Camine rezidenti Bucureti

de dat il dam, dar il mai terminam ?
asagise
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Thu Nov 12, 2009 11:17 am

Camine rezidenti Bucureti

Postby asagise » Tue Dec 01, 2009 11:19 pm

Buna seara,
As vrea sa stiu si eu metodele ortodoxe sau mai putin ortodoxe(in special ultimele ma intereseaza) prin care reusesti sa prinzi un loc(mai bine spus o camera ) in caminele pt rezidenti. Depui un dosar, unde il depui, cu cine vb , cui ii dai ,ce ii dai...lucruri tipice in sistemul roman de cazari.... :green:
De asemenea as vrea sa stiu daca se merita sa stai in camin, sunt conditii decente sau mai bine incerci sa aranjezi prin alte camine ??

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Re: Camine rezidenti Bucureti

Postby Enemy » Wed Dec 02, 2009 5:34 pm

mai bine incerci sa aranjezi prin alte parti.
te duci la serviciul social din str dionisie lupu si depui cerere, o sa iti aprobe daca au locuri in caminele splai 48 (Izvor - statia de metrou) sau bolintineanu (piata rosetti - Universitate). E trist in ambele locuri.

Metode neortodoxe nu exista la Bucuresti, aici totul se petrece pe bune, nu exista nici spaga, nici pile, nimic. :peace: :onfire:

asagise
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Thu Nov 12, 2009 11:17 am

Re: Camine rezidenti Bucureti

Postby asagise » Thu Dec 03, 2009 11:30 am

Metode neortodoxe nu exista la Bucuresti, aici totul se petrece pe bune, nu exista nici spaga, nici pile, nimic. :peace: :onfire:[/quote]

Aha, sigur, ma scuzi ca am incercat sa visez :priest:

asagise
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Thu Nov 12, 2009 11:17 am

Re: Camine rezidenti Bucureti

Postby asagise » Thu Dec 03, 2009 11:50 pm

Depunerea acestor cereri se desfasoara intr-o perioada anume?
Cand primesc un raspuns, din ianuarie m-as putea caza in aceste cam?

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Re: Camine rezidenti Bucureti

Postby Enemy » Fri Dec 04, 2009 12:01 am

Poti sa te duci la rectorat sa depui cerere daca ai luat pe bucuresti. La 1 ian ar trebui sa ai camera, daca esti aprobata.

De ce ne mai plangem de coruptie daca toata lumea viseaza frumos cum ca ar putea da spaga pentru un serviciu.


Traiti bine?

asagise
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Thu Nov 12, 2009 11:17 am

Re: Camine rezidenti Bucureti

Postby asagise » Fri Dec 04, 2009 12:56 pm

Multumesc mult pt informatie. :allright:

User avatar
dr.rezidentx1
senior
senior
Posts: 341
Joined: Sat Jun 23, 2007 11:08 pm
Location: France

Re: Camine rezidenti Bucureti

Postby dr.rezidentx1 » Sat Dec 05, 2009 7:49 am

Enemy wrote:mai bine incerci sa aranjezi prin alte parti.
te duci la serviciul social din str dionisie lupu si depui cerere, o sa iti aprobe daca au locuri in caminele splai 48 (Izvor - statia de metrou) sau bolintineanu (piata rosetti - Universitate). E trist in ambele locuri.

Metode neortodoxe nu exista la Bucuresti, aici totul se petrece pe bune, nu exista nici spaga, nici pile, nimic. :peace: :onfire:




unde caminele sunt foarte vechi si risca sa pice pe tine la urmatorul cutremur de 6 grade Richter, iar conditii de stat, ioc: toaleta la comun, la dush tb sa vii cu bateria ta iar daca o uiti scolo risca sa se volatilizeze, adica s-o subtilizeze altii


Return to “Rezidentiat 2009”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests