Sa dau pe post ? Ce ma sfatuiti ?

odiseea spatiala
bubu13
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Fri Oct 08, 2010 3:40 pm

Sa dau pe post ? Ce ma sfatuiti ?

Postby bubu13 » Fri Oct 08, 2010 3:46 pm

buna!! dau si eu rezul pe 21 si vreau pe post...e cu du-te vino si asta ce-i drept...dar vreau sa am continuitate la specializare...asta ma incanta pentru ca nu am planuri sa plec...insa mi-e teama sa nu raman cu nota buna pe dinafara...voi ce ma sfatuiti? :?

bubu13
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Fri Oct 08, 2010 3:40 pm

help me!!!

Postby bubu13 » Fri Oct 08, 2010 3:56 pm

si nu mai inteleg o treaba...daca ma inscriu pt rezii pe post ma inscriu pentru un anumit post??? :help: sau dupa rezii suntem repartizati cei pe post in functie de nota obtinuta??

User avatar
ildottore
senior
senior
Posts: 143
Joined: Wed Nov 02, 2005 8:15 pm
Location: Timisoara
Contact:

Re: Sa dau pe post ? Ce ma sfatuiti ?

Postby ildottore » Fri Oct 08, 2010 5:53 pm

din cate am inteles eu din metodologie te inscrii pe post si repartitia se face ca si la rezi cu loc, numai ca acolo iti alegi in ordinea clasificarii posturile. fara sa poti alege centrul de pregatire, care este specificat langa fiecare post.

daca vrei sa pleci din tara, mai bine pleci direct nu mai pierzi timpul cu rezi. dar daca dai rezi si vrei sa pleci, pe loc
I don't need your attitude... I've got my own..

md_gr
elder
elder
Posts: 1064
Joined: Fri Apr 17, 2009 8:17 pm

Re: Sa dau pe post ? Ce ma sfatuiti ?

Postby md_gr » Fri Oct 08, 2010 6:12 pm

Si pe mine m-ar interesa pe post, voi ce credeti, unde va fi competitia mai mare, nu cred ca are rost sa ma inscriu pe post si sa vad ca e mai mare competitia pe post decat pe loc. Nu stiu ce sa fac.

User avatar
dr2og
junior
junior
Posts: 57
Joined: Tue Mar 30, 2010 11:34 am

Re: Sa dau pe post ? Ce ma sfatuiti ?

Postby dr2og » Fri Oct 08, 2010 6:22 pm

md_gr wrote:Si pe mine m-ar interesa pe post, voi ce credeti, unde va fi competitia mai mare, nu cred ca are rost sa ma inscriu pe post si sa vad ca e mai mare competitia pe post decat pe loc. Nu stiu ce sa fac.


va fi tocmai invers...multa lume nu are curaj sa se inscrie pe post,ca daca cineva ia nota mai mare ca mine...atunci raman fara post...si asa lumea va alege varianta cea mai sigura...adica va conucra pe loc si vor ramane posturile neocupate...
pe mine ma tenteaza postul-pt ca am vazut ca sunt unele posturi fff bune in orase bune si nu in coumune uitate de lume ,inclusiv in bucuresti,brasov,braila,oradea,...in orase in care cam greu vei ajunge dupa specilizare,daca ramani in tara

bubu13
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Fri Oct 08, 2010 3:40 pm

Re: Sa dau pe post ? Ce ma sfatuiti ?

Postby bubu13 » Fri Oct 08, 2010 6:29 pm

da, si eu am vazut posturi foarte bune si in orase mari . eu vreau din anul 3 sa fac ATI...imi place foarte mull si culmea...s-a scos post in orasul meu natal...de asta ma tenteaza atat de mult sa dau rezii pe post...insa ma gandesc cate persoane se vor inscrie...si apoi cate vor opta pentru ATI...pentru ca am observat tendinta de a alege specializari care sa nu te lege de spital. probabil ca de la DSP-ul unde ne inscriem pe post ar trebui sa ne poata spune cam cati sunt inscrisi...nu? sau e un secret asa mare?

md_gr
elder
elder
Posts: 1064
Joined: Fri Apr 17, 2009 8:17 pm

Re: Sa dau pe post ? Ce ma sfatuiti ?

Postby md_gr » Fri Oct 08, 2010 6:31 pm

Dar mi se pare stupid, sa ma inscriu pe un singur post, poate pe ala se vor inscrie 10. E cu risc.

corina85
Posts: 3
Joined: Fri Oct 08, 2010 6:36 pm

Re: Sa dau pe post ? Ce ma sfatuiti ?

Postby corina85 » Fri Oct 08, 2010 6:42 pm

md_gr wrote:Dar mi se pare stupid, sa ma inscriu pe un singur post, poate pe ala se vor inscrie 10. E cu risc.


parerea mea e cea a majoritatii de aici... posturi vor alege doar rezidentii de an mare...cu o spicializare buna...care vor continuitate si nu au nimic de pierdut...si cum acestia sunt putini...vor ramane neocupate... deci putem sa nu le punem la socoteala...cu alte cuvinte numarul de locuri a ramas la fel ca anul trecut...acum sa vedem cum va fi concurenta.

User avatar
dr2og
junior
junior
Posts: 57
Joined: Tue Mar 30, 2010 11:34 am

Re: Sa dau pe post ? Ce ma sfatuiti ?

Postby dr2og » Fri Oct 08, 2010 6:58 pm

md_gr wrote:Dar mi se pare stupid, sa ma inscriu pe un singur post, poate pe ala se vor inscrie 10. E cu risc.


asa e..nu te inscrie pe post,inscrie-te pe loc si pe post sa fie numai cate un concurent care a avut curaj...care poate va lua postul de cardiologie cu 600 de puncte si altul cu 800 de puncte sa nu mai prinda loc pe cardiologie...bun si daca nu iei postul,iei macar mf si la anul daca vrei poti sa dai din nou examenul...fiecare stie cat e dispus sa riste.. :peace:

User avatar
dr_h
senior
senior
Posts: 172
Joined: Wed Aug 19, 2009 6:55 pm

Re: Sa dau pe post ? Ce ma sfatuiti ?

Postby dr_h » Fri Oct 08, 2010 7:22 pm

RISTI SI CASTIGI! Dupa titlul unei emisiuni de pe vremuri... :peace:

bubu13
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Fri Oct 08, 2010 3:40 pm

Re: Sa dau pe post ? Ce ma sfatuiti ?

Postby bubu13 » Fri Oct 08, 2010 7:25 pm

eu vreau sa fac ATI...altceva nu!! nu sunt prea multi care vor specializarea aceasta,nu?

User avatar
Velvet Underground
senior
senior
Posts: 480
Joined: Sat Nov 01, 2008 3:09 pm
Location: Montmartre

Re: Sa dau pe post ? Ce ma sfatuiti ?

Postby Velvet Underground » Fri Oct 08, 2010 7:43 pm

De unde crezi ca putem sa stim noi ?

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Sa dau pe post ? Ce ma sfatuiti ?

Postby Riley » Fri Oct 08, 2010 7:45 pm

Nu e asta un criteriu! Interesant de vazut cum s-a ales anii trecuti-cati din cei cu punctaj mare au ales post (e clar ca asta tinteau) si cati au ales post nevoiti de imprejurari-pierdeau specialitatea. Si evident trendul de la ATI (asta in cazul tau). Mie mi se pare normal sa se stie care e concurenta pe un post (nu vad de ce la respectivul DSP sa fie asa secretomanie). Bafta!
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

bubu13
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Fri Oct 08, 2010 3:40 pm

Re: Sa dau pe post ? Ce ma sfatuiti ?

Postby bubu13 » Fri Oct 08, 2010 7:48 pm

pentru ca tendinta este sa se aleaga specializarile care nu te leaga de spital, cu care poti sa fac un cabinet...la asta m-am gandit...ca sunt putini in ziua de azi care mai fac medicina din pasiune si atat...multi vad in ea si o afacere..si e normal pana la urma..insa unii exagereaza...am coleg care iubeste chirurgia, dar vrea radiologie ca e de viitor si ies bani...deci...de aici am dedus eu ca ATI nu este cautata si in plus se ia cu note medii la rezii...nu e printre cele mai ravnite

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Sa dau pe post ? Ce ma sfatuiti ?

Postby Riley » Fri Oct 08, 2010 7:50 pm

pai atunci baga mare ;) Spor!
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

bubu13
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Fri Oct 08, 2010 3:40 pm

Re: Sa dau pe post ? Ce ma sfatuiti ?

Postby bubu13 » Fri Oct 08, 2010 8:10 pm

multam mult!

zubenelgenubi
senior
senior
Posts: 272
Joined: Mon Dec 01, 2008 1:17 pm
Location: dupa blocurile gri

Re: Sa dau pe post ? Ce ma sfatuiti ?

Postby zubenelgenubi » Fri Oct 08, 2010 9:36 pm

Ma vad nevoit sa imi spun si eu parerea: faza cu rezi pe post anul acesta e absurda! daca tot voiau sa faca diferentierea intre cei care candidau pe loc vs. post, trebuia macar sa poti sa iti alegi la final orice post, adica sa fie o repartitie in paralel cu cea pentru locuri (in zile diferite), si majoritatea era multumita.
Cand am vazut metodologia am crezut ca s-a strecurat o gluma a vreunuia din cei care au tehnoredactat textul, dar se pare ca, din pacate, asa e.
Your "best"? Losers always whine about their best. Winners go home and fuck the prom queen.

floryanna
junior
junior
Posts: 26
Joined: Wed Sep 01, 2010 10:26 am

Re: Sa dau pe post ? Ce ma sfatuiti ?

Postby floryanna » Fri Oct 08, 2010 11:52 pm

cum adica???sa inteleg ca daca imi aleg sa concurez pentru post concurez pe unul singur? nu pe toate din specialitatea respectiva din tara sau judet? si daca nu iau post ce fac?raman pe dinafara?

Jonathanu
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Thu Oct 07, 2010 10:52 pm

Re: Sa dau pe post ? Ce ma sfatuiti ?

Postby Jonathanu » Sat Oct 09, 2010 1:47 am

Si pe mine ma tenteaza sa dau pe post.. evident din aceleasi motive, mirajul unei specialitati care poate pe loc nu o prind.
Oricum e interesanta si psihologia inversa... daca se inscriu multi pe post, e concurenta mai mica pe loc :)

Dar cum zice si cel dinaintea mea, puteau sa faca o teleconferinta separata cu cei care au dat pe post si n-au luat ce si-au dorit in care sa-si aleaga alt post din cele ramase neocupate, si altfel isi ocupau si mai multe posturi.
Asa multe o sa ramana libere ca nu se risca lumea.

Oricum vad ca anul asta nu e asa mare agitatie..
Rezitests merge bine deocamdata.. pe forum nu prea comenteaza lumea...
Sunt curios ce concurenta o sa fie..

Xsara
newbie
newbie
Posts: 19
Joined: Fri Aug 08, 2008 2:16 pm

Re: Sa dau pe post ? Ce ma sfatuiti ?

Postby Xsara » Sat Oct 09, 2010 11:46 am

Anul trecut la inscriere trebuia sa te treci pe o lista. Cei inscrisi erau numerotati si iti dadeai seama cati se inscrisesera. Au fost postate date si pe imed, de useri din diferite judete, inainte de afisarea listelor. Daca se va proceda si anul acesta la fel(si nu vad de ce nu) poti sa afli usor numarul aproximativ al inscrisilor.

User avatar
dr_h
senior
senior
Posts: 172
Joined: Wed Aug 19, 2009 6:55 pm

Re: Sa dau pe post ? Ce ma sfatuiti ?

Postby dr_h » Sat Oct 09, 2010 12:04 pm

Si la ce ajuta? Daca te-ai inscris deja doar nu te duci inapoi si-ti retragi dosarul si ceri banii inapoi ... :rightblinky:

User avatar
latvia
elder
elder
Posts: 1664
Joined: Mon Oct 24, 2005 11:10 pm

Re: Sa dau pe post ? Ce ma sfatuiti ?

Postby latvia » Sat Oct 09, 2010 12:24 pm

mi se pare mie sau nimeni de aici nu intelege ca te inscrii PE UN SINGUR POST.

daca se inscrie inca cineva pe respectivul post concurenta ta este 2 pe post, daca se inscriu inca 5 , concurenta ta e 6 pe post. Nu ai voie sa alegi alt post daca nu esti primul din cei 6.
adica, nu esti primul din cei 6 inscrisi, pici rezi si gata. numai e cu "n am prins chirurgie, hai sa iau psihiatrie". kaput.

fiulia
junior
junior
Posts: 63
Joined: Sun Sep 06, 2009 1:01 pm

Re: Sa dau pe post ? Ce ma sfatuiti ?

Postby fiulia » Sat Oct 09, 2010 1:21 pm

Nu chiar "si gata". cine ramane fara loc dupa repartitie sau fara post pt ca au avut ceilalti concurenti (pe acelasi post!) punctaj mai mare mai are o sansa la suplimentarea cu locuri de MF (si numai MF), care va fi candva dupa teleconferinta... se va anunta pe rezidentiat.info.

rmg
newbie
newbie
Posts: 19
Joined: Mon Jul 02, 2007 12:10 pm
Location: BUCURESTI

Re: Sa dau pe post ? Ce ma sfatuiti ?

Postby rmg » Sat Oct 09, 2010 1:42 pm

suplimentarea se va face pt. toti care au obtinut punctaj de promovare sau cu cate locuri vor ei?

User avatar
dr2og
junior
junior
Posts: 57
Joined: Tue Mar 30, 2010 11:34 am

Re: Sa dau pe post ? Ce ma sfatuiti ?

Postby dr2og » Sat Oct 09, 2010 2:06 pm

rmg wrote:suplimentarea se va face pt. toti care au obtinut punctaj de promovare sau cu cate locuri vor ei?


pentru toti care au luat punctajul de promovare de 60% din nota maxima luata -daca prin absurd ar lua cineva nota maxima 950-atunci nota de promovare va fi de 570,dar cum nu se va lua 950,nota de promovare va scadea mult,anul trecut din cate imi aduc aminte parca 913 a fost nota maxima-si cam 548 ar fi 60%...

User avatar
Velvet Underground
senior
senior
Posts: 480
Joined: Sat Nov 01, 2008 3:09 pm
Location: Montmartre

Re: Sa dau pe post ? Ce ma sfatuiti ?

Postby Velvet Underground » Sat Oct 09, 2010 2:10 pm

927 a fost anul trecut maximul daca imi aduc bine aminte.

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: Sa dau pe post ? Ce ma sfatuiti ?

Postby Riley » Sat Oct 09, 2010 3:16 pm

Da 927. Nu e relevant asta oricum, nota maxima variaza de la an la an functie de subiecte-subiecte dificile, majoritatea intrebarilor din jumatate de rand sau tabelas pierdut in pagina-note mai mici si viceversa. Desi e nevoie doar de unul care viseaza si noaptea paginile alea......
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
Velvet Underground
senior
senior
Posts: 480
Joined: Sat Nov 01, 2008 3:09 pm
Location: Montmartre

Re: Sa dau pe post ? Ce ma sfatuiti ?

Postby Velvet Underground » Sat Oct 09, 2010 3:22 pm

Fie asta, fie sa stie de cat mai multe puncte iar la restul sa aibe un bulan maxim astfel incat sa scoata si acolo mult pentru ca per total sa ia punctaje gen +9xx :)

User avatar
Iepurita
elite
elite
Posts: 3692
Joined: Sat Dec 12, 2009 1:28 pm

Re: Sa dau pe post ? Ce ma sfatuiti ?

Postby Iepurita » Sat Oct 09, 2010 8:54 pm

bubu13 wrote:pentru ca tendinta este sa se aleaga specializarile care nu te leaga de spital, cu care poti sa fac un cabinet...la asta m-am gandit...ca sunt putini in ziua de azi care mai fac medicina din pasiune si atat...multi vad in ea si o afacere..si e normal pana la urma..insa unii exagereaza...am coleg care iubeste chirurgia, dar vrea radiologie ca e de viitor si ies bani...deci...de aici am dedus eu ca ATI nu este cautata si in plus se ia cu note medii la rezii...nu e printre cele mai ravnite




La mine in an este manie cu ATI_ul. Se inghesuie toti.
obstetrix wrote:in anul I nu poti face cezariana mana 1, sunt multe care trebuie sa le stii:tipuri de incizii, cum sa tii pensele, cum sa le desfaci, sa iti folosesti ambele maini in orice mom, sa stii nodurile in orice conditii, ce sa ceri de la instrumentara

User avatar
dr2og
junior
junior
Posts: 57
Joined: Tue Mar 30, 2010 11:34 am

Re: Sa dau pe post ? Ce ma sfatuiti ?

Postby dr2og » Sat Oct 09, 2010 10:15 pm

Ioio wrote:
bubu13 wrote:pentru ca tendinta este sa se aleaga specializarile care nu te leaga de spital, cu care poti sa fac un cabinet...la asta m-am gandit...ca sunt putini in ziua de azi care mai fac medicina din pasiune si atat...multi vad in ea si o afacere..si e normal pana la urma..insa unii exagereaza...am coleg care iubeste chirurgia, dar vrea radiologie ca e de viitor si ies bani...deci...de aici am dedus eu ca ATI nu este cautata si in plus se ia cu note medii la rezii...nu e printre cele mai ravnite




La mine in an este manie cu ATI_ul. Se inghesuie toti.


la mine in serie e mainea cu cardiologia.....50% vor cardio, restul psihi,derma,interne...nu avem nici un coleg/a care sa vrea ceva chirugcal...mai sunt vreo 2 care vor ati /urgenta.....

User avatar
Velvet Underground
senior
senior
Posts: 480
Joined: Sat Nov 01, 2008 3:09 pm
Location: Montmartre

Re: Sa dau pe post ? Ce ma sfatuiti ?

Postby Velvet Underground » Sat Oct 09, 2010 10:22 pm

Nu mai plecati urechea la zvonurile astea :)
Asa era si la noi, si 95% si-au ales altceva decat declarau sus si tare ca vor.
Bine, unii nu au avut punctaj, dar eu ma refer la aia care aveau.

User avatar
dr2og
junior
junior
Posts: 57
Joined: Tue Mar 30, 2010 11:34 am

Re: Sa dau pe post ? Ce ma sfatuiti ?

Postby dr2og » Sun Oct 10, 2010 7:27 am

Velvet Underground wrote:Nu mai plecati urechea la zvonurile astea :)
Asa era si la noi, si 95% si-au ales altceva decat declarau sus si tare ca vor.
Bine, unii nu au avut punctaj, dar eu ma refer la aia care aveau.


fiecare va lua ce va dori si in functie de punctaj... :peace:

didiland11
senior
senior
Posts: 256
Joined: Wed Apr 09, 2008 12:02 am

Re: Sa dau pe post ? Ce ma sfatuiti ?

Postby didiland11 » Sun Oct 10, 2010 9:08 am

Cred ca anul asta curajosii care se inscriu pe post vor fi cei care sunt deja cu rezi pe loc si urmaresc un post caldut; pana la urma ei nu ar avea nimic de pierdut... Partea buna e ca acesti deja rezidenti nu mai strica, doar tulbura, apele proaspetilor absolventi. Succes!

icoana
junior
junior
Posts: 29
Joined: Sun Oct 10, 2010 9:33 am

Re: Sa dau pe post ? Ce ma sfatuiti ?

Postby icoana » Sun Oct 10, 2010 10:36 am

Ildottore:"daca vrei sa pleci din tara, mai bine pleci direct nu mai pierzi timpul cu rezi"
Buna. Am absolvit in 2009 si de atunci tot trimit cv-uri dar nu te angajeaza nimeni in afara fara rezi si fara experienta. Poti sa postezi link-uri sau orice fel de info despre angajatori care te iau numai cu diploma de medic? Merci.

Krisler12
senior
senior
Posts: 352
Joined: Mon Oct 12, 2009 9:04 pm

Re: Sa dau pe post ? Ce ma sfatuiti ?

Postby Krisler12 » Sun Oct 10, 2010 10:37 am

1. Am vazut ca unii isi faceau un fel de schemea pe care sa o aiba la conferinta/teleconferinta si pe ea erau trecute toate specializarile si cu numarul de locuri care trebuie ocupate iar respectivul bifa cu un x atunci cand un loc se ocupa.
Intrebari:
-a) De unde stiau cate locuri sunt pe fiecare specializare ca sa isi poata face acea schema ?
-b) Alea erau doar nr. de locuri (adica cei care concureaza pe loc) sau erau inclusi si cei care concureaza pe post ?
-c) Cei care concureaza pe post isi aleg tot atunci o data cu ceilalti care isi aleg pe loc ?

2. Cei care isi aleg pe post (adica sunt obligati sa lucreze 5 ani dupa terminarea rezidentiatului pe acel post) au prioritate ? Sa zicem ca de exemplu ptr. cardiologie sunt 30 de locuri iar toate acestea sunt ocupate de astia care vor sa dea pe post, cei care au medie mare si vor tot cardiologie ce vor face din moment ce alea 30 de locuri deja s-au ocupat ?

3. Iti poti alege si pe loc si pe post in acelasi timp (sau dinamic am putea zice) ? Adica initial zici ca vrei pe loc dar daca vezi ca nr.-ul de locuri s-a epuizat sa zici automat ca vrei sa faci pe post ca sa faci rezidentiatul tot acolo unde doresti numai ca mai faci si 5 ani dupa. Se poate asa ?

Multumesc !

aldraq
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Thu Nov 13, 2008 4:33 pm

Re: Sa dau pe post ? Ce ma sfatuiti ?

Postby aldraq » Sun Oct 10, 2010 12:16 pm

rezidentiat dinamic :peace: :peace: :peace: asta e noua :lol:

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: Sa dau pe post ? Ce ma sfatuiti ?

Postby marmotul » Sun Oct 10, 2010 1:55 pm

Krisler12 wrote:1. Am vazut ca unii isi faceau un fel de schemea pe care sa o aiba la conferinta/teleconferinta si pe ea erau trecute toate specializarile si cu numarul de locuri care trebuie ocupate iar respectivul bifa cu un x atunci cand un loc se ocupa.
Intrebari:
Multumesc !

bai nene esti fenomenal cu intrebarile tale pe puncte. nu stiu cine se oboseste sa iti raspunda la toate in afara de trident.
locurile apar inaite de rez, si pe post si pe loc si unde anume se face rezu asa ca iti poti face o lista foarte simplu sa vezi ce mai poti prinde cu nota luata. la telecomferinta se aleg toate chestiil;e in acelasi timp, si pe post si pe loc, nu conteaza, in functie de medie, deci cu cit ai media mai mare cu atit ai mai multe optiuni. cind iti alegi ceva, aia ramine, nu te mai poti intoarce ca vrei e post/loc. te-ai lamurit? citeste si tu metodologia pentru rezi ca acolo scrie tot
qpepsi.gif

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: Sa dau pe post ? Ce ma sfatuiti ?

Postby marmotul » Sun Oct 10, 2010 1:59 pm

Velvet Underground wrote:927 a fost anul trecut maximul daca imi aduc bine aminte.

da, eu am luat nota aia downtown.gif
(emoticon cu pinochio nu-i?)
qpepsi.gif

STF21
Posts: 3
Joined: Wed Oct 28, 2009 1:55 am

Re: Sa dau pe post ? Ce ma sfatuiti ?

Postby STF21 » Sun Oct 10, 2010 2:29 pm

Nu s-a gandit nimeni la un sondaj printre cititorii forumului, sa aflam si noi cam cati se risca pe post si cati pe loc? vor fi oare posturi fara concurenti? cam ce ii sfatuiti pe cei care tintesc la un punctaj de 650 ? sigur sunt foarte multi in situatia asta si pentru ei cred ca e cel mai greu........de exemplu :
- daca concurez pe loc si fac 650 e posibil sa nu prind mai nimic.......probabil MF
- daca ma inscriu pe un post de gineco unde nu mai e nici un candidat e clar ca va fi al meu si deci voi fi ginecolog...

User avatar
ares/tm
elder
elder
Posts: 949
Joined: Tue May 09, 2006 8:13 am
Location: timishoara

Re: Sa dau pe post ? Ce ma sfatuiti ?

Postby ares/tm » Mon Oct 11, 2010 8:47 am

daca as fi dat rezi in anul in care a inceput sa se dea pe post, as fi luat post cu siguranta.chiar daca era la...ohaba forgaci
i can resist everything except temptation


Return to “Rezidentiat 2010”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests