Cand se dau transferurile?

de dat il dam, dar il mai terminam ?
User avatar
animis
senior
senior
Posts: 117
Joined: Mon Nov 17, 2008 12:58 pm

Cand se dau transferurile?

Postby animis » Sun Nov 29, 2009 1:11 pm

Anul trecut am inteles ca se dadeau transferurile undeva pe la inceputul lui februarie.
Ca sa primesti transferul sunt necesare niste conditii (locuinta, familia directa, parinti, daca parintii sunt bolnavi) si daca le indeplinesti nu sunt probleme, sau?
Constanta cum da transferul?

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Re: Cand se dau transferurile?

Postby Enemy » Sun Nov 29, 2009 3:06 pm

In cazul in care ai motive intemeiate iei transfer de oriunde, in limita acelor locuri...

User avatar
animis
senior
senior
Posts: 117
Joined: Mon Nov 17, 2008 12:58 pm

Re: Cand se dau transferurile?

Postby animis » Sun Nov 29, 2009 3:37 pm

Enemy wrote:In cazul in care ai motive intemeiate iei transfer de oriunde, in limita acelor locuri...


in limita caror locuri, eu am luat Constanta pt ca la Timisoara nu mai erau locuri ......si vreau \transfer la TM

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Re: Cand se dau transferurile?

Postby Enemy » Sun Nov 29, 2009 3:40 pm

o sa apara o lista la anu cu locurile disponibile pentru transferuri, in limita locurilor alora.

Cum a fost asta in 2009:
http://www.perfmed.ro/download/rezidenti/2009/transferuri2/lstLocuriDisponibile_15052009_v1.pdf

Criterii pe baza carora se vor analiza aceste solicitari sunt urmatoarele:

criteriul numarul 1: anul de rezidentiat ( VII, VI, ... I);
criteriul numarul 2: sot-sotie cu loc de munca în centrul universitar solicitat si având în îngrijire copii;
criteriul numarul 3: sot-sotie cu loc de munca în centrul universitar solicitat;
criteriul numarul 4: locuinta în centrul universitar solicitat;
În situatiile în care numarul solicitarilor depasesete numarul de locuri anuntat, cei în cauza vor beneficia de detasari pentru module de pregatire pentru care capacitatea de pregatire nu este depasita.

Schimbarea centrelor de pregatire se va face începând cu data de 1 iulie 2009.


Return to “Rezidentiat 2009”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest