postati va rog tabelul cu repartitia 2009, evident dupa...

de dat il dam, dar il mai terminam ?
User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: postati va rog tabelul cu repartitia 2009, evident dupa...

Postby gaurav_singh_md » Mon Nov 30, 2009 7:05 pm

adinca wrote:Sunt mai nou aici, am vazut ca tot se vorbeste despre "rezitests".
Poate cineva sa imi explice ce e cu el? e un site sau ceva de genul?

http://www.rezitests.ro/

magellan
junior
junior
Posts: 58
Joined: Thu Mar 13, 2008 6:44 pm

Re: postati va rog tabelul cu repartitia 2009, evident dupa...

Postby magellan » Mon Nov 30, 2009 7:10 pm

Korss wrote:Poate cineva sa-mi confirme pt tabelul final cu repartitia - compilez din 3 surse (1 proprie, cea a lui Stefan si a Dr.Jol) si pozitia 39 la Stefan e trecuta la cardio, iar eu am pozitia 40 la cardio, iar 39 la gastro. Va rog, cei ce stiti sigur...


Pozitia 39 - gastro CJ, 40 - cardio B.

Korss
junior
junior
Posts: 28
Joined: Wed Nov 18, 2009 1:12 am

Re: postati va rog tabelul cu repartitia 2009, evident dupa...

Postby Korss » Mon Nov 30, 2009 11:57 pm

Multumesc.

Acum pt urmatoarele pozitii, care poate confirma sau infirma:

14 - loc gastro Craiova
83 - loc dermato Timisoara
111 - loc legala Bucuresti
115 - loc interne Tg. Mures
172 - post interne (unde?) cu centru de pregatire Cluj ?
758 - loc interne Bucuresti
868 - post urgente (Sibiu cumva?) cu centru de pregatire Cluj ?

magellan
junior
junior
Posts: 58
Joined: Thu Mar 13, 2008 6:44 pm

Re: postati va rog tabelul cu repartitia 2009, evident dupa...

Postby magellan » Tue Dec 01, 2009 12:27 am

Korss wrote:Multumesc.

Acum pt urmatoarele pozitii, care poate confirma sau infirma:

14 - loc gastro Craiova
83 - loc dermato Timisoara
111 - loc legala Bucuresti
115 - loc interne Tg. Mures
172 - post interne (unde?) cu centru de pregatire Cluj ?
758 - loc interne Bucuresti
868 - post urgente (Sibiu cumva?) cu centru de pregatire Cluj ?


Toate corecte cu exceptia pozitiei 172 care a luat loc interne Cluj.

User avatar
auerbach
senior
senior
Posts: 179
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:38 pm

Re: postati va rog tabelul cu repartitia 2009, evident dupa...

Postby auerbach » Tue Dec 01, 2009 1:54 pm

LISTELE ASTEA DE CE NU LE CENZUREZI, DRAGA MODERATOR??? NU INCALCI ASA DREPTUL LA "INTIMITATEA" CANDITATULUI???

DE CE COMENTEZI CA VREAU SA VAD LISTELE... UITE DE-AIA, SA NU FAC O "GAFA" intreband colegii daca au prins ce si-au dorit(gine, cardio, pedi, interne si alte specialitai "fantastice" pentru puncatjele lor de cacao, tinand cont ca au dat a 3-a, a 4-a oara acest examen), cand ei de-abia prind loc pe mf... intelegi???

User avatar
Mariusik
junior
junior
Posts: 56
Joined: Mon Nov 17, 2008 3:49 am
Location: Brasov
Contact:

Ultimele punctaje / pozitii

Postby Mariusik » Tue Dec 01, 2009 3:07 pm

Cine are / stie / poate posta ultimele pozitii sau punctaje cu care s-au luat specialitatile in 2009?

ciprian01
junior
junior
Posts: 25
Joined: Tue Dec 01, 2009 11:07 am
Location: Bucuresti

Re: Ultimele punctaje / pozitii

Postby ciprian01 » Tue Dec 01, 2009 3:26 pm

pozitia 2505/646 puncte/rezidentiat pe post MU/ ultimul post de MU!

zubenelgenubi
senior
senior
Posts: 272
Joined: Mon Dec 01, 2008 1:17 pm
Location: dupa blocurile gri

Re: postati va rog tabelul cu repartitia 2009, evident dupa...

Postby zubenelgenubi » Tue Dec 01, 2009 6:16 pm

Este cineva care a luat pe psihiatrie? M-ar interesa daca s-au luat posturile scoase la concurs...sau daca au mai ramas unele dintre ele neocupate (la final de teleconferinta, in ziua a 2-a). Va multumesc
Your "best"? Losers always whine about their best. Winners go home and fuck the prom queen.

User avatar
dr.rezidentx1
senior
senior
Posts: 341
Joined: Sat Jun 23, 2007 11:08 pm
Location: France

Re: postati va rog tabelul cu repartitia 2009, evident dupa...

Postby dr.rezidentx1 » Tue Dec 01, 2009 6:41 pm

zubenelgenubi wrote:Este cineva care a luat pe psihiatrie? M-ar interesa daca s-au luat posturile scoase la concurs...sau daca au mai ramas unele dintre ele neocupate (la final de teleconferinta, in ziua a 2-a). Va multumesc

de ocupat cred ca s-au ocupat toate posturile... de a ramas la urma mf cu nemiluita

docana
Posts: 4
Joined: Tue Nov 17, 2009 2:09 am

Re: postati va rog tabelul cu repartitia 2009, evident dupa...

Postby docana » Tue Dec 01, 2009 10:06 pm

zubenelgenubi wrote:Este cineva care a luat pe psihiatrie? M-ar interesa daca s-au luat posturile scoase la concurs...sau daca au mai ramas unele dintre ele neocupate (la final de teleconferinta, in ziua a 2-a). Va multumesc


S-a luat tot, inclusiv ultimele posturi de MF, de psihiatrie n-are rost sa precizez.

User avatar
sandman
senior
senior
Posts: 296
Joined: Wed Apr 19, 2006 5:31 pm
Location: Cluj-Napoca

Re: postati va rog tabelul cu repartitia 2009, evident dupa...

Postby sandman » Tue Dec 01, 2009 10:51 pm

Listele cu repartitia nu s-a potrivit cu cea finala a candidatilor pentru ca existau niste dubluri si linii lipsa pe care le-am reparat ulterior, insa nu mai pot posta lista. Numarul de candidati e acelasi in clasificarea finala cu acela de la repartitia pe sali, doar ca vreo 3 candidati au niste numere de concurs cam aiurea date, nu in ordinea alfabetica. La sortare ajung pe la finalul listei si e clar ca n-au fost pusi in ordine alfabetica.
Life is good

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: postati va rog tabelul cu repartitia 2009, evident dupa...

Postby b3 » Wed Dec 02, 2009 2:44 am

auerbach wrote:LISTELE ASTEA DE CE NU LE CENZUREZI, DRAGA MODERATOR??? NU INCALCI ASA DREPTUL LA "INTIMITATEA" CANDITATULUI???

DE CE COMENTEZI CA VREAU SA VAD LISTELE... UITE DE-AIA, SA NU FAC O "GAFA" intreband colegii daca au prins ce si-au dorit(gine, cardio, pedi, interne si alte specialitai "fantastice" pentru puncatjele lor de cacao, tinand cont ca au dat a 3-a, a 4-a oara acest examen), cand ei de-abia prind loc pe mf... intelegi???


Nu inteleg ce vrei. Lista pe care nu am lasat-o pe forum este cea care contine numele tuturor candidatilor, chiar si a celor care au facut cerere la CNDPDS sa fie anonimi. Acolo era vorba de nume si punctaj. Lista asta contine doar pozitia, punctajul si specialitatea aleasa, fara nume, si atata timp cat a fost in sedinta publica si listele se vor publica la sediul CNDPDS si, probabil, si pe siteul perfmed.ro, nu este nici o problema sa apara si aici, ba din contra, sunt chiar utile generatiilor urmatoare.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

razi
senior
senior
Posts: 358
Joined: Mon Jul 24, 2006 1:29 pm

Re: postati va rog tabelul cu repartitia 2009, evident dupa...

Postby razi » Wed Dec 02, 2009 10:48 am

Nu inteleg de ce atata indignare. Ati vazut inainte de repartitie ce disperati intrebati la ce pozitie s-a terminat ne stiu ce specialitate? Daca aveati tabelul din 2008 v-ar fi fost mult mai usor.

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: postati va rog tabelul cu repartitia 2009, evident dupa...

Postby cog1983 » Wed Dec 02, 2009 11:50 am

Nici eu nu inteleg ce e de ascuns. Anul trecut au fost puse pe forum listele cu punctajele de la rezi si cu toate numele participantilor (fara anonimi) si nu s-a facut atata scandal. Atata timp cat acele nume sunt publice (la repartitia pe sali) si punctajele sunt publice nu vad care e problema. E doar o chestie de pus la comun 2 tabele.
In plus, eu nu vad cum incalca aceste liste regulile forumului (va rog corectati-ma daca gresesc), iar moderatorii ar trebui sa modereze numai legat de regulile forumului!

moderator: tu ai citit ce am scris mai sus ? Lista asta cu specialitatile alese poate sa apara pe forum. Ce n-am lasat a fost lista CU anonimi si punctajele lor.
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

adinca
newbie
newbie
Posts: 13
Joined: Mon Nov 30, 2009 9:28 am

Re: postati va rog tabelul cu repartitia 2009, evident dupa...

Postby adinca » Wed Dec 02, 2009 3:39 pm

Poate cineva sa puna rezultatele finale(cele de sambata si cele de Duminica mai ales)?
Nu ma intereseaza nimic altceva decat ultimele punctaje cu care s-a intrat.
Va rog mult de tot.

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: postati va rog tabelul cu repartitia 2009, evident dupa...

Postby cog1983 » Wed Dec 02, 2009 4:05 pm

cog1983 wrote:Nici eu nu inteleg ce e de ascuns. Anul trecut au fost puse pe forum listele cu punctajele de la rezi si cu toate numele participantilor (fara anonimi) si nu s-a facut atata scandal. Atata timp cat acele nume sunt publice (la repartitia pe sali) si punctajele sunt publice nu vad care e problema. E doar o chestie de pus la comun 2 tabele.
In plus, eu nu vad cum incalca aceste liste regulile forumului (va rog corectati-ma daca gresesc), iar moderatorii ar trebui sa modereze numai legat de regulile forumului!

moderator: tu ai citit ce am scris mai sus ? Lista asta cu specialitatile alese poate sa apara pe forum. Ce n-am lasat a fost lista CU anonimi si punctajele lor.

Iti mai pun o data mesajul sa il CITESTI! Am si subliniat, poate asa intelegi... Si mai zici de mine ca n-am citit ce ai scris :roll:
Explica, te rog, si ce regula incalca daca pun aceste liste.
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: postati va rog tabelul cu repartitia 2009, evident dupa...

Postby b3 » Wed Dec 02, 2009 5:03 pm

cog1983 wrote:
cog1983 wrote:Nici eu nu inteleg ce e de ascuns. Anul trecut au fost puse pe forum listele cu punctajele de la rezi si cu toate numele participantilor (fara anonimi) si nu s-a facut atata scandal. Atata timp cat acele nume sunt publice (la repartitia pe sali) si punctajele sunt publice nu vad care e problema. E doar o chestie de pus la comun 2 tabele.
In plus, eu nu vad cum incalca aceste liste regulile forumului (va rog corectati-ma daca gresesc), iar moderatorii ar trebui sa modereze numai legat de regulile forumului!

moderator: tu ai citit ce am scris mai sus ? Lista asta cu specialitatile alese poate sa apara pe forum. Ce n-am lasat a fost lista CU anonimi si punctajele lor.

Iti mai pun o data mesajul sa il CITESTI! Am si subliniat, poate asa intelegi... Si mai zici de mine ca n-am citit ce ai scris :roll:
Explica, te rog, si ce regula incalca daca pun aceste liste.


Era vorba strict despre anonimi, nu despre punctajele celorlalti, ne-anonimi. Enemy si sandman au pus lista cu TOTI candidatii de anul asta, cu TOATE numele.
later edit: ok, mea culpa, am inteles acum ca te referi la faptul ca de fapt informatia exista pe rezidentiat.info si poate oricine sa puna cap la cap cele doua tabele si sa aiba lista completa cu TOATE numele. Bun, am explicat asta cand a postat Enemy prima oara lista de anul trecut, acum o saptamana: daca informatiile sunt disponibile pe rezidentiat.info, este problema CNDPDS care nu respecta dreptul la confidentialitate al candidatilor care au cerut acest lucru. CNDPDS poate fi tras la raspundere pentru asta. La fel orice site care face publice informatiile respective. Deci si imed.ro. De asta nu pot fi puse aici informatiile.

Regula este asta:
Va obligati ca prin materialele postate pe acest forum sa nu incalcati drepturile oricarei alte terte persoane (inclusiv copyright, marci inregistrate, dreptul la informatii personale, etc).

de aici viewtopic.php?f=26&t=7244
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: postati va rog tabelul cu repartitia 2009, evident dupa...

Postby cog1983 » Wed Dec 02, 2009 5:18 pm

b3 wrote:
cog1983 wrote:
cog1983 wrote:Nici eu nu inteleg ce e de ascuns. Anul trecut au fost puse pe forum listele cu punctajele de la rezi si cu toate numele participantilor (fara anonimi) si nu s-a facut atata scandal. Atata timp cat acele nume sunt publice (la repartitia pe sali) si punctajele sunt publice nu vad care e problema. E doar o chestie de pus la comun 2 tabele.
In plus, eu nu vad cum incalca aceste liste regulile forumului (va rog corectati-ma daca gresesc), iar moderatorii ar trebui sa modereze numai legat de regulile forumului!

moderator: tu ai citit ce am scris mai sus ? Lista asta cu specialitatile alese poate sa apara pe forum. Ce n-am lasat a fost lista CU anonimi si punctajele lor.

Iti mai pun o data mesajul sa il CITESTI! Am si subliniat, poate asa intelegi... Si mai zici de mine ca n-am citit ce ai scris :roll:
Explica, te rog, si ce regula incalca daca pun aceste liste.


Era vorba strict despre anonimi, nu despre punctajele celorlalti, ne-anonimi. Enemy si sandman au pus lista cu TOTI candidatii de anul asta, cu TOATE numele.

Regula este asta:
Va obligati ca prin materialele postate pe acest forum sa nu incalcati drepturile oricarei alte terte persoane (inclusiv copyright, marci inregistrate, dreptul la informatii personale, etc).

de aici viewtopic.php?f=26&t=7244

:hammer: Asta iti ziceam de anul trecut: ca s-au postat liste cu punctajele tuturor: anonimi si neanonimi... mai pe inteles: anonimii au devenit neanonimi! Si atata timp cat sunt publice acele informatii pe site-ul rezidentiatului, nu mai sunt informatii personale, ci publice.
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: postati va rog tabelul cu repartitia 2009, evident dupa...

Postby b3 » Wed Dec 02, 2009 5:33 pm

Da' nu-mi da domne in cap, ca discutam, nu dam cu paru' :(

Sunt publice pentru ca CNDPDS nu respecta confidentialitatea. Asta nu inseamna ca trebuie s-o faca si imed.ro. E treaba CNDPDS, sa se spele cu ea pe cap. Si cine moare de curiozitate ce-a facut colegul, sa se chinuie un pic sa caute informatiile. Daca tu cumperi o masina furata, fara sa stii ca e furata, si politia o gaseste, ti-o confisca si la revedere, recupereaza-ti banii de la hotul care ti-a vandut-o cum stii.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
auerbach
senior
senior
Posts: 179
Joined: Sun Feb 18, 2007 12:38 pm

Re: postati va rog tabelul cu repartitia 2009, evident dupa...

Postby auerbach » Wed Dec 02, 2009 9:58 pm

b3 wrote:
Nu inteleg ce vrei. Lista pe care nu am lasat-o pe forum este cea care contine numele tuturor candidatilor, chiar si a celor care au facut cerere la CNDPDS sa fie anonimi. Acolo era vorba de nume si punctaj. Lista asta contine doar pozitia, punctajul si specialitatea aleasa, fara nume, si atata timp cat a fost in sedinta publica si listele se vor publica la sediul CNDPDS si, probabil, si pe siteul perfmed.ro, nu este nici o problema sa apara si aici, ba din contra, sunt chiar utile generatiilor urmatoare.




eu cerusem listele cu repartitia pe sali. stiu si eu sa caut singura dupa nr de concurs. ideea era ca nu-mi merge siteul rezidentat.info. oricum, multumesc, mi-a trimis cineva ce vroiam(pot sa spun ca am primit chiar clasificarea completa, cu tot cu numele "anonimilor")

User avatar
simonikm
junior
junior
Posts: 76
Joined: Wed Jul 02, 2008 11:58 am

Re: postati va rog tabelul cu repartitia 2009, evident dupa...

Postby simonikm » Thu Dec 03, 2009 5:19 pm

nu are nimeni tabelul din a 2 a zi de teleconferinta ?

User avatar
simonikm
junior
junior
Posts: 76
Joined: Wed Jul 02, 2008 11:58 am

Re: postati va rog tabelul cu repartitia 2009, evident dupa...

Postby simonikm » Sun Dec 06, 2009 4:56 pm

hello nu are nimeni tabelul cu optiunile din a 2 a zi de teleconferinta ?????

mar-ira
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Tue Sep 15, 2009 5:08 pm

Re: postati va rog tabelul cu repartitia 2009, evident dupa...

Postby mar-ira » Sun Dec 06, 2009 11:13 pm

Informatia de pe edu.ro http://www.edu.ro/index.php/articles/13050

Punctajul minim de alegere a specialitatii – sesiunea 15 nov. 2009
Domeniul Specialitate
Punctaj
minim
DOMENIUL MEDICINA ALERGOLOGIE SI IMUNOLOGIE CLINICA 695
DOMENIUL MEDICINA ANATOMIE PATOLOGICA 685
DOMENIUL MEDICINA ANESTEZIE SI TERAPIE INTENSIVA 687
DOMENIUL MEDICINA BOLI INFECTIOASE 680
DOMENIUL MEDICINA CARDIOLOGIE 747
DOMENIUL MEDICINA CHIRURGIE CARDIOVASCULARA 720
DOMENIUL MEDICINA CHIRURGIE GENERALA 700
DOMENIUL MEDICINA CHIRURGIE ORALA SI MAXILO-FACIALA 708
DOMENIUL MEDICINA CHIRURGIE PEDIATRICA 703
DOMENIUL MEDICINA CHIRURGIE PLASTICA-MICROCHIRURGIE
RECONSTRUCTIVA
751
DOMENIUL MEDICINA CHIRURGIE TORACICA 699
DOMENIUL MEDICINA CHIRURGIE VASCULARA 717
DOMENIUL MEDICINA DERMATOVENEROLOGIE 755
DOMENIUL MEDICINA DIABET ZAHARAT, NUTRITIE SI BOLI METABOLICE 746
DOMENIUL MEDICINA ENDOCRINOLOGIE 771
DOMENIUL MEDICINA EPIDEMIOLOGIE 642
DOMENIUL MEDICINA EXPERTIZA MEDICALA A CAPACITATII DE MUNCA 697
DOMENIUL MEDICINA FARMACOLOGIE CLINICA 689
DOMENIUL MEDICINA GASTROENTEROLOGIE 830
DOMENIUL MEDICINA GENETICA MEDICALA 723
DOMENIUL MEDICINA GERIATRIE SI GERONTOLOGIE 663
DOMENIUL MEDICINA HEMATOLOGIE 695
DOMENIUL MEDICINA IGIENA 666
DOMENIUL MEDICINA MEDICINA DE FAMILIE 535
DOMENIUL MEDICINA MEDICINA DE LABORATOR 657
DOMENIUL MEDICINA MEDICINA DE URGENTA 646
DOMENIUL MEDICINA MEDICINA INTERNA 687
DOMENIUL MEDICINA MEDICINA LEGALA 793
DOMENIUL MEDICINA MEDICINA MUNCII 664
DOMENIUL MEDICINA MEDICINA NUCLEARA 740
DOMENIUL MEDICINA MEDICINA SPORTIVA 683
DOMENIUL MEDICINA NEFROLOGIE 716
DOMENIUL MEDICINA NEONATOLOGIE 644
DOMENIUL MEDICINA NEUROCHIRURGIE 717
DOMENIUL MEDICINA NEUROLOGIE 708
DOMENIUL MEDICINA NEUROLOGIE PEDIATRICA 710
DOMENIUL MEDICINA OBSTETRICA-GINECOLOGIE 723
DOMENIUL MEDICINA OFTALMOLOGIE 738
DOMENIUL MEDICINA ONCOLOGIE MEDICALA 706
DOMENIUL MEDICINA ORTOPEDIE SI TRAUMATOLOGIE 699
Domeniul Specialitate
Punctaj
minim
DOMENIUL MEDICINA OTORINOLARINGOLOGIE 705
DOMENIUL MEDICINA PEDIATRIE 672
DOMENIUL MEDICINA PNEUMOLOGIE 665
DOMENIUL MEDICINA PSIHIATRIE 668
DOMENIUL MEDICINA PSIHIATRIE PEDIATRICA 664
DOMENIUL MEDICINA RADIOLOGIE-IMAGISTICA MEDICALA 678
DOMENIUL MEDICINA RADIOTERAPIE 726
DOMENIUL MEDICINA RECUPERARE, MEDICINA FIZICA SI BALNEOLOGIE 695
DOMENIUL MEDICINA REUMATOLOGIE 726
DOMENIUL MEDICINA SANATATE PUBLICA SI MANAGEMENT 585
DOMENIUL MEDICINA UROLOGIE 701
DOMENIUL MEDICINA DENTARA CHIRURGIE DENTO-ALVEOLARA 768
DOMENIUL MEDICINA DENTARA CHIRURGIE ORALA SI MAXILO-FACIALA 740
DOMENIUL MEDICINA DENTARA ENDODONTIE 621
DOMENIUL MEDICINA DENTARA ORTODONTIE SI ORTOPEDIE DENTO-FACIALA 530
DOMENIUL MEDICINA DENTARA PARODONTOLOGIE 709
DOMENIUL MEDICINA DENTARA PROTETICA DENTARA 730

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: postati va rog tabelul cu repartitia 2009, evident dupa...

Postby b3 » Mon Dec 07, 2009 2:28 am

Multumim pentru link!

mar-ira wrote:Informatia de pe edu.ro http://www.edu.ro/index.php/articles/13050

DOMENIUL MEDICINA MEDICINA DE FAMILIE 535


Poftim ?

Trecand peste faptul ca sunt punctajele pentru posturi, si nu se specifica si punctajul pentru locuri care a fost...
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
simonikm
junior
junior
Posts: 76
Joined: Wed Jul 02, 2008 11:58 am

Re: postati va rog tabelul cu repartitia 2009, evident dupa...

Postby simonikm » Mon Dec 07, 2009 8:34 am

da pe mine m-ar interesa punctajele pentru locuri.....

mar-ira
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Tue Sep 15, 2009 5:08 pm

Re: postati va rog tabelul cu repartitia 2009, evident dupa...

Postby mar-ira » Mon Dec 07, 2009 10:36 am

Da, sunt doar punctajele minime de alegere a specialitatii, dar e o informatie oficiala. Credeam ca poate fi utila.

magellan
junior
junior
Posts: 58
Joined: Thu Mar 13, 2008 6:44 pm

Re: postati va rog tabelul cu repartitia 2009, evident dupa...

Postby magellan » Mon Dec 07, 2009 2:07 pm

Eu iti pot spune pana pe la pozitia 900 ce si cum s-a luat. Foarte util este insa tabelul de pe a doua pagina a acestui topic, are optiunile pana pe la 1400....

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: postati va rog tabelul cu repartitia 2009, evident dupa...

Postby b3 » Mon Dec 07, 2009 3:02 pm

mar-ira wrote:Da, sunt doar punctajele minime de alegere a specialitatii, dar e o informatie oficiala. Credeam ca poate fi utila.


Este utila :) Eu ma minunam doar de punctajul de pe MF pe care-l pretind ei in acte oficiale, cand s-a scris si pe imed ca ultima pozitie a fost 3022, adica punctaj 610, ultimul post de MF, locurile se terminasera deja.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

Dr.Jol
senior
senior
Posts: 121
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:19 pm

Re: postati va rog tabelul cu repartitia 2009, evident dupa...

Postby Dr.Jol » Wed Dec 09, 2009 3:19 pm

Aici nu e vorba de lista generala. Este vorba de ocuparea locurilor care au fost date pentru Ministerul Educatiei sua Armata. Oricum nu sunt punctajele minime cu care s-a putut alege ceva la repartizarea din 28-29 Noiembrie. Ca urmare...vedeti ca poate fi o informatie care, desi e oficiala si corecta, nu este adresata cui trebuie in acest caz.

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: postati va rog tabelul cu repartitia 2009, evident dupa...

Postby b3 » Thu Dec 10, 2009 5:29 pm

Pai ar trebui sa fie lista cu punctajele minime cu care s-a luat la repartitia din 28-29 noiembrie, pentru ca acea repartitie si acele punctaje sunt luate in considerare in cazul celor care au candidat pe locurile MEC. Daca esti strain si candidezi pe locurile scoase de Ministerul Educatiei iti poti lua specialitatea dorita cu conditia ca punctajul tau sa fie mai mare decat cel mai mic punctaj cu care s-a luat specialitatea ta dorita la repartitia din 28-29 noiembrie.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

Dr.Jol
senior
senior
Posts: 121
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:19 pm

Re: postati va rog tabelul cu repartitia 2009, evident dupa...

Postby Dr.Jol » Thu Dec 10, 2009 7:11 pm

ineresant..nu stiam. Atunci...inseamna ca doar 300-400 de persoane dintre cele promovate nu au prins loc...deci nu se justifica 1500 locuri suplimentate...dar asta e o alta discutie.

User avatar
VoxEgo
senior
senior
Posts: 192
Joined: Thu Jan 29, 2004 1:10 pm
Location: your mind
Contact:

Re: postati va rog tabelul cu repartitia 2009, evident dupa...

Postby VoxEgo » Thu Dec 10, 2009 7:29 pm

Dr.Jol wrote:ineresant..nu stiam. Atunci...inseamna ca doar 300-400 de persoane dintre cele promovate nu au prins loc...deci nu se justifica 1500 locuri suplimentate...dar asta e o alta discutie.

Tipic romanesc. Unii bezmetici nu stiau ce si cat sa ceara, altii in campanie electorala nu stiau ce si cat sa dea mai repede, sa nu aiba probleme cu gura poporului tocmai in momente critice. Aplauze.
the Earth is flat

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: postati va rog tabelul cu repartitia 2009, evident dupa...

Postby b3 » Thu Dec 10, 2009 11:37 pm

^ Devine off-topic discutia despre locurile alea :) Mutati-va aici viewtopic.php?f=39&t=9699

Se pare ca am inteles gresit cum e cu locurile de la MEC si lista de mai sus, explica cineva mai bine aici viewtopic.php?p=221651#p221651
Pe scurt, alea de pe edu.ro de mai sus nu-s punctajele minime cu care s-au luat specialitati in 28-29 noiembrie.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

alexsandu
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Fri Dec 11, 2009 1:21 pm

Re: postati va rog tabelul cu repartitia 2009, evident dupa...

Postby alexsandu » Fri Dec 11, 2009 1:45 pm

ultimu' punctaj care a prins ceva a fost 610. si nu 535 asa cum zic unii. sunt in jur de 1300 de oameni care nu au mai prins nimik. asa ca nu vad care e problema unora.

User avatar
coffee&tv
junior
junior
Posts: 32
Joined: Wed Jul 16, 2008 7:41 pm
Location: Planet Earth

Re: postati va rog tabelul cu repartitia 2009, evident dupa...

Postby coffee&tv » Sun Dec 13, 2009 2:31 pm

Rog pe cineva (pe oricine) sa reataseze tabelele facute de georgescustefan2009.
Universe always settles the score!
Does it?
No, but it should.

User avatar
Alexei___
senior
senior
Posts: 212
Joined: Mon Mar 05, 2007 9:39 am
Location: Bucharest

Re: postati va rog tabelul cu repartitia 2009, evident dupa...

Postby Alexei___ » Sun Dec 13, 2009 3:17 pm

Am introdus pe rezitests datele pentru repartitia din 2009, asa cum au fost oferite de cineva de pe forum (pana la locul 1400). Ca si pana acum, repartitia poate fi accesata in pagina personala din site (necesita cont), iar datele sunt folosite pentru a afisa ce specialitati (si unde) pot fi prinse cu rezultatul obtinut la test.

Din pacate, au ramas destule goluri, pentru ca multe specialitati s-au terminat dupa locul 1400. Primul loc cu care s-a dat o anumita specialitate, int-un anumit oras este necunoscut in cateva cazuri si a fost marcat corespunzator (???). Daca cineva poate oferi date suplimentare pentru a completa/corecta, ar fi de folos pentru generatiile viitoare :) :
- private message (verific mai rar)
- e-mail pe adresa siteului: cursuri pct medicina at gmail punct com
- e-mail folosind formularul de contact de pe site
"Black holes are where God divided by zero." - Steven Wright

User avatar
Riley
elder
elder
Posts: 1704
Joined: Sun Mar 12, 2006 9:57 pm
Location: Bucuresti

Re: postati va rog tabelul cu repartitia 2009, evident dupa...

Postby Riley » Sun Dec 13, 2009 4:54 pm

coffee&tv wrote:Rog pe cineva (pe oricine) sa reataseze tabelele facute de georgescustefan2009.

http://dl.transfer.ro/specializari_repa ... f242f2.rar

Succes!
As for the destiny... all I know is that even when destiny really wants to accomplish something, it can't do it alone. You still have to show up. You still have to build a bridge... to the one you love

Passion mothers greatness

User avatar
coffee&tv
junior
junior
Posts: 32
Joined: Wed Jul 16, 2008 7:41 pm
Location: Planet Earth

Re: postati va rog tabelul cu repartitia 2009, evident dupa...

Postby coffee&tv » Mon Dec 14, 2009 12:25 pm

@ Riley

Mersi!
Universe always settles the score!
Does it?
No, but it should.

retardatu
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Tue Dec 29, 2009 9:33 pm
Contact:

Re: postati va rog tabelul cu repartitia 2009, evident dupa...

Postby retardatu » Wed Dec 30, 2009 11:09 am

Mai poate posta cineva tabelul cu repartitia? (pana dincolo de pozitia 1900 ar fi ideal)

Multumesc

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: postati va rog tabelul cu repartitia 2009, evident dupa...

Postby 187.92a » Mon Jan 04, 2010 5:17 pm

daca s-ar putea pune pe forum de-a dreptul ar fi minunat.
asta cu transfer.ro tine nustiu cate zile si eu as fi avut acum nevoie.
mersi.


Return to “Rezidentiat 2009”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests