Ce nu te învaţă în şcolile de doctori.....

incotro ?
User avatar
Qvadratus
senior
senior
Posts: 376
Joined: Sun Sep 05, 2004 3:26 pm

Ce nu te învaţă în şcolile de doctori.....

Postby Qvadratus » Wed Apr 01, 2009 1:12 am

Că succesele sunt trecătoare, pe cînd eşecurile nu .....

Sucesele se uită, pe cînd un eşec e ca o cicatrice, rămîne de-a pururi o urmă ...

Realaţia cu pacienţii dintr-o comunitate poate fi ca aceea dintr-un mariaj, ce faci acum ţi se poate întoarce într-un fel sau altul peste ani ....

Un pacient mulţumit poate fi în acelaşi timp o povară pentru următorii ani, vei fi obligat să încerci să te ridici perpetuu a înnalţimea standardelor uneori imaginare ale acestuia .....

Eşti obligat să găseşti un echilibru dinamic între calitate şi cantitate, iar acest echilibru trebuie să fie variabil pe măsură ce condiţiile se schimbă ....

P.S. Cînd o să mai am chef o să mai scriu.
Panta rhei .....

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: Ce nu te învaţă în şcolile de doctori.....

Postby Chingachgook » Wed Apr 01, 2009 1:17 am

Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
Qvadratus
senior
senior
Posts: 376
Joined: Sun Sep 05, 2004 3:26 pm

Re: Ce nu te învaţă în şcolile de doctori.....

Postby Qvadratus » Wed Apr 01, 2009 1:25 am

Mă gîndeam să dau o notă locala gen Made in Ro, sau Alo ! Provincia ! ....
Panta rhei .....

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: Ce nu te învaţă în şcolile de doctori.....

Postby 187.92a » Sat Feb 20, 2010 6:08 pm

Qvadratus wrote:Că succesele sunt trecătoare, pe cînd eşecurile nu .....

Sucesele se uită, pe cînd un eşec e ca o cicatrice, rămîne de-a pururi o urmă ...

Realaţia cu pacienţii dintr-o comunitate poate fi ca aceea dintr-un mariaj, ce faci acum ţi se poate întoarce într-un fel sau altul peste ani ....

Un pacient mulţumit poate fi în acelaşi timp o povară pentru următorii ani, vei fi obligat să încerci să te ridici perpetuu a înnalţimea standardelor uneori imaginare ale acestuia .....

Eşti obligat să găseşti un echilibru dinamic între calitate şi cantitate, iar acest echilibru trebuie să fie variabil pe măsură ce condiţiile se schimbă ....

P.S. Cînd o să mai am chef o să mai scriu.


acuma vad asta. Foarte misto


Return to “Viata dupa rezi”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests