RESPECT DE LA PACIENT (in memoriam)

incotro ?
ceacky2
senior
senior
Posts: 223
Joined: Sun Sep 28, 2008 12:16 am

RESPECT DE LA PACIENT (in memoriam)

Postby ceacky2 » Sun Mar 29, 2009 1:00 pm

http://www.youtube.com/watch?v=AmEDIXGKdvM
Filmul este dedicat mai ales celor mai idioti dintre medici/studenti care in naivitatea lor vecina cu penibilul mai cred in gargarisme de astea: "medicul e apreciat, stimat, respectat", "noi avem o datorie fata de ...", "in noi stau sperantele...", nu mai pot continua ca ma ia cu greturi
CAZUL ESTE REAL, DAR FIRESTE CA NICI DRACU' NU VORBESTE DESPRE ACEST ASPECT AL PROBLEMEI, pt ca medici SUNT SCLAVI, nu numai pt ca sunt priviti in acest fel, CI SI PT CA ISI DORESC SA FIE ASA din moment ce sunt indiferenti la tot balegarul care le este zi de zi servit.
Nu stiu cat ati discutat voi treaba asta, dar pt ca la SEARCH n-a iesit nimic va voi supune atentiei tema: CUM TE OMOARA PACIENTU'
SA TRAITI BINE fah!
PS: dupa ce ati vazut filmul poate va intrebati daca va mai exista o VIATA DUPA REZI
APA TRECE, BIVOLII RAMAN!

User avatar
AnneMona
junior
junior
Posts: 29
Joined: Sun Mar 15, 2009 11:11 pm
Location: Pitesti
Contact:

Re: RESPECT DE LA PACIENT (in memoriam)

Postby AnneMona » Sat Apr 04, 2009 12:22 pm

ceacky1 wrote:http://www.youtube.com/watch?v=AmEDIXGKdvM
Filmul este dedicat mai ales celor mai idioti dintre medici/studenti care in naivitatea lor vecina cu penibilul mai cred in gargarisme de astea: "medicul e apreciat, stimat, respectat", "noi avem o datorie fata de ...", "in noi stau sperantele...", nu mai pot continua ca ma ia cu greturi
CAZUL ESTE REAL, DAR FIRESTE CA NICI DRACU' NU VORBESTE DESPRE ACEST ASPECT AL PROBLEMEI, pt ca medici SUNT SCLAVI, nu numai pt ca sunt priviti in acest fel, CI SI PT CA ISI DORESC SA FIE ASA din moment ce sunt indiferenti la tot balegarul care le este zi de zi servit.
Nu stiu cat ati discutat voi treaba asta, dar pt ca la SEARCH n-a iesit nimic va voi supune atentiei tema: CUM TE OMOARA PACIENTU'
SA TRAITI BINE fah!
PS: dupa ce ati vazut filmul poate va intrebati daca va mai exista o VIATA DUPA REZI

Fara cuvinte...
Acesti "monstri" sunt rezultatul unui sistem slab juridic in Romania, un sistem in care sti ca omori pe cineva, si stai 2-3 ani la inchisoare, scapi repede si gata! Pedepse mult prea usoare, prea multi criminali lasati in libertate, prea multa prostie, inclutura.. Toata lumea vorbeste despre drepturi, pretentii, dar despre obligatii, prea putin (drepturile detinutilor, drepturile pacientilor, etc).
Oricum, poti sa ai de a face cu un asemenea "specimen", indiferent de domeniul in care lucrezi, dar e foarte dureros sa vezi ca victima este un om care a ales sa isi dedice viata si cariera, facerii de bine pentru semenii sai.
Dumnezeu sa-l odihneasca!


Return to “Viata dupa rezi”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests