Acte si demersuri pentru stagiatura?

de dat il dam, dar il mai terminam ?
antoneasa
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Tue Jan 06, 2009 12:20 pm

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby antoneasa » Fri Jan 16, 2009 12:47 pm

Buna,sunt din Craiova si azi mi-a venit aprobarea.De luni ma duc la spital sa imi fac dosarul.Eu mi-am depus cererea pe 5 decembrie.Bafta tuturor!!!!!!!

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby alina_ok » Fri Jan 16, 2009 1:35 pm

antoneasa wrote:Buna,sunt din Craiova si azi mi-a venit aprobarea.De luni ma duc la spital sa imi fac dosarul.Eu mi-am depus cererea pe 5 decembrie.Bafta tuturor!!!!!!!

nu te supara ca te intreb, dar ai sunat tu la asp, sau te-au sunat ei?
khabi kushi khabie gham...

antoneasa
newbie
newbie
Posts: 5
Joined: Tue Jan 06, 2009 12:20 pm

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby antoneasa » Fri Jan 16, 2009 2:34 pm

Eu am sunat la DSP Dolj pt ca eu nu le-am dat nr meu si de obicei ma duceam personal pana acolo.La spitalul pt care am optat am sa ma duc luni pt ca femeia de la DSP o sa imi trimita foaia azi si cum e vineri e normal sa ma duc luni.Sper sa va vina si voua cat de curand rezultatale.Bafta multa

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby alina_ok » Fri Jan 16, 2009 2:57 pm

antoneasa wrote:Eu am sunat la DSP Dolj pt ca eu nu le-am dat nr meu si de obicei ma duceam personal pana acolo.La spitalul pt care am optat am sa ma duc luni pt ca femeia de la DSP o sa imi trimita foaia azi si cum e vineri e normal sa ma duc luni.Sper sa va vina si voua cat de curand rezultatale.Bafta multa

aha. multumim de informatie. am sunat si eu la asp dar mi-a spus doamna de acolo ca nu au ajuns inca rspunsurile de la minister.
khabi kushi khabie gham...

breki
junior
junior
Posts: 98
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:42 pm

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby breki » Fri Jan 16, 2009 3:56 pm

Hi!

As vrea sa va intreb, daca a primit cineva aprobare la practica supravegheata chiar daca spitalul are 2-3 rezidenti, si este clasat spital municipal ?

Multumesc

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby alina_ok » Fri Jan 16, 2009 4:05 pm

breki wrote:Hi!

As vrea sa va intreb, daca a primit cineva aprobare la practica supravegheata chiar daca spitalul are 2-3 rezidenti, si este clasat spital municipal ?

Multumesc

eu am depus la spital municipal si are rezidenti. si inca nu am nici un raspuns clar. doar comvingerea mea ca nu e aprobat. si faza cu spitalul municipal nu prea are importanta din cate stiu eu. treaba e cu spitalele universitare nu municipale.
khabi kushi khabie gham...

rezid
junior
junior
Posts: 85
Joined: Sat Oct 18, 2008 4:38 pm

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby rezid » Fri Jan 16, 2009 8:16 pm

[quote="antoneasa"]Eu am sunat la DSP Dolj pt ca eu nu le-am dat nr meu si de obicei ma duceam personal pana acolo.La spitalul pt care am optat am sa ma duc luni pt ca femeia de la DSP o sa imi trimita foaia azi si cum e vineri e normal sa ma duc luni.Sper sa va vina si voua cat de curand rezultatale.Bafta multa[/quote
merci pt informatie, numai bine si multa bafta si tie antoneasa! :allright:

flavv30
junior
junior
Posts: 78
Joined: Wed Nov 19, 2008 12:04 am

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby flavv30 » Sat Jan 17, 2009 6:40 pm

Buna tuturor!

Eu mi-am depus actele pt stagiatura in decembrie pe 12 ,...pt Spit.Dr.Stoia Bucuresti...si ieri am aflat de la doamnele de la ASP...(plictisite)...cica pt siptalul asta nu s-a aprobat niciun dosar...dar sunt in ceatza totala...pt ca prima data ea m-a intrebat cand am depus dosarul...si mi-a zis ca dosarele din decembrie...nu au venit inca...iar dupa aceea ea m-a intrebat la ce spital am depus...si mi-a siz ca pt Dr.Stoia...nu s-a aprobat...
,M aintrebv oare...cumva mi-a zis asa doar sa scape de mine la telefon...pt ca se contrazice singura...ba ca nu a venit nicun dosar...ba ca pt sitalul asta nu s-a aprobat....
:oops: si mi-a zis ca sa ma duc sa- mi caut alt spital....avetzi vre-o idee unde sa ma mai duc... :x

Daca stie cineva....ceva de acest spital..sau dc a mai depus cineva dosar pt el...va ros puneti-mi si mie...ca sunt intr-o dilema totala... :x

Si bafta tuturor celor care au reusit.....

rezid
junior
junior
Posts: 85
Joined: Sat Oct 18, 2008 4:38 pm

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby rezid » Sat Jan 17, 2009 10:44 pm

flavv30 wrote:Buna tuturor!

Eu mi-am depus actele pt stagiatura in decembrie pe 12 ,...pt Spit.Dr.Stoia Bucuresti...si ieri am aflat de la doamnele de la ASP...(plictisite)...cica pt siptalul asta nu s-a aprobat niciun dosar...dar sunt in ceatza totala...pt ca prima data ea m-a intrebat cand am depus dosarul...si mi-a zis ca dosarele din decembrie...nu au venit inca...iar dupa aceea ea m-a intrebat la ce spital am depus...si mi-a siz ca pt Dr.Stoia...nu s-a aprobat...
,M aintrebv oare...cumva mi-a zis asa doar sa scape de mine la telefon...pt ca se contrazice singura...ba ca nu a venit nicun dosar...ba ca pt sitalul asta nu s-a aprobat....
:oops: si mi-a zis ca sa ma duc sa- mi caut alt spital....avetzi vre-o idee unde sa ma mai duc... :x

Daca stie cineva....ceva de acest spital..sau dc a mai depus cineva dosar pt el...va ros puneti-mi si mie...ca sunt intr-o dilema totala... :x

Si bafta tuturor celor care au reusit.....

Este posibil sa se pregateasca rezidenti in acel spital!
Ar fi trebuit sa-ti spuna, in orice caz tot la doamnele amabile de la ASP trebuie sa intrebi deaorece ele au lista spitalelor platitoare pt practica asistata prin urmare, ele stiu unde, ce, cand si cum.. :wink: :allright:

User avatar
drzuzu
senior
senior
Posts: 140
Joined: Fri Nov 21, 2008 6:01 pm
Location: cuca macaii
Contact:

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby drzuzu » Mon Jan 19, 2009 12:49 pm

flavv30 wrote:Buna tuturor!

Eu mi-am depus actele pt stagiatura in decembrie pe 12 ,...pt Spit.Dr.Stoia Bucuresti...si ieri am aflat de la doamnele de la ASP...(plictisite)...cica pt siptalul asta nu s-a aprobat niciun dosar...dar sunt in ceatza totala...pt ca prima data ea m-a intrebat cand am depus dosarul...si mi-a zis ca dosarele din decembrie...nu au venit inca...iar dupa aceea ea m-a intrebat la ce spital am depus...si mi-a siz ca pt Dr.Stoia...nu s-a aprobat...
,M aintrebv oare...cumva mi-a zis asa doar sa scape de mine la telefon...pt ca se contrazice singura...ba ca nu a venit nicun dosar...ba ca pt sitalul asta nu s-a aprobat....
:oops: si mi-a zis ca sa ma duc sa- mi caut alt spital....avetzi vre-o idee unde sa ma mai duc... :x

Daca stie cineva....ceva de acest spital..sau dc a mai depus cineva dosar pt el...va ros puneti-mi si mie...ca sunt intr-o dilema totala... :x

Si bafta tuturor celor care au reusit.....


Si eu am patit la fel. Am optat tot pt "Dr. Stoia", care acum mai nou are rezidenti. Eu am fost la Boli cronice si geriatrie "Sf. Luca" care este pe Sos. Berceni, dupa Bagdasar-Arseni, cum mergi de la Piata Sudului spre Aparatorii Patriei, vis-a-vis de Piata Berceni si posta (ca sa-ti dau niste repere). La "Sf. Luca" intreaba de d-na Enache de la serviciul Runos, biroul Administrativ. Te vor indruma cei de la spital pt ca sunt draguti. Trebuie sa faci o alta cerere catre managerul spitalului...

Multa bafta!
"Poti zidi o lume-ntreaga, poti s-o sfarmi, orice ai spune, peste toate o lopata de tarana se depune..."

User avatar
drzuzu
senior
senior
Posts: 140
Joined: Fri Nov 21, 2008 6:01 pm
Location: cuca macaii
Contact:

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby drzuzu » Mon Jan 19, 2009 12:59 pm

Du-te la "Sf. Luca si spune-i d-nei Enache ca te-au trimis de la ASP. Sf Luca are nevoie de stagiari. Incearca sa obtii semnaturile in aceeasi zi ca sa ajungi la ASP sa lasi cererea tot in aceeasi zi, sa nu mai astepti dupa raspunsul spitalului. Spune ca asa ti-au zis de la ASP. Eu asa am facut.

Bafta!
"Poti zidi o lume-ntreaga, poti s-o sfarmi, orice ai spune, peste toate o lopata de tarana se depune..."

flavv30
junior
junior
Posts: 78
Joined: Wed Nov 19, 2008 12:04 am

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby flavv30 » Mon Jan 19, 2009 1:02 pm

pai si ti-z aprobat?..cererea..la Sf.Luca?
Oricum oerci pt informatzie...esti o bomboana...crede-ma ca sunt disperata...nu vreau sa pierd un an stand acasa si asteptand...viitorul rezi...

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby alina_ok » Mon Jan 19, 2009 1:05 pm

drzuzu wrote:Du-te la "Sf. Luca si spune-i d-nei Enache ca te-au trimis de la ASP. Sf Luca are nevoie de stagiari. Incearca sa obtii semnaturile in aceeasi zi ca sa ajungi la ASP sa lasi cererea tot in aceeasi zi, sa nu mai astepti dupa raspunsul spitalului. Spune ca asa ti-au zis de la ASP. Eu asa am facut.

Bafta!

da nu te-a pus sa faci si alta fisa medicala? sau nu ai facut deloc nici la primul dosar? deci eu inca nu am aflat nimic. chiar e culmea nesimtirii.
khabi kushi khabie gham...

flavv30
junior
junior
Posts: 78
Joined: Wed Nov 19, 2008 12:04 am

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby flavv30 » Mon Jan 19, 2009 1:05 pm

Scuze...am tastataura proasta...!!!
pai si ti-a aprobat cererea..???...crezi ca daca ma duc...am sanse?....
Ce tara avem...si doamnele de la ASP...de ce naiba ne-a mai spus ca Dr.Stoia...primeste...casa pierdem noi vremea...ufffffffff....

Merci oricum..pt ajutor...

User avatar
drzuzu
senior
senior
Posts: 140
Joined: Fri Nov 21, 2008 6:01 pm
Location: cuca macaii
Contact:

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby drzuzu » Mon Jan 19, 2009 1:08 pm

flavv30 wrote:pai si ti-z aprobat?..cererea..la Sf.Luca?
Oricum oerci pt informatzie...esti o bomboana...crede-ma ca sunt disperata...nu vreau sa pierd un an stand acasa si asteptand...viitorul rezi...


Cu placere!
La "Sf Luca" mi-a aprobat si directorul medical si managerul. Azi cei de la ASP au trimis dosarul meu din nou la MS pt o stampila (cica e o formalitate aprobarea de la MS). Mie mi s-a spus sapt trecuta ca sa imi schimb spitalul si imi aproba dosarul....
La "Sf Luca" iti aproba cererea pt ca au nevoie de personal, asa mi-a zis o tanti de la ASP si chiar asa mi s-am intamplat. Am rugat-o pe d-na Enache sa ma ajute sa otin semnaturile mai repede, sa urgentez un pic procedurile si sa ajung in aceeasi zi la ASP sa las cererea...Asta se intampla joi.

Multa bafta!
"Poti zidi o lume-ntreaga, poti s-o sfarmi, orice ai spune, peste toate o lopata de tarana se depune..."

User avatar
drzuzu
senior
senior
Posts: 140
Joined: Fri Nov 21, 2008 6:01 pm
Location: cuca macaii
Contact:

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby drzuzu » Mon Jan 19, 2009 1:10 pm

alina_ok wrote:da nu te-a pus sa faci si alta fisa medicala? sau nu ai facut deloc nici la primul dosar? deci eu inca nu am aflat nimic. chiar e culmea nesimtirii.


Eu nu am facut fisa medicala. Nu mi-a cerut. Am refacut doar cererea catre manager si am schimbat numele spitalului, atata tot!
"Poti zidi o lume-ntreaga, poti s-o sfarmi, orice ai spune, peste toate o lopata de tarana se depune..."

User avatar
drzuzu
senior
senior
Posts: 140
Joined: Fri Nov 21, 2008 6:01 pm
Location: cuca macaii
Contact:

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby drzuzu » Mon Jan 19, 2009 1:13 pm

flavv30 wrote:Scuze...am tastataura proasta...!!!
pai si ti-a aprobat cererea..???...crezi ca daca ma duc...am sanse?....
Ce tara avem...si doamnele de la ASP...de ce naiba ne-a mai spus ca Dr.Stoia...primeste...casa pierdem noi vremea...ufffffffff....

Merci oricum..pt ajutor...


Eu cred ca ai sanse. La ora asta nu-l mai gasesti pe manager. Du-te maine dimineata. Eu am fost joi pe la 11 si la 12.30 eram la ASP cu noua cerere semnata.
"Poti zidi o lume-ntreaga, poti s-o sfarmi, orice ai spune, peste toate o lopata de tarana se depune..."

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby alina_ok » Mon Jan 19, 2009 1:15 pm

drzuzu wrote:
alina_ok wrote:da nu te-a pus sa faci si alta fisa medicala? sau nu ai facut deloc nici la primul dosar? deci eu inca nu am aflat nimic. chiar e culmea nesimtirii.


Eu nu am facut fisa medicala. Nu mi-a cerut. Am refacut doar cererea catre manager si am schimbat numele spitalului, atata tot!

aha. e bine. altii pun a doua oara si eu nu am primit inca nimic. qleft1.gif
khabi kushi khabie gham...

User avatar
drzuzu
senior
senior
Posts: 140
Joined: Fri Nov 21, 2008 6:01 pm
Location: cuca macaii
Contact:

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby drzuzu » Mon Jan 19, 2009 1:17 pm

flavv30 wrote:Scuze...am tastataura proasta...!!!
pai si ti-a aprobat cererea..???...crezi ca daca ma duc...am sanse?....
Ce tara avem...si doamnele de la ASP...de ce naiba ne-a mai spus ca Dr.Stoia...primeste...casa pierdem noi vremea...ufffffffff....

Merci oricum..pt ajutor...


Sa ai copie xerox dupa diploma si buletin sa le lasi acolo, la "Sf Luca". Ei iti vor da o adeverinta unde vor semna managerul si directorul medical, unde scrie ca sunt de acord sa te primeasca sa-ti faci practica supravegheata la ei in spital. Cu aia te duci la ASP si o lasi acolo, la camera 3 parca...
"Poti zidi o lume-ntreaga, poti s-o sfarmi, orice ai spune, peste toate o lopata de tarana se depune..."

flavv30
junior
junior
Posts: 78
Joined: Wed Nov 19, 2008 12:04 am

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby flavv30 » Mon Jan 19, 2009 1:18 pm

merci frumos....Asa fac...maine dimineatza ma duc acolo...si o caut pe Dna.ENACHE...poate rezolv si eu ceva(oricum te anunt maine ca am facut)...
Ce porcarie...sincer...m-am saturat...pana acum ceva ani..ne obligau ei sa facem stagiatura...si acum stam si alergam din spital in spital..sa rezolvam ceva....

Eu am sunat vineri si am aflat ca nu ne-a aprobat pt Dr.Stoia....dar sti care-i nedumerirea mea....ea m-a intrebat cand am depus cererea si i-am spus ca in decebrie...la care dna.de la ASP...mi-a zis ca cererile pt decemrie...nu au venit inca raspunsurile....iar imedia dupa,m-a intrebat la ce spital...si cand i-am spus...mi-a zis ca pt Dr.Stoia..nu se mai aproba...
Eu am senzatia ca se contrazice singura...oricum e o mare gogomanie din partea lor...se comporta cu noi..parca zici ca suntem niste caini...

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby alina_ok » Mon Jan 19, 2009 1:29 pm

flavv30 wrote:merci frumos....Asa fac...maine dimineatza ma duc acolo...si o caut pe Dna.ENACHE...poate rezolv si eu ceva(oricum te anunt maine ca am facut)...
Ce porcarie...sincer...m-am saturat...pana acum ceva ani..ne obligau ei sa facem stagiatura...si acum stam si alergam din spital in spital..sa rezolvam ceva....

Eu am sunat vineri si am aflat ca nu ne-a aprobat pt Dr.Stoia....dar sti care-i nedumerirea mea....ea m-a intrebat cand am depus cererea si i-am spus ca in decebrie...la care dna.de la ASP...mi-a zis ca cererile pt decemrie...nu au venit inca raspunsurile....iar imedia dupa,m-a intrebat la ce spital...si cand i-am spus...mi-a zis ca pt Dr.Stoia..nu se mai aproba...
Eu am senzatia ca se contrazice singura...oricum e o mare gogomanie din partea lor...se comporta cu noi..parca zici ca suntem niste caini...

da, ca ideea e sa ne bage pe noi la tara, ca niste fosile care stau de zeci de ani si ocupa niste posturi, nu vor sa plece dracu' si sa lase si pe altii. vor sa moara direct de pe post. pun pariu ca o sa se mai faca un concurs pe post anul asta la care o sa se scoata numai posturi la care nu se duce nici dracu.
khabi kushi khabie gham...

User avatar
drzuzu
senior
senior
Posts: 140
Joined: Fri Nov 21, 2008 6:01 pm
Location: cuca macaii
Contact:

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby drzuzu » Mon Jan 19, 2009 1:37 pm

flavv30 wrote:merci frumos....Asa fac...maine dimineatza ma duc acolo...si o caut pe Dna.ENACHE...poate rezolv si eu ceva(oricum te anunt maine ca am facut)...
Ce porcarie...sincer...m-am saturat...pana acum ceva ani..ne obligau ei sa facem stagiatura...si acum stam si alergam din spital in spital..sa rezolvam ceva....

Eu am sunat vineri si am aflat ca nu ne-a aprobat pt Dr.Stoia....dar sti care-i nedumerirea mea....ea m-a intrebat cand am depus cererea si i-am spus ca in decebrie...la care dna.de la ASP...mi-a zis ca cererile pt decemrie...nu au venit inca raspunsurile....iar imedia dupa,m-a intrebat la ce spital...si cand i-am spus...mi-a zis ca pt Dr.Stoia..nu se mai aproba...
Eu am senzatia ca se contrazice singura...oricum e o mare gogomanie din partea lor...se comporta cu noi..parca zici ca suntem niste caini...


Eu am sunat miercuri la ASP si mi-a spus ca pt Dr Stoia nu au fost aprobate dosarele pt ca au rezidenti si sa ma duc la Sf Luca, sa-mi fac o alta cerere sa obtin semnaturile si apoi sa o aduc la ASP. Mi s-a mai spus ca la Sf Luca au nevoie de stagiari si ca pe toti care au optat pt Dr Stoia o sa-i directioneze catre Sf Luca. Eu mi-am depus dosarul pe 10 decembrie, iar mie tanti de la ASP mi-a spus ca toate dosarele din decembrie au fost aprobate, mai putin ale celor care au optat pt Dr Stoia si ca daca imi schimb spitalul imi aproba dosarul.
Tie, poate ti-au vorbit asa pt ca, probabil erau plictisite, pt ca sunt destui in aceasta situatie. Dar asta nu este o scuza...
Traim in Romania! Nu prea ma mai mira nimic. Am invatat sa astept....Ufff.
Sper ca va fi bine pt toata lumea!
"Poti zidi o lume-ntreaga, poti s-o sfarmi, orice ai spune, peste toate o lopata de tarana se depune..."

dr_b
Posts: 2
Joined: Fri Jan 16, 2009 4:05 pm

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby dr_b » Mon Jan 19, 2009 3:40 pm

Buna!
Eu sunt din Jud Covasna si am primit aprobarea pe 15 ianuarie. Am depus dosarul pe 6 decembrie si au trimis la MS pe 15 decembrie.
Bafta tuturor si rabdare cred ca o sa fie totul bine pt toti!

breki
junior
junior
Posts: 98
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:42 pm

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby breki » Mon Jan 19, 2009 4:52 pm

dr_b wrote:Buna!
Eu sunt din Jud Covasna si am primit aprobarea pe 15 ianuarie. Am depus dosarul pe 6 decembrie si au trimis la MS pe 15 decembrie.
Bafta tuturor si rabdare cred ca o sa fie totul bine pt toti!



Buna!

Are spitalul la care vei practica rezidenti ? Sunt foarte curioasa.

Merci pentru raspuns

dr_b
Posts: 2
Joined: Fri Jan 16, 2009 4:05 pm

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby dr_b » Mon Jan 19, 2009 5:17 pm

La spital nu sunt rezidenti doar ca s-a scos 5 posturi la rezi 2008 si e spital municipal pt ca mi s a spus ca nu am voie sa fac practica supravegheata la spital judetean la Sf. Gheorghe.

Koso
junior
junior
Posts: 42
Joined: Wed Oct 08, 2008 4:30 pm

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby Koso » Mon Jan 19, 2009 5:23 pm

din cei care lucreaza deja ca stagiari a luat cineva salariul pe decembrie 2008 pana acum???? dar bonurile de masa?

rezid
junior
junior
Posts: 85
Joined: Sat Oct 18, 2008 4:38 pm

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby rezid » Mon Jan 19, 2009 7:49 pm

Koso wrote:din cei care lucreaza deja ca stagiari a luat cineva salariul pe decembrie 2008 pana acum???? dar bonurile de masa?

esti stagiar ? in mai mult de anul 1 ma refer? :wink: pt ca pt cei ce abia acum intra e clar ca.... nu pot primi nimic deocamdata.... :D

Anjin-san
junior
junior
Posts: 52
Joined: Thu Nov 20, 2008 4:10 pm

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby Anjin-san » Mon Jan 19, 2009 8:22 pm

celor de la spital le-au intrat azi salariile.....trebuiau sa le intre pe 15 dar le-au intrat de-abia azi, si asta din cate am inteles e salariul pe decembrie....poate am inteles gresit dar cred ca salariu pe ianuarie il vom lua pe 15 feb.......cam mult pana atunci....dar lasa, iau io salariul si imi cumpar Ferarri :devil: Bafta la toti!!!
niciodata sa nu-ti para rau de-un lenes! :peace:

rezid
junior
junior
Posts: 85
Joined: Sat Oct 18, 2008 4:38 pm

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby rezid » Tue Jan 20, 2009 1:34 am

:D

flavv30
junior
junior
Posts: 78
Joined: Wed Nov 19, 2008 12:04 am

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby flavv30 » Tue Jan 20, 2009 1:00 pm

Pt.drzuzu

Am fost la spital...am vb cu dna.Enache si mi-a zis sa revin pe la ora 13.30-14.00...
Sper sa se rezolve....peste putzin timp....plec acolo...te anunt ...cand revin..ce am facut...
Indiferent de raspuns...itzi mai multulmesc o data....

User avatar
drzuzu
senior
senior
Posts: 140
Joined: Fri Nov 21, 2008 6:01 pm
Location: cuca macaii
Contact:

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby drzuzu » Tue Jan 20, 2009 1:16 pm

flavv30 wrote:Pt.drzuzu

Am fost la spital...am vb cu dna.Enache si mi-a zis sa revin pe la ora 13.30-14.00...
Sper sa se rezolve....peste putzin timp....plec acolo...te anunt ...cand revin..ce am facut...
Indiferent de raspuns...itzi mai multulmesc o data....


Cu placere!
Va fi bine! Se va rezolva! Au nevoie de personal!
Si eu am fost mai devreme la d-na Enache pt ca am uitat sa las numarul meu de tel...Eu cred ca ma duc de maine la spital sa-mi incep activitatea pt ca mi-a spus ca nu sunt singura in situatia asta si ca mai sunt carora nu le-a ajuns dosarul la spital, dar ei vin la spital.

Bafta!
"Poti zidi o lume-ntreaga, poti s-o sfarmi, orice ai spune, peste toate o lopata de tarana se depune..."

rezid
junior
junior
Posts: 85
Joined: Sat Oct 18, 2008 4:38 pm

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby rezid » Tue Jan 20, 2009 1:27 pm

buna ! am sunat azi la ASP GL si mi-au spus ca trimit astazi cererea pt suplimentarea unui loc _adica pt practica asistata_ iar maine ma pot prezenta la spitalul respectiv pt formalitati..etc
am primit confirmarea!
dosarul l-am depus pe 22 decembrie
multa bafta tuturor! :allright:

flavv30
junior
junior
Posts: 78
Joined: Wed Nov 19, 2008 12:04 am

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby flavv30 » Tue Jan 20, 2009 4:13 pm

Pt. drzuzu

Am rezolvaaaaaatt!!! :D :D ....am fost si la ASP...si am depus dosarul si vezi ca am intrebat-o pe dna.de la ASP...cand sa ne interesam si mi-a spus ca in vre-o 2 saptamani...
Si eu am vb cu Dna.Enache ...si ma duc maine..la spital ..m-a chemat pe la 8.30-8.45 sa fiu acolo cu tot ce-mi trebuie(halat..papuci etc)..asa ca daca vi si tu...sigur ne vedem...
Iar daca mai vrei sa vb ...uite adresa mea de mess...dr.gabitz_a74...te astept cu drag....

Pupici

User avatar
drzuzu
senior
senior
Posts: 140
Joined: Fri Nov 21, 2008 6:01 pm
Location: cuca macaii
Contact:

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby drzuzu » Tue Jan 20, 2009 4:40 pm

flavv30 wrote:Pt. drzuzu

Am rezolvaaaaaatt!!! :D :D ....am fost si la ASP...si am depus dosarul si vezi ca am intrebat-o pe dna.de la ASP...cand sa ne interesam si mi-a spus ca in vre-o 2 saptamani...
Si eu am vb cu Dna.Enache ...si ma duc maine..la spital ..m-a chemat pe la 8.30-8.45 sa fiu acolo cu tot ce-mi trebuie(halat..papuci etc)..asa ca daca vi si tu...sigur ne vedem...
Iar daca mai vrei sa vb ...uite adresa mea de mess...dr.gabitz_a74...te astept cu drag....

Pupici


Felicitari!
Ti-am zis ca se va rezolva!
Pai...hai sa ne vedem maine la 8.30 in fata spitalului. Am ochelari grena :D
See you tomorrow!
"Poti zidi o lume-ntreaga, poti s-o sfarmi, orice ai spune, peste toate o lopata de tarana se depune..."

flavv30
junior
junior
Posts: 78
Joined: Wed Nov 19, 2008 12:04 am

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby flavv30 » Tue Jan 20, 2009 4:52 pm

ok....ne vedem la 8.30 in fatza spitalului...eu o sa fiu intr-o geaca turquaz....
Pupici...

flavv30
junior
junior
Posts: 78
Joined: Wed Nov 19, 2008 12:04 am

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby flavv30 » Tue Jan 20, 2009 4:55 pm

Felicitari!
Ti-am zis ca se va rezolva!
Pai...hai sa ne vedem maine la 8.30 in fata spitalului. Am ochelari grena :D
See you tomorrow![/quote]

:D ok....ne vedem la 8.30 in fatza spitalului...eu o sa fiu intr-o geaca turquaz....
Pupici...
ok....ne vedem la 8.30 in fatza spitalului...eu o sa fiu intr-o geaca turquaz....
Pupici... :D

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby alina_ok » Thu Jan 22, 2009 11:38 am

am primit in sfarsit un raspuns....nu mi s-a aprobat si sa ma reorientez la un spital fara rezidenti. am intrebat daca spitalele care au rezidenti din ianuarie pot primi stagiari si mi s-a raspuns ca nu. ce frumoasa e viata........... pottytrain1.gif pottytrain2.gif :grab:
khabi kushi khabie gham...

rezid
junior
junior
Posts: 85
Joined: Sat Oct 18, 2008 4:38 pm

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby rezid » Thu Jan 22, 2009 2:27 pm

eu am inteles ca asigurarea pt malpraxis trebuie incheiata doar daca ai parafa.. voi cum procedati? vi s-a cerut in mod obligatoriu aceasta asigurare?

indrumatoarea mea a spus ca din moment ce nu am drept de libera practica nu trebuie sa-mi fac parafa.

multumesc si succes tuturor!

Anjin-san
junior
junior
Posts: 52
Joined: Thu Nov 20, 2008 4:10 pm

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby Anjin-san » Thu Jan 22, 2009 2:38 pm

rezid wrote:eu am inteles ca asigurarea pt malpraxis trebuie incheiata doar daca ai parafa.. voi cum procedati? vi s-a cerut in mod obligatoriu aceasta asigurare?

indrumatoarea mea a spus ca din moment ce nu am drept de libera practica nu trebuie sa-mi fac parafa.

multumesc si succes tuturor!

Mie mi-au cerut asigurarea cand am dus actele de angajare....nici eu nu am inteles de ce, dar se pare ca toata lumea de acolo o are, de la medici la asistente, si doar asistentele ar trebui teoretic sa lucreze sub supravegrea unui medic....dar pe de alta parte ele au drept de libera practica....eu am facut-o oricum, cu toate ca poate am facut-o degeaba. Am platit 8 euro la BCR si in 10 min a fost gata( nu fac reclama, doar dau informatii :peace: )
niciodata sa nu-ti para rau de-un lenes! :peace:

User avatar
alina_ok
elder
elder
Posts: 609
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:09 pm

Re: Acte si demersuri pentru stagiatura?

Postby alina_ok » Thu Jan 22, 2009 2:49 pm

daca depun la un cabinet de medicina de familie sau medicna scolara, oare se aproba? stie cineva? adca di n aea cre apartin de spital si nu au rezidenti.........ca spitale nu mai sunt
khabi kushi khabie gham...


Return to “Rezidentiat 2009”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 41 guests