Nici un post im TIMIS. !!!

de dat il dam, dar il mai terminam ?
User avatar
animis
senior
senior
Posts: 117
Joined: Mon Nov 17, 2008 12:58 pm

Nici un post im TIMIS. !!!

Postby animis » Sun Oct 11, 2009 5:56 pm

Stimati colegi,
eu sunt foarte neplacut surprins de faptul ca anul acesta nu este nici un post in Timis. Argumentul ca in Timis nu e nevoie de medici nu tine, atunci care ar fi explicatia? Anul trecut au fost, putine e drept, cateva posturi bunicele.
Trebuie sa acceptam ideea ca daca vrem sa fim medici in TM va fi nevoie sa apelam la alte mijloace pt. post? Eu stiu ca in zona de vest a tarii se invart mai multi bani decat in alte locuri dar totusi noi nu meritam aceleasi sanse ca si alti colegi de ai nostrii ( de ex Covasna) care au posturi berechet.
Deci daca tot se vrea o manifestare pt suplimentarea locurilor propun sa cerem si cateva posturi in TM.

bounty
junior
junior
Posts: 92
Joined: Sat Apr 14, 2007 10:48 am

Re: Nici un post im TIMIS. !!!

Postby bounty » Sun Oct 11, 2009 8:18 pm

poate ca cei din generatia 2008 vor sa protesteze pentru noi, ma gandesc ca au mai mult timp liber decat noi

animis wrote:Stimati colegi,
eu sunt foarte neplacut surprins de faptul ca anul acesta nu este nici un post in Timis. Argumentul ca in Timis nu e nevoie de medici nu tine, atunci care ar fi explicatia? Anul trecut au fost, putine e drept, cateva posturi bunicele.
Trebuie sa acceptam ideea ca daca vrem sa fim medici in TM va fi nevoie sa apelam la alte mijloace pt. post? Eu stiu ca in zona de vest a tarii se invart mai multi bani decat in alte locuri dar totusi noi nu meritam aceleasi sanse ca si alti colegi de ai nostrii ( de ex Covasna) care au posturi berechet.
Deci daca tot se vrea o manifestare pt suplimentarea locurilor propun sa cerem si cateva posturi in TM.

User avatar
animis
senior
senior
Posts: 117
Joined: Mon Nov 17, 2008 12:58 pm

Re: Nici un post im TIMIS. !!!

Postby animis » Sun Oct 11, 2009 9:42 pm

[quote="bounty"]poate ca cei din generatia 2008 vor sa protesteze pentru noi, ma gandesc ca au mai mult timp liber decat noi

1- nu fac parte din generatia 2008
2- nu cred ca e problema ce ma afecteaza doar pe mine
3- de regula cand ai o problema incerci sa o rezolvi tu (in cazul asta cei care sunt din TM si dau rezi) nu astepti ca altii (adica generatia 2008) sa o rezolve

bounty
junior
junior
Posts: 92
Joined: Sat Apr 14, 2007 10:48 am

Re: Nici un post im TIMIS. !!!

Postby bounty » Mon Oct 12, 2009 12:38 pm

era o gluma...eu am dat rezi in 2008 si l-am luat. Evident era o glumita, speram ca hazul se poate face in mai mult de 2...exista numai spectatori numai pe imed anul asta. Eu mi-am luat socotelile mele anul trecut cand vorbeam de protest. Dar macar a fost. NU am nimic personal cu tine, din contra, jos palaria pentru ca subliniezi o problema, dar din pacate nu te sustine nimeni se pare.

animis wrote:
bounty wrote:poate ca cei din generatia 2008 vor sa protesteze pentru noi, ma gandesc ca au mai mult timp liber decat noi

1- nu fac parte din generatia 2008
2- nu cred ca e problema ce ma afecteaza doar pe mine
3- de regula cand ai o problema incerci sa o rezolvi tu (in cazul asta cei care sunt din TM si dau rezi) nu astepti ca altii (adica generatia 2008) sa o rezolve

breki
junior
junior
Posts: 98
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:42 pm

Re: Nici un post im TIMIS. !!!

Postby breki » Mon Oct 12, 2009 12:54 pm

Intr-un spital municipal din provincie la sectia chirurgie sunt angajati 4 chirurgi. Au de lucru destul, bine.
Acum apare tot la spitatul ala inca 2 posturi de chirurgie generala.

In situatia in care nu este nici un medic la infectioase, exista doar un neurolog, doar un psihiatru....si as putea continua.

Puteti sa-mi arati in vreun fel cum are nevoie spitalul inca doi chirurgi in situatia de fata, probabil nu vad intregul imagine si nici nu sunt manager de spital.

bounty
junior
junior
Posts: 92
Joined: Sat Apr 14, 2007 10:48 am

Re: Nici un post im TIMIS. !!!

Postby bounty » Mon Oct 12, 2009 1:03 pm

Veti mai obtine si altceva numai daca va adunati si tipati in cor, nu aici singuri pe imed :crazy: :medic:

breki wrote:Intr-un spital municipal din provincie la sectia chirurgie sunt angajati 4 chirurgi. Au de lucru destul, bine.
Acum apare tot la spitatul ala inca 2 posturi de chirurgie generala.

In situatia in care nu este nici un medic la infectioase, exista doar un neurolog, doar un psihiatru....si as putea continua.

Puteti sa-mi arati in vreun fel cum are nevoie spitalul inca doi chirurgi in situatia de fata, probabil nu vad intregul imagine si nici nu sunt manager de spital.

User avatar
animis
senior
senior
Posts: 117
Joined: Mon Nov 17, 2008 12:58 pm

Re: Nici un post im TIMIS. !!!

Postby animis » Mon Oct 12, 2009 3:19 pm

Eu am luat anul trecut mf. Anul trecut sub 630 puncte nu prea mai erau multe de ales; eu am avut alternativa mf, management si sanatate publica, epidemio, si ceva posturi de laborator, urgenta prin Moldova.
Anul asta sper sa iau un punctaj mai bun sa prind o chirurgie ceva ( as vrea cardio dar nu am sanse). Daca ar fi fost vreun post cat de cat pe TM l-as fi lua (daca ar mai fi pana la mine) clar ca am familie si dupa rezi as vrea o certitudine.

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: Nici un post im TIMIS. !!!

Postby AvLee » Mon Oct 12, 2009 3:24 pm

animis wrote:Eu am luat anul trecut mf. Anul trecut sub 630 puncte nu prea mai erau multe de ales; eu am avut alternativa mf, management si sanatate publica, epidemio, si ceva posturi de laborator, urgenta prin Moldova.
Anul asta sper sa iau un punctaj mai bun sa prind o chirurgie ceva ( as vrea cardio dar nu am sanse). Daca ar fi fost vreun post cat de cat pe TM l-as fi lua (daca ar mai fi pana la mine) clar ca am familie si dupa rezi as vrea o certitudine.


Erau prin Caras , chiar pe langa Caransabes deci destul de aproape.
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
cog1983
elder
elder
Posts: 1015
Joined: Fri Sep 05, 2008 12:37 am

Re: Nici un post im TIMIS. !!!

Postby cog1983 » Mon Oct 12, 2009 3:32 pm

Timisul nu e singurul judet care nu are posturi anul acesta. Nici Alba nu are.
Simtul umorului e o dovada de inteligenta

agressoru
junior
junior
Posts: 68
Joined: Sat Nov 22, 2008 6:45 pm
Location: Timisoara

Re: Nici un post im TIMIS. !!!

Postby agressoru » Tue Oct 20, 2009 1:20 pm

pai de ce sa bage posturi in TIMIS ! Ii doare in basca !


Return to “Rezidentiat 2009”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 48 guests