locuri rezidentiat 2009

de dat il dam, dar il mai terminam ?
edissimo
Posts: 4
Joined: Mon Dec 15, 2008 10:20 pm

locuri rezidentiat 2009

Postby edissimo » Thu May 21, 2009 8:52 pm

ati auzit cumva de locurile scoase pt rezidentiatul de anul asta? (numarul lor m-ar interesa:D)

CLAU74
newbie
newbie
Posts: 16
Joined: Mon Jun 30, 2008 9:07 pm

Re: locuri rezidentiat 2009

Postby CLAU74 » Fri May 22, 2009 12:19 am

DAR POSTURI SE MAI SCOT ? STIE CINEVA CEVA ? :help: Va rugam fumos.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: locuri rezidentiat 2009

Postby Chingachgook » Fri May 22, 2009 1:59 am

asemanator cu alea de anul trecut. poate ceva mai multe, dar nu cu mult
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
dr_
elder
elder
Posts: 511
Joined: Sat Dec 02, 2006 4:48 am

Re: locuri rezidentiat 2009

Postby dr_ » Tue May 26, 2009 10:14 am

Sunt absolut nesimtiti ca nu se publica locurile si posturile cu 6 luni in avans asa cum au promis.

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: locuri rezidentiat 2009

Postby swiss » Tue May 26, 2009 10:57 am

dr_ wrote:Sunt absolut nesimtiti ca nu se publica locurile si posturile cu 6 luni in avans asa cum au promis.

Cine a promis ca va publica locurile cu 6 luni inainte nu mai e ministru.
Deci eu cred ca e alta mancare de varza.
Asteptati pana in septembrie, cand se va gasi unu sa faca valuri intr-un pahar cu apa.

Eu il vad(ce-i drept de aici) destul de rezervat pe ministrul Bazac daca ati merge sa vorbiti cu el intr-o audienta acum, plus ca nu e inca "presat" de viitoarele alegeri prezidentiale sau parlamentare ce-or fi, dar cred ca daca ati face galagie sau mai stiu eu ce...eu il vad mult mai indiferent ca Nicolaescu, mai exact, parerea mea e ca-l cam doare la basca daca e ministru sau nu si deci, nu o sa obtineti mare lucru. Dar asta e doar parerea mea.

Doamne ajuta sa nu am dreptate si sa obtineti tot ce va doriti. Dar cam greu la cata lipsa de unitate am vazut intre studenti/absolventi/rezidenti..

Sfatul meu: Bate-ti fierul cat e cald!

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: locuri rezidentiat 2009

Postby Chingachgook » Tue May 26, 2009 12:17 pm

ce-i ma cu paranoia asta cu locurile?
invatati mai mult daca stiti ca sunt 2143 in loc de 2437?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Im
elite
elite
Posts: 3643
Joined: Fri Nov 28, 2003 3:42 pm

Postby Im » Tue May 26, 2009 12:56 pm

kooksee wrote:asemanator cu alea de anul trecut. poate ceva mai multe, dar nu cu mult

Stai sa se anunte ceva despre posturi/locuri, sa vezi cum debarca puhoiul peste noi.
Mai tii minte ce show a fost toamna trecuta ?
O s-o luam de la capat, si probabil vom sfârsi prin a regreta (putem merge chiar pâna la admiratie secreta) nivelul gramatical al celor pe care-i dojeneam atunci.
O sa fie iar avânt revolutionar, cu nu e drept, nu e corect, dar de ce generatia anterioara a avut aia si noi nu, petitii online, acuzarea "batrânilor" de sabotaj, denuntarea conditiilor din spitale etc.
:D :D :D
Singura durere suportabilă e durerea altora.

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: locuri rezidentiat 2009

Postby b3 » Tue May 26, 2009 1:49 pm

holliday wrote:
dr_ wrote:Sunt absolut nesimtiti ca nu se publica locurile si posturile cu 6 luni in avans asa cum au promis.

Cine a promis ca va publica locurile cu 6 luni inainte nu mai e ministru.


Din cate stiu eu, "promisiunea" se face la nivel de institutie, minister, nu gigi-ministru'. Ministerul a fost presat cu fax-uri in decembrie ca sa publice bibliografia asa cum promisese, cand tot Bazac era ministru, si s-a publicat prin ianuarie parca, pentru ca era echipa noua si le-a luat ceva sa se acomodeze. Oricum mai repede decat in martie.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re:

Postby Chingachgook » Tue May 26, 2009 2:44 pm

Im wrote:
kooksee wrote:asemanator cu alea de anul trecut. poate ceva mai multe, dar nu cu mult

Stai sa se anunte ceva despre posturi/locuri, sa vezi cum debarca puhoiul peste noi.
Mai tii minte ce show a fost toamna trecuta ?
O s-o luam de la capat, si probabil vom sfârsi prin a regreta (putem merge chiar pâna la admiratie secreta) nivelul gramatical al celor pe care-i dojeneam atunci.
O sa fie iar avânt revolutionar, cu nu e drept, nu e corect, dar de ce generatia anterioara a avut aia si noi nu, petitii online, acuzarea "batrânilor" de sabotaj, denuntarea conditiilor din spitale etc.
:D :D :D


eu cel mai mult astept sa intre revolutionarii de anul trecut sa se uite cu condescendenta la astia micii ca ei nu sunt in stare sa se organizeze si sa faca o petitie daca se mai merita sa faci medicina in ro.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: locuri rezidentiat 2009

Postby swiss » Tue May 26, 2009 6:38 pm

Eu presimt ca o sa voteze tot pe aia veche ca-s destule voturi acolo si inca nu-i inchisa.

PS: kooksee, tu ai facut ceva vreodata gresit, dar de care sa nu-ti para rau si sa fii fericit ca ai facut ceva cat de cat constructiv pentru altii, nu neaparat pentru tine?

Lui Im nu-i raspund ca inca mai am mult respect pentru dumnealui.

B3, stiu ca te intereseaza in mod direct. Da-i cu comunicatul asta in cap noului minitru :

http://www.ms.ro/comunicate-de-presa.php?com=1442

sau asta:

http://www.ms.ro/comunicate-de-presa.php?com=1438


"Misto faci, misto ai parte..... bine faci, bine gasesti" poate va sugereaza ceva proverbele astea mai ales "carcotasilor" de pe imed.

User avatar
b3
elite
elite
Posts: 4122
Joined: Fri Jul 25, 2003 2:22 pm
Location: Bucuresti

Re: locuri rezidentiat 2009

Postby b3 » Tue May 26, 2009 9:24 pm

Le stiu, holliday, da' astept provincia ca sa zic asa :) nu fac misto de tine, n-are legatura cu cluj etc., astept sa vad pozitia oficiala a FASMR ca doar e nationala sau hai si SSMB ca de aici se da tonul cica. De sesizat au fost sesizati, acuma nu oficial cu numar de inregistrare ca nu-s institutie publica... Si aici nu mai e vorba de proteste si iesit in strada, e un simplu fax/telefon "alo, ministeru', aici reprez studentilor, va mai amintit de comunicat? a trecut 15 mai...". Foarte complicat.
Pentru fiecare doctor exista alt doctor egal si de sens opus - ceea ce explica de ce gasesti atat de usor experti care sa se contrazica total unii pe altii.
Ce este un forum ? | Vreau o tara ca afara


Return to “Rezidentiat 2009”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 75 guests