Rezidentiat cu sufletul la gura

odiseea spatiala
User avatar
burlan
junior
junior
Posts: 38
Joined: Fri Mar 02, 2007 1:52 pm

Re: Rezidentiat cu sufletul la gura

Postby burlan » Sat Nov 20, 2010 2:49 pm

CE SPECIALITATTE AVETI?scuze pt caps mi-e lene sa modific.

md_gr
elder
elder
Posts: 1064
Joined: Fri Apr 17, 2009 8:17 pm

Re: Rezidentiat cu sufletul la gura

Postby md_gr » Sat Nov 20, 2010 3:20 pm

De abia astept sa il dau, nu mai rezist. De 3 zile nu mai invat. la mine nu merge tactica pe ultima suta de metri.

User avatar
anncush
senior
senior
Posts: 394
Joined: Mon Feb 12, 2007 9:59 pm
Location: insoritul Bucuresti

Re: Rezidentiat cu sufletul la gura

Postby anncush » Sat Nov 20, 2010 3:32 pm

Din ciclul "rezidentiat cu sufletul la gura" + "copiii intreaba lucruri traznite [probabil din cauza psihozei asociate rezidentiatului in mai putin de 24 de ore] am si eu niste curiozitati:
-cu aproximatie cat dureaza corectarea intr-o sala de cca 45 de suflete?
-corectarea se face in ordine alfabetica? [asta ca sa estimez cat de repede imi va fi curmat chinul]

Spor pe ultima suta de metri sau relaxare maxima [dupa gust] si bafta+atentie mare maine la 'bulinare! Sa [re]venim pe Imed cu vesti bune :allright:
Slowly getting less stupid :)

larisa2000
senior
senior
Posts: 227
Joined: Thu Apr 21, 2005 9:09 pm
Location: bucuresti

Re: Rezidentiat cu sufletul la gura

Postby larisa2000 » Sat Nov 20, 2010 4:40 pm

depinde de cat noroc ai. iti dai seama ca dureaza macar 2-3 min de persoana...dar daca o fi ca sala aia la care am supravegheat eu anu' trecut, unde s-a blocat calc de vreo 2 ori si unde toate au mers alandala...colegii mei ajunsesera acasa si eu tot mai supravegheam la corectat ! :?

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Rezidentiat cu sufletul la gura

Postby b3 » Sat Nov 20, 2010 4:46 pm

Cam o ora dureaza corectarea, daca totul merge bine. Adica daca nu li se strica ceva la comp. In general pe la ora 15:30-16 se termina tot in salile mai mici.

Corectarea se face in ordinea in care iau ei grilele din teanc :) Poate in alte sali sa fi stat cineva sa le aranjeze, in a mea nu. Te cheama la calculator, scaneaza grila in fata, sunt cateva secunde cat lucreaza softul si iti da rezultatul. Dup-aia semnezi si parca seamnaeza si doi colegi care-s martori si asta e tot. Poti pleca atunci sau poti sa mai stai sa vezi ce-au facut si restul.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
anncush
senior
senior
Posts: 394
Joined: Mon Feb 12, 2007 9:59 pm
Location: insoritul Bucuresti

Re: Rezidentiat cu sufletul la gura

Postby anncush » Sat Nov 20, 2010 4:49 pm

Multumesc frumos, larisa2000 si b3, pt raspunsuri! :)
Slowly getting less stupid :)

chiromf
senior
senior
Posts: 149
Joined: Fri Jan 01, 2010 6:42 pm
Location: Bucuresti

Re: Rezidentiat cu sufletul la gura

Postby chiromf » Sat Nov 20, 2010 5:48 pm

in sala in care am dat eu (2008, aula de la farmacie, marisoara cat de cat) erau 2 calc si au fost impartiti "cadindatii" in 2 parti aprox egale. a inceput corectarea pe la 1.30-2 si s-a terminat pe la 5-6 ca s-au blocat calc de vreo 2-3 ori...si era un frig!!!!!!!!!!!!
bafta tuturor!


Return to “Rezidentiat 2010”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests