Primii pasi dupa ce am ales specialitatea

odiseea spatiala
5-FU
junior
junior
Posts: 64
Joined: Fri Sep 10, 2010 1:54 pm

Re: Primii pasi dupa ce am ales specialitatea

Postby 5-FU » Thu Dec 09, 2010 8:34 pm

:) raspunsu in mod cert e "nu"
L-ai luat o data, si gata... chiar daca ai mai facut un an in alta parte, echivalezi modulele si continui in partea astalalta. carnetul ramane acelasi.
am cunostinte care au acelasi caiet, desi in primul an au luat altceva in alt oras...

ina_doc

Re: Primii pasi dupa ce am ales specialitatea

Postby ina_doc » Thu Dec 09, 2010 8:43 pm

:allright: mersi

5-FU
junior
junior
Posts: 64
Joined: Fri Sep 10, 2010 1:54 pm

Re: Primii pasi dupa ce am ales specialitatea

Postby 5-FU » Thu Dec 09, 2010 8:52 pm

no problem

DarkComy
senior
senior
Posts: 417
Joined: Thu Nov 05, 2009 9:23 pm

Re: Primii pasi dupa ce am ales specialitatea

Postby DarkComy » Thu Dec 09, 2010 8:58 pm

nu mi se pare ok. pe verso-ul copertii carnetului sunt trecute datele specialitatii vechi: ordin de confirmare, sesiunea de rezidentiat, punctaj, centru, specialitate, unitatea de incadrare si indrumator, inclusiv un cod de bare. toate astea se vor schimba. caietele sunt 90% sunt cam la fel, dar totusi au mentiuni diferite in functie de specialitate. curricula difera si ea. nu mi se pare un efort financiar prea mare 75 RON, dar daca vrei sa ai doua specialitati in acelasi carnet si logbook sau sa ai ca specialitate gineco, dar pe carnet sa scrie oftalmo e treaba ta.

ina_doc

Re: Primii pasi dupa ce am ales specialitatea

Postby ina_doc » Thu Dec 09, 2010 9:16 pm

eu sunt mandra de notele din carnet si vreau sa-l pastrez. daca imi amintesc bine eu le-am lipit, codul de bare si datele specialitatii (inclusiv nota mare de anul acesta :D ) ma gandesc ca se acopera cu noile date luate de la dsp.

DarkComy
senior
senior
Posts: 417
Joined: Thu Nov 05, 2009 9:23 pm

Re: Primii pasi dupa ce am ales specialitatea

Postby DarkComy » Thu Dec 09, 2010 9:58 pm

felicitari pentru note :peace:

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21858
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Primii pasi dupa ce am ales specialitatea

Postby Melania » Thu Dec 09, 2010 10:01 pm

ina_doc wrote:eu sunt mandra de notele din carnet si vreau sa-l pastrez. daca imi amintesc bine eu le-am lipit, codul de bare si datele specialitatii (inclusiv nota mare de anul acesta :D ) ma gandesc ca se acopera cu noile date luate de la dsp.

Poti sa il arzi si sa il transformi in supozitoare, ca in bancul ala.

ina_doc

Re: Primii pasi dupa ce am ales specialitatea

Postby ina_doc » Thu Dec 09, 2010 10:47 pm

ti-l dau tie :)

adica, trebuie sa-mi fac altul?

larisa2000
senior
senior
Posts: 227
Joined: Thu Apr 21, 2005 9:09 pm
Location: bucuresti

Re: Primii pasi dupa ce am ales specialitatea

Postby larisa2000 » Thu Dec 09, 2010 11:03 pm

DarkComy wrote:nu mi se pare ok. pe verso-ul copertii carnetului sunt trecute datele specialitatii vechi: ordin de confirmare, sesiunea de rezidentiat, punctaj, centru, specialitate, unitatea de incadrare si indrumator, inclusiv un cod de bare. toate astea se vor schimba. caietele sunt 90% sunt cam la fel, dar totusi au mentiuni diferite in functie de specialitate. curricula difera si ea. nu mi se pare un efort financiar prea mare 75 RON, dar daca vrei sa ai doua specialitati in acelasi carnet si logbook sau sa ai ca specialitate gineco, dar pe carnet sa scrie oftalmo e treaba ta.

e hai ca asta'i buna ! pai dak deja ai un carnet cu niste note de la niste stagii pe care doresti sa ti le echivalezi, pai cum crezi tu ca vor aparea acele stagii intr-un nou carnet? cu liniuta trasa in drept si scris "echivalat"? aiurea , carnetul ramane acelasi !


Return to “Rezidentiat 2010”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests