Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

de dat il dam, dar il mai terminam ?
Nanutza
Posts: 3
Joined: Thu Nov 19, 2009 1:43 pm

Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Nanutza » Thu Nov 19, 2009 2:12 pm


User avatar
profesorul
junior
junior
Posts: 92
Joined: Wed Nov 18, 2009 5:45 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby profesorul » Thu Nov 19, 2009 2:28 pm

Ce facem noi acum este un drept ce va fi "legalizat" incepand cu 2010

Aceasta petitie vine in intampinarea candidatilor care au participat la examenul de rezidentiat si au promovat. Conform METODOLOGIEI pentru desfasurarea concursului de rezidentiat pe post si pe loc în domeniul medicina - sesiunea 15 noiembrie 2009. CAP. 1 , ART. 4 , al.(2) Punctajul minim de promovare reprezinta 50% din punctajul maxim realizat la cele 200 de întrebari pentru fiecare domeniu. Vrem sa avem dreptul de a putea profesa, avand in vedere ca exista zone in tara cu un real deficit de medici.

Va multumesc.

marie2009
senior
senior
Posts: 116
Joined: Mon Oct 05, 2009 9:03 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby marie2009 » Thu Nov 19, 2009 2:52 pm

Va tin pumnii!!!

Am si eu prietene/ colege in aceasta situatie si imi doresc sa reusiti in demersurile voastre.
Solidara cu cei care vor ca MF sa se bage la cerere de anul acesta, nu de la anul -cum a promis deja MS.
http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

marie2009
senior
senior
Posts: 116
Joined: Mon Oct 05, 2009 9:03 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby marie2009 » Thu Nov 19, 2009 2:54 pm

Cate semnaturi va trebuie? Nu ma pricep la petitii si nu stiu care e numarul minim pt. a fi luate in seama???
Solidara cu cei care vor ca MF sa se bage la cerere de anul acesta, nu de la anul -cum a promis deja MS.
http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby daniela.55 » Thu Nov 19, 2009 3:20 pm

marie2009 wrote:Cate semnaturi va trebuie? Nu ma pricep la petitii si nu stiu care e numarul minim pt. a fi luate in seama???



Cat mai multe.Logic ar fi sa fie cel putin 1726 cei care au promovat dar nu prind loc.Daca sunt mai multe cu atat mai bine
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

marie2009
senior
senior
Posts: 116
Joined: Mon Oct 05, 2009 9:03 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby marie2009 » Thu Nov 19, 2009 3:29 pm

daniela.55 wrote:
marie2009 wrote:Cate semnaturi va trebuie? Nu ma pricep la petitii si nu stiu care e numarul minim pt. a fi luate in seama???



Cat mai multe.Logic ar fi sa fie cel putin 1726 cei care au promovat dar nu prind loc.Daca sunt mai multe cu atat mai bine



OOOOOOOOOOOOOOF... mi se pare un numar atat de mare...

Sper sa se stranga in 2-3 zile cel putin atatea semnaturi. :allright:
Solidara cu cei care vor ca MF sa se bage la cerere de anul acesta, nu de la anul -cum a promis deja MS.
http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby daniela.55 » Thu Nov 19, 2009 3:40 pm

Daca macar cei 1700 ar lupta pentru dreptul lor nu ar fi greu.Apoi mai sunt din cei care au prins loc, care au si ei prieteni si se pot alatura demersului.Speram sa fim uniti.
Din pacate asta e o problema in Romania.
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby daniela.55 » Thu Nov 19, 2009 4:16 pm

S-au strans 105 semnaturi.Sper ca email urile trimise de colegul nostru sa atraga atentia presei.faptul ca e campanie electorala poate fi un avantaj sau nu.trebuie sa le trezim interesul.
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

marie2009
senior
senior
Posts: 116
Joined: Mon Oct 05, 2009 9:03 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby marie2009 » Thu Nov 19, 2009 4:19 pm

daniela.55 wrote:S-au strans 105 semnaturi.Sper ca email urile trimise de colegul nostru sa atraga atentia presei.faptul ca e campanie electorala poate fi un avantaj sau nu.trebuie sa le trezim interesul.

... doar 105 semnaturi si deja iti pot spune eu vreo 5-6 nume care sunt din partea mea si care nu sunt in situatia amintita de petitie...

Unde sunt cei promovati fara loc??? Ei trebuie sa semnze in primul rand!!! Puneti-va la semnaturi site-ul si poate asa va fi mai vizibil si mai accesat.
Solidara cu cei care vor ca MF sa se bage la cerere de anul acesta, nu de la anul -cum a promis deja MS.
http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

User avatar
animis
senior
senior
Posts: 117
Joined: Mon Nov 17, 2008 12:58 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby animis » Thu Nov 19, 2009 4:23 pm

Sper sa reusiti cu petitia. Si daca reusiti adunci cei care suntem clasati in 2650 ar trebui sa facem un demers pt a se inlocui cele 858 lucori familie cu altceva (daca tot se da mf pana la 50%). Asa ar fi corect nu?

User avatar
profesorul
junior
junior
Posts: 92
Joined: Wed Nov 18, 2009 5:45 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby profesorul » Thu Nov 19, 2009 4:24 pm

Binenteles ca nu puteam sa evit si E-mailurile de la PSD, PNL, PD dar si blogurile domnilor candidati la presedentie. Este un subiect bun de dezbatere pentru pomeni electorale dar si in agitarea candidatilor de a ne face pe plac. "VOTURI"

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby daniela.55 » Thu Nov 19, 2009 4:25 pm

animis wrote:Sper sa reusiti cu petitia. Si daca reusiti adunci cei care suntem clasati in 2650 ar trebui sa facem un demers pt a se inlocui cele 858 lucori familie cu altceva (daca tot se da mf pana la 50%). Asa ar fi corect nu?


Asta se poate adauga, important e sa le atragem atentia, sa fim luati in seama.
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

marie2009
senior
senior
Posts: 116
Joined: Mon Oct 05, 2009 9:03 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby marie2009 » Thu Nov 19, 2009 4:27 pm

daniela.55 wrote:
animis wrote:Sper sa reusiti cu petitia. Si daca reusiti adunci cei care suntem clasati in 2650 ar trebui sa facem un demers pt a se inlocui cele 858 lucori familie cu altceva (daca tot se da mf pana la 50%). Asa ar fi corect nu?


Asta se poate adauga, important e sa le atragem atentia, sa fim luati in seama.


animis, daniela... ar fi prea multa pomana sa ne mai dea niste posturi macar pe fiecare specialitate... dar ar fi binevenita si as zice si eu "bogda proste"
Solidara cu cei care vor ca MF sa se bage la cerere de anul acesta, nu de la anul -cum a promis deja MS.
http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby daniela.55 » Thu Nov 19, 2009 4:30 pm

marie2009 wrote:
daniela.55 wrote:
animis wrote:Sper sa reusiti cu petitia. Si daca reusiti adunci cei care suntem clasati in 2650 ar trebui sa facem un demers pt a se inlocui cele 858 lucori familie cu altceva (daca tot se da mf pana la 50%). Asa ar fi corect nu?


Asta se poate adauga, important e sa le atragem atentia, sa fim luati in seama.


animis, daniela... ar fi prea multa pomana sa ne mai dea niste posturi macar pe fiecare specialitate... dar ar fi binevenita si as zice si eu "bogda proste"


Am vrut sa subliniez ca nu ne opunem ci sprijinim.Cu cat suntem mai multi cu atat mai bine.Daca ii determinam sa negocieze, sa stea de vorba cu noi sa ne bage in seama orice e posibil.Problema de care imi fac griji e ca nu vom avea cu cine sa vorbim.Cu Videanu?? ca parca el e interimar la sanatate.
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

User avatar
profesorul
junior
junior
Posts: 92
Joined: Wed Nov 18, 2009 5:45 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby profesorul » Thu Nov 19, 2009 4:32 pm

Important pentru ei sunt voturile. Ar face orice sa atraga chiar si 1000 de voturi. Profitam de asta. Riscam si noi dar si ei.

marie2009
senior
senior
Posts: 116
Joined: Mon Oct 05, 2009 9:03 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby marie2009 » Thu Nov 19, 2009 4:36 pm

daniela.55 wrote:Am vrut sa subliniez ca nu ne opunem ci sprijinim.Cu cat suntem mai multi cu atat mai bine.Daca ii determinam sa negocieze, sa stea de vorba cu noi sa ne bage in seama orice e posibil.Problema de care imi fac griji e ca nu vom avea cu cine sa vorbim.Cu Videanu?? ca parca el e interimar la sanatate.


Am inteles, doar ca de data asta am intrezarit o luminita si in cazul celor ca mine care vor doar o anumita specialitate...
Eu v-am sustinut si cand era doar pt obtinere de locuri de MF, dar cu cat creste miza cu atat devine mai interesanta lupta si deci poate castiga mai multi adepti (de ce nu...si in randul celor cu punctaje mari, care au totusi emotii daca vor o specialitate mai vanata)!
In ceea ce priveste locurile de MF eu am nadejdea ca veti reusi. Poate nu pt toti cei promovati (din pacate), dar macar inca 500 de locuri, cred ca s-ar putea aranja...

De vorbit... eu zic ca trebuie cu ministrul actual... fie el si Videanu. Numai sa fie in functie.
Solidara cu cei care vor ca MF sa se bage la cerere de anul acesta, nu de la anul -cum a promis deja MS.
http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

Edmondo24
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Thu Nov 19, 2009 10:52 am
Contact:

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Edmondo24 » Thu Nov 19, 2009 4:36 pm

Ii astept pe toti cei care sunt in aceasta situatie din Craiova sa se mobilizeze, sa semneze petitia si sa luptam impreuna pentru acest demers!

flavv30
junior
junior
Posts: 78
Joined: Wed Nov 19, 2008 12:04 am

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby flavv30 » Thu Nov 19, 2009 4:40 pm

profesorul wrote:Binenteles ca nu puteam sa evit si E-mailurile de la PSD, PNL, PD dar si blogurile domnilor candidati la presedentie. Este un subiect bun de dezbatere pentru pomeni electorale dar si in agitarea candidatilor de a ne face pe plac. "VOTURI"


Eu am semnat petitia si am trimis-o la titi colegii mei care sunt in aceeasi situatie..
E mare pacat sa nu fim uniti.Macar acum daca in alte situatii nu.
PROFERORE..petitia o poate semna si prieteni,amici,famile etc?
Ca daca se poate o dau la toti cunoscutii si sigur se mai strang ceva semnaturi.
Si inca ceva.Se tot vorbeste ca sunt 2625 de locuri si posturi .Pai daca stam sa ne gandim logic,daca de exemplu cineva alege post la Craiova si centru de pregatire in Bucuresti nu ocupa 2 pozitii?Ca daca este asa inseamna ca NU sunt 2625 de locri si posturi ,sunt mai putine.
Oricum ,sa speram ca vom rezolva ceva!
FELICITARI CELOR CARE AU AUT ACEASTA INITIATIVA SI PENTRU CURAJUL LOR DE A SPUNE CE GANDESC.!!!
BRAVOOOOOO! :allright:

Edmondo24
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Thu Nov 19, 2009 10:52 am
Contact:

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Edmondo24 » Thu Nov 19, 2009 4:51 pm

Ii astept pe toti cei care sunt in aceasta situatie din Craiova sa se mobilizeze, sa semneze petitia si sa luptam impreuna pentru acest demers!

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby alina_ok » Thu Nov 19, 2009 5:03 pm

eu totusi sunt de parere ca nu are videanu nici o vina, legile au ramas de la domnul Ferrari, el a hotarat ca absolventii de medicina care nu iau rezi-ul sa se apuce de altceva............ videanu doar a luat totul de-a gata, fara nici o implicatie. poate il trezim la realitate.
khabi kushi khabie gham...

flavv30
junior
junior
Posts: 78
Joined: Wed Nov 19, 2008 12:04 am

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby flavv30 » Thu Nov 19, 2009 5:08 pm

alina_ok wrote:eu totusi sunt de parere ca nu are videanu nici o vina, legile au ramas de la domnul Ferrari, el a hotarat ca absolventii de medicina care nu iau rezi-ul sa se apuce de altceva............ videanu doar a luat totul de-a gata, fara nici o implicatie. poate il trezim la realitate.


Exact! ai dreptate Alina!
Si inca ceva.Sunt colegi pe forum care spun ca de ce nu am facut inainte de rezi ,ceva,iar eu vin si le spun .NICIODATA NU-I PREA TARZIU!

User avatar
dandanaua
senior
senior
Posts: 246
Joined: Sat Apr 18, 2009 1:10 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby dandanaua » Thu Nov 19, 2009 5:10 pm

Bazac a fost cel a demarat proiectul cu promovabilitatea de 50% si cu acordarea posibilitatii de a te pregati mai departe incepand cu 2010 in medicina de familie pentru a nu mai ramane nimeni pe dinafara fiindca statisticile sunt ingrijoratoare : medicii au plecat pe afara in numar foarte mare .
Numai ca a fost nevoit sa demisioneze si de aceea proiectul de lege arata cum arata acum :
" promovati dar ce facem cu ei ?" fiindca pe cei ce au venit la guvernare printre care si pe Nea contabilu Videanu ii doare fix la basca de rezidenti si de rezidentiat !
Dar cu putine surle si trambite se vor trezi la realitate :peace:

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby alina_ok » Thu Nov 19, 2009 5:30 pm

flavv30 wrote:
alina_ok wrote:eu totusi sunt de parere ca nu are videanu nici o vina, legile au ramas de la domnul Ferrari, el a hotarat ca absolventii de medicina care nu iau rezi-ul sa se apuce de altceva............ videanu doar a luat totul de-a gata, fara nici o implicatie. poate il trezim la realitate.


Exact! ai dreptate Alina!
Si inca ceva.Sunt colegi pe forum care spun ca de ce nu am facut inainte de rezi ,ceva,iar eu vin si le spun .NICIODATA NU-I PREA TARZIU!

totusi e putin cam tarziu. anul trecut razboiul s-a dat inainte de rezi... dar speranta moare ultima.
khabi kushi khabie gham...

User avatar
dandanaua
senior
senior
Posts: 246
Joined: Sat Apr 18, 2009 1:10 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby dandanaua » Thu Nov 19, 2009 5:35 pm

Asa si ce ne-am intors iar ca pe vremea lui Ceasca ?
Aveau oricum drept de libera practica dupa stagiatura sau ceva de genul etc.
Hai sa fim seriosi , Romania duce lipsa de medici si chiar au multe hibe anul asta in modul de alcatuire a metodologiei.
Demersurile trebuiau introduse de mult pentru mai multe locuri , lamuriri metodologice etc dar niciodata nu e prea tarziu .
Iar faza cu scosu stagiaturii anuntata in ultimul moment merita o mica razmerita

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby alina_ok » Thu Nov 19, 2009 5:39 pm

dandanaua wrote:Asa si ce ne-am intors iar ca pe vremea lui Ceasca ?
Aveau oricum drept de libera practica dupa stagiatura sau ceva de genul etc.
Hai sa fim seriosi , Romania duce lipsa de medici si chiar au multe hibe anul asta in modul de alcatuire a metodologiei.
Demersurile trebuiau introduse de mult pentru mai multe locuri , lamuriri metodologice etc dar niciodata nu e prea tarziu .
Iar faza cu scosu stagiaturii anuntata in ultimul moment merita o mica razmerita

Romania duce lipsa de medici, si totusi guvernanti prefera sa ne dea cate un sut in bombeu in loc sa ne asigure un loc de munca. e mai ieftin.
khabi kushi khabie gham...

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Chingachgook » Thu Nov 19, 2009 5:47 pm

suntem la 168 de semnaturi

populatia unui oras mai mic, cum ne zicea noua un prof in facultate
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby gaurav_singh_md » Thu Nov 19, 2009 5:57 pm

daca ramane si un singur post liber dupa repartite o sa spuna MS ca erau destule locuri si posturi din moment ca a ramas unul neocupat. sunt deja 850 de L+P la MF si nu cred ca numarul asta o sa se schimbe.
singura varianta ar fi sa luptati pentru practica supra. sau stagiatura in fiecare oras (cu salar de cel putin 700 lei).


vitea
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Fri Oct 02, 2009 2:53 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby vitea » Fri Nov 20, 2009 12:48 am

stalker76 wrote:Incercam sa inteleg de ce nu sunt scoase suficiente locuri la rezidentiat, de ce sistemul permite unui rezident sa tot dea examenul de rezidentiat pana prinde postul pe care il doreste! Nu intelegeam de ce tot dezinteresul asta pentru soarta promotiilor ce termina 6 ani de medicina! Si amar ma mai inselam, ca de fapt ei au o grija foarte mare pentru promotiile absolventilor, ii cultiva an de an si tare rau se amarasc cand mai scapa cate unu in curtea vecinilor (rezidentiat in strainatate)! Pai daca ar fi dat o lege prin care cel ce renunta la rezidentiat ca sa ia alta specialitate sa dea banii inapoi (si nu ma refer doar la cei cu post) si sa renunte cu doua luni inaintea examenului (sa aiba si timp de invatat) si daca ar fi scos suficiente locuri sa acopere golurile din sistem (stiu zone in care este un singur urolog pe o distanta de 100km in jur), atunci de unde sa mai faca ei rost de banuti an de an! Pai numai un calcul simplu de 4500 candidati X 300 RON = 1.350.000 RON si ajungi la concluzia ca trebuie sa fie tare scumpe cariocile alea de la examen. Da binenteles, nu va lasati impresionati de suma, scoateti-va in continuare ochii unii la altii, ca problema e a noastra nu a lor! Altii fac front comun si isi rezolva toate problemele, noi trebuie sa ne scindam in tabere si sa ne dam foc la valize! O idee destul de simpla ar fi sa va uniti si voi si sa rezolvati o data pentru totdeauna problema asta care macina generatii dupa generatii an de an! Oare stiti voi cine va sunt contracandidatii la examen? Sa fie oare un prospat absolvent de pe bancile facultatii, sau sa fie un "coleg" mai mare care nemultumit ca nu ii place specialitatea care singur a ales-o, si-a facut o meserie de candidat profesionist la rezidentiat an de an pana ii pica si lui cardiologia mult visata ca sa iasa apoi in frunte sa zica "stati prostilor acasa si invatati un an ca n-ati fost in stare". Parerea mea e ca nu stim niciodata pe cine avem langa noi, si pana nu invatam sa fim colegi si sa ne ajutam unii pe altii, suntem condamnati la o munca sisifica care nu face altceva decat sa ingroase portofelele catorva parveniti care se amuza pe seama prostilor care se mananca intre ei!..... Aceasta lehamite

Ai dreptate :allright:

madalina83
newbie
newbie
Posts: 8
Joined: Fri Oct 16, 2009 6:52 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby madalina83 » Fri Nov 20, 2009 12:38 pm

daniela.55 wrote:S-au strans 105 semnaturi.Sper ca email urile trimise de colegul nostru sa atraga atentia presei.faptul ca e campanie electorala poate fi un avantaj sau nu.trebuie sa le trezim interesul.

si eu vreau sa particip ce trebuie sa fac?

flavv30
junior
junior
Posts: 78
Joined: Wed Nov 19, 2008 12:04 am

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby flavv30 » Fri Nov 20, 2009 12:57 pm

madalina83 wrote:
daniela.55 wrote:S-au strans 105 semnaturi.Sper ca email urile trimise de colegul nostru sa atraga atentia presei.faptul ca e campanie electorala poate fi un avantaj sau nu.trebuie sa le trezim interesul.

si eu vreau sa particip ce trebuie sa fac?


Madalina!Trimite mail cu numele tau intreg,localitatea si ce intrebari mai ai la adresa rezidentiat2009@yahoo.comProfesorul se ocupa cu totul.
Ma bucur ca ai curajul de a merge mai departe cu noi .
BRAVO!

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby b3 » Fri Nov 20, 2009 1:03 pm

moderator: Am mutat tot ce era offtopic din topicul asta aici viewtopic.php?f=39&t=9595
Va rog ramaneti on topic. Multumesc.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby daniela.55 » Fri Nov 20, 2009 2:09 pm

Toti care au semnat sau vor semna petitia sunt rugati sa trimita email la rezidentiat2009@yahoo.com cu numele complet, nota , localitatea de unde sunt.
Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

daniela.55
senior
senior
Posts: 197
Joined: Mon Nov 16, 2009 11:42 am

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby daniela.55 » Fri Nov 20, 2009 2:15 pm

Campanie de sustinere a colegilor care au promovat dar nu mai prind loc

http://www.petitieonline.ro/petitie-p38884059.html

kooksee fost mare MF-ist pe baza unei legi si nu a INTELIGENTEI asa cum credeam toti.Un incredibil punctaj de.. de.. 624.

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby cog1983 » Fri Nov 20, 2009 2:35 pm

Nu stiu de ce va agitati atata ca vor fi dintre cei care au promovat care nu vor avea posibilitatea sa aleaga. Eu fac pariu ca si la pozitia 3000+ vor fi posturi nealese de nimeni. Aceeasi agitatie a fost si anul trecut ca nu se mai da MF celor promovati si totusi au fost posturi nealese de nimeni (intr-adevar, nu in buricul targului, dar au existat). Acesta e si motivul pentru care au scazut punctajul de promovare si au usurat subiectele. Ai luat nota mica = alegi din ce ramane. Daca nu vrei postul respectiv, renunti si gata. Nu putem fi toti mari medici in centrele universitare.
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 22015
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Melania » Fri Nov 20, 2009 2:36 pm

Nu exista examen de rezidentiat, exista doar concurs de rezidentiat. Spre deosebire de examen, un concurs nu presupune notiunea de 'promovare'.
Nu poti sa 'promovezi' un concurs, doar examenul poti sa il promovezi. Prin urmare cererea voastra e absurda.

User avatar
roxany
junior
junior
Posts: 37
Joined: Wed Nov 22, 2006 11:20 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby roxany » Fri Nov 20, 2009 2:40 pm

Fara suparare si fara sa aduc ofensa nimanui, dar eu as vrea sa stiu mai multe despre acest avocat. Cine este, ce onorariu are, cine ii plateste onorariul? Nu ca nu as vrea sa-mi trimit datele, dar nici sa ma trezesc dupa aceea cu cine stie ce surprize.

Cine are informatii puteti sa ma contactati pe privat. Multumesc!

User avatar
profesorul
junior
junior
Posts: 92
Joined: Wed Nov 18, 2009 5:45 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby profesorul » Fri Nov 20, 2009 2:55 pm

Trimiteti in continuare mesajele si rugamintile voastre in mass-media: televiziuni, ziare dar si la partidele politice. Cu cat facem presiuni mai mari cu atat vom avea raspunsuri. Deja reactii exista in mass media. NU DATI INAPOI!

User avatar
roxany
junior
junior
Posts: 37
Joined: Wed Nov 22, 2006 11:20 pm

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby roxany » Fri Nov 20, 2009 3:11 pm

Eu am trimis deja mesaj la antena 1! O sa trimit si la celelalte televiziuni, poate se sesizeaza!

Lizz22
elder
elder
Posts: 552
Joined: Thu Aug 09, 2007 11:55 am
Contact:

Re: Petitie:"DA! Am promovat examenul de rezidentiat si...

Postby Lizz22 » Fri Nov 20, 2009 3:29 pm

trimiteti,mai mesaje!trimiteti!
faceti-va de *** pana la capat!faceti circu' mare ca asa se cade in loc sa bagati draq capu'n pamant si sa puneti mana sa invatati.
ca e draq obligat sa va plateasca pe voi ca ati frecat menta si n-ati invatat cand trebuia.
hai ca sunteti patetici!
deja ma umplu de nervi cand deschid topicul asta.pentru voi nici o parere nu e pertinenta daca nu va da omu' in bune!!!


Return to “Rezidentiat 2009”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests