Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

de dat il dam, dar il mai terminam ?
Lord Tanathos
junior
junior
Posts: 94
Joined: Thu Nov 19, 2009 2:41 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Lord Tanathos » Tue Nov 24, 2009 12:51 pm

imi primu rand eu nu am avut restante la anatomie, in al doilea rand respect din partea mea in ceea ce te priveste mai slabut , din simplu motiv ca nu pot respecta pe cineva care se dat "enteligent"....;)

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby daniela.55 » Tue Nov 24, 2009 12:53 pm

kooksee wrote:elegant daniela 34, elegant

:lol: :lol: :lol:

624
dar era conform cu regulile din acel an

spre deosebire de altii de pe aici eu nu am ascuns niciodata punctele si numele


Si hai sa mai citez ceva din mari clasici: <mefistii sunt in 90 % din cazuri cei mai loseri, care nu au fost in stare sa ia altceva. foarte putin aveau info cu ce e intradevar mefe-ul, aveau cabinte in familie si un viitor luminos. restul au esuat pe mefe. multi dintre ei au dat si a 2-a oara , si a 3-a oara rezi, ca intr-un sfarsit sa declare ca de fapt ei mefe au vrut de la inceput> Recunosti stilul?

Tu dupa a cata incercare ai ajuns la concluzia ca Mf ul e ce ai vrut de la inceput?

Si in alta ordine de idei se pare ca esti la acelasi nivel ( 624) cu multi de pe aici.Faci parte din aceeasi categorie de <inteligenti> doar legea din anul tau a facut diferenta, in niciun caz INTELIGENTA de care incerci sa ne convingi aici.Asa ca ciocul mai mic si joc de glezne
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Chingachgook » Tue Nov 24, 2009 12:55 pm

enteligent, neenteligent dar pot sa citesc si sa inteleg o lege
si de milogit, nu m-am milogit in viata mea

:rofl:
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

Lord Tanathos
junior
junior
Posts: 94
Joined: Thu Nov 19, 2009 2:41 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Lord Tanathos » Tue Nov 24, 2009 12:57 pm

pai nu ai avut motiv sa te milogesti in 2005 meshtere....ca in 2005 daca aveai 50 + 1 luai MF oricum.... :lol: :lol: :lol: :lol:

stalker76
junior
junior
Posts: 96
Joined: Mon May 10, 2004 9:03 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby stalker76 » Tue Nov 24, 2009 12:57 pm

Lasati omu mai usor ca el chiar a vrut MF sau epidemio, "daca prind"! Si a fost si la primu lui examen

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Chingachgook » Tue Nov 24, 2009 1:01 pm

Lord Tanathos wrote:pai nu ai avut motiv sa te milogesti in 2005 meshtere....ca in 2005 daca aveai 50 + 1 luai MF oricum.... :lol: :lol: :lol: :lol:



daaaa, altfel eram cu pancarta in fata la ms


nu puteti accepta, nu? ca unii mai au si demnitate?

daniela 73 eu zic sa avansezi scormonitul ca s-a mai schimbat cate ceva de cand ai gasit tu
bootyshake.gif
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

stalker76
junior
junior
Posts: 96
Joined: Mon May 10, 2004 9:03 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby stalker76 » Tue Nov 24, 2009 1:01 pm

Kooksee, numa tu esti de vina ca am ajuns junior pe site-ul asta unde m-am mentinut anonim atata amar de vreme! Ai de dat o lada de bere!
Raspundeti unu pe ce baza s-au castigat procesele alea din 2005 si 2007 mai bine!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Chingachgook » Tue Nov 24, 2009 1:02 pm

stalker76 wrote:Kooksee, numa tu esti de vina ca am ajuns junior pe site-ul asta unde m-am mentinut anonim atata amar de vreme! Ai de dat o lada de bere!
Raspundeti unu pe ce baza s-au castigat procesele alea din 2005 si 2007 mai bine!


pai trebuia sa ma fi acostat de cate ori am venit in p20
asa...
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby daniela.55 » Tue Nov 24, 2009 1:04 pm

stalker76 wrote:Kooksee, numa tu esti de vina ca am ajuns junior pe site-ul asta unde m-am mentinut anonim atata amar de vreme! Ai de dat o lada de bere!
Raspundeti unu pe ce baza s-au castigat procesele alea din 2005 si 2007 mai bine!



A fost vorba de discriminare intre generatii.Si a fost doar in 2005.In 2007 s-a dat lege prin care s-a primit Mf.Discriminarea apare si acum ca din moment ce in 2007 s-a putut din 2010 se va putea atunci de ce nu acum? Ce are generatia asta?Cei din 2008 au avut practica asistata.Cei din 2009 nu au alternative.Cam despre asta e vorba.
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

Lord Tanathos
junior
junior
Posts: 94
Joined: Thu Nov 19, 2009 2:41 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Lord Tanathos » Tue Nov 24, 2009 1:05 pm

pana la urma domnu kooksee ai demonstrat ce nivel de "7 ani de acasa" ai ( presupun ca i-ai facut la FF) daca ai ajuns sa jignesti pe cineva cu smile-ul care l-ai folosit.... :allright:

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Chingachgook » Tue Nov 24, 2009 1:06 pm

sunt induiosat de semnatura


pacat ca nu mai sunt mefist

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Chingachgook » Tue Nov 24, 2009 1:07 pm

Lord Tanathos wrote:pana la urma domnu kooksee ai demonstrat ce nivel de "7 ani de acasa" ai ( presupun ca i-ai facut la FF) daca ai ajuns sa jignesti pe cineva cu smile-ul care l-ai folosit.... :allright:

de la 6 ani stau numai prin internate si camine.
viata m-a facut sa fiu dur, nu e vina mea
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby daniela.55 » Tue Nov 24, 2009 1:09 pm

kooksee wrote:
Lord Tanathos wrote:pai nu ai avut motiv sa te milogesti in 2005 meshtere....ca in 2005 daca aveai 50 + 1 luai MF oricum.... :lol: :lol: :lol: :lol:



daaaa, altfel eram cu pancarta in fata la ms


nu puteti accepta, nu? ca unii mai au si demnitate?

daniela 73 eu zic sa avansezi scormonitul ca s-a mai schimbat cate ceva de cand ai gasit tu
bootyshake.gif


Am mai gasit dar nu isi au rostul aici.Si da am vrut sa stiu cu cine stau de vorba,ce geniu ne tot pune la punct pe noi astia mai putini norocosi in lipsa unei legi clare.Si cand colo ce sa vad? surprize surprize dar omul face parte din aceeasi categorie de inteligenti. :allright:
Sincer nu mi placea tonul ala superior si am vrut sa vad daca nu cumva gresesc eu si chiar ai dreptul sa ne tratezi asa.Dar acum vad ca suntem de aceeasi teapa.parca e mai faina discutia cand vorbim de pe picior de egalitate,nu?
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby daniela.55 » Tue Nov 24, 2009 1:11 pm

kooksee wrote:sunt induiosat de semnatura


pacat ca nu mai sunt mefist

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



Asta nu inseamna ca nu ai fost. :lol: Nu ti nega niciodata trecutul my friend

Acum iti inteleg frustrarile si mai mult daca zici ca nu mai esti.
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

Lord Tanathos
junior
junior
Posts: 94
Joined: Thu Nov 19, 2009 2:41 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Lord Tanathos » Tue Nov 24, 2009 1:12 pm

nu este o scuza meshtere...dar oricum "durule" si eu am stat in internate dar asta nu imi da nici un drept sa jignesc pe cineva spunandu-i sa scormoneasca undeva...... :allright:

stalker76
junior
junior
Posts: 96
Joined: Mon May 10, 2004 9:03 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby stalker76 » Tue Nov 24, 2009 1:13 pm

daniela.55 wrote:A fost vorba de discriminare intre generatii.Si a fost doar in 2005.In 2007 s-a dat lege prin care s-a primit Mf.Discriminarea apare si acum ca din moment ce in 2007 s-a putut din 2010 se va putea atunci de ce nu acum? Ce are generatia asta?Cei din 2008 au avut practica asistata.Cei din 2009 nu au alternative.Cam despre asta e vorba.


Inseamna ca ori vor reintroduce practica asistata (bani pe apa sambetei) ori vor da MF (bani partial pe apa sambetei, dar probabil mai multi)

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Chingachgook » Tue Nov 24, 2009 1:14 pm

daniela.55 wrote: noi astia mai putini norocosi



asta e un eufemism

credeam ca se vede ca sunt un frustrat din posturile mele

lord tzantzosh, iar nu intelegi.
de scormonit era vorba pe imed si google


emoticonul e legal pe imed si se arata in anumite situatii bine stabilite

tu nu ai fost in stare sa intelegi o lege simpla, nu am pretentii sa pricepi un regulament de forum infinit mai incalcit
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby daniela.55 » Tue Nov 24, 2009 1:18 pm

Lord Tanathos wrote:nu este o scuza meshtere...dar oricum "durule" si eu am stat in internate dar asta nu imi da nici un drept sa jignesc pe cineva spunandu-i sa scormoneasca undeva...... :allright:



Nu era nevoie sa scormonesc daca se prezenta si ne spunea cu cine avem onoarea.Te puteai astepta la o atitudine asa superioara de la cineva care a luat mult mai mult decat un 624 ca multi pe care el i a cam luat la misto.
In ceea ce priveste cei 7 ani de acasa a primit 6 din 7 ani deci un procent destul de mare.Cred ca de fapt problema e ca nu a avut cine sa i-o dea ca altfel nu se justifica lipsa ei crasa.
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

Lord Tanathos
junior
junior
Posts: 94
Joined: Thu Nov 19, 2009 2:41 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Lord Tanathos » Tue Nov 24, 2009 1:20 pm

printre randuri s-a inteles si cealalta semnificatie a smile-ului care e postat ...asa ca nu imi vinde mie gogosi ca nu-s nascut ieri....;)

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby cog1983 » Tue Nov 24, 2009 1:23 pm

kooksee wrote:iauiteee
cog, ce certuri frumoase aveam anul trecut pe vremea asta
:peace:

Dar nu pe tema asta :mrgreen:
Si ca sa fiu ontopic, eu nu stiu pe nimeni care sa fi luat anul trecut MF si sa nu fi dat inca o data rezi anul acesta... Chiar stiu persoane care si-au luat specialitatea pe MF si inca tot dau rezi (a 5-a sau a 6-a oara) ca sa prinda altceva...
Last edited by cog1983 on Tue Nov 24, 2009 1:26 pm, edited 2 times in total.
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Chingachgook » Tue Nov 24, 2009 1:26 pm

daniela.55 wrote:
Lord Tanathos wrote:nu este o scuza meshtere...dar oricum "durule" si eu am stat in internate dar asta nu imi da nici un drept sa jignesc pe cineva spunandu-i sa scormoneasca undeva...... :allright:



Nu era nevoie sa scormonesc daca se prezenta si ne spunea cu cine avem onoarea.


hai doamna ma leshi?
da un google si iti apar primul in lista

pe imed ma prezint numai userilor care au ceva de zis.
pe aia pe care ii iau la misto ii las sa caute singuri.

Cred ca de fapt problema e ca nu a avut cine sa i-o dea ca altfel nu se justifica lipsa ei crasa


:allright:

iamwithstupid.gif
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Chingachgook » Tue Nov 24, 2009 1:27 pm

cog1983 wrote: eu nu stiu pe nimeni care sa fi luat anul trecut MF si sa nu fi dat inca o data rezi anul acesta... Chiar stiu persoane care si-au luat specialitatea pe MF si inca tot dau rezi (a 5-a sau a 6-a oara) ca sa prinda altceva...


se aude acolo in spate lordule?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby daniela.55 » Tue Nov 24, 2009 1:28 pm

kooksee wrote:
daniela.55 wrote:
Lord Tanathos wrote:nu este o scuza meshtere...dar oricum "durule" si eu am stat in internate dar asta nu imi da nici un drept sa jignesc pe cineva spunandu-i sa scormoneasca undeva...... :allright:



Nu era nevoie sa scormonesc daca se prezenta si ne spunea cu cine avem onoarea.


hai doamna ma leshi?
da un google si iti apar primul in lista

pe imed ma prezint numai userilor care au ceva de zis.
pe aia pe care ii iau la misto ii las sa caute singuri.

Cred ca de fapt problema e ca nu a avut cine sa i-o dea ca altfel nu se justifica lipsa ei crasa


:allright:

iamwithstupid.gif



Si nu ne spui acum cu ce te mai ocupi? Ca sa stim cu cine vorbim azi, ca cine ai fost ne am lamurit.
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Chingachgook » Tue Nov 24, 2009 1:31 pm

coordonez o retea de siteuri medicale printre altele
de aia stau tot timpul pe internet. castig cat vreo 10 rezidenti
alte intrebari?

ce ai mai vazut tu pe goagle e hobby
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby daniela.55 » Tue Nov 24, 2009 1:37 pm

kooksee wrote:coordonez o retea de siteuri medicale printre altele
de aia stau tot timpul pe internet. castig cat vreo 10 rezidenti
alte intrebari?

ce ai mai vazut tu pe goagle e hobby



Deci sa intelegem ca nici macar Mf ist nu ai fost in stare sa ramai? Sa intelegem ca de aici frustrarea? Daca eu nu am reusit atunci nici altii.
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

stalker76
junior
junior
Posts: 96
Joined: Mon May 10, 2004 9:03 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby stalker76 » Tue Nov 24, 2009 1:39 pm

Naspa, speram sincer sa nu fi ocupat si tu locu ala de MF degeaba! Oare daca iau MF ma angajeaza astia de la Microsoft? Ca aia de la RAV nu au vrut ca nu aveam Automatica la baza! :)
Si ca sa fiu si ontopic, cred ca problema ar avea sanse mai mari de rezolvare daca toti cei care au terminat generatia asta ar face nitel scandal ca le-a scos practica fara sa le dea in schimb MF decat de la anu, adica un an fara somaj fara legatura cu sistemul!

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby daniela.55 » Tue Nov 24, 2009 1:42 pm

stalker76 wrote:Naspa, speram sincer sa nu fi ocupat si tu locu ala de MF degeaba! Oare daca iau MF ma angajeaza astia de la Microsoft? Ca aia de la RAV nu au vrut ca nu aveam Automatica la baza! :)
Si ca sa fiu si ontopic, cred ca problema ar avea sanse mai mari de rezolvare daca toti cei care au terminat generatia asta ar face nitel scandal ca le-a scos practica fara sa le dea in schimb MF decat de la anu, adica un an fara somaj fara legatura cu sistemul!



Ti se pare tie ca ai cu cine sa pui probleme de genul? NU i vezi cat sunt de inversunati? Din pacate foarte putini colegi s-ar alatura demersului.
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Chingachgook » Tue Nov 24, 2009 1:44 pm

da, si din respect pentru meserie m-am recalificat
:lol:
spre deosebire de altii care vor sa prinza "macar mefe"

cum e ma sa ai o viata asa trista?

@daniela, nu ca nu s-ar alatura, dar unii ar fi chiar contra
:D
din frustrare in caz ca te intrebi de ce


nu ati pune mana pe harisonul ala nici picati cu ceara.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

stalker76
junior
junior
Posts: 96
Joined: Mon May 10, 2004 9:03 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby stalker76 » Tue Nov 24, 2009 1:52 pm

kooksee wrote:da, si din respect pentru meserie m-am recalificat
:lol:
spre deosebire de altii care vor sa prinza "macar mefe"

cum e ma sa ai o viata asa trista?

Cum naiba sa fie, stau toata ziua pe forumuri si din cand in cand mai dau un refresh sa vad daca nu au picat site-urile! Plictisitor ca naiba! Noroc ca mai gasesc pe cate unii stresati sa le fac viata amara! Ups, stai ca asta esti tu, scuze! :mrgreen:
Eu stau si ma joc cu dulceata mea mica de un anisor jumate, acum ca am reusit sa termin acoperisu deasupra capului! Sper in curand sa fac si grataru in curte, de aia iti ziceam de bere, da las ca merge si fara alcool! Toate la timpu lor :)

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby daniela.55 » Tue Nov 24, 2009 1:53 pm

kooksee wrote:da, si din respect pentru meserie m-am recalificat
:lol:
spre deosebire de altii care vor sa prinza "macar mefe"

cum e ma sa ai o viata asa trista?

@daniela, nu ca nu s-ar alatura, dar unii ar fi chiar contra
:D
din frustrare in caz ca te intrebi de ce


nu ati pune mana pe harisonul ala nici picati cu ceara.



Din respect sau din neputinta.Sunt 2 lucruri total diferite.Si poate ca cei care vor sa prinza macar Mf chiar vor sa devina medici de familie.Si au invatat din moment ce au luat un 600 de puncte.Altii au putut numai ca nu au facut fatza mai tarziu.
Din faptul ca, coordonezi o retea de siteuri medicale nu vad legatura ta cu sistemul medical, din ce perspectiva dai pe aici sfaturi? din a unuia care nu a facut fatza la MF sau cum?Sau poate ai o ruda-dar nici asta nu poate fi ca am inteles ca relatiile cu rude medicale nu se pun
Vezi in ce situaie m ai pus? Acum o sa trebuiasca sa mi cer scuze fata de muma padurii ca o trimiteam la un It ist sa i explice ce nu intelegea .Macar ea este din sistem spre deosebire de altii.
Cred ca am cam incheiat discutia cu tine.Poate iti fac rost de niste forumuri de profilul tau ca sa nu ti mai alimentezi frustrarile cand vezi ca unii chiar vor si pot sa devina medici.
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Chingachgook » Tue Nov 24, 2009 2:07 pm

daniela.55 wrote:Si au invatat din moment ce au luat un 600 de puncte.



terminati ma draq cu aiureala asta. mie imi spuneti care STIU EXACT cat trebuie sa inveti ca sa iei 600 de puncte? credeam ca am stabilit asta.
ori ati invatat si atunci inteligenta lucreaza contra voastra, ori nu ati citit dar va e rusine de familie si prieteni



daniela.108 wrote:Din faptul ca, coordonezi o retea de siteuri medicale nu vad legatura ta cu sistemul medical,


pai si e vina mea? mai citeste si maine topicul si poate atunci vezi. in extremis, roaga pe careva sa iti explice


daniela.55 wrote: ca unii chiar vor si pot sa devina medici.



intotdeauna mi-au placut cuvintele mari.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby alina_ok » Tue Nov 24, 2009 2:27 pm

ce s-a mai intamplat cu petitia? iar nu se poate intra pe site-ul respectiv.....
khabi kushi khabie gham...

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby daniela.55 » Tue Nov 24, 2009 2:31 pm

kooksee wrote:
daniela.55 wrote:Si au invatat din moment ce au luat un 600 de puncte.



terminati ma draq cu aiureala asta. mie imi spuneti care STIU EXACT cat trebuie sa inveti ca sa iei 600 de puncte? credeam ca am stabilit asta.
ori ati invatat si atunci inteligenta lucreaza contra voastra, ori nu ati citit dar va e rusine de familie si prieteni



daniela.108 wrote:Din faptul ca, coordonezi o retea de siteuri medicale nu vad legatura ta cu sistemul medical,


pai si e vina mea? mai citeste si maine topicul si poate atunci vezi. in extremis, roaga pe careva sa iti explice


daniela.55 wrote: ca unii chiar vor si pot sa devina medici.



intotdeauna mi-au placut cuvintele mari.



Credeam ca am stabilit ca nu am invatat suficient si de cand trebuia dar asta nu inseamna ca nu am invatat.Pana una alta am promovat, la fel ca si tine.
Asa iti place tie sa crezi ca ai legatura cu sistemul medical.SA stii ca si femeia de serviciu din spital lucreaza in sistem dar cred ca te prinzi care e diferenta.Poate o impresioneaza pe sotie sau soacra (asta daca ai) cand ii zici ca faci parte din sistem.DIn pacate esti doar unul care nu a facut fatza Asta mai demonstreaza inca o data ca sistemul asta de triere e fals.Uite ca trec de el si cei care nu ii ajuta materia cenusie si altceva in afara de tocit niste teme.
Cand ma uit si vad cu cata ardoare incercai sa ne convingi ca si daca le pui la nimereala scoti 600 (am vazut comentariu asta si in alta parte,nu numai aici) incep sa ma gandesc daca nu cumva tu chiar asa ai reusit (de aici si surpriza ca nu ai facut fatza).
Hai ca nu te mai retin , poate ti a picat vreo retea ceva, rezolva repede legatura ta cu medicina. :allright:

Site ul cu petitia a picat iar.Isi va reveni.Nu m ar mira daca nu cumva marele IT ist are vreo legatura cu asta.Dar stai ca nici acolo nu stim daca e bun.Ramane sa vedem in timp.
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

Dr.Jol
senior
senior
Posts: 121
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:19 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Dr.Jol » Tue Nov 24, 2009 3:33 pm

Cu riscul de a o da in balarii rau de tot...dar totusi..o asemenea fraza este pur si simplu DEMENTIALA:


Si au invatat din moment ce au luat un 600 de puncte




DACA AU INVATAT SI AU LUAT 600 .... Atunci e clar ca problema nu e de lipsa chef de citit (sau timp) ci e vorba de cu totul altceva. Prin fraza asta efectiv se spune tot ce era de spus despre cei care se lupta, dupa ce se incheie pacea, sa obtina ceva.
Imi pare rau de cele zise mia sus, am incercat mereu sa am un ton respectuos...dar pur si simplu asta intrece orice limita..sa recunosti ca nu poti mai mult si sa ceri mult.... ha ha

PS: oricum..la >600 puncte sunt convins ca vor fi locuri/posturi...


Din punctul meu de vedere problema e la cei care vor intre in rezidentiat desi au obtinut punctaje de pana in 550 puncte la acest concurs (sub punctajul asta e clar ca nu s-a citit mai nimic).

stalker76
junior
junior
Posts: 96
Joined: Mon May 10, 2004 9:03 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby stalker76 » Tue Nov 24, 2009 3:43 pm

Dr.Jol wrote:PS: oricum..la >600 puncte sunt convins ca vor fi locuri/posturi...


Ma bucur ca esti convins, cum si eu sunt convins ca tu nu ai ce cauta in sistemul medical! Dar cum convingerea mea nu conteaza pentru tine, sunt convins ca si convingerea ta valoreaza in momentul de fata cat o ceapa degerata pentru noi. Asa ca mergi si convinge pe altii cat de importanta este convingerea ta pentru ei, ca eu unu sunt convins ca tu ai convingerea ca poti convinge pe toti ca toti cei cu punctaje peste 600 au invatat convingator de mult si nu au pus-o de o nimereala convenabila! Cum de altfel sunt convins ca daca ai da un test scris ne-ai putea convinge de cat de convins erai ca stiai materia foarte bine! :allright:

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Chingachgook » Tue Nov 24, 2009 3:48 pm

daniela.55 wrote:.Nu m ar mira daca nu cumva marele IT ist are vreo legatura cu asta.Dar stai ca nici acolo nu stim daca e bun.Ramane sa vedem in timp.



da sunt hacher in timpul liber

si sunt si mediocru in domeniul meu principal de activitate
:D
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
dandanaua
senior
senior
Posts: 246
Joined: Sat Apr 18, 2009 1:10 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby dandanaua » Tue Nov 24, 2009 4:16 pm

kooksee wrote:
daniela.55 wrote:.Nu m ar mira daca nu cumva marele IT ist are vreo legatura cu asta.Dar stai ca nici acolo nu stim daca e bun.Ramane sa vedem in timp.



da sunt hacher in timpul liber

si sunt si mediocru in domeniul meu principal de activitate
:D


Mediocru esti in general si pe alocuri chiar ilitrat asa ca nu te lauda numai cu domeniul principal de reprezentant medical pe internet .

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42656
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Calico » Tue Nov 24, 2009 4:21 pm

daniela.55, lord tanathos si restul care se simt, voi nu ati inteles bine ce are lumea cu voi. Nu va ia nimeni la misto ca ati luat punctajul pe care l-ati luat, chiar eu am zis in mai multe randuri ca i se poate intampla oricui sa aiba o problema care sa il impiedice sa invete cum ar trebui un an. Deci nu va zicea nimeni "bai ce prosti sunteti ca ati luat 550 de puncte"

Discutia aici era despre justificabilitatea petitiei. Toata faza asta cu petitia e putreda in mai multe locuri si asta criticam noi (nu are rost sa reiau toate argumentele).
Apoi daca au inceput discutiile personale pe forum si argumentele prezentate de voi nu au fost dintre cele mai inteligente... nu inseamna ca va consideram... naivi din cauza punctajului in sine, ci din cauza argumentelor.

Iar acum ati adaugat si ipocrizia pe lista "calitatilor".
Frate, inainte toti faceati gura ca "domne', daca am luat un anumit punctaj nu inseamna ca sunt mai putin inteligent ca unul cu 800", "faptul ca ai luat peste 700 nu-ti da dreptul sa te arati superior" si "examenul asta nu face o selectie adevarata". Mai aveati putin si spuneati ca inteligenta e invers proportionala cu punctajul la rezi.
Dar toate teoriile astea sunt doar demagogie, dupa cum se vede:
daniela.55 wrote:Te puteai astepta la o atitudine asa superioara de la cineva care a luat mult mai mult decat un 624
Acum de fapt se demonstreaza ca voi sunteti primii care va considerati prosti din cauza punctajelor pe care le-ati luat.

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby daniela.55 » Tue Nov 24, 2009 4:22 pm

Dr.Jol wrote:Cu riscul de a o da in balarii rau de tot...dar totusi..o asemenea fraza este pur si simplu DEMENTIALA:


Si au invatat din moment ce au luat un 600 de puncte




DACA AU INVATAT SI AU LUAT 600 .... Atunci e clar ca problema nu e de lipsa chef de citit (sau timp) ci e vorba de cu totul altceva. Prin fraza asta efectiv se spune tot ce era de spus despre cei care se lupta, dupa ce se incheie pacea, sa obtina ceva.
Imi pare rau de cele zise mia sus, am incercat mereu sa am un ton respectuos...dar pur si simplu asta intrece orice limita..sa recunosti ca nu poti mai mult si sa ceri mult.... ha ha

PS: oricum..la >600 puncte sunt convins ca vor fi locuri/posturi...


Din punctul meu de vedere problema e la cei care vor intre in rezidentiat desi au obtinut punctaje de pana in 550 puncte la acest concurs (sub punctajul asta e clar ca nu s-a citit mai nimic).



Ne spui si noua de unde ai tras concluzia asta? Ai stat mult pana sa ajungi la concluzia asta?
Si acum fie vorba intre noi chiar si pt 600 trebuie sa citesti ceva pe acolo deci se poate zice ca au invatat.Asa cum am zis si in alta postare nu am invatat suficient si de cand trebuia.DAR cu toate astea tot promovat se numeste.

dandanaua:lasa l tu nu l supara ca iar ne zice ca el chiar face parte din sistemul medical, ca suntem noi rai si nu vrem sa intelegem ca el a putut mai mult dar nu a vrut spre deosebire de cei de aici care doar atat au putut. :allright:
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby alina_ok » Tue Nov 24, 2009 4:33 pm


bine! si raspunsul cand il primim? inainte sau dupa rezidentiatul din 2010?
khabi kushi khabie gham...


Return to “Rezidentiat 2009”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests