Acte si demersuri pentru stagiatura?

de dat il dam, dar il mai terminam ?
User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby alina_ok » Tue Jan 06, 2009 5:54 pm

jeromeKjerome wrote:
alina_ok wrote:
DA!!!!vreau sa ti le introduc tie in c.........ochi


Da' pt asta trebuie sa vii la mine pe sectie.

la ce sectie?
khabi kushi khabie gham...

rezid
junior
junior
Posts: 85
Joined: Sat Oct 18, 2008 4:38 pm

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby rezid » Tue Jan 06, 2009 10:26 pm

tz tz tz....niste copii... tz tz tz nu luati in seama acest topic!!!! :mrgreen:

User avatar
drzuzu
senior
senior
Posts: 140
Joined: Fri Nov 21, 2008 6:01 pm
Location: cuca macaii
Contact:

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby drzuzu » Wed Jan 07, 2009 1:49 pm

rezid wrote:aha OK nu, ma interesa un aspect, dar nu cred ca ma poti ajuta..... eu am depus si actele pt somaj _am inteles ca acea prima de instalare ar fi conditionata de acest dosar_ in fine , la oficiul fortelor de munca mi-au spus ca voi primi un salariu minim pe economie la incadrare, cand ma voi angaja ca si "stagiar" asta in afara somajului, in afara salariului..! mai stie cineva ceva de salariul acesta?
daca il primim mai baneficiem si de prima de instalare cand vom fi rezidenti?!
Felicitari si din partea mea! :allright: eu inca mai astept raspunsul, ar trebui sa-l am sapt asta teoretic.


Si eu mi-am depus actele pt somaj. Din cate am inteles eu de la tanti de la AJOFM, daca ma voi angaja prin AJOFM voi avea salariul minim+o indemnizatie de la AJOFM timp de cateva luni, in procent de 30% din salariul minim. Daca ma voi angaja ca stagiar (nu prin AJOFM), voi primi de la AJOFM 30% din valoarea somajului ( 30% din 270 lei) timp de o luna. Asa am inteles eu.
"Poti zidi o lume-ntreaga, poti s-o sfarmi, orice ai spune, peste toate o lopata de tarana se depune..."

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby alina_ok » Wed Jan 07, 2009 8:17 pm

nu a primit nimeni nici un raspuns?
khabi kushi khabie gham...

rezid
junior
junior
Posts: 85
Joined: Sat Oct 18, 2008 4:38 pm

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby rezid » Wed Jan 07, 2009 9:41 pm

drzuzu wrote:
rezid wrote:aha OK nu, ma interesa un aspect, dar nu cred ca ma poti ajuta..... eu am depus si actele pt somaj _am inteles ca acea prima de instalare ar fi conditionata de acest dosar_ in fine , la oficiul fortelor de munca mi-au spus ca voi primi un salariu minim pe economie la incadrare, cand ma voi angaja ca si "stagiar" asta in afara somajului, in afara salariului..! mai stie cineva ceva de salariul acesta?
daca il primim mai baneficiem si de prima de instalare cand vom fi rezidenti?!
Felicitari si din partea mea! :allright: eu inca mai astept raspunsul, ar trebui sa-l am sapt asta teoretic.


Si eu mi-am depus actele pt somaj. Din cate am inteles eu de la tanti de la AJOFM, daca ma voi angaja prin AJOFM voi avea salariul minim+o indemnizatie de la AJOFM timp de cateva luni, in procent de 30% din salariul minim. Daca ma voi angaja ca stagiar (nu prin AJOFM), voi primi de la AJOFM 30% din valoarea somajului ( 30% din 270 lei) timp de o luna. Asa am inteles eu.

ms pt raspuns! si eu stiam de indemnizatia de 30 % dar stiam ca e indiferent de cine sau cum te angaja si se da pe o perioada egala cu cea normala ..pt un somer ma refer!
eu asa am inteles! :D
anyways cand voi avea raspunsul voi merge sa cer mai multe explicatii!

rezid
junior
junior
Posts: 85
Joined: Sat Oct 18, 2008 4:38 pm

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby rezid » Wed Jan 07, 2009 9:45 pm

cand ai depus dosarul pt practica drzuzu?

antoneasa
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Tue Jan 06, 2009 12:20 pm

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby antoneasa » Thu Jan 08, 2009 11:24 am

Am si eu o intrebare: stagiara fiind,cum pot obtzine o detasare de la un spital fara rezidentzi la unul cu rezidentzi si la cine trebuie apelat????

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby alina_ok » Thu Jan 08, 2009 12:08 pm

antoneasa wrote:Am si eu o intrebare: stagiara fiind,cum pot obtzine o detasare de la un spital fara rezidentzi la unul cu rezidentzi si la cine trebuie apelat????

de cand esti stagiara? si cine ti-a zis ca se poate face detasare?
khabi kushi khabie gham...

User avatar
drzuzu
senior
senior
Posts: 140
Joined: Fri Nov 21, 2008 6:01 pm
Location: cuca macaii
Contact:

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby drzuzu » Thu Jan 08, 2009 1:19 pm

rezid wrote:cand ai depus dosarul pt practica drzuzu?


Pe 10 decembrie si pe 11 a plecat la minister (asa mi-a spus o tanti de la ASP).
"Poti zidi o lume-ntreaga, poti s-o sfarmi, orice ai spune, peste toate o lopata de tarana se depune..."

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby alina_ok » Thu Jan 08, 2009 4:05 pm

ce inseamna daca dosarul meu e la resurse umane? e parobat sau ba? sau acolo ajung toate fie apobate sau nu? nu raspunde tantea aia de acolo, ar am aflat ca dosarul meu e acolo.
khabi kushi khabie gham...

User avatar
drzuzu
senior
senior
Posts: 140
Joined: Fri Nov 21, 2008 6:01 pm
Location: cuca macaii
Contact:

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby drzuzu » Thu Jan 08, 2009 4:07 pm

alina_ok wrote:ce inseamna daca dosarul meu e la resurse umane? e parobat sau ba? sau acolo ajung toate fie apobate sau nu? nu raspunde tantea aia de acolo, ar am aflat ca dosarul meu e acolo.


Cred ca acolo ajung toate. Din cate stiu, "resurse umane" are legatura cu anagjari/concedieri.
"Poti zidi o lume-ntreaga, poti s-o sfarmi, orice ai spune, peste toate o lopata de tarana se depune..."

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby alina_ok » Thu Jan 08, 2009 4:10 pm

drzuzu wrote:
alina_ok wrote:ce inseamna daca dosarul meu e la resurse umane? e parobat sau ba? sau acolo ajung toate fie apobate sau nu? nu raspunde tantea aia de acolo, ar am aflat ca dosarul meu e acolo.


Cred ca acolo ajung toate. Din cate stiu, "resurse umane" are legatura cu anagjari/concedieri.

aha. mie mi s-a zis ca e la resurse umane la serviciu financiar. si tantea aia de acolo nu raspunde nici in ruptul capului. ca am sunat si ieri si azi.
khabi kushi khabie gham...

User avatar
drzuzu
senior
senior
Posts: 140
Joined: Fri Nov 21, 2008 6:01 pm
Location: cuca macaii
Contact:

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby drzuzu » Thu Jan 08, 2009 4:12 pm

alina_ok wrote:
drzuzu wrote:
alina_ok wrote:ce inseamna daca dosarul meu e la resurse umane? e parobat sau ba? sau acolo ajung toate fie apobate sau nu? nu raspunde tantea aia de acolo, ar am aflat ca dosarul meu e acolo.


Cred ca acolo ajung toate. Din cate stiu, "resurse umane" are legatura cu anagjari/concedieri.

aha. mie mi s-a zis ca e la resurse umane la serviciu financiar. si tantea aia de acolo nu raspunde nici in ruptul capului. ca am sunat si ieri si azi.


Serviciul asta e din minister?
"Poti zidi o lume-ntreaga, poti s-o sfarmi, orice ai spune, peste toate o lopata de tarana se depune..."

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby alina_ok » Thu Jan 08, 2009 4:30 pm

Cred ca acolo ajung toate. Din cate stiu, "resurse umane" are legatura cu anagjari/concedieri.[/quote]
aha. mie mi s-a zis ca e la resurse umane la serviciu financiar. si tantea aia de acolo nu raspunde nici in ruptul capului. ca am sunat si ieri si azi.[/quote]

Serviciul asta e din minister?[/quote]
cred ca da.....nu stiu. oricum la asp la mine nu este. m-am uitat pe un fel de diagrama si scrie acolo ca este serviciul financiar si salarizare in cadrul resurselor umane. nu stiu. mi-e ciuda ca nu stiu nimic si nici nu pot afla. am palpitatii iar. nu mai suport.
khabi kushi khabie gham...

User avatar
drzuzu
senior
senior
Posts: 140
Joined: Fri Nov 21, 2008 6:01 pm
Location: cuca macaii
Contact:

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby drzuzu » Thu Jan 08, 2009 4:48 pm

alina_ok wrote:Serviciul asta e din minister?

cred ca da.....nu stiu. oricum la asp la mine nu este. m-am uitat pe un fel de diagrama si scrie acolo ca este serviciul financiar si salarizare in cadrul resurselor umane. nu stiu. mi-e ciuda ca nu stiu nimic si nici nu pot afla. am palpitatii iar. nu mai suport.[/quote]

Stai calma! Va fi bine! O sa vezi! Inseamna ca vom primi raspuns peste ceva timp. :peace: Da, Doamne! :angel:
"Poti zidi o lume-ntreaga, poti s-o sfarmi, orice ai spune, peste toate o lopata de tarana se depune..."

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby alina_ok » Thu Jan 08, 2009 5:04 pm

drzuzu wrote:
alina_ok wrote:Serviciul asta e din minister?

cred ca da.....nu stiu. oricum la asp la mine nu este. m-am uitat pe un fel de diagrama si scrie acolo ca este serviciul financiar si salarizare in cadrul resurselor umane. nu stiu. mi-e ciuda ca nu stiu nimic si nici nu pot afla. am palpitatii iar. nu mai suport.


Stai calma! Va fi bine! O sa vezi! Inseamna ca vom primi raspuns peste ceva timp. :peace: Da, Doamne! :angel:[/quote]
da tantea aia care mi-a raspuns si mi-a dat informatiile a zis ca sufla vantul prin minister si ca nu are cine sa raspunda la telefoane ca se schimba angajatii acuma. cine stie. oricum mie nu cred ca mi l-a aprobat dar altul sa mor ca nu mai fac. ca ajung la rezi daca mai stau si dupa ala sa mi-l aprobe, asta daca mai gasesc locuri pe la spitale. m-am saturat de idiotenia asta.
khabi kushi khabie gham...

vazi
senior
senior
Posts: 437
Joined: Sat Nov 22, 2008 7:47 pm
Location: Bucuresti (atm)

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby vazi » Thu Jan 08, 2009 5:05 pm

Resursele umane din minister au sef o tipa. Raluca N.
toate dosarele medicilor trec pe acolo (toate= toate ce au traba cu ministeru si asp) direct (exemplu echivalarea diplomei) sau indirect (cifrarii/statistica ASP - nr posturi / nr medici angajati etc). Serviciul asta s-a "spart" in CNPDS si 2 directii.
Subordonarea directiilor serviciilor rezulta din Organigram si ROF/ statut al MSP care iara ii in reorganizare cu noul Boc si Bazac au inceput cu sigla si numele . se numeste Ministerul Sanatatii si nu MIn Sanatatii Publice. Acces liber si grantat in baza legii de acces liber la info de inter public L544 parca...
prb ta insa sigur penduleaza intre birouri in cadrul serv. Resurse Umane. dece? finantare- salariul tau. cine din ce te va plati ca banii is ca si dati ptr salarii si nu i loc de stagiari desi drept(uri) aveti. daca cu tine sau cu altii dau aviz MSP sa se angajeze rezulta indesirabilul precedent si reintoarcerea la sistemul de stagiatura de acu 4-5 ani cand era obligatoriu in ciuda dezavantajelor: salarii in plus, munca zero (munca de secretara/scrib dar care ii de la sine inteles ca nu trebuieste lor) timp pierdut pana la "intrarea in productie" (si petr medici si min era nasol).
concluzie:
imho...se poate daca ai :
RABDARE+Xanax
legea 544 partial(rof organigrama drepturi, obligatii lista de documente accesibile) si Ordonanta 27/2003 impreuna cu legea de aprobare stiute pe de rost plus tot ce insemana stagiar/drept de libera practica.
30 zile revi cu hartie... declari lispa unui raspuns scris si ceri lipsa/ confirmarea raspunsului
45 zile revi cu hartie...declari lispa unui raspuns scris si ceri lipsa/ confirmarea raspunsului
credit/ bani imprumut ptr taxa de timbru si advocat
avocat si somatie ptr daune interese( cheltuieli salariale restante din lispsa de contract, cheltuieli de judecata, despagubiri in valoare de ... reprezentand ce vrei tu ... motivate insa cu algoritmul... ce vrei tu in ex: blocarea accesului la instruire si castigare dreptului de libera praactica prin tergiversare dosarului de raspuns imi aduce un prejudiciu veniturilor de... cu diminuare taxelor/ contributiilor la pensie si asigurari de sanatate cu ... etc inclusiv ocazionale tratamente/ servicii medicale ce au fost necesare datorita stresului cauzat - documentate beton in acest sens adev, Rp, factura etc). ai grija cat esti de agresiv totusi... la ei te intorci. si nu te vor uita pt ca prejudiciul trebuie recuperat inclusiv prin retinerii salariale ale "persoanelor vinovate"(dupa cercetarile administrative de rigoare).
proces prin care ceri si luoti ptr cel de mai sus.
sper ca ai inteles ceva dar nu am rabdare sa detaliez.
pq pas?

User avatar
drzuzu
senior
senior
Posts: 140
Joined: Fri Nov 21, 2008 6:01 pm
Location: cuca macaii
Contact:

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby drzuzu » Thu Jan 08, 2009 5:09 pm

Hmmm.... Am auzit ca noii ministrii schimba doar purtatorul de cuvant si secretara, nu tot personalul din minister (stiu dintr-o sursa sigura).
"Poti zidi o lume-ntreaga, poti s-o sfarmi, orice ai spune, peste toate o lopata de tarana se depune..."

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby alina_ok » Thu Jan 08, 2009 5:13 pm

vazi wrote:Resursele umane din minister au sef o tipa. Raluca N.
toate dosarele medicilor trec pe acolo (toate= toate ce au traba cu ministeru si asp) direct (exemplu echivalarea diplomei) sau indirect (cifrarii/statistica ASP - nr posturi / nr medici angajati etc). Serviciul asta s-a "spart" in CNPDS si 2 directii.
Subordonarea directiilor serviciilor rezulta din Organigram si ROF/ statut al MSP care iara ii in reorganizare cu noul Boc si Bazac au inceput cu sigla si numele . se numeste Ministerul Sanatatii si nu MIn Sanatatii Publice. Acces liber si grantat in baza legii de acces liber la info de inter public L544 parca...
prb ta insa sigur penduleaza intre birouri in cadrul serv. Resurse Umane. dece? finantare- salariul tau. cine din ce te va plati ca banii is ca si dati ptr salarii si nu i loc de stagiari desi drept(uri) aveti. daca cu tine sau cu altii dau aviz MSP sa se angajeze rezulta indesirabilul precedent si reintoarcerea la sistemul de stagiatura de acu 4-5 ani cand era obligatoriu in ciuda dezavantajelor: salarii in plus, munca zero (munca de secretara/scrib dar care ii de la sine inteles ca nu trebuieste lor) timp pierdut pana la "intrarea in productie" (si petr medici si min era nasol).
concluzie:
imho...se poate daca ai :
RABDARE+Xanax
legea 544 partial(rof organigrama drepturi, obligatii lista de documente accesibile) si Ordonanta 27/2003 impreuna cu legea de aprobare stiute pe de rost plus tot ce insemana stagiar/drept de libera practica.
30 zile revi cu hartie... declari lispa unui raspuns scris si ceri lipsa/ confirmarea raspunsului
45 zile revi cu hartie...declari lispa unui raspuns scris si ceri lipsa/ confirmarea raspunsului
credit/ bani imprumut ptr taxa de timbru si advocat
avocat si somatie ptr daune interese( cheltuieli salariale restante din lispsa de contract, cheltuieli de judecata, despagubiri in valoare de ... reprezentand ce vrei tu ... motivate insa cu algoritmul... ce vrei tu in ex: blocarea accesului la instruire si castigare dreptului de libera praactica prin tergiversare dosarului de raspuns imi aduce un prejudiciu veniturilor de... cu diminuare taxelor/ contributiilor la pensie si asigurari de sanatate cu ... etc inclusiv ocazionale tratamente/ servicii medicale ce au fost necesare datorita stresului cauzat - documentate beton in acest sens adev, Rp, factura etc). ai grija cat esti de agresiv totusi... la ei te intorci. si nu te vor uita pt ca prejudiciul trebuie recuperat inclusiv prin retinerii salariale ale "persoanelor vinovate"(dupa cercetarile administrative de rigoare).
proces prin care ceri si luoti ptr cel de mai sus.
sper ca ai inteles ceva dar nu am rabdare sa detaliez.

am inteles. pot sa ii acuz foarte usor de producere de stress suplimentar si sa ii taxez ca sunt cardiaca si am gasit zilele astea pe net ceva cum ca cei ca mine avem unele drepturi mai ciudate. numa ca s-ar putea sa imi dau tot mie in cap, ca pot sa zica dupa aia ca sunt inapta pentru munca si sa stau acasa pentru tot restul vietii mele. cred ca merg pe varianta cu xanax, numai ca imi trebuie reteta si pt alea si nu sunt asigurata si nu am nici medic de familie :D.
khabi kushi khabie gham...

flavv30
junior
junior
Posts: 78
Joined: Wed Nov 19, 2008 12:04 am

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby flavv30 » Thu Jan 08, 2009 10:39 pm

De la ASP Bucuresti mi-au spus astazi ca dosarele din decembrie au fost aprobate si trimise la spitale...cand am sunat la spital...mi-au spus ca pe ei nu i-a anuntat nimeni nimic...
A mai aflat cineva ceva?

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby alina_ok » Thu Jan 08, 2009 10:45 pm

flavv30 wrote:De la ASP Bucuresti mi-au spus astazi ca dosarele din decembrie au fost aprobate si trimise la spitale...cand am sunat la spital...mi-au spus ca pe ei nu i-a anuntat nimeni nimic...
A mai aflat cineva ceva?

se vede ca la fiecare care suna le spune altceva. la unii ca sunt aprobate, la altii ca nu stiu, mie ca nu e nimeni la resurse umane ca sunt in concediu sau ca se schimba acum oamenii din functii si nu are cine sa imi dea informatii informatii, si cine stie care este realitatea......... numai Dumnezeu si sfintii lui care ne mananca......
khabi kushi khabie gham...

flavv30
junior
junior
Posts: 78
Joined: Wed Nov 19, 2008 12:04 am

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby flavv30 » Thu Jan 08, 2009 10:48 pm

alina_ok wrote:
flavv30 wrote:De la ASP Bucuresti mi-au spus astazi ca dosarele din decembrie au fost aprobate si trimise la spitale...cand am sunat la spital...mi-au spus ca pe ei nu i-a anuntat nimeni nimic...
A mai aflat cineva ceva?

se vede ca la fiecare care suna le spune altceva. la unii ca sunt aprobate, la altii ca nu stiu, mie ca nu e nimeni la resurse umane ca sunt in concediu sau ca se schimba acum oamenii din functii si nu are cine sa imi dea informatii informatii, si cine stie care este realitatea......... numai Dumnezeu si sfintii lui care ne mananca......



La ASP serv. Runos...asta mi-au spus...cred ca mai sun maine odata sa vad ce mai spun...

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby alina_ok » Thu Jan 08, 2009 10:52 pm

flavv30 wrote:
alina_ok wrote:
flavv30 wrote:De la ASP Bucuresti mi-au spus astazi ca dosarele din decembrie au fost aprobate si trimise la spitale...cand am sunat la spital...mi-au spus ca pe ei nu i-a anuntat nimeni nimic...
A mai aflat cineva ceva?

se vede ca la fiecare care suna le spune altceva. la unii ca sunt aprobate, la altii ca nu stiu, mie ca nu e nimeni la resurse umane ca sunt in concediu sau ca se schimba acum oamenii din functii si nu are cine sa imi dea informatii informatii, si cine stie care este realitatea......... numai Dumnezeu si sfintii lui care ne mananca......



La ASP serv. Runos...asta mi-au spus...cred ca mai sun maine odata sa vad ce mai spun...

pai te suna ei pe tine cand este un rspuns clar de la minister. nu ai lasat numar de telefon la care sa te contacteze?
khabi kushi khabie gham...

flavv30
junior
junior
Posts: 78
Joined: Wed Nov 19, 2008 12:04 am

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby flavv30 » Thu Jan 08, 2009 10:57 pm

pai te suna ei pe tine cand este un rspuns clar de la minister. nu ai lasat numar de telefon la care sa te contacteze?[/quote]


Da, am lasat numar de telefon si am inteles ca de la spital ma vor suna...

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby alina_ok » Thu Jan 08, 2009 10:58 pm

ideea e ca trebuie sa faci un contract si trebuie sa te anunte in cazul in care ai raspuns afirmativ de la minister. asa mi se pare mie logic nu? bine, ca nici eu nu mai am rabdare si deja cred ca am sunat la toate numerele de pe site-ul ministerului, si la asp-ul din judetul meu, si tot nu am aflat nimic interesant.
khabi kushi khabie gham...

User avatar
drzuzu
senior
senior
Posts: 140
Joined: Fri Nov 21, 2008 6:01 pm
Location: cuca macaii
Contact:

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby drzuzu » Fri Jan 09, 2009 12:11 pm

Am sunat la ASP Bucuresti. Mi s-a spus ca toate dosarele (pt Bucuresti) au primit aprobare de la minister si luni sa ma prezint la biroul personal de la spitalul pt care am optat ca sa-mi incep activitatea! :peace:

Bafta tuturor!
"Poti zidi o lume-ntreaga, poti s-o sfarmi, orice ai spune, peste toate o lopata de tarana se depune..."

rezid
junior
junior
Posts: 85
Joined: Sat Oct 18, 2008 4:38 pm

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby rezid » Fri Jan 09, 2009 12:17 pm

felicitari drzuzu :allright:
multa bafta!

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby alina_ok » Fri Jan 09, 2009 12:24 pm

drzuzu wrote:Am sunat la ASP Bucuresti. Mi s-a spus ca toate dosarele (pt Bucuresti) au primit aprobare de la minister si luni sa ma prezint la biroul personal de la spitalul pt care am optat ca sa-mi incep activitatea! :peace:

Bafta tuturor!

felicitari.....spor la treaba. numai pentru bucuresti au rpimit aprobare? sau de restul nu se stie?
khabi kushi khabie gham...

User avatar
drzuzu
senior
senior
Posts: 140
Joined: Fri Nov 21, 2008 6:01 pm
Location: cuca macaii
Contact:

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby drzuzu » Fri Jan 09, 2009 12:24 pm

rezid wrote:felicitari drzuzu :allright:
multa bafta!


Deci...va fi bine pt toti!
Sa fie!

Multa bafta si voua!
"Poti zidi o lume-ntreaga, poti s-o sfarmi, orice ai spune, peste toate o lopata de tarana se depune..."

User avatar
drzuzu
senior
senior
Posts: 140
Joined: Fri Nov 21, 2008 6:01 pm
Location: cuca macaii
Contact:

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby drzuzu » Fri Jan 09, 2009 3:35 pm

alina_ok wrote:felicitari.....spor la treaba. numai pentru bucuresti au rpimit aprobare? sau de restul nu se stie?


Am intrebat si de dosarele celor din alte orase si mi s-a spus ca nu exista nici un dosar neaprobat.
"Poti zidi o lume-ntreaga, poti s-o sfarmi, orice ai spune, peste toate o lopata de tarana se depune..."

aspirina
senior
senior
Posts: 214
Joined: Fri Nov 21, 2008 2:43 am

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby aspirina » Fri Jan 09, 2009 5:13 pm

V-am zis yo ca au nevoie de voi :allright: Succes!

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby alina_ok » Fri Jan 09, 2009 5:25 pm

aspirina wrote:V-am zis yo ca au nevoie de voi :allright: Succes!

sigur ca au nevoie de scribi sau mesageri intre etaje. walk.gif
khabi kushi khabie gham...

andraumf
newbie
newbie
Posts: 24
Joined: Tue Sep 23, 2008 11:26 am

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby andraumf » Fri Jan 09, 2009 6:24 pm

care e salariul unui stagiar? :)

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby alina_ok » Fri Jan 09, 2009 6:29 pm

andraumf wrote:care e salariul unui stagiar? :)

cauta bine pe tpicul asta ca am postat un link cu salariul. 750 de roni da nu stiu daca impozabili sau nu, si nici cat este impozitul.
khabi kushi khabie gham...

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby 187.92a » Fri Jan 09, 2009 6:31 pm

in Ro este cota unica 16%, incepand cu 2005!!!!!. contributiile sunt insa mai mari

User avatar
drzuzu
senior
senior
Posts: 140
Joined: Fri Nov 21, 2008 6:01 pm
Location: cuca macaii
Contact:

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby drzuzu » Mon Jan 12, 2009 4:39 pm

aspirina wrote:V-am zis yo ca au nevoie de voi :allright: Succes!


Mersi madam docteur! Succes si tie la cabinet! :D
Si bafta multa cu transferul!
"Poti zidi o lume-ntreaga, poti s-o sfarmi, orice ai spune, peste toate o lopata de tarana se depune..."

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby alina_ok » Mon Jan 12, 2009 8:46 pm

mie nu mi-a fost aprobat dosarul :( :(
khabi kushi khabie gham...

User avatar
drzuzu
senior
senior
Posts: 140
Joined: Fri Nov 21, 2008 6:01 pm
Location: cuca macaii
Contact:

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby drzuzu » Tue Jan 13, 2009 11:08 am

alina_ok wrote:mie nu mi-a fost aprobat dosarul :( :(


Chiar? Esti sigura sau presupui?
"Poti zidi o lume-ntreaga, poti s-o sfarmi, orice ai spune, peste toate o lopata de tarana se depune..."

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby alina_ok » Tue Jan 13, 2009 12:19 pm

drzuzu wrote:
alina_ok wrote:mie nu mi-a fost aprobat dosarul :( :(


Chiar? Esti sigura sau presupui?

din pacate sunt sigura. am sunat la toate birourile din ministerul ala ca sa dau de urma dosarului. si intr-un final o tanti a zis ca dosarele aprobate se afla la financiar la o alta tanti si mi-a dat numarul de acolo, am sunat si acolo si tantea aia a zis ca dosarul meu sigur nu este la ea. deci .........
khabi kushi khabie gham...

cosmynutza
newbie
newbie
Posts: 17
Joined: Thu Apr 10, 2008 10:58 am

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby cosmynutza » Tue Jan 13, 2009 12:33 pm

Alina nu fi suparata...poate ca inca nu a fost aprobat,poate ca inca nu a ajuns la financiar.Ma gandesc ca totusi ar trebui sa ne sune,sa ne spuna cei de la ASP daca raspunsul e negativ sau afirmativ :hate:


Return to “Rezidentiat 2009”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 22 guests