dc renuntam la post dupa rezi...ce si cat platim?

de dat il dam, dar il mai terminam ?
User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: dc renuntam la post dupa rezi...ce si cat platim?

Postby Chingachgook » Sun Nov 22, 2009 12:56 am

daaaaa, acuma iti permiti sa fii glumet cu certificatul in buzunar si sa faci glume despre mefisti.

poti sa scoti si tu ceva original?
fara sa tii isonul?



gata sandman, ai voie
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

swiss
elite
elite
Posts: 4133
Joined: Tue Oct 07, 2008 1:54 pm

Re: dc renuntam la post dupa rezi...ce si cat platim?

Postby swiss » Sun Nov 22, 2009 1:04 am

Nu mi'a trebuit certificatul ala despre care vorbesti pt ca Elvetia nu face parte din MUE (Minunata Uniune Europeana)
PS: ca tot vb de original, poti sa-ti pui fraza de mai sus ca semnatura

Aici e mai mult cu voir la tête decat cu tocit grile.

PS2: Stai linistit ca nu te fac de ras pe afara (nici nu mi'as dori asta Doamne fereste) si nici Vlad cred ca nu o sa te faca de ras. (dar mai zicea latura lui feminina ca esti prost cand ai certitudini, asa ca, mai bine o las balta)

User avatar
dandanaua
senior
senior
Posts: 246
Joined: Sat Apr 18, 2009 1:10 pm

Re: dc renuntam la post dupa rezi...ce si cat platim?

Postby dandanaua » Sun Nov 22, 2009 11:13 am

kooksee wrote:daaaaa, acuma iti permiti sa fii glumet cu certificatul in buzunar si sa faci glume despre mefisti.

poti sa scoti si tu ceva original?
fara sa tii isonul?



gata sandman, ai voie



Eu nu inteleg cum isi poate permite cineva sa faca glume despre mefisti ? :shock:
Mai ales cand au si motorete si originalitate la bord :mrgreen:

User avatar
sandman
senior
senior
Posts: 296
Joined: Wed Apr 19, 2006 5:31 pm
Location: Cluj-Napoca

Re: dc renuntam la post dupa rezi...ce si cat platim?

Postby sandman » Sun Nov 22, 2009 6:46 pm

kooksee wrote:daaaaa, acuma iti permiti sa fii glumet cu certificatul in buzunar si sa faci glume despre mefisti.


Nu stiu de unde ai dedus tu ca fac glume despre mefisti. Astea sunt propriile tale deductii ilogice. Daca tu te simti prost ca esti mefist asta e strict problema ta. Consider ca e mai bine sa fii fair-play si sa nu sa arunci cu vorbe grele in stanga si dreapta. Cand o sa-mi prezinti o statistica cu cei care ne fac de ras in domeniul medical vs. cei care ne fac cu adevarat de ras, atunci o sa te iau in serios. Sa ma anunti cand incepe concursul de originalitate, domnule miss. :D
Life is good

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: dc renuntam la post dupa rezi...ce si cat platim?

Postby Chingachgook » Mon Nov 23, 2009 2:33 am

sandman stai jos ca vorbeam cu holidei
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

vokuro
junior
junior
Posts: 93
Joined: Mon Feb 25, 2008 3:27 am

Re: dc renuntam la post dupa rezi...ce si cat platim?

Postby vokuro » Mon Nov 23, 2009 11:09 am

evident este loc de comentarii, insa cand vezi ca absolut orice topic inceput sfarsheste prin dialoguri taioase intre Kooksee si oricine altcineva incepi sa te gandesti ca cineva are o problema.... asta cu tot respectul pentru Kooksee si pentru dreptul la libera exprimare....
Verum est, quod legitur, fronte capillata, sed plerumque sequitur occasio clavata.

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: dc renuntam la post dupa rezi...ce si cat platim?

Postby Chingachgook » Mon Nov 23, 2009 12:05 pm

vokuro wrote:evident este loc de comentarii, insa cand vezi ca absolut orice topic inceput sfarsheste prin dialoguri taioase intre Kooksee si oricine altcineva incepi sa te gandesti ca cineva are o problema.... asta cu tot respectul pentru Kooksee si pentru dreptul la libera exprimare....


pai ce voiai, sa il las pe holidei sa abereze?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

vokuro
junior
junior
Posts: 93
Joined: Mon Feb 25, 2008 3:27 am

Re: dc renuntam la post dupa rezi...ce si cat platim?

Postby vokuro » Mon Nov 23, 2009 12:20 pm

kooksee wrote:
vokuro wrote:evident este loc de comentarii, insa cand vezi ca absolut orice topic inceput sfarsheste prin dialoguri taioase intre Kooksee si oricine altcineva incepi sa te gandesti ca cineva are o problema.... asta cu tot respectul pentru Kooksee si pentru dreptul la libera exprimare....


pai ce voiai, sa il las pe holidei sa abereze?



e treaba ta ce faci cu timpul tau liber.... nu incercam sa sugerez nimik..... gandeste-te totushi..... respecte!
Verum est, quod legitur, fronte capillata, sed plerumque sequitur occasio clavata.

clivia
junior
junior
Posts: 35
Joined: Thu Dec 11, 2008 2:36 pm

Re: dc renuntam la post dupa rezi...ce si cat platim?

Postby clivia » Thu Nov 26, 2009 1:37 pm

Ar putea sa posteze cineva contractul care se face cu spitalul in cazul in care ne alegem post la rezidentiat?

User avatar
dr_dr
elder
elder
Posts: 869
Joined: Thu Oct 02, 2008 11:04 am

Re: dc renuntam la post dupa rezi...ce si cat platim?

Postby dr_dr » Thu Nov 26, 2009 1:52 pm

pana acum nu a scris nimeni cum e cu rezidentiatul pe post
am o gramada de colegi care si-au ales post pt specialitate in ideea ca scapa de el
evident toti se trag pe c**** cand sunt intrebati daca exista vreo sansa sa pleci de acolo :roll:
Nimeni nu e destul de inteligent ca sa poata convinge pe un prost ca e prost :)


Return to “Rezidentiat 2009”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests