amplasari desfasurare examen

de dat il dam, dar il mai terminam ?
alynutza
Posts: 4
Joined: Sun Mar 29, 2009 11:51 pm

amplasari desfasurare examen

Postby alynutza » Mon Sep 28, 2009 10:20 am

Salutare! Are cineva any idea daca locatiile de examen (salile, amfiteatrele) vor fi aproximativ aceleasi ca anul trecut? Va rog mult pe cei din Bucuresti daca stiti sa ne spuneti si celor din afara ca sa stim pe unde sa ne cautam cazare. Merci frumos, spor la invatat!!

User avatar
sandman
senior
senior
Posts: 296
Joined: Wed Apr 19, 2006 5:31 pm
Location: Cluj-Napoca

Re: amplasari desfasurare examen

Postby sandman » Mon Sep 28, 2009 10:57 am

Conform ordonantei ar trebui sa se desfasoare doar in facultatile de medicina, medicina dentara si farmacie:

Admiterea în rezidentiatul pe locuri se face prin concurs national organizat de Ministerul
Sănătătii la nivelul institutiilor de învătământ superior medical cu facultăti de medicină, medicină
dentară si farmacie acreditate, în sesiune unică, în trimestrul IV al fiecărui an.

Ce si-au mai dat cu firma in cap. Sa vad eu cum intra 4000 de oameni numai in facultatile astea. :D
Life is good

User avatar
optimus
senior
senior
Posts: 251
Joined: Sat Apr 09, 2005 11:51 pm

Re: amplasari desfasurare examen

Postby optimus » Mon Sep 28, 2009 11:08 am

Niste cretini.Daca s-ar fi dat in toata tara descentralizat,n-ar fi avut probleme cu repartizarea pe sali in facultatile de medicina.Vorba lui sandman,sunt curios cum si unde vor inghesui atatia candidati DOAR la facultatea de medicina din bucale?Ma foarte indoiesc ca se va da doar in incinta facultatilor de medicina ,stoma si farma..Logic ar fi ca medicina sa dea in faculta de medicina,stoma in cea de stoma si farma..in facultatea lor.Asta daca s-ar fi dat in toata tara.Inca o dovada a incompetentei CMR-ului si a CNPDS .Se vede ca numai bosorogi sunt acolo..ca gandesc(cand si cand) pe jumatati de metru.Niste pacalici. :mrgreen:
REST IN PEACE!

alynutza
Posts: 4
Joined: Sun Mar 29, 2009 11:51 pm

Re: amplasari desfasurare examen

Postby alynutza » Mon Sep 28, 2009 12:14 pm

anul trecut au fost si candidati care au sustinut examenul la institutul politehnic, la institutul de sanatate publica, la academia de educatie fizica si sport, pe langa locatiile medicinei din bucuresti

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: amplasari desfasurare examen

Postby gaurav_singh_md » Mon Sep 28, 2009 1:17 pm

anul trecut vreo 1500 erau la poli (dupa cotroceni)....nu conteaza unde este pana la urma toate sunt in zona centrala si poti sa ajungi duminica dimineata cu taxi in 10-15 min (max.) daca esti cazat undeva langa splaiul independentei.

alynutza
Posts: 4
Joined: Sun Mar 29, 2009 11:51 pm

Re: amplasari desfasurare examen

Postby alynutza » Mon Sep 28, 2009 1:39 pm

10x for the answers

User avatar
invatacel
junior
junior
Posts: 86
Joined: Sun Jun 14, 2009 1:40 pm

Re: amplasari desfasurare examen

Postby invatacel » Mon Sep 28, 2009 3:07 pm

alynutza wrote:10x for the answers


ca sa afli mai exact cam pe unde vei da ex., intra pe site-ul Rezidenatiatului 2008 , cauta la sectiunea repartitie pe sali , apoi alegi domeniul medicina sau altceva, judetul tau pe care te vei inscrie si initiala (prima litera a numelui) si vei vedea cam pe uinde au fost repartizati anul trecut. Nu cred ca se vor mai chinui sa schimbe locatiile anul asta...

User avatar
optimus
senior
senior
Posts: 251
Joined: Sat Apr 09, 2005 11:51 pm

Re: amplasari desfasurare examen

Postby optimus » Mon Sep 28, 2009 3:32 pm

Da mai dar voi n-ati inteles:anul trecut nu scria in ordonanta ca se da la nivelul institutiilor medicale acreditate.De-aia au fost si alte amplasari.
REST IN PEACE!

alynutza
Posts: 4
Joined: Sun Mar 29, 2009 11:51 pm

Re: amplasari desfasurare examen

Postby alynutza » Mon Sep 28, 2009 4:17 pm

ms, invatzacel, asta si facusem, de aia intrebam daca e oare posibil sa schimbe ceva...sincer nu cunosc bucurestiul ca sa stiu ce posibilitati de amfiteatre ofera :P si nici ce mai viseaza peste noapte mai marii din minister. Degeaba am tot sperat sa se descentralizeze. Spor mult tuturor pe ultima suta de metri ;)

User avatar
invatacel
junior
junior
Posts: 86
Joined: Sun Jun 14, 2009 1:40 pm

Re: amplasari desfasurare examen

Postby invatacel » Mon Sep 28, 2009 7:24 pm

alynutza wrote:ms, invatzacel, asta si facusem, de aia intrebam daca e oare posibil sa schimbe ceva...sincer nu cunosc bucurestiul ca sa stiu ce posibilitati de amfiteatre ofera :P si nici ce mai viseaza peste noapte mai marii din minister. Degeaba am tot sperat sa se descentralizeze. Spor mult tuturor pe ultima suta de metri ;)


multam mult....chiar cum merge , cum stati cu invatatul, cu stresul si cu morcovii? :D

Doktorita
senior
senior
Posts: 213
Joined: Sun Nov 16, 2008 3:54 pm

Re: amplasari desfasurare examen

Postby Doktorita » Mon Sep 28, 2009 10:20 pm

multam mult....chiar cum merge , cum stati cu invatatul, cu stresul si cu morcovii? :D[/quote]

Unele subiecte facute de 2 ori, altele de 3 iar 2-3 din ele niciodata :D....voi cum stati?

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: amplasari desfasurare examen

Postby gaurav_singh_md » Mon Sep 28, 2009 11:36 pm

Doktorita wrote:multam mult....chiar cum merge , cum stati cu invatatul, cu stresul si cu morcovii? :D


Unele subiecte facute de 2 ori, altele de 3 iar 2-3 din ele niciodata :D....voi cum stati?[/quote]
daca reusesc sa citesc toate subiectele macar o data o sa fiu fericit.

User avatar
zana_ale
senior
senior
Posts: 362
Joined: Thu Oct 30, 2008 7:49 pm
Location: cu zana

Re: amplasari desfasurare examen

Postby zana_ale » Tue Sep 29, 2009 9:07 am

gaurav_singh_md wrote:
Doktorita wrote:multam mult....chiar cum merge , cum stati cu invatatul, cu stresul si cu morcovii? :D


Unele subiecte facute de 2 ori, altele de 3 iar 2-3 din ele niciodata :D....voi cum stati?

daca reusesc sa citesc toate subiectele macar o data o sa fiu fericit.[/quote]
subscriu... :(
mamica unei zane!

User avatar
invatacel
junior
junior
Posts: 86
Joined: Sun Jun 14, 2009 1:40 pm

Re: amplasari desfasurare examen

Postby invatacel » Tue Sep 29, 2009 11:38 am

gaurav_singh_md wrote:
Doktorita wrote:multam mult....chiar cum merge , cum stati cu invatatul, cu stresul si cu morcovii? :D


Unele subiecte facute de 2 ori, altele de 3 iar 2-3 din ele niciodata :D....voi cum stati?

daca reusesc sa citesc toate subiectele macar o data o sa fiu fericit.[/quote]

Nu conteaza de cat de multe ori le citesti, ci cum le citesti, cat de profund, cum le intelegi si cu ce ramai ;) asa ca nu trebuie sa ne descurajeze cei care se lauda ca au parcurs materia de "n" ori!

User avatar
dr_h
senior
senior
Posts: 172
Joined: Wed Aug 19, 2009 6:55 pm

Re: amplasari desfasurare examen

Postby dr_h » Tue Sep 29, 2009 12:04 pm

Daca bazac isi da demisia impreuna cu ceilalti ministrii psd,avand in vedere scandalul politic,ce se va intampla oare?ma gandesc ca asa cum boc a blocat posturile in sistemul bugetar,din cauza "crizei",nu m-ar mira ca ministrul care vine din ograda lui ii va canta in struna si ne va afecta noua rezidentiatul si locurile...sau fac eu corelatii aiurea?deh...invatatul asta,ce efecte adverse imi da. :shock:

dr.Luz
junior
junior
Posts: 70
Joined: Tue Aug 25, 2009 9:53 am

Re: amplasari desfasurare examen

Postby dr.Luz » Tue Sep 29, 2009 1:14 pm

eu zic ca nu are rost sa te gandesti la asa ceva acum...cand vezi ce se petrece in tara si in sist.sanitar t umpli de scarba si nici putinul spor pe care il ai la inv nu mai e! :shock:

User avatar
Ciociolina
senior
senior
Posts: 307
Joined: Mon Aug 24, 2009 12:43 am
Location: City of Hell

Re: amplasari desfasurare examen

Postby Ciociolina » Wed Sep 30, 2009 12:35 am

va sfatuiesc sa nu va mai bateti capul cu asa ceva ci sa puneti mana sa tociti pe ultima suta.
eu oricum o sa va pazesc in sala.. :lol:
Liberate tutemet ex inferis!

User avatar
dr_agc
junior
junior
Posts: 73
Joined: Wed Jan 14, 2009 5:46 pm
Contact:

Re: amplasari desfasurare examen

Postby dr_agc » Wed Sep 30, 2009 12:46 pm

[quote="Ciociolina"]va sfatuiesc sa nu va mai bateti capul cu asa ceva ci sa puneti mana sa tociti pe ultima suta.
eu oricum o sa va pazesc in sala.. :lol:[/quotea
adica ne vei transforma examneul dintr-un comsar in placere :priest:

User avatar
Ciociolina
senior
senior
Posts: 307
Joined: Mon Aug 24, 2009 12:43 am
Location: City of Hell

Re: amplasari desfasurare examen

Postby Ciociolina » Wed Sep 30, 2009 6:54 pm

da, port noroc.
cine va fi in sala mea, ia rezi.
Liberate tutemet ex inferis!

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: amplasari desfasurare examen

Postby gaurav_singh_md » Wed Sep 30, 2009 6:59 pm

cred ca toata lumea o sa ia rezi (475)....si daca imbulinezi aiurea ai sanse mari sa faci 475 de puncte.

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: amplasari desfasurare examen

Postby AvLee » Wed Sep 30, 2009 7:40 pm

dr_h wrote:Daca bazac isi da demisia impreuna cu ceilalti ministrii psd,avand in vedere scandalul politic,ce se va intampla oare?ma gandesc ca asa cum boc a blocat posturile in sistemul bugetar,din cauza "crizei",nu m-ar mira ca ministrul care vine din ograda lui ii va canta in struna si ne va afecta noua rezidentiatul si locurile...sau fac eu corelatii aiurea?deh...invatatul asta,ce efecte adverse imi da. :shock:



Prea tarziu pentru asa ceva, in plus cica tocmai crescura bani la bugetul MS:

http://www.ms.ro/comunicate-de-presa.php?com=1793
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
dr_agc
junior
junior
Posts: 73
Joined: Wed Jan 14, 2009 5:46 pm
Contact:

Re: amplasari desfasurare examen

Postby dr_agc » Wed Sep 30, 2009 7:43 pm

ai dreptate,multi vor lua peste 475.
dar ce se va inampla cu cei care vor avea peste 475 si nu se vor incadra in nr de locuri??
si sa vedem cati vor mai veni din anii anteriori?? legat de incompatibilitatea..

User avatar
AvLee
elder
elder
Posts: 2172
Joined: Mon Dec 20, 2004 1:53 am
Location: Craiova
Contact:

Re: amplasari desfasurare examen

Postby AvLee » Wed Sep 30, 2009 7:47 pm

Memories memories :devil:
AvLee : philosopher, warrior , poet and lover.


I am not like the other lumbering trolls, I am a gracefull elf

De ce sa ne plangem ca suntem nedreptatiti atat timp cat avem arme si libertatea de a le folosi - Leto Atreides

User avatar
Ciociolina
senior
senior
Posts: 307
Joined: Mon Aug 24, 2009 12:43 am
Location: City of Hell

Re: amplasari desfasurare examen

Postby Ciociolina » Wed Sep 30, 2009 11:27 pm

eu abia astept sa treaca rezi pentru a se posta programelul ala cu pozitia estimativa a fiecaruia si listele alea lungi cu notele din fiecare sala.
Liberate tutemet ex inferis!

lupen
Posts: 4
Joined: Fri Oct 02, 2009 1:31 pm

Re: amplasari desfasurare examen

Postby lupen » Tue Oct 06, 2009 6:40 pm

buna, am o rugaminte pentru cei care sunt din Bucuresti sau sunt familiarizati cu orasul.
Dupa repartitia de anul trecut eu as fi la Facultatea de Farmacie dar am o nelamurire. Acolo spune ca e pe strada Traian Vuia Nr.6 . M-am uitat pe net si Universitatea de Medicina si Farmacie e pe Strada Carol Davila. Deci va rog sa imi spuneti Facultatea de Farmacie este pe Traian Vuia(langa Bulevardul N.Balcescu) sau e pe Carol Davila unde e UMF. E foarte important pt ca vreau sa stiu inc e zona sa imi caut cazare.
MUltumesc anticipat celor care imi vor raspunde.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42779
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: amplasari desfasurare examen

Postby Calico » Tue Oct 06, 2009 6:55 pm

Nu e ca la poli, unde aproape toate facultatile sunt stranse la un loc.

Rectoratul e pe Dionisie Lupu.
Facultatea de Medicina Generala e pe Bd. Eroilor Sanitari (langa SUUB).
Medicina Dentara e pe Calea Plevnei.
Farmacia e pe Traian Vuia.

User avatar
invatacel
junior
junior
Posts: 86
Joined: Sun Jun 14, 2009 1:40 pm

Re: amplasari desfasurare examen

Postby invatacel » Tue Oct 06, 2009 10:09 pm

lupen wrote:buna, am o rugaminte pentru cei care sunt din Bucuresti sau sunt familiarizati cu orasul.
Dupa repartitia de anul trecut eu as fi la Facultatea de Farmacie dar am o nelamurire. Acolo spune ca e pe strada Traian Vuia Nr.6 . M-am uitat pe net si Universitatea de Medicina si Farmacie e pe Strada Carol Davila. Deci va rog sa imi spuneti Facultatea de Farmacie este pe Traian Vuia(langa Bulevardul N.Balcescu) sau e pe Carol Davila unde e UMF. E foarte important pt ca vreau sa stiu inc e zona sa imi caut cazare.
MUltumesc anticipat celor care imi vor raspunde.


pai cauta-ti cazare unde gasesti mai ieftin, ca oricum duminica dimineata vei merge cu taxiul la ex....si oricum .cazarile la hotel in bucuresti sunt pt cei cu bani multi, nu pt noi, bugetari din sist medical ... :mrgreen:

lupen
Posts: 4
Joined: Fri Oct 02, 2009 1:31 pm

Re: amplasari desfasurare examen

Postby lupen » Tue Oct 06, 2009 10:43 pm

pe mine ma intereseaza sa fiu aproape "in Walking distance"10-15 min max . ca sa imi iau anumite griji de pe cap. :D :D
ms celor ce mi-au raspuns

Doktorita
senior
senior
Posts: 213
Joined: Sun Nov 16, 2008 3:54 pm

Re: amplasari desfasurare examen

Postby Doktorita » Tue Oct 06, 2009 11:17 pm

Pe Bulevardul Eroilor este Facultatea de Medicina si Farmacie, iar amfiteatre si sali sunt pt medicina generala in mare. La cealalta adresa vei da daca esti repartizata la stoma, acolo sunt salile de curs si lp-uri ale celor de la stoma. Pe scurt nu dai la Eroilor ci pe Plevnei.

User avatar
invatacel
junior
junior
Posts: 86
Joined: Sun Jun 14, 2009 1:40 pm

Re: amplasari desfasurare examen

Postby invatacel » Wed Oct 07, 2009 10:10 pm

Doktorita wrote:Pe Bulevardul Eroilor este Facultatea de Medicina si Farmacie, iar amfiteatre si sali sunt pt medicina generala in mare. La cealalta adresa vei da daca esti repartizata la stoma, acolo sunt salile de curs si lp-uri ale celor de la stoma. Pe scurt nu dai la Eroilor ci pe Plevnei.


pai farmacia nu e pe Traian Vuia?

cum merge cititul? reusiti sa respectati calendarul?

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: amplasari desfasurare examen

Postby gaurav_singh_md » Wed Oct 07, 2009 10:12 pm

fiecare zi se schimba planul.... :lol: (mai un pic si n-o sa fie nici un plan/calendar)

User avatar
invatacel
junior
junior
Posts: 86
Joined: Sun Jun 14, 2009 1:40 pm

Re: amplasari desfasurare examen

Postby invatacel » Thu Oct 08, 2009 12:08 am

gaurav_singh_md wrote:fiecare zi se schimba planul.... :lol: (mai un pic si n-o sa fie nici un plan/calendar)


poate doar un plan de somn...profund, dupa.... :D

User avatar
gaurav_singh_md
elder
elder
Posts: 862
Joined: Wed Sep 03, 2008 2:58 pm
Location: Timisoara

Re: amplasari desfasurare examen

Postby gaurav_singh_md » Thu Oct 08, 2009 12:58 am

si acum dormi 8-10 ore/zi....nu pot sa invati daca nu sunt odihnit... (pot dar nu cred ca este necesar chiar acum....poate peste 15 zile)


Return to “Rezidentiat 2009”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests