Solutie Ministerul Sanatatii pentru cei ramasi fara post

de dat il dam, dar il mai terminam ?
User avatar
nicoletaghe
senior
senior
Posts: 493
Joined: Fri Feb 17, 2006 7:02 pm
Location: Bucuresti

Re: Solutie Ministerul Sanatatii pentru cei ramasi fara post

Postby nicoletaghe » Tue Feb 09, 2010 11:12 pm

sunny2012 wrote:cum adik : 3-acceptul de primire al medicului de la cabinetul medical individual la care vor fi repartizaţi.ce accept? nu maine vim fi repartizati?

e bine sa ai dinainte acceptul de primire al medicului de la cabinet, ca te trezesti ca tu vrei sa mergi la dr. X si primesti maine repatitia la el si cand tre prezinti la cabinet si-i spui dr.-ului X: sunt rezi si vreau si eu sa fac stagiul la dvs. poti avea neplacuta surpriza sa nu te preimeasca. Si apoi iar tre sa umblii pe la cnpsd sa-i dea alta repartitie la alt cabinet la un Dr.Y unde tre sa fii sigur ca te primeste sa nu patesti la fel. De aceea e bine sa ai ACCEPTUL.
ti-o spune "stan patitu". Eu am mers la vreo 4 cabinete pana am gasit unu sa ma primeasca si sa vin la stagiu.
Prima repatitie am luat-o degeaba, ca nu m-a primit cand m-am dus la ea cu repartitia de la cnpds si-a trebuit sa umblu iar sa-mi schimb repartitia si dr. :hate:
si la sfarsit, mamotaaa....

babilon
junior
junior
Posts: 33
Joined: Sun Nov 22, 2009 1:48 am

Re: Solutie Ministerul Sanatatii pentru cei ramasi fara post

Postby babilon » Tue Feb 09, 2010 11:38 pm

eu vreau sa incep cu medicina interna, oare ma obliga sa incep cu stagiul de mf? :?

didiland11
senior
senior
Posts: 256
Joined: Wed Apr 09, 2008 12:02 am

Re: noul cont al celor de la CNPDS

Postby didiland11 » Wed Feb 10, 2010 11:25 am

JOHN22 wrote:Si eu am platit tot in contul vechi.Din ce mi s-a spus nu ne putem prezenta la repartitia pe indrumatori fara chitanta care sa ateste ca am virat banii pt carnetul de rezident.


Ezact!

chiromf
senior
senior
Posts: 149
Joined: Fri Jan 01, 2010 6:42 pm
Location: Bucuresti

Re: noul cont al celor de la CNPDS

Postby chiromf » Wed Feb 10, 2010 12:18 pm

http://www.ms.ro/concurs.php?id=85

NU E NEVOIE DECAT DE BULETIN, eventualsi celelalte 2 hartiute! nu trebuie platit azi nimic!

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: Solutie Ministerul Sanatatii pentru cei ramasi fara post

Postby gaurav_singh_md » Wed Feb 10, 2010 2:07 pm

babilon wrote:eu vreau sa incep cu medicina interna, oare ma obliga sa incep cu stagiul de mf? :?

incepi cu ce vrea DSP (poti sa vorbesti cu medicul de fam daca nu vrei sa te duci la cabinet si vrei la o sectie de interne).

ikujjj
senior
senior
Posts: 243
Joined: Thu Nov 06, 2008 6:05 pm

Re: Solutie Ministerul Sanatatii pentru cei ramasi fara post

Postby ikujjj » Thu Feb 11, 2010 9:31 am

babilon wrote:eu vreau sa incep cu medicina interna, oare ma obliga sa incep cu stagiul de mf? :?

da

sunny2012
senior
senior
Posts: 129
Joined: Mon Nov 30, 2009 1:07 pm

Documentele la faxul 0212556406 până la data de 15.02.2010??

Postby sunny2012 » Thu Feb 11, 2010 6:12 pm

Este adevarat ca adeverinta de la spital + acceptul de primire de la medicul de familie trebuiesc trimise la Bucuresti prin fax??? Cu toate ca nu inteleg ce accept cand ei ar trebui sa ne accepte din start ca au contracte cum ca tre sa primeasca rezidenti.

babilon
junior
junior
Posts: 33
Joined: Sun Nov 22, 2009 1:48 am

Re: Solutie Ministerul Sanatatii pentru cei ramasi fara post

Postby babilon » Fri Feb 12, 2010 6:12 pm

incepi cu ce vrea DSP (poti sa vorbesti cu medicul de fam daca nu vrei sa te duci la cabinet si vrei la o sectie de interne).[/quote]

daa..doctorita de fam a fost super tare..mi-a sugerat ea ca daca vreau si in sectie se rezolva :angel:


Return to “Rezidentiat 2009”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests