaginea asta. linia e cam generala pt tot invatamantul superior. cineva, acolo sus..., s-a trezit intr-o dimineata spunand:
"cine vrea facultate plateste!"
mai vb. ...
"Infernul este pavat cu bune intentii" - Samuel Johnson

rimpili
senior
senior
Posts: 148
Joined: Fri Jan 13, 2006 10:36 pm
Contact:

Postby rimpili » Sun Feb 12, 2006 7:10 pm

da..am auzit ...incearca sa adopte "modelu occidental"..toate facultatile cu taxa...dar sa nu uitam...traim in Romania...si sa nu uitam ca pe langa taxa..tre sa mai platim si un camin ...sau chiria ... iar medicina are cele mai mari "tarife" comparativ cu alte camine ale altor facultati :cry: hmm..minunata imaginea..medicina isi stoarce de bani studentii...
si dupa ce termini facultatea cam in cati ani imi scot taxele pe care le-am platit?!hmm..la salariu mediu pe economie si o taxa de 1000$ cam in vro5-6 ani...

User avatar
crisa_s
senior
senior
Posts: 433
Joined: Sun Jan 23, 2005 9:49 pm
Contact:

Postby crisa_s » Sun Feb 12, 2006 7:18 pm

dar fel de nedrept este ca dupa ce termini facultatea nu iti gasesti un loc de munca, sunt foarte putine in comparatie cu cati oameni termina medicina, cel putin in sistemul actual unde se permite un numar mare de stundenti dar oferta de munca nu este nici la jumtatate din numarul lor
Eu inteleg ca nu-ntelegi, dar nu-nteleg ce nu-ntelegi, de ma-ntelegi eu te-nteleg, M-AI INTELES?

User avatar
monicutza
elder
elder
Posts: 678
Joined: Tue Apr 19, 2005 9:02 pm
Location: bucuresti

Postby monicutza » Sun Feb 12, 2006 8:48 pm

rimpili wrote:am auzit ca au micsorat numaru de locuri la buget si ca au ramas doar 300...e adevarat?....nu-i drept!!!!!!! :(

asta la generala da la stoma? :(
de unde ai auzit?

User avatar
tripleX
senior
senior
Posts: 245
Joined: Thu Jan 26, 2006 12:36 am
Location: outhere somethere

Postby tripleX » Sun Feb 12, 2006 11:54 pm

da... este nedrept... totul dc privesti lucrurile cu ceva severitate... insa ce putem noi face... cand toate schimbarile astea ce ne fac din ce in ce mai multe "greutati" (cel putin in aparenta) ne sunt puse in seama progresului si al integrarii....
greu sa mai lupti cu asa ceva...
"Infernul este pavat cu bune intentii" - Samuel Johnson

User avatar
crisa_s
senior
senior
Posts: 433
Joined: Sun Jan 23, 2005 9:49 pm
Contact:

Postby crisa_s » Mon Feb 13, 2006 12:27 am

da e ca si cum ne-a pune in calea progresului, nu-i asa? :evil:
Eu inteleg ca nu-ntelegi, dar nu-nteleg ce nu-ntelegi, de ma-ntelegi eu te-nteleg, M-AI INTELES?

User avatar
alice18
senior
senior
Posts: 170
Joined: Thu Apr 01, 2004 1:26 pm
Location: Bucuresti

Postby alice18 » Mon Feb 13, 2006 10:17 am

hmm... :x si eu care auzisem ca s-au inmultit locurile la buget.... vad ca astia nu mai au de gand sa mai bage ceva noutati pe site. au aparut cumva culegerile de teste pt admitere? la admitere se dau la fel sau mai usoare? ca la iasi au o culegere de teste criminale dar subiectele de admitere le faci intr-o ora. asta ca sa nu mai zic ca nici macar nu se ocupa toate locurile.

User avatar
alice18
senior
senior
Posts: 170
Joined: Thu Apr 01, 2004 1:26 pm
Location: Bucuresti

Postby alice18 » Mon Feb 13, 2006 10:50 am

am vazut ca voi incurajati statul in camine. ce-i drept si pe mine m-ar tenta desi dupa ce am vazut cateva poze ( din E daca nu ma insel) mi-am cam schimbat parerea. am inteles ca U e cel mai tare. stiu ca se intra cu pile si cu shpaga de vreo 10 mil insa poate sa-mi dea cineva mai multe informatii, eventual poze ceva?
carte e treaba cu simularea pt admitere? cand se da si unde?

rimpili
senior
senior
Posts: 148
Joined: Fri Jan 13, 2006 10:36 pm
Contact:

Postby rimpili » Sat Feb 18, 2006 8:38 pm

a aparut in mod oficial programa pt bucuresti?! :cry: am vazut ca la iasi au afisat-o si pe site..si e la alegere anato si chimia...

User avatar
tripleX
senior
senior
Posts: 245
Joined: Thu Jan 26, 2006 12:36 am
Location: outhere somethere

Postby tripleX » Mon Feb 20, 2006 11:28 pm

eh... asta e... iasiul este mai "descurcaretz" anul asta... iar bucurestiul mai lenes... sau doar iubitor de suspans si inducere de stress pe la candidati :)
dar... sa nu ne opunem progresului!

(chestii de genul data simularii sau seturile de gripe propuse... sunt treburi oarecum importante! intrebati pe la secretariate oameni buni... si aflati mai sigur asa)
"Infernul este pavat cu bune intentii" - Samuel Johnson

User avatar
nicoletaghe
senior
senior
Posts: 493
Joined: Fri Feb 17, 2006 7:02 pm
Location: Bucuresti

Postby nicoletaghe » Sat Feb 25, 2006 7:58 pm

ma copiii lasati medicina si apucati un alt drum.....credeti-ma stiu ce spun....prin anul 3 o sa ajungeti sa regretati k ati dat la medicina.Sunt prea multi ani din viata rapiti pur si simplu de spitale,maldare de cursuri si carti.... :( :shock:
si la sfarsit, mamotaaa....

User avatar
pinky
senior
senior
Posts: 216
Joined: Wed Jun 01, 2005 6:10 pm
Location: aici, printre voi

Postby pinky » Sun Feb 26, 2006 4:21 am

sunt de acord cu tine......sunt alte facultati mai lejere si din care ies mai multi bani, decat UMF-ul, unde fiecare nu stie cum sa copieze mai repede si sa ia note cat mai mari la examene pe nemuncite....pacat....

User avatar
YY
senior
senior
Posts: 307
Joined: Tue Dec 14, 2004 2:57 pm
Location: Bucuresti

Postby YY » Sun Feb 26, 2006 2:25 pm

nicoletaghe wrote:ma copiii lasati medicina si apucati un alt drum.....credeti-ma stiu ce spun....prin anul 3 o sa ajungeti sa regretati k ati dat la medicina.Sunt prea multi ani din viata rapiti pur si simplu de spitale,maldare de cursuri si carti.... :( :shock:


Gresit, eu din anul 1 am regretat. :evil:
ÃŽnvăţatul dăunează grav sănătaţii !

huafa
Posts: 1
Joined: Mon Feb 27, 2006 2:03 pm
Contact:

Postby huafa » Mon Feb 27, 2006 2:16 pm

salut,am si eu rugaminte care stie,cand apare metodologia pentru admitere 2006? ca eu nu o gasesc nicaieri,anul trecut a aparut destulde repede,dar anul asta de ce intarzie asa de mult??
help me!
un numar de locuri? nimic,nici macar asa informativ,data examenului?

Pzcifistul
Posts: 1
Joined: Tue Mar 21, 2006 1:04 pm
Location: dincolo de adevar

Postby Pzcifistul » Tue Mar 21, 2006 2:03 pm

Salut!sunt cls 11 si ma gandesc sa dau la medicina.Insa cauza nu este reprezentata de catre bani,ci de cu totul altceva.In clasa a 4-a si-a facut debutul in viata mea epilepsia(insotita insa de crize partiale,si nu convulsii).Ce a fost bine e ca intelectul meu nu a fost afectat(terminand gimnaziul cu diploma de onoare).Am dat la liceu mai departe si,minune,in clasa a9-a crizele au incetat.Am fost f fericit.Un an de zile...pt ca anul trecut,pe vremea asta,tata a fost diagnosticat cu limfom malign Hodgkin,cancer,cu alte cuvinte.In sfarsit...Tot ceea ce vreau sa spun este ca imi doresc f mult sa ajut copiii bolnavi de epilepsie,si nu numai.Lucrul acesta este,de fapt,idealul meu.Asadar merita sa fac medicina pt. aceasta cauza?Astept mult un raspuns din partea voastra!Multumesc anticipat!
Cauta si vei gasi,cere si ti se va da,bate si ti se va deschide.

User avatar
lulutza
senior
senior
Posts: 352
Joined: Wed Aug 24, 2005 10:46 pm

Postby lulutza » Tue Mar 21, 2006 2:42 pm

Merita sa faci medicina NUMAI pentru astfel de idealuri. Orice alt trigger este inselator :) . Multa bafta !
"The moral sense in mortals is the duty we have to pay on mortal sense of beauty"

User avatar
patry
junior
junior
Posts: 69
Joined: Mon Feb 27, 2006 2:17 pm

Postby patry » Tue Mar 21, 2006 3:51 pm

nu, nu merita sa faci medicina pt ca ai trecut tu prin niste boli sau cei apropiati tie...daca tu crezi ca in facultatea asta cineva te invata ceva te inseli amarnic...toti cei 6 ani de medicina se bazeaza numai si numai pe studiul INDIVIDUAL ..si in principal ACASA...pe la spitale(la stagii) in proportie de 80% nu te baga nimeni in seama..depinde foarte mult daca ai norocul sa gasesti un medic de treaba care sa-ti arate si explice ceva!!!!!!
deci : daca tu urmaresti in viata sa studiezi cat mai mult despre boala ta sau anumite boli si vrei cu adevarat sa ajuti oameni...pune mana si fa o facultate banoasa si nestresanta si in timpul liber cumpara carti de medicina sau du-te la biblioteca si studiaza medicina respectiv ce te intereseaza pe tine..iar daca esti curios poti sa mergi si la cursurile tinute la facultate UMF (care sunt in proportie mare un ***) ca sa te convingi..
..si ca sa ajuti oamenii poti creea o fundatie (daca vrei si personal) cu banii careia poti ajuta concret pe cineva...pt ca tu ca medic in spitalele din romania...crede-ma NU ajuti pe nimeni ci esti pur si simplu neputincios ( din motive binestiute de toata lumea)

User avatar
dragamaia
senior
senior
Posts: 257
Joined: Sun Sep 19, 2004 8:36 am

Postby dragamaia » Tue Mar 21, 2006 9:01 pm

te admir tare mult pentru ca, cel putin din perspectiva mea, te vad pe deplin motivat! nu-i chiar numai studiu individual medicina asta in Bucuresti! Nu cred ca te opreste nici un medic (oricat de indolent ar fi el cu studentii) sa vorbesti cu pacientii, sa-i consulti...plus ca exista si medici foarte dedicati care te pot sustine mult, totul este sa ai putin noroc. bolile cu care te lupti tu cred ca au fost o cale (desi Doamne de ce a trebuit sa fie asta??) prin care ai inteles deja, mult mai usor, ceea ce medicul trebuie sa fie pt pacientul sau! iti spun bafta multa, fii mandru de deciziile tale si sigur ca prin pasiune, dragoste vei razbate!

User avatar
lulutza
senior
senior
Posts: 352
Joined: Wed Aug 24, 2005 10:46 pm

Postby lulutza » Tue Mar 21, 2006 9:03 pm

Hai ma patry, nu il descuraja asa. Esti tu dezamagita, dar trebuie sa stie ca oricum, in toata lumea, medicina inseamna si mult studiu individual. Si se gasesc si stagii in care faci treaba, mai ales daca vrei cu adevarat sa faci treaba. Daca omu vrea sa faca medicina din motive filantropice pai trebuie incurajat fiindca prefer de o mie de ori doctori cu vocatie decat doctori care sa urmeze aceasta cariera din oricare alt motiv. In viitor, pe mine si pe copiii mei as prefera sa ma trateze unul ca el, nu unul care face medicina ca asa suna misto.
"The moral sense in mortals is the duty we have to pay on mortal sense of beauty"


Return to “Pre-med”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests