curricule rezidentiat

odiseea spatiala
G.N.
newbie
newbie
Posts: 16
Joined: Sat Dec 05, 2009 12:53 pm

curricule rezidentiat

Postby G.N. » Thu Dec 16, 2010 5:31 pm

care sunt noile curicule pt. specialitatile care s-au redus cu un an ?

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: curricule rezidentiat

Postby Riley » Thu Dec 16, 2010 6:49 pm

Nu se stie inca. Pe carnetul de rezident am vazut ca e trecuta noua perioada.
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

nicollette
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Sat Dec 05, 2009 6:52 pm

Re: curricule rezidentiat

Postby nicollette » Thu Dec 16, 2010 7:34 pm

repartitia se face la vechiul sediu cnpds cum scrie pe adeverinte sau la noul sediu?

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: curricule rezidentiat

Postby Riley » Thu Dec 16, 2010 7:48 pm

Zilele astea la sediul din Str Bodesti (deci vechiul sediu). La rotatia de stagiu (dupa finalizarea primului stagiu in 2011) cred ca se merge in strada Vraca.
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

bounty
junior
junior
Posts: 92
Joined: Sat Apr 14, 2007 10:48 am

Re: curricule rezidentiat

Postby bounty » Thu Dec 16, 2010 8:33 pm

Adica nu se mai dau si curriculele de rezidentiat la repartitie? Noi cum aflam ce si cum putem echivala? Mama lor de oameni

DarkComy
senior
senior
Posts: 417
Joined: Thu Nov 05, 2009 9:23 pm

Re: curricule rezidentiat

Postby DarkComy » Thu Dec 16, 2010 9:47 pm

pentru echivalare trebuie mers la sediul din vraca incepand cu 3 ianuarie. stagiile di noua curricula nu pot fi mai lungi decat cele din vechea curricula, iar daca stagiile pe care vrei sa le echivalezi au macar aceeasi durata cu cele din vechea curricula, nu cred ca vei avea probleme cu noua curricula. noile curricule le vom primi probabil in iunie la schimbarea de stagiu.

G.N.
newbie
newbie
Posts: 16
Joined: Sat Dec 05, 2009 12:53 pm

Re: curricule rezidentiat

Postby G.N. » Fri Dec 17, 2010 8:26 am

criza de hartii.....in ce tara traim ! :( eu stiu de la un coleg care acum e anu 1 rezi. ca nu s-au dat nici carnetele de rezi.(nu vb aici de bucuresti ) asa ca sigur vom primi si noi curiculele prin anu 4.....absurd...., firesc ar fi in criza asta de hartii sa le posteze pe situl MS....cerem asa mult ?

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: curricule rezidentiat

Postby Riley » Fri Dec 17, 2010 9:53 am

G.N. wrote: firesc ar fi in criza asta de hartii sa le posteze pe situl MS....cerem asa mult ?

se pare ca da
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

keff fatma
Posts: 3
Joined: Sat Dec 18, 2010 9:48 am

Re: curricule rezidentiat

Postby keff fatma » Sat Dec 18, 2010 9:59 am

curricula, -e...ce sunt? cumva o adaptare schimonosită a lui curriculum, -i ? se presupune că după medicină aveţi cât de cât habar de latină :(

zubenelgenubi
senior
senior
Posts: 272
Joined: Mon Dec 01, 2008 1:17 pm
Location: dupa blocurile gri

Re: curricule rezidentiat

Postby zubenelgenubi » Sat Dec 18, 2010 10:03 am

teres major, ligamentum inguinale, penis captivus, curriculum vitae... cred ca ai dreptate :lol:
Your "best"? Losers always whine about their best. Winners go home and fuck the prom queen.

User avatar
sen
junior
junior
Posts: 78
Joined: Sat Oct 09, 2004 11:49 pm
Location: Bucuresti

Re: curricule rezidentiat

Postby sen » Sat Dec 18, 2010 10:27 am

keff fatma wrote:curricula, -e...ce sunt? cumva o adaptare schimonosită a lui curriculum, -i ? se presupune că după medicină aveţi cât de cât habar de latină :(


si dumneata ti-ai facut cont doar ca sa ne atragi atentia asupra acestei greseli monstroase, nu?

Stim cata latina stiam si inainte de facultate. Denumirile de parti anatomice in latina nu cred ca ajuta prea mult in sensul asta.
adanc scufundat in smarcul realitatii cotidiene

candidatii
junior
junior
Posts: 87
Joined: Sat Oct 02, 2004 8:19 pm
Contact:

Re: curricule rezidentiat

Postby candidatii » Sat Dec 18, 2010 1:02 pm

fals. te ajuta cu declinarile si cu acordul substantiv-adjectiv

sissy21
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Sat Aug 01, 2009 9:29 pm

Re: curricule rezidentiat

Postby sissy21 » Sun Dec 19, 2010 6:40 pm

Riley wrote:Nu se stie inca. Pe carnetul de rezident am vazut ca e trecuta noua perioada.



Salut!
Voi ati primit carnet de rezident?

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: curricule rezidentiat

Postby Riley » Sun Dec 19, 2010 9:29 pm

in Bucuresti da, am luat :)
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness


Return to “Rezidentiat 2010”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests