DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

odiseea spatiala
DarkComy
senior
senior
Posts: 417
Joined: Thu Nov 05, 2009 9:23 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby DarkComy » Wed Nov 24, 2010 8:52 pm

elenam_elena wrote:dar respnsabilitatea corectitudinii grilelor cui apartine?pt ca dk apartine lor, ne putem lega de asta..cine vede ceva legat de asta in legislatie sa posteze aici


apartine acelei comisii pline de mari profesori universitari, crema cremei medicinii romanesti, incapabili sa conceapa intrebari care sa respecte programa
Last edited by DarkComy on Wed Nov 24, 2010 8:54 pm, edited 1 time in total.

ciprian01
junior
junior
Posts: 25
Joined: Tue Dec 01, 2009 11:07 am
Location: Bucuresti

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby ciprian01 » Wed Nov 24, 2010 8:54 pm

Rad de mor inca de cand ati fatat acest topic! LOLOLOLOLOL
Sunteti putin...obositi, ca sa nu zic ca sunteti de-a dreptul batuti in cap! Cum tipati voi ca vuvuzelele ca v-au vitregit de 23 (cica, desi sunt mai putine) puncte. Pai bai ametitilor, nu va vitregit nimeni de nimic. Acele intrebari nu isi aveau locul acolo si au fost scoase. Oricum, voi sunteti baitei destepti...nu stati voi in cateva puncte.! Ramaneti la fel de dastapti ca si pana acum!

Bagati mangal! spume la gura si petitii!
De-mi-si-a!!!! Ca nu stiti voi de unde sa si-o dea, nu mai conteaza! dar sa si-o dea!

Hai, bagati ca vreau sa ma mai distrez!

warning

ciprian01
junior
junior
Posts: 25
Joined: Tue Dec 01, 2009 11:07 am
Location: Bucuresti

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby ciprian01 » Wed Nov 24, 2010 8:55 pm

prodezbatere wrote:s a redus si punctajul la rezidentiat cu 25%


Am calculat io mai bine si e 27! Eu as face si mai mare scandal!

ciprian01
junior
junior
Posts: 25
Joined: Tue Dec 01, 2009 11:07 am
Location: Bucuresti

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby ciprian01 » Wed Nov 24, 2010 8:57 pm

sWeetangel wrote:Rog daca se afla cineva care are competenta juridica sa creeze el acea petitie(http://www.petitieonline.ro/) si sa ne posteze linkul pe acest forum...

Dupa cum bine sti, toti de p'aci avem competente juridice! Bazeaza-te pe noi!

User avatar
VladG
junior
junior
Posts: 33
Joined: Sun Nov 21, 2010 7:30 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby VladG » Wed Nov 24, 2010 8:57 pm

Eu unul nu inteleg cine ar fi contestat aceste intrebari. Acum fara suparare, dar mai mult sau mai putin teoria necesara rezolvarii lor ar fi trebuit asimilata din timpul facultatii. Adica unele erau chiar evidente si trebuia sa fii plecat rau de tot cu vacile de acasa sa nu vezi raspunsul corect.

Din punctul meu de vedere ar fi fost mai simplu sa le lase asa. Plus, ca nu este just ca unul care a raspuns corect la ele sa se trezeasca cu scor mai mic, iar cel care habar nu a avut sa raspunda la ele sa se mentina cu acelasi scor. Asa am ajuns, sa pedepsim faptul ca s-a raspuns corect la o intrebare ? Ce naiba suntem in halul asta de tampiti !?

Si daca vor scadea punctajul tuturor cu 23p sau cate sunt, nu vor fi persoane care se vor trezi sub linie dpdv al promovarii examenului ?

Pur si simplu te ingrozesti de ce e posibil in tara asta. Astea-s cadrele care ne scolesc pe noi ?!

ciprian01
junior
junior
Posts: 25
Joined: Tue Dec 01, 2009 11:07 am
Location: Bucuresti

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby ciprian01 » Wed Nov 24, 2010 9:00 pm

HLN wrote:Va mai plangeti mult?il aude cineva pe sWeetangel( sau cum il cheama).Hai sa facem petitia.Nu conteaza daca sau cum castigam ,important e sa o facem.23 de puncte face diferenta de 200-300 de locuri.

Sa mor io ca nu ma plang! M-am apucat de ia! Ce nu iese e la calcule, ca la mine nu stiu unde sa ma opresc intre cele 2-300 da puncte! Tu ce zici? sa iau 276?! Cu plus sau cu minus...?!
Baga repede ca trebuie sa o scriu, sa o depun, sa o semnam, sa o ia in considerare, sa ia masurile, sa ii dea afara, sa recorecteze, si apoi sa posteze rezultatele, ca pana maine la doispe trepuie puse pa sait!

comatti_
junior
junior
Posts: 50
Joined: Sun Nov 21, 2010 10:47 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby comatti_ » Wed Nov 24, 2010 9:01 pm

e gata petitia aia odata?......

ciprian01
junior
junior
Posts: 25
Joined: Tue Dec 01, 2009 11:07 am
Location: Bucuresti

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby ciprian01 » Wed Nov 24, 2010 9:02 pm

VladG wrote:Eu unul nu inteleg cine ar fi contestat aceste intrebari. Acum fara suparare, dar mai mult sau mai putin teoria necesara rezolvarii lor ar fi trebuit asimilata din timpul facultatii. Adica unele erau chiar evidente si trebuia sa fii plecat rau de tot cu vacile de acasa sa nu vezi raspunsul corect.

Din punctul meu de vedere ar fi fost mai simplu sa le lase asa. Plus, ca nu este just ca unul care a raspuns corect la ele sa se trezeasca cu scor mai mic, iar cel care habar nu a avut sa raspunda la ele sa se mentina cu acelasi scor. Asa am ajuns, sa pedepsim faptul ca s-a raspuns corect la o intrebare ? Ce naiba suntem in halul asta de tampiti !?

Si daca vor scadea punctajul tuturor cu 23p sau cate sunt, nu vor fi persoane care se vor trezi sub linie dpdv al promovarii examenului ?

Pur si simplu te ingrozesti de ce e posibil in tara asta. Astea-s cadrele care ne scolesc pe noi ?!

Uite un baita destept! De acord cu el! Chiar as propune ca de data viitoare, la urmatorul rezi, sa se includa si intrebari din cultura generala!

User avatar
sWeetangel
junior
junior
Posts: 31
Joined: Sat Jun 30, 2007 10:56 am

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby sWeetangel » Wed Nov 24, 2010 9:04 pm

Bai baiet destept ce esti tu de le stii pe toate, se pare ca unul cu inteligenta ta net superioara isi permite sa scada cu 200 de pozitii pentru ca unii nu au fost in stare sa formuleze intrebari corecte adecvate programei...si evident este vina noastra ca niste imbecili cu scoala nu si-au facut treaba....si un sfat personal dai pe taraf ca e ceva acolo pentru tine....

ciprian01
junior
junior
Posts: 25
Joined: Tue Dec 01, 2009 11:07 am
Location: Bucuresti

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby ciprian01 » Wed Nov 24, 2010 9:04 pm

comatti_ wrote:e gata petitia aia odata?......

Petitia!!!! Petitia!!!! Unde e petitia??!?! Vreau petitia! Imi tremura destele pe tastatura! Vreau sa semnez petitia!
Ce scrie in ea...?! Mai conteaza!? Io vreau sa semnez!

ciprian01
junior
junior
Posts: 25
Joined: Tue Dec 01, 2009 11:07 am
Location: Bucuresti

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby ciprian01 » Wed Nov 24, 2010 9:08 pm

sWeetangel wrote:Bai baiet destept ce esti tu de le stii pe toate, se pare ca unul cu inteligenta ta net superioara isi permite sa scada cu 200 de pozitii pentru ca unii nu au fost in stare sa formuleze intrebari corecte adecvate programei...si evident este vina noastra ca niste imbecili cu scoala nu si-au facut treaba....si un sfat personal dai pe taraf ca e ceva acolo pentru tine....

Stai ca acu pricepui..!
Matale, cel cvare are cateva puncte scazute, consideri ca de fapt ai raspunsbine la niste intrebari ok! Iar nenorocita de comisie le-a anulat...! Nici pe departe cei care nu au raspuns la ele (admitand ca au sesizat ca ceva nu este in regula) nu au dreptate! esti mai bun tu, cel care ai dat raspunsuri bune la intrebari gresite!

Io cred ca e o conspiratie pusa la cale de Elena Udrea! Si oricum, e clar, Basescu e de vina!

nicollette
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Sat Dec 05, 2009 6:52 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby nicollette » Wed Nov 24, 2010 9:09 pm

cred ca ar fi corect ca maine sa posteze cele doua clasamente pre si postcontestatie

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby Riley » Wed Nov 24, 2010 9:10 pm

uite un ex simplu ai 2 intrebari CM si 2 candidati. Unul raspunde perfect la ambele deci ia 10 puncte. Al doilea rapsunde de 4p la prima si de 5p la a doua deci ia 9p. Se anuleaza intrebarea la care al doilea candidat a facut 4p. Acum ambii sunt la egalitate cu 5p. Got it? ;)
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
VladG
junior
junior
Posts: 33
Joined: Sun Nov 21, 2010 7:30 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby VladG » Wed Nov 24, 2010 9:11 pm

Ciprian, ai citit macar ce am scris eu acolo ? Nu inteleg de ce trebuie sa te certi aici cu lumea.

Ok, inteleg ai alta opinie referitor la aceasta situatie, dar nu stiu daca modul in care abordezi problema este cel corect.

Oricum, eu unul nu am sa-mi pierd timpul sa ma cert cu tine. Carry on...

andaa
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Thu Mar 26, 2009 3:59 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby andaa » Wed Nov 24, 2010 9:14 pm

si de-asta suntem unde suntem......
zubenelgenubi....esti batut(a) in cap.....nu iti scade automat 23 de puncte....nu iti mai ia in calcul ce ai facut la intrebarile alea...dc luasesi 0, nu iti scade nimic
ciprian01.....esti batut in cap daca l-ai votat pe basescu, si presimt ca asa ai facut

warning

elenam_elena
junior
junior
Posts: 61
Joined: Mon Feb 22, 2010 8:57 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby elenam_elena » Wed Nov 24, 2010 9:19 pm

zubenel, ia spune-mi si mie, daca am pierdut toti 23 puncte, de ce cel cu 924 puncte are acum 907?am inteles...la tine 907 plus 23 fac 924 :)

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby Riley » Wed Nov 24, 2010 9:20 pm

Nu cred ca e cazul sa ne jignim unii pe altii, pana la urma suntem colegi. Toata lumea e cu nervii intinsi la maxim. Zubenel insa are dreptate totusi intr-o privinta:clasamentul afisat maine va fi cel dupa care se vor ghida repartitile weekendul asta!
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

ciprian01
junior
junior
Posts: 25
Joined: Tue Dec 01, 2009 11:07 am
Location: Bucuresti

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby ciprian01 » Wed Nov 24, 2010 9:20 pm

VladG wrote:Ciprian, ai citit macar ce am scris eu acolo ? Nu inteleg de ce trebuie sa te certi aici cu lumea.

Ok, inteleg ai alta opinie referitor la aceasta situatie, dar nu stiu daca modul in care abordezi problema este cel corect.

Oricum, eu unul nu am sa-mi pierd timpul sa ma cert cu tine. Carry on...


Pai io ma cert? Io vreau petitia!

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby Riley » Wed Nov 24, 2010 9:21 pm

elenam_elena wrote:zubenel, ia spune-mi si mie, daca am pierdut toti 23 puncte, de ce cel cu 924 puncte are acum 907?am inteles...la tine 907 plus 23 fac 924 :)

pe de alta parte nu stim daca cel mai mare a fost 924 :D
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

andaa
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Thu Mar 26, 2009 3:59 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby andaa » Wed Nov 24, 2010 9:22 pm

ar trebui sa faca publice numele celor care au contestat grilele
macar vom putea urmari punctajele lor.poate mai tine minte cineva care a fost in sala cu respectivul si punctajul initial.

elenam_elena
junior
junior
Posts: 61
Joined: Mon Feb 22, 2010 8:57 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby elenam_elena » Wed Nov 24, 2010 9:24 pm

nu vreau sa jignesc pe nimeni..faceam haz de necaz:)

ciprian01
junior
junior
Posts: 25
Joined: Tue Dec 01, 2009 11:07 am
Location: Bucuresti

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby ciprian01 » Wed Nov 24, 2010 9:26 pm

andaa wrote:si de-asta suntem unde suntem......
zubenelgenubi....esti batut(a) in cap.....nu iti scade automat 23 de puncte....nu iti mai ia in calcul ce ai facut la intrebarile alea...dc luasesi 0, nu iti scade nimic
ciprian01.....esti batut in cap daca l-ai votat pe basescu, si presimt ca asa ai facut


Cum sa nu imi scada nimic?!? Imi scade 23 de puncte ca asa a zis cativa colegi!!!

Si ai dreptate! Mor cand ma gandesc ca am fost batut in cap si nu am votat cu gionelu sau cu crina! Mor nu alta! De cata coerenta, de cat lapte si miere, de cata demagogie, si de cat de multe am fost vitregit...! Si mor si cand ma gandesc ca si maine tot cu Base as vota!
Daca am face o petitie si pe tema asta?!

zubenelgenubi
senior
senior
Posts: 272
Joined: Mon Dec 01, 2008 1:17 pm
Location: dupa blocurile gri

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby zubenelgenubi » Wed Nov 24, 2010 9:29 pm

Ok, m-am luminat. Traiam cu impresia gresita ca scad automat 23 de puncte, dar aveti dreptate. Multam pentru lamuriri.
Your "best"? Losers always whine about their best. Winners go home and fuck the prom queen.

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby Riley » Wed Nov 24, 2010 9:32 pm

elenam_elena wrote:nu vreau sa jignesc pe nimeni..faceam haz de necaz:)

nu la tine m-am referit ;)
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

HLN
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Mon Dec 07, 2009 2:49 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby HLN » Wed Nov 24, 2010 9:35 pm

OK,hai sa lucram putin impreuna la aceasta petitie.Cam asa as spune eu,dar daca mai trebuie adaugat sau eliminat sa ne gandim impreuna cam cum ar suna la final.


Ca si participanti la ex de rezidentiat din acest an dorim sa ne exprimam nemultumirile in ceea ce priveste solutionarea contestatiilor si modalitatea lor de analiza, ivite din cauza neglijentei studiului tematicii concursului.Noi credem ca era de competenta organizatorilor sa faca in asa fel incat solutionarea problemei sa nu aiba un impact negativ pentru numarul mare de examinati carora ar urma sa li se scada puncte importante conform hotararii comunicate de catre Comisia centrala de Rezidentiat 2010. Suntem impotriva acestei decizii si nu dorim anularea grilei in intregime din cauza omiterii unei variante corecte la rspunsul final sau luarea in considerare a unei variante gresite ca varianta corecta


eu stiu?sa precizam pagini.............hai,pareri,daca credeti ca ma' e cazul sa continuam.

ago
Posts: 2
Joined: Wed Nov 24, 2010 9:24 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby ago » Wed Nov 24, 2010 9:43 pm

rezidentiat de 195 de intrebari... :roll: unii pierd mai mult, altii mai putin, clasamentul final se decide pe baza raspunsurilor date pe cele 195 intrebari ramase.... nici mie nu-mi convine, pierd astfel 22 de puncte... :( deja stiu o colega care avea mai putin cu 6 puncte ca mine, acum are mai mult cu 2 puncte.....

HLN
newbie
newbie
Posts: 22
Joined: Mon Dec 07, 2009 2:49 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby HLN » Wed Nov 24, 2010 9:46 pm

Sorry........... din cauza omiterii unei variante corecte la rspunsul final sau luarea in considerare a unei variante gresite ca varianta corecta-de catre comisie

Dr.Jol
senior
senior
Posts: 121
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:19 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby Dr.Jol » Wed Nov 24, 2010 9:49 pm

Va plangeti ca pierdeti puncte..dar pierdeti puncte pe care practic nu le-ati avut. In metodologie se spune clar..rezultatele finale dupa solutionarea contestatiilor..restul nu mai conteaza.

Alexandru11
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Wed Nov 17, 2010 11:22 am

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby Alexandru11 » Wed Nov 24, 2010 9:51 pm

andaa wrote:ar trebui sa faca publice numele celor care au contestat grilele
macar vom putea urmari punctajele lor.poate mai tine minte cineva care a fost in sala cu respectivul si punctajul initial.



:))) si adresele lor sa ii urmarim cand merg sa cumpere lapte :peace:

TheHitman2007
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Wed Nov 24, 2010 8:27 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby TheHitman2007 » Wed Nov 24, 2010 9:52 pm

ciprian01 wrote:Rad de mor inca de cand ati fatat acest topic! LOLOLOLOLOL
Sunteti putin...obositi, ca sa nu zic ca sunteti de-a dreptul batuti in cap! Cum tipati voi ca vuvuzelele ca v-au vitregit de 23 (cica, desi sunt mai putine) puncte. Pai bai ametitilor, nu va vitregit nimeni de nimic. Acele intrebari nu isi aveau locul acolo si au fost scoase. Oricum, voi sunteti baitei destepti...nu stati voi in cateva puncte.! Ramaneti la fel de dastapti ca si pana acum!

Bagati mangal! spume la gura si petitii!
De-mi-si-a!!!! Ca nu stiti voi de unde sa si-o dea, nu mai conteaza! dar sa si-o dea!

Hai, bagati ca vreau sa ma mai distrez!

warning


Incearca urmatorul scenariu:
-TU ai raspuns corect la acele intrebari . Ai un punctaj.
-Altul,care le a gresit,este sub tine cu 15 puncte.
-Dupa noua punctare tie ti se vor lua 25 de puncte,lui care le a gresit,NU !!! ... si
VA URCA IN CLASAMENT DEASUPRA TA !!!

andaa
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Thu Mar 26, 2009 3:59 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby andaa » Wed Nov 24, 2010 9:54 pm

ciprian01 wrote:
andaa wrote:si de-asta suntem unde suntem......
zubenelgenubi....esti batut(a) in cap.....nu iti scade automat 23 de puncte....nu iti mai ia in calcul ce ai facut la intrebarile alea...dc luasesi 0, nu iti scade nimic
ciprian01.....esti batut in cap daca l-ai votat pe basescu, si presimt ca asa ai facut


Cum sa nu imi scada nimic?!? Imi scade 23 de puncte ca asa a zis cativa colegi!!!

Si ai dreptate! Mor cand ma gandesc ca am fost batut in cap si nu am votat cu gionelu sau cu crina! Mor nu alta! De cata coerenta, de cat lapte si miere, de cata demagogie, si de cat de multe am fost vitregit...! Si mor si cand ma gandesc ca si maine tot cu Base as vota!
Daca am face o petitie si pe tema asta?!


my point exactly
ai de toate acum,mai putin demagogie
ai chiar si un presedinte care te reprezinta
care face si politica externa
si care nu iti spune sa pleci mai repede din tara
ai chiar si vot uninominal...pacat ca nu e majoritar in doua tururi
oricum nu intelegi tu cum e cu astea
tu esti mandru ca traiesti in romania ta si a lui basescu, nu intr-un stat de drept , intr-o democratie
tu esti urmasul lui traian
off-topic.nu am inceput eu
dar ce votati e chiar mai important decat ce ati facut la examenul asta

TheHitman2007
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Wed Nov 24, 2010 8:27 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby TheHitman2007 » Wed Nov 24, 2010 9:56 pm

Incearcati urmatorul scenariu:
-Ati raspuns corect la acele intrebari . Aveti un punctaj.
-Altul,care le a gresit,este sub voi cu 15 puncte.
-Dupa noua punctare vi se vor lua 25 de puncte,lui care le a gresit,NU !!! ... si

VA URCA IN CLASAMENT DEASUPRA TA !!!

Vedeti :Propuneri solutii

DarkComy
senior
senior
Posts: 417
Joined: Thu Nov 05, 2009 9:23 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby DarkComy » Wed Nov 24, 2010 9:57 pm

nu mai stiu ce sa zic ... daca era vorba de o singura grila am fi putut spune ca au avut o scapare datorata stresului/neatentiei, dar aici vorbim deja de 5 grile. oricum ar incerca sa rectifice greseala: 1. sa scada la toti candidatii 23 puncte, indiferent de cum au raspuns la grilele in cauza (corect sau incorect); 2. sa anuleze grilele si practic sa scada doar de la cei care au raspuns corect; 3. sa nu se schimbe nimic; niciuna din variante nu va fi una multumitoare pentru toata lumea, fiecare dintre ele avand sustinatori si opozanti. este o situatie tipica pentru sistemul in care incercam sa intram. traiasca presedintele cu a lui comisie, traiasca ministeru.

ago
Posts: 2
Joined: Wed Nov 24, 2010 9:24 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby ago » Wed Nov 24, 2010 9:57 pm

Dr.Jol wrote:Va plangeti ca pierdeti puncte..dar pierdeti puncte pe care practic nu le-ati avut. In metodologie se spune clar..rezultatele finale dupa solutionarea contestatiilor..restul nu mai conteaza.


....ok, pierdem punctele pe care "nu le-am avut", insa cei care nu le-au avut nici inainte de contestatii, au de castigat fata de noi... :?
de fapt nu ne plangem de punctele pierdute, ci de incompetenta celor din comisie :oops:

TheHitman2007
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Wed Nov 24, 2010 8:27 pm

Ce se intampla,daca se iau puncte pt acele intrebari

Postby TheHitman2007 » Wed Nov 24, 2010 9:58 pm

Incearcati urmatorul scenariu:
-Ati raspuns corect la acele intrebari . Aveti un punctaj.
-Altul,care le a gresit,este sub voi cu 15 puncte.
-Dupa noua punctare vi se vor lua 25 de puncte,lui care le a gresit,NU !!! ... si

VA URCA IN CLASAMENT DEASUPRA VOASTRA !!!

ciprian01
junior
junior
Posts: 25
Joined: Tue Dec 01, 2009 11:07 am
Location: Bucuresti

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby ciprian01 » Wed Nov 24, 2010 9:58 pm

Dr.Jol wrote:Va plangeti ca pierdeti puncte..dar pierdeti puncte pe care practic nu le-ati avut. In metodologie se spune clar..rezultatele finale dupa solutionarea contestatiilor..restul nu mai conteaza.

Bine mai doctore, tu nu intelegi ca ei au pierdut 23 de puncte?! Si vrea petitie! Acu ca nu se mai stie ce sa se ceara...nu e o problema! Petitie sa fie!

ciprian01
junior
junior
Posts: 25
Joined: Tue Dec 01, 2009 11:07 am
Location: Bucuresti

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby ciprian01 » Wed Nov 24, 2010 10:00 pm

Trazni-m-ar! A aparut ceva cu ,,warning,, in drepul meu! Ce e aiai? si la cate fapte bune se sterge!?

Si mai am si 4 mesaje!
Mai bagati ceva postari pana fredonez si eu mesajele primite!

Krisler12
senior
senior
Posts: 352
Joined: Mon Oct 12, 2009 9:04 pm

Re: Ce se intampla,daca se iau puncte pt acele intrebari

Postby Krisler12 » Sat Nov 27, 2010 9:39 pm

Deasupra nu are cum. Insa poate sa ajunga chiar la egalitate cu tine.
Sa zicem ca tu nu ai gresit la nici o intrebare => ai 10, el a gresit doar la cele 5 intrebari care se vor anula si are 9.50 (sa zicem). Dupa scoaterea celor 5 intrebari se va scadea 50 sutimi de la tine iar de la el nimic ptr. ca el oricum le gresise.
Rezultat final:
tu ai 9.50 si el 9.50.
Asa zic eu... sa ma corecteze cine stie mai bine.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42412
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: DE CE S-AU ANULAT INTREBARILE

Postby Calico » Sun Nov 28, 2010 7:23 am

Krisler, n-ai inteles nimic, la fel ca si jumate din cei ce au scris pe topicul asta. In urma contestatiilor alti concurenti pot sa ajunga la acelasi nivel, sa urce deasupra sau sa ramana dedesubt. De-aia sustin eu necesitatea unui examen de matematica la admitere la medicina.
De la an la an petitiile astea au motivatii din ce in ce mai dubioase. Sa inteleg ca acum voi protestati impotriva ideii de contestatie?!! Adica ar fi mai bine sa nu existe contestatii si sa se lase asa grilele gresite sau din afara tematicii?!!! Sa nu confundam ce e corect, cu faptul ca ne ofticam. Si eu m-as oftica daca s-ar anula intrebari la care am raspuns bine, dar asta nu inseamna ca nu e corect.

Pentru cei ce nu-ntelege:

- grilele pe care comisia le-a considerat gresite, interpretabile sau din afara tematicii se ANULEAZA. Ori ca va dau tuturor 0 puncte, ori va dau tuturor 5 puncte pentru grilele respective, e acelasi lucru.

- e normal ca o grila interpretabila sau din afara tematicii sa fie anulata. Asta E DE DORIT si se intampla la toate examenele, in orice tara.

- de asemenea, e normal ca dupa anularea grilelor sa se schimbe clasamentul. Ok, tu ai raspuns bine la ele, dar nu e corect pentru cel ce a raspuns gresit la o grila interpretabila sau la o grila care era in afara tematicii. Nu e corect ca in clasamentul final sa se tina seama de asta atunci cand se face diferenta intre voi.

- in final, e acelasi lucru, numai ca in loc ca in clasament sa se tina cond de 200 de grile, se tine cont de 195 de grile.

- de acord, n-ar trebui sa existe de la inceput intrebari interpretabile sau din afara tematicii. Dar exista si e normal ca o greseala sa fie corectata. Prin ANULAREA grilei. Mi se pare o tampenie mai mare sa se recunoasca ca o grila e in afara tematicii, dar sa nu se anuleze pentru ca... asta este, acum nu mai poate fi schimbat nimic.


Return to “Rezidentiat 2010”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests