Despre simularea de rezidentiat

odiseea spatiala
roxy_tina
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Fri Oct 15, 2010 3:15 pm

Despre simularea de rezidentiat

Postby roxy_tina » Sat Oct 16, 2010 8:43 pm

nu are nimeni o varianta de la simularea de azi????

User avatar
dr_h
senior
senior
Posts: 172
Joined: Wed Aug 19, 2009 6:55 pm

Re: Pe ultima suta de metri...cum cititi?

Postby dr_h » Sat Oct 16, 2010 10:36 pm

O sa o postez eu mâine dacă nu poate cineva mai repede.Oricum a fost f ciudata cu multe procente doze si stadializari...din ce am văzut s-au luat punctaje mici.

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Pe ultima suta de metri...cum cititi?

Postby Riley » Sat Oct 16, 2010 11:31 pm

Deci se pare ca nu au filtrat din grilele alea de pe rezitests,nu?..probabil ca a fost un test randomizat!
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

roxy_tina
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Fri Oct 15, 2010 3:15 pm

Re: Pe ultima suta de metri...cum cititi?

Postby roxy_tina » Sun Oct 17, 2010 8:12 am

hmm....pai ce sa zic...mai bine sa fie la simulare nasol cu procente si tnm-uri decat la rezi
sa speram ca nu vor fi multe asemenea aberatii la examen.. :hate:

bubu13
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Fri Oct 08, 2010 3:40 pm

Re: Pe ultima suta de metri...cum cititi?

Postby bubu13 » Sun Oct 17, 2010 11:28 am

asteptam cu mare interes aceste grile...cu siguranta nu ne vor desclesta fruntile... :(
am auzit si eu ca au fost rezultate slabute...posibil din cauza grilelor... :?

User avatar
dr_h
senior
senior
Posts: 172
Joined: Wed Aug 19, 2009 6:55 pm

Re: Pe ultima suta de metri...cum cititi?

Postby dr_h » Sun Oct 17, 2010 12:20 pm

Aveti mai jos linkul cu varianta B de la simulare. Am sters raspunsurile puse de mine pt ca vreau sa mai rezolv grila odata dupa ce termin de repetat materia. Nu avem inca un barem ca site-ul celor de la sscr nu le merge. In plus ieri s-a si intrerupt corectarea si clasificarea din cauza unor probleme de soft...
Cum vi se par intrebarile? :shock:

http://dl.transfer.ro/Simulare_var.B-tr ... b11de9.rar

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Pe ultima suta de metri...cum cititi?

Postby Riley » Sun Oct 17, 2010 5:18 pm

dr_h wrote:Aveti mai jos linkul cu varianta B de la simulare. Am sters raspunsurile puse de mine pt ca vreau sa mai rezolv grila odata dupa ce termin de repetat materia. Nu avem inca un barem ca site-ul celor de la sscr nu le merge. In plus ieri s-a si intrerupt corectarea si clasificarea din cauza unor probleme de soft...
Cum vi se par intrebarile? :shock:

http://dl.transfer.ro/Simulare_var.B-tr ... b11de9.rar


Multumim frumos dr_h :allright: :allright:

Cat despre subiecte.........NO COMMENT!!! cam multe procente si nume comerciale la formulele alea la nutritie, iar din LES (tema micuta pe care ziceam ca o stapaneam destul de bine) am senzatia ca o sa scot cel mai prost punctaj :shock: :shock: Sa vedem baremul acum!

Nu e de mirare ca au fost punctaje mici, detalii de cap de tabel sau de jumatate de rand!!
Totusi in afara de vreo 2 intrebari mi s-au parut destul de bine formulate (nu ca pe rezitests unde nu prea iti dai seama din ce tema vin intrebarile).
Iar la intrebarile alea care pareau ca au 5 variante de raspuns (au fost si din alea) daca citesti FOARTE ATENT paragraful din carte iti dai seama ca de fapt au doar 4 :shock: :shock: :shock: :shocked!: :shocked!:
In conculzie -spor la toceala tuturor!!!

Later edit:
Dati de veste cand aveti baremul ;). Multumesc frumos! :D
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

Krisler12
senior
senior
Posts: 352
Joined: Mon Oct 12, 2009 9:04 pm

Re: Pe ultima suta de metri...cum cititi?

Postby Krisler12 » Sun Oct 17, 2010 5:21 pm

De cand ati inceput cu invatatu' ptr. rezidentiat ?

fiulia
junior
junior
Posts: 63
Joined: Sun Sep 06, 2009 1:01 pm

Re: Pe ultima suta de metri...cum cititi?

Postby fiulia » Sun Oct 17, 2010 5:47 pm

Da' unde ati vazut rezultatele la simulare? Ca eu inca astept sa vad ce mare branza am facut....

bubu13
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Fri Oct 08, 2010 3:40 pm

Re: Pe ultima suta de metri...cum cititi?

Postby bubu13 » Sun Oct 17, 2010 9:08 pm

nu avem rezultatele...cel putin eu...dar s-a zvonit ca punctajul este scazut...pana la ceva sigur...presupunem :|

bubu13
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Fri Oct 08, 2010 3:40 pm

Re: Pe ultima suta de metri...cum cititi?

Postby bubu13 » Sun Oct 17, 2010 9:11 pm

multumim dr_h!! intrebarile de la simulare mi se par ok...cu mici, mici exceptii ...daca citesti cu atentie stii :) asa ca...sa fim increzatori...poate la rezi scapam de intrebari cu numere si atunci va fii si mai bine :peace: si vom avea numai succesuri :D

User avatar
anncush
senior
senior
Posts: 394
Joined: Mon Feb 12, 2007 9:59 pm
Location: insoritul Bucuresti

Re: Pe ultima suta de metri...cum cititi?

Postby anncush » Sun Oct 17, 2010 10:09 pm

bubu13 wrote:multumim dr_h!! intrebarile de la simulare mi se par ok...cu mici, mici exceptii ...daca citesti cu atentie stii :) asa ca...sa fim increzatori...poate la rezi scapam de intrebari cu numere si atunci va fii si mai bine :peace: si vom avea numai succesuri :D


uuu, pai stai FOARTE BINE cu materia daca ti s-au parut ok fara cateva mici exceptii :) felicitari ! :allright:

eu nu pot sa spun acelasi lucru :( mi s-au parut semnificativ mai grele decat grilele care au picat anul trecut la rezi, ba chiar unele grile mi s-au parut "nesimtite" :hate: - vezi droaia de grile cu doze, procente din te miri ce tabele si te miri ce incidente la CS (!), vezi grila din afara tematicii [sdr sinusului bolnav - stiu ca a fost si la rezi, dar atata vreme cat au iesit atatea discutii vis a vis de treaba asta, de ce sa mai incluzi o grila discutabila intr-o simulare?! in fine, doar parerea mea]... ma rog, acum astept baremul ca mortul colacul pt ca oricum mi se par unele grile discutabile si dupa ce am revazut textul... Cam asta in cazul meu. :oops:

Concluzia - urate rau grilele! :? [bine, asta in conditiile in care le rezolvi fara sa frunzaresti materia dupa fiecare grila sa vezi daca raspunzi bine, fara ca eventual sa mai lasi de la tine zicand "aaa, da, stiam asta, hai ca pun raspunsul corect ca sigur la examen as fi stiut, doar mai am timp pana atunci sa trec prin materie"]. Pe de alta parte, traiesc eu cu impresia ca la rezi ala marele si adevaratu' si oficialu' nu vor abuza cei care fac subictele de genul asta de detalii cum au abuzat cei de la sscr :roll: cel putin in anii trecuti parca nu am vazut doze si incidente. Sau macar asa imi place sa cred :)) Ramane de vazut :)

PS: multumim mult, dr_h, pt grile!
Spor la treaba tuturor! :allright:
Slowly getting less stupid :)

User avatar
dr_h
senior
senior
Posts: 172
Joined: Wed Aug 19, 2009 6:55 pm

Re: Pe ultima suta de metri...cum cititi?

Postby dr_h » Sun Oct 17, 2010 10:14 pm

Cu placere!
Din cate am inteles de la organizatori subiectele ar fi fost facute de o "comisie stiintifica" profesori si studenti din Bucuresti si Cluj.

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Pe ultima suta de metri...cum cititi?

Postby Riley » Sun Oct 17, 2010 10:21 pm

http://dl.transfer.ro/simulare_rezil-tr ... 4a1d6c.rar

Aici aveti varianta D cu rezolvarea lor.

Eu am rezolvat varianta B deja asa ca ma chinui acum cu corespondenta raspunsurilor var D cu var B (revin cu baremul de la var B care din pacate nu e cel oficial si se poate sa se mai fi strecurat cate o greseala-asa ca scuze dinainte).
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: Pe ultima suta de metri...cum cititi?

Postby gaurav_singh_md » Sun Oct 17, 2010 11:15 pm

3 intrebari (protein requirement, AMI mortality rate si diazepam dose) din cs si unul din cm (rate of survival) sunt cam funky.in rest sunt ok.

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Pe ultima suta de metri...cum cititi?

Postby Riley » Sun Oct 17, 2010 11:20 pm

http://dl.transfer.ro/transfer_ro-18oct ... 8d0c2f.zip

si rezultatele la varianta B (le-am corelat eu cu cele de la var D) sper sa nu se fi strecurat mici greseli (:oops: :oops: )
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Pe ultima suta de metri...cum cititi?

Postby Riley » Sun Oct 17, 2010 11:22 pm

gaurav_singh_md wrote:3 intrebari (protein requirement, AMI mortality rate si diazepam dose) din cs si unul din cm (rate of survival) sunt cam funky.in rest sunt ok.


si aia cu malignitatea din nodul pulm solitar, sau CS din AVC-cand am vazut raspunsul :shock: :shock: :shock: :shock: pt ca e luat mot-a-mot din tabel si mai sunt cateva intrebari pe acolo.....
Oricum nu prea seamana cu cele de pe rezitests, eu nu prea am recunoscut grile de acolo.
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: Pe ultima suta de metri...cum cititi?

Postby gaurav_singh_md » Mon Oct 18, 2010 1:00 am

Riley wrote:
gaurav_singh_md wrote:3 intrebari (protein requirement, AMI mortality rate si diazepam dose) din cs si unul din cm (rate of survival) sunt cam funky.in rest sunt ok.


si aia cu malignitatea din nodul pulm solitar, sau CS din AVC-cand am vazut raspunsul :shock: :shock: :shock: :shock: pt ca e luat mot-a-mot din tabel si mai sunt cateva intrebari pe acolo.....
Oricum nu prea seamana cu cele de pe rezitests, eu nu prea am recunoscut grile de acolo.

da, si nodul pul solitar este pentru cram experts.

User avatar
Iepurita
elite
elite
Posts: 3692
Joined: Sat Dec 12, 2009 1:28 pm

Re: Pe ultima suta de metri...cum cititi?

Postby Iepurita » Mon Oct 18, 2010 5:55 am

gaurav_singh_md wrote:3 intrebari (protein requirement, AMI mortality rate si diazepam dose) din cs si unul din cm (rate of survival) sunt cam funky.in rest sunt ok.




Hai ca doza de Diazepam mi se pare ok, e ceva ce trebuie stiut, dar sa te intrebe mortalitatea din Lupus...
Pe langa asta mi se pare absolut idiotic sa tocesti doze, incidente, samd , si in grile sa fie niste variante asemanatoare.
Mi se pare ok sa stii ca incidenta cancerului de col e 8-10/100.000 , dar sa gasesti in grile intrebarea si sa ai variantele :a-8/100.000
b-10
c-8-10
d-9
e-8-10/10.000

sau intrebarile din valori care au schimbate mg/dl cu mmol/l si alte porcarii.
obstetrix wrote:in anul I nu poti face cezariana mana 1, sunt multe care trebuie sa le stii:tipuri de incizii, cum sa tii pensele, cum sa le desfaci, sa iti folosesti ambele maini in orice mom, sa stii nodurile in orice conditii, ce sa ceri de la instrumentara

roxy_tina
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Fri Oct 15, 2010 3:15 pm

Re: Pe ultima suta de metri...cum cititi?

Postby roxy_tina » Mon Oct 18, 2010 8:06 am

nu reusesc sa deschid grilele .... :(

este nevoie de ceva program sau cum sa procedez??/ va rog ..... :help:

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Pe ultima suta de metri...cum cititi?

Postby Riley » Mon Oct 18, 2010 9:27 am

http://dl.transfer.ro/simulare-transfer ... ddef1e.rar

incearca acum-primele erau in office 2007, astea de acum in office 2003.
Succes!
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

skipone
newbie
newbie
Posts: 19
Joined: Mon Dec 28, 2009 11:21 pm

Re: Pe ultima suta de metri...cum cititi?

Postby skipone » Mon Oct 18, 2010 1:01 pm

Stie cineva care a fost cel mai mare punctaj pe tara la simulare?

bubu13
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Fri Oct 08, 2010 3:40 pm

Re: Pe ultima suta de metri...cum cititi?

Postby bubu13 » Mon Oct 18, 2010 1:18 pm

stie cineva ce rezultate au fost la simulare??

User avatar
dr_h
senior
senior
Posts: 172
Joined: Wed Aug 19, 2009 6:55 pm

Re: Pe ultima suta de metri...cum cititi?

Postby dr_h » Mon Oct 18, 2010 1:50 pm

Si eu sunt curios dar pana nu-si rezolva problema cu site-ul nu avem cum sa aflam.Doar dacă aveţi vreo cunoştinţă membru al comisiei de simulari sa va spună de ce durează atât.Eu am aruncat un ochi sâmbăta pe tabelul unde erau introduse punctajele in timp real si pe lângă punctajele mici pe care le-am văzut, respectiv între 600-700 puncte majoritatea, cei din Arad si Bucuresti intarziau cu datele. N-a mai dat nimeni nicio explicaţie...

User avatar
Iepurita
elite
elite
Posts: 3692
Joined: Sat Dec 12, 2009 1:28 pm

Re: Pe ultima suta de metri...cum cititi?

Postby Iepurita » Mon Oct 18, 2010 2:41 pm

Cel mai mare punctaj pe Timisoara a fost 837. Dar na, cu materia neterminata si repetata doar o parte.
obstetrix wrote:in anul I nu poti face cezariana mana 1, sunt multe care trebuie sa le stii:tipuri de incizii, cum sa tii pensele, cum sa le desfaci, sa iti folosesti ambele maini in orice mom, sa stii nodurile in orice conditii, ce sa ceri de la instrumentara

skipone
newbie
newbie
Posts: 19
Joined: Mon Dec 28, 2009 11:21 pm

Re: Pe ultima suta de metri...cum cititi?

Postby skipone » Mon Oct 18, 2010 2:46 pm

Ioio wrote:Cel mai mare punctaj pe Timisoara a fost 837. Dar na, cu materia neterminata si repetata doar o parte.


Pe Constanta a fost 836 parca si 2 sau 3 punctaje peste 800.

bubu13
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Fri Oct 08, 2010 3:40 pm

Re: Pe ultima suta de metri...cum cititi?

Postby bubu13 » Mon Oct 18, 2010 5:24 pm

eu stiu ca la rezidentiat grilele sunt pe grade de dificulate, asftel sunt grile de la simple la foarte complexe, pentru a ne putea departaja intr-un fel...la simulare si pe rezitest nu cred ca grilele sunt introduse intr-un test in functie de gradele de dificultate...de aceea ni se par mai accesibile cele de la rezii... si astfel daca esti pregatit si ai trecut de 2-3 ori prin materie eu zic ca la rezi ai toate sansele sa scoti peste 7...iar cei care invata din anul 5, probabil ca sunt primii 500 din capul listei

zubenelgenubi
senior
senior
Posts: 272
Joined: Mon Dec 01, 2008 1:17 pm
Location: dupa blocurile gri

Re: Pe ultima suta de metri...cum cititi?

Postby zubenelgenubi » Mon Oct 18, 2010 6:12 pm

Ioio wrote:Cel mai mare punctaj pe Timisoara a fost 837. Dar na, cu materia neterminata si repetata doar o parte.

E vorba de tine? :)
Your "best"? Losers always whine about their best. Winners go home and fuck the prom queen.

bubu13
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Fri Oct 08, 2010 3:40 pm

Re: Despre simularea de rezidentiat

Postby bubu13 » Mon Oct 18, 2010 7:03 pm

la ce te referi? eu am trecut de 2 ori prin materie...mai vreau sa citesc o data pana la rez...nu am citit din anul 5...desi mi-ar fi prins bine :)

bubu13
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Fri Oct 08, 2010 3:40 pm

Re: Despre simularea de rezidentiat

Postby bubu13 » Mon Oct 18, 2010 7:04 pm

scuze...am incurcat posturile :lol: ...mi sa-u incins creierii capului :help:

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Despre simularea de rezidentiat

Postby Riley » Mon Oct 18, 2010 7:05 pm

Am intelesc ca sunt 7 intrebari gresite. Acum nu stiu exact cand aflam ce si cum, dar si mie mi s-au parut cel putin 3 suspecte.
Era de asteptat sa fie punctaje mai mici, la ce subiecte au fost (foarte amanuntit)... :shock:
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
Iepurita
elite
elite
Posts: 3692
Joined: Sat Dec 12, 2009 1:28 pm

Re: Pe ultima suta de metri...cum cititi?

Postby Iepurita » Mon Oct 18, 2010 7:11 pm

zubenelgenubi wrote:
Ioio wrote:Cel mai mare punctaj pe Timisoara a fost 837. Dar na, cu materia neterminata si repetata doar o parte.

E vorba de tine? :)



Nu :lol: E o prietena, dar sunt tare mandra de ea. :mrgreen: E superbuna.


Bubu, eu am facut un experiment la una dintre simulari. E adevarat ca aveam doar jumatate din materie, dar la complement multiplu am incercuit 4 raspunsuri la toate intrebarile (exceptand cateva de gastro la care nu m-a lasat obrazul sa pun aiurea :mrgreen: ) si am luat 592. Fara sa citesc materia, am avut 25 de intrebari corecte la complement simplu.
obstetrix wrote:in anul I nu poti face cezariana mana 1, sunt multe care trebuie sa le stii:tipuri de incizii, cum sa tii pensele, cum sa le desfaci, sa iti folosesti ambele maini in orice mom, sa stii nodurile in orice conditii, ce sa ceri de la instrumentara

User avatar
dr_h
senior
senior
Posts: 172
Joined: Wed Aug 19, 2009 6:55 pm

Re: Despre simularea de rezidentiat

Postby dr_h » Mon Oct 18, 2010 7:19 pm

De pe site-ul sscr:

Situatie site si rezultate

Momentan inca lucram la situatia cu conturile indisponibile. Vrem sa le si updatam cu situatia punctajului general impreuna cu locul in clasament.
Despre Tabelul cu Situatia Generala (punctaje si clasament national), acesta va fi publicat vizibil pe site in cateva ore. Tabelul initial a fost gata inca din ziua simularii, insa lucram acum la cel definitiv, luand in considerare cele cateva mici completari care au aparut la grile.
Multumim pentru intelegere


Abia astept ca m-a pus pe ganduri simularea asta...

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Despre simularea de rezidentiat

Postby Riley » Mon Oct 18, 2010 7:21 pm

Da, cand aflati ceva puneti si pe forum sa ne luminam!! :)
Multumim!
Later edit: sper ca puna si specialitatile in ordine, asta asa pt "trend" ;)
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: Pe ultima suta de metri...cum cititi?

Postby gaurav_singh_md » Mon Oct 18, 2010 8:51 pm

Ioio wrote:
gaurav_singh_md wrote:3 intrebari (protein requirement, AMI mortality rate si diazepam dose) din cs si unul din cm (rate of survival) sunt cam funky.in rest sunt ok.




Hai ca doza de Diazepam mi se pare ok, e ceva ce trebuie stiut,


Info despre dosaj este un pic diferit in cartiile diferite - intre 0,1-0,5 mg/kg body weight (sunt toate variante posibile de la 0,1-0,3 pana la 03-0,5) important este sa stii doza maxima (5 mg) pe care pot sa administrezi (si este universal in literatura).

bubu13
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Fri Oct 08, 2010 3:40 pm

Re: Despre simularea de rezidentiat

Postby bubu13 » Mon Oct 18, 2010 9:54 pm

felicitari, Ioio!! inseamna ca la rez o sa fie si mai bine cu siguranta! multa bafta!

User avatar
Iepurita
elite
elite
Posts: 3692
Joined: Sat Dec 12, 2009 1:28 pm

Re: Despre simularea de rezidentiat

Postby Iepurita » Tue Oct 19, 2010 5:30 am

bubu13 wrote:felicitari, Ioio!! inseamna ca la rez o sa fie si mai bine cu siguranta! multa bafta!



pai sper sa iau peste 600... :mrgreen: SA FIE!!!!!!!!!!
obstetrix wrote:in anul I nu poti face cezariana mana 1, sunt multe care trebuie sa le stii:tipuri de incizii, cum sa tii pensele, cum sa le desfaci, sa iti folosesti ambele maini in orice mom, sa stii nodurile in orice conditii, ce sa ceri de la instrumentara

User avatar
Velvet Underground
senior
senior
Posts: 480
Joined: Sat Nov 01, 2008 3:09 pm
Location: Montmartre

Re: Despre simularea de rezidentiat

Postby Velvet Underground » Tue Oct 19, 2010 6:44 am

Ioio wrote:pai sper sa iau peste 800... :mrgreen: SA FIE!!!!!!!!!!


fixed

dorow
Posts: 3
Joined: Tue Apr 07, 2009 10:30 pm

Re: Despre simularea de rezidentiat

Postby dorow » Tue Oct 19, 2010 2:50 pm

aici este afisat clasamentul rezultatelor de la simularea http://rezidentiat.sscr.ro/node/1877
spor!

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Despre simularea de rezidentiat

Postby Riley » Tue Oct 19, 2010 3:02 pm

rezultatele si clasamentul national aici:

http://rezidentiat.sscr.ro/node/1877

mici punctajele-nici nu e de mirare la gradul lor de dificultate!
Spor mare! ;)
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness


Return to “Rezidentiat 2010”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests