Anunt important! Amanare repartitie - 21 decembrie

de dat il dam, dar il mai terminam ?
User avatar
dr_me
senior
senior
Posts: 245
Joined: Mon Jul 03, 2006 5:36 pm

Re: Anunt important! Amanare repartitie - 21 decembrie

Postby dr_me » Thu Dec 17, 2009 4:15 pm

gaurav_singh_md wrote:la timisoara - am primit curriculum, log-book, repartizare catre indrumator, repartizare catre primul stagiul.



repartizare catre indrumator, repartizare catre primul stagiu - hartii diferite? indrumatorul de prim stagiu?

johncarmak2
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Wed Dec 16, 2009 7:17 pm

Re: Anunt important! Amanare repartitie - 21 decembrie

Postby johncarmak2 » Thu Dec 17, 2009 4:17 pm

Poate aflu si eu de ce se cenzureaza in totalitate mesajele care nu convin (cui? :roll: moderatorului?)

moderator: nu se cenzureaza, asteapta doar sa fie aprobate, pana depasesti primele 5 mesaje. Este o masura anti-spam. Insa atacurile la persoana se penalizeaza, incercati sa atacati ideea si nu persoana.

georgescustefan2009
junior
junior
Posts: 51
Joined: Sat Sep 05, 2009 11:40 am

Re: Anunt important! Amanare repartitie - 21 decembrie

Postby georgescustefan2009 » Thu Dec 17, 2009 4:19 pm

au afişat şi pe http://www.ms.ro programul de repartiţie, tot la CNPDSB. (luni,21; marţi,22; miercuri,23)

johncarmak2
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Wed Dec 16, 2009 7:17 pm

Re: Anunt important! Amanare repartitie - 21 decembrie

Postby johncarmak2 » Thu Dec 17, 2009 6:56 pm

kooksee wrote:stimate angajat al cnpd plm s
cand nu va ardea buza ca va dau astia afara nu intra niciunul de acolo sa explice ce si cum. cnpds era stat in stat. acolo nu puteai merge decat cu caciula in mana, sperand sa le prinzi intr-o toana buna pe doamnele de la celebra camera 18.

acuma ati descoperit brusc ca sunteti injurati.
v-ati pus vreo secunda problema ca sunteti o gasca de inutili? probabil 5 oameni cu o retea informatica bine pusa la punct ar face munca tuturor de acolo.
mi-a duc aminte cu nostalgie cum am asteptat 8 zile pt un *** de adeverinta.

poate dupa vor fi dati afara jumatate din parazitii de la cnpds veti intra in secolul 21 si veti descoperi ce e ala internet, ce aia comunicare in timp real, ce e aia pr, si ce e aia munca.

Vad ca "kooksee" (sic) combate persoana si nu ideea.

Revenind la subiect:
-aminarea repartitiei a fost declansata de neplata salariilor pe luna NOIEMBRIE.
-femei cu toane. Peste tot exista ... :2gunfire:
-orice adeverinta trebuie semnata de un director. Toti directorii au fost numiti politic si au practicat "conducerea de la distanta".Pe Sinescu l-am vazut doar de doua ori intr-un an.
-de ce nu ne inveti tu ce este INTERNETUL,COMUNICAREA,PR,MUNCA...

moderator: Mesajul de mai sus a fost aprobat deja pe pagina 6.. Faptul ca a inceput kooksee (desi aprecierea lui era una globala la adresa activitatii angajatilor CNPDS, si argumentata prin experienta lui cu institutia, nu un atac la adresa userului johncarmak2) nu scuza raspunsul.

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: Anunt important! Amanare repartitie - 21 decembrie

Postby d'Arc » Fri Dec 18, 2009 12:50 am

johncarmak2 wrote:Voi chiar credeti ce spuneti, referitor la situatia CNPDS, sau plimbati si voi o vorba prin gura, asa, de plictiseala?
Intre angajati si CNPDS exista un contract care prevede munca si apoi, neconditionat, remunerarea.

Pina acum contractul a fost onorat doar de partea angajatilor.
Adica acestia au participat la desfasurarea Conc de Rezidentiat, la repartitia pe specialitati si centre, la alte activitati trecute in fisa postului.
Drept urmare este LOGIC (da, stiu, in profesia voastra nu se pune accent pe logica) ca pe data de 15.12.2009, CNPDS sa vireze bani pe cardurile angajatilor.
Nu s-a intimplat asa din foarte simplul motiv ca Trezoreria 2 a BLOCAT abuziv si fara nici o nota contabila contul CNPDS. Angajatii stiau de blocarea contului inca din 14.11.2009, dar sperau intr-o rezolvare favorabila. La revedere facturi, colaboratori, drepturi salariale. Bine ati venit penalitati si procese ...

Mai mult, pe 15.12.2009 Ministerul (NE)Sanatatii a refuzat sa raspunda protestului facut de catre angajati.
Drept urmare s-au infiintat in usa MS si au reusit sa "discute" cu secr de stat Streinu Cercel.
Este la mintea cocosului ca acesta nu putea sa nu vada neajunsurile HG 1420 si 1420, dar parca nici sa le dea dreptate angajatilor CNPDS chiar asa pe fata ...
In schimb li s-a readus aminte ca CNPDS are de semnat 3 protocoale de predare/primire cu Scoala de Management, MS, si ISP.
Dar nu se pot semna tocmai din pricina MS pentru ca nu a raspuns la nici o adresa din partea CNPDS in care acestia solicitau detalii asupra numarului de posturi desfiintate, duratei preavizului pentru disponibilizati, criterii de disponibilizare, impartirea patrimoniului ...
Santajul este acesta: SEMNATI si va deblocam contul (nespunind si ca: nu va mai fi al vostru dupa ce ati semnat!)
Vladescu de la Scoala de Management vrea sa puna mina pe bani. Bugetul nu si-l poate face daca nu stie pe ce se poate baza ...

Deci cine blocheaza pe cine?
Ce nu vi se pare corect din partea CNPDS?
Au muncit pe noiembrie, vor banii datorati de CNPDS. Nu are cum Vladescu sa plateasca personalul care nu a fost pe statul de functiuni in luna noiembrie la el in ograda ...


Cititi HG 1420 si 1421 si veti avea cita dreptate are CNPDS.

Accentele ironice de mai sus se adreseaza doar acelora care blameaza in necunostinta de cauza CNPDS-ul.

cel mai cretinoid si ipocrit post de pe tot imedul. din multe motive. legate, desigur, de perfectionarea in domeniul sanitar, in speta, a rezidentilor.

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Re: Anunt important! Amanare repartitie - 21 decembrie

Postby Enemy » Fri Dec 18, 2009 12:52 am

johncarmak2 wrote:Drept urmare este LOGIC (da, stiu, in profesia voastra nu se pune accent pe logica) ca pe data de 15.12.2009, CNPDS sa vireze bani pe cardurile angajatilor.


noi suntem mai cretinoizi asa

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: Anunt important! Amanare repartitie - 21 decembrie

Postby d'Arc » Fri Dec 18, 2009 12:55 am

cunosc si ei hg-urile care-i privesc direct. cele despre rezidenti si relatii contractuale ale acestora cu angajatorii nu mai conteaza. ha

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Anunt important! Amanare repartitie - 21 decembrie

Postby Chingachgook » Fri Dec 18, 2009 5:05 am

tot la subiect

-aminarea repartitiei a fost declansata de neplata salariilor pe luna NOIEMBRIE.

si atunci da-i dracu de rezidenti, sa sufere si ei.
cand aveau rezidentii vreo problema a intrat vreun cenepedesist aici? nu, stateati la caldura pe strada bodesti.
acum mi se pare putin deplasat sa cereti solidaritate. doar nu iti inchipui ca rezidentii ar trebui sa fie solidari cu toti bugetarii.

-femei cu toane. Peste tot exista


argument de baba rurala.

-orice adeverinta trebuie semnata de un director. Toti directorii au fost numiti politic si au practicat "conducerea de la distanta".Pe Sinescu l-am vazut doar de doua ori intr-un an.


foarte corect. da si tu vina pe cine poti. sinescu e o alegere buna. tot cnpds-ul mergea brici, munceau aia ca titirezul numai sinescu ii tinea pe loc ca chiulea de la serviciu.


-de ce nu ne inveti tu ce este INTERNETUL,COMUNICAREA,PR,MUNCA...


pentru ca asta se cheama training pentru angajati si inca nu m-a platit nimeni pentru asta. critica constructiva pe care v-o fac aici e gratis.

sper ca din cauza de criza sa fie eficientizata activitatea centrului (indiferent sub ce forma va exista el) prin niste disponibilizari. in felul asta astia care vor ramane sigur vor munci mai cu entuziasm.
imi mai spunea cineva deunazi ca are o ruda acolo si nu avea bani de metrou ca e salariul mic. probabil ca ar fi trebuit sa imi dea lacrimile.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Re: Anunt important! Amanare repartitie - 21 decembrie

Postby Enemy » Fri Dec 18, 2009 10:10 am

asta cu metroul e cam naspa

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: Anunt important! Amanare repartitie - 21 decembrie

Postby alina_ok » Fri Dec 18, 2009 10:17 am

vai saracii, cei de la CNPDS, acu ma apuc de bocit de mila lor, nici nu au adunat 1 miliard si jumate pe spinarea nenorocitilor de rezidenti pe care acu ii fac in toate felurile........ oare pana unde se poate intinde nesimtirea, ma intreb?
khabi kushi khabie gham...

ruxypink
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Wed Dec 16, 2009 3:03 pm

Re: Anunt important! Amanare repartitie - 21 decembrie

Postby ruxypink » Fri Dec 18, 2009 12:20 pm

kooksee wrote:tot la subiect

-aminarea repartitiei a fost declansata de neplata salariilor pe luna NOIEMBRIE.

si atunci da-i dracu de rezidenti, sa sufere si ei.
cand aveau rezidentii vreo problema a intrat vreun cenepedesist aici? nu, stateati la caldura pe strada bodesti.
acum mi se pare putin deplasat sa cereti solidaritate. doar nu iti inchipui ca rezidentii ar trebui sa fie solidari cu toti bugetarii.

-femei cu toane. Peste tot exista


argument de baba rurala.

-orice adeverinta trebuie semnata de un director. Toti directorii au fost numiti politic si au practicat "conducerea de la distanta".Pe Sinescu l-am vazut doar de doua ori intr-un an.


foarte corect. da si tu vina pe cine poti. sinescu e o alegere buna. tot cnpds-ul mergea brici, munceau aia ca titirezul numai sinescu ii tinea pe loc ca chiulea de la serviciu.


-de ce nu ne inveti tu ce este INTERNETUL,COMUNICAREA,PR,MUNCA...


pentru ca asta se cheama training pentru angajati si inca nu m-a platit nimeni pentru asta. critica constructiva pe care v-o fac aici e gratis.

sper ca din cauza de criza sa fie eficientizata activitatea centrului (indiferent sub ce forma va exista el) prin niste disponibilizari. in felul asta astia care vor ramane sigur vor munci mai cu entuziasm.
imi mai spunea cineva deunazi ca are o ruda acolo si nu avea bani de metrou ca e salariul mic. probabil ca ar fi trebuit sa imi dea lacrimile.


Bine zis ar fi trebuit..dar..Poate daca nu ti-ai lua salariul de 2 luni nici tu nu ai mai avea 10 lei sau cat e o cartela de 10 calatorii..Daca ar castiga miliarde probabil ar avea masini,nu crezi? Cu siguranta e un lucru amuzant sa nu ai bani pt a te deplasa si este f intelept sa generalizezi.

ruxypink
newbie
newbie
Posts: 9
Joined: Wed Dec 16, 2009 3:03 pm

Re: Anunt important! Amanare repartitie - 21 decembrie

Postby ruxypink » Fri Dec 18, 2009 12:25 pm

alina_ok wrote:vai saracii, cei de la CNPDS, acu ma apuc de bocit de mila lor, nici nu au adunat 1 miliard si jumate pe spinarea nenorocitilor de rezidenti pe care acu ii fac in toate felurile........ oare pana unde se poate intinde nesimtirea, ma intreb?


Nu stiu daca cei de la centru au adunat bani pe spinarea voastra..dar probabil asta face pe unii sa se simta importanti.Nu ti-a cerut nimeni mila..Iar pana unde se intinde nesimtirea..cred ca depinde de grosimea obrazului fiecaruia:)

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: Anunt important! Amanare repartitie - 21 decembrie

Postby gaurav_singh_md » Fri Dec 18, 2009 12:28 pm

dr_me wrote:
gaurav_singh_md wrote:la timisoara - am primit curriculum, log-book, repartizare catre indrumator, repartizare catre primul stagiul.



repartizare catre indrumator, repartizare catre primul stagiu - hartii diferite? indrumatorul de prim stagiu?

indrumatorul ramane acelasi pe toata perioada rezidentiatului; primesti repartizare catre sef de sectie pentru fiecare stagiul. pentru mine, Prof. Nicodin este indrumatorul (chir toracica) si Prof. Cretu este sef de sectie la primul stagiul (chir. generala). cred ca toata lumea primeste o hartie catre indrumatorul si una pentru spital platitor si sef de sectie unde faci stagiul.

User avatar
dr_me
senior
senior
Posts: 245
Joined: Mon Jul 03, 2006 5:36 pm

Re: Anunt important! Amanare repartitie - 21 decembrie

Postby dr_me » Fri Dec 18, 2009 12:59 pm

gaurav_singh_md wrote:
dr_me wrote:
gaurav_singh_md wrote:la timisoara - am primit curriculum, log-book, repartizare catre indrumator, repartizare catre primul stagiul.



repartizare catre indrumator, repartizare catre primul stagiu - hartii diferite? indrumatorul de prim stagiu?

indrumatorul ramane acelasi pe toata perioada rezidentiatului; primesti repartizare catre sef de sectie pentru fiecare stagiul. pentru mine, Prof. Nicodin este indrumatorul (chir toracica) si Prof. Cretu este sef de sectie la primul stagiul (chir. generala). cred ca toata lumea primeste o hartie catre indrumatorul si una pentru spital platitor si sef de sectie unde faci stagiul.



de la cj eu n-am orimit decat o hartie catre o sectie de chirurgie unde imi voi face primul stagiu, de un an.. nici macar nu e nominala, pt un anumit prof sau ceva.... pt coordonatorul de rezi, de 5 ani, n-am nimic...

User avatar
rezidante
senior
senior
Posts: 466
Joined: Sun Jan 25, 2009 4:26 pm
Location: Kandahar

Re: Anunt important! Amanare repartitie - 21 decembrie

Postby rezidante » Fri Dec 18, 2009 1:39 pm

ruxypink wrote:
alina_ok wrote:vai saracii, cei de la CNPDS, acu ma apuc de bocit de mila lor, nici nu au adunat 1 miliard si jumate pe spinarea nenorocitilor de rezidenti pe care acu ii fac in toate felurile........ oare pana unde se poate intinde nesimtirea, ma intreb?


Nu stiu daca cei de la centru au adunat bani pe spinarea voastra..dar probabil asta face pe unii sa se simta importanti.Nu ti-a cerut nimeni mila..Iar pana unde se intinde nesimtirea..cred ca depinde de grosimea obrazului fiecaruia:)


ruxypink,n ai auzit ca roata se intoarce,candva centrul ma plimbat ca pe o maimuta in lanturi pt un ***** de hartie.....cand la cam 351 la ms,cand la poarta MS sa o caut pe Dna Ch.care statea ascunsa prin MS,cand la dr.P,cand la Dr M cand la int 615.Nu cred ca ar exista cineva multimit de voi.Prin urmare sinucidere usoara,asta va doresc din suflet!(vezi ca sunt baiat de salon si nu am dat nume,cine stie cunoaste)

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: Anunt important! Amanare repartitie - 21 decembrie

Postby swiss » Fri Dec 18, 2009 1:54 pm

dr_me wrote:
de la cj eu n-am orimit decat o hartie catre o sectie de chirurgie unde imi voi face primul stagiu, de un an.. nici macar nu e nominala, pt un anumit prof sau ceva.... pt coordonatorul de rezi, de 5 ani, n-am nimic...

la care chirurgie faci?
daca e chirurgie I te'ai scos, acolo e rectorul prof.dr.Ciuce, ai ce invata de la el.

lavy_angel
Posts: 2
Joined: Fri Dec 18, 2009 1:36 pm

Re: Anunt important! Amanare repartitie - 21 decembrie

Postby lavy_angel » Fri Dec 18, 2009 2:14 pm

si totusi daca nu ajung la repartitie ce se intampla ?n-ar trebui s a ma repartizeze din oficiu la un medic?

sbarcea
junior
junior
Posts: 39
Joined: Fri Oct 02, 2009 10:53 am

Re: Anunt important! Amanare repartitie - 21 decembrie

Postby sbarcea » Fri Dec 18, 2009 2:31 pm

ruxypink wrote:
alina_ok wrote:vai saracii, cei de la CNPDS, acu ma apuc de bocit de mila lor, nici nu au adunat 1 miliard si jumate pe spinarea nenorocitilor de rezidenti pe care acu ii fac in toate felurile........ oare pana unde se poate intinde nesimtirea, ma intreb?


Nu stiu daca cei de la centru au adunat bani pe spinarea voastra..dar probabil asta face pe unii sa se simta importanti.Nu ti-a cerut nimeni mila..Iar pana unde se intinde nesimtirea..cred ca depinde de grosimea obrazului fiecaruia:)

Rog moderatorii sa-si faca treaba ,adica sa modereze!Eu sunt satul de ruxypink asta ,care nu are ce cauta pe un forum de medici.Mie moderatorii mi-au cenzurat mesajul pe care l-am primit de la ac utilizator,pe motiv ca nu poti posta measje private.Formulele de adresare din pm erau:domnule doctor -intre ghilimele si dragul mami<cu un singur i !!!!>
Imi ura sa nu am ce pune pe masa de craciun<nu e cazul ,pt ca am o clinicuta privata> si ca degeaba am invatat eu atat pt rezi ca o sa am un salariu de cacao din care nu voi putea trai,ca vom face munca patriotica daca bolnavii se vor prezenta fara plic sau mai bine sa emigrez<si asta zicea in bataie de joc>
In primul rand daca erau bune profesioniste angajatele de la centrul de perfectionare nu stateau pe salariul acela si mergeau la interviuri pt un job mai bine platit.Dar in domeniul privat se cere eficienta si profesionalism,pt ca exista concurenta dura.Eu am lucrat la o clinica din primul an de rezi si salariul de rezident echivala cu 3 zile muncite acolo.In privat oamenii nu vin cu plicul,ci platesc cu chitanta la receptie.Dupa cativa ani munciti acolo am reusit sa imi deschid clinica mea.NU stiu de unde ideea asta,a lor,ca noi ,rezidentii am fi niste sarantoci.

moderatorii isi fac treaba. Forumul este dedicat studentilor, rezidentilor si medicilor tineri, insa pe el poate intra si scrie absolut oricine, atata timp cat respecta regulile.

User avatar
dr_me
senior
senior
Posts: 245
Joined: Mon Jul 03, 2006 5:36 pm

Re: Anunt important! Amanare repartitie - 21 decembrie

Postby dr_me » Fri Dec 18, 2009 2:40 pm

holliday wrote:
dr_me wrote:
de la cj eu n-am orimit decat o hartie catre o sectie de chirurgie unde imi voi face primul stagiu, de un an.. nici macar nu e nominala, pt un anumit prof sau ceva.... pt coordonatorul de rezi, de 5 ani, n-am nimic...

la care chirurgie faci?
daca e chirurgie I te'ai scos, acolo e rectorul prof.dr.Ciuce, ai ce invata de la el.


la chirurgie II.. nu stiu cine ce si cum e...

User avatar
rezidante
senior
senior
Posts: 466
Joined: Sun Jan 25, 2009 4:26 pm
Location: Kandahar

Re: Anunt important! Amanare repartitie - 21 decembrie

Postby rezidante » Fri Dec 18, 2009 4:52 pm

Nu stiu daca cei de la centru au adunat bani pe spinarea voastra..dar probabil asta face pe unii sa se simta importanti.Nu ti-a cerut nimeni mila..Iar pana unde se intinde nesimtirea..cred ca depinde de grosimea obrazului fiecaruia:)[/quote]

ruxypink,n ai auzit ca roata se intoarce,candva centrul ma plimbat ca pe o maimuta in lanturi pt un ***** de hartie.....cand la cam 351 la ms,cand la poarta MS sa o caut pe Dna Ch.care statea ascunsa prin MS,cand la dr.P,cand la Dr M cand la int 615.Nu cred ca ar exista cineva multimit de voi.Prin urmare sinucidere usoara,asta va doresc din suflet!(vezi ca sunt baiat de salon si nu am dat nume,cine stie cunoaste)[/quote]

exista si oameni multumiti de noi,dar probabil ca nu sunt atat de pretentiosi si versati ca altii.[/quote]

Numarul celor multumiti va fi mult mai mare in ziua cand nu veti mai existata

User avatar
dandanaua
senior
senior
Posts: 246
Joined: Sat Apr 18, 2009 1:10 pm

Re: Anunt important! Amanare repartitie - 21 decembrie

Postby dandanaua » Fri Dec 18, 2009 5:00 pm

rezidante wrote:ruxypink,n ai auzit ca roata se intoarce,candva centrul ma plimbat ca pe o maimuta in lanturi pt un ***** de hartie.....cand la cam 351 la ms,cand la poarta MS sa o caut pe Dna Ch.care statea ascunsa prin MS



Lasa ca intre timp au eficientizat cei din MS si le-a scurtat lor lantul dar cam de tot :) Asa ca acum gasesti totul sub acelasi acoperis :allright:

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Anunt important! Amanare repartitie - 21 decembrie

Postby Chingachgook » Fri Dec 18, 2009 5:06 pm

hai ca pe artist l-a furat limonada

rezidante ideea nu e sa ii desfiinteze ci sa ii eficientizeze.
au loc ambele concepte in capul tau sau se exclud reciproc?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Anunt important! Amanare repartitie - 21 decembrie

Postby b3 » Sat Dec 19, 2009 1:40 am

Am mutat cateva mesaje, dialogul nu mai era civilizat. Daca vreti sa continuati in stilul acela, faceti-o pe privat.

warning dandanaua pt publicarea mesajului privat




http://www.paginamedicala.ro/stiri-medi ... atii_5388/
:D :D :)
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: Anunt important! Amanare repartitie - 21 decembrie

Postby gaurav_singh_md » Sat Dec 19, 2009 12:18 pm

dr_me wrote:de la cj eu n-am orimit decat o hartie catre o sectie de chirurgie unde imi voi face primul stagiu, de un an.. nici macar nu e nominala, pt un anumit prof sau ceva.... pt coordonatorul de rezi, de 5 ani, n-am nimic...

poate "different dsp different rules". oricum tre sa ai si un indrumator de rezi (so ask the DSP personnel about it). daca pe repartitie scrie catre ce sectie atunci nu mai tre sa scrie si la ce prof (it's obvious, la sef de sectie).

User avatar
dr_me
senior
senior
Posts: 245
Joined: Mon Jul 03, 2006 5:36 pm

Re: Anunt important! Amanare repartitie - 21 decembrie

Postby dr_me » Sat Dec 19, 2009 2:14 pm

gaurav_singh_md wrote:
dr_me wrote:de la cj eu n-am orimit decat o hartie catre o sectie de chirurgie unde imi voi face primul stagiu, de un an.. nici macar nu e nominala, pt un anumit prof sau ceva.... pt coordonatorul de rezi, de 5 ani, n-am nimic...

poate "different dsp different rules". oricum tre sa ai si un indrumator de rezi (so ask the DSP personnel about it). daca pe repartitie scrie catre ce sectie atunci nu mai tre sa scrie si la ce prof (it's obvious, la sef de sectie).

sigur e vorba de "bucataria" fiecarui dsp...
coordonatorul de rezi il stiu, mi-am si depus cererea la el pt detasarea in timpul primului stagiu...
ca il stiu eu e un lucru, insa alt lucru e ca nu mi-au dat de la dsp nici o hartie catre el, insa la cj asa au primit toti..

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: Anunt important! Amanare repartitie - 21 decembrie

Postby gaurav_singh_md » Sat Dec 19, 2009 5:43 pm

dr_me wrote:
gaurav_singh_md wrote:
dr_me wrote:de la cj eu n-am orimit decat o hartie catre o sectie de chirurgie unde imi voi face primul stagiu, de un an.. nici macar nu e nominala, pt un anumit prof sau ceva.... pt coordonatorul de rezi, de 5 ani, n-am nimic...

poate "different dsp different rules". oricum tre sa ai si un indrumator de rezi (so ask the DSP personnel about it). daca pe repartitie scrie catre ce sectie atunci nu mai tre sa scrie si la ce prof (it's obvious, la sef de sectie).

sigur e vorba de "bucataria" fiecarui dsp...
coordonatorul de rezi il stiu, mi-am si depus cererea la el pt detasarea in timpul primului stagiu...
ca il stiu eu e un lucru, insa alt lucru e ca nu mi-au dat de la dsp nici o hartie catre el, insa la cj asa au primit toti..

poate la voi trimite DSP direct la indrumator (hartia)

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: Anunt important! Amanare repartitie - 21 decembrie

Postby alina_ok » Mon Dec 21, 2009 9:01 am

va rugam sa ne spuneti si noua daca astazi se tin repartiiile, ca deh ne putem astepta la orice.
khabi kushi khabie gham...

User avatar
simonikm
junior
junior
Posts: 76
Joined: Wed Jul 02, 2008 11:58 am

Re: Anunt important! Amanare repartitie - 21 decembrie

Postby simonikm » Mon Dec 21, 2009 11:39 am

nu cunoaste nimeni pe cineva care este astazi la repartitie sa ne spuna si noua daca se face sau nu?

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: Anunt important! Amanare repartitie - 21 decembrie

Postby alina_ok » Mon Dec 21, 2009 11:44 am

simonikm wrote:nu cunoaste nimeni pe cineva care este astazi la repartitie sa ne spuna si noua daca se face sau nu?

am sunat eu la cnpds sa intreb cu cabinetele alea care ma streseaza pe mine si mi s-a raspuns ca nu are cine sa imi dea relatii pentru ca toata lumea e la repartitii. deci presupun ca se fac......
khabi kushi khabie gham...

alexs0m
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Mon Nov 30, 2009 6:17 pm

Re: Anunt important! Amanare repartitie - 21 decembrie

Postby alexs0m » Mon Dec 21, 2009 12:45 pm

alina_ok wrote:
simonikm wrote:nu cunoaste nimeni pe cineva care este astazi la repartitie sa ne spuna si noua daca se face sau nu?

am sunat eu la cnpds sa intreb cu cabinetele alea care ma streseaza pe mine si mi s-a raspuns ca nu are cine sa imi dea relatii pentru ca toata lumea e la repartitii. deci presupun ca se fac......



Pentru spec. boli infectioase s-au facut. Au primit inclusiv carnetul de rezident, log book-ul etc.

geoN
junior
junior
Posts: 28
Joined: Fri Oct 23, 2009 8:40 pm

REPARTITII 21-13.12.2009

Postby geoN » Mon Dec 21, 2009 7:07 pm

Stie cineva daca au avut loc repartitiile astazi?S-au desfasurat in conditii normale?(adica fara intarzieri, amanari,etc)

elena-
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Mon Dec 07, 2009 9:37 am

Re: REPARTITII 21-13.12.2009

Postby elena- » Mon Dec 21, 2009 8:26 pm

da au mers destul de bine repartitiile astazi.
nu s-au inceput chiar la 10.30 dar au mers bine, cu pauze de 15 minute la 12.30 si la 14.30

a_sararu
Posts: 2
Joined: Mon Dec 21, 2009 8:36 pm

Re: REPARTITII 21-13.12.2009

Postby a_sararu » Mon Dec 21, 2009 8:39 pm

stie cineva ce se intampla daca nu suntem prezenti la aceste repartitii!??????

a_sararu
Posts: 2
Joined: Mon Dec 21, 2009 8:36 pm

Re: REPARTITII 21-13.12.2009

Postby a_sararu » Mon Dec 21, 2009 8:42 pm

stie cineva ce se intampla daca nu suntem prezenti la aceste repartitii!?

candidatii
junior
junior
Posts: 87
Joined: Sat Oct 02, 2004 8:19 pm
Contact:

Re: REPARTITII 21-13.12.2009

Postby candidatii » Mon Dec 21, 2009 9:51 pm

A ramas ca amplasare pt repartitie sediul CNPDSB?

andreeapopescu84
newbie
newbie
Posts: 6
Joined: Wed Jan 28, 2009 2:49 am

Re: REPARTITII 21-13.12.2009

Postby andreeapopescu84 » Mon Dec 21, 2009 10:23 pm

Da tot la sediul CNPDSB s-a facut repartitia azi.

User avatar
blacktulip77
junior
junior
Posts: 61
Joined: Tue May 06, 2008 5:15 pm

Re: REPARTITII 21-13.12.2009

Postby blacktulip77 » Tue Dec 22, 2009 12:05 am

Cum e cu sectiile clinice din cadrul unui spital, de exemplu daca in lista de unitati indrumatoare apare spitalul X cu n sectii clinice, ne putem alege dintre ele sau ne alegem doar spitalul si apoi ne repartizeaza ei? Au fost astfel de cazuri astazi? V-as fi recunoscatoare daca mi-ati raspunde cat mai repede!

georgescustefan2009
junior
junior
Posts: 51
Joined: Sat Sep 05, 2009 11:40 am

Re: REPARTITII 21-13.12.2009

Postby georgescustefan2009 » Tue Dec 22, 2009 12:19 am

pe listele afişate la cnpds se specifică numărul de locuri în funcţie de secţie la fiecare spital

User avatar
blacktulip77
junior
junior
Posts: 61
Joined: Tue May 06, 2008 5:15 pm

Re: REPARTITII 21-13.12.2009

Postby blacktulip77 » Tue Dec 22, 2009 12:36 am

Da, exact, deci trebuie sa optam intre sectii, atunci totul este limpede!

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: Anunt important! Amanare repartitie - 21 decembrie

Postby d'Arc » Fri Jan 01, 2010 11:17 pm

pana la urma ce s-a intamplat cu locurile suplimentate pe MF? s-au dat? nu s-au dat?


Return to “Rezidentiat 2009”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests