rezidentiat 2010 - s-a publicat metodologia - pag 16

odiseea spatiala
User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: rezidentiat 2010 - s-a publicat metodologia - pag 16

Postby b3 » Thu Oct 07, 2010 4:47 pm

dr_h wrote:sunt centrele de pregatire din care se scad si posturile, in sensul ca unu vrea post alege centrul de pregtire si automat se scad? sau sunt separat avand in vedere ca au zis ca pt post te inscrii separat. Sau poate nu. Sa vedem ce zice maine publicatia de concurs...


chiar daca te inscrii separat pentru post, postul este ceva ce ai dupa ce termini rezidentiatul. Pregatirea de rezident se face intr-un centru universitar, deci pt asta iei si un loc. Si cum au bagat in metodologie ca n-ai voie sa iei loc decat din centru univ din regiunea cu postul... sa vedeti ce distractie o sa fie la teleconferinta. Probabil vor fi niste locuri "blocate" pentru posturi, si din cate inteleg din ce scrieti voi, nu au mentionat nimic in tabelele cu locuri ca sa fie mai clar. Bubuie.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
zana_ale
senior
senior
Posts: 362
Joined: Thu Oct 30, 2008 7:49 pm
Location: cu zana

Re: rezidentiat 2010 - s-a publicat metodologia - pag 16

Postby zana_ale » Thu Oct 07, 2010 4:51 pm

zana_ale wrote:Daca aparea ziarul astazi, ar fi aparut ceva, orce, si pe Pagina medicala sau eMedic. Eu asa cred...

Imi cer scuze . M-am pripit!
mamica unei zane!

User avatar
dr2og
junior
junior
Posts: 57
Joined: Tue Mar 30, 2010 11:34 am

Re: rezidentiat 2010 - s-a publicat metodologia - pag 16

Postby dr2og » Thu Oct 07, 2010 5:02 pm

dr2og wrote:
zana_ale wrote:Daca aparea ziarul astazi, ar fi aparut ceva, orce, si pe Pagina medicala sau eMedic. Eu asa cred...

exact si ar fi aparut si cererea de inscriere pe situl dsp-ul..
eu cred ca cineva isi bate joc de noi cu faptul ca a aprut azi VM...de ani de zile vm apare numai vineri si in unele locuri apare doar vineri dupa masa..inca nu am vazut sa apara un ziar mai repede.poate doar mai tarziu..vedem noi maine...acuma nu trebuie sa credem tot ce spununii fara nici o dovada...


Imi cer scuze daca am suparat pe cineva . M-am pripit! stresullllll

User avatar
Velvet Underground
senior
senior
Posts: 480
Joined: Sat Nov 01, 2008 3:09 pm
Location: Montmartre

Re: rezidentiat 2010 - s-a publicat metodologia - pag 16

Postby Velvet Underground » Thu Oct 07, 2010 5:03 pm

Cine are ziarul sa citeasca metodologia sa ne lamureasca care e faza cu ce e in acele poze, daca in locurile alea sunt incluse si posturile.
Din pozele alea nu se intelege, sunt facute de aproape, nu sunt de ansamblu.

Dar presupun ca sunt locuri + posturi, la fel ca anul trecut.
http://rezidentiat.info/15112009/locuri ... 112009.pdf

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: rezidentiat 2010 - s-a publicat metodologia - pag 16

Postby Riley » Thu Oct 07, 2010 5:13 pm

Da, sunt mult mai putine locuri si posturi (presupun ca sunt la gramada) cu centru de pregatire Bucuresti. Nu imi dau seama cum sunt ele numeric (total) si comparativ cu cele de anul trecut!
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
Velvet Underground
senior
senior
Posts: 480
Joined: Sat Nov 01, 2008 3:09 pm
Location: Montmartre

Re: rezidentiat 2010 - s-a publicat metodologia - pag 16

Postby Velvet Underground » Thu Oct 07, 2010 5:17 pm

Cred ca din cauza MF-urilor.

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: rezidentiat 2010 - s-a publicat metodologia - pag 16

Postby Riley » Thu Oct 07, 2010 5:27 pm

sunt 2700 si ceva in total. Cred ca sunt doar locurile!

Citez din ce a zis ministrul acum cateva zile


"În sesiunea din 2010, absolvenţii universităţilor de medicină şi farmacie vor putea concura pe un număr de 3505 locuri şi posturi, dintre care 2984 locuri şi 521 posturi.

Ministerul Sănătăţii va scoate la concurs 2740 locuri pentru medicină, 175 locuri pentru medicină dentară şi 69 pentru farmacie.

La acestea se vor adăuga cele 469 posturi scoase la concurs pentru medicină şi 52 posturi pentru farmacie."

In conditiile astea e mai bine ca anul trecut!
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

freexander
junior
junior
Posts: 31
Joined: Mon Oct 05, 2009 10:48 am

Re: rezidentiat 2010 - s-a publicat metodologia - pag 16

Postby freexander » Thu Oct 07, 2010 5:28 pm

cam asta reiese dupa datele pe care le detin si facand rapid niste calcule (va rog sa ma corectati daca am gresit ceva) :

pt rezidentiat 2009 → 2625 total nr locuri si posturi (specialitati + MF)
nu stiu cate din ele au fost locuri si cate posturi

pt rezidentiat 2010 → 3209 nr total [din care 2740 locuri si 469 posturi] (specialitati + MF)

"...Ministerul Sănătăţii va scoate la concurs 2740 locuri pentru medicină, 175 locuri pentru medicină dentară şi 69 pentru farmacie.
La acestea se vor adăuga cele 469 posturi scoase la concurs pentru medicină şi 52 posturi pentru farmacie…."


deci ar fi 584 locuri si posturi mai multe decat anul trecut (specialitati + MF)
daca scadem 469 de posturi rezulta ca avem doar cu 115 locuri mai multe anul asta :!:

"...Pe de altă parte a crescut cu aproape 500, numărul locurilor şi posturilor scoase la concurs pentru specialităţile medicale, altele decât cele de medicină de familie..."

asadar din alea 584 (locuri + posturi) adaugate anul asta 500 sunt pt specialitati si 84 pt MF

sweet katy
junior
junior
Posts: 93
Joined: Sun Nov 16, 2008 6:11 pm

Re: rezidentiat 2010 - s-a publicat metodologia - pag 16

Postby sweet katy » Thu Oct 07, 2010 5:29 pm

am mai facut poze,am trimis se posteaza ...da asta am observat diferenta :dc iei post iti indica si centrul de pregatire(adica acel loc,care este printre locurile postate -deci se scad);sunt si posturi in bucuresti doar medicina de urgenta;

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: rezidentiat 2010 - s-a publicat metodologia - pag 16

Postby Riley » Thu Oct 07, 2010 5:29 pm

Multumim sweet katy :allright: :allright: :allright:
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: rezidentiat 2010 - s-a publicat metodologia - pag 16

Postby Riley » Thu Oct 07, 2010 5:31 pm

sweet katy wrote:am mai facut poze,am trimis se posteaza ...da asta am observat diferenta :dc iei post iti indica si centrul de pregatire(adica acel loc,care este printre locurile postate -deci se scad);sunt si posturi in bucuresti doar medicina de urgenta;


Pai si atunci ce zicea ministrul ca la cele 2740 de locuri se adauga nu stiu cate posturi???? :x
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: rezidentiat 2010 - s-a publicat metodologia - pag 16

Postby b3 » Thu Oct 07, 2010 5:31 pm

faceti si voi un topic "s-au publicat locurile" sau ceva, ca sa fie mai usor de gasit si de altii
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

aldraq
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Thu Nov 13, 2008 4:33 pm

Re: rezidentiat 2010 - s-a publicat metodologia - pag 16

Postby aldraq » Thu Oct 07, 2010 5:38 pm

http://uploading.com/files/6613461e/New%2BFolder.rar/

linkul cu toate pozele de la sweet katy :) locuri si posturi
nemultumitii de calitatea lor sa astepte pdf-urile de pe rezidentiat.info

locurile sunt locuri, posturile sunt separat si au fiecare la paket un centru de pregatire
deci sunt 2740 locuri :)
de exemplu: postul de legala de la targoviste-jud dimbovita are centru de preg in bucuresti, dar nu il ia pe cel din lista cu locuri; practic total locuri si posturi in buc sunt 2 :) sper ca am fost destul de clar

sweet katy
junior
junior
Posts: 93
Joined: Sun Nov 16, 2008 6:11 pm

Re: rezidentiat 2010 - s-a publicat metodologia - pag 16

Postby sweet katy » Thu Oct 07, 2010 5:39 pm

Riley wrote:
sweet katy wrote:am mai facut poze,am trimis se posteaza ...da asta am observat diferenta :dc iei post iti indica si centrul de pregatire(adica acel loc,care este printre locurile postate -deci se scad);sunt si posturi in bucuresti doar medicina de urgenta;


Pai si atunci ce zicea ministrul ca la cele 2740 de locuri se adauga nu stiu cate posturi???? :x

da sunt 2740,din care 445 MF;locurile nici macar nu le au numarat;si sunt la gramada pe judete nu pe specialitati sau in ordine alfabetica a specialitatilor(doar dupa judete):(

md_gr
elder
elder
Posts: 1064
Joined: Fri Apr 17, 2009 8:17 pm

Re: rezidentiat 2010 - s-a publicat metodologia - pag 16

Postby md_gr » Thu Oct 07, 2010 9:28 pm

Nu inteleg o chestie, daca ma inscriu pt loc, nu ma mai pot inscrie pt post, sau ma pot inscrie pt amandoua?>

clara_luna
senior
senior
Posts: 152
Joined: Tue Nov 18, 2008 12:04 pm

Re: rezidentiat 2010 - s-a publicat metodologia - pag 16

Postby clara_luna » Thu Oct 07, 2010 9:51 pm

Nu te mai poti inscrie pe post :) si nici cei de pe post nu pot lua altceva,din locuri,indiferent de punctaj :)
Eu asa am inteles :)

zubenelgenubi
senior
senior
Posts: 272
Joined: Mon Dec 01, 2008 1:17 pm
Location: dupa blocurile gri

Re: rezidentiat 2010 - s-a publicat metodologia - pag 16

Postby zubenelgenubi » Thu Oct 07, 2010 10:49 pm

Multumim sweet katy pentru ca ne-ai adus lumina aflarii locurilor si posturilor direct din paginile Vietii Medicale, cu mentiunea ca ai lasat jumatate din Timisoara si alte cateva orase in afara hartii :wink: dar nu-i nimic, noi oricum ne bucuram si iti multamim... :allright:

Am o intrebare, sper sa ma poata ajuta cineva: tumorile apendiculare intra in tematica sau doar apendicita ac.? Si inca una: daca, de exemplu, in textul din Harrison ma trimite la nu stiu ce tabel sau paragraf din afara tematicii, pot fi intrebari la examen si de acolo??? (e o problema de recursivitate, pe care eu nu prea o pot rezolva la ora asta de unul singur). :lol:
Your "best"? Losers always whine about their best. Winners go home and fuck the prom queen.

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Re: rezidentiat 2010 - s-a publicat metodologia - pag 16

Postby Enemy » Fri Oct 08, 2010 10:01 am

daca acum in prag de rezi te intrebi de trimiterile din text e cam nasol. Daca erau ce faceai? Fara tumorile apendiculare, doar apendicita acuta.

5-FU
junior
junior
Posts: 64
Joined: Fri Sep 10, 2010 1:54 pm

Re: rezidentiat 2010 - s-a publicat metodologia - pag 16

Postby 5-FU » Fri Oct 08, 2010 10:17 am

mai bine taceau astia, cand s-au laudat cu "marirea" numarului pe specialitati, din cate vad in viata medicala nu-s cine stie ce locuri si posturi in plus... macar pretul nu l-au schimbat, si tot e bine...

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: rezidentiat 2010 - s-a publicat metodologia - pag 16

Postby Riley » Fri Oct 08, 2010 10:19 am

"Daca taceai, filosof ramaneai....."
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

laurentiu_med
Posts: 3
Joined: Fri Oct 08, 2010 10:35 am

Re: rezidentiat 2010 - s-a publicat metodologia - pag 16

Postby laurentiu_med » Fri Oct 08, 2010 10:39 am

Cat costa ''Viata Medicala''?
Unde gasesc si eu locurile si posturile, in afara celor care au fost atasate ieri?

laurentiu_med
Posts: 3
Joined: Fri Oct 08, 2010 10:35 am

Re: rezidentiat 2010 - s-a publicat metodologia - pag 16

Postby laurentiu_med » Fri Oct 08, 2010 10:51 am

Cat costa VM? Nu posteaza nimeni lista cu locurile si posturile intr-un format mai clar?

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: rezidentiat 2010 - s-a publicat metodologia - pag 16

Postby Riley » Fri Oct 08, 2010 11:49 am

Din Viata Medicala de azi
taxa e de 300 de roni si se plateste in contul IBAN RO85TREZ7005003XXX000092 CUI-4266456
DTMB-Directia de Trezorerie a Municipiului Bucuresti
beneficiar: Ministerul Sanatatii, adresa str Cristian Popisteanu nr 1-3 sect 1, Bucuresti cod 010024
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
optimus
senior
senior
Posts: 251
Joined: Sat Apr 09, 2005 11:51 pm

Re: rezidentiat 2010 - s-a publicat metodologia - pag 16

Postby optimus » Fri Oct 08, 2010 3:00 pm

Vedeti ca au aparut si pe rezidentiat.info locurile si posturile.
Asadar:daca se inscriu mai multi pe acelasi post..il va lua cel care are punctajul mai mare din cei 3 candidati sa zicem ,care au concurat post.Ceilalti 2 candidati pa si pu..la revedere ..se redistribuie pe MF,daca vor.
Acum nu se intelege daca locurile aferente pregatirii celor care au dat pe post se scad din locurile publicate..sau nu tin de ele.Aici e buba.
REST IN PEACE!

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: rezidentiat 2010 - s-a publicat metodologia - pag 16

Postby Riley » Fri Oct 08, 2010 3:46 pm

Anul asta au facut doua liste separate: lista locurilor si lista posturilor. Deci sunt 2740 de locuri si vreo 500 de posturi. Nu se scad posturile din locuri ca anul trecut.
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

5-FU
junior
junior
Posts: 64
Joined: Fri Sep 10, 2010 1:54 pm

Re: rezidentiat 2010 - s-a publicat metodologia - pag 16

Postby 5-FU » Fri Oct 08, 2010 3:57 pm

Da, bun, sunt cate spui tu Riley, in fine, dar nu observa nimeni dispozitia lor pe orase? In ciuda faptului ca ar fi mai multe la numar ca anul trecut, in ceea ce priveste judetul Iasi de exemplu, lista contine mai putine locuri per specializare fata de anul trecut. Practic astia au facut o realocare a locurilor si posturilor catre orasele cu un oarecare "deficit". Sa spunem ca in cazul meu, care as vrea sa prind la Iasi, de exemplu, pai nu prea ma avantajeaza faptul ca au marit ei numarul de locuri, din prisma mea am mai putine sanse ca anul trecut... Probabil ca situatia se repeta si pt alte judete, nu am fost foarte atent in rest...

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: rezidentiat 2010 - s-a publicat metodologia - pag 16

Postby Riley » Fri Oct 08, 2010 4:01 pm

Da, asa este! La unele specialitati si in Bucuresti e la fel-pe de alta parte pe alte specialitati tot in Buc numarul e mai mare comparativ cu anul trecut! In Buc cel putin s-au redus destul de mult specialitatile paraclinice-excluzand epidemio unde e o inflatie........ :shock: :shock: :shock:.
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

fiulia
junior
junior
Posts: 63
Joined: Sun Sep 06, 2009 1:01 pm

Re: rezidentiat 2010 - s-a publicat metodologia - pag 16

Postby fiulia » Fri Oct 08, 2010 10:25 pm

Mai, tot dau astia fel de fel de informatii pe rezidentiat.info, unele a n-a oara (gen metodologia, ca doar e aceeasi din alti ani) si despre bibilografie nu mai spune nimeni nimic. Adica da.. ca este in ceva nr din VM din ianuarie... este ceva asigurare a ministrului intr-un comunicat de presa ca nu ne-o schimba deloc... Bla... Dar.. oficial?! Ma asteptam sa fie pe rezidentiat.info. Nu de alta, sa verific si eu sa fie intr-adevar identica cu cea din 2009 (pana la ultima paginuta ma refer) sa nu avem ceva surprize. Asta asa, din categoria "sa suflam in iaurt"... :wink:

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: rezidentiat 2010 - s-a publicat metodologia - pag 16

Postby Riley » Fri Oct 08, 2010 10:37 pm

http://www.emedic.ro/Rezidentiat/92.htm

identica cu cea de anul trecut ;)-chiar si paginatiile alea dubioase nu s-au lamurit (de ex "intra si boala de nod sinusal sau nu?", "intra tumori pulmonare benigne sau nu?" etc)
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

fiulia
junior
junior
Posts: 63
Joined: Sun Sep 06, 2009 1:01 pm

Re: rezidentiat 2010 - s-a publicat metodologia - pag 16

Postby fiulia » Sat Oct 09, 2010 9:28 am

Da, pai asta speram si eu, sa se rezolve o data pt totdeauna misterul paginilor respective. Acuma... o sa invatam TOT sa stim o treaba :lol:
Parca tin minte ca am vazut una sau doua intrebari din tumori pulmonare benigne in intrebarile propuse in 2004, cand bibliografia pt cc bronho-pulmonar era aceeasi. Deci... da, mai bine citim.

User avatar
Velvet Underground
senior
senior
Posts: 480
Joined: Sat Nov 01, 2008 3:09 pm
Location: Montmartre

Re: rezidentiat 2010 - s-a publicat metodologia - pag 16

Postby Velvet Underground » Sat Oct 09, 2010 9:32 am

Intebarile propuse pt 2004 sau intrebarile date in 2004?
E o diferenta, primele nu au absolut nici o relevanta.

fiulia
junior
junior
Posts: 63
Joined: Sun Sep 06, 2009 1:01 pm

Re: rezidentiat 2010 - s-a publicat metodologia - pag 16

Postby fiulia » Sat Oct 09, 2010 1:08 pm

Propuse... Deci, intr-adevar, tot in ceata suntem... Las' c-om afla la rezi daca ne dau sau nu din paginutele de pe langa bibliografie :twisted:

User avatar
Velvet Underground
senior
senior
Posts: 480
Joined: Sat Nov 01, 2008 3:09 pm
Location: Montmartre

Re: rezidentiat 2010 - s-a publicat metodologia - pag 16

Postby Velvet Underground » Sat Oct 09, 2010 1:10 pm

Propuse de cine ?
Pentru ca si intrebarile de pe rezitest sunt 'propuse' de diverse persoane, insa unele sunt atat de prost facute incat nici macar scrise corect nu sunt.
Nu au nici o relevanta astfel de 'propuneri' daca nu sunt oficiale.

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: rezidentiat 2010 - s-a publicat metodologia - pag 16

Postby Riley » Sat Oct 09, 2010 1:14 pm

a fost o lista propusa (de cei care organizau rezi nu studenti) in 2004 cand exista o baza de date din care se alegeau intrebarile pt rezi. Si in baza aia de date erau strecurate si intrebari care nu se gaseau in tematica (de genul celor de la cancerul bronhopulmonar de care zicea fiulia).
Avand in vedere ca anii trecuti au dat intrebari din boala de nod sinusal desi NU era in parantezele alea........
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
Velvet Underground
senior
senior
Posts: 480
Joined: Sat Nov 01, 2008 3:09 pm
Location: Montmartre

Re: rezidentiat 2010 - s-a publicat metodologia - pag 16

Postby Velvet Underground » Sat Oct 09, 2010 1:19 pm

Probabil le-au dat special pentru diferentiere :)

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: rezidentiat 2010 - s-a publicat metodologia - pag 16

Postby Riley » Sat Oct 09, 2010 1:24 pm

da, care are "elanul muncitoresc" sa invete in plus fata de mia aia de pagini :shock: :?
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
Velvet Underground
senior
senior
Posts: 480
Joined: Sat Nov 01, 2008 3:09 pm
Location: Montmartre

Re: rezidentiat 2010 - s-a publicat metodologia - pag 16

Postby Velvet Underground » Sat Oct 09, 2010 1:27 pm

Nu asta ci care e un mai fin cunoscator al medicinei interne sau a cardiologiei decat restul :)

dianatina
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Mon Mar 22, 2010 10:13 pm

Re: rezidentiat 2010 - s-a publicat metodologia - pag 16

Postby dianatina » Sun Oct 10, 2010 9:43 am

Se poate descarca de undeva cererea de inscriere? Multumesc!

User avatar
dr_me
senior
senior
Posts: 245
Joined: Mon Jul 03, 2006 5:36 pm

Re: rezidentiat 2010 - s-a publicat metodologia - pag 16

Postby dr_me » Mon Oct 11, 2010 11:31 pm

stiti cumva ultima zi de inscrieri?

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: rezidentiat 2010 - s-a publicat metodologia - pag 16

Postby Riley » Mon Oct 11, 2010 11:52 pm

dianatina wrote:Se poate descarca de undeva cererea de inscriere? Multumesc!


Nu (inca). O gasesti la dsp (cel putin in Bucuresti la registratura)

Ultima zi de inscrieri e 29 oct!
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness


Return to “Rezidentiat 2010”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests