Anunt important! Amanare repartitie - 21 decembrie

de dat il dam, dar il mai terminam ?
alexs0m
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Mon Nov 30, 2009 6:17 pm

Anunt important! Amanare repartitie - 21 decembrie

Postby alexs0m » Tue Dec 15, 2009 3:54 pm

http://img138.imageshack.us/img138/5246/dsc01109.jpg

http://yfrog.com/3udsc01109j

Aceasta poza a fost facuta azi pe 15 decembrie, ora 12.58 PM, la sediul CNPDSB.

Motivele acestei amanari, conform unei doamne care lucreaza in cadrul CNPDSB, sunt intarzierea platii salariilor si posibilitatea desfintarii CNPDSB. Tot aceasta doamna sustine ca CNPDSB a pierdut, deocamdata, accesul la site-ul http://www.perfmed.ro/.

In ceea ce priveste participarea la repartitia, care ar trebui sa inceapa maine, fiecare procedeaza cum doreste, bineinteles pana la aparitia de noi informatii. Se pare ca maine va fi prezenta si presa.

Eu, teoretic, as fi repartizat pentru 18 decembrie.

------------------------------------------

Update: Repartitia in spitale a fost amanata pana luni, 21 decembrie. Aceasta este decizia finala, anuntata si de secretarul de stat in Ministerul Sanatatii, Adrian Streinu-Cercel, care s-a intalnit astazi, 16 decembrie, cu reprezentantii medicilor rezidenti.

Decizia a fost luata si de catre conducerea Centrului National de Perfectionare in Domeniul Sanitar, la care au participat si reprezentantii rezidentilor.


http://paginamedicala.ro/stiri-medicale ... d-by_5370/

http://www.ms.ro/comunicate-de-presa.php?com=1909

georgescustefan2009
junior
junior
Posts: 51
Joined: Sat Sep 05, 2009 11:40 am

Re: Anunt important! Amanare repartitie

Postby georgescustefan2009 » Tue Dec 15, 2009 4:05 pm

îmi place exprimarea "se poate amâna", care, pentru mine nu este aceeaşi cu "se amână"

alexs0m
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Mon Nov 30, 2009 6:17 pm

Re: Anunt important! Amanare repartitie

Postby alexs0m » Tue Dec 15, 2009 4:10 pm

Corect!

Formularea e: "Repartitia... se poate amana...".

User avatar
Rash
senior
senior
Posts: 125
Joined: Sat Mar 25, 2006 11:58 pm
Location: Unde este termopane...termopane!

Re: Anunt important! Amanare repartitie

Postby Rash » Tue Dec 15, 2009 4:35 pm

Azi la SUUB tot despre asta se vorbea.Nasoala treaba cand nu se pun de acord institutiile.A sunat un coleg la CNPDS acum o ora si i s-a spus ca inca nu s-au primit dispozitii cum ca s-ar amana repartitia.E adevarat ca se restructureaza si ca oamenii de acolo intra sub "patronatul" DSP Bucuresti, dar s-ar putea sa se intample toate minunile abia dupa repartitie.Cred ca vom vedea mai pe seara daca ramane asa sau nu.Oricum,contul afisat pe rezidentiat.info nu e blocat cum se zvonea.A platit o colega de-a noastra tot acum vreo ora si tanti de la posta nu i-a spus nimic de genul asta.
Primum non nocere!

georgescustefan2009
junior
junior
Posts: 51
Joined: Sat Sep 05, 2009 11:40 am

Re: Anunt important! Amanare repartitie

Postby georgescustefan2009 » Tue Dec 15, 2009 4:40 pm

blocarea la care se referea doamna de la cnpds se face de către MS în vederea împiedicării extragerii de bani de către centrul de perfecţionare şi nu privind depunerile

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Re: Anunt important! Amanare repartitie

Postby Enemy » Tue Dec 15, 2009 6:22 pm

extraordinar

buey astea sunt informatiile oficiale, asta facem, viram banii in cont. daca e blocat treaba lor, nu a noastra. Noi vom avea chitanta conform regulamentului afisat pe site-ul oficial.

sfatul meu este sa ignorati restul zvonologiei.

Numai bine

User avatar
optimus
senior
senior
Posts: 251
Joined: Sat Apr 09, 2005 11:51 pm

Re: Anunt important! Amanare repartitie

Postby optimus » Tue Dec 15, 2009 6:26 pm

Inca odata dovada clara in ce tara traim. :allright:
REST IN PEACE!

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Anunt important! Amanare repartitie

Postby b3 » Wed Dec 16, 2009 2:37 am

Enemy, problema este ca, de data asta, "zvonul" a fost lansat chiar de CNPDS, vezi poza de mai sus :D Jenanta rezolvare a situatiei cu MS au gasit cei de la CNPDS :(
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
vampyblue
senior
senior
Posts: 117
Joined: Sat Feb 16, 2008 12:39 am

Re: Anunt important! Amanare repartitie

Postby vampyblue » Wed Dec 16, 2009 10:12 am

azi a inceput repartitia pe clinici....aveti colegi programati azi?ce se intampla pe acolo?

DarkComy
senior
senior
Posts: 417
Joined: Thu Nov 05, 2009 9:23 pm

Re: Anunt important! Amanare repartitie

Postby DarkComy » Wed Dec 16, 2009 10:17 am

si ca totul sa fie perfect e picat si http://www.perfmed.ro

User avatar
vampyblue
senior
senior
Posts: 117
Joined: Sat Feb 16, 2008 12:39 am

Re: Anunt important! Amanare repartitie

Postby vampyblue » Wed Dec 16, 2009 10:21 am

mda..am obs si eu...

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: Anunt important! Amanare repartitie

Postby alina_ok » Wed Dec 16, 2009 10:27 am

si daca nu merg la superrepartitia secolului ce se intampla? eu am plecat din bucuresti ieri si teoretic ar trebui sa aleg vineri, nici macar nu stiu ce trebuie sa aleg, pe cine, ce e cu adeverinta aia de accept de la cabinetul de mf. eu nu am vazut nici o lista cu CMI-uri ca sa aleg. si site-ul si telefonul de la cnpds cica li s-au inchis. asa spunea ieri o tanti secretara.
khabi kushi khabie gham...

DarkComy
senior
senior
Posts: 417
Joined: Thu Nov 05, 2009 9:23 pm

Re: Anunt important! Amanare repartitie

Postby DarkComy » Wed Dec 16, 2009 10:36 am

Desfasurarea evenimentelor:

14.12.2009 orele 11-12 - www.rezidentiat.info afiseaza programul repartitiei pe centre
14.12.2009 orele 11-12 - CNPDSB afiseaza programul repartitiei pe centre
14.12.2009 orele 18-19 - www.perfmed.ro anunta posbilitatea amanarii repartitiei pe centre si recomanda consultarea www.rezidentiat.info pentru detalii
14.12.2009 orele 18-19 - www.rezidentiat.info afiseaza in continuare programul repartitiei pe centre
15.12.2009 ora 9 - CNPDSB afiseaza programul repartitiei pe centre
15.12.2009 orele 11-12 - CNPDSB anunta posibilitatea amanarii repartitiei pe centre si recomanda consultarea www.rezidentiat.info pentru detalii
15.12.2009 orele 18-19 - www.rezidentiat.info afiseaza programul repartitiei pe centre
16.12.2009 ora 9:30 - www.perfemed.ro este picat
16.12.2009 ora 9:30 - www.rezidentiat.info afiseaza in continuare programul repartitiei pe centre

Atat http://www.perfmed.ro cat si http://www.rezidentiat.info sunt administrate de CNPDSB. Intelegeti va rog ce doriti :peace: :peace:

DarkComy
senior
senior
Posts: 417
Joined: Thu Nov 05, 2009 9:23 pm

Re: Anunt important! Amanare repartitie

Postby DarkComy » Wed Dec 16, 2009 10:39 am

alina_ok wrote:si daca nu merg la superrepartitia secolului ce se intampla? eu am plecat din bucuresti ieri si teoretic ar trebui sa aleg vineri, nici macar nu stiu ce trebuie sa aleg, pe cine, ce e cu adeverinta aia de accept de la cabinetul de mf. eu nu am vazut nici o lista cu CMI-uri ca sa aleg. si site-ul si telefonul de la cnpds cica li s-au inchis. asa spunea ieri o tanti secretara.


Lista cu CMI este inutila fiind veche de 3 ani si am gasit la o simpla vedere 2 medici de pe langa mine care sunt morti de ceva timp, deci bafta in a gasi pe cineva. Nimeni de la CNPDSB nu stie cum trebuie sa arate acel accept, iar secretarele ramase au recomandat, pe data de 14.12.2009, celor interesati sa ia legatura cu Ministerul Sanatatii pentru mai multe informatii.

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: Anunt important! Amanare repartitie

Postby alina_ok » Wed Dec 16, 2009 10:47 am

am gasit si eu acu lista pe rezi info. si daca eu vreau detasare tot trebuie sa aleg un cmiin buc? am fost si la coordonatorul de rezi pe mf si am intrebat ce si cum, si nu am obtinut nici un raspuns. numai centrul e in masura sa raspunda si la centru e jale.
khabi kushi khabie gham...

DarkComy
senior
senior
Posts: 417
Joined: Thu Nov 05, 2009 9:23 pm

Re: Anunt important! Amanare repartitie

Postby DarkComy » Wed Dec 16, 2009 10:51 am

Deocamdata CENTRUL nu mai exista :peace: :peace: :peace: Ma mir ca nu au delegat o parte din atributii catre DSPB. Oare Ministrul nostru Dl. Videanu ce face la ora asta?

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: Anunt important! Amanare repartitie

Postby alina_ok » Wed Dec 16, 2009 11:01 am

DarkComy wrote:Desfasurarea evenimentelor:

14.12.2009 orele 11-12 - www.rezidentiat.info afiseaza programul repartitiei pe centre
14.12.2009 orele 11-12 - CNPDSB afiseaza programul repartitiei pe centre
14.12.2009 orele 18-19 - www.perfmed.ro anunta posbilitatea amanarii repartitiei pe centre si recomanda consultarea www.rezidentiat.info pentru detalii
14.12.2009 orele 18-19 - www.rezidentiat.info afiseaza in continuare programul repartitiei pe centre
15.12.2009 ora 9 - CNPDSB afiseaza programul repartitiei pe centre
15.12.2009 orele 11-12 - CNPDSB anunta posibilitatea amanarii repartitiei pe centre si recomanda consultarea www.rezidentiat.info pentru detalii
15.12.2009 orele 18-19 - www.rezidentiat.info afiseaza programul repartitiei pe centre
16.12.2009 ora 9:30 - www.perfemed.ro este picat
16.12.2009 ora 9:30 - www.rezidentiat.info afiseaza in continuare programul repartitiei pe centre

Atat http://www.perfmed.ro cat si http://www.rezidentiat.info sunt administrate de CNPDSB. Intelegeti va rog ce doriti :peace: :peace:

eu personal cred ca cnpds creaza toata confuzia asta, in speranta ca o sa sara rezidentii sa faca scandal in presa si sa se vada cam cat de util este acest centru, si ca nu poate fii desfiintat cu una cu doua. e o tactica birocratica.
khabi kushi khabie gham...

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Anunt important! Amanare repartitie

Postby b3 » Wed Dec 16, 2009 11:40 am

Mda, tocmai am vorbit cu colegii care sunt la CNDPS acum.

REPARTITIA NU SE TINE !
later edit: adica nu a inceput la ora 11, cum era programat. Cititi si restul topicului :)

CNDPS le-a zis ca ei sunt desfiintati si ca n-au drept de semnatura, ca au fost si ei ieri la Minister sa vada cum se rezolva si au fost ignorati si ca ei n-au ce sa faca. Si i-au directionat pe colegi spre Minister, sa incerce si ei.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

DarkComy
senior
senior
Posts: 417
Joined: Thu Nov 05, 2009 9:23 pm

Re: Anunt important! Amanare repartitie

Postby DarkComy » Wed Dec 16, 2009 12:14 pm

Nu cumva asta mai e o tentaiva a unora de face economii la buget ?

LATER EDIT. Am inteles de la cineva prezent la CNPDS ca Prof. Dr. Adrian Streinu Cercel face presiuni ca repartitia sa inceapa azi insa nici pana la aceasta ora nu s-a miscat nimic acolo.

Doktorita
senior
senior
Posts: 213
Joined: Sun Nov 16, 2008 3:54 pm

Re: Anunt important! Amanare repartitie

Postby Doktorita » Wed Dec 16, 2009 12:18 pm

Mda in stilul asta alegem dupa 4 ianuarie...in incadrarea sa se faca de pe la 15 ianuarie...asta in cazul in care suntem norocosi :D
Traim in Romania...

Pediatrul
newbie
newbie
Posts: 20
Joined: Tue Jan 13, 2009 12:45 pm

Re: Anunt important! Amanare repartitie

Postby Pediatrul » Wed Dec 16, 2009 12:19 pm

Confirm si eu , nici la 11 30 nu se incepuse nici macar cu alergo.

Cei care erau la cndpdsb mai aveau sperante, auzisera ca s-ar fi rezolvat intr-un fel dar nu stiau cum.

Doktorita
senior
senior
Posts: 213
Joined: Sun Nov 16, 2008 3:54 pm

Re: Anunt important! Amanare repartitie

Postby Doktorita » Wed Dec 16, 2009 12:21 pm

Nu cheama cineva frumusel televiziunea la cnpds?...Ca sa nu se mai intrebe lumea dupa de ce pleaca atatia medici din tara..

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Anunt important! Amanare repartitie

Postby b3 » Wed Dec 16, 2009 12:26 pm

Ultimele stiri: Li s-a zis sa astepte pana la ora 13:00 cand va veni un "sef".

Pagina Medicala zice insa ca Ministerul Sanatatii se ocupa de repartitie:
http://paginamedicala.ro/stiri-medicale ... atru_5356/
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

DarkComy
senior
senior
Posts: 417
Joined: Thu Nov 05, 2009 9:23 pm

Re: Anunt important! Amanare repartitie

Postby DarkComy » Wed Dec 16, 2009 12:33 pm

Seful de la fata locului e chiar Seful CNPDSB adica Prof. Dr. Adrian Streinu Cercel, dar daca MS se ocupa de repartitie atunci de ce Prof. Streinu depune presiune pe functionarii CNPDSB sa faca repartitia ?

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Anunt important! Amanare repartitie

Postby b3 » Wed Dec 16, 2009 12:46 pm

Off, sa nu batem campii. Directorul CNPDS este prof. Ionel Sinescu.

Prof. Streinu-Cercel este secretar de stat in Minister si, banuiesc, singurul care stie ce face pe acolo la nivel inalt. Ministrul Videanu este clar pe alta lume. Probabil Streinu-Cercel incearca sa rezolve problema gandidu-se la zecile de colegi care stau pe holuri/in curte la CNPDS, si care se vor transforma in cateva sute pana dupa-amiaza.

Am sunat la minister si mi-au zis ca, din cate stiu ei (persoana cu care am vorbit), s-a rezolvat si va avea loc astazi repartitia. Dar "din cate stiu ei"...

Ideea este ca, intr-adevar, CNDPS functioneaza in momentul asta din inertie, ei legal nu mai exista de ieri sau de cand s-a publicat in Monitorul Oficial HG prin care i-a desfiintat. Iar de repartitie ei, legal, nu mai au cum sa se ocupe. Cel putin asa inteleg eu, daca intelege cineva mai bine legile si cum se aplica ele sa-mi zica si mie :)

Practic, in afara de ei nu e nimeni in stare acum sa organizeze repartitia, cred ca nici listele cu rezidentii confirmati nu le au, e vorba si de know-how al angajatilor CNDPS si de acele adeverinte pe care ni le dau, care trebuie sa aiba pe ele o semnatura si o stampila ale cuiva autorizat sa le emita. Asa ca Streinu-Cercel/oricine de la Minister n-are alta solutie acum decat
- sa spuna "se amana repartitia pana la o data ce va fi anuntata ulterior" (pana reusesc ei sa bage know-how in alta parte :D si sa se hotarasca cine se ocupa - departamentul din MS (cf. paginamedicala.ro) sau institutia nou creata (aia SNSPMPDSB - http://emedic.ro/Legislatie/444.htm) )
- sa faca presiuni la CNDPS sa faca repartia acum, asa "ilegal".

Sunt curioasa care cedeaza primii. Rezidentii n-au nicio vina oricum, si, daca as fi eu azi acolo, le-as zice celor de la CNPDS sa-si rezolve problemele si sa ma cheme cand termina, eu plec acasa.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: Anunt important! Amanare repartitie

Postby alina_ok » Wed Dec 16, 2009 12:51 pm

b3 wrote:Off, sa nu batem campii. Directorul CNPDS este prof. Ionel Sinescu.

Prof. Streinu-Cercel este secretar de stat in Minister si, banuiesc, singurul care stie ce face pe acolo la nivel inalt. Ministrul Videanu este clar pe alta lume. Probabil Streinu-Cercel incearca sa rezolve problema gandidu-se la zecile de colegi care stau pe holuri/in curte la CNPDS, si care se vor transforma in cateva sute pana dupa-amiaza.

Am sunat la minister si mi-au zis ca, din cate stiu ei (persoana cu care am vorbit), s-a rezolvat si va avea loc astazi repartitia. Dar "din cate stiu ei"...

eu am sunat la minister si au spus ca ei s-au saturat de centrul asta si ca nu s-a desfiintat nimic. pana la urma ce urmeaza sa se intample? se tin sau nu repartitiile alea/ si daca da ramane la fel? adica mf vineri?
khabi kushi khabie gham...

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Anunt important! Amanare repartitie

Postby b3 » Wed Dec 16, 2009 1:20 pm

^ cine ti-a zis asta nu cred ca stia ce vorbea, CNDPS s-a desfiintat/restructurat/whatever, ideea este ca nu mai functioneaza in sediul ala, nu mai are structura aia, oamenii de acolo nu mai pot semna nimic.

Si ar fi mai util daca te-ar interesa problema un pic mai global, nu doar daca are loc vineri repartitia pe MF sau nu.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

diagnostic
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Mon Dec 15, 2008 8:37 am

Re: Anunt important! Amanare repartitie

Postby diagnostic » Wed Dec 16, 2009 1:29 pm

daca se amana, sper ca se amana pana dupa 1 ianuarie.
eu mi-am planificat deja vacanta si daca nu plec vineri din tara pierd(em) o gramada de bani. le dau foc :hate:
Tot ceea ce te inconjoara este ceea ce ai atras. Primesti ceea ce esti.

User avatar
simonikm
junior
junior
Posts: 76
Joined: Wed Jul 02, 2008 11:58 am

Re: Anunt important! Amanare repartitie

Postby simonikm » Wed Dec 16, 2009 1:32 pm

eu din ce am citit pe pagina medicala am inteles ca personalul va ramane in aceeasi institutie doar ca diferitele departamente vor fi preluate contractual de altii , in cazul rezi responsabilul va fi ms

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: Anunt important! Amanare repartitie

Postby alina_ok » Wed Dec 16, 2009 1:35 pm

b3 wrote:^ cine ti-a zis asta nu cred ca stia ce vorbea, CNDPS s-a desfiintat/restructurat/whatever, ideea este ca nu mai functioneaza in sediul ala, nu mai are structura aia, oamenii de acolo nu mai pot semna nimic.

Si ar fi mai util daca te-ar interesa problema un pic mai global, nu doar daca are loc vineri repartitia pe MF sau nu.

si ce anume ar trebui sa ma intereseze? pe altii ce ii intereseaza asa global?
khabi kushi khabie gham...

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Anunt important! Amanare repartitie

Postby b3 » Wed Dec 16, 2009 1:57 pm

Ideea este ca suntem toti rezidenti si repartitia este pentru toti, nu doar pentru cei de azi. Problema este cum au rezolvat ei problema, ca se asteapta de ore bune acolo, nu daca mai e repartitia pe MF vineri sau nu.. Sigur, n-am zis ca ceilalti ar fi sfinti si doar atitudinea ta e diferita, no offence :)

Am mutat cele doua posturi despre detasare pe topicul dedicat viewtopic.php?p=222354#p222354

simonikm wrote:eu din ce am citit pe pagina medicala am inteles ca personalul va ramane in aceeasi institutie doar ca diferitele departamente vor fi preluate contractual de altii , in cazul rezi responsabilul va fi ms


Imi scapase partea aia din articol, ca raman in acelasi sediu :) Insa pana se semneaza toate actele tot nu cred ca pot functiona.. Desi este cam stupid, ca nu este prima institutie la care se transfera atributiile/se restructureaza, ma indoiesc ca mereu este o perioada de 15-60 de zile in care toate atributiile raman "in aer". Deci este posibil ca CNPDS chiar sa faca acum galagie degeaba ? :p
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

u.andrei
Posts: 3
Joined: Mon Dec 07, 2009 8:55 pm

Re: Anunt important! Amanare repartitie

Postby u.andrei » Wed Dec 16, 2009 2:07 pm

viewtopic.php?p=222221#p222221

sweet katy wrote:Posted: Tue Dec 15, 2009 4:18 pm

am reusit sa vb la minister,mi s-a dat un nr de telefon:021 3072615 suna ocupat
dc reusiti sa vb pls ne anuntati pe restul ce a-ti aflat


sweet katy wrote:Posted: Wed Dec 16, 2009 1:49 pm

am reusit sa vb cu cei de la minister mi s-a spus ca nu au un raspuns acum ,dar sa revin cu un telefon luni;dragi colegi nu va mai duceti la centru ca de pe 10 decembrie nu mai functioneaza

User avatar
ALBA IULIAN
senior
senior
Posts: 132
Joined: Mon Dec 04, 2006 5:42 pm

Re: Anunt important! Amanare repartitie

Postby ALBA IULIAN » Wed Dec 16, 2009 2:10 pm

rugaminte mare, desi vad ca ne tineti la curent, voi cei care ati mers azi acolo, sa postati aici daca se mai tine repartitia sau nu, desi acuma sunt un pic egoist, insa vreau sa stiu daca vin maine in bucuresti pt aceasta repartitie sau va fi amanata ... si nu mai ma chinui cu drumurile inzapezite ...

User avatar
tantarica
junior
junior
Posts: 72
Joined: Thu Dec 03, 2009 11:58 am

Re: Anunt important! Amanare repartitie

Postby tantarica » Wed Dec 16, 2009 2:11 pm

Orice semnatura de la CNPDSB azi, este nula de drept...ce pm fac astia de MS?????

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Anunt important! Amanare repartitie

Postby b3 » Wed Dec 16, 2009 2:13 pm

iulian, eu o sa postez aici tot ce aflu, imediat ce aflu. Momentan inca se asteapta o decizie, se pare ca ar fi venit cineva si e la "negocieri" cu cei de la CNPDS.

Va rog nu mai postati in topicul asta intrebari care au alte topicuri dedicate (detasari, acord de la MF), le mut sau sterg pe toate.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

DarkComy
senior
senior
Posts: 417
Joined: Thu Nov 05, 2009 9:23 pm

Re: Anunt important! Amanare repartitie

Postby DarkComy » Wed Dec 16, 2009 2:25 pm

cert este ca vom afla azi care e situatia. ori ne repartizeaza pe toti ori pe niciunul. cat despre aceasta dezorganizare nici nu stiu pe cine sa mai dau vina ... ori pe cei din MS ca iau niste decizii fara sa ii consulte pe cei implicati (vezi UMF-ul care a ramas masca) ori pe cei din CNPDSB care stiind din timp ca de pe 15 dec activitatea lor e sistata, nu s-au grabit cu repartitia. si pe cei din MS si pe cei din CNPDSB ii doare in c*r de noi desi fara noi nu ar avea ce sa faca.
si e aberant ca o institutie care functioneaza ilegal, din moment ce nu mai exista conform legii, sa ne elibereze niste documente. acele documente nu au valoare, sunt nule. numai la noi e posibil asa ceva. nu puteau sa le sisteze activitatea la 30 dec ? trebuia neaparat 15 dec ? E ABERANT !

User avatar
tantarica
junior
junior
Posts: 72
Joined: Thu Dec 03, 2009 11:58 am

Re: Anunt important! Amanare repartitie

Postby tantarica » Wed Dec 16, 2009 2:30 pm

Sa ii zici merci lui Mr om mai putin dotat intelectual Boc&company(toti taranoii din pdl) ei sut cu restructurarea agentiile guv,unde si cnpdsb a cazut victima! :allright:

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Anunt important! Amanare repartitie

Postby b3 » Wed Dec 16, 2009 2:31 pm

Lasa grabitul cu repartitia. CNDPS a facut-o premeditat. Au vazut ca n-au nici o cale de comunicare cu MS si au zis ca bun, lasa ca afisam programarea, sa vina rezidentii, si sa faca ei presiuni. Iar MS asteapta tot rezidentii sa faca presiuni la CNDPS.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: Anunt important! Amanare repartitie

Postby alina_ok » Wed Dec 16, 2009 2:33 pm

eu nu cred ca e cu data de 15 decembrie desfiintat. cred ac e cu data de 1 ianuarie si creaza confuzie pe gratis. daca se poate de ce sa nu o faca, nu? cred ca pe 15 au primit preavizul si gata s-au si inflamat. si profita acum de noi. numai ca uita ca pana la 1 ianuarie mai este.
khabi kushi khabie gham...

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: Anunt important! Amanare repartitie

Postby alina_ok » Wed Dec 16, 2009 2:34 pm

tantarica wrote:Sa ii zici merci lui Mr om mai putin dotat intelectual Boc&company(toti taranoii din pdl) ei sut cu restructurarea agentiile guv,unde si cnpdsb a cazut victima! :allright:

:lol: ditai victima. victimele suntem noi, ei sunt doar profitori.
khabi kushi khabie gham...


Return to “Rezidentiat 2009”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests