Medicina de Familie TM

de dat il dam, dar il mai terminam ?
claud22g
junior
junior
Posts: 28
Joined: Thu May 29, 2008 2:19 pm

Medicina de Familie TM

Postby claud22g » Sat Dec 12, 2009 2:20 am

Buna,as dorii niste informatii de la colegii mai mari care cunosc situatia in legatura cu MF.
La DSP timisoara mi s-a spus ca exista o lista cu cabinetele de medicina de famile ,, agreate de minister ,, dintre care trebuie sa alegem pentru primul stagiu. A zis ca lista se poate consulta la Spitalul Judetean dar nu stie cand apare si unde o pot gasi mai exact.
Cred ca rezidentii de anul trecut au trecut prin aceeasi situatie ,asadar: anul trecut a aparut aceasta lista cu cabinetele (inainte de repartitie)? Unde? multumesc.

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: Medicina de Familie TM

Postby gaurav_singh_md » Sun Dec 13, 2009 12:20 pm

claud22g wrote:Buna,as dorii niste informatii de la colegii mai mari care cunosc situatia in legatura cu MF.
La DSP timisoara mi s-a spus ca exista o lista cu cabinetele de medicina de famile ,, agreate de minister ,, dintre care trebuie sa alegem pentru primul stagiu. A zis ca lista se poate consulta la Spitalul Judetean dar nu stie cand apare si unde o pot gasi mai exact.
Cred ca rezidentii de anul trecut au trecut prin aceeasi situatie ,asadar: anul trecut a aparut aceasta lista cu cabinetele (inainte de repartitie)? Unde? multumesc.

poti sa faci stagiul de MF la ORICE medic de familie care este medic primar. daca vrei, alegi de pe lista, sau faci o cerere si semneaza acordul medic primar MF la care vrei sa faci stagiul.

iuliam
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Sun Nov 29, 2009 11:59 pm

Re: Medicina de Familie TM

Postby iuliam » Sun Dec 13, 2009 5:30 pm

buna,cate ore pe zi se fac in rezi pe mf?multumesc

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: Medicina de Familie TM

Postby gaurav_singh_md » Sun Dec 13, 2009 5:49 pm

iuliam wrote:buna,cate ore pe zi se fac in rezi pe mf?multumesc

cate ore vrei. oficial 7 ore/zi.

Dr.Jol
senior
senior
Posts: 121
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:19 pm

Re: Medicina de Familie TM

Postby Dr.Jol » Mon Dec 14, 2009 10:53 am

gaurav_singh_md wrote:
claud22g wrote:Buna,as dorii niste informatii de la colegii mai mari care cunosc situatia in legatura cu MF.
La DSP timisoara mi s-a spus ca exista o lista cu cabinetele de medicina de famile ,, agreate de minister ,, dintre care trebuie sa alegem pentru primul stagiu. A zis ca lista se poate consulta la Spitalul Judetean dar nu stie cand apare si unde o pot gasi mai exact.
Cred ca rezidentii de anul trecut au trecut prin aceeasi situatie ,asadar: anul trecut a aparut aceasta lista cu cabinetele (inainte de repartitie)? Unde? multumesc.

poti sa faci stagiul de MF la ORICE medic de familie care este medic primar. daca vrei, alegi de pe lista, sau faci o cerere si semneaza acordul medic primar MF la care vrei sa faci stagiul.


Si aceasta cerere semnata de catre medicul primar MF trebuie sa o avem la noi pe 16, la repartitie? La DSP Constanta asa se stie de exemplu. La voi cum e?

auranoway
junior
junior
Posts: 36
Joined: Fri Nov 07, 2008 11:18 am

Re: Medicina de Familie TM

Postby auranoway » Mon Dec 14, 2009 3:41 pm

acum am venit de la dsp si sunt afisate cabinetele pt MF sicontu in care tre sa depunem cei 75 de ron pt carnet si caiet

clivia
junior
junior
Posts: 35
Joined: Thu Dec 11, 2008 2:36 pm

Re: Medicina de Familie TM

Postby clivia » Mon Dec 14, 2009 3:44 pm

La DSP Timis erau afisate cumva si orele si zilele in care trebuie sa ne prezentam pentru fiecare specialitate?

auranoway
junior
junior
Posts: 36
Joined: Fri Nov 07, 2008 11:18 am

Re: Medicina de Familie TM

Postby auranoway » Mon Dec 14, 2009 3:50 pm

clivia wrote:La DSP Timis erau afisate cumva si orele si zilele in care trebuie sa ne prezentam pentru fiecare specialitate?



din cate am inteles maine in jur de ora 12 o sa se afiseze

DarkComy
senior
senior
Posts: 417
Joined: Thu Nov 05, 2009 9:23 pm

Re: Medicina de Familie TM

Postby DarkComy » Mon Dec 14, 2009 8:19 pm

Acceptul de primire al medicului de la CMI pentru rezidentii de anul I este o simpla hartie eliberata de CMI sau un formular tipizat eliberat de CNPDSB? Din pacate cei de la secretariatul CNPDSB nu au putut raspunde la aceasta intrebare, fiind ocupati cu reorganizarea unitatii.

iuliam
newbie
newbie
Posts: 10
Joined: Sun Nov 29, 2009 11:59 pm

Re: Medicina de Familie TM

Postby iuliam » Mon Dec 14, 2009 8:59 pm

Pt.mf trebuie sa ne alegem unul dintre cmi afisate?In cazul in care nu alegem,nu ne pot distribui ei(cnpds)?multumesc

User avatar
optimus
senior
senior
Posts: 251
Joined: Sat Apr 09, 2005 11:51 pm

Re: Medicina de Familie TM

Postby optimus » Tue Dec 15, 2009 1:41 pm

Doamne cata bataie de joc e in tara asta.Afise prezente/absente,cei de la cnpds se reorganizeaza si nici ei nu stiu pe ce lume traiesc,taxele apar pe ultima suta de metri,vai de capul nostru.Propun desfiintarea facultatilor de medicina...vad ca nu-si mai au rostul.Nu mai intereseaza pe nimeni sistemul sanitar romanesc.Nasol.Te-apuca rasu-plansu.
REST IN PEACE!

claud22g
junior
junior
Posts: 28
Joined: Thu May 29, 2008 2:19 pm

Re: Medicina de Familie TM

Postby claud22g » Sat Dec 19, 2009 2:25 pm

Salut, Pentru alegerea cabinet ne prezentam luni la 10 in Maria sau la cabinetul coordonatorului (prof. Ard.)?

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: Medicina de Familie TM

Postby gaurav_singh_md » Sat Dec 19, 2009 5:12 pm

claud22g wrote:Salut, Pentru alegerea cabinet ne prezentam luni la 10 in Maria sau la cabinetul coordonatorului (prof. Ard.)?

anul trecut a fost in Maria

dr.Simonica
Posts: 1
Joined: Mon Nov 24, 2008 4:29 pm

Re: Medicina de Familie TM

Postby dr.Simonica » Sun Dec 20, 2009 12:45 am

Buna, eu sunt din Oradea si am luat MF pe Timisoara. Ce inseamna Maria? O adresa ? Am auzit ca d-na prof. ar fi OK, e adevarat? Eu as dori detasare si vreau sa stiu la ce sa ma astept. Merci

claud22g
junior
junior
Posts: 28
Joined: Thu May 29, 2008 2:19 pm

Re: Medicina de Familie TM

Postby claud22g » Sun Dec 20, 2009 2:55 am

Mersi mult, asa e, mi-a confirmat o colega mai tarziu.

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: Medicina de Familie TM

Postby gaurav_singh_md » Sun Dec 20, 2009 3:01 pm

dr.Simonica wrote:Buna, eu sunt din Oradea si am luat MF pe Timisoara. Ce inseamna Maria? O adresa ? Am auzit ca d-na prof. ar fi OK, e adevarat? Eu as dori detasare si vreau sa stiu la ce sa ma astept. Merci

piata maria - medicina II, despre d-na prof. no comments.


Return to “Rezidentiat 2009”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests