dupa 10 ani - promotia 2002 :)

incotro ?
User avatar
eugen
Site Admin
Posts: 687
Joined: Sat Jul 05, 2003 10:42 pm
Contact:

dupa 10 ani - promotia 2002 :)

Postby eugen » Wed Mar 28, 2012 1:29 pm

Anul asta ne vine si noua randul.. au trecut 10 ani.

Mi-ar face mare placere sa ne vedem.. daca ne mai recunoastem :)

O intalnire in Regie la vara ar fi fain, desi e putin probabil, suntem imprastiati in toate colturile tarii si lumii. Pana una alta, forumul e aici pentru toti!

Imi iau inima in dinti si incep..

Eugen Salahoru :o Primii trei ani am fost in seria 2 (la Niculescu!!), si apoi am facut un an in seria ?11 sau asa ceva, si apoi in seria 5 pana la sfarsit. Am fost rasfatat cu prieteni extraordinari si colegi de neuitat!

Altminteri, viata ca peste tot, munca si iar munca.. am fugit de vremea rea din UK si mi-am gasit un colt de soare in Perth, Australia, unde mai am un an pana termin rezidentiatul pe urgente.

Daca stiti pe cineva din promotia 2002, va rog sa le dati de veste.. Multumesc mult!

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: dupa 10 ani - promotia 2002 :)

Postby Phat Skidz » Wed Mar 28, 2012 1:58 pm

Nu se poate, ești chiar tu?
Ce înfloritor ești!
Eu sunt promoția 2004, așa că nu mă calific, ca unul care însă te-a prins când încă mai administrai forumul, dă-mi voie să-ți urez bun venit în imedul viitorului!

Copii, useri, el e tatăl vostru! (Unul dintre ei).

Regia s-a schimbat total, nu mai e atmosfera din vremea ta (și a mea), s-au construit clădiri bengoase, malluri și pasaje cu allură de autostradă.
Niculescu săracu a murit de mult. Altminteri, facultatea nu s-a schimbat deloc, din câte se vede din afară.

Te invidiez pt soarele australian. Cum e pe acolo, e adevărat că sunt canguri peste tot și păienjeni care te omoară?
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

sandoz

Re: dupa 10 ani - promotia 2002 :)

Postby sandoz » Wed Mar 28, 2012 2:51 pm

uaau, this is history time!
remarcabil, ce-i drept, acest revenit in forta pe imed al fondatorului.

ps: trident o mica plecaciune te rog in fata 'gurului' ! (un fel de Steve Jobs al Apple-lui sau Mike Zuckenberg - FB)

User avatar
tapirul
elite
elite
Posts: 3194
Joined: Sun Jul 06, 2003 5:57 am
Contact:

Re: dupa 10 ani - promotia 2002 :)

Postby tapirul » Wed Mar 28, 2012 8:07 pm

iar io's promoția '98. simetrici adicătelea, vladule. sau aproape.
ce chestie, eugen înapoi pe imed. nuț stă rău, bre, cu marea aia în spate. să scoatem pipele and let's reminisce

P.S. trident, ce trident? nici nu se născuse pe vremea când eugen făcea forum.

User avatar
Dan
Master of Disaster
Posts: 2869
Joined: Sun Jul 06, 2003 1:59 am
Location: ...on the highway to hell...
Contact:

Re: dupa 10 ani - promotia 2002 :)

Postby Dan » Wed Mar 28, 2012 9:24 pm

2002 a fost un an prost pentru vinuri dar bun pentru absolventi :peace:

Dan Darloman - seria 8 ( anii 1-2), seria 10 - anul 3, seria 12 ( anii 4-6 ). Ma gasesti in Regie cam in fiecare sambata sau vineri seara, dar nu la Leganata, ca nu mai e, nici la Triunghi ca nici ala nu mai e - ci pe terasa la 20 ca de acum e cald sau la Dream - reloaded.

Cred ca putem strange cativa omusori.
Eu din muntii mei...
http://www.imed.ro/forum

User avatar
Jerome
elite
elite
Posts: 5383
Joined: Mon Sep 12, 2011 6:55 pm

Re: dupa 10 ani - promotia 2002 :)

Postby Jerome » Wed Mar 28, 2012 9:31 pm

eugen wrote:Eugen Salahoru :o Primii trei ani am fost in seria 2 (la Niculescu!!),

serios? Si ai supravietuit?? :D
Eu stiu pe cineva care a absolvit in 2002, la militara, dar e prin Constanta acum.
Incerc sa-mi amintesc ID-ul de pe imed si iti spun.

ecris
Posts: 1
Joined: Thu Jun 07, 2012 8:29 am

Re: dupa 10 ani - promotia 2002 :)

Postby ecris » Thu Jun 07, 2012 8:32 am

Buna!
Si eu tot promotia 2002, seria III from the begginins to the end! Cativa colegi din seria mea, s-au regasit pe facebook si incearca sa organizeze ceva.
Eugen, am o prietena in Perth... Asta daca mai ai chef sa vb romaneste:)

User avatar
eugen
Site Admin
Posts: 687
Joined: Sat Jul 05, 2003 10:42 pm
Contact:

Re: dupa 10 ani - promotia 2002 :)

Postby eugen » Tue Jul 03, 2012 10:44 am

Super, a iesit ceva cu grupul din seria 3? Spune-le si lor de topicul asta, poate ajuta cu ceva.

Eu vin acasa in doua saptamani, pe 17 iulie seara ajung in Bucuresti la un hotel din centrul vechi, poate ne vedem la o terasa pe acolo. Toata lumea e invitata, promotia 2002 sau nu :)

Sigur ca vreau sa vorbesc romaneste in Perth :)

Eugen

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: dupa 10 ani - promotia 2002 :)

Postby Phat Skidz » Tue Jul 03, 2012 4:36 pm

Poci să viu și eu?
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
eugen
Site Admin
Posts: 687
Joined: Sat Jul 05, 2003 10:42 pm
Contact:

Re: dupa 10 ani - promotia 2002 :)

Postby eugen » Wed Jul 04, 2012 9:15 am

absolut, mi-ar face mare placere!

cu ocazia asta sarbatorim si 9 ani de forum, din iulie 2003 :) la anul ar trebui sa-i facem onomastica si tort.

User avatar
Calico
addicted
addicted
Posts: 42412
Joined: Tue Mar 16, 2004 12:27 pm

Re: dupa 10 ani - promotia 2002 :)

Postby Calico » Wed Jul 04, 2012 2:37 pm

daca faceti o zi fara moderare cu ocazia aniversarii, sa anuntati din timp

:P

ar fi preferabil sa fie in preajma rezidentiatului

User avatar
mihai_525
elite
elite
Posts: 8403
Joined: Sat Aug 02, 2008 12:14 pm

Re: dupa 10 ani - promotia 2002 :)

Postby mihai_525 » Thu Jul 05, 2012 5:49 pm

eugen wrote:Toata lumea e invitata, promotia 2002 sau nu :)

vreau si eu sa vin se poate?
America first

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: dupa 10 ani - promotia 2002 :)

Postby Chingachgook » Thu Jul 05, 2012 8:45 pm

vii cu balosenii din alea ca "hai frate ca pe forum e altceva, eu in viata reala sunt un tip de treaba"?

sau tot asa te comporti si in viata reala?
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
mihai_525
elite
elite
Posts: 8403
Joined: Sat Aug 02, 2008 12:14 pm

Re: dupa 10 ani - promotia 2002 :)

Postby mihai_525 » Thu Jul 05, 2012 9:32 pm

"asa" cum ?
am intrebat daca pot veni avand in vedere ca toata lumea e invitata
eu nu am 2 fete eu ma comport la fel si pe forum si in viata reala
America first

User avatar
Chingachgook
addicted
addicted
Posts: 23561
Joined: Wed Nov 26, 2003 6:34 pm
Location: in hamac

Re: dupa 10 ani - promotia 2002 :)

Postby Chingachgook » Thu Jul 05, 2012 11:03 pm

asa retard
Sunt cel mai pașnic om din lume. Dorințele mele sunt: o căsuță modestă, un pat bun si o gradina cu pomi. Iar dacă Domnul Dumnezeu ar vrea să mă facă într-adevăr fericit, as vedea spânzurați în acești pomi șase sau șapte din dușmanii mei...

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: dupa 10 ani - promotia 2002 :)

Postby 187.92a » Fri Jul 06, 2012 2:23 pm

Din moment ce eugen a avut amabilitatea si bunavointa, as zice chiar inspiratia de a invita pe toata lumea, ma nedumereste alintul"pot sa vin si eu? "

Eu de exemplu pot, dar nu voi veni. Odata pt ca nu as reveni din concediu in tara pt asta :), -probabil, ca nu stiu pe unde am sa plec- apoi pt ca mie nu-mi place sa stiu userii in viata reala. De fapt cred ca m-am vazut cu 97% dintre ei dar acum nu stiu, simt ca nu.

Dar
va urez disrractie placuta si imi dau cuvantul (!!!!!) ca la anul trimit EU tortul pe care scriu "onomastica", de fapt fie si numai pt asta. Plus ca sunt f curios cand este onomastica imedului. Onomastica

Cuvantul e cuvant asadar, mi l-am dat. La anul comand tort!!

Va urez mult succes. Pe bune, have fun :)))


+Nu stiu cum este un hotel in centrul vechi, presupun ca nu poti dormi deloc galagie emo care vomita de la alcool etnobotanice etc oricum sfatul meu este ca o alta cicioaba este intercontinentalul care chiar nu are preturi mari de cand cu criza si e f-foarte civilizat! + jacuzzi


Multa distractie va doresc!! :)

User avatar
alimori
elite
elite
Posts: 7706
Joined: Sat Jul 12, 2003 11:21 pm

Re: dupa 10 ani - promotia 2002 :)

Postby alimori » Fri Jul 06, 2012 8:54 pm

dr.craciun urmarea sfintii in mai multe calendare, daca ar fi aici ar sti sa-ti spuna cand e sf. imed.

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: dupa 10 ani - promotia 2002 :)

Postby 187.92a » Fri Jul 06, 2012 10:07 pm

Eu am Sinaxarul aplicatie pe iPhone si nu apare.. :)

User avatar
Phat Skidz
dɥɐʇ sʞıpz
Posts: 17766
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:51 am

Re: dupa 10 ani - promotia 2002 :)

Postby Phat Skidz » Sat Jul 07, 2012 8:34 am

E doar la catolici, sf. Imedard.

Despre proprietatea personală şi despre furt, Sfântul Imedard avea păreri cu totul contrarii părerilor legislatorului atenian, din secolul al VI-lea î.d.C., Dracone; în cartea Judecată universală, G. Papini îi atribuie suveranului arhonte aceste cuvinte: „Proprietatea era acelaşi lucru cu însuşi omul: posibilitatea de a trăi. Deci şi hoţul, pentru asemănarea faptului cu a ucigaşilor, merita moartea, pentru aceasta, în legile mele, am hotărât pedeapsa cu moartea pentru cine fură, oricare ar fi cantitatea şi valoarea lucrurilor furate". Părerile Sfântului Imedard erau mai degrabă asemănătoare cu ale bunului episcop Myriel din Mizerabilii lui Victor Hugo, care, poate, s-a inspirat tocmai de la el, fiind un sfânt foarte popular în Franţa.

Sfântul Imedard s-a născut dintr-o familie de franci şi a studiat la Augusta Veromanduorum (actualul Saint-Quentin - Franţa), împreună cu Sfântul Elefterie (vezi 20 februarie). Ajungând preot, s-a consacrat cu totul misiunii sale şi unei vieţi de intensă iubire faţă de aproapele. În acest context, a săvârşit faptele de totală dezlipire, la care ne refeream. Într-o noapte, un hoţ intră în vie şi, spre nenorocul lui, nu mai nimerea drumul spre ieşire: bunul Imedard s-a grăbit să i-l arate şi, în loc să-i oprească strugurii furaţi, i-a mai dat şi el.

Un alt hoţ încerca să scoată din grajdurile Sfântului o vacă ce purta la gât un clopoţel foarte sonor; hoţul încearcă să-l desfacă, îl umple cu cârpe, dar în zadar; clopotul suna parcă anume, până când apăru Sfântul Imedard. Văzând situaţia, el îi dăruieşte vaca, şi astfel, devenind proprietar legitim, clopoţelul încetează de a mai suna. Altă dată, un stup de albine se revoltă şi se repede împotriva unuia care voia să fure mierea. Sfântul invită albinele să rămână calme şi să aibă răbdare, până ce nepoftitul oaspete şi-a luat porţia de miere.

Dar Sfântul Imedard nu a avut de lucru numai cu hoţii. După ce a ajuns episcop de Saint Quentin, într-una din zile, vine la el regina Radegonda, care, dezgustată de crimele săvârşite de către soţul ei, Clotar, şi anturajul lui, cere să fie primită în rândul călugăriţelor, ceea ce sfântul episcop îi îngăduie şi o ajută chiar să înfiinţeze o nouă mănăstire.

Clotar şi-a recunoscut mai târziu vina şi, după ce Sfântul Imedard a murit, în 560, a hotărât ca sicriul cu rămăşiţele pământeşti să fie adus în capitala sa, la Soissons, unde a ridicat o bazilică măreaţă şi, alături, o mănăstire ce avea să devină celebră, prin faptul că acolo a fost închis Ludovic cel Pios, al treilea fiu al lui Carol cel Mare. Un proverb popular spune că, dacă în ziua de Sfântul Imedard, 8 iunie, plouă, timpul va rămâne ploios pentru cel puţin patruzeci de zile, în afară de cazul că Sfântul Barnaba (11 iunie) „îi scurtează naşul".

Numele Imedard provine din apropierea şi transformarea a două elemente germanice: imed=numele unui faimos forum al studenților la medicină și tinerilor doctor şi ard = adică acolo o ard; împreună ar putea fi atribuite unei persoane care ţine cu energie, cu asprime la forumatul pe Imed. În cazul Sfântului Imedard, asprimea şi energia au fost îndreptate împotriva propriei persoane, urmând astfel cuvântul lui Isus: „Cine vrea să vină după mine să se lepede de sine"; el a confirmat adevărul proverbului: „Cel care dă este mai fericit decât cel care primeşte".
SUNT BOȘOROGUL IMEDULUI

User avatar
187.92a
addicted
addicted
Posts: 47429
Joined: Fri Dec 10, 2004 7:59 pm

Re: dupa 10 ani - promotia 2002 :)

Postby 187.92a » Sat Jul 07, 2012 9:00 am

Pai si daca nu suntem catolici


Ok, funny. Pe alocuri e lol, pe alocuri rofl
uneori fragmente wtf si huh?!

Bai ai ceva talent la scris, ai face ceva banuti pe fantezii punct com sau pe unde se mai gaseste de monetizat talentul literar nowadays. Ultimele redute

User avatar
Melania
addicted
addicted
Posts: 21858
Joined: Wed Apr 06, 2005 2:46 am

Re: dupa 10 ani - promotia 2002 :)

Postby Melania » Mon Jul 16, 2012 5:08 pm

vlad s. wrote: „Cel care dă este mai fericit decât cel care primeşte".

Nu stiu daca mai fericit, poate doar mai satisfacut.

User avatar
adi
elder
elder
Posts: 1119
Joined: Sun Jul 06, 2003 9:40 am

Re: dupa 10 ani - promotia 2002 :)

Postby adi » Thu Feb 21, 2013 7:07 am

Ce tare, vroiam sa postez si nu mai gaseam butonul potrivit.

Oigen, tapiru, vlad, dan, kooks si nu mai putin faimosul reaktor :rightblinky: ... parca revad "Return of the zombies" :lol:
"Grass grows, birds fly, waves pound the sand. I just beat people up." Muhammad Ali


Return to “Viata dupa rezi”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests