harrison

de dat il dam, dar il mai terminam ?
voicutu
senior
senior
Posts: 185
Joined: Wed Nov 22, 2006 10:57 pm
Location: Arad
Contact:

Re: harrison

Postby voicutu » Mon Feb 02, 2009 8:07 pm

alina_ok wrote:
razwin2 wrote:alina, eu stiu ca mergea treaba pe la 100 euro. si eu zic ca e putin 200 ron. cite pagini speri sa iasa? cu tot cu poze, etc etc

pai imi ies in jur de 90 de pagini.22 mi-au iesit numai la partea introductiva(istoric, anatomie anatomopat, si fiziologie).fiziopatologie nu gasesc. si dupa aia urmeaza clasificare, asocierile prolapsului de valva mitrala cu sindromul marfan, daca scriu de si de sindromul marfan , ca asa e corect daca il pomenesc sa il si descriu mai ies vreo 2-3 pagini. apoi simptomatologie,diagnostic, tratament, prosgnostic,si statistica. la lucrarea mea "tatralogia Fallot" am scris 99 de pagini fara bibliografie si cuprins. stiu ca trebuie minim 50 de pagini la o lucrare de licenta.

Ce este "tatralogia Fallot" ? Daca tasta "a" ar fi fost langa tasta "e", ai fi avut o scuza.

voicutu
senior
senior
Posts: 185
Joined: Wed Nov 22, 2006 10:57 pm
Location: Arad
Contact:

Re: harrison

Postby voicutu » Mon Feb 02, 2009 8:10 pm

alina_ok wrote:
no_name wrote:
alina_ok wrote: forumul nu e pentru discutii?adica daca te aflii intr-o anumita situatie si mai sunt oameni in aceeasi situatie ca si tine nu se poate dicuta pe forum cu ei chiar daca sunt din Bucuresti? sau voi sunteti zei si muritorii de rand nu au acces pe terenul vostru?

te inseli alina...nu tre sa deranjezi tzatzele din varful clasamentului la postat.
ai acolo o optiune, care se numeste friends and foes... daca ii adaugi pe oricare din ei la foes, nu le mai vezi posturile, deci ii igonori.
si cum ignoranta doare intotdeauna la unu care vrea sa fie bagat in seama cu orice pret :peace: eu zic ca o sa ai succes.
succes cu lucrarea aia, eu zic ca daca e prietena cu tine ii iei acceptabil, daca nu o cunosti, ai putea sa-i iei dublu.

multumesc. chiar a mers. cred ca majoritatea au facut asa cu un anumit utilizator care reuseste sa-i enerveze si pe cei mai calmi dintre noi. fata careia ii fac lucrarea a fost colega mea de serie anul trecut. e basarabeanca, are bani, dar totusi nu vreau sa jefuiesc oamenii. daca o sa fie multrumita la sfarsit, dupa ce da licenta sigur o sa imi aprecieze munca intr-un fel. nu e prea desteapta dar are si ea partile ei bune. de fapt eu nu am vrut sa ii iau bani deloc am vrut sa o ajut doar. dar ea a pus ca nu se poate asa. mai am colegi pe care ii ajut la lucrari, si anul trecut am facut la fel. si apropo de formulari si de coerenta, anul trecut ne trimiteam lucrarile unii la altii pentru verificarea corectitudinii de exprimare. am citit si eu lucrarile altor colegi de ai mei, si ei a citit-o pe a mea. intotdeauna exista unele greseli care ii scapa autorului. asta nu inseamna ca e prost si nu stie sa scrie. asa spun eu, acu fiecare cu parerea lui, doar suntem oameni liberi intr-o tara libera.

Si a fost bune lucrarile? Are toti nota 10?

voicutu
senior
senior
Posts: 185
Joined: Wed Nov 22, 2006 10:57 pm
Location: Arad
Contact:

Re: harrison

Postby voicutu » Mon Feb 02, 2009 8:13 pm

alina_ok wrote:
Melania wrote:Legii academice romane. Doua bice ude la talpile goale si gandilat la axile cu pana de paun.
Alina daca pui si posturile tale de pe imed iti mai ies doua pagini.
PS: eu nu m-am prins care e cuvantul ala cu 's'.

imi ies mai multe. nu cred ca te-ai prins. nu e "senzual". am o intrebare. forumul nu e pentru discutii?adica daca te aflii intr-o anumita situatie si mai sunt oameni in aceeasi situatie ca si tine nu se poate dicuta pe forum cu ei chiar daca sunt din Bucuresti? sau voi sunteti zei si muritorii de rand nu au acces pe terenul vostru?

E "afli", nu "aflii". Si mai foloseste virgule in ceea ce scrii, macar din cand in cand.

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: harrison

Postby alina_ok » Mon Feb 02, 2009 9:15 pm

voicutu wrote:
alina_ok wrote:
Melania wrote:Legii academice romane. Doua bice ude la talpile goale si gandilat la axile cu pana de paun.
Alina daca pui si posturile tale de pe imed iti mai ies doua pagini.
PS: eu nu m-am prins care e cuvantul ala cu 's'.

imi ies mai multe. nu cred ca te-ai prins. nu e "senzual". am o intrebare. forumul nu e pentru discutii?adica daca te aflii intr-o anumita situatie si mai sunt oameni in aceeasi situatie ca si tine nu se poate dicuta pe forum cu ei chiar daca sunt din Bucuresti? sau voi sunteti zei si muritorii de rand nu au acces pe terenul vostru?

E "afli", nu "aflii". Si mai foloseste virgule in ceea ce scrii, macar din cand in cand.

hai ca te-ai trezit si tu acum sa faci corecturi. sa mori tu ca tie nu iti scapa nici o greseala. nu am chef sa folosesc virgule, stiu si singura cand se folosesc dar mersi oricum de "ajutor". ce-mi plac mie oamenii astia care se gasesc intotdeauna sa comenteze. eu spun sa nu cauti aschia din ochiul altuia si sa fii capabil sa vezi barna din ochii tai. scriu asa din viteza, daca tii neparat sa afliiiiiiii, bun? si nu sunt ca tine sau ca altii care stau si se uita dupa o litera cate jumate de ceas, de ajung sa uite ce au vrut sa scrie. asa ca roiul puisor si ia-te de mana cu kooksee ca sa nu zic altceva..... daca tii neaparat iti dau acus de corectat inca vreo 6 pagini, poate te plictisesti :devil:
khabi kushi khabie gham...

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: harrison

Postby alina_ok » Mon Feb 02, 2009 9:16 pm

aaaa si in plus nu suntem la scoala in clasa I ca sa imi corectezi cu rosu., ca nu ma simt, asa ca iti consumi energia degeaba.
khabi kushi khabie gham...

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: harrison

Postby alina_ok » Mon Feb 02, 2009 9:35 pm

trebuie sa recunosc ca am varsat cafea pe tastatura asa ca nu functioneaza in parametrii normali.
khabi kushi khabie gham...

diagnostic
newbie
newbie
Posts: 23
Joined: Mon Dec 15, 2008 8:37 am

Re: harrison

Postby diagnostic » Wed Feb 04, 2009 3:07 pm

aoleoooooo ce gura mare ai!!!!!!! :lol:
Tot ceea ce te inconjoara este ceea ce ai atras. Primesti ceea ce esti.


Return to “Rezidentiat 2009”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 29 guests