Probleme la incadrare!

odiseea spatiala
clara_luna
senior
senior
Posts: 152
Joined: Tue Nov 18, 2008 12:04 pm

Probleme la incadrare!

Postby clara_luna » Sun Dec 12, 2010 12:17 pm

Cine ma poate sfatui cu pot ajunge intr-o audienta la Minister,se fac programari? si daca da cam in cat timp sa sper ca o sa obtin o astfel de audienta?

Am inteles ca si la telefon pot incerca sa cer cu dna Chivu,dansa s-ar ocupa de rezidenti,insa nu sunt sigura ca o sa imi raspunda cineva...
Spitalul la care am castigat postul face un abuz refuzandu-mi incadrarea si eliberarea adeverintei pentru repartitia pe stagii de joi.

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 10934
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Re: Probleme la incadrare!

Postby pc7 » Sun Dec 12, 2010 2:30 pm

cum sa-ti rezfuze incadrarea? :shock:

am mai auzit pe cineva care a fost sa se angajeze si se uitau aia de la runos si directorul spitalului unul la celalalt ca ei nu cerusera pot pe specialitatea respectiva, dar l-au angajat nu au zis ca refuza sau ceva :)
Life's not fair, get used to it

DarkComy
senior
senior
Posts: 417
Joined: Thu Nov 05, 2009 9:23 pm

Re: Probleme la incadrare!

Postby DarkComy » Sun Dec 12, 2010 2:50 pm

clara_luna wrote:Cine ma poate sfatui cu pot ajunge intr-o audienta la Minister,se fac programari? si daca da cam in cat timp sa sper ca o sa obtin o astfel de audienta?

Am inteles ca si la telefon pot incerca sa cer cu dna Chivu,dansa s-ar ocupa de rezidenti,insa nu sunt sigura ca o sa imi raspunda cineva...
Spitalul la care am castigat postul face un abuz refuzandu-mi incadrarea si eliberarea adeverintei pentru repartitia pe stagii de joi.


mai intai da un telefon la DSP si vezi ce spun cei de acolo.

yrys
senior
senior
Posts: 112
Joined: Wed Feb 03, 2010 6:04 pm

Re: Probleme la incadrare!

Postby yrys » Sun Dec 12, 2010 10:21 pm

clara_luna wrote:Cine ma poate sfatui cu pot ajunge intr-o audienta la Minister,se fac programari? si daca da cam in cat timp sa sper ca o sa obtin o astfel de audienta?

Am inteles ca si la telefon pot incerca sa cer cu dna Chivu,dansa s-ar ocupa de rezidenti,insa nu sunt sigura ca o sa imi raspunda cineva...
Spitalul la care am castigat postul face un abuz refuzandu-mi incadrarea si eliberarea adeverintei pentru repartitia pe stagii de joi.

...incredibil ...orice e posibil in Romanica noastra!

clara_luna
senior
senior
Posts: 152
Joined: Tue Nov 18, 2008 12:04 pm

Re: Probleme la incadrare!

Postby clara_luna » Mon Dec 13, 2010 8:55 pm

S-a rezolvat azi,dar dupa ce m-am dus cu avocat acolo,asta e tara in care traim :)
Am sunat si la DSP,pana la urma a iesit bine dupa cateva zile de "basm"
Aveti grija cu posturile pe viitor,eu am auzit mai multe povesti la fel,bafta!

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: Probleme la incadrare!

Postby cog1983 » Tue Dec 14, 2010 10:39 am

clara_luna wrote:S-a rezolvat azi,dar dupa ce m-am dus cu avocat acolo,asta e tara in care traim :)
Am sunat si la DSP,pana la urma a iesit bine dupa cateva zile de "basm"
Aveti grija cu posturile pe viitor,eu am auzit mai multe povesti la fel,bafta!

Care era problema de fapt? De ce ziceau ei ca nu te angajeaza?
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Re: Probleme la incadrare!

Postby Enemy » Tue Dec 14, 2010 4:04 pm

pb e ca posturile ca si locurile sunt repartizate de minister nu cerute de unitatile din teritoriu. Pe ce baza fac asta nu se stie.

clara_luna
senior
senior
Posts: 152
Joined: Tue Nov 18, 2008 12:04 pm

Re: Probleme la incadrare!

Postby clara_luna » Tue Dec 14, 2010 9:26 pm

cog1983 wrote:
clara_luna wrote:S-a rezolvat azi,dar dupa ce m-am dus cu avocat acolo,asta e tara in care traim :)
Am sunat si la DSP,pana la urma a iesit bine dupa cateva zile de "basm"
Aveti grija cu posturile pe viitor,eu am auzit mai multe povesti la fel,bafta!

Care era problema de fapt? De ce ziceau ei ca nu te angajeaza?

Ca s-a produs o greseala,nu la ei la Spital si "mai departe" si ca ei nu scosesera 2 posturi ci 1,si astfel nu voiau sa ne angajeze pe niciuna ca practic nu puteau alege intre noi doua ei...a fost pana la urma o incercare de "ceva",pentru ca pana la urma cica ne-au infiintat inca un post asa din marinimia lor :lol: ce mizerie de oameni :)


Return to “Rezidentiat 2010”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests