Ce sa facem la examen?

de dat il dam, dar il mai terminam ?
User avatar
zana_ale
senior
senior
Posts: 362
Joined: Thu Oct 30, 2008 7:49 pm
Location: cu zana

Re: Ce sa facem la examen?

Postby zana_ale » Fri Nov 13, 2009 4:29 pm

Doktorita wrote:E linistea dinaintea furtunii :) .... ce metode folositi sa va tineti nervii in frau?...eu incerc cu repetatul unor subiecte "favorite" si stiute mai bine...nu incerc cu subiecte urate care mi-au mancat zilele altadata.

Spal pe jos si imi ajut barbatul la zugravit :hate: ... Apoi mai arunc un ochii peste o grila, ma mai joc cu zana si uite asa a mai trevut o zi :lol:
mamica unei zane!

Doktorita
senior
senior
Posts: 213
Joined: Sun Nov 16, 2008 3:54 pm

Re: Ce sa facem la examen?

Postby Doktorita » Fri Nov 13, 2009 4:32 pm

Printre altele realizez in sfarsit si cum trebuie sa invat pt examenul asta....si ma gandesc cum o sa fac pentru la anu` ( cand probabil o sa mai dau odata)...of of

User avatar
zana_ale
senior
senior
Posts: 362
Joined: Thu Oct 30, 2008 7:49 pm
Location: cu zana

Re: Ce sa facem la examen?

Postby zana_ale » Fri Nov 13, 2009 4:35 pm

Daca pleci de la inceput cu ideea asta, de ce te mai duci la ex?!
Ai incredere in tine, doar asa o sa reusesti!
mamica unei zane!

Doktorita
senior
senior
Posts: 213
Joined: Sun Nov 16, 2008 3:54 pm

Re: Ce sa facem la examen?

Postby Doktorita » Fri Nov 13, 2009 4:38 pm

Am incredere...de invatat am invatat, nu extrem de mult dar nici putin..ideea e ca vroiam o specialitate pentru care probabil va trebui mai mult decat pot eu face acum...insa nu e nici un esec, as putea alege altceva, care oricum se echivaleaza si sa mai dau odata...nu e neincredere, e chiar un plan :D
Asta nu inseamna ca duminica nu vom face tot ce putem...E un examen grila, e concurs si orice e posibil!!

User avatar
zana_ale
senior
senior
Posts: 362
Joined: Thu Oct 30, 2008 7:49 pm
Location: cu zana

Re: Ce sa facem la examen?

Postby zana_ale » Fri Nov 13, 2009 4:41 pm

Doktorita wrote:Am incredere...de invatat am invatat, nu extrem de mult dar nici putin..ideea e ca vroiam o specialitate pentru care probabil va trebui mai mult decat pot eu face acum...insa nu e nici un esec, as putea alege altceva, care oricum se echivaleaza si sa mai dau odata...nu e neincredere, e chiar un plan :D
Asta nu inseamna ca duminica nu vom face tot ce putem...E un examen grila, e concurs si orice e posibil!!

Corect!
mamica unei zane!

User avatar
raysa_damaris
senior
senior
Posts: 140
Joined: Tue Oct 27, 2009 6:37 pm

Re: Ce sa facem la examen?

Postby raysa_damaris » Fri Nov 13, 2009 5:19 pm

Fiecare are o sansa pana la sfarsit...Eu ma pregatesc de drum,am tren mai incolo...asa ca e ultimara cand intru pe forum ...si profit de ocazie sa le spun celor care pleaca spre Bucuresti <drum bun> si bafta duminica,sa faceti punctaje cat mai mari si sa luati specialitatile vrute(eu imi doresc doar sa fie ok si sa prind o specialitate care nu e prea dorita de multi insa care cred ca mie mi se potriveste...vom vedea ce o fi...).BAFTA!!!!
Medicina inseamna stiinta,constiinta si un strop de iubire de oameni...

Doktorita
senior
senior
Posts: 213
Joined: Sun Nov 16, 2008 3:54 pm

Re: Ce sa facem la examen?

Postby Doktorita » Fri Nov 13, 2009 5:22 pm

Bafta !!!!

sanda800
junior
junior
Posts: 38
Joined: Sun Oct 18, 2009 8:58 pm

Re: Ce sa facem la examen?

Postby sanda800 » Fri Nov 13, 2009 5:55 pm

Multa bafta si de la mine tuturor imedistilor!!!

User avatar
nektarul
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Sun Aug 09, 2009 4:31 pm

Re: Ce sa facem la examen?

Postby nektarul » Fri Nov 13, 2009 6:13 pm

zana_ale wrote:
Doktorita wrote:E linistea dinaintea furtunii :) .... ce metode folositi sa va tineti nervii in frau?...eu incerc cu repetatul unor subiecte "favorite" si stiute mai bine...nu incerc cu subiecte urate care mi-au mancat zilele altadata.

Spal pe jos si imi ajut barbatul la zugravit :hate: ... Apoi mai arunc un ochii peste o grila, ma mai joc cu zana si uite asa a mai trevut o zi :lol:



Si eu apelez cam la aceleasi "metode": mai fumez cate o tigara (poate poate voi scapa de stress), ma mai plimb de colo-colo prin casa, mai trag o ciufuleala cu bebeii (twinsi de 2 ani zapaciti nevoie mare) si uite a trecut si ziua... si de-ar trece si rezi mai repede ca am ajuns la capatul rabdarii...
Dubito, ergo cogito; cogito ergo sum.

User avatar
elencalota
junior
junior
Posts: 55
Joined: Sun Oct 09, 2005 2:27 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Ce sa facem la examen?

Postby elencalota » Fri Nov 13, 2009 6:48 pm

Da, multa bafta tuturor!!!

Am si eu o intrebare: (inca una :P )
cum decurge treaba... dupa ce terminam cu completatul grilei ce facem ramanem in sala/iesim; o corecteaza de fata cu noi sau cum? cam cand iti dau rezultatele?
Remember, it's a wonderful life!

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: Ce sa facem la examen?

Postby gaurav_singh_md » Fri Nov 13, 2009 6:55 pm

elencalota wrote:Da, multa bafta tuturor!!!

Am si eu o intrebare: (inca una :P )
cum decurge treaba... dupa ce terminam cu completatul grilei ce facem ramanem in sala/iesim; o corecteaza de fata cu noi sau cum? cam cand iti dau rezultatele?

cand e gata examenul ai 15-20 min liber si dupa aia intri inapoi si se corecteaza grilele (one by one, in front of you). daca nu vrei sa ramai poti sa pleci si cauti pe internet cand se afiseaza rezultatul.

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: Ce sa facem la examen?

Postby gaurav_singh_md » Fri Nov 13, 2009 6:58 pm

Best of Luck and may 25xx deserving people get what is rightfully theirs. (for the rest, this isn't the end of the world, there r many other options)

MrBlue
newbie
newbie
Posts: 18
Joined: Wed Sep 07, 2005 2:09 am
Location: Constanta
Contact:

Re: Ce sa facem la examen?

Postby MrBlue » Fri Nov 13, 2009 7:07 pm

Multa bafta tuturor si sa fiti cel putin multumiti dupa examen!
Life sux, and then u die!

User avatar
simonikm
junior
junior
Posts: 76
Joined: Wed Jul 02, 2008 11:58 am

Re: Ce sa facem la examen?

Postby simonikm » Fri Nov 13, 2009 7:12 pm

multa bafta tuturor !!!!

sbarcea
junior
junior
Posts: 39
Joined: Fri Oct 02, 2009 10:53 am

Re: Ce sa facem la examen?

Postby sbarcea » Fri Nov 13, 2009 7:19 pm

Sper sa nu iau aceeasi specialitate si anul asta,ca innebunesc!
Bafta!

User avatar
VoxEgo
senior
senior
Posts: 192
Joined: Thu Jan 29, 2004 1:10 pm
Location: your mind
Contact:

Re: Ce sa facem la examen?

Postby VoxEgo » Fri Nov 13, 2009 7:35 pm

Since everyone is doing it, here goes : good luck and may we all get what we deserve.
the Earth is flat

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Ce sa facem la examen?

Postby b3 » Fri Nov 13, 2009 7:48 pm

eu va urez sa calcati intr-un kk de maidanez de bucuresti. veti avea si bafta si scapati si de stress, il transformati in cateva injuraturi pt primar :D
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

Doktorita
senior
senior
Posts: 213
Joined: Sun Nov 16, 2008 3:54 pm

Re: Ce sa facem la examen?

Postby Doktorita » Fri Nov 13, 2009 7:54 pm

b3 wrote:eu va urez sa calcati intr-un kk de maidanez de bucuresti. veti avea si bafta si scapati si de stress, il transformati in cateva injuraturi pt primar :D


Mai deranjam si cativa colegi de suferinta cu mirosul de pe ghete. Asadar, nu e rea ideea :))

User avatar
rugutzu
junior
junior
Posts: 25
Joined: Thu Jul 23, 2009 12:24 pm
Location: Bucuresti

Re: Ce sa facem la examen?

Postby rugutzu » Fri Nov 13, 2009 9:11 pm

Asta nu inseamna ca trebuie sa stati sa cautati kktzii prin bucuresti!:P

Nu stiu de ce toata lumea s-a apucat sa ureze bafta! Mai avem o zi de invatat, de umflat porcul (atentie la gripa porcina, btw). Lasati pe maine urarile. Ce-i drept, ptr cei care pleaca de acasa catre Buc, si nu o sa mai aiba acces la net.. Bafta!:)
Fii memorabil! Esti in centrul atentiei.

Doktorita
senior
senior
Posts: 213
Joined: Sun Nov 16, 2008 3:54 pm

Re: Ce sa facem la examen?

Postby Doktorita » Fri Nov 13, 2009 9:57 pm

Mai puteti? Mai invatati? ... eu rasfoiesc subiectele fara nici o logica...si oricum nu ca sa retin ceva....eventual sa-mi calmez emotiile.

User avatar
zana_ale
senior
senior
Posts: 362
Joined: Thu Oct 30, 2008 7:49 pm
Location: cu zana

Re: Ce sa facem la examen?

Postby zana_ale » Fri Nov 13, 2009 10:04 pm

Doktorita wrote:Mai puteti? Mai invatati? ... eu rasfoiesc subiectele fara nici o logica...si oricum nu ca sa retin ceva....eventual sa-mi calmez emotiile.

Eu tocmai am luat un distonocalm si am deschis televizorul pe tv1. Vreau sa vad cazul Claudiei mai pe larg...
mamica unei zane!

breki
junior
junior
Posts: 98
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:42 pm

Re: Ce sa facem la examen?

Postby breki » Fri Nov 13, 2009 10:32 pm

Eu am luat trei maalox deja si incerc cu ingrosatul porcului...

User avatar
rezidante
senior
senior
Posts: 466
Joined: Sun Jan 25, 2009 4:26 pm
Location: Kandahar

Re: Ce sa facem la examen?

Postby rezidante » Fri Nov 13, 2009 10:34 pm

Dragii mei,in ziua de 15.noi.ac treb sa fiti calm odehniti pt a judeca cele 200 de intrebari.
Nu treb sa cautati raspunsul caci il aveti in fata ochilor,multa bafta si mult calm!

User avatar
zana_ale
senior
senior
Posts: 362
Joined: Thu Oct 30, 2008 7:49 pm
Location: cu zana

Re: Ce sa facem la examen?

Postby zana_ale » Fri Nov 13, 2009 10:38 pm

breki wrote:Eu am luat trei maalox deja si incerc cu ingrosatul porcului...

E mai bun ca distonocalmu?
mamica unei zane!

User avatar
Ciociolina
senior
senior
Posts: 307
Joined: Mon Aug 24, 2009 12:43 am
Location: City of Hell

Re: Ce sa facem la examen?

Postby Ciociolina » Fri Nov 13, 2009 10:43 pm

Doktorita wrote:Mai puteti? Mai invatati? ... eu rasfoiesc subiectele fara nici o logica...si oricum nu ca sa retin ceva....eventual sa-mi calmez emotiile.



scumpa mea, eu cu o zi inainte de rezi, am recitit vreo 30 de subiecte, iar la 5 dim, in ziua cu rezi, faceam grilele de pediatrie..din toata pediatria.:)
am plecat pe jos la rezi, ca aveam fobia acciendentelor si in plus ma gandeam ca ma voi aerisi la cap. si asa a si fost, ca am plecat la 6 dim si am intepenit de frig pana la poli, unde am dat.
asa ca....spor la invatat copii.......
Liberate tutemet ex inferis!

Doktorita
senior
senior
Posts: 213
Joined: Sun Nov 16, 2008 3:54 pm

Re: Ce sa facem la examen?

Postby Doktorita » Fri Nov 13, 2009 10:51 pm

Multumesc de incurajare..gata maine citesc si eu cat mai multe subiecte...ceea ce am subliniat din ele macar...mai retin cuvinte cheie...imi improspatez notiuni....of :)

breki
junior
junior
Posts: 98
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:42 pm

Re: Ce sa facem la examen?

Postby breki » Fri Nov 13, 2009 10:57 pm

zana_ale wrote:
breki wrote:Eu am luat trei maalox deja si incerc cu ingrosatul porcului...

E mai bun ca distonocalmu?


Da, daca ai hiperaciditate din cauza stresului. :)

Acuma ma uit la un mic video cu metode de invatare si trucuri de concentrare :)

Deci daca vedeti la examen pe cineva care se comporta ciudata....sper sa nu fiu eu. :lol:

User avatar
Ciociolina
senior
senior
Posts: 307
Joined: Mon Aug 24, 2009 12:43 am
Location: City of Hell

Re: Ce sa facem la examen?

Postby Ciociolina » Sat Nov 14, 2009 12:53 pm

Doktorita wrote:Multumesc de incurajare..gata maine citesc si eu cat mai multe subiecte...ceea ce am subliniat din ele macar...mai retin cuvinte cheie...imi improspatez notiuni....of :)



exact..eu zic sa pastrezi ritmul, pana in ziua examenului. dc te relaxezi acum, poti pierde din concentrare.
recomand citit asiduu in ziua dinainte de examen.
eventual repetat toate subiectele, dc le stiti bine, se poate. plus grile pana la epuizare.
si pe la 10 faci nani si asta e.:)
Liberate tutemet ex inferis!

diagnostic
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Mon Dec 15, 2008 8:37 am

Re: Ce sa facem la examen?

Postby diagnostic » Mon Nov 16, 2009 2:41 am

Ciociolina wrote:
Doktorita wrote:Multumesc de incurajare..gata maine citesc si eu cat mai multe subiecte...ceea ce am subliniat din ele macar...mai retin cuvinte cheie...imi improspatez notiuni....of :)



exact..eu zic sa pastrezi ritmul, pana in ziua examenului. dc te relaxezi acum, poti pierde din concentrare.
recomand citit asiduu in ziua dinainte de examen.
eventual repetat toate subiectele, dc le stiti bine, se poate. plus grile pana la epuizare.
si pe la 10 faci nani si asta e.:)

de acord . am reusit sa rezist tentatiei de a lasa invatatul balta cu o zi inainte de rezi. si am reusit cu greu sa ma adun si sa mai repet 15 capitole. si asta mi-a ridicat punctajul la rezi cu cel putin 100 de puncte. :green:
deci...pentru cei care dati la anul, nu abandonati lupta pana in ultimul moment. :peace: oricat de greu ar fi. se reimprospateaza conexiunile ( asta daca le ai deja pe undeva, evident ) :peace:
Tot ceea ce te inconjoara este ceea ce ai atras. Primesti ceea ce esti.

