ADMITERE 2012

Voi ce intrati lasati orice speranta
User avatar
qweenex
junior
junior
Posts: 26
Joined: Sun Jan 08, 2012 10:27 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby qweenex » Sun Jan 08, 2012 11:31 pm

Adica? Imi poti spune daca toate locurile au fost pline? Daca au ramas si pe afara?

Chimie/Biologie M1 – 12 cursuri – 720 Lei
Chimie/Biologie M1 – 12 examinari – 720 Lei
Chimie/Biologie M2 – 11 cursuri – 660 Lei
Chimie/Biologie M2 – 11 examinari – 660 Lei

Atat costa. Sunt inscris la toate.
"doctors will have more lives to answer for in the next world than even we generals.."
"If the doctor cures, the sun sees it; if he kills, the earth hides it."

User avatar
qweenex
junior
junior
Posts: 26
Joined: Sun Jan 08, 2012 10:27 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby qweenex » Sun Jan 08, 2012 11:33 pm

Pardon, am postat eu gresit!


Chimie M1 – 12 cursuri – 720 Lei
Chimie M1 – 12 examinari – 720 Lei
Biologie M1 – 12 cursuri – 720 Lei
Biologie M1 – 12 examinari – 720 Lei

La acestea m.am inscris. Conditii excelente si se preda foarte bine! Cu suport 24h
"doctors will have more lives to answer for in the next world than even we generals.."
"If the doctor cures, the sun sees it; if he kills, the earth hides it."

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: ADMITERE 2012

Postby Festina » Sun Jan 08, 2012 11:34 pm

qweenex wrote:Adica? Imi poti spune daca toate locurile au fost pline? Daca au ramas si pe afara?

Chimie/Biologie M1 – 12 cursuri – 720 Lei
Chimie/Biologie M1 – 12 examinari – 720 Lei
Chimie/Biologie M2 – 11 cursuri – 660 Lei
Chimie/Biologie M2 – 11 examinari – 660 Lei

Atat costa. Sunt inscris la toate.

UUUUUUUUUUUUUUUAAAAAAAAAAAAAAAAAAAU!Omule,cum te-ai hotarat tu sa dai la medicina?
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
qweenex
junior
junior
Posts: 26
Joined: Sun Jan 08, 2012 10:27 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby qweenex » Sun Jan 08, 2012 11:52 pm

De foarte mult timp dar ma gandeams a dau la drept prima data. Acum m.am razgandit pe ultima suta de metri si sunt devotat 100% sa intru si sa termin!
"doctors will have more lives to answer for in the next world than even we generals.."
"If the doctor cures, the sun sees it; if he kills, the earth hides it."

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: ADMITERE 2012

Postby Festina » Mon Jan 09, 2012 12:00 am

qweenex wrote:De foarte mult timp dar ma gandeams a dau la drept prima data. Acum m.am razgandit pe ultima suta de metri si sunt devotat 100% sa intru si sa termin!

Nu ti se pare ca arunci foarte multi bani?
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: ADMITERE 2012

Postby Chingachgook » Mon Jan 09, 2012 12:01 am

3o de mil totusi nu sunt asa multi bani
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
qweenex
junior
junior
Posts: 26
Joined: Sun Jan 08, 2012 10:27 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby qweenex » Mon Jan 09, 2012 12:02 am

Sincer..nu. Mi se pare ca sunt bani investiti in ce trebuie. Meditatiile ar fi la fel de costisitoare.

Se preda toata materia amanuntita, dar numai studiul individual asigura bineinteles reusita.
"doctors will have more lives to answer for in the next world than even we generals.."
"If the doctor cures, the sun sees it; if he kills, the earth hides it."

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: ADMITERE 2012

Postby Festina » Mon Jan 09, 2012 12:03 am

Dar unde ai gasit asa de ieftin?Sunt profi de liceu?
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
qweenex
junior
junior
Posts: 26
Joined: Sun Jan 08, 2012 10:27 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby qweenex » Mon Jan 09, 2012 12:04 am

Nu, nu sunt. Sunt o companie privata.
Link: http://www.admiteremedicina.ro/

(nu incerc sa le fac reclama sau orice altceva,dar recomand cu placere. Sunt module pentru avansati care sunt la real dar si pentru cei ca mine..uman.. )
"doctors will have more lives to answer for in the next world than even we generals.."
"If the doctor cures, the sun sees it; if he kills, the earth hides it."

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: ADMITERE 2012

Postby Festina » Mon Jan 09, 2012 12:07 am

Bani investiti in ceea ce trebuie?Frate,de banii aia imi cumparam marijuana...DE TOTI BANII!!!
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
qweenex
junior
junior
Posts: 26
Joined: Sun Jan 08, 2012 10:27 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby qweenex » Mon Jan 09, 2012 12:09 am

:)) In fine..
Pentru oricine, daca are intrebari legate de aceste cursuri si nu gasiti pe site, raspund cu placere.
"doctors will have more lives to answer for in the next world than even we generals.."
"If the doctor cures, the sun sees it; if he kills, the earth hides it."

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: ADMITERE 2012

Postby Festina » Mon Jan 09, 2012 12:11 am

Voi bobocii(sau aspirantii) nu observati ca pe baza faptului ca sunteti lenesi, se scot cei mai multi bani de la voi...Si voi cotizati...UAAAAU E la fel cum cotizeaza bunica-mea la biserica...
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
qweenex
junior
junior
Posts: 26
Joined: Sun Jan 08, 2012 10:27 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby qweenex » Mon Jan 09, 2012 12:17 am

Macar nu ajungem toti doctori sa investim in "marijuana"..cum ai specificat tu mai sus:p
"doctors will have more lives to answer for in the next world than even we generals.."
"If the doctor cures, the sun sees it; if he kills, the earth hides it."

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: ADMITERE 2012

Postby Festina » Mon Jan 09, 2012 12:20 am

qweenex wrote::)) In fine..
Pentru oricine, daca are intrebari legate de aceste cursuri si nu gasiti pe site, raspund cu placere.

Am eu o intrebare:tu platesti juma de taxa de la facultate,doar ca sa intri?Cine stie,poate vei intra la cu taxa...In fine,(asta ca sa te citez) daca ii tin pe ai tai buzunarul,cotizeaza,dar sa sti ca nu vei fi mai destept...
Last edited by Festina on Mon Jan 09, 2012 12:23 am, edited 1 time in total.
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: ADMITERE 2012

Postby Festina » Mon Jan 09, 2012 12:21 am

qweenex wrote:Macar nu ajungem toti doctori sa investim in "marijuana"..cum ai specificat tu mai sus:p

Asa este,investim mai bine in nimic ca ne este lene sa invatam singuri...
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
qweenex
junior
junior
Posts: 26
Joined: Sun Jan 08, 2012 10:27 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby qweenex » Mon Jan 09, 2012 12:23 am

Nici nu este vorba de cine este mai destept sau mai putin destept.
Este cat de mult iti doresti sa intri la facultate si pregatirile pe care le faci, si ce vei face pe viitor in facultate.
Sunt situatii si situatii.
"doctors will have more lives to answer for in the next world than even we generals.."
"If the doctor cures, the sun sees it; if he kills, the earth hides it."

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: ADMITERE 2012

Postby Festina » Mon Jan 09, 2012 12:30 am

qweenex wrote:Nici nu este vorba de cine este mai destept sau mai putin destept.
Este cat de mult iti doresti sa intri la facultate si pregatirile pe care le faci, si ce vei face pe viitor in facultate.
Sunt situatii si situatii.

Mda...In locul tau as invata singur si as intra la cu taxa(sigur vei intra la facultate,acum depinde daca vei fi la cu sau la fara taxa) si in anul urmator treci la fara taxa si cam tot aia e...As intelege o pregatire la chimie care-i mai nasoala si nu prea merge cu toceala de uman dar la biologie?
Bineinteles iti spun aceste lucruri pentru cazul ipotetic in care nu ai incerca sa faci reclama cursului care costa JUMATATE DIN TAXA!
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
qweenex
junior
junior
Posts: 26
Joined: Sun Jan 08, 2012 10:27 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby qweenex » Mon Jan 09, 2012 12:32 am

Da... intr-un fel ai dreptate nu te pot contrazice. Dar ai fi uimit pentru ca salile pentru curs sunt pline :) Foarte multi apeleaza la aceste cursuri si bineinteles ca platesc taxa.
"doctors will have more lives to answer for in the next world than even we generals.."
"If the doctor cures, the sun sees it; if he kills, the earth hides it."

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: ADMITERE 2012

Postby Festina » Mon Jan 09, 2012 12:35 am

qweenex wrote:Da... intr-un fel ai dreptate nu te pot contrazice. Dar ai fi uimit pentru ca salile pentru curs sunt pline :) Foarte multi apeleaza la aceste cursuri si bineinteles ca platesc taxa.

Si nu-mi spune:Le curg bale din gura?
Criterii acordare bursa: (se acorda pe baza examinarii dosarului ce contine dovezi referitoare la intrunirea a cat mai multe dintre criteriile de mai jos (se acorda celor doua persoane ce intrunesc cele mai multe conditii dovedite, pe baza realizariii unui punctaj cat mai apropiat de cel maxim – 120 puncte)

* orfanii (unul sau ambii parinti) – se va specifica in dosarul depus prin declaratie pe proprie raspundere. 10 puncte pentru un parinte; 20 de puncte pentru ambii parinti

* candidatii institutionalizati in asezaminte de ocrotire sau in familii tip asistenta maternala - se va anexa dovada (adeverinta centru plasament sau declaratie asistent maternal). 5 puncte pentru familie tip asistenta maternala; 10 puncte pentru institutionalizare in centre de plasament.

* copiii proveniti din familii sarace (venit minim/membru de familie sub venitul minim pe economie – 700 lei) sau cu probleme speciale - se vor anexa adeverinte de salariu ale parintilor sau alte documente justificative. 5 puncte venit intre 600 si 700 lei/membru familie; 10 puncte venit intre 500 si 599 lei/membru familie; 15 puncte venit intre 400 si 499 lei/membru familie; 20 puncte venit sub 400 lei/membru familie)

* eroii Revolutiei romane si copii acestora - se va anexa copie a certificatului de revolutionar. 10 puncte.

* copiii din familiile lovite de catastrofe naturale. 10 puncte.

* copii ce prezinta un handicap – se va specifica natura acestuia si/sau certificarea realizata de o Comisie de evaluare a persoanelor cu handicap. 5 puncte, handicap usor; 10 puncte, handicap mediu; 15 puncte, handicap accentuat; 20 de puncte handicap grav.

* media anuala la Biologie, Chimie organica si Fizica pe durata studiilor liceale – se va anexa copie a carnetului de elev. 5 puncte pentru medie intre 9 – 9,50; 10 puncte pentru medie intre 9,50 – 10. Punctajul se acorda pentru fiecare disciplina, astfel incat punctajul maxim la aceasta sectiune este 3 X 10 = 30 puncte.
Sa inteleg ca voi primi 20 de puncte daca ai mei sunt six feet under?TARE!
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
qweenex
junior
junior
Posts: 26
Joined: Sun Jan 08, 2012 10:27 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby qweenex » Mon Jan 09, 2012 12:42 am

Nu le curg balele, un sfert din clasa sunt de la profil de real.

O seara placuta in continuare!
"doctors will have more lives to answer for in the next world than even we generals.."
"If the doctor cures, the sun sees it; if he kills, the earth hides it."

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: ADMITERE 2012

Postby Festina » Mon Jan 09, 2012 12:44 am

qweenex wrote:Nu le curg balele, un sfert din clasa sunt de la profil de real.

O seara placuta in continuare!

Atunci e clar:Sunt decerebrati...de moment ce sunt de la profil real.Si nu stiu la ce facultate sa dea,asa ca s-au hotarat sa mearga la medicina...
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: ADMITERE 2012

Postby Festina » Mon Jan 09, 2012 10:55 am

qweenex wrote:Nu le curg balele, un sfert din clasa sunt de la profil de real.

O seara placuta in continuare!

Sa inteleg ca daca esti de la real nu-ti curg balele?Uau...e prima data cand cineva de la uman in sfarsit recunoaste...
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: ADMITERE 2012

Postby Festina » Mon Jan 09, 2012 10:56 am

Recunoaste...Ca astora de la uman le curg bale din gura...
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

Irina.
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Sun Nov 06, 2011 7:27 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Irina. » Mon Jan 09, 2012 7:57 pm

Vinde cineva culegere de grile biologie din 2010 sau din 2009??

User avatar
darksunrise
elder
elder
Posts: 903
Joined: Tue Feb 12, 2008 3:32 pm
Location: Fantasyland

Re: ADMITERE 2012

Postby darksunrise » Tue Jan 10, 2012 2:01 am

qweenex wrote:Sincer..nu. Mi se pare ca sunt bani investiti in ce trebuie. Meditatiile ar fi la fel de costisitoare.

Se preda toata materia amanuntita, dar numai studiul individual asigura bineinteles reusita.


La partea cu studiul individual ai dreptate.

Cat despre pret, eu cred ca am dat mult mai mult intr-un an de meditatii(bio + chimie).
Depinde totul de cat inveti acasa.

La chimie nu mi se pare inutil sa faci meditatii. La biologie poti sa inveti si singur(eventual doar sa-ti explice cineva cate ceva cand nu intelegi). Iti dai seama de asta la primul examen de anatomie cand vezi ca ai de invatat in timp scurt informatie mai multa decat cartea aia pipernicita de biologie de care tragi jumatate de an :))
There is a fine line between fishing and just standing on the shore like an om mai putin dotat intelectual.

User avatar
Festina
elder
elder
Posts: 1757
Joined: Wed Oct 19, 2011 8:19 am

Re: ADMITERE 2012

Postby Festina » Tue Jan 10, 2012 11:09 am

darksunrise wrote:
qweenex wrote:Sincer..nu. Mi se pare ca sunt bani investiti in ce trebuie. Meditatiile ar fi la fel de costisitoare.

Se preda toata materia amanuntita, dar numai studiul individual asigura bineinteles reusita.


La partea cu studiul individual ai dreptate.

Cat despre pret, eu cred ca am dat mult mai mult intr-un an de meditatii(bio + chimie).
Depinde totul de cat inveti acasa.

La chimie nu mi se pare inutil sa faci meditatii. La biologie poti sa inveti si singur(eventual doar sa-ti explice cineva cate ceva cand nu intelegi). Iti dai seama de asta la primul examen de anatomie cand vezi ca ai de invatat in timp scurt informatie mai multa decat cartea aia pipernicita de biologie de care tragi jumatate de an :))

Mi se pare o aberatie sa cheltui atatia bani pe pregatiri...Cunosc exemple ce cheltuiau pentru chimie si bio 180 de ron saptamanal si bineinteles ca in a 12-a mai faceau si pregatire la mate/romana si mai dadeau si acolo 100 de ron,si totusi au intrat la mustata anul acesta la medicina dupa suplimentarea de locuri a lu peste prajit si bineinteles la cu taxa.Profii de liceu se asteapta sa fie solicitati pentru meditatii,de altfel,acestia fac tot posibilul sa profite de panica elevului fata de bac.La chestia cu pregatirile ma amuza faptul ca parintii ce isi dau progeniturile la meditatii simt nevoia sa si trambitzeze asta...Pe vremea mea,daca faceai meditatii, era ceva discret...Eu sper ca astia ce fac pregatiri sunt constienti ca asta nu le garanteaza admiterea.
Im wrote:Deci un studiu statistic improvizat de mine spune ca un candidat la (orice) va fi cu atât mai agitat si pretentios si penibil cu goana dupa criterii cu cât e mai de slaba calitate.

PS: Alergic la cadre didactice din UMF !

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: ADMITERE 2012

Postby Chingachgook » Tue Jan 10, 2012 8:36 pm

pe vremea mea nu exista fara meditatii. sigur ca acuma consider ca nu aveam nevoie de ele dar la 17 ani gandesti putin altfel.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
qweenex
junior
junior
Posts: 26
Joined: Sun Jan 08, 2012 10:27 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby qweenex » Wed Jan 11, 2012 3:36 am

cand o sa se afiseze detalii cu admiterea pe anul acesta pe site.ul umf? anul trecut cand s.au publicat detaliile? :-?
"doctors will have more lives to answer for in the next world than even we generals.."
"If the doctor cures, the sun sees it; if he kills, the earth hides it."

User avatar
madutzu93
junior
junior
Posts: 30
Joined: Wed Jan 11, 2012 11:57 pm
Location: constanta
Contact:

Re: ADMITERE 2012

Postby madutzu93 » Thu Jan 12, 2012 12:03 am

Salut ! si eu sunt a 12'a si vroiam sa va intreb daca la fizica se dau si probleme sau doar teorie ? :-? xD

User avatar
Ciprian_90
senior
senior
Posts: 323
Joined: Fri Jul 24, 2009 10:30 am
Location: Pitesti/Bucuresti
Contact:

Re: ADMITERE 2012

Postby Ciprian_90 » Thu Jan 12, 2012 12:44 am

Din cate stiu de la colegii care au dat fizica, se dau si probleme si teorie.

User avatar
Alexandra1827
junior
junior
Posts: 61
Joined: Sat Mar 05, 2011 3:29 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby Alexandra1827 » Thu Jan 12, 2012 1:09 am

Pentru cei care sunteti la facultate, cat de in serios este luata informatica? Ce se face la aceste ore?

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: ADMITERE 2012

Postby Chingachgook » Thu Jan 12, 2012 1:57 am

e o gluma.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Dmndash
senior
senior
Posts: 296
Joined: Mon Oct 05, 2009 4:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: ADMITERE 2012

Postby Dmndash » Thu Jan 12, 2012 11:05 am

e o durere in partile posterioare defapt. Voi o sa fiti mai norocosi totusi ca nu faceti decat un semestru. Informatica e la fel ca marketingul din anul I....si as include si igiena din aceeasi categorie de materii inutile
La curs ti se preda...ceva..nu cred ca e cineva atent. Decat cand mai scoate cate un prof o perla memorabila "Cea mai mare memorie e de x mega" sau "Fiti atenti ca va voi invata cum sa formatati o discheta" .Lp'urile se posteaza dinainte pe net si trebuie sa faci diverse actiuni in word, excel si programe de care nu a auzit nimeni. Si mai trebuie sa faci un referat la un moment dat si cam atat...
What would you prefer--a doctor who holds your hand while you die or who ignores you while you get better?

User avatar
madutzu93
junior
junior
Posts: 30
Joined: Wed Jan 11, 2012 11:57 pm
Location: constanta
Contact:

Re: ADMITERE 2012

Postby madutzu93 » Thu Jan 12, 2012 12:41 pm

ms mult cippy ! ^_^

yvonne
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Wed Jan 11, 2012 10:53 pm

Re: ADMITERE 2012

Postby yvonne » Fri Jan 13, 2012 12:44 pm

buna! va rog mult, am si eu mare nevoie de culegerile de teste grila - bio + chimie, orice editie 2008-2011 pt carol davila !!! ma puteti ajuta?

steph.
junior
junior
Posts: 52
Joined: Thu Jan 12, 2012 11:12 am

Re: ADMITERE 2012

Postby steph. » Fri Jan 13, 2012 1:55 pm

Daca vrei in format .pdf, sunt aici cele din 2011 ..

MrStud wrote:Salut,

pentru cei care dati admitere acum sau la anul m-am gandit sa va fac un cadou inainte de Paste, asa ca va atasez la linkul de mai jos o arhiva auto-extractiva cu cartile pt admitere si subiectele.
http://www.4shared.com/get/t-4eEeb_/2011.html
parola este paulescu

Continutul:
- Biologie - Teste Admitere 2011.pdf
- Chimie Organica - Teste Admitere 2011.pdf
- Subiecte examen iul2010 bio-chim.pdf
- Avizier Admitere 15apr2011

Precizari:
- am fost azi la Medicina la CarolDavila si am pozat ce era la avizier. scuze ca nu se vede prea bine, dar asta e camera la mobil :)
- am cumparat cele 2 carti pt pregatire admitere 2011, cea de chimie este 51 lei, cea de bio 31 lei. avea si de fizica.
- am luat si setul de subiecte data in vara trecuta (5 lei). variantele erau identice, doar schimbate ordinea in grile.

Observatii:
- v-am scanat cele 3 materiale de mai sus. rog sa le impartiti colegilor/prietenilor vostri doritori pe mail, eventual adminii sa dea acest mesaj si in alte topicuri de pe forum daca e cazul.
- le-am arhivat cu parola si sub anonimat pt a nu avea probleme cu autorii...
- cartile sunt scanate format A4 alb-negru dupa xeroxare, sunt lizibile si printabile. asa ca nu merita pt cei care nu le-ati luat deja, mai ales cei din provincie, sa mai faceti investitii in asa ceva.
- in cartea de chimie sunt la final si subiectele din anii trecuti, inclusiv cu rezolvarile [chiar si pt cele de 2010, dar in alta ordine]
- daca va e mai usor de retinut, cartea apare si pe http://admiteremedicina.4shared.com unde dati click pe fisier.

Sper ca veti aprecia investitia facuta, ca bani&timp, si ca va veti folosi de acestea cu cap.

toate bune,
Manu - student prin alta parte, cine stie poate coleg peste 1 an :)


Daca nu le vrei pe calculator, eu nu am cum sa te ajut, dar poate gasesti pe cineva care e dispus sa le vanda :wink:

User avatar
Dmndash
senior
senior
Posts: 296
Joined: Mon Oct 05, 2009 4:48 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: ADMITERE 2012

Postby Dmndash » Fri Jan 13, 2012 2:19 pm

yvonne specifica si din ce oras esti ca sa stim daca te putem ajuta.
Eu am una din 2008
What would you prefer--a doctor who holds your hand while you die or who ignores you while you get better?

User avatar
madutzu93
junior
junior
Posts: 30
Joined: Wed Jan 11, 2012 11:57 pm
Location: constanta
Contact:

Re: ADMITERE 2012

Postby madutzu93 » Fri Jan 13, 2012 3:12 pm

frumos din partea ta , Manu ! xD

User avatar
madutzu93
junior
junior
Posts: 30
Joined: Wed Jan 11, 2012 11:57 pm
Location: constanta
Contact:

Re: ADMITERE 2012

Postby madutzu93 » Fri Jan 13, 2012 3:12 pm

si steph * ^_^

User avatar
madutzu93
junior
junior
Posts: 30
Joined: Wed Jan 11, 2012 11:57 pm
Location: constanta
Contact:

Re: ADMITERE 2012

Postby madutzu93 » Fri Jan 13, 2012 3:20 pm

are cineva si grilele de la fizica ?


Return to “Pre-med”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests