Gripa Porcina-Cum ne afecteaza inainte de Rezidentiat?

de dat il dam, dar il mai terminam ?
User avatar
Bu-Maruta
junior
junior
Posts: 42
Joined: Tue Jan 13, 2009 6:03 pm

Gripa Porcina-Cum ne afecteaza inainte de Rezidentiat?

Postby Bu-Maruta » Thu Oct 29, 2009 1:02 pm

Eu am cam inceput sa ma panichez cu valul asta crescand de cazuri de gripa porcina in Romania. Cel mai mare cosmar acum e cel ca ma voi imbolnavi fix inainte de examen! E oare exagerarea mediei din Romania sau problema este intr-adevar atat de grava? (intreb pt ca m-am cam rupt de stiri in ultimele luni) Si daca e asa cum facem sa ne ferim? Izolare completa si totala chiar si de cunoscutii care au contact zilnic cu multi oameni potential infectati? Poate suna a paranoia insa ma gandeam ca nu sunt singura care isi pune astfel de probleme. Deci voi ce ziceti?
The pure and simple truth is rarely pure and never simple.
Oscar Wilde

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: Gripa Porcina-Cum ne afecteaza inainte de Rezidentiat?

Postby dr_dr » Thu Oct 29, 2009 1:14 pm

e paranoia
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

proteus25
newbie
newbie
Posts: 21
Joined: Tue Aug 04, 2009 8:27 pm

Re: Gripa Porcina-Cum ne afecteaza inainte de Rezidentiat?

Postby proteus25 » Thu Oct 29, 2009 1:40 pm

paranoia porcina

User avatar
DiAMONDSZ
newbie
newbie
Posts: 15
Joined: Tue Nov 18, 2008 1:49 am
Location: Romania, Timisoara
Contact:

Re: Gripa Porcina-Cum ne afecteaza inainte de Rezidentiat?

Postby DiAMONDSZ » Thu Oct 29, 2009 3:59 pm

Fostul ministru PSD al Sănătăţii, Ionuţ Bazac, a declarat, astăzi, că autorităţile nu iau măsurile necesare pentru combaterea noii gripe, nerespectându-se astfel Planul Naţional de combatere a pandemiei, aprobat de Guvern. "Din păcate, managementul public şi politic se canalizează foarte mult pe campania electorală şi uităm despre măsuri care trebuie aplicate", a declarat Ionuţ Bazac.

"Cer public oficialilor din Ministerul Sănătăţii să se adune şi să caute măsurile pe care le-am lăsat la Ministerul Sănătăţii şi să utilizeze mecanismele stabilite şi resursele care au fost alocate. Le reamintesc că există o Hotărâre de Guvern de punere în aplicare a Planului Naţional de pandemie, în care am inclus achiziţionarea a peste 1,3 milioane de doze de antivirale, echipamente de protecţie personală şi substanţe dezinfectante pentru copiii din şcoli. Nu au fost achiziţionate până acum. Faptul că vaccinul va fi disponibil curând nu trebuie să-i facă să răsufle uşuraţi, pe ei sau pe noi toţi. În programul naţional de combaterea pandemiei existau cantităţi de dezinfectanţi care trebuiau folosite în şcoli pentru copii, aceste cantităţi, pentru care erau resursele alocate nu au fost achiziţionate nici acum", a precizat fostul ministru al Sănătăţii, citat de Mediafax.

De asemenea, Bazac a spus că, la cum "evoluază deciziile în autoritatea centrală", se aşteaptă ca "următorul pas să fie limitarea întrunirilor publice, concerte, competiţii sportive, chiar şi mitinguri electorale"." Acest pas este însă greşit, ar fi o măsură fără precedent şi disproporţionată în acest moment, mai ales că nici în SUA, unde sunt peste 1000 de decese şi s-a declanşat starea de urgenţă sanitară, o asemenea măsură nu se aplică", a mai spus social-democratul. Întrebat dacă deţine informaţii că se urmăreşte o asemenea măsură, Bazac a răspuns: "Există o anume intenţie ca o asemenea măsură să fie propusă".

Totodată, el a precizat că în timpul mandatului său "România a fost un exemplu în UE pentru modul în care a fost rezolvată această problemă". "Să nu uităm, avem doar 441 de bolnavi infectaţi şi niciun deces. Comitetul Naţional de Gripă să fie mai activ, să se întâlnească în această perioadă de oricâte ori este nevoie, zilnic dacă este nevoie, aşa cum s-a întâmplat în prima perioadă de apariţie a cazurilor de AH1N1", a mai precizat Bazac.

Fostul ministru a mai apreciat că "ştacheta" pe care a ţinut-o foarte sus în combaterea AH1N1 "a fost mult coborâtă în ultima perioadă". "Probabil că faptul că n-au fost cazuri grave i-a determinat în ultima lună, şi se ştia în mod evident că odată cu venirea sezonului rece va creşte incidenţa bolii, i-a determinat pe cei de la Ministerul Sănătăţii să fie mult mai pasivi în combaterea infecţiei, dovadă să e întâmplă acum ce se întâmplă", a mai spus Bazac.

Mai mult, social-democratul a susţinut că "cel mai grav este că în România virusul a început să se transmită pe orizontală în comunitate şi există deja două cazuri grave de îmbolnăvire". " Reamintesc că există un plan de măsuri de prevenţia îmbolnăvirilor şi de management al monitorizării virozelor respiratorii din unităţile de învăţământ (...) Toate aceste măsuri trebuie să fie reactivate şi urmărită ferm în condiţiile în care şcolile sunt un mediu propice de răspândire a oricărei epidemii", a declarat fostul ministru al Sănătăţii.

De asemenea, a precizat că "Ministerul Sănătăţii trebuie să pună în aplicare şi să urmărească măsurile care deja au fost stabilite de specialiştii Comitetului de Coordonare pentru Gripă". "Există un Plan Naţional de combatere a pandemiei aprobat de Guvern, acesta trebuie efectiv respectat şi aplicat. Dar în contextul haosului din Guvern ultimul lucru de care avem nevoie este suprapunerea cu un haos în lupta cu noua gripă", a mai precizat Bazac.
"A psychiatrist is a man who goes to a strip club and watches the audience."
(Merv Stockwood)

User avatar
dr_agc
junior
junior
Posts: 73
Joined: Wed Jan 14, 2009 5:46 pm
Contact:

Re: Gripa Porcina-Cum ne afecteaza inainte de Rezidentiat?

Postby dr_agc » Thu Oct 29, 2009 6:29 pm

poate se amana examenul din cauza ei :peace:

User avatar
Velvet Underground
senior
senior
Posts: 480
Joined: Sat Nov 01, 2008 3:09 pm
Location: Montmartre

Re: Gripa Porcina-Cum ne afecteaza inainte de Rezidentiat?

Postby Velvet Underground » Thu Oct 29, 2009 6:30 pm

Pai daca un candidat o sa fie depistat cu GP se amana reziu :D

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Gripa Porcina-Cum ne afecteaza inainte de Rezidentiat?

Postby b3 » Thu Oct 29, 2009 6:40 pm

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Premiul pentru topicul examenului de rezidentiat 2009 !!!

:lol: :lol: :lol:


Bu-Maruta, no offence :D In fiecare an sunt anumite teme care revin in partea asta a forumului, paginatie, cum invatati, de cate ori ati trecut prin materie, tot felul de zvonuri.. Asta e original :D
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
dr_agc
junior
junior
Posts: 73
Joined: Wed Jan 14, 2009 5:46 pm
Contact:

Re: Gripa Porcina-Cum ne afecteaza inainte de Rezidentiat?

Postby dr_agc » Thu Oct 29, 2009 6:50 pm

Velvet Underground wrote:Pai daca un candidat o sa fie depistat cu GP se amana reziu :D

pai daca ar fi asa ceva...mai ca m-as imbolnavi si eu,, bduh.gif

User avatar
pc7
elite
elite
Posts: 11019
Joined: Fri Apr 01, 2005 8:07 pm

Re: Gripa Porcina-Cum ne afecteaza inainte de Rezidentiat?

Postby pc7 » Thu Oct 29, 2009 6:52 pm

daca nu stiati acu e la moda gripa cabalina

http://www.iasicastiga.ro/stiri/flux-de ... cabalina-i
Life's not fair, get used to it

litle_pocahontas
junior
junior
Posts: 68
Joined: Fri Oct 03, 2008 7:38 pm

Re: Gripa Porcina-Cum ne afecteaza inainte de Rezidentiat?

Postby litle_pocahontas » Fri Oct 30, 2009 1:44 am

Bu-Maruta, f tare subiectul :P Eu zic ca daca stai in casa si inveti nu ai cum sa iei nici un fel de gripa.

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: Gripa Porcina-Cum ne afecteaza inainte de Rezidentiat?

Postby swiss » Fri Oct 30, 2009 9:51 am

litle_pocahontas wrote:Bu-Maruta, f tare subiectul :P Eu zic ca daca stai in casa si inveti nu ai cum sa iei nici un fel de gripa.

probabil se gandeste la boala porcului, aia care se manifesta atunci cand mananci prea mult si te apuca...cheful de invatat pentru rezi :)

User avatar
Bu-Maruta
junior
junior
Posts: 42
Joined: Tue Jan 13, 2009 6:03 pm

Re: Gripa Porcina-Cum ne afecteaza inainte de Rezidentiat?

Postby Bu-Maruta » Fri Oct 30, 2009 9:57 am

ma bucur ca am descretit frunti cu "ingeniozitatea" subiectului. si mie mi s-a parut ca se face cam multa valva pe marginea subiectului insa stau si ma intreb, ce faci daca fix din cauza asta nu poti da examenul? sa nu uitam ca ne strangem ceva oameni de prin toate colturile tarii, lasand la o parte faptul ca te poti contamina chiar la examen. daca l-ai dat si ai luat punctaj adecvat pt ce-ti trebuie, gripa ar fi cel mai inofensiv lucru care ti s-ar putea intampla :).
The pure and simple truth is rarely pure and never simple.
Oscar Wilde

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: Gripa Porcina-Cum ne afecteaza inainte de Rezidentiat?

Postby dr_dr » Fri Oct 30, 2009 10:19 am

eu cred ca tu chiar iti doresti sa faci gripa
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42590
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Gripa Porcina-Cum ne afecteaza inainte de Rezidentiat?

Postby Calico » Fri Oct 30, 2009 10:40 am

Bu-Maruta wrote:ce faci daca fix din cauza asta nu poti da examenul?

Faci acelasi lucru pe care il faci daca ai un accident si ti se rupe mana dreapta.
Il dai peste un an.

User avatar
morfo
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Wed Oct 28, 2009 10:42 am
Location: nicaieri

Re: Gripa Porcina-Cum ne afecteaza inainte de Rezidentiat?

Postby morfo » Fri Oct 30, 2009 11:26 am

Zicea ceva la tembelizor cum ca vor interzice "intrunirile" de orice fel. Acum, la ce anume s-au referit, nu stiu.

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Gripa Porcina-Cum ne afecteaza inainte de Rezidentiat?

Postby b3 » Fri Oct 30, 2009 3:19 pm

pomeni electorale, concerte electorale, chestii de imbulzeala. Rezi nu e electoral :p
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: Gripa Porcina-Cum ne afecteaza inainte de Rezidentiat?

Postby swiss » Fri Oct 30, 2009 7:33 pm

b3 wrote:pomeni electorale, concerte electorale, chestii de imbulzeala. Rezi nu e electoral :p

Neste tza...porci!

User avatar
blackdeceneu
junior
junior
Posts: 53
Joined: Sun Jan 21, 2007 1:51 pm

Re: Gripa Porcina-Cum ne afecteaza inainte de Rezidentiat?

Postby blackdeceneu » Sat Oct 31, 2009 12:44 pm

nu e electoral, e doar imbulzeala...si daca mai e si frig prin sali e si mai bine. Cum tuseste cineva cum incepi sa iti rozi cate o unghie...
daca e necesar, pentru a supravietui va iau si zilele din calendar.

User avatar
dr_agc
junior
junior
Posts: 73
Joined: Wed Jan 14, 2009 5:46 pm
Contact:

Re: Gripa Porcina-Cum ne afecteaza inainte de Rezidentiat?

Postby dr_agc » Sat Oct 31, 2009 4:23 pm

blackdeceneu wrote:nu e electoral, e doar imbulzeala...si daca mai e si frig prin sali e si mai bine. Cum tuseste cineva cum incepi sa iti rozi cate o unghie...

acuma depinde prin ce sali nimerim..
eu as fi prin sala de sport de la academia de ed fz si sport..cred ca imi iau cu mine...termos cu ceai fierbinte,ma imbrac cu blana ,caciula,manusi.. walk.gif

User avatar
dr_agc
junior
junior
Posts: 73
Joined: Wed Jan 14, 2009 5:46 pm
Contact:

Re: Gripa Porcina-Cum ne afecteaza inainte de Rezidentiat?

Postby dr_agc » Sat Oct 31, 2009 4:25 pm

blackdeceneu wrote:nu e electoral, e doar imbulzeala...si daca mai e si frig prin sali e si mai bine. Cum tuseste cineva cum incepi sa iti rozi cate o unghie...

nu o sa imi rod unghiile..sunt greu de crescut si de ingrijit si sa imi stric manichiura...

User avatar
raysa_damaris
senior
senior
Posts: 140
Joined: Tue Oct 27, 2009 6:37 pm

Re: Gripa Porcina-Cum ne afecteaza inainte de Rezidentiat?

Postby raysa_damaris » Sat Oct 31, 2009 4:28 pm

dr_agc wrote:eu as fi prin sala de sport de la academia de ed fz si sport..cred ca imi iau cu mine...termos cu ceai fierbinte,ma imbrac cu blana ,caciula,manusi.. walk.gif

La fel...anul trecut a fost super frig acolo,ne-au lasat cu gecile pe noi cica sa ne putem concentra :allright:
Medicina inseamna stiinta,constiinta si un strop de iubire de oameni...

User avatar
Bu-Maruta
junior
junior
Posts: 42
Joined: Tue Jan 13, 2009 6:03 pm

Re: Gripa Porcina-Cum ne afecteaza inainte de Rezidentiat?

Postby Bu-Maruta » Sat Oct 31, 2009 4:40 pm

cum pisici sa te poti concentra cand dardai si iti ingheata fundul pe scaunele alea, plus alba-neagra cu gripa porcina?! lasand la o parte cunostiintele si pregatirea, in privinta locatiei si conditiilor e mai mult loterie. mi-e mila de funul meu in frigul de la politehnica... :)
The pure and simple truth is rarely pure and never simple.
Oscar Wilde

User avatar
Velvet Underground
senior
senior
Posts: 480
Joined: Sat Nov 01, 2008 3:09 pm
Location: Montmartre

Re: Gripa Porcina-Cum ne afecteaza inainte de Rezidentiat?

Postby Velvet Underground » Sat Oct 31, 2009 4:58 pm

Se tine doar la Fac de Mecidina, la farma, stoma si SUUB din cate stiu eu.

User avatar
raysa_damaris
senior
senior
Posts: 140
Joined: Tue Oct 27, 2009 6:37 pm

Re: Gripa Porcina-Cum ne afecteaza inainte de Rezidentiat?

Postby raysa_damaris » Sat Oct 31, 2009 5:11 pm

Nu sunt din Bucuresti asa ca nu stiu cat de mari sunt si daca au capacitatea de a ne repartiza pe toti,avand in vedere ca vom fi mai multi ca in ceilalti ani...Stii dintr-o sursa sigura ca doar astea vor fi centrele?Macar sa fie mai ok. si sa avem conditii civilizate...
Medicina inseamna stiinta,constiinta si un strop de iubire de oameni...

User avatar
Velvet Underground
senior
senior
Posts: 480
Joined: Sat Nov 01, 2008 3:09 pm
Location: Montmartre

Re: Gripa Porcina-Cum ne afecteaza inainte de Rezidentiat?

Postby Velvet Underground » Sat Oct 31, 2009 5:23 pm

Exista intotdeauna anexe, dependinde, scari... :D

Oricum, nu stiu nici eu nimic sigur, doar asa am auzit.
Personal, nu ma intereseaza unde nimeresc.

User avatar
raysa_damaris
senior
senior
Posts: 140
Joined: Tue Oct 27, 2009 6:37 pm

Re: Gripa Porcina-Cum ne afecteaza inainte de Rezidentiat?

Postby raysa_damaris » Sat Oct 31, 2009 5:36 pm

Eu nu cunosc orasul bine asa ca tot cu un taxi ajung, :rightblinky: Doar ca mi-as dori sa nu mai fiu nevoita ca anul trecut sa stau 4 ore in frig :mrgreen: Merci oricum pt informatie.
Medicina inseamna stiinta,constiinta si un strop de iubire de oameni...

User avatar
Velvet Underground
senior
senior
Posts: 480
Joined: Sat Nov 01, 2008 3:09 pm
Location: Montmartre

Re: Gripa Porcina-Cum ne afecteaza inainte de Rezidentiat?

Postby Velvet Underground » Sat Oct 31, 2009 6:03 pm

Pai daca esti tipa din avatar sau semeni cu ea nu cred ca va fi greu sa iti aduci un 'incalzitor'

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: Gripa Porcina-Cum ne afecteaza inainte de Rezidentiat?

Postby gaurav_singh_md » Sat Oct 31, 2009 6:06 pm

grey's anatomy

User avatar
raysa_damaris
senior
senior
Posts: 140
Joined: Tue Oct 27, 2009 6:37 pm

Re: Gripa Porcina-Cum ne afecteaza inainte de Rezidentiat?

Postby raysa_damaris » Sat Oct 31, 2009 6:20 pm

Fiecare are simpatiile lui :rightblinky: (gray"s anatomy,yes) si nu ,nu sunt tipa din avatar,din pacate sau nu...dar ma descurc eu si fara incalzitor :D
Medicina inseamna stiinta,constiinta si un strop de iubire de oameni...

User avatar
Velvet Underground
senior
senior
Posts: 480
Joined: Sat Nov 01, 2008 3:09 pm
Location: Montmartre

Re: Gripa Porcina-Cum ne afecteaza inainte de Rezidentiat?

Postby Velvet Underground » Sat Oct 31, 2009 7:01 pm

Sorry, nu ma uit la serialul ala, nu stiam.
Oricum, daca incepe beleaua cu gripa si la noi e posibil sa se ia masuri de genul interzicerea manifestatiilor publice, tocmai vorbeau acum pe la TV Cercel si Videanu.
Nush daca afecteaza asta Rezi, probabil nu.

User avatar
dr_me
senior
senior
Posts: 245
Joined: Mon Jul 03, 2006 5:36 pm

Re: Gripa Porcina-Cum ne afecteaza inainte de Rezidentiat?

Postby dr_me » Sat Oct 31, 2009 7:49 pm

Velvet Underground wrote:Se tine doar la Fac de Mecidina, la farma, stoma si SUUB din cate stiu eu.

ai terminat faculatea in bucuresti?

User avatar
simonikm
junior
junior
Posts: 76
Joined: Wed Jul 02, 2008 11:58 am

Re: Gripa Porcina-Cum ne afecteaza inainte de Rezidentiat?

Postby simonikm » Sat Oct 31, 2009 8:38 pm

de unde stii ca se tine doar la fac de medicina , stoma , farmaco si suub?

User avatar
Velvet Underground
senior
senior
Posts: 480
Joined: Sat Nov 01, 2008 3:09 pm
Location: Montmartre

Re: Gripa Porcina-Cum ne afecteaza inainte de Rezidentiat?

Postby Velvet Underground » Sat Oct 31, 2009 8:56 pm

ai terminat faculatea in bucuresti?


Da, am terminat faculatea in Bucuresti :)
Nu stiu sigur daca se tine numai in unitati sa le zicem sanitare, asa am inteles.
Conteaza insa?
Din partea mea poa' sa se tina oriunde.

breki
junior
junior
Posts: 98
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:42 pm

Re: Gripa Porcina-Cum ne afecteaza inainte de Rezidentiat?

Postby breki » Sat Oct 31, 2009 9:09 pm

Asa apare in ordinul 1131 din 2009:
"Ministerul Sănătăţii organizează concurs naţional de intrare în rezidenţiat pe post şi rezidenţiat pe loc în domeniile medicină, medicină dentară şi farmacie la data de 15 noiembrie 2009. Concursul se desfăşoară în Centrul Universitar Bucureşti."

Si asa apare in ordonanta de guvern 18-2009:
"Admiterea în rezidentiatul pe locuri se face prin concurs national organizat de Ministerul
Sănătătii la nivelul institutiilor de învătământ superior medical cu facultăti de medicină, medicină
dentară şi farmacie acreditate, în sesiune unică, în trimestrul IV al fiecărui an."

Acuma, personal nu cred ca 5000 de persoane poate sa sustina concursul in aceasi timp doar la "nivelul institutiilor de invatamant medical superior.

User avatar
dr_me
senior
senior
Posts: 245
Joined: Mon Jul 03, 2006 5:36 pm

Re: Gripa Porcina-Cum ne afecteaza inainte de Rezidentiat?

Postby dr_me » Sat Oct 31, 2009 10:57 pm

Velvet Underground wrote:
ai terminat faculatea in bucuresti?


Da, am terminat faculatea in Bucuresti :)
Nu stiu sigur daca se tine numai in unitati sa le zicem sanitare, asa am inteles.
Conteaza insa?
Din partea mea poa' sa se tina oriunde.


daca ai terminat in buc ar trebui sa-ti dai seama ca nu ai cum baga vreo 5000 de oameni in maxim 10 amfiteatre (fac de medicina+stoma+farmacie) , hai sa zicem 11 si cu SUUB-ul.
de-i pui unul langa altul, unul in bratele celuilalt si tot n-ai unde.... :wink:

User avatar
dr_me
senior
senior
Posts: 245
Joined: Mon Jul 03, 2006 5:36 pm

Re: Gripa Porcina-Cum ne afecteaza inainte de Rezidentiat?

Postby dr_me » Sat Oct 31, 2009 11:00 pm

breki wrote:Asa apare in ordinul 1131 din 2009:
"Ministerul Sănătăţii organizează concurs naţional de intrare în rezidenţiat pe post şi rezidenţiat pe loc în domeniile medicină, medicină dentară şi farmacie la data de 15 noiembrie 2009. Concursul se desfăşoară în Centrul Universitar Bucureşti."

Si asa apare in ordonanta de guvern 18-2009:
"Admiterea în rezidentiatul pe locuri se face prin concurs national organizat de Ministerul
Sănătătii la nivelul institutiilor de învătământ superior medical cu facultăti de medicină, medicină
dentară şi farmacie acreditate, în sesiune unică, în trimestrul IV al fiecărui an."

Acuma, personal nu cred ca 5000 de persoane poate sa sustina concursul in aceasi timp doar la "nivelul institutiilor de invatamant medical superior.



bine ca dam super-examen de rezi, dar nu suntem in stare sa facem acordul subiectului cu predicatul :allright: :allright: :allright:

erdelean
newbie
newbie
Posts: 11
Joined: Sun Dec 14, 2008 4:07 pm

Re: Gripa Porcina-Cum ne afecteaza inainte de Rezidentiat?

Postby erdelean » Sat Oct 31, 2009 11:19 pm

anul trecut si in ceilalti ani examenul s-a dat si in alte amplasari,nu doar in cladiriile UMF.
s-a dat si la politehnica,academia de educatie fizica,etc...
P.S:in seara aceasta la Europa fm a vb Prof.Streinu Cercel si a precizat referitor la gripa porcina ca exista posibilitatea in cazul unei epidemii (in urmatoarele sapt in tara) sa se interzica anumite intruniri care sa implice un nr. mare de persoane sau manifestari cu participare mare a populatiei...
Oare suntem si noi inclusi?! :D

User avatar
Velvet Underground
senior
senior
Posts: 480
Joined: Sat Nov 01, 2008 3:09 pm
Location: Montmartre

Re: Gripa Porcina-Cum ne afecteaza inainte de Rezidentiat?

Postby Velvet Underground » Sat Oct 31, 2009 11:26 pm

noup

User avatar
dr_agc
junior
junior
Posts: 73
Joined: Wed Jan 14, 2009 5:46 pm
Contact:

Re: Gripa Porcina-Cum ne afecteaza inainte de Rezidentiat?

Postby dr_agc » Sat Oct 31, 2009 11:48 pm

erdelean wrote:anul trecut si in ceilalti ani examenul s-a dat si in alte amplasari,nu doar in cladiriile UMF.
s-a dat si la politehnica,academia de educatie fizica,etc...
P.S:in seara aceasta la Europa fm a vb Prof.Streinu Cercel si a precizat referitor la gripa porcina ca exista posibilitatea in cazul unei epidemii (in urmatoarele sapt in tara) sa se interzica anumite intruniri care sa implice un nr. mare de persoane sau manifestari cu participare mare a populatiei...Oare suntem si noi inclusi?! :D

noi nu facem parte din intruniri ...noi facem parte dintr-un grup de persoane care vor sustine un examen :help:

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42590
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Gripa Porcina-Cum ne afecteaza inainte de Rezidentiat?

Postby Calico » Sat Oct 31, 2009 11:58 pm

Bu-Maruta wrote:cum pisici sa te poti concentra cand dardai si iti ingheata fundul pe scaunele alea, plus alba-neagra cu gripa porcina?!

Super tare! O sa mai apara o scuza in afara de clasicul "m-am incurcat la imbulinat" pentru cei care n-o sa faca bine la rezi (nu ma refer la Bu-Maruta): "N-am putut sa ma concentrez ca mi-era frica sa nu iau gripa porcina de la restul candidatilor" sau "Am incercat sa respir cat mai rar ca sa minimizez riscul si in final am lesinat"

Intre timp ma astept ca bisericile sa fie luate cu asalt de o gramada de proaspat absolventi de medicina care sa puna acatiste ca sa ia aploare pandemia asta de gripa porcina.


Return to “Rezidentiat 2009”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 35 guests