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Re: Ce sa facem la examen?

Postby Enemy » Mon Nov 16, 2009 3:42 am

ei c.acat

nu exista asa ceva, daca ai invatat un an intreg o sa faci punctaj mare, ingrasatul porcului in ajun este egal cu zero!!

se reimprospateaza conexiunile o penis

ce penis mea ziua dinainte de rezi conteaza cel mai mult nu? ce-ar fi sa va opriti in a mai manca caca. pe acest forum si sa va vedeti de bashinile voastre?

nu mai induceti lumea in eroare, voi astia care faceti sport de performanta in fiecare an la rezi.

hai ciao

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Ce sa facem la examen?

Postby Chingachgook » Mon Nov 16, 2009 10:27 am

ce-i enemi, ai luat putin si esti nervos?

:P
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

Enemy
elder
elder
Posts: 1141
Joined: Fri Sep 12, 2003 5:41 pm
Contact:

Re: Ce sa facem la examen?

Postby Enemy » Mon Nov 16, 2009 10:30 am

mii de scuze pentru postul de mai sus, eram baut aseara.

nu, am luat mare:P

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Ce sa facem la examen?

Postby b3 » Mon Nov 16, 2009 11:41 am

drunk posting ftw..

depinde de individ cu ingrasatul porcului in ajun, asa cum si fiecare are alt stil de invatare etc. . Din observatiile mele de anul asta, toate cazurile de care se mai vorbea si pe aici cu bursierii care fac jalnic la rezi si loazele care fac foarte bine sunt cazuri exceptionale, nu regula. Daca ai "igiena muncii" cum zicea cineva pe aici, exersata pe cateva examene mari in facultate, la care ai si reusit sa iei note mari intr-adevar pe cunostiinte, nu alti factori, e recomandabil sa aplici aceeasi strategie si la rezi. Pana la urma, dincolo de marea isterie din jurul lui, rezidentiatul este si el DOAR un examen serios, asa cum au mai fost cateva in facultate. Cu invatat conform schemei care a mers pentru tine in trecut si fara o panica majora in ziua examenului, ar trebui repetata experienta de la alte examene.

Si legat de buline, inteleg in sfarsit de ce erau asa nervosi cativa oameni anul trecut pe forum :lol: La admitere si licenta la Bucuresti sunt tot buline, pe care le mai completai si cu pixul, deci lua mai mult, dar incomparabil mai putin stress decat la rezi :D Cretina metoda. Macar sa fie mai mici sau sa nu se mai puna atata accent pe "sa nu depasiti marginile", "sa umpleti bulina complet", nu este ATAT de greu sa setezi programul ala sa nu fie asa anal retentive. E un stress inutil in conditiile alea de examen.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42654
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Ce sa facem la examen?

Postby Calico » Mon Nov 16, 2009 3:24 pm

b3 wrote:Din observatiile mele de anul asta, toate cazurile de care se mai vorbea si pe aici cu bursierii care fac jalnic la rezi si loazele care fac foarte bine sunt cazuri exceptionale, nu regula.

Evident. Asa a fost si-n anul meu si banuiesc ca-n fiecare an.
Nu stiu cum se totusi ca tot timpul apare cate cineva care sustine ca "din observatiile lui" rezultatele din facultate n-au nici o legatura cu rezidentiatul.

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Ce sa facem la examen?

Postby b3 » Mon Nov 16, 2009 4:17 pm

Pentru ca multi n-au capacitate de perspectiva, de a nu generaliza etc. si au impresia ca daca stiu 1-2 persoane asa pot sa spuna ca asta e regula :p
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara


Return to “Rezidentiat 2009”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests