posturi dupa rezidentiat?

incotro ?
MANDREEAM
newbie
newbie
Posts: 16
Joined: Thu Jul 17, 2008 10:06 pm

posturi dupa rezidentiat?

Postby MANDREEAM » Sun Aug 03, 2008 2:26 am

incep prin a-mi cere scuze daca repet vreun alt topic de gen insa sunt noua pe aici, am incercat sa vad in mare subiectele forumului insa nu am gasit un raspuns la urmatoarea intrebare: UNDE AS PUTEA SA VAD O LISTA OFICIALA CU POSTURILE SCOASE LA CONCURS PT SPECIALITATE, DUPA REZI?? SA ZICEM CELE DE ANUL TRECUT...EXISTA ASA CEVA?, VREUN LINK, ADRESA, REVISTA, ZIAR OFICIAL??


desi mi-am facut o ordine a specialitatilor pe care le-as dorii..un criteriu important ar fi cate posturi sunt libere/daca sunt dupa ce termini rezidentiatul?? cam asta ar fi gandul ce ma duce la intrebarea de mai sus.

mersi

User avatar
marmotul
elite
elite
Posts: 8640
Joined: Wed Apr 23, 2008 12:22 pm

Re: posturi dupa rezidentiat?

Postby marmotul » Sun Aug 03, 2008 7:10 am

pe hirtie gasesti in viata medicala, pe care tre sa o iei de la posta
pe net incearca aici:http://www.emedic.ro/Jobs.html
qpepsi.gif

User avatar
alimori
elite
elite
Posts: 7706
Joined: Sat Jul 12, 2003 11:21 pm

Re: posturi dupa rezidentiat?

Postby alimori » Sun Aug 03, 2008 11:37 am

parca era o lista si pe la CNPDS, nu?

MANDREEAM
newbie
newbie
Posts: 16
Joined: Thu Jul 17, 2008 10:06 pm

Re: posturi dupa rezidentiat?

Postby MANDREEAM » Sun Aug 03, 2008 4:53 pm

cnpds??

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: posturi dupa rezidentiat?

Postby Chingachgook » Sun Aug 03, 2008 5:23 pm

nu stii ce e aia, nu?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
latvia
elder
elder
Posts: 1664
Joined: Mon Oct 24, 2005 11:10 pm

Re: posturi dupa rezidentiat?

Postby latvia » Sun Aug 03, 2008 5:29 pm

da click aici

User avatar
alimori
elite
elite
Posts: 7706
Joined: Sat Jul 12, 2003 11:21 pm

Re: posturi dupa rezidentiat?

Postby alimori » Sun Aug 03, 2008 11:11 pm

N-o fi din bucale.
In buc. am vazut niste posturi afisate (nu pe site, ci pe peretii centrului). Voi - din alte centre universitare - unde va schimbati stagiul in timpul rezi-ului? Noi (din buc) le schimbam la cnpds, nu la directia sanitara. Ideea era sa cauti la centrul care se ocupa de rezidenti din orasul respectiv. Pe siteul CNPDS n-am vazut mare lucru, dar nici nu m-am omorat cu cautatul.

User avatar
dr_mihalache
elder
elder
Posts: 548
Joined: Tue Sep 21, 2004 6:27 pm
Location: Bucuresti

Re: posturi dupa rezidentiat?

Postby dr_mihalache » Tue Aug 05, 2008 11:37 am

Posturile cu adevarat libere ,din spitale,sunt cele care se scot la rezi pe post.
Cele care apar in "viata medicala" ,de obicei, "sunt date" de dinainte sa apara .
Cand iti alegi specialitatea tre' sa tii cont pe ce te bazezi (ca bani si pile), daca vrei un post in spital si ,mai ales, in buricul targului.Cam asta e realitatea,pe la noi .
Mai gandeste-te si care sunt posibilitatile de a presta intr-un cabinet privat, daca esti dispusa sa faci garzi si sa pierzi noptile,sa stai mai mult pe la spital decat cu familia sau cat din timpul tau esti dispusa sa acorzi job-ului si cat sa fie timp liber,ca trebuie sa fii harshaita si "sa ai si tu p*** ", ca sa rezisti la hartzuirile colegilor/sefilor...Ar mai fi si altele ,dar nu vreau sa te speriu prea rau ! :devil:
1)ataca ideea si nu persoana
2)respectandu-te pe tine,vei castiga respectul celorlalti
3)nu trebuie neaparat sa tipi/ridici tonul pt a fi convingator,e suficient sa stii cum s-o spui


Return to “Viata dupa rezi”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 64 guests