mutat: balacareala de la petitie

de dat il dam, dar il mai terminam ?
babilon
junior
junior
Posts: 33
Joined: Sun Nov 22, 2009 1:48 am

Re: mutat: balacareala de la petitie

Postby babilon » Wed Dec 02, 2009 1:45 am

kooksee wrote:
Sau ca se cumpara locuri de specialitati pe chirurgie si cardilogie care specialitatile astea se iau doar cu note peste 850 de puncte.



greseala elementara


corect e "pe care". parca si vanghelie vorbeste mai corect



dicţionarele sunt categorice: cuvântul desemnează ceva "care este exact cum trebuie". Prin urmare, a spune "mai corect" sau "mult mai corect" nu este... corect. Cum ar suna "mai exact"?

Doktorita
senior
senior
Posts: 213
Joined: Sun Nov 16, 2008 3:54 pm

Re: mutat: balacareala de la petitie

Postby Doktorita » Wed Dec 02, 2009 1:48 am

Da. Are dreptate. Eu mi-am cumparat punctajul cu 5700 de euro. Si a trebuit sa *** si ****. Deci dragi petitionari, stiti ce aveti de facut daca vreti sa aveti locuri....[/quote]

Am ras cu lacrimi..merci :))

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: mutat: balacareala de la petitie

Postby Chingachgook » Wed Dec 02, 2009 1:49 am

Doktorita wrote:In fiecare an se cearta lumea pe forum dupa rezidentiat?....SI inainte ne mai contram dar oricum pe primul loc era invatatul :) ..incercam doar sa aflu daca suntem o generatie de "revolutionari" sau se intampla mai mult sau mai putin acelasi lucrur in fiecare an.


in fiecare an


o sa revii la anul pe aici si o sa vezi cu nostalgie ca astia cu care ne certam acum par chiar doctori fata de ce va veni la anul. in fiecare an credem ca mai rau nu se poate dar realitatea e mai cruda decat imaginatia noastra.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: mutat: balacareala de la petitie

Postby Chingachgook » Wed Dec 02, 2009 1:51 am

babilon wrote:
kooksee wrote:
Sau ca se cumpara locuri de specialitati pe chirurgie si cardilogie care specialitatile astea se iau doar cu note peste 850 de puncte.



greseala elementara


corect e "pe care". parca si vanghelie vorbeste mai corect



dicţionarele sunt categorice: cuvântul desemnează ceva "care este exact cum trebuie". Prin urmare, a spune "mai corect" sau "mult mai corect" nu este... corect. Cum ar suna "mai exact"?


ai fost mai corect decat mine

multumesc pentru atentionare.

da' totusi ai vazut la ce am dat eu quote?
sau ai simtit doar nevoia sa iei atitudine?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

Doktorita
senior
senior
Posts: 213
Joined: Sun Nov 16, 2008 3:54 pm

Re: mutat: balacareala de la petitie

Postby Doktorita » Wed Dec 02, 2009 1:53 am

Asta-i farmecul pana la urma...sfaturile utile si parerile obiective se epuizeaza repede...cearta insa poate dura la nesfarsit :)
Sa avem bafta !!

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: mutat: balacareala de la petitie

Postby Calico » Wed Dec 02, 2009 1:56 am

Doktorita wrote:Asta-i farmecul pana la urma...sfaturile utile si parerile obiective se epuizeaza repede...cearta insa poate dura la nesfarsit :)
Sa avem bafta !!

Asta e spiritul adevarat.
Auzi, b3?
BTW, ce s-a intamplat cu b3, a facut apoplexie cand a vazut ce s-a intamplat cu "topicul interzis"? Eu tot astept sa vina si sa stearga.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: mutat: balacareala de la petitie

Postby Chingachgook » Wed Dec 02, 2009 2:19 am

betrei are si ea o veata si nu sta sa cenzureze toata ziua noliferi ca voi
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42413
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: mutat: balacareala de la petitie

Postby Calico » Wed Dec 02, 2009 2:21 am

touche! :)

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: mutat: balacareala de la petitie

Postby b3 » Wed Dec 02, 2009 3:19 am

Melania wrote:Mi-a scris Elodia:

emybuse wrote:HAHAHAHA ma faci sa rad pe cuvantul meu. Tu chiar nu stii ce se intampla la acest concurs am impresia. Tu nu stii ca se iau note peste 700 de puncte incepand cu 5000 de euro. Sau ca se cumpara locuri de specialitati pe chirurgie si cardilogie care specialitatile astea se iau doar cu note peste 850 de puncte. Esti prost informata!


Nu mai posta mesaje private.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara


Return to “Rezidentiat 2009”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests