ATI-Cluj

de dat il dam, dar il mai terminam ?
pitt_cj
Posts: 1
Joined: Sun Nov 30, 2008 12:19 pm

ATI-Cluj

Postby pitt_cj » Fri Dec 11, 2009 6:18 pm

Stie cineva unde e mai ok ca rezident ATI in cluj?
Am inteles ca avem de ales intre ATI la Chir 3 si ATI la chir 1

paulshyne
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Fri Sep 04, 2009 1:17 pm

Re: ATI-Cluj

Postby paulshyne » Sat Dec 12, 2009 11:36 am

Salut. Eu am facut stagiu de ATI la 3 si e chiar misto. Este si un centru de excelenta de cercetare in ATI, a prof Iurie Achalovschi... ceva super somitate in domeniu. Sectie e bine pusa la punct si cred ca fac chestii foarte misto. La Chiru 1 nu-mi prea placea de sefa de sectie, confa Hagau mi se parea mereu cam intepata. Sectia la randul ei e super bine pusa la punct, iar Chiru 1 deserveste partea de trauma si urgente. Cam asta ar fi treaba. Oriunde ai merge cred ca se face scoala bine si inveti multe. Bafta pe mai departe si toate bune. A propos, vezi ca sunt spitale platitoare separate. Chiru 1 e la Judetean, iar Chiru 3 e la O. Fodor.

paulshyne
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Fri Sep 04, 2009 1:17 pm

Re: ATI-Cluj

Postby paulshyne » Sat Dec 12, 2009 11:39 am

Ah da. Eu cred ca as alege la 3. Acuma mai vezi si tu. Mai ai cateva zile de sa te interesezi. Toate bune :allright:

doc6
Posts: 1
Joined: Sun Dec 13, 2009 9:30 am

Re: ATI-Cluj

Postby doc6 » Sun Dec 13, 2009 9:40 am

Si parerea mea e ca la Chiru 3 la Conf.Mitre e mult mai bine, sunt mai organizati, programul de lucru e mult mai scurt decat la Chiru 1
La Chir 1 sunt urgentele , au un program de lucru mai aiurea, si pe langa asta e Confa Hagau care te cam freaca.
ATI se invata bine la Chiru 3 .
Atentie numa la alegere pt ca sunt 2 secti ATI : ATI 1 care e la chirurgie 3- conferentiar Mitre
ATI 2 care e la chirurgie 1- conferentiar Hagau


Return to “Rezidentiat 2009”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests