Avantaje sau dezavantaje ale diferitelor centre universitare

odiseea spatiala
icoana
junior
junior
Posts: 29
Joined: Sun Oct 10, 2010 9:33 am

Re: Avantaje sau dezavantaje ale diferitelor centre universitare

Postby icoana » Wed Nov 24, 2010 5:46 pm

md_gr wrote:Nu mi-as alege Tg Mures, nu mi-au placut ungurii, mi se parea o lipsa de respect sa vb in maghiara de fata cu studentii romani, tu rezidenta lu Lajos Kossuth.

Am facut practica intr-o vara la Cluj si nu am avut nici o problema cu ungurii si formau cam jumatate din personalul de pe sectie. Daca eram de fata se vorbea in romaneste, nu au facut nimic ca sa ma simt exclusa. Iar Clujul l-am vizitat cu o colega unguroaica.
Remarcile anti-Moldova au venit din partea romanilor de acolo.
Oameni si oameni.

User avatar
ametist713
elder
elder
Posts: 897
Joined: Fri Jun 05, 2009 11:05 pm
Location: in my secret life

Re: Avantaje sau dezavantaje ale diferitelor centre universitare

Postby ametist713 » Wed Nov 24, 2010 6:19 pm

Nu cred sa fie probleme pentru cei care vin la Targu Mures si nu stiu maghiara.Eu sunt studenta aici si in 5 ani de cand sunt nu am vazut rezidenti sau studenti romani sa aiba probleme.Asa ca nu sfatuiesc pe nimeni sa renunte la Mures doar ca a auzit nu stiu ce zvonuri.Mult succes!
things can only get better

User avatar
Socrates
junior
junior
Posts: 27
Joined: Fri Jul 23, 2010 10:06 pm
Location: Timişoara

Re: Avantaje sau dezavantaje ale diferitelor centre universitare

Postby Socrates » Sun Nov 28, 2010 7:54 pm

marmotul wrote:
zubenelgenubi wrote:Ce parere aveti, cam care ar fi orasele mai "ieftine" sa zic asa... si aici includ transport, chirii, intretinere etc. dintre cele 12 centre? Plus orice alte avantaje/dezavantaje care tin de viata intr-un centru universitar medical (am retinut de pe un alt topic ca ar fi de preferat sa alegem un centru din care, la o adica, daca nu ne convine, sa putem pleca - acesta ar fi un alt aspect de care trebuie sa tinem cont cand alegem la repartitie).

din punct de vedere al chiriilor din ce am cercetat piata acum 2-3 ani,in iasi si timisoara ar fi cel mai ieftin si buc si cluj cel mai scump.


In timisoara, pe langa judetean si in complex chiriile sunt foarte scumpe... si pe la cartierele de vile construite nu se merita fiindca faci mult pana la spital (dimineata, intre 7 si 7:30 e un haos pe strazi), chiar daca raportul calitate-pret e ok. In arad sunt printre cele mai ieftine chirii, cu 100 de euro poti inchiria un apartament de 2-3 camere intr-un cartier linistit... si cam din orice punct al orasului faci maxim 25 de minute pana la judetean. Lumea e ok si orasul e curat. Nu stiu insa cum e la partea universitara si in privinta rezidentiatului.
Prefer să mor în mocirlă într-o Românie Mare decât să mor în paradisul unei Românii mici. - Ion Antonescu

zubenelgenubi
senior
senior
Posts: 272
Joined: Mon Dec 01, 2008 1:17 pm
Location: dupa blocurile gri

Re: Avantaje sau dezavantaje ale diferitelor centre universitare

Postby zubenelgenubi » Sun Nov 28, 2010 10:01 pm

Va rog foarte mult, daca este cineva care e rezident in Oradea, sa ma ajute si pe mine. Dintre spitalele care sunt, pe care ar fi mai bine sa il aleg? Astept raspuns aici sau PM. Va multumesc anticipat.
Your "best"? Losers always whine about their best. Winners go home and fuck the prom queen.

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: Avantaje sau dezavantaje ale diferitelor centre universitare

Postby holliday » Sun Nov 28, 2010 10:20 pm

ametist713 wrote:Nu cred sa fie probleme pentru cei care vin la Targu Mures si nu stiu maghiara.Eu sunt studenta aici si in 5 ani de cand sunt nu am vazut rezidenti sau studenti romani sa aiba probleme.Asa ca nu sfatuiesc pe nimeni sa renunte la Mures doar ca a auzit nu stiu ce zvonuri.Mult succes!

mai bine as invata maghiara decat sa stau in bucuresti sa ascut nasurile alora de pe acolo, sau sa ascult manele.

@zubelenelgenubi, in oradea alege-l pe cel mai mare :)

e clar ca eu consider Clujul cel mai tare centru din tara. apoi evident, targu mures. si nu e vorba de steaua bucuresti aici, ci pur si simplu de nivelul de seriozitate al stagiilor si evident al medicilor.

chirurgia generala e cea mai tare in cluj si evident, oncologia si nefrologia.
chirurgia cardio-vasculara e cea mai tare la targu-mures.

ca Bucuresti si-a acordat din prima toate aceste specialitati pe primul, doar prin faptul ca este capitala si ca are ministerul in acelasi oras...asta e alta treaba. dar noi astia din provincie stim unde sa ne trimitem rudele si persoanele apropiate.

daca ar avea astia din Bucuresti capul mai plecat, ar fi mai modesti si nu asa grandomani, probabil ca ar avea mult ami mult de castigat. Dar asta tine de mentalitate...si iarasi intram in discultii filozofice.

schnauzer
elder
elder
Posts: 1255
Joined: Tue Nov 23, 2010 9:53 am

Re: Avantaje sau dezavantaje ale diferitelor centre universitare

Postby schnauzer » Sun Nov 28, 2010 10:25 pm

Ortopedia e cam zero la Cluj,endocrinologia la fel,neuro...nu prea.
Pediatria e in top insa,oncologia la fel.

md_gr
elder
elder
Posts: 1064
Joined: Fri Apr 17, 2009 8:17 pm

Re: Avantaje sau dezavantaje ale diferitelor centre universitare

Postby md_gr » Sun Nov 28, 2010 10:28 pm

Frati-mio ce nu a terminat medicina, mi-a zis cand i-am zis ca mi se pare interesant clujul, sa nu ma duc la provinciali.
Avea dreptate f mult, nimic nu se compara cu Bucurestiul, si am vazut cum sunt medicinistii de peste tot.

schnauzer
elder
elder
Posts: 1255
Joined: Tue Nov 23, 2010 9:53 am

Re: Avantaje sau dezavantaje ale diferitelor centre universitare

Postby schnauzer » Sun Nov 28, 2010 10:32 pm

De ce?
Este Institutul inimii,care face lucruri frumoase Institutul Oncologic, Anatomia Patologica era cel mai tare pana la moartea lui Prof Dr Petre Florescu.Pediatria (internele,chirurgia ii mai jos de zero) iarasi.
Depinde de specialitate.

User avatar
Iepurita
elite
elite
Posts: 3692
Joined: Sat Dec 12, 2009 1:28 pm

Re: Avantaje sau dezavantaje ale diferitelor centre universitare

Postby Iepurita » Sun Nov 28, 2010 10:32 pm

md_gr wrote:Frati-mio ce nu a terminat medicina, mi-a zis cand i-am zis ca mi se pare interesant clujul, sa nu ma duc la provinciali.
Avea dreptate f mult, nimic nu se compara cu Bucurestiul, si am vazut cum sunt medicinistii de peste tot.



Depinde de om, de cat de bine te potrivesti cu orasul respectiv. N-as sta in Buc. in veci, cand mi-am facut practica de vara pe chirurgie erau 2 medici in Buc pt. stagiul de transplant, nu stiau cum sa vina mai repede acasa. Fiecare oras cu farmecul lui si fanii lui.
obstetrix wrote:in anul I nu poti face cezariana mana 1, sunt multe care trebuie sa le stii:tipuri de incizii, cum sa tii pensele, cum sa le desfaci, sa iti folosesti ambele maini in orice mom, sa stii nodurile in orice conditii, ce sa ceri de la instrumentara

md_gr
elder
elder
Posts: 1064
Joined: Fri Apr 17, 2009 8:17 pm

Re: Avantaje sau dezavantaje ale diferitelor centre universitare

Postby md_gr » Sun Nov 28, 2010 10:34 pm

De acord, depinde de om. Eu cu firea mea m-as descurca mai bine in ardeal, tu sa stii ca te-ai descurca in Buc. :mrgreen:

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: Avantaje sau dezavantaje ale diferitelor centre universitare

Postby holliday » Sun Nov 28, 2010 10:40 pm

a da, sa nu uitam de unde a plecat SMURUL! (tg mures pentru cei care cred ca a plecat de la capitala)

cel mai tare lucru realizat in Romania, dupa revolutie pentru sistemul sanitar!

da, am uitat de anatomia patologica.
mai, e foarte tare chirugia generala in cluj, degeaba ziceti!

cel mai tare lucru facut in bucuresti trebuie sa recunoastem, e institutul de geriatrie infiintat de ana aslan.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Avantaje sau dezavantaje ale diferitelor centre universitare

Postby Chingachgook » Sun Nov 28, 2010 10:41 pm

sigur ca da arafat e ardelean get beget
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Iepurita
elite
elite
Posts: 3692
Joined: Sat Dec 12, 2009 1:28 pm

Re: Avantaje sau dezavantaje ale diferitelor centre universitare

Postby Iepurita » Sun Nov 28, 2010 10:42 pm

md_gr wrote:De acord, depinde de om. Eu cu firea mea m-as descurca mai bine in ardeal, tu sa stii ca te-ai descurca in Buc. :mrgreen:




Nuuuuuuu, nuuu, nici gand! Apropo, te-ai distrat si tu la teleconferinta din cauza Clujului? :lol: au fost bestiali :lol:
obstetrix wrote:in anul I nu poti face cezariana mana 1, sunt multe care trebuie sa le stii:tipuri de incizii, cum sa tii pensele, cum sa le desfaci, sa iti folosesti ambele maini in orice mom, sa stii nodurile in orice conditii, ce sa ceri de la instrumentara

md_gr
elder
elder
Posts: 1064
Joined: Fri Apr 17, 2009 8:17 pm

Re: Avantaje sau dezavantaje ale diferitelor centre universitare

Postby md_gr » Sun Nov 28, 2010 10:44 pm

Holiday, Bucuresti e Bucuresti :lol:
Medici sunt buni peste tot, dar cei mai buni sunt aici.
Am fost la smurd Tg Mures, am zis ca sunt mai prosti decat urgentistii de la Floreasca.
Oricum fiecare cu parerile sale.

IOio: a fost tare, pt mine tot a fost experienta comica.

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: Avantaje sau dezavantaje ale diferitelor centre universitare

Postby holliday » Sun Nov 28, 2010 10:46 pm

md_gr wrote:Holiday, Bucuresti e Bucuresti :lol:
Medici sunt buni peste tot, dar cei mai buni sunt aici.
.

q.e.d.

schnauzer
elder
elder
Posts: 1255
Joined: Tue Nov 23, 2010 9:53 am

Re: Avantaje sau dezavantaje ale diferitelor centre universitare

Postby schnauzer » Sun Nov 28, 2010 10:46 pm

Si institutul Parhon.Unicul loc unde se face cat de cat endocrinologie.
Ca in rest ii atat de slaba,incat am auzit ca mai nou nu se pleaca numai cu operatii afara ci si cu tiroide.Patologie benigna.pe bune.
Se tineau chirurgii de cap la Cluj cand faceam practica de vara la chirurgie ca le scot tiroida frumos la unii, cu grija mare la nervul laringeu nustiucare,si nu e endocrinogul in stare sa-i faca o terapie de substitutie ca lumea,si ca pacientii se plang lor,parca s-ar pricepe ei.

md_gr
elder
elder
Posts: 1064
Joined: Fri Apr 17, 2009 8:17 pm

Re: Avantaje sau dezavantaje ale diferitelor centre universitare

Postby md_gr » Sun Nov 28, 2010 10:50 pm

N-ai demonstrat nimic, ai mentalitate de provincial, si eu sunt provinciala, venind chiar dintr-un centru universitar ce a luat prima pe tara. Aia unde a venit, in Buc, nu in Cluj.

schnauzer
elder
elder
Posts: 1255
Joined: Tue Nov 23, 2010 9:53 am

Re: Avantaje sau dezavantaje ale diferitelor centre universitare

Postby schnauzer » Sun Nov 28, 2010 10:51 pm

Cine a luat ce?
Nu e bine construita propozitia.Nu inteleg.

md_gr
elder
elder
Posts: 1064
Joined: Fri Apr 17, 2009 8:17 pm

Re: Avantaje sau dezavantaje ale diferitelor centre universitare

Postby md_gr » Sun Nov 28, 2010 10:59 pm

Ce a luat prima pe tara. Ce? rezi.

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: Avantaje sau dezavantaje ale diferitelor centre universitare

Postby holliday » Sun Nov 28, 2010 11:01 pm

nici nu trebuie, dislexia inca nu e recunoscuta in romania.

singurul avantaj care-l vad eu la capitala, e ca ajungi mai rapid sa-i arunci o rosie in cap lu' Base.

ca in bancul ala ca a luat foc Palatul Parlamentului.

in rest, vad cacapitala se tine de recorduri: (de banii aia cate se puteau face intr-un spital..)

http://www.9am.ro/stiri-revista-presei/ ... -lume.html

md_gr
elder
elder
Posts: 1064
Joined: Fri Apr 17, 2009 8:17 pm

Re: Avantaje sau dezavantaje ale diferitelor centre universitare

Postby md_gr » Sun Nov 28, 2010 11:04 pm

Da, lumea nu prea intelege ca mai exista si dislexici pe lumea asta :lol:
Avem pareri diferite, ai si tu dreptatea ta.

schnauzer
elder
elder
Posts: 1255
Joined: Tue Nov 23, 2010 9:53 am

Re: Avantaje sau dezavantaje ale diferitelor centre universitare

Postby schnauzer » Sun Nov 28, 2010 11:12 pm

"si eu sunt provinciala, venind chiar dintr-un centru universitar ce a luat prima pe tara. Aia unde a venit, in Buc, nu in Cluj."

Deci

Centrul universitar din care ai venit tu a luat prima ceva?
Sau o persoana?
Si daca persoana, cum se conecteaza ?
II de la tine din oras???
Nu inteleg.

md_gr
elder
elder
Posts: 1064
Joined: Fri Apr 17, 2009 8:17 pm

Re: Avantaje sau dezavantaje ale diferitelor centre universitare

Postby md_gr » Sun Nov 28, 2010 11:17 pm

md_gr wrote:N-ai demonstrat nimic, ai mentalitate de provincial, si eu sunt provinciala, venind chiar dintr-un centru universitar ce a luat prima pe tara. Aia unde a venit, in Buc, nu in Cluj.

Recunosc, gandesc prea repede si imi ies fraze fara logica, da, are dreptate Holliday, sunt dislexica.
Eu m-am nascut in Craiova, am facut facultatea in Buc, iar o tipa ce a facut in Craiova a luat prima, a luat Cardio in Buc.
Asta voiam sa zic.

User avatar
holliday
elite
elite
Posts: 5024
Joined: Wed Jul 14, 2010 7:10 pm
Location: procrastination - retras in vizuina tapirului
Contact:

Re: Avantaje sau dezavantaje ale diferitelor centre universitare

Postby holliday » Sun Nov 28, 2010 11:19 pm

voia sa zicaca desi e provinciala, a luat prima rezi, si nu a ales provincia, ci Bucurestiul la rezi.


ps: de fapt, nici nu am fost atent, md-gr, ai luat rezi sau nu?
si daca da, a cata oara?

md_gr
elder
elder
Posts: 1064
Joined: Fri Apr 17, 2009 8:17 pm

Re: Avantaje sau dezavantaje ale diferitelor centre universitare

Postby md_gr » Sun Nov 28, 2010 11:33 pm

Da, prima oara dat, prima oara luat.

larisa2000
senior
senior
Posts: 227
Joined: Thu Apr 21, 2005 9:09 pm
Location: bucuresti

Re: Avantaje sau dezavantaje ale diferitelor centre universitare

Postby larisa2000 » Sun Nov 28, 2010 11:50 pm

md_gr wrote:Holiday, Bucuresti e Bucuresti :lol:
Medici sunt buni peste tot, dar cei mai buni sunt aici.
Am fost la smurd Tg Mures, am zis ca sunt mai prosti decat urgentistii de la Floreasca.
Oricum fiecare cu parerile sale.

IOio: a fost tare, pt mine tot a fost experienta comica.

ei hai ca exagerezi, sincer iti spun ! la SMURD Mures am vazut pt prima data ce inseamna cu adev medicina de urgenta ! ei sunt responsabili ca am ajuns si eu sa fac asa ceva !sunt niste medici extraordinari si mai ales cu daruire, cu multa daruire
la capitolul Floreasca...ma abtin, sa nu-mi vorbesc de rau colegii ca nu e frumos, dar frate'miu murea cu zile la ei in departament si ei...pauza, nu ridica unu' un deget macar ( frate'miu fiind politrauma cu soc hipovolemic) " ca tot o sa mearga la sala" . dar nu exista brancardier ! asa ca asta statea lat si se exsanghina si ei ei n'aveau nici o treaba. in schimb la Mures am asistat la faza de genu' " nu cu fir d'ala ca e fata tanara si sa nu cumva sa-i ramana cicatrice urata". aia gandeau un pic mai departe..

larisa2000
senior
senior
Posts: 227
Joined: Thu Apr 21, 2005 9:09 pm
Location: bucuresti

Re: Avantaje sau dezavantaje ale diferitelor centre universitare

Postby larisa2000 » Sun Nov 28, 2010 11:51 pm

holliday wrote:a da, sa nu uitam de unde a plecat SMURUL! (tg mures pentru cei care cred ca a plecat de la capitala)

cel mai tare lucru realizat in Romania, dupa revolutie pentru sistemul sanitar!

da, am uitat de anatomia patologica.
mai, e foarte tare chirugia generala in cluj, degeaba ziceti!

cel mai tare lucru facut in bucuresti trebuie sa recunoastem, e institutul de geriatrie infiintat de ana aslan.

exista cineva care traiste cu senzatia ca SMURD-ul a plecat din Capitala ? grav !
p.s. dar Arafat acum tot aici a ajuns..

Atolica
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Wed Jul 09, 2008 5:36 pm
Contact:

Re: Avantaje sau dezavantaje ale diferitelor centre universitare

Postby Atolica » Sun Nov 28, 2010 11:58 pm

md_gr wrote:Holiday, Bucuresti e Bucuresti :lol:
Medici sunt buni peste tot, dar cei mai buni sunt aici.
Am fost la smurd Tg Mures, am zis ca sunt mai prosti decat urgentistii de la Floreasca.
Oricum fiecare cu parerile sale.


Tu te auzi ce vorbesti?!? Vai de capul tau cat de ignorant poti fi.

Atolica
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Wed Jul 09, 2008 5:36 pm
Contact:

Re: Avantaje sau dezavantaje ale diferitelor centre universitare

Postby Atolica » Mon Nov 29, 2010 12:01 am

...

Atolica
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Wed Jul 09, 2008 5:36 pm
Contact:

Re: Avantaje sau dezavantaje ale diferitelor centre universitare

Postby Atolica » Mon Nov 29, 2010 12:08 am

md_gr wrote:Frati-mio ce nu a terminat medicina, mi-a zis cand i-am zis ca mi se pare interesant clujul, sa nu ma duc la provinciali.
Avea dreptate f mult, nimic nu se compara cu Bucurestiul, si am vazut cum sunt medicinistii de peste tot.


Fratitu ca si tine mananca mult *****. Beeeeiiii ne scutesti cu aerele astea de capitala! Te rog, fa-ti un bine si noua la fel si nu mai posta, numai ca sa ne spui ce de *** e Cluju si "misto" e jegul ala de Bucuresti. Provincial e creierul tau cat o fasole.

Ce tupeu penibil ai.
Incredibil.

warning

md_gr
elder
elder
Posts: 1064
Joined: Fri Apr 17, 2009 8:17 pm

Re: Avantaje sau dezavantaje ale diferitelor centre universitare

Postby md_gr » Mon Nov 29, 2010 12:24 am

Eu zic ca nu ai gasit persoana potrivita pe care sa o jignesti, adica fratele meu, cand ai 2 facultati terminate si un master, mai predai si la poli, desi nu ai 25 de ani, atunci sa zici ca fratele meu mananca *****.
Stia fratele meu cand zicea ce zicea.

sissy21
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Sat Aug 01, 2009 9:29 pm

Re: Avantaje sau dezavantaje ale diferitelor centre universitare

Postby sissy21 » Mon Nov 29, 2010 12:33 am

drcosmin wrote:vreau sa posteze cineva care nu a fost lasat sa lucreze intr-un spital din tirgu mures din cauza ca nu stia lb maghiara.nu altii care au auzit ca nu stiu ce si nu stiu cum.
lasati textele.
lucrez aici de peste 8 ani - nu stiu maghiara - si nu am avut nici o problema.



da,.... daca asa sustii, mai treci pe la cardiologie, sau la chirurgie 2 si inca as putea sa iti mai insir cateva locuri si vezi ce se intampla

Atolica
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Wed Jul 09, 2008 5:36 pm
Contact:

Re: Avantaje sau dezavantaje ale diferitelor centre universitare

Postby Atolica » Mon Nov 29, 2010 12:38 am

md_gr wrote:Eu zic ca nu ai gasit persoana potrivita pe care sa o jignesti, adica fratele meu, cand ai 2 facultati terminate si un master, mai predai si la poli, desi nu ai 25 de ani, atunci sa zici ca fratele meu mananca *****.
Stia fratele meu cand zicea ce zicea.


Fac ceva mare pe cele 2 facultati si pe masterul la ff al fratelui tau. Atat timp cat nu aveti minim de respect in voi, nu pot sa va doresc mai mult.

md_gr
elder
elder
Posts: 1064
Joined: Fri Apr 17, 2009 8:17 pm

Re: Avantaje sau dezavantaje ale diferitelor centre universitare

Postby md_gr » Mon Nov 29, 2010 12:43 am

:) bine.

alemed
Posts: 3
Joined: Mon Nov 29, 2010 3:27 pm

Re: Avantaje sau dezavantaje ale diferitelor centre universitare

Postby alemed » Mon Nov 29, 2010 3:45 pm

sissy21 wrote:
drcosmin wrote:vreau sa posteze cineva care nu a fost lasat sa lucreze intr-un spital din tirgu mures din cauza ca nu stia lb maghiara.nu altii care au auzit ca nu stiu ce si nu stiu cum.
lasati textele.
lucrez aici de peste 8 ani - nu stiu maghiara - si nu am avut nici o problema.



da,.... daca asa sustii, mai treci pe la cardiologie, sau la chirurgie 2 si inca as putea sa iti mai insir cateva locuri si vezi ce se intampla



hai ma lasi.... daca unii pacienti nu stiu sa vb romaneste, asta nu inseamna ca esti lasat sa lucrezi intr-un splital din tg- mures!am facut faculta la tgm, lucrez la tgm si niciodata nu au existat probleme de genul asta! intr-adevar se mai intampla sa fie unii care nu stiu romaneste, dar de aici pana la a spune ca NU ESTI LASAT SA LUCREZI daca nu sti maghiara,e cale lunga!!!!

User avatar
ametist713
elder
elder
Posts: 897
Joined: Fri Jun 05, 2009 11:05 pm
Location: in my secret life

Re: Avantaje sau dezavantaje ale diferitelor centre universitare

Postby ametist713 » Mon Nov 29, 2010 8:01 pm

drcosmin wrote:
vreau sa posteze cineva care nu a fost lasat sa lucreze intr-un spital din tirgu mures din cauza ca nu stia lb maghiara.nu altii care au auzit ca nu stiu ce si nu stiu cum.
lasati textele.
lucrez aici de peste 8 ani - nu stiu maghiara - si nu am avut nici o problema.



da,.... daca asa sustii, mai treci pe la cardiologie, sau la chirurgie 2 si inca as putea sa iti mai insir cateva locuri si vezi ce se intampla


Mai, de chirurgie 2 nu zic nimic, ca nu am facut acolo, dar de cardiologie?? In primul rand, care cardio? 1, la Dobreanu? acolo sunt toti romani.....probabil te referi la cardio lui Benedek, dar nici acolo nu vad care e problema, el vorbeste tot timpul romaneste, mai ales cand e nervos...Se vaitau unii colegi (romani) ca vai ce urat vorbeste (romaneste), a spus de 3 ori p**a in timpul raportului de garda...zicea si el sa-l inteleaga si studentii/rezidentii romani,sa nu faca discriminare :lol:
things can only get better


Return to “Rezidentiat 2010”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests