harrison

de dat il dam, dar il mai terminam ?
User avatar
bebelusha
junior
junior
Posts: 54
Joined: Mon Nov 06, 2006 11:56 am
Location: bucuresti

harrison

Postby bebelusha » Fri Jan 23, 2009 5:08 pm

Are cineva harrison in varianta electronica? va rog dc are cineva sa-mi trimita si mie pe mail......multumesc mult!

cosmynutza
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Thu Apr 10, 2008 10:58 am

Re: harrison

Postby cosmynutza » Fri Jan 23, 2009 5:53 pm

eu am harrison 14...daca vrei

User avatar
bebelusha
junior
junior
Posts: 54
Joined: Mon Nov 06, 2006 11:56 am
Location: bucuresti

Re: harrison

Postby bebelusha » Fri Jan 23, 2009 7:38 pm

DA. E bun. poti sa mi-l trimiti pe mail?

cosmynutza
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Thu Apr 10, 2008 10:58 am

Re: harrison

Postby cosmynutza » Fri Jan 23, 2009 10:09 pm

da pot :D ,numai sa-mi dai adresa de mail

User avatar
bebelusha
junior
junior
Posts: 54
Joined: Mon Nov 06, 2006 11:56 am
Location: bucuresti

Re: harrison

Postby bebelusha » Fri Jan 23, 2009 10:56 pm

ti-am trimis un mesaj privat cu adresa de mail.

User avatar
Spark
senior
senior
Posts: 168
Joined: Fri Oct 03, 2008 10:45 am

Re: harrison

Postby Spark » Sun Jan 25, 2009 8:11 pm

Angelescu are cineva?
Just because I'm sorry doesn't mean I didn't enjoy it at the time.

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: harrison

Postby marmotul » Sun Jan 25, 2009 8:53 pm

tot electronic? il am eu dar are 300 mega
qpepsi.gif

User avatar
Spark
senior
senior
Posts: 168
Joined: Fri Oct 03, 2008 10:45 am

Re: harrison

Postby Spark » Sun Jan 25, 2009 9:02 pm

Dap, tot electronic vreau. Poti sa-l arhivezi? :D
Just because I'm sorry doesn't mean I didn't enjoy it at the time.

cosmynutza
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Thu Apr 10, 2008 10:58 am

Re: harrison

Postby cosmynutza » Mon Jan 26, 2009 11:47 am

amyka mai trimite-mi o data adresa ta de mail.Am incercat sa trimit,si zice ca nu e buna adresa de mail :x

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: harrison

Postby alina_ok » Mon Jan 26, 2009 12:31 pm

deviez de la subiect, dar am nevoie de ajutor. am si eu o intrebare. stie cineva unde pot s agasesc si eu fiziopatologia prolapsului de valva mitrala? am cautat in toate cartile mele si pe net si nu gasesc ceva care sa mearga de scris intr-o lucrare de licent.please help.
khabi kushi khabie gham...

revoltataaa
junior
junior
Posts: 62
Joined: Fri Oct 03, 2008 11:05 am

Re: harrison

Postby revoltataaa » Wed Jan 28, 2009 11:16 am

medscape, pubmed, oxfordjournals, biblioteca UMF...nimic?

Eu pe google cautam journals online archive si imi dadeau arhivele jurnalelor de profil, pentru ca editiile recente sunt contracost.
Sau la biblioteca lucrari de licenta pe aceeasi tema, te uiti frumusel la sfarsit la bibliografie si vezi din ce articole s-a inspirat. Cauti titlul intre ghilimele pe google, gasesti pdf-ul sau full version si poate gasesti in articolul cu pricina un paragraf care sa te ajute. Licenta mea a avut 150 de pagini din 200 de articole, din cele 25 de capitole fiecare era o sinteza din cate 5-10 articole. Nu prea gasesti de-a gata totul.

Plus mai este un site la moldoveni cu lucrari de doctorat, ei le au versiunea completa la toate doctoratele din toate domeniile (inclusiv medicina) puse online, dar ai grija ca daca dai copy-paste fara sa le rescrii se poate sa te trezesti si cu cuvinte aberante tipic moldovinesti, mi-a mai ramas si mie cate un sporesc in loc de cresc, interleuchine in loc de IL...etc.

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: harrison

Postby gaurav_singh_md » Thu Jan 29, 2009 1:38 am

alina_ok wrote:deviez de la subiect, dar am nevoie de ajutor. am si eu o intrebare. stie cineva unde pot s agasesc si eu fiziopatologia prolapsului de valva mitrala? am cautat in toate cartile mele si pe net si nu gasesc ceva care sa mearga de scris intr-o lucrare de licent.please help.

if u know english/spanish/german try gigapedia.... google it, u need to register (free)

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: harrison

Postby alina_ok » Thu Jan 29, 2009 11:33 am

revoltataaa wrote:medscape, pubmed, oxfordjournals, biblioteca UMF...nimic?

Eu pe google cautam journals online archive si imi dadeau arhivele jurnalelor de profil, pentru ca editiile recente sunt contracost.
Sau la biblioteca lucrari de licenta pe aceeasi tema, te uiti frumusel la sfarsit la bibliografie si vezi din ce articole s-a inspirat. Cauti titlul intre ghilimele pe google, gasesti pdf-ul sau full version si poate gasesti in articolul cu pricina un paragraf care sa te ajute. Licenta mea a avut 150 de pagini din 200 de articole, din cele 25 de capitole fiecare era o sinteza din cate 5-10 articole. Nu prea gasesti de-a gata totul.

Plus mai este un site la moldoveni cu lucrari de doctorat, ei le au versiunea completa la toate doctoratele din toate domeniile (inclusiv medicina) puse online, dar ai grija ca daca dai copy-paste fara sa le rescrii se poate sa te trezesti si cu cuvinte aberante tipic moldovinesti, mi-a mai ramas si mie cate un sporesc in loc de cresc, interleuchine in loc de IL...etc.

nu imi trebuie de-a gata totul, doar cateva informatii, sa am pe ce construi eu. nu e pt mine lucrarea pentru mine sunt banii. daca era pt mine eram in criza MARE......asa......nu sunt. mai ales ca domnisoara a carei lucrare i-o fac, spera sa dea in februarie, dar eu spun ca poate la anul ...in februarie o sa intre ea in licenta. sunt oameni care chiar nu ar fi trebuit sa se afle la facultatea de medicina decat pe post de material de studiu, sau oameni de serviciu.
khabi kushi khabie gham...

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: harrison

Postby alina_ok » Thu Jan 29, 2009 11:38 am

gaurav_singh_md wrote:
alina_ok wrote:deviez de la subiect, dar am nevoie de ajutor. am si eu o intrebare. stie cineva unde pot s agasesc si eu fiziopatologia prolapsului de valva mitrala? am cautat in toate cartile mele si pe net si nu gasesc ceva care sa mearga de scris intr-o lucrare de licent.please help.

if u know english/spanish/german try gigapedia.... google it, u need to register (free)

cu engleza ma descurc, germana nu, spaniola nu, hindusa stiu da asta nu ma ajuta. :lol: . ms de ajutor am sa caut. numai sa imi treaca supararea pe fata careia ii fac lucrarea.
khabi kushi khabie gham...

ioana.ioana
Posts: 2
Joined: Fri Nov 21, 2008 11:17 pm

Re: harrison

Postby ioana.ioana » Thu Jan 29, 2009 6:01 pm

[b]revoltataaa

Plus mai este un site la moldoveni cu lucrari de doctorat, ei le au versiunea completa la toate doctoratele din toate domeniile (inclusiv medicina) puse online, dar ai grija ca daca dai copy-paste fara sa le rescrii se poate sa te trezesti si cu cuvinte aberante tipic moldovinesti, mi-a mai ramas si mie cate un sporesc in loc de cresc, interleuchine in loc de IL...etc.


Te rog mult, poti sa-mi dai si mie site ? Am nevoie de cat mai multe informatii despre cancerul de pancreas!

ioana.ioana
Posts: 2
Joined: Fri Nov 21, 2008 11:17 pm

Re: harrison

Postby ioana.ioana » Thu Jan 29, 2009 6:06 pm

revoltataaa

Plus mai este un site la moldoveni cu lucrari de doctorat, ei le au versiunea completa la toate doctoratele din toate domeniile (inclusiv medicina) puse online, dar ai grija ca daca dai copy-paste fara sa le rescrii se poate sa te trezesti si cu cuvinte aberante tipic moldovinesti, mi-a mai ramas si mie cate un sporesc in loc de cresc, interleuchine in loc de IL...etc.


Te rog mult, poti sa-mi dai si mie site-ul? Am nevoie de cat mai multe informatii despre cancerul de pancreas!
Multumesc anticipat!

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: harrison

Postby marmotul » Thu Jan 29, 2009 6:07 pm

alina_ok wrote:
gaurav_singh_md wrote:
alina_ok wrote:deviez de la subiect, dar am nevoie de ajutor. am si eu o intrebare. stie cineva unde pot s agasesc si eu fiziopatologia prolapsului de valva mitrala? am cautat in toate cartile mele si pe net si nu gasesc ceva care sa mearga de scris intr-o lucrare de licent.please help.

if u know english/spanish/german try gigapedia.... google it, u need to register (free)

cu engleza ma descurc, germana nu, spaniola nu, hindusa stiu da asta nu ma ajuta. :lol: . ms de ajutor am sa caut. numai sa imi treaca supararea pe fata careia ii fac lucrarea.

cu cit o taxezi? :devil: :devil:
qpepsi.gif

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: harrison

Postby alina_ok » Thu Jan 29, 2009 6:13 pm

cu cit o taxezi? :devil: :devil:[/quote]
cu 200 de roni. nu stiu daca e mult sau putin, dar stiu ca unei colege in vara anul trecut i-a luat 100 de roni numai pe tehnoredactare. eu o fac toata, de la cules de materiale pana la tehnoredactare.
khabi kushi khabie gham...

User avatar
tovarasu
junior
junior
Posts: 29
Joined: Mon Nov 24, 2008 12:50 am

Re: harrison

Postby tovarasu » Thu Jan 29, 2009 6:21 pm

[/quote]
cu 200 de roni. nu stiu daca e mult sau putin, dar stiu ca unei colege in vara anul trecut i-a luat 100 de roni numai pe tehnoredactare. eu o fac toata, de la cules de materiale pana la tehnoredactare.[/quote]

sper că glumesti :shock: , e fff putin

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: harrison

Postby alina_ok » Thu Jan 29, 2009 7:14 pm

tovarasu wrote:

cu 200 de roni. nu stiu daca e mult sau putin, dar stiu ca unei colege in vara anul trecut i-a luat 100 de roni numai pe tehnoredactare. eu o fac toata, de la cules de materiale pana la tehnoredactare.[/quote]

sper că glumesti :shock: , e fff putin[/quote]
speri degeaba. nu glumesc. da cat ar trebui sa cer? eu m-am gandit ca e mult si asa.
khabi kushi khabie gham...

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: harrison

Postby Chingachgook » Thu Jan 29, 2009 7:56 pm

pai avand in vedere la cum scrii eu cred ca daca ceri mai mult de 100 de ron se tepuieste fata.

sper ca te limitezi la a copia din carti. daca te arunci si la observatii personale parca vad ca ia clienta 9 nu 10 ca toata lumea.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: harrison

Postby alina_ok » Thu Jan 29, 2009 8:58 pm

kooksee wrote:pai avand in vedere la cum scrii eu cred ca daca ceri mai mult de 100 de ron se tepuieste fata.

sper ca te limitezi la a copia din carti. daca te arunci si la observatii personale parca vad ca ia clienta 9 nu 10 ca toata lumea.

sa iti scriu un cuvant care ti s-ar potrivi tie?care incepe cu s......? nu mai scriu ca e urat. stii care e problema ta?
esti frustrat. unul dintre motive este ca nu ai destul testosteron ca sa fii barbat. esti ceva de genul mic de statura slab si cu voce subtire. si daca te mai si enervezi, ajungi sa vorbesti ca baietii ajunsi la pubertate. nici macar femeile nu sunt asa de isterice ca tine. stai tu calm ca aia e multumita si cu 5 daca e vb, e la fel de desteapta ca si tine. nu-i ajunge iq-ul nici pana la boasele motanului meu( e o expresie in caz ca nu iti dai seama). eu spun ca decat sa imi comentezi mie, mai bine palpeaza-ti sanii.
khabi kushi khabie gham...

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: harrison

Postby Chingachgook » Thu Jan 29, 2009 9:08 pm

alina_ok wrote: stii care e problema ta?
esti frustrat. .


da, m-ai prins.
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: harrison

Postby marmotul » Thu Jan 29, 2009 9:14 pm

alina, eu stiu ca mergea treaba pe la 100 euro. si eu zic ca e putin 200 ron. cite pagini speri sa iasa? cu tot cu poze, etc etc
qpepsi.gif

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: harrison

Postby alina_ok » Thu Jan 29, 2009 9:30 pm

razwin2 wrote:alina, eu stiu ca mergea treaba pe la 100 euro. si eu zic ca e putin 200 ron. cite pagini speri sa iasa? cu tot cu poze, etc etc

pai imi ies in jur de 90 de pagini.22 mi-au iesit numai la partea introductiva(istoric, anatomie anatomopat, si fiziologie).fiziopatologie nu gasesc. si dupa aia urmeaza clasificare, asocierile prolapsului de valva mitrala cu sindromul marfan, daca scriu de si de sindromul marfan , ca asa e corect daca il pomenesc sa il si descriu mai ies vreo 2-3 pagini. apoi simptomatologie,diagnostic, tratament, prosgnostic,si statistica. la lucrarea mea "tatralogia Fallot" am scris 99 de pagini fara bibliografie si cuprins. stiu ca trebuie minim 50 de pagini la o lucrare de licenta.
khabi kushi khabie gham...

User avatar
cosmina-gabriela
elder
elder
Posts: 1871
Joined: Sat Dec 03, 2005 9:35 pm
Location: unde nu creste iarba
Contact:

Re: harrison

Postby cosmina-gabriela » Thu Jan 29, 2009 11:57 pm

alina_ok wrote:
kooksee wrote:pai avand in vedere la cum scrii eu cred ca daca ceri mai mult de 100 de ron se tepuieste fata.

sper ca te limitezi la a copia din carti. daca te arunci si la observatii personale parca vad ca ia clienta 9 nu 10 ca toata lumea.

sa iti scriu un cuvant care ti s-ar potrivi tie?care incepe cu s......? nu mai scriu ca e urat. stii care e problema ta?
esti frustrat. unul dintre motive este ca nu ai destul testosteron ca sa fii barbat. esti ceva de genul mic de statura slab si cu voce subtire. si daca te mai si enervezi, ajungi sa vorbesti ca baietii ajunsi la pubertate. nici macar femeile nu sunt asa de isterice ca tine. stai tu calm ca aia e multumita si cu 5 daca e vb, e la fel de desteapta ca si tine. nu-i ajunge iq-ul nici pana la boasele motanului meu( e o expresie in caz ca nu iti dai seama). eu spun ca decat sa imi comentezi mie, mai bine palpeaza-ti sanii.


:shock: :shock: :shock: :lol:

o fi la menopauza

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: harrison

Postby alina_ok » Fri Jan 30, 2009 12:05 am

nu e, ca-i baiat, sau tentativa de.....
khabi kushi khabie gham...

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17799
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: harrison

Postby Phat Skidz » Fri Jan 30, 2009 2:31 am

Eu zic că aşa ceva este fraudă, şi se pedepseşte conform legii.
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21952
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: harrison

Postby Melania » Fri Jan 30, 2009 2:42 am

Legii academice romane. Doua bice ude la talpile goale si gandilat la axile cu pana de paun.
Alina daca pui si posturile tale de pe imed iti mai ies doua pagini.
PS: eu nu m-am prins care e cuvantul ala cu 's'.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: harrison

Postby Chingachgook » Fri Jan 30, 2009 3:06 am

senzual



parerea mea
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: harrison

Postby alina_ok » Fri Jan 30, 2009 10:51 am

Melania wrote:Legii academice romane. Doua bice ude la talpile goale si gandilat la axile cu pana de paun.
Alina daca pui si posturile tale de pe imed iti mai ies doua pagini.
PS: eu nu m-am prins care e cuvantul ala cu 's'.

imi ies mai multe. nu cred ca te-ai prins. nu e "senzual". am o intrebare. forumul nu e pentru discutii?adica daca te aflii intr-o anumita situatie si mai sunt oameni in aceeasi situatie ca si tine nu se poate dicuta pe forum cu ei chiar daca sunt din Bucuresti? sau voi sunteti zei si muritorii de rand nu au acces pe terenul vostru?
khabi kushi khabie gham...

User avatar
no_name
newbie
newbie
Posts: 14
Joined: Wed Dec 31, 2008 8:14 pm

Re: harrison

Postby no_name » Fri Jan 30, 2009 11:27 am

alina_ok wrote: forumul nu e pentru discutii?adica daca te aflii intr-o anumita situatie si mai sunt oameni in aceeasi situatie ca si tine nu se poate dicuta pe forum cu ei chiar daca sunt din Bucuresti? sau voi sunteti zei si muritorii de rand nu au acces pe terenul vostru?

te inseli alina...nu tre sa deranjezi tzatzele din varful clasamentului la postat.
ai acolo o optiune, care se numeste friends and foes... daca ii adaugi pe oricare din ei la foes, nu le mai vezi posturile, deci ii igonori.
si cum ignoranta doare intotdeauna la unu care vrea sa fie bagat in seama cu orice pret :peace: eu zic ca o sa ai succes.
succes cu lucrarea aia, eu zic ca daca e prietena cu tine ii iei acceptabil, daca nu o cunosti, ai putea sa-i iei dublu.
anti trolls:
A troll is someone who posts controversial, inflammatory, irrelevant or OT messages in an online community(forum) with the intention of provoking other users into an emotional response or to generally disrupt normal on-topic discussion...

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: harrison

Postby alina_ok » Fri Jan 30, 2009 12:55 pm

no_name wrote:
alina_ok wrote: forumul nu e pentru discutii?adica daca te aflii intr-o anumita situatie si mai sunt oameni in aceeasi situatie ca si tine nu se poate dicuta pe forum cu ei chiar daca sunt din Bucuresti? sau voi sunteti zei si muritorii de rand nu au acces pe terenul vostru?

te inseli alina...nu tre sa deranjezi tzatzele din varful clasamentului la postat.
ai acolo o optiune, care se numeste friends and foes... daca ii adaugi pe oricare din ei la foes, nu le mai vezi posturile, deci ii igonori.
si cum ignoranta doare intotdeauna la unu care vrea sa fie bagat in seama cu orice pret :peace: eu zic ca o sa ai succes.
succes cu lucrarea aia, eu zic ca daca e prietena cu tine ii iei acceptabil, daca nu o cunosti, ai putea sa-i iei dublu.

multumesc. chiar a mers. cred ca majoritatea au facut asa cu un anumit utilizator care reuseste sa-i enerveze si pe cei mai calmi dintre noi. fata careia ii fac lucrarea a fost colega mea de serie anul trecut. e basarabeanca, are bani, dar totusi nu vreau sa jefuiesc oamenii. daca o sa fie multrumita la sfarsit, dupa ce da licenta sigur o sa imi aprecieze munca intr-un fel. nu e prea desteapta dar are si ea partile ei bune. de fapt eu nu am vrut sa ii iau bani deloc am vrut sa o ajut doar. dar ea a pus ca nu se poate asa. mai am colegi pe care ii ajut la lucrari, si anul trecut am facut la fel. si apropo de formulari si de coerenta, anul trecut ne trimiteam lucrarile unii la altii pentru verificarea corectitudinii de exprimare. am citit si eu lucrarile altor colegi de ai mei, si ei a citit-o pe a mea. intotdeauna exista unele greseli care ii scapa autorului. asta nu inseamna ca e prost si nu stie sa scrie. asa spun eu, acu fiecare cu parerea lui, doar suntem oameni liberi intr-o tara libera.
khabi kushi khabie gham...

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: harrison

Postby marmotul » Fri Jan 30, 2009 6:34 pm

din cele ce ai spus cred ca iese o lucrare buna. sfatul meu e sa ceri 100 euro, ca doar e munca ta. asta ar fi minimum. si daca tot iti mai ajuti colegii, ajuta-i contra cost ca nu iti vor mai fi colegi prea mult timp. cred ca si tu ai nevoie de bani si daca ei sunt lenesi de ce nu ai profita?
qpepsi.gif

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: harrison

Postby alina_ok » Fri Jan 30, 2009 7:23 pm

razwin2 wrote:din cele ce ai spus cred ca iese o lucrare buna. sfatul meu e sa ceri 100 euro, ca doar e munca ta. asta ar fi minimum. si daca tot iti mai ajuti colegii, ajuta-i contra cost ca nu iti vor mai fi colegi prea mult timp. cred ca si tu ai nevoie de bani si daca ei sunt lenesi de ce nu ai profita?

asa-i dar mai exista si reversul medaliei. ma gandesc ca se poate sa am si eu vreo data nevoie de ajutorul lor si atunci o sa ma taxeze si ei. nu e vb de lene. am prieteni care sunt foarte bine pregatiti dar li se pare ca daca ii ajuta cineva mai mare iese treaba mai buna.
khabi kushi khabie gham...

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: harrison

Postby marmotul » Fri Jan 30, 2009 8:04 pm

alina_ok wrote:asa-i dar mai exista si reversul medaliei. ma gandesc ca se poate sa am si eu vreo data nevoie de ajutorul lor si atunci o sa ma taxeze si ei. .

or se te taxeze oricum, chiar daca i-ai ajutat sau nu.
qpepsi.gif

didiland11
senior
senior
Posts: 256
Joined: Wed Apr 09, 2008 12:02 am

Re: harrison

Postby didiland11 » Fri Jan 30, 2009 8:47 pm

150minim. in Iasi piata e 150-200eu, si e o piata saraca. Nu o strica :wink:

revoltataaa
junior
junior
Posts: 62
Joined: Fri Oct 03, 2008 11:05 am

Re: harrison

Postby revoltataaa » Fri Jan 30, 2009 8:59 pm

didiland11 wrote:150minim. in Iasi piata e 150-200eu, si e o piata saraca. Nu o strica :wink:


eu am dat 1 leu pagina pt tehnoredactat, eu nu stiu (sau nu vreau) sa scriu cu diacritice, si facusem capitolele separat, mai adaugam paragrafe, se ducea naibii bibliografia, in fine, pt 150 ron s-a ocupat cineva de ea, a incardat bine graficele in text (cred ca aproape 40 pagini au fost cu grafice din SPSS), imi pare rau, trebuia sa o cumpar sau in aprilie cand mi-a zis coordonatoarea ca e perfecta sa ii cer referatul, si sa nu astept luna august ca sa se razgandeasca.

In schimb pt 200 de euro trebuie sa faci asa: vb cu profii (unii, se stiu ei care), dai o hartiuta cu datele tale (nume, prenume, etc) si un CD pt prezentare. In august mergi la "delegat" ai referatul si iei lucrarea legata si CD-ul iar in septembrie incerci sa memorezi 15 slide-uri pt comisie.

Altii pur si simplu au xeroxat lucrari mai vechi, nici macar nu le-au tehnoredactat, dar au trebuit sa si le lege singuri si sa faca slideuri.

Pentru site-ul respectiv va rog faceti un efort si cautati-l, cred ca ajunge informatia cum ca ar exista un site cu doctorate, mi-e imi da al doilea rezultat din search-ul pe google.

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: harrison

Postby alina_ok » Fri Jan 30, 2009 10:25 pm

didiland11 wrote:150minim. in Iasi piata e 150-200eu, si e o piata saraca. Nu o strica :wink:

n-o stric. nu fac eu mare afacere din lucrari de diploma. asta fac cei de la xerox. am gasit si eu pe un site pe net mai multe lucrari de la diferite facultati cu 220 de roni, dar asta anul trecut. presupun ca era un xerox. cine putea sa aiba mai multe lucrari de la mai multe facultati decat unul de la un xerox? nu pot sa cer mai mult. cazurile si le scoate fata singura.
khabi kushi khabie gham...

kaktus
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Wed Dec 17, 2008 1:25 pm

Re: harrison

Postby kaktus » Sat Jan 31, 2009 9:37 pm

400 euro e pretul unei lucrari de diploma pe piata neagra a asistentilor si sefilor de lucrari din comisie..... Fara sa fie gata scrisa. Recalculati-va pretul efortului depus..... In Bucuresti. Anul trecut era 300 euro. Acum e criza, e inflatie :) parca vad ca la anul o sa fie 500


Return to “Rezidentiat 2009”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests