Materia de rezidentiat in format word

de dat il dam, dar il mai terminam ?
User avatar
Laurentziu
senior
senior
Posts: 244
Joined: Tue Aug 11, 2009 8:32 pm
Location: Bucuresti

Re: Materia de rezidentiat in format word

Postby Laurentziu » Fri Aug 28, 2009 3:27 pm

trident wrote:Dupa semnele de punctuatie. Daca deschizi orice carte (poate fi si de medicina) o sa sesizezi ca este o diferenta intre cum scrii tu si cum scriu ei acolo.
O sa rada doctorii de tine cand o sa ajungi in spital sa lucrezi si sa faci externari daca scrii asa, si 2014 nu e asa departe, stii?
pentru convetire foarte misto ai aici


lasa ma mamica in pace ca scazut natalitatea.

poponet zice: vai ce gresit scri andreea, de maine nu mai stau de vorba cu tine. p*** **a ma duc sa ma ojez. eeh si putin rujulet.

eu stiam ca e voie cu stelute ptr asemenea cuvinte, d-asta mi-am permis.
the punisher

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42652
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Materia de rezidentiat in format word

Postby Calico » Fri Aug 28, 2009 4:44 pm

Nu mi se pare normal sa ai un copil care sa nu poata iesi in parc decat cu maica-sa. Il cresti dependent si apoi ce-o sa zica nevasta-sa? Daca tati nu stie, poate sa invete.

Si da, si eu sunt de acord ca e suparator sa nu pui spatii dupa semnele de punctuatie.

User avatar
tana
elder
elder
Posts: 2017
Joined: Mon Jun 20, 2005 5:39 pm

Re: Materia de rezidentiat in format word

Postby tana » Fri Aug 28, 2009 5:04 pm

lol, nici mie, dar de cand am intrat in contact cu diversi parinti de copii de-astia mici si mi-au povestit diverse chestii, am descoperit ca normalitatea are limite mult mai largi decat mi-as fi inchipuit. si totusi toti copiii cresc si ajung oameni mari, so.....
scuzati offtopicul chiar n-am nimic de zis ontopic :D
I'm not anti-social. I'm just not user friendly

emely
newbie
newbie
Posts: 7
Joined: Mon Feb 04, 2008 10:51 pm
Location: Bucuresti

Re: Materia de rezidentiat in format word

Postby emely » Sun Aug 30, 2009 3:05 pm


swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: Materia de rezidentiat in format word

Postby swiss » Sun Aug 30, 2009 7:15 pm

AndreeaAndrei wrote:N-am pozat in victima.M-a deranjat ce srisese Trident ca spre deosebire de mine si-a luat rezi din prima de parca as fi ultima proasta.Cand mi-am dat prima data rezi nu aveam copilul si nu faceam altceva decat sa invat.Acum s-a schimbat situatia.Asta voiam sa evidentiez:ca nu sunt batuta in cap dar ca nu am la dispozitie pt invatat timpul pe care as vrea sa-l am si pe care cei mai multi il au.
La urma urmei tu de ce te-ai bagat in discutie?N-am nimic de impartit cu tine.Te simti mai bine ca te-ai luat de mine?Eu am un gust amar...



trebuie sa inveti ceva din imedul asta.
sa nu bagi in seama userii "pierde-vara".
cu cat te ataci mai tare, cu atat te devoreaza mai mijto.

si cand nu mai au de ce sa se ia, se vor lua de gramatica. :)

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Materia de rezidentiat in format word

Postby 187.92a » Sun Aug 30, 2009 7:21 pm

corect. eu am ajutat-o oferindu-i sprijin moral si link pt oprogram de transformare din pdf in word.
sunt un dragut

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Materia de rezidentiat in format word

Postby Chingachgook » Sun Aug 30, 2009 10:00 pm

aproape ca imi vine sa iti pun mana pe fund
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Materia de rezidentiat in format word

Postby 187.92a » Sun Aug 30, 2009 10:35 pm

vai kooksee, esti un dulcel, dar nu-i adevarat ca ai par in palma, nu?

User avatar
AndreeaAndrei
senior
senior
Posts: 165
Joined: Fri Nov 09, 2007 9:12 pm
Location: Bucuresti

Re: Materia de rezidentiat in format word

Postby AndreeaAndrei » Mon Aug 31, 2009 10:41 am

holliday wrote:trebuie sa inveti ceva din imedul asta.
sa nu bagi in seama userii "pierde-vara".
cu cat te ataci mai tare, cu atat te devoreaza mai mijto.

si cand nu mai au de ce sa se ia, se vor lua de gramatica. :)



Iti multumesc mult pt ce-ai scris.
M-am suparat foarte tare pt ca n-am facut altceva decat sa cer ajutor colegilor mei crezand ca fraiera ca aici chiar ne intelegem si ne putem ajuta unii pe altii. Mi se pare nesimtire cand nu poti ajuta pe cineva pentru ca nu stii sau nu vrei, sa te apuci sa arunci cu pietre si sa ceri socoteala... Eu stiu ca daca n-am cum sa ajut pe cineva am decenta sa tac, nu sa bat campii fara gratie si sa-l fac pe celalalt sa se simta prost... Chiar ma gandeam ca e ceva in neregula cu mine.
In alta ordine de idei am inceput sa pun spatiu dupa semnele de punctuatie, lucru pe care nu l-am facut pana acum pt ca nici nu m-am gandit sa-l fac, si nu mi-a trecut prin cap ca va fi atat de "suparator" pt diverse minti luminate... Trident zicea ca vor rade pacientii de mine daca voi scrie biletele de externare fara spatiile corespunzatoare. As fi preferat sa rada de mine dintr-un motiv atat de stupid decat sa scriu la mana zeci de externari, pt ca intr-un spital al unei capitale din UE la calculator n-au acces decat rezidentii medicilor care lucreaza in cercetare, restul stam in spital si scriem pana nu mai putem.
Iti multumesc tie,lui Trident si unei colege care a fost pentru mine cea mai placuta surpriza de aici pentru ca m-a ajutat.In rest... Sunt profund dezamagita. Nu concuram cu nimeni, nu luam locul nimanui, aveam nevoie de o informatie. De-asta nu merge nimic bine in tara asta si in sistemul sanitar, pt ca rautatea incepe in mod gratuit de la un nivel atat de mic...
Ce nu ma ucide ma face mai puternic.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Materia de rezidentiat in format word

Postby Chingachgook » Mon Aug 31, 2009 11:54 am

AndreeaAndrei wrote: De-asta nu merge nimic bine in tara asta si in sistemul sanitar, pt ca rautatea incepe in mod gratuit de la un nivel atat de mic...



chintesenta postului
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: Materia de rezidentiat in format word

Postby swiss » Mon Aug 31, 2009 1:53 pm

n-ai cu cine...
la naiba :lol:

User avatar
Laurentziu
senior
senior
Posts: 244
Joined: Tue Aug 11, 2009 8:32 pm
Location: Bucuresti

Re: Materia de rezidentiat in format word

Postby Laurentziu » Mon Aug 31, 2009 5:36 pm

AndreeaAndrei wrote:De-asta nu merge nimic bine in tara asta si in sistemul sanitar, pt ca rautatea incepe in mod gratuit de la un nivel atat de mic...


nu e vorba de rautate aici. tu daca ai avea de dirijat niste bani nu i-ai dirija spre buzunarul? au si ei familie, o viata. asa trebuie sa gandesti.
the punisher

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42652
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Materia de rezidentiat in format word

Postby Calico » Mon Aug 31, 2009 6:22 pm

AndreeaAndrei wrote:M-am suparat foarte tare pt ca n-am facut altceva decat sa cer ajutor colegilor mei crezand ca fraiera ca aici chiar ne intelegem si ne putem ajuta unii pe altii. Mi se pare nesimtire cand nu poti ajuta pe cineva pentru ca nu stii sau nu vrei, sa te apuci sa arunci cu pietre si sa ceri socoteala... Eu stiu ca daca n-am cum sa ajut pe cineva am decenta sa tac, nu sa bat campii fara gratie si sa-l fac pe celalalt sa se simta prost... Chiar ma gandeam ca e ceva in neregula cu mine.

Exagerezi foarte mult. Am recitit topicul si mie mi se pare ca tu ai sarit prima cu jignirile si chiar degeaba. In locul tau eu n-as mai poza aici pe victima nevinovata.

p.s. Nu vi se pare un pic absurd ca cineva care are poza doctorului House la profil sa fie atat de sensibil la ironii? Just saying...

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Materia de rezidentiat in format word

Postby 187.92a » Mon Aug 31, 2009 8:17 pm

AndreeaAndrei wrote: Iti multumesc tie,lui Trident si unei colege care a fost pentru mine cea mai placuta surpriza de aici pentru ca m-a ajutat.In rest... Sunt profund dezamagita. .


Moderatooooooooor!
Va rog mult un moderator sa consemneze.
holiday, trage o poza in care aparem amandoi la multumiri ca sa punem la avizier :lol:
hehe

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: Materia de rezidentiat in format word

Postby swiss » Mon Aug 31, 2009 8:32 pm

imi place de tine ca te crezi hilar. :)


ps: aveti grija ca holliday se scrie cu 2 l iar trident se scrie fara maju'scula

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Materia de rezidentiat in format word

Postby b3 » Tue Sep 01, 2009 10:30 am

da, da, va punem in rama pe perete, "user of the month" :)

topicul asta nu e chiar tipic pentru imed, in sensul ca pe prima pagina chiar n-a fost offtopic si chiar s-au oferit solutii la intrebarea adresata in primul post. Si MP are dreptate, AA a sarit prima in defensiva cand a citit prost "nu poti sa inveti in pdf" si a inteles "nu poti sa inveti un pdf". De acolo s-a reluat stilul caracteristic imed de mistocareala. Acum nu zic ca unii useri nu merita sa se faca misto de ei cand pun intrebari aiurea, ca n-au avut minima decenta sa citeasca macar cateva topicuri mai jos sa gaseasca raspunsul. Si nici ca pe Rezidentiat nu-s oamenii intinsi cu nervii la maxim. Da' in rest, ca imagine de ansamblu, ce a zis AA mi se pare perfect valid pentru ce se intampla in general pe imed si in general printre medicinisti (exceptiile sa nu se simta ofensate, am zis in general).
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: Materia de rezidentiat in format word

Postby swiss » Tue Sep 01, 2009 11:15 am

b3 wrote: "users of the month" :)

a nu se face confuzia ca am fi una si aceasi persoana.
nu de alta, dar poate trident chiar crede.

ps: sefu'...ce treaba ai dumneata daca noua ne place sa ajutam oamenii?

Faranume
junior
junior
Posts: 44
Joined: Tue Aug 25, 2009 6:13 pm
Location: Romania

Re: Materia de rezidentiat in format word

Postby Faranume » Tue Sep 01, 2009 3:13 pm

MumaPadurii wrote:Exagerezi foarte mult. Am recitit topicul si mie mi se pare ca tu ai sarit prima cu jignirile si chiar degeaba. In locul tau eu n-as mai poza aici pe victima nevinovata.


Nu degeaba ti-ai spus MumaPadurii...
Am crezut ca eu sunt singura "victima" a ta, dar m-am inselat.
Fiecare om pe care il intalnesc in drumul meu imi este superior prin ceva. De aceea incerc sa invat cate ceva pe langa fiecare-Sigmund Freud.

User avatar
AndreeaAndrei
senior
senior
Posts: 165
Joined: Fri Nov 09, 2007 9:12 pm
Location: Bucuresti

Re: Materia de rezidentiat in format word

Postby AndreeaAndrei » Tue Sep 01, 2009 10:23 pm

Laurentziu wrote:Exagerezi foarte mult. Am recitit topicul si mie mi se pare ca tu ai sarit prima cu jignirile si chiar degeaba. In locul tau eu n-as mai poza aici pe victima nevinovata.


Poti sa POZEZI IN VICTIMA sau sa FACI PE VICTIMA.Mai pune si tu mana pe cate o carte...Asta daca tot imi dai mie lectii...
Ce nu ma ucide ma face mai puternic.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42652
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Materia de rezidentiat in format word

Postby Calico » Wed Sep 02, 2009 5:06 am

AndreeaAndrei wrote:Poti sa POZEZI IN VICTIMA sau sa FACI PE VICTIMA

Da... recunosc, am folosit gresit o expresie. Se mai intampla. Si multumesc ca mi-ai spus, data viitoare o sa fiu mai atenta. Vezi, nu e greu. :)
Faranume wrote:Nu degeaba ti-ai spus MumaPadurii...
Am crezut ca eu sunt singura "victima" a ta, dar m-am inselat.

Faranume, mama, nu e sanatos sa tii atata ura in tine. Treci peste, viata merge inainte.

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: Materia de rezidentiat in format word

Postby swiss » Wed Sep 02, 2009 7:18 pm

AndreeaAndrei wrote:
Laurentziu wrote:Exagerezi foarte mult. Am recitit topicul si mie mi se pare ca tu ai sarit prima cu jignirile si chiar degeaba. In locul tau eu n-as mai poza aici pe victima nevinovata.


Poti sa POZEZI IN VICTIMA sau sa FACI PE VICTIMA.Mai pune si tu mana pe cate o carte...Asta daca tot imi dai mie lectii...

:lol: uau, incepe muma sa faca greseli de gramatica. se vede ca trecut pe sistemul spaniol, nu mai merge autocorrectu' in romana. :lol:

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42652
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Materia de rezidentiat in format word

Postby Calico » Wed Sep 02, 2009 7:44 pm

holliday wrote:uau, incepe muma sa faca greseli de gramatica

Multumesc, dragul meu holliday, pentru buna parere pe care se pare ca o aveai despre mine, dar te asigur ca si inainte faceam greseli. Deci nu e cazul nici sa te intristezi, nici sa sari in sus de bucurie, ca nu s-a schimbat nimic.

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: Materia de rezidentiat in format word

Postby swiss » Wed Sep 02, 2009 7:52 pm

MumaPadurii wrote:
holliday wrote:uau, incepe muma sa faca greseli de gramatica

Multumesc, dragul meu holliday, pentru buna parere pe care se pare ca o aveai despre mine, dar te asigur ca si inainte faceam greseli. Deci nu e cazul nici sa te intristezi, nici sa sari in sus de bucurie, ca nu s-a schimbat nimic.

esti o dulce :evilbat:
imi place ca stii sa accepti, e o dovada mare de maturitate.

User avatar
dr_me
senior
senior
Posts: 245
Joined: Mon Jul 03, 2006 5:36 pm

Re: Materia de rezidentiat in format word

Postby dr_me » Wed Sep 02, 2009 8:05 pm

ma scuzati pt offtopic, dar ma gandeam ca cineva care a dat rezi in 2008 imi poate raspunde la urmatoarea intrebare: cat a fost taxa de inscriere?

breki
junior
junior
Posts: 98
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:42 pm

Re: Materia de rezidentiat in format word

Postby breki » Wed Sep 02, 2009 8:32 pm

300 de RON

User avatar
dr_me
senior
senior
Posts: 245
Joined: Mon Jul 03, 2006 5:36 pm

Re: Materia de rezidentiat in format word

Postby dr_me » Wed Sep 02, 2009 8:58 pm

mersi frumos.
si cand se fac inscrierile?

breki
junior
junior
Posts: 98
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:42 pm

Re: Materia de rezidentiat in format word

Postby breki » Wed Sep 02, 2009 10:32 pm

Cand o sa apara metodele care ne arata cum trebuie inteles legea (metodoligia, normele metodologice) atunci o sa pot (probabil) raspunde la intrebarea ta, pana atunci mai bine facem daca invatam.

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: Materia de rezidentiat in format word

Postby d'Arc » Thu Sep 03, 2009 8:10 pm

stie cineva si cat e taxa de inscriere anul acesta?

[size=200]umbla o vorba prin bihor ca ar fi 1500 roni??? am fost si eu in concediu si nah....[/size]

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: Materia de rezidentiat in format word

Postby swiss » Fri Sep 04, 2009 1:28 am

dr_bang wrote:stie cineva si cat e taxa de inscriere anul acesta?

[size=200]umbla o vorba prin bihor ca ar fi 1500 roni??? am fost si eu in concediu si nah....[/size]

pai o poti face de 1500 daca vii in Bucuresti cu avionul si te cazezi la Inter.Poate chiar mai mult, in functie de camera.
(dar acum am inteles ca se destra..descentralizat)

User avatar
dr_agc
junior
junior
Posts: 73
Joined: Wed Jan 14, 2009 5:46 pm
Contact:

Re: Materia de rezidentiat in format word

Postby dr_agc » Fri Sep 04, 2009 11:35 am

asteapta sa vedem ceva ofocial cu descentralizarea...
si daca iti iei biletul de avion din timp...iesi mai ieftin :peace:
cat de cazare..te cazezi la ce hotel vrei si de cate stele doresti..la orice hotel te vei duce ,vei da peste concurenta care iti va dori postul tau... :hate: ... :peace:

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: Materia de rezidentiat in format word

Postby d'Arc » Sun Sep 06, 2009 8:14 pm

pai inca nu stiu daca merita sa merg. intr-o saptamana ajung pe jos, dorm la cort pe drum si ma cazez la o verisoara care a ales sa fie economist, lucreaza la ministerul finantelor si merge cu avionul in hawaii cu sotul ca sa ma simt eu bine ca m-am facut doctor.

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: Materia de rezidentiat in format word

Postby gaurav_singh_md » Sun Sep 06, 2009 8:51 pm

dr_bang wrote:pai inca nu stiu daca merita sa merg. intr-o saptamana ajung pe jos, dorm la cort pe drum si ma cazez la o verisoara care a ales sa fie economist, lucreaza la ministerul finantelor si merge cu avionul in hawaii cu sotul ca sa ma simt eu bine ca m-am facut doctor.

am convins pe un coleg indian ca merita sa dai rezi... sharing room, saving money. :lol:

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: Materia de rezidentiat in format word

Postby d'Arc » Sun Sep 06, 2009 10:18 pm

nush daca am prins poanta.

adica l-ai convins ca sa vina cu tine si sa impartiti pe din doua cheltuiala cu camera? daca asa e, atunci: smechere! :allright:

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: Materia de rezidentiat in format word

Postby gaurav_singh_md » Sun Sep 06, 2009 10:34 pm

dr_bang wrote:nush daca am prins poanta.

adica l-ai convins ca sa vina cu tine si sa impartiti pe din doua cheltuiala cu camera? daca asa e, atunci: smechere! :allright:

el este in acelasi situatie ca mine..... sunt si altii dar nu vor bataie de cap (examen).

User avatar
d'Arc
elder
elder
Posts: 1377
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:18 am

Re: Materia de rezidentiat in format word

Postby d'Arc » Sun Sep 06, 2009 10:56 pm

cum am mai zis: sa ai bafta. poate ma duc si eu, dar inca nu stiu nici eu ce vreau (pot) sa fac.

Sz11
senior
senior
Posts: 112
Joined: Sun Apr 13, 2008 8:43 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Materia de rezidentiat in format word

Postby Sz11 » Thu Sep 24, 2009 9:21 pm

cam tarzie intrebarea mea..dar sper sa-si gaseasca raspuns :)
este cineva amabil sa-mi dea in mail subiectul de ulcer gastric+duodenal din harrison?
(sanzi74@gmail.com)

multumesc

Sz11
senior
senior
Posts: 112
Joined: Sun Apr 13, 2008 8:43 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Materia de rezidentiat in format word

Postby Sz11 » Fri Sep 25, 2009 12:54 pm

multumesc tuturor pt ajutor..ati fost foarte promti :) :peace:

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42652
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: Materia de rezidentiat in format word

Postby Calico » Fri Sep 25, 2009 5:34 pm

pune si tu "promti" intre ghilimele, sa nu creada lumea ca se scrie asa pe bune

Sz11
senior
senior
Posts: 112
Joined: Sun Apr 13, 2008 8:43 pm
Location: Bucuresti
Contact:

Re: Materia de rezidentiat in format word

Postby Sz11 » Fri Sep 25, 2009 6:47 pm

ba am scris pe foarte bune..pt ca mi-au trimis citiva mailuri cu ce aveam nevoie....

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: Materia de rezidentiat in format word

Postby b3 » Fri Sep 25, 2009 7:47 pm

Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara


Return to “Rezidentiat 2009”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